Dziś są imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

dodane: 11-09-2019 12:29   |   wyświetleń: 3140

NASZ TEMAT. "Dzieciaki dewastują boisko". Dyrektor OSiR komentuje (WIDEO)

Marek Żurawski podkreśla, że w pierwszej kolejności za zachowanie nieletnich odpowiadają ich rodzice
NASZ TEMAT.  
Szerokim echem odbił się w internecie materiał przesłany przez naszego Czytelnika. Pan Radek sfotografował i nagrał film (prezentujemy go poniżej) jak grupka młodych ludzi dewastuje nowe boisko na os. Sienkiewicza w Łukowie. 

Zdaniem Marka Żurawskiego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji do tej pory nie było sygnałów o podobnych zachowaniach. - Boisko jest otwarte cały czas. Nasi pracownicy starają się je regularnie sprzątać - mówi 
Żurawski. Wspomina, że zaraz po oddaniu obiektu kiedy na noc furtka była zamykana ktoś regularnie wyłamywał w niej zamek. Stąd decyzja, żeby boisko pozostało otwarte. 

Żurawski mówi, że to co widzi na zdjęciach to rzeczywiście dewastacja i świadome bądź nie narażanie się na niebezpieczeństwo. - Taki kosz jest zawieszony na wysokości 2,5 metra - wyjaśnia. - Za zachowanie dzieci w pierwszej kolejności odpowiadają rodzice - przypomina. 
Dyrektor OSiR zwraca też uwagę na to, że po boisku nie można jeździć na rowerze i rolkach. W tym przypadku tak się niestety stało. 

Asp. szt. Marcin Józwik z policji w Łukowie informuje, że do komendy nie wpływały sygnały o dewastacji obiektu. Prosi też, żeby w razie takiej potrzeby kontaktować się z komendą. 

Boisko kosztowało 544 tys. zł. Złożyły się na nie Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Urząd Miasta.

Video

Komentowane

Adas (2019-09-11 14:19) 24 10   |   zgłoś do usunięcia
Winni są ludzie którzy przechodzą obojętnie obok takich zachowań zamiast zwrócić uwagę gnojowi wraz z Panem Radkiem na czele który przesłał film. Gdy będziemy przechodzić obojętnie to tylko takie zachowania będą się nawarstwiały, ale możemy przyczynić się do zmniejszenia tego procederu wandalizmu. Jeśli społeczentwo bedzie reagować to i bedą efekty, ale trzeba zacząć od siebie.
Do adasia (2019-09-11 14:40) 14 17   |   zgłoś do usunięcia
Idac takim tokiem myslenia wszyscy sa winni tylko nie te dzieciaki
Radek (2019-09-11 16:28) 16 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Radku super żeś pan nagrał problem. Ale było pogonić towarzystwo a wcześniej sprawdzić kartę mieszkańca.
awd (2019-09-11 23:12) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
nagrac zamknac boisko zeby gnoje nie uciekli i wezwac policje i gnojow ukarac a rodzicom dowalic grzywne po 1tys za zachowanie dzieci to na drugi raz wiedzieli by jak gowniarzy wychowac
tacy sami (2019-09-12 08:54) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
A kto był inny
Do. Tacy. Sani (2019-09-12 09:47) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Z takim myśleniem jak Ty będąc rodzicem pozwalasz demolowac niszczyć bo sam tak robiłeś. Jak sam tak robiłeś uważałes że to prawidłowe tak jak złodziej uważa że kradzież jest ok. Ja Ciebie rozczaruje bo byłem inny. Nie niszczylem i nie niszcze boisk i innych rzeczy. Cieszę się że są orliki i takie boiska i nie trzeba grać na piachu a nadal gram. To że ktoś był wandalem chamem to nie znaczy że trzeba usprawiedliwiać i akceptować takie zachowanie tych gowniarzy.
Do awd (2019-09-12 10:55) 10 17   |   zgłoś do usunięcia
awd pewnie nie ma dzieci i pewnie nie będzie miał. Bo karać rodziców za przewinienie dzieciaków to nie jest rozwiązanie. Tak jak ktoś napisał wcześniej trzeba zacząć ulepszać świat od siebie a nie obwiniać innych.
Awd (2019-09-12 13:20) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
To jak Tobie dziecko wybije szybę to rodzica nie można tego dziecka karać żeby Ci oddał hajs i żeby dostał grzywnę tylko trzeba zacząć od siebie i wstawić kraty w okno? Tworzysz paranoje rodzice mają duży wpływ na wychowanie dzieci i od małego powinni uczyć szacunku a nie tak ze w domu nie niszcz a poza domem niszcz i rób co chcesz. Jak ja mam ulepszać świat zaczynając od siebie? Jakbym niszczy to tak zaczął ym od siebie i przestał niszczyć a jak nie niszcze a ktos niszczy to może pasuje zwracać innym uwagę i wymagać karania rodziców dzieci które demoluja wszystko.
OZKM (2019-09-12 19:39) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Na amfiteatrze dzieje się jeszcze gorzej...nie pomaga zwracanie uwagi, zgłaszanie na policję, a nawet zmuszanie złapanych delikwentów do sprzątania... to jakaś plaga- zero szacunku i dbałości o publiczne mienie. Jakby nie pojmowali, że to jest dla wszystkich i dla nich też. A rodzice? Eh...
ja (2019-09-12 22:00) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Czy redakcja jest absolutnie pewna ,że postapiła zgodnie z prawem publikując wizerunek dzieci, bez zgody ich opiekunów? Zgodnie z prawem wizerunek jest jednym z dóbr osobistych i jest chroniony prawnie. Taki filmik powinien co najwyżej być dostarczony odpowiednim organom, bez wrzucania do sieci. Rodzice śmiało mogę występować do portalu o usunięcie tego materiału.
Do. Ja (2019-09-13 05:39) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
Wizerunek wandali powinien być publikowany żeby każdy wiedział kto niszczy boisko za 550tys zł. Tutaj nie trzeba wyroku żeby stwierdzić że to wandale bo jest film zdjęcie. Czas skończyć z zakrywaniem twarzy przestępców. Uczciwy człowiek na każdym kroku jest nagrywany jego wizerunek pokazywany w mediach bo np na imrezie został nagrany i nikt nie pyta się o zgodę a przestępcy są ukrywani żeby czasami im krzywda się nie stała. Na własne życzenie zostali przestępcami to do kogo pretensja. Tak samo te dzieci same niszczą nikt im nie kazał to niech każdy widzi kto zniszczy. Porządnie wychowane dzieci grające w piłkę nie są nagrywane i nikt nie pisze o nich artykułów.
. (2019-09-13 08:53) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
To nie dzieci a bandyci. Kiedyś to by dostały parę batów na plecy i lekcja byłaby na całe życiem teraz to Janusze grzmią że wizerunek ich "pociech" ktoś pokazał...
raz dwa trzy (2019-09-13 09:42) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
A jaki tu wandalizm widzicie "Janusze sportu"? To ,że 10 latek wlazł na metalową konstrukcję?Wandalizm jest niszczeniem, a tu raczej nie zostało nic zniszczone. Co najwyżej dzieciak ryzykuje skręcenie karku lub nogi - tu jest jego wina. A jak nazwalibyście to, że wpada 120 kg i blisko 200cm wysokości gościu i grając w kosza wykonuje "wsad", czyli wiesza się na koszu - co jest normą w tym sporcie. Jak by urwał to byłby to wandalizm czy słabo wykonany sprzęt sportowy? Większą szkodę dla tego boiska moim zdaniem wykonują dzieciaki, które jeżdża tam rolkami lub hulajnogami - pod czujnym spojrzeniem rodziców, żeby było ciekawiej.
Do. Raz. Dwa.trzy (2019-09-13 13:20) 9 14   |   zgłoś do usunięcia
Widzę że bronisz gowniarza co nie ma pojęcia do czego służy kosz. Swoją dupe niech Tobie wsadzi na głowę też przecież ci nic nie zrobi to nie wandalizm. Jeśli nie rozumiesz do czego służy kosz to lepiej nie odzywaj i nie broń swoich głupich dzieci. 120kg człowiek to gra zawodowo i tam kosze do tego są przystosowane a tam idą grube pieniądze na taki sport. Na tym osiedlu dzieci kopaly podań 20 lat w piłkę na piachu i w końcu jak zrobili im boisko z prawdziwego zdarzenia to znaczy trzeba zniszczyć i bronić na siłę wandali. Ty bronisz wandala co niszczy kosz a inni bronią swoich dzieci co niszczą nawierzchnie jeżdżąc rowerem czy rolkami. Wszyscy zapewne jesteście kalekami fizycznymi co w życiu sportu nie uprawiali i nie rozumieją do czego służy boisko a jak ich dziecko coś robi to mu pozwalacie na wszystko niech niszczy aby mi w domu nie bałaganił. Ty człowieku grosza nie dałeś na boisko i nie jest Twoje to nie wypowiadaj się bo ono jest osiedla i wspólne tak więc jak ktoś je niszczy każdy ma prawo o to się czepiać. Autor filmu powinien zgłosić na policję.
do Do. Raz. Dwa.trzy (2019-09-13 14:52) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
skoro uważasz, że coś jest zniszczone - poproś autora niech zgłasza na policję.
ja (2019-09-13 17:36) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Właśnie o tym pisałem że autor powinien zgłosić na policje. Nie musi być nic zniszczone żeby zgłosić wystarczy że jest takie zachowanie , które jest aktem wandalizmu .
Pala po dupie (2019-09-14 22:29) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Spuscic wpi.er.dol gowniarzom i bedzie spokoj
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie „Najpiękniejsza ...
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie  „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa - 2019” Już tylko do piątku 13 grudnia można zgłaszać prace do konkursu Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa organizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Maciej Cybulski będzie zastępcą wójta gminy Krzywda ...
Maciej Cybulski będzie zastępcą wójta gminy Krzywda Wójt Krzysztof Warda zaproponował Maciejowi Cybulskiemu, dyrektorowi Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, aby z początkiem roku objął stanowisko zastępcy wójta gminy Krzywda.
Policja szuka właścicieli
Policja szuka właścicieli Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie poszukują właścicieli rowerów.
Przed Świętami w Stoczku Łukowskim
Przed Świętami w Stoczku Łukowskim Mieszkańcy mogą szykować się na dwa wydarzenia
Ruszają zapisy na Ferie Zimowe ŁOK 2020
Ruszają zapisy na Ferie Zimowe ŁOK 2020 Łukowski Ośrodek Kultury organizuje atrakcje dla dzieci w wieku 6-10 lat.
"Aleje" zbierają pieniądze dla Lili Michalak
Pięciolatka potrzebuje kosztownej rehabilitacji.
Strażacy pokazali sprzęt i umiejętności
Strażacy pokazali sprzęt i umiejętności Świetna inicjatywa druhów ochotników ze Stoczka Łukowskiego
Młody z marychą i złodziej hantli
Młody z marychą i złodziej hantli KRONIKA KRYMINALNA za okres od 2 do 8 grudnia 2019 roku. Informacje przekazał Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Policji w Łukowie.
Czytelniczka ostrzega przed fałszywymi SMS-ami z prośbą o dopłatę ...
Czytelniczka ostrzega przed fałszywymi SMS-ami z prośbą o dopłatę za przesyłkę - Chciałabym poprosić o publikację smsa, którego otrzymałam niby od firmy DPD, gdzie proszą i dopłatę do mojej przesyłki w kwocie 1 zł. Jest też link do płatności. To może być sposób na kradzież pieniędzy z naszego konta ? napisała do nas mieszkanka Łukowa.
Oświadczenie siostry wychowawczyni z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie ...
Oświadczenie siostry wychowawczyni z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie Po artykule dotyczącym skargi rodzica na postępowanie jednej z wychowawczyń Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie otrzymaliśmy jej oświadczenie, które publikujemy poniżej.
Pracownik łukowskiego muzeum Małgorzata Szczygielska napisała książkę. ...
Pracownik łukowskiego muzeum Małgorzata Szczygielska napisała książkę. Publikacja opowiada o historii i legendzie figury z kościoła pobernardyńskiego w Łukowie.
Nowe centrum handlowe w Łukowie
Nowe centrum handlowe w Łukowie 4 tys. mkw. powierzchni handlowej i 60 mieszkań. Obiekt handlowo-mieszkalny o takich parametrach ma powstać wiosną 2021 r. naprzeciwko łukowskiego dworca
Mikołaj spotkał się z dzieciakami (GALERIA)
Mikołaj spotkał się z dzieciakami  (GALERIA) Święty gościł w 6 grudnia w łukowskiej Kolegiacie Każde dziecko dostało prezent. Fot. Sławomir Smolak.
Wypadek między Krynką a Dziewulami
Wypadek między Krynką a Dziewulami Właśnie otrzymaliśmy informację, że doszło do dachowania pojazdu
Ludzie murem za dyrektorem Cybulskim
Ludzie murem za dyrektorem Cybulskim Na Facebooku ruszyła społeczna inicjatywa poparcia dla obecnego Dyrektora Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Macieja Cybulskiego.
Są "Efektywni w biznesie" (Galeria)
Są Za nami 19. Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Dam pracę: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje