Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Bartosz Szumowski  / Tomasz Goławski
dodane: 18-04-2019 10:16   |   wyświetleń: 5732

Nie zapłacą za strajkowanie

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Nie zapłacą za strajkowaniefoto. Tomasz Goławski 

Jak poinformował Krzysztof Konstanty, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie, choć placówki z terenu powiatu (oprócz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) od 8 kwietnia uczestniczą w akcji protestacyjnej, nie nastręcza to większych problemów.

- Nauczyciele, którzy przystąpili do pracy, wspólnie z kadrą kierowniczą zapewniają opiekę uczniom przychodzącym do szkoły. Podobna sytuacja ma miejsce w internacie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. W internacie I LO nie pojawili się wychowankowie - mówił.

Dyrektor dodał też, że egzaminy gimnazjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baczkowie i Zespole Placówek w Łukowie przebiegają bez zakłóceń. PZO nie ma też sygnałów, żeby miały nastąpić problemy, jeśli chodzi o egzaminy w podstawówkach.

Może posłowie?

Radny Zbigniew Zemło (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) zapytał, czy Zarząd Powiatu bierze pod uwagę rozwiązania prawne, które spowodowałyby, że nauczyciele szkół średnich otrzymają wynagrodzenie za czas strajku.

Starosta Dariusz Szustek odpowiedział, że z takim pytaniem zgłosił się prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Stoczku Łukowskim:

- Odpowiedzieliśmy, że niestety nie, ponieważ, według naszej wiedzy Regionalna Izba Obrachunkowa kwestionuje możliwość wypłacania nauczycielom wynagrodzenia za czas strajku - powiedział.

- Czy jednak w związku z tym Zarząd Powiatu wnioskował do resortu o zmianę ustawy w tej sprawie? Polski parlamentaryzm zna przykłady, że takie inicjatywy wpływają na zmianę prawa. Jeśli Zarząd tego nie uczynił, wnioskuję, żeby jak najszybciej podjął taką decyzję - zareagował Leszek Świętochowski (PSL)

- Eksponowanie, że nie będzie tych wynagrodzeń, wpływa raczej na eskalację protestu niż jego łagodzenie. Powinniśmy zmierzać w kierunku łagodzenia emocji, żeby jak najszybciej zakończyć strajk - dodał.

Starosta odparł, że przekaże te uwagi posłom reprezentującym powiat łukowski, by rozważyli wystąpienie z interpelacją w sprawie ustawowej zmiany zapisu w tej sprawie.

Tak mówi ustawa

Dariusz Szusek powołał się też na odpowiedź, jaką RIO przedstawiła burmistrzowi Myślenic. Napisano tam, że, zgodnie z art. 23 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, a w okresie strajku zorganizowanego zgodnie z przepisami przywołanej ustawy pracownik zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia. (...) pracownicy, którzy decydują się na udział w strajku, muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci utraty prawa do wynagrodzenia za czas strajku.

Izba zauważyła też, że samorząd, który wypłaci takie wynagrodzenie, albo będzie chciał w jakiś sposób obejść przepisy, naruszy dyscyplinę finansów publicznych, za co wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

- Wypłacenie wynagrodzenia za czas strajku jest niemożliwe. Jeśli parlament w trybie nadzwyczajnym zmieni ustawę, dostosujemy się - skomentował starosta.

Nagród nie będzie

Polemikę z nim podjęli radni PSL. Krzysztof Fornal zasugerował, że zacytowana opinia RIO dotyczyła tylko danego samorządu:

- Może, żeby przeciąć te wątpliwości, warto by było wystąpić z zapytaniem do Izby w Lublinie? - zapytał

- Wszystkie RIO muszą się opierać na tych samych ustawach. Małopolska Izba przywołała ustawę, która póki co się nie zmieniła, więc interpretacja Izby z Lublina nie będzie konieczna - tłumaczył starosta.

Radny Świętochowski miał inne zdanie:

- Istnieje możliwość wynagradzania nauczycieli poprzez dodatki służbowe lub motywacyjne. Czy Zarząd przewiduje możliwość, że środki, które zostaną zaoszczędzone w wyniku niezapłacenia za czas strajku, będą wypłacone w formie, któregoś z tych dwóch instrumentów? To byłby sygnał, że pochylamy się nad problemami i nie chcemy ich biologicznego unicestwienia - skwitował.

W odpowiedzi Dariusz Szustek poinformował, że Zarząd będzie się zajmował wyłącznie prawnymi możliwościami rozwiązania problemu.

- Zdecydowanie odrzucimy pomysł, żeby strajkującym nauczycielom wypłacić nagrody - zakończył starosta.

A jak w mieście?

Podobna kwestia została też poruszona na sesji Rady Miasta Łuków dwa dni wcześniej. O pieniądze dla strajkujących nauczycieli pytał radny Maciej Nurzyński.

- Czy zastanawiał się Pan nad rekompensatą dla strajkujących nauczycieli? Wiemy że osoby które strajkują, nie dostaną wynagrodzenia. Wiemy też, że nie jest pan pracodawcą natomiast jest pan wieloletnim nauczycielem i - mówiąc kolokwialnie
- ma pan pod swoimi „skrzydłami” oświatę - zwrócił się w kierunku burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego radny Maciej Nurzyński.

- Tak jak pan zaznaczył, nie jestem pracodawcą nauczycieli i zostawiam to dyrektorom. Ze swej strony mogę powiedzieć, że plan finansowy dla szkół w mieście nie został zmniejszony - odpowiedział burmistrz miasta.

- Proszę aby prowadzić dialog z dyrektorami szkół. Jest pan członkiem Zarządu Związku Miast Polskich, więc warto podpytać bardziej doświadczonych kolegów, ponieważ mają oni ciekawe pomysły - dodał radny Nurzyński.

Miasto - w nawiązaniu do pojawiających się już informacji małopolskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej - ma wystąpić o dodatkową ekspertyzę RIO z Lubelszczyzny. Tym czasem strajk nauczycieli wciąż trwa.


Komentowane

masakra... (2019-04-18 11:41) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
umywają ręce...
Kaśka (2019-04-18 12:36) 20 20   |   zgłoś do usunięcia
jestem pracownikiem burmistrza Płudowskiego i zaczynam bezterminowy strajk. chcę 1000 zł podwyżki, należy mi się, a teraz strajkuję do skutku. oczywiście życzę sobie, aby za czas strajku burmistrz mi zapłacił i premię też bo będę stratny.
do Kaśka (2019-04-18 13:01) 19 5   |   zgłoś do usunięcia
Darek pomyliłeś się w ostatnim wyrazie i wyszło że ty to ty.
wyborca (2019-04-18 13:17) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
Czego pan radny Świętochowski tak nie troszczył się o nauczycieli jak rządziła koalicja PO-PSL.CZY WTEDY NAUCZYCIELOM DANO TAKIE PODWYŻKI,ŻE NIE MUSIELI STRAJKOWAC? MOŻE PAN RADNY ODPOWIE JAK TO BYŁO ZA ICH RZĄDÓW.
q (2019-04-18 13:31) 17 18   |   zgłoś do usunięcia
Kasa za strajk się nie należy i jeśli darmozjady dostaną choć grosz będzie to co najmniej nie na miejscu.
3/4 (2019-04-18 13:32) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
wiele akapitów o starostwie i kilka o mieście, ale trolle nie ustępują w swoich działaniach. tak jak Judasz wydał za 30 srebrników Jezusa, tak niektórzy wydali za krowa+ i świnia+ walczących o swoje nauczycieli. teraz jest kolejna próba rozmydlenia tematu, atakowania personaliami i odwracania kota ogonem. na szczęscie mieszkańcy nie sa głupi.
haha (2019-04-18 14:23) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Durny komentarz
@ wyborca (2019-04-18 16:08) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
W latach 2007 - 2012 pensje nauczycieli wzrosły o 44% - mało, ale znacznie więcej niż obecnie... Warto znać dane... Link: https://oko.press/images/2019/04/20190414-podwyzki-nauczyciele.png
haha (2019-04-18 16:13) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Śmiechu warte,chyba wirtualnie.
LLU (2019-04-18 16:59) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Jaki trzeba mieć tupet i jakim trzeba być beszczelnym, że by w ogóle domagać się zapłaty za to że odmawia się pracy.To jakaś farsa. A pro po nauczycieli z Niemiec na których tak często powołują się polscy nauczyciele i związkowcy PZN : niemiecki nauczyciel nie ma prawa strajku, ma urlop pracowniczy jak wszyscy, nie wie co to karta nauczyciela...itd. A tu coś na temat z yt. https://youtu.be/0mF-qSlLraU
Brawo (2019-04-18 17:02) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Brawo Szustek popieram
Mirek (2019-04-18 17:06) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
dzieci, nasze dzieci są żywymi tarczami dla nauczycieli to barbarzyństwo i obłuda z ich strony , że martwią się o nie liczy się tylko kasa i kasa
@@wyborca (2019-04-18 18:13) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Dane prosto na zamówienie Wyborczej,nie wciskaj kitu ,myślisz,że ktoś ci uwierzy
Logika nauczycieli (2019-04-18 18:26) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Za brak pracy należy się tyle samo co za pracę- może niech wszyscy pójdą strajkować...
@ (2019-04-18 18:53) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
https://www.money.pl/gospodarka/strajk-nauczycieli-2019-zarobki-nauczycieli-od-lat-daleko-za-gospodarka-ani-pis-ani-po-tego-nie-zmienily-6367515150383233a.html Dane z innego źródła.
księgowa (2019-04-18 19:10) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
nauczyciele pokażcie swoje pity :)
Realista (2019-04-18 23:09) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Po co wogule taka dyskusja? Przeciez dla kazdego nawet srednio rozgarnietego czlowieka powinno byc oczywiste ze za brak pracy nie powinno byc zaplaty. Broniarz jest hamulcowym komuszym aparatczykiem i nie powinni rzadzacy juz z nim rozmawiac. Kto chce niech dalej strajkuje ale wara od publicznych pieniedzy
do llu i q (2019-04-19 06:45) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Właśnie dlatego "żeby" nauczyć ludzi podstaw ortografii " że by" domyślam się iż "q" to "qrwa"
do llu (2019-04-19 06:50) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Naucz się podstaw ortografii imbecylu, trolu jeden: żeby nie że by, a propos nie a pro po normalnie żenada wróć do szkoły, oj sory strajk jest hahaha
Ma. (2019-04-19 08:36) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Biedne dzieci śmiać mi się chce. Jakoś te dzieci nie płaczą tylko rodzice płaczą bo nie mogą wytrzymać z swoimi dziećmi w domu. Żłobki przedszkola pękają w szwach bo matka siedząca w domu i nie pracująca nie może wytrzymać i nie może wychować swojego małego dziecka. Bo dwulatek nią rządzi. Tak samo z starszymi dziecmi większością rządzą. Dwa tygodnie dzieci siedziały w domu ile wam pomogło przy sprzątaniu? Zapewne połowa leżała z smartfonem a matka zapieorzala sprzatala. Ciekawe czy tak wychowane dziecko wam szklanke wody na starość poda. Wylądujecie w domu starców i kochane dziecko nawet nie zajrzy.
Aop (2019-04-19 09:02) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Najbardziej placzo nauczyciele bo pieniędzy chcą dla siebie bez względu na koszta. Dyscyplinarnie jednego czy drugiego zwolnić. Zabrać pieniądze za nieobecność. Nie może być równych u rowniejszych.
łukowiak (2019-04-19 11:37) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Najwięcej krytykują pracownicy firm prywatnych gdzie inaczej na papierku a inaczej do ręki (budowlanka, spawacze, kierowcy.....). Te grupy maja wszelkie zasiłki, dodatki, stypendia dla dzieci dopłaty do mieszkania itd... My z tzw. budżetówki mamy wszystko na papierze więc łatwo nas sprawdzić. Pensje stoją od lat w miejscu. Większe pity wynikają z pracy w nadgodzinach, które są też wykazywane a nie dawane pod stołem. Czysta pensja NETTO urzędnika to często tygodniówka na CZARNO BRUTTO bo bez odliczania podatków.
ciekawe (2019-04-19 13:54) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Prezes Broniarz każe strajkowac i w świeta.Ciekawe czy prasa napisz i pokaże nam zdjęcia tych siedzących w szkole nauczycieli,bo już prawdopodobnie częśc poszła na zwolnienia.Jak wybierają się z dwójki i z Kościuszki na marsz do Warszawy to powinni siedzieć w szkole i w święta
aw (2019-04-19 15:26) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Wprowadzić zakaz strajku dla każdego pracownika budżetówki i koniec problemów. Politycy obsadzą wszystkie etaty sami bo nikt nie bedzie chciał pracować w budżetówce i tyle. Póki co mogli strajkować pielegniarki rezydenci górnicy pracownicy sądów itp to uważam że zgodnie z konstytucją mogą i strajkować nauczyciele. Czy popieram ich żądania po częsci tak po części nie ale nie wypowiadam się bo ja w tym zawodzie nie pracuje to nie wiem do końca jak jest a z boku patrząc to sobie można pogadać o pogodzie patrząc na niebo a nie o zawodzie co większość nie ma nawet pojęcia. Nauczyciel człowiek jak i inne grupy zawodowe co strajkowały i ma prawo do strajku. Powinni się wszyscy zwolnić i zobaczyliby wszyscy jak to jest . Krzyżykami podpisywaliby sie w Polsce i rząd tańcowałby z radości haha
Ciekawostka (2019-04-19 17:43) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Ilu w radzie powiatu jest nauczycieli, pedagogów? 5 czy 6? Zapomnieli politykierzy jak to miło przy tablicy. W Sejmie jeszcze więcej belfrów, ale przecież nieładnie prezesowi podpadać :(
hh (2019-04-19 22:04) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
haha połowa tych nauczycieli co jest w radzie miasta czy powiatu to nauczyciele tacy co na nich się wszyscy skarżą że nie potrafią uczyć i nic nie robią. Dlatego uciekli z zawodu nauczyciela bo w polityce robią to co lubią czyli nic a jedynie wymądrzają sie i gadają głupoty .
Mirek (2019-04-20 18:57) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
dzieci, nasze dzieci są żywymi tarczami dla nauczycieli to barbarzyństwo i obłuda z ich strony , że martwią się o nie liczy się tylko kasa i kasa
Oj (2019-04-20 20:40) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
No niestety płace w budżetówce były dobre jak w gospodarce było słabo teraz gdy gospodarka się szybko rozwija i nie ma kto pracować ( inaczej nie było by żadnych podwyżek ) wynagrodzenia szybko rosną . W budżetówce na pewno tak nie będzie . Z resztą w całym kapitalistycznym świecie tak jest w budżetówce zarabia się mniej .
do.Mirek (2019-04-20 23:37) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Co nie wiesz jak dzieckiem w domu się zająć ? Nie możesz już wytrzymać? Dziecko mówi pomóż lekcje odrobić a Ty drogi Mirku aż bladniesz bo nic nie umiesz hahahah
Snk (2019-04-23 12:59) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Grosza im nie powinni dac za strajk a wręcz powinna się zainteresować prokuratura bo przecież do 18 lat nauka jest obowiązkowa a te Matoły ja utrudniaja
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
O śmieciach na sesji Rady Miasta
O śmieciach na sesji Rady Miasta Na godz. 11 zaplanowano VIII sesję Rady Miasta Łuków. Jednym z tematów poruszanych przez radnych będzie dyskusja na temat gospodarki odpadami na terenie miasta.
Komunikat: utrudnienia w ruchu!
Komunikat: utrudnienia w ruchu! Uwaga kierowcy! W związku z organizowaną imprezą - Biegiem Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza - w czasie trwania wyścigu będą obowiązywały ograniczenia ruchu na drogach publicznych. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń policji i służby porządkowej!
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Moc wizualnych wrażeń zapewnią Gwiazdy Cygańskie z synem Don Vasyla - Dzianim.
Sukces Emilki
Sukces Emilki Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu w Iłży. To kolejny sukces dziewczynki.
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki Ponad 1700 gramów haszyszu i prawie 60 gramów amfetaminy zabezpieczyli łukowscy kryminalni u mieszkającej na terenie gminy Trzebieszów 26-latki. Policjanci sprawdzają teraz, skąd pochodzą te substancje i dla kogo były przeznaczone.
Weekend z atrakcjami
Weekend z atrakcjami Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.
Zlot foodtrucków w Łukowie!
Zlot foodtrucków w Łukowie! Mobilna gastronomia dociera także do Łukowa. W weekend 18-19 maja na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie stacjonować będą food trucki. Serwować będą m.in. orientalną kuchnię.
Będzie audyt w PUiIK-u. Kto jest winien niedociągnięć? ...
Będzie audyt w PUiIK-u. Kto jest winien niedociągnięć? Niezgodne z prawem finansowanie spółki, brak legalizacji liczników wodociągowych, fatalny stan techniczny pojazdów i niskie pensje pracowników. Takie argumenty padały na konferencji prasowej poświęconej m.in. sytuacji w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Burmistrz miasta zapowiada audyt w firmie i szukanie winnych zaistniałej sytuacji.
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie! 250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.
Cztery kolizje w 2,5 dnia
Cztery kolizje w 2,5 dnia Wyjazdy do czterech kolizji drogowych odnotowali w ostatnich kilkudziesięciu godzinach łukowscy strażacy. Do zdarzeń z udziałem samochodów osobowych chodziło w Konorzatce, Starym Jamielniku oraz w Łukowie.
Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych
Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Dużo wrażeń dla dzieci szykuje m.in. Mała Orkiestra Dni Naszych.
Utrudnienia niedaleko Ławeckiej
Utrudnienia niedaleko Ławeckiej Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Siedlecką z ul. Ławecką w Łukowie. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.
Ponar Remo: spotkanie po latach
Ponar Remo: spotkanie po latach Na 15 czerwca zaplanowano spotkanie byłych pracowników Zakładu Remontowego Obrabiarek w Łukowie "Ponar Remo".
Rolnikowi zakazują orać własną ziemię, bo w planach biegnie ...
Rolnikowi zakazują orać własną ziemię, bo w planach biegnie po niej droga Rolnik zaorał pole od pokoleń należące do jego rodziny. Gmina dwukrotnie pozwała go za to do sądu, argumentując, że od ponad pół wieku prowadzi tędy droga, która jest jedynym dojazdem do pobliskich zabudowań. "Panie wójcie, zapraszam na miejsce. Chętnie udowodnię, że jest inaczej" - odpowiada mężczyzna.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ponad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za namiDr Sitarek: ryby do zalewu zostały wpuszczone zbyt wcześnieTurniej i licytacje dla Alicji

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje