Dziś są imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Tomasz Goławski  
dodane: 03-01-2019 14:11   |   wyświetleń: 11005

Nowe radiowozy dla policji

5 nowych radiowozów będzie pełnić służbę w powiecie łukowskim. 3 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania nowych aut.
Nowe radiowozy dla policjifoto. Tomasz Goławski 

Nowe radiowozy to 200-konne Ople Astra z silnikiem 1,6 w wersji kombi oraz hatchback. Każdy z nich kosztował 85 tys. zł, na co częściowo zrzuciły się Powiat Łukowski, Miasto Łuków oraz pozostałe gminy powiatu.

Symboliczne przekazanie aut policjantom odbyło się 3 stycznia w budynku KPP w Łukowie. Na uroczystość przybyli wicestarosta łukowski Janusz Kozioł, burmistrz Łukowa Piotr Płudowski oraz wójtowie gmin Krzywda, Adamów, Serokomla, Wojcieszków, Wola Mysłowska, Stoczek Łukowski, Trzebieszów i zastępca wójta gminy Łuków. Wszyscy przekazali kluczyki i dokumenty do pojazdów, a od policjantów otrzymali pamiątkowe statuetki. Natomiast ks. Antoni Pietruszka dokonał poświęcenia nowych radiowozów.

- Policjanci w radiowozach pokonują rocznie dystans miliona kilometrów. Na ten milion składa się wiele rzeczy i zadań nie możliwych do wykonania zza biurka. Przy dużym powiecie nie sposób wszędzie dojść na piechotę. To niemożliwe - mówił o prezencie podczas uroczystości nadkom. Leszek Misiak, Komendant Powiatowy KPP w Łukowie.

Komendant dziękował przedstawicielom samorządów za dorzucenie się do zakupu. Nowe Ople dołączą do istniejącej floty, którą wykorzystują na co dzień łukowscy policjanci. Oprócz poświęconych i przekazanych dziś samochodów, mundurowi mają dziś do dyspozycji 26 innych aut i 2 służbowe motocykle. Część z tych pojazdów jest typowymi radiowozami, część nieoznakowanych wykorzystuje m.in. drogówka czy Wydział Kryminalny. Jak zdradził na spotkaniu komendant, łukowska policja ma otrzymać jeszcze jeden nieoznakowany pojazd służbowy. Nie będzie on jednak wyposażony w wideorejestrator. W planach jest też pozyskanie furgonetki.

- Na pierwszy plan wysuwa się potrzeba zakupu radiowozu typu furgon patrolowy. To duży bus wykorzystywany do konwoju, doprowadzeń, wykorzystywany także do zatrzymań podczas imprez masowych czy meczy. To bezpieczny pojazd, w którym zatrzymana osoba przebywa w bezpiecznym pomieszczeniu i nie ma dostępu do policjantów - mówił komendant Leszek Misiak.

Taki pojazd kosztowałby od 180 do 200 tys. złotych i również byłby częściowo sfinansowany przez samorządy. Tymczasem dwa z pięciu otrzymanych właśnie pojazdów będą służyć w Komisariatach w Stoczku Łukowskim oraz w Adamowie. Pozostałe radiowozy będą mieli do dyspozycji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także dzielnicowi.


Galeria zdjęć

Komentowane

xxxx (2019-01-03 14:23) 44 35   |   zgłoś do usunięcia
200-konne Ople Astra z silnikiem 1,6 ciekaw jestem ile kilometrów zrobia zanim silnik padnie
Mmm (2019-01-03 14:59) 35 32   |   zgłoś do usunięcia
No i panowie do przodu łapać tych co nie potrafią jeździć.
$£€¥ (2019-01-03 19:32) 47 50   |   zgłoś do usunięcia
Sami się będą łapać to mają dopracowane i ciekawe kiedy pierwszy ozbijają za tydzień czy miesiąc
oki (2019-01-03 19:46) 29 31   |   zgłoś do usunięcia
5 nowych radiowozów dla powiatu a ile będzie kupionych nowych karetek. Co roku słychać tylko o nowych radiowozach.
Do oki (2019-01-03 21:44) 37 30   |   zgłoś do usunięcia
Słabo sledzisz wydarzenia karetki też były kupione pod konie poprzedniego roku czyli 2018r.
Oki (2019-01-04 08:19) 28 29   |   zgłoś do usunięcia
To napisz mi ile wciągu 5lat ile zostało zakupionych karetek a ile radiowozów
mieszkaniec (2019-01-04 15:07) 29 29   |   zgłoś do usunięcia
A dlaczego nie było uroczystego przekazania samochodu terenowego na potrzeby burmistrza miasta Łuków,którym to jeżdżąc włodarz wraz ze swoim przydupasem załatwiali sprawy nie koniecznie związane z interesem miasta???hahahahahahaah
Do oki (2019-01-04 15:48) 33 28   |   zgłoś do usunięcia
A co mają ilości karetek do radiowóz. Chyba dyrekcja Pogotowia wie ile potrzebuje karetek do obsługi powiatu. Karetki nie jeżdżą po mieście tylko stacjonuja na miejscu i wyjeżdżają na zdarzenia. POLICJA patrolu je i wykonuje inne zadania z ustawy wynikajace
Ja (2019-01-04 23:33) 32 29   |   zgłoś do usunięcia
20 radiowozow a karetek 2 tak to pewnie wygląda
policaj (2019-01-05 07:06) 27 30   |   zgłoś do usunięcia
Bo radiowóz generuje zyski a karetka koszty.I tyle w temacie.
Police (2019-01-05 19:04) 28 45   |   zgłoś do usunięcia
Radiowozy powinny być wyposażone w automatyczne alkometry do sprawdzenia trzeżwości kierujących nimi policjantów i powinny być wykonane przynajmniej z kilkucentymetrowej grubości błachy,bo w takim wydaniu długo nie posłużą.No, ale z drugiej strony przynajmniej brama wjazdowa na plac kom. ocaleje.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

61-letni łukowianin zginął na torach
61-letni łukowianin  zginął na torach Dzisiaj po godzinie 14:00 mieszkaniec Łukowa został potrącony przez pociąg na stacji Łuków- Łapiguz. Został ciężko ranny i w wyniku obrażeń zmarł na miejscu.
Marcin Mateńko odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. ...
Marcin Mateńko odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce Jacek Krzyszczak Marcin Mateńko został dziś odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce radni wybrali Jacka Krzyszczaka (PIS), byłego zastępcę wójta gminy Trzebieszów.
Potrącił pieszą i już stracił prawo jazdy
  Potrącił pieszą i już stracił prawo jazdy Zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie może ponieść 44-letni łukowianin, potrącił volkswagenem przechodzącą po przejściu kobietę.
Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” ...
Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców na spotkanie w poniedziałek 24 czerwca godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie (ul. Konarskiego 3).
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - ...
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - latkę zostawiła w rozgrzanym aucie  Przypadkowi przechodnie powiadomili policjantów o dwójce dzieci pozostawionych w upalny dzień w zaparkowanym samochodzie. Mundurowi otworzyli auto i zabrali dzieci w zacienione, przewiewne miejsce.
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz!
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz! Już od poniedziałku 17 czerwca salon optyczny Okularium przygotował super ofertę na zakup okularów korekcyjnych. Rozpoczynają się wakacje i warto przed urlopem zaopatrzyć swoje oczy w okulary, w których będziesz dobrze widział w każdych warunkach. Tym razem oferta skierowana jest do osób wymagających korekcji wzroku, ale jednocześnie chcących zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” ...
 Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach w składzie: Julia Szczygielska z kl. IV, Tatiana Pieniak z klasy V, Magdalena Wysokińska z klasy VI oraz Iga Kasak z klasy VI reprezentowała gminę Łuków w finale konkursu wiedzy prewencyjnej ?Jestem Bezpieczny? i zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny była pedagog Edyta Łukasik.
Badali motyle z rezerwatu Jata
Badali motyle z rezerwatu Jata Uczennice łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory.
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską ...
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską Kartą Mieszkańca mniej zapłacisz za bilety Łukowska Karta Mieszkańca, o którą można już występować do Urzędu Miasta, zapewnia zniżki w opłatach za baseny letnie przy ul. Browarnej w Łukowie, a także tańsze korzystanie z kajaków nad zalewem Zimna Woda, który ma być dostępny dla kąpiących się od 29 czerwca.
Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK
 Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK PCK zaprasza młodych łukowian do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 20 osób z Łukowa i okolicy między 15 a 29 rokiem życia. Niżej podajemy telefony kontaktowe do organizatorów.
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują mężczyzny, który w maju ukradł z jednego ze sklepów artykuły spożywcze i kosmetyki. Sprawcę przestępstwa nagrała kamera sklepowa. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Motocykl rozpadł się po zderzeniu
Motocykl rozpadł się po zderzeniu Mandat i punkty karne to konsekwencje jakie poniósł 28-letni motocyklista z gminy Stanin. Przewrócił się na jezdni i uderzył w jadącą z przeciwka toyotę. Siła uderzenia była tak duża, że jednoślad rozpadł się na części. Na szczęście motocyklista doznał tylko niegroźnych urazów.
Wpadł z haszyszem
Wpadł z haszyszem Prawie kilogram haszyszu zabezpieczyli łukowscy kryminalni. Taką ilość narkotyków funkcjonariusze znaleźli w domu 31-latka.
Zderzenie auta z łosiem
Zderzenie auta z łosiem O dużym szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, którzy podróżując volkswagenem zderzyli się z łosiem. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Na szczęście kierowca i pasażer auta doznali niegroźnych urazów.
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Drożdżak. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów 44-letnia pasażerka peugeota doznała obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.
Druhowie będą ze sobą rywalizować
Druhowie będą ze sobą rywalizować Na niedzielę, 16 czerwca zaplanowano X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu pow. łukowskiego.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ruszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w Muzeum

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Najbliższe wydarzenia
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Łukowski Ośrodek Kultury organizuje w sobotę 8 czerwca w Kinie Łuków oraz w Parku Miejskim ?Festiwal Kultury Ukraińskiej".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Prognoza pogody

Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje