Dziś są imieniny: Emila, Neleny, Romy

Bartosz Szumowski  
dodane: 15-05-2019 10:22   |   wyświetleń: 2696

Nie będzie piwa na Dniach Łukowa?

"Miejskie imprezy promują styl życia z alkoholem w ręku!" - alarmuje część łukowskich radnych. "Nie wprowadzimy prohibicji" - odpowiadają im na to zgodnie burmistrz i dyrektor ŁOK-u.
Nie będzie piwa na Dniach Łukowa?foto. Tomasz Goławski 

Na jednej z tegorocznych sesji Rady Miasta, podczas przyjmowania sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, głos zabrała radna Ewa Rybicka-Sicińska.

- Na różnego typu uroczystościach miejskich pojawia się też niestety alkohol. Jeśli dziecko na takim festynie je frytki, a tatuś w tym czasie korzysta z innych atrakcji, to dla malucha niedobry wzór
- zauważyła.

Z jej poglądem nie zgodził się burmistrz Piotr Płudowski:

- Jeśli chodzi o imprezy, możemy zakazać sprzedaży alkoholu w ich trakcie, ale nie chciałbym, żebyśmy wrócili do czasów prohibicji. Piwo jest wtedy sprzedawane przez osoby przeszkolone, wiedzące, jak mają się zachować, kiedy ten alkohol chce kupić osoba nieuprawniona, małoletnia albo będąca już pod wpływem. A jeśli zlikwidujemy legalny dostęp do alkoholu na festynach, to obawiam się, że pojawi się on w bagażnikach samochodów 100 metrów dalej, niekontrolowany, w dużych ilościach i dużych stężeniach – odpowiedział.

W dyskusję włączył się Grzegorz Skwarek, szef Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jak podkreślił, przychyla się do tego, żeby na imprezach masowych nie było alkoholu. Zgodził się jednak, że alkohol tak, czy siak tam będzie, a przez zakaz miasto straci wpływ na jego spożywanie.

- Jest też kwestia finansowa - dodał dyrektor. - Zorganizowanie Dni Łukowa to koszty rzędu 150 tys. zł. Na przykład w Białej Podlaskiej podobne imprezy są robione czasami za nawet dwukrotnie większe pieniądze, a większość jest pozyskiwana wprost z budżetu miasta. My z dotacji, którą otrzymujemy od magistratu, przeznaczamy na to 30 tys. zł, a pozostałą część wypracowujemy i pozyskujemy od wystawców czy punktów gastronomicznych, w tym tych, które mogą sprzedawać alkohol w postaci piwa. Gdybyśmy z tego zrezygnowali, musielibyśmy wystąpić o uzupełnienie tych środków z budżetu miasta – wyjaśnił G. Skwarek.

Nie dawać przykładu

- Pan dyrektor mówi, że nie będzie mieć środków od firm, które sprzedają piwko, a Komisja, że sprzedaż alkoholu na takiej imprezie nie jest dobra. To tak, jakby wybór był tylko pomiędzy dżumą a cholerą
- skomentował radny Grzegorz Gomoła.

Jego zdaniem podczas Dni Łukowa powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu.

- Wprowadźmy taką tradycję i dajmy innym przykład. Owszem, ten alkohol gdzieś tam będzie, bo jeśli ktoś chce sobie "chlapnąć", to wypije wcześniej w domu. Chodzi jednak o to, żeby przyszłym pokoleniom nie dawać przykładu, że na Dniach Łukowa za przyzwoleniem władz miejskich biesiadujemy przy piwku. Zamiast chwilowych korzyści, jak występ zespołu disco polo, lepiej zrezygnować z promowania stylu życia z alkoholem na korzyść tego, żeby zaangażować bardziej lokalnych artystów, w tym bardzo utalentowaną młodzież – przekonywał były dyrektor szpitala.

Z kolei radny Mariusz Chudek sprowadził Ewę Rybicką-Sicińską i Grzegorza Gomołę na ziemię, nazywając ich wypowiedzi „marzeniami”.

- Powiem krótko: miasto robi to, na co pozwala mu prawo. Jeżeli chce pan prohibicji (a ta zawsze będzie nieskuteczna) i zrobienia z Dni Łukowa dziadostwa za 30 tys. zł, proszę bardzo, ale ludzie z nich pana wyniosą. Poza tym myślę, że miejsce na wychowywanie młodego pokolenia w kwestii picia alkoholu jest w rodzinie. Zabranianie piwa na festynie jeszcze nikogo nie wychowało i nie wychowa - zauważył.

Skomentował też argument o tym, że organizatorzy mogliby zaoszczędzić, nie zapraszając na Dni Łukowa gwiazd:

- Społeczeństwo naszego miasta oczekuje tej imprezy z rozmachem, na skalę i z gośćmi takimi, jacy pojawiali się w poprzednich latach - powiedział Chudek.

Głos ponownie zabrał dyrektor ŁOK Grzegorz Skwarek, zarzucając radnemu Gomole, że nie zna programu imprez ŁOK-u. Gdyby znał, wiedziałby bowiem, że Ośrodek promuje lokalne talenty, a na Dniach Łukowa poświęca im jeden dzień.

- Dni Łukowa to także pokazanie, na co stać miasto. Z taką intencją podejmujemy tę pracę, ale jeśli Łukowski Ośrodek Kultury organizuje źle Dni Łukowa, z miłą chęcią zrezygnujemy. To zadanie zlecone przez miasto i na dobrą sprawę, zgodnie z przepisami, miasto powinno zabezpieczyć jego pełne finansowanie. Obecnie robimy je niejako na własną rękę - zaznaczył.

Grzegorz Gomoła nie skomentował tych słów. Odniósł się za to do wypowiedzi Mariusza Chudka:

- Nie chcę wprowadzać prohibicji. Zwracam tylko uwagę, że w Polsce wzrosło spożycie alkoholu. Na jednego mieszkańca przypada rocznie 13 l czystego alkoholu. I to ze źródeł legalnych, a przecież dobrze wiemy, że w okolicach są punkty nielegalnej produkcji bimbru. To jest dramat. Zwróćmy też uwagę, że, zgodnie z prawem, na przykład na skwerku nie można "piwkować" – powiedział.

- Tymczasem my pozwalamy co najmniej raz do roku na zbiorową balangę, w której uczestniczą najmłodsi. Owszem, jeśli ktoś zechce sobie wypić, i tak wypije. Chodzi jednak o to, by promować styl miejskiej zabawy bez alkoholu. Być może pierwszy raz poskutkuje to tym, że Łukowa nie będzie stać na jakiegoś bardziej znanego artystę, ale myślę, że warto spróbować, żeby wyjść z problemu – zasugerował.

Kiedy dyskusja osiągnęła apogeum, Grzegorz Skwarek zauważył, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na placu przy ul. Prusa, gdzie od 24 do 26 maja będą odbywać się Dni Łukowa, jest niemożliwe:

- Jesteśmy po podpisaniu wszystkich kontraktów. Dziś rezygnacja oznaczałaby płacenie kar. Po drugie, wokół tego miejsca jest siedem sklepów, w tym dwa duże supermarkety, gdzie bez problemu można kupić alkohol. Czy podczas trwania imprezy mamy zakazać jego sprzedaży także w tych punktach? A pamiętajmy, że w tym roku trafimy na niedzielę handlową – oznajmił.

Z kolei radnego Leonarda Baranowskiego po raz kolejny zdziwiło, że tegoroczne Dni Łukowa mają być zorganizowane na targowicy.

- Jeśli do chwili rozpoczęcia imprezy nie zostanie doprowadzona do porządku, to się ośmieszymy. Tym bardziej że tam warunki jeszcze bardziej sprzyjają piciu, bo mamy obok działki. Nie mamy innych miejsc? - pytał retorycznie kończąc dyskusję.

Komentowane

pytajnik (2019-05-15 10:26) 12 2   |   zgłoś do usunięcia
Pan Baranowski świetnie umie krytykować. Tylko pomysłów mu brakuje.
łukowianin.. (2019-05-15 10:48) 15 1   |   zgłoś do usunięcia
Poziom dyskusji pozostawia wiele do życzenia ... Intelekt niektórych radnych zwala z nóg.... Mieszkańcy przemyślcie głęboko kogo wybieracie, bo później mamy to co mamy...
xxxx (2019-05-15 10:58) 13 3   |   zgłoś do usunięcia
Jeszcze tylko Inkwizycji brakuje i po sprawie
Damdarara (2019-05-15 11:01) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie rozumiem po co takie gierki, alkohol czy jego brak? jak wyżej podano jeśli ktoś będzie chciał się napić alkoholu to i tak się napije, tylko policja wystawi parę mandatów więcej za picie w miejscu publicznym. Tak btw. Możliwość siąść i się napić piwka przy takiej muzyce też jest jakimś sposobem dla niektórych zabawy czy relaksu. Jeśli chcecie zapobiec piciu alkoholu, a tym bardziej wśród młodzieży to nie tym sposobem. Młodzi piją bo nie mają rozrywki w dni wolne, starsze osoby dla relaksu. ;v
łukowianin.. (2019-05-15 11:06) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Trzeba dzieci i nie tylko w domu wychowywać odpowiednio...bo później co niektórym kultury brakuje...i jak zobaczą procenty to rozum im odbiera...
Meksikano (2019-05-15 11:26) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
O czym mowa Panie radny? Na każdej wycieczce zagranicznej i nie tylko są bankiety rajcy piją i się bawią. Proszę powiedzieć czy goście z miast partnerskich będąc w Łukowie to piją cisowianke? Czy raczej kosztują np Króla Sobieskiego czy np Pana Tadeusza bynajmniej nie czytając ? Bo jeżeli jest jaki kolwiek alkohol powinien Pan zakazać bo co o nas ludzie pomyślą tam w świecie? A i spożycie alkoholu wzrasta. Po co częstować kogoś?. Nie spotykane jest by na imprezach typu Dni miasta nie było piwa. Kulturę picia to nie robi się na festynie i jej tam nie tworzy a wynosi z domu. Pan Mariusz ma racji dziadostwo to można zrobić we wsi za drewnianym kamieniem a to są Dni Łukowa 30 tys miasta. Ksiek Kononowicz jest w szpitalu w Białymstoku Pan ma telefony zadzwoni Pan do dyrektora szpitala tamtejszego co by Ksiek przyjechał do Łukowa wtedy ogarnię temat i nie będzie niczego w rytm piosenki i tekstu Kandydata na Prezydenta Konon 2020
Maciek (2019-05-15 12:27) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Co to za zabawa bez alkoholu i dragów. Błąd obecnego burmistrza.
Londoner (2019-05-15 13:24) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Co tam? piwo chcecie zakazać?? To może księdza z kropidlen zaprosić . Hehehe. W Londynie jak są imprezy to ludzie z łycha w reku i nosy białe od koksu. Raz do roku zróbcie imprezę z jajami a nie dożynki na pipiduwie
aw (2019-05-15 13:37) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Pan Gomoła niech sobie zapamięta że dzieci się w domu wychowuje i wprowadzenie prohibicji nic nie da. Pinokio wielki idol sam umiaru nie zna i terror w domu wprowadzał . Rodzicie sami podają dziecku w wieku 3 czy 4 lat piwo niech sobie spróbuje i tata się cieszy a obok matka zadowolona i taka nauka rodzica dziecka i państwo nie wychowa co by nie robiło. Takich sytuacji to dziesiątki widziałem w życiu. Mnie nauczono, że jak nie mam 18 lat mam nawet nie spoglądać w kierunku alkoholu i pijany nie przewracam się a 18 już dawno skończyłem.
XX (2019-05-15 13:49) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Niby dorośli ludzie niby mądrzy wielcy radni a naiwni i nie znający życia. Pan Gomola niech stanie w wyjściu dyskoteki gdzie połowa to nie pełnoletni i zmierzy ich alkomatem i narkotestem i zobaczy że 80% poniżej 18 roku jest pijanych a 20%nacpanych. Na masowej imprezie tak nie piją i tym bardziej alkoholu nie kupią bo może widzieć sąsiad znajomy ojca matki a na dyskotekach takich nie ma. Zobaczcie wieczorem w sklepach monopolych jaki przedział wiekowy jest klientow. Sami nastolatkowie a ja się pytam gdzie są rodzice? Czy wogóle któreś sprawdza swoje dziecko? Nie bo moje jest idealne i nie pije.
obywatelski obowiazek (2019-05-15 15:24) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
' a przecież dobrze wiemy, że w okolicach są punkty nielegalnej produkcji bimbru'i co PAN poczynił w tej sprawie
Gilbertt (2019-05-15 16:30) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Da ktoś namiar na te nielegalne punkty? Jak już reklamujecie, to chociaż dajcie człowiekowi szansę wspomóc lokalna gospodarkę.
Triki (2019-05-15 18:45) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Pieprzony raz do roku była szansa napić się piwka na skwerku RAZ JEDEN w roku !!! I tym już przeszkadza. Panie Gomoła już za Pan wstydem się okrył dostatecznie przez te lata wygadujac różne głupoty i ciągle Panu mało.
Kk (2019-05-15 22:41) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
No cóż Pan G mówi aby mówić sens nie ważny zastąpił innego krzykacza co go alkohol zniszczył i rodzine rozbił. Prawda jest taka że wśród tyłu dorosłych dzieciaki nie będą pić i kupować alkoholu. Pytanie jest jedno skąd 15 latek czy 17 latek ma kasę na alkohol? Przecież nie ukradł. Czy to nie rodzice tyle im dają kasy że starczy uchlac się i upic? Panie radny proszę iść po 20 zrobić rundę po monopolach to pan zobaczy jak nieletni kupują alkohol i w jakich ilościach a jakie kolejki są. Raz w.roku pod publikę zakaz przed wyborami na dniach Łukowa nic nie pomogą w zmniejszeniu alkoholizmu a jedynie myślicie że wam pomogą w wyborach. Polityczny egoizm arogancja i walka o koryto bije rekordy.
Kli (2019-05-16 06:47) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
A moze starosta wprowadzi prohibicje he he ?
Do Kli (2019-05-16 07:58) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
Starosta.... To jest niemożliwe... On pierwszy zawsze w kolejce... Bu ha ha....
Kibic (2019-05-16 16:16) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Dni Łukowa mają być na terenie targowicy, jest to teren zamkniety i odgrodzony. Ochrona powinna przypilnowac aby spożywanie alkoholu odbywało się jedynie tam. Nikt nie musi lazic z piwskiem po mieście bo to wyglada slabo. Ale wypicie kufelka do kielbaski czy muzyczki na zamknietym terenie przeznaczonym do tego celu nie będzie w żaden sposób naganne.
Zadziwiające sami... (2019-05-17 09:47) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
...stroniący od alkoholu głos zabierają. Di Caprio ty też?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia
Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia Gwałtowne poniedziałkowe opady deszczu spowodowały wiele interwencji straży pożarnej. Między godziną 16 a 18 słychać było syreny wozów strażackich, które jeździły do wypompowywania wody.
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów Łukowscy policjanci zatrzymali agresywnego 23-latka, który awanturując się w domu zniszczył wyposażenie mieszkania. Podczas interwencji młodzieniec rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej w stanie nietrzeźwości jeździł swoim samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.
Zlikwidowali nielegalny salon gier
Zlikwidowali nielegalny salon gier Nielegalny salon gier zlikwidowali w poniedziałek 20 maja łukowscy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Białej Podlaskiej zabezpieczyli sprzęt komputerowy służący do prowadzenia gier do wymaganej koncesji. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Zaginął 16-latek
Zaginął 16-latek Łukowska policja poszukuje zaginionego Kacpra Laseckiego, 16-letniego mieszkańca gminy Łuków. Młodzieniec ostatnim razem widziany był na os. Chącińskiego w Łukowie w sobotę 18 maja.
"Jedynka" list PiS przyjedzie do Łukowa
Dobiega końca kampania do Parlamentu Europejskiego. Osoby ubiegające się o mandat europosła z województwa lubelskiego regularnie spotykają się z mieszkańcami i przekonują ich do swoich pomysłów. Jedno z takich spotkań odbędzie się w środę 22 maja w Łukowie. Do miasta przyjedzie "jedynka" z list PiS - Elżbieta Kruk.
Europejski piknik w Świdrach
Europejski piknik w Świdrach W minioną niedzielę w Świdrach niedaleko Łukowa odbył się Piknik Europejski. W spotkaniu z mieszkańcami Powiatu Łukowskiego wziął udział europoseł Krzysztof Hetman.
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek Około dwóch godzin trwała dyskusja na temat nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście. Proponowane przez burmistrza podwyżki nie zyskały uznania koalicyjnych radnych.
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny Na godz. 10.30 zaplanowano konferencję prasową w sprawie otwarcia w Łukowie punktu informacyjnego dotyczącego programu "Czyste Powietrze". Biuro mieścić się będzie w budynku PKS przy ul. Piłsudskiego 29.
Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
O śmieciach na sesji Rady Miasta
O śmieciach na sesji Rady Miasta Na godz. 11 zaplanowano VIII sesję Rady Miasta Łuków. Jednym z tematów poruszanych przez radnych będzie dyskusja na temat gospodarki odpadami na terenie miasta.
Komunikat: utrudnienia w ruchu!
Komunikat: utrudnienia w ruchu! Uwaga kierowcy! W związku z organizowaną imprezą - Biegiem Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza - w czasie trwania wyścigu będą obowiązywały ograniczenia ruchu na drogach publicznych. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń policji i służby porządkowej!
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Moc wizualnych wrażeń zapewnią Gwiazdy Cygańskie z synem Don Vasyla - Dzianim.
Sukces Emilki
Sukces Emilki Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu w Iłży. To kolejny sukces dziewczynki.
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki Ponad 1700 gramów haszyszu i prawie 60 gramów amfetaminy zabezpieczyli łukowscy kryminalni u mieszkającej na terenie gminy Trzebieszów 26-latki. Policjanci sprawdzają teraz, skąd pochodzą te substancje i dla kogo były przeznaczone.
Weekend z atrakcjami
Weekend z atrakcjami Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Poniedziałkowe ulewy: były podtopieniaPijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantówPonad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za nami

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Autor znanego przeboju pt. "Nie liczę godzin i lat" wystąpi 10 czerwca w Łukowie. Na koncert Andrzeja Rybińskiego zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna Majek z ŁKS Orlęta Łuków wywalczyła złoty medal w ciężarowych zawodach w Białej Podlaskiej. Podopieczna trenera Roberta Dołęgi została Mistrzynią Województwa Lubelskiego Seniorek.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected]olnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje