Dziś są imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

dodane: 11-09-2019 12:29   |   wyświetleń: 2883

NASZ TEMAT. "Dzieciaki dewastują boisko". Dyrektor OSiR komentuje (WIDEO)

Marek Żurawski podkreśla, że w pierwszej kolejności za zachowanie nieletnich odpowiadają ich rodzice
NASZ TEMAT.  
Szerokim echem odbił się w internecie materiał przesłany przez naszego Czytelnika. Pan Radek sfotografował i nagrał film (prezentujemy go poniżej) jak grupka młodych ludzi dewastuje nowe boisko na os. Sienkiewicza w Łukowie. 

Zdaniem Marka Żurawskiego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji do tej pory nie było sygnałów o podobnych zachowaniach. - Boisko jest otwarte cały czas. Nasi pracownicy starają się je regularnie sprzątać - mówi 
Żurawski. Wspomina, że zaraz po oddaniu obiektu kiedy na noc furtka była zamykana ktoś regularnie wyłamywał w niej zamek. Stąd decyzja, żeby boisko pozostało otwarte. 

Żurawski mówi, że to co widzi na zdjęciach to rzeczywiście dewastacja i świadome bądź nie narażanie się na niebezpieczeństwo. - Taki kosz jest zawieszony na wysokości 2,5 metra - wyjaśnia. - Za zachowanie dzieci w pierwszej kolejności odpowiadają rodzice - przypomina. 
Dyrektor OSiR zwraca też uwagę na to, że po boisku nie można jeździć na rowerze i rolkach. W tym przypadku tak się niestety stało. 

Asp. szt. Marcin Józwik z policji w Łukowie informuje, że do komendy nie wpływały sygnały o dewastacji obiektu. Prosi też, żeby w razie takiej potrzeby kontaktować się z komendą. 

Boisko kosztowało 544 tys. zł. Złożyły się na nie Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Urząd Miasta.

Video

Komentowane

Adas (2019-09-11 14:19) 20 8   |   zgłoś do usunięcia
Winni są ludzie którzy przechodzą obojętnie obok takich zachowań zamiast zwrócić uwagę gnojowi wraz z Panem Radkiem na czele który przesłał film. Gdy będziemy przechodzić obojętnie to tylko takie zachowania będą się nawarstwiały, ale możemy przyczynić się do zmniejszenia tego procederu wandalizmu. Jeśli społeczentwo bedzie reagować to i bedą efekty, ale trzeba zacząć od siebie.
Do adasia (2019-09-11 14:40) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
Idac takim tokiem myslenia wszyscy sa winni tylko nie te dzieciaki
Radek (2019-09-11 16:28) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie Radku super żeś pan nagrał problem. Ale było pogonić towarzystwo a wcześniej sprawdzić kartę mieszkańca.
awd (2019-09-11 23:12) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
nagrac zamknac boisko zeby gnoje nie uciekli i wezwac policje i gnojow ukarac a rodzicom dowalic grzywne po 1tys za zachowanie dzieci to na drugi raz wiedzieli by jak gowniarzy wychowac
tacy sami (2019-09-12 08:54) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
A kto był inny
Do. Tacy. Sani (2019-09-12 09:47) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Z takim myśleniem jak Ty będąc rodzicem pozwalasz demolowac niszczyć bo sam tak robiłeś. Jak sam tak robiłeś uważałes że to prawidłowe tak jak złodziej uważa że kradzież jest ok. Ja Ciebie rozczaruje bo byłem inny. Nie niszczylem i nie niszcze boisk i innych rzeczy. Cieszę się że są orliki i takie boiska i nie trzeba grać na piachu a nadal gram. To że ktoś był wandalem chamem to nie znaczy że trzeba usprawiedliwiać i akceptować takie zachowanie tych gowniarzy.
Do awd (2019-09-12 10:55) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
awd pewnie nie ma dzieci i pewnie nie będzie miał. Bo karać rodziców za przewinienie dzieciaków to nie jest rozwiązanie. Tak jak ktoś napisał wcześniej trzeba zacząć ulepszać świat od siebie a nie obwiniać innych.
Awd (2019-09-12 13:20) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
To jak Tobie dziecko wybije szybę to rodzica nie można tego dziecka karać żeby Ci oddał hajs i żeby dostał grzywnę tylko trzeba zacząć od siebie i wstawić kraty w okno? Tworzysz paranoje rodzice mają duży wpływ na wychowanie dzieci i od małego powinni uczyć szacunku a nie tak ze w domu nie niszcz a poza domem niszcz i rób co chcesz. Jak ja mam ulepszać świat zaczynając od siebie? Jakbym niszczy to tak zaczął ym od siebie i przestał niszczyć a jak nie niszcze a ktos niszczy to może pasuje zwracać innym uwagę i wymagać karania rodziców dzieci które demoluja wszystko.
OZKM (2019-09-12 19:39) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Na amfiteatrze dzieje się jeszcze gorzej...nie pomaga zwracanie uwagi, zgłaszanie na policję, a nawet zmuszanie złapanych delikwentów do sprzątania... to jakaś plaga- zero szacunku i dbałości o publiczne mienie. Jakby nie pojmowali, że to jest dla wszystkich i dla nich też. A rodzice? Eh...
ja (2019-09-12 22:00) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Czy redakcja jest absolutnie pewna ,że postapiła zgodnie z prawem publikując wizerunek dzieci, bez zgody ich opiekunów? Zgodnie z prawem wizerunek jest jednym z dóbr osobistych i jest chroniony prawnie. Taki filmik powinien co najwyżej być dostarczony odpowiednim organom, bez wrzucania do sieci. Rodzice śmiało mogę występować do portalu o usunięcie tego materiału.
Do. Ja (2019-09-13 05:39) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Wizerunek wandali powinien być publikowany żeby każdy wiedział kto niszczy boisko za 550tys zł. Tutaj nie trzeba wyroku żeby stwierdzić że to wandale bo jest film zdjęcie. Czas skończyć z zakrywaniem twarzy przestępców. Uczciwy człowiek na każdym kroku jest nagrywany jego wizerunek pokazywany w mediach bo np na imrezie został nagrany i nikt nie pyta się o zgodę a przestępcy są ukrywani żeby czasami im krzywda się nie stała. Na własne życzenie zostali przestępcami to do kogo pretensja. Tak samo te dzieci same niszczą nikt im nie kazał to niech każdy widzi kto zniszczy. Porządnie wychowane dzieci grające w piłkę nie są nagrywane i nikt nie pisze o nich artykułów.
. (2019-09-13 08:53) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
To nie dzieci a bandyci. Kiedyś to by dostały parę batów na plecy i lekcja byłaby na całe życiem teraz to Janusze grzmią że wizerunek ich "pociech" ktoś pokazał...
raz dwa trzy (2019-09-13 09:42) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
A jaki tu wandalizm widzicie "Janusze sportu"? To ,że 10 latek wlazł na metalową konstrukcję?Wandalizm jest niszczeniem, a tu raczej nie zostało nic zniszczone. Co najwyżej dzieciak ryzykuje skręcenie karku lub nogi - tu jest jego wina. A jak nazwalibyście to, że wpada 120 kg i blisko 200cm wysokości gościu i grając w kosza wykonuje "wsad", czyli wiesza się na koszu - co jest normą w tym sporcie. Jak by urwał to byłby to wandalizm czy słabo wykonany sprzęt sportowy? Większą szkodę dla tego boiska moim zdaniem wykonują dzieciaki, które jeżdża tam rolkami lub hulajnogami - pod czujnym spojrzeniem rodziców, żeby było ciekawiej.
Do. Raz. Dwa.trzy (2019-09-13 13:20) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Widzę że bronisz gowniarza co nie ma pojęcia do czego służy kosz. Swoją dupe niech Tobie wsadzi na głowę też przecież ci nic nie zrobi to nie wandalizm. Jeśli nie rozumiesz do czego służy kosz to lepiej nie odzywaj i nie broń swoich głupich dzieci. 120kg człowiek to gra zawodowo i tam kosze do tego są przystosowane a tam idą grube pieniądze na taki sport. Na tym osiedlu dzieci kopaly podań 20 lat w piłkę na piachu i w końcu jak zrobili im boisko z prawdziwego zdarzenia to znaczy trzeba zniszczyć i bronić na siłę wandali. Ty bronisz wandala co niszczy kosz a inni bronią swoich dzieci co niszczą nawierzchnie jeżdżąc rowerem czy rolkami. Wszyscy zapewne jesteście kalekami fizycznymi co w życiu sportu nie uprawiali i nie rozumieją do czego służy boisko a jak ich dziecko coś robi to mu pozwalacie na wszystko niech niszczy aby mi w domu nie bałaganił. Ty człowieku grosza nie dałeś na boisko i nie jest Twoje to nie wypowiadaj się bo ono jest osiedla i wspólne tak więc jak ktoś je niszczy każdy ma prawo o to się czepiać. Autor filmu powinien zgłosić na policję.
do Do. Raz. Dwa.trzy (2019-09-13 14:52) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
skoro uważasz, że coś jest zniszczone - poproś autora niech zgłasza na policję.
ja (2019-09-13 17:36) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Właśnie o tym pisałem że autor powinien zgłosić na policje. Nie musi być nic zniszczone żeby zgłosić wystarczy że jest takie zachowanie , które jest aktem wandalizmu .
Pala po dupie (2019-09-14 22:29) 2 5   |   zgłoś do usunięcia
Spuscic wpi.er.dol gowniarzom i bedzie spokoj
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Debata Parlamentarna Łuków 2019". Przyjdź i zadaj pytanie kandydatowi
Wspólnota Łukowska oraz portal Łuków24 są organizatorem debaty przed wyborami do Sejmu i Senatu
83-letni pan Józef w ogóle nie czuł się zmęczony ...
83-letni pan Józef w ogóle nie czuł się zmęczony (WIDEO) Zapraszamy na relację z "Bezpiecznego Peletonu", który w sobotę odbył się w Łukowie
Wyróżnienie dla Zenona Pawlikowskiego
Wyróżnienie dla Zenona Pawlikowskiego Pałacu Bursztynowym we Włocławku odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia istnienia Polskiego Związku Kickboxingu PZKB.
O BEZPIECZEŃSTWIE Z MALUCHAMI
O BEZPIECZEŃSTWIE Z MALUCHAMI Dzielnicowi ze Stoczka Łukowskiego odwiedzili najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach.
13 kilometrów "Bezpiecznego Peletonu" (GALERIA)
13 kilometrów Rowerowe święto w Łukowie. Całe rodziny na starcie "Bezpiecznego Peletonu"
Koncert góralski „Nuty góralskie Św. Jana Pawła II" w ...
Koncert góralski „Nuty góralskie Św. Jana Pawła II Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert ?Nuty góralskie Św. Jana Pawła II"
"Zalesianki" z najlepszym chlebem w Mińsku Mazowieckim
W Mińsku Mazowieckim odbył się Festiwal Chleba, w którym uczestniczył zespół Zalesianki z Zalesia, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie.
Czyste Powietrze - dyżur w gminie Krzywda
Czyste Powietrze - dyżur w gminie Krzywda We wtorek 24 września w godzinach 9:00-14:00 w Urzędzie Gminy w Krzywdzie przeprowadzony będzie dyżur eksperta w sprawach programu CZYSTE POWIETRZE.
Propozycja na weekend. "Legiony" w Kinie Łuków
Propozycja na weekend. Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do Kina Łuków na polski dramat wojenny ?Legiony".
Z promilami na rowerze i odurzającą substancją
Z promilami na rowerze i odurzającą substancją Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 21-latek jadący rowerem po chodniku.
Niedźwiedź widziany w centrum Łukowa
Niedźwiedź widziany w centrum Łukowa Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się kolejny plener rzeźbiarski ,,Ziemia Łukowska w tamtych latach" połączony z warsztatami dla dzieci i młodzieży.
Komunikacja miejska. Burmistrz zaprasza na spotkanie informacyjne
Komunikacja miejska. Burmistrz zaprasza na spotkanie informacyjne Poznamy rozkład jazdy i lokalizację przystanków
Cysterna wywróciła się na jezdnię
Cysterna wywróciła się na jezdnię Przewoziła olej napędowy. Na szczęście nie doszło do wycieku
NIELEGALNE PAPIEROSY SPOD LADY
NIELEGALNE PAPIEROSY SPOD LADY Prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych schowała handlująca na miejskim targowisku 52-latka z Łukowa. Papierosy ukryte były pod ladą i na zapleczu stoiska. Kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
Kandydat do Sejmu proponuj intronizację Chrystusa i wprowadzenie lokalnej ...
Kandydat do Sejmu proponuj intronizację Chrystusa i wprowadzenie lokalnej waluty Mateusz Gryz z Konfederacji ma dwa sztandarowe punkty programu. Ogłosił je w mediach społecznościowych
Łuków daleko w rankingu "Liderzy inwestycji"
Łuków daleko w rankingu "Liderzy inwestycji - Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów" to nowy raport pisma "Wspólnota".
ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER
ZABEZPIECZ SWÓJ ROWER Jesienna aura sprzyja rowerowym przejażdżkom. Coraz częściej korzystamy też z roweru, gdy mamy pokonać niewielki dystans, na przykład do sklepu po drobne zakupy. Pozostawiając rower u celu podróży powinniśmy pamiętać o jego zabezpieczeniu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
01
02
03
04
05
06
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 254.258
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim ( numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono ...
nieruchomości: WYNAJMĘ HALĘ MAGAZYNOWO PRODUKCYJNĄ 850 M2 +PLAC ŁUKÓW
witam wynajmę hale magazynowo produkcyjna w Łukowie pow 850 m w tym biura 3 sztuki po 20 m+pom. socjalne + toaleta. Hala czysta sucha + plac ...
Inne: POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK TAKŻE DLA FIRM! ...
TRUDNE POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK DLA FIRM TAKŻE NOWOPOWSTAŁYCH Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
nieruchomości: Do sprzedania działki,249.253
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje