Dziś są imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

dodane: 07-02-2020 22:15   |   wyświetleń: 1807

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie

W piątek 7 lutego do parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie przywieziona została figura św. Michała Archanioła. Uroczystości związane z nawiedzeniem parafii potrwają do niedzieli, 9 lutego.
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Przemienienia Pańskiego w  Łukowie  
Figura św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano przybyła do Łukowa w piątek po południu. Rzeźba peregrynuje po Polsce od 2013 r. Wędrówka stanowi okazję do ożywienia kultu Michała Archanioła, pierwszego i najważniejszego spośród aniołów.

Figura Michała Archanioła wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów. Miejsce to zasłynęło łaskami, które można tam wyprosić.

Komentowane

Conchita W. (2020-02-08 20:06) 38 36   |   zgłoś do usunięcia
dlaczego ten święty Michał ma twarz kobiety? Przecież to był stary chłop z brodą
Chrześcijanin (2020-02-08 20:07) 18 24   |   zgłoś do usunięcia
Bałwochwalstwo w czystej postaci.
Concita to nie twój Alladyn.... (2020-02-09 10:00) 25 30   |   zgłoś do usunięcia
....tylko anioł , archanioł , Boże stworzenie nie mające znamion kobiecości ani męskości ale przyłożyć potrafi z polecenia bożego. Chrześcijaninie na szczęście przed twoim pseudochrześcijaństwem nasz Święty Michał broni i tak zostanie .
katolik (2020-02-09 10:37) 17 25   |   zgłoś do usunięcia
Czy w Łukowie nie ma już ważniejszych tematów, tylko te wszechobecne, bałwochwalcze zabobony?
Ukochałem Jezusa (2020-02-09 15:44) 22 23   |   zgłoś do usunięcia
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
LUCYFER (2020-02-09 18:46) 21 19   |   zgłoś do usunięcia
KOMU SIĘ TO NIE PODOBA TO PRZYNAJMNIEJ NIE PISAŁBY GŁUPOT.PRZEMILCZALBY I NIE PODPISYWAŁBY SIE JAKO CHRZEŚCIJANIN.KIEDY PRZYJDZIE JEGO KRES NA PEWNO ZMIENI ZDANIE.
II Chrześcijanin (2020-02-10 08:15) 18 21   |   zgłoś do usunięcia
Bracia w wierze Katolicy..., których tak złości "bałwochwalstwo". Proszę przeczytajcie 20 rozdział Księgi Wyjścia... Rozumiem, że okres Kontrreformacji wpłynął znacznie na kwestie związane z właściwym stosunkiem do kultu rzeźb itp. jednak szukajmy prawdy i nie bójmy się pytać, wątpić, szukać... Intronizacje figur to przesada... Rozmawiajcie z duszpasterzami, a nie z "duszpasterzami"... Pokój Wam!
Nie bluźnij (2020-02-10 14:57) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
Nie kpijcie sobie gdy nadejdze godzina śmierci waszej a to może być jeszcze dzisiaj będzie wzywać Boga oby was wysłuchał
módl się głupcze (2020-02-10 21:55) 25 22   |   zgłoś do usunięcia
pozdrówcie swojego kumpla biskupa-pedofila z Wrocławia
modlący (2020-02-10 22:39) 19 24   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie przejrzyjcie w końcu na oczy. To nie średniowiecze, to nie ciemnogród. Mamy już XXI wiek. O jakich bogach wy mówicie? Całujecie jakieś kawałki drewna, gipsu, itp. Kłaniacie się im, wkładacie im korony i robicie z siebie pajaców! Przecież katabasy tylko czekają na waszą naiwność. Rżną was na kasę i opowiadają o jakiś zbawieniu. Sami natomiast bawią się w najlepsze i żyją ponad stan. Obudź się Narodzie z tej ciemnoty!!!
Nie bluźnij (2020-02-11 08:08) 17 23   |   zgłoś do usunięcia
85% naukowców wierzy w osobliwości początkową Boga
Czas (2020-02-11 08:16) 23 21   |   zgłoś do usunięcia
Fizyka kwantowa zbliża do Boga posłuchaj na YouTube sprawdź sam
Atomek (2020-02-11 08:25) 16 18   |   zgłoś do usunięcia
Jaj zapytasz oświeconego skąd wzięła się materia to nie wie co powiedzieć ale jak zapytasz o Boga to mówi że go nie ma i tu widać jego śmieszność i małość
Narracja (2020-02-11 09:20) 23 18   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe jest że w ufo którego nikt nie widział jest w stanie wiele więcej osób uwieżyć niż w Boga
Zmysły (2020-02-11 09:49) 23 23   |   zgłoś do usunięcia
Prymitywny tok myślenia atesty nie widzę nie słyszę nie rozumie BOGA więc go nie ma jakie to proste
fura (2020-02-12 19:51) 17 17   |   zgłoś do usunięcia
Niezwykle istotną rzeczą jest, abyście pisząc wszelkiego rodzaju komentarze, umieścili po obu stronach monitora duże gromnice. Koniecznie muszą być dwie i konieczne duże. Najlepiej jeśli są kupione od katabasa w kościele. Dorze jest również, aby wskazany katabas gromnice pokropił. Wówczas będzie dużo mniej niestosownych komentarzy.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w ...
Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w naszym powiecie POWIAT Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem LGD Razem realizowało projekt Geocachingowy szlak walki i oręża. W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych.
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (FOTO)
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (FOTO) W Sieciaszce Drugiej auto osobowe wjechało w ogrodzenie i uderzyło w dom. Nikomu nic się nie stało
Najładniejsze okładki książek wybrane
Najładniejsze okładki książek wybrane GMINA KRZYWDA Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie nie tylko lubią czytać, ale również mają zdolności plastyczne. Udowodnili to zgłaszając swoje propozycje do konkursu ?Okładka mojej ulubionej książki?, który właśnie został rozstrzygnięty.
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach GMINA KRZYWDA Gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 58,5 tys. zł na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Kacper Borkowski w czasie pandemii stworzył "Czarne dziury ...
Kacper Borkowski w czasie  pandemii stworzył ŁUKÓW Jako uczeń liceum zaczął zgłębiać wiedzę o wszechświecie. Jako student postanowił przybliżać innym bezmiar naszej galaktyki i zachodzących w niej zjawisk. Zaglądajcie na jego stronę na fb, czytajcie, lajkujcie. Naprawdę fajnie pisze.
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej Szkoła Muzyczna w Łukowie wydłużyła do 7 czerwca termin zgłaszania kandydatów do klas I na rok szk. 2020/2021.
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek ...
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA ...
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA NARKOTYKI Mundurowi z Adamowa i łukowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 20-latka, który zastraszając ekspedientkę w sklepie ukradł z kasy kilkaset złotych
Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych
 Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Łuków kończy kolejny projekt zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR Rozpoczynamy konkurs "Moja ulubiona dyscyplina sportu" w ramach "Dnia Dziecka na sportowo z OSiR"
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie działające w Łukowskim Ośrodku Kultury prowadzi ponownie nabór do łukowskiej orkiestry dętej.
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody ...
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody Sukcesy wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK.
Godz. 10.00: Koronawirus nie odpuszcza
Godz. 10.00:  Koronawirus nie odpuszcza Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą:
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest Bolesław Gzik?
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest  Bolesław Gzik? Na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Bolesław Gzik, były starosta powiatu janowskiego.
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany Do zakładu karnego trafi 48-latek z gminy Łuków, który kierował wczoraj motorowerem. Okazało się, że miał m.in. sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami ...
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami w otwartej przestrzeni Od 30 maja zostaną zniesione wszelkie obostrzenia w handlu .
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie ...
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie - Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janiny Antoniak. Do wieczności odeszła w wieku 63 lat - informuje Urząd Gminy w Staninie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje