Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

 
dodane: 03-01-2019 14:11   |   wyświetleń: 12087

Nowe radiowozy dla policji

5 nowych radiowozów będzie pełnić służbę w powiecie łukowskim. 3 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania nowych aut.
Nowe radiowozy dla policjifoto. Tomasz Goławski 

Nowe radiowozy to 200-konne Ople Astra z silnikiem 1,6 w wersji kombi oraz hatchback. Każdy z nich kosztował 85 tys. zł, na co częściowo zrzuciły się Powiat Łukowski, Miasto Łuków oraz pozostałe gminy powiatu.

Symboliczne przekazanie aut policjantom odbyło się 3 stycznia w budynku KPP w Łukowie. Na uroczystość przybyli wicestarosta łukowski Janusz Kozioł, burmistrz Łukowa Piotr Płudowski oraz wójtowie gmin Krzywda, Adamów, Serokomla, Wojcieszków, Wola Mysłowska, Stoczek Łukowski, Trzebieszów i zastępca wójta gminy Łuków. Wszyscy przekazali kluczyki i dokumenty do pojazdów, a od policjantów otrzymali pamiątkowe statuetki. Natomiast ks. Antoni Pietruszka dokonał poświęcenia nowych radiowozów.

- Policjanci w radiowozach pokonują rocznie dystans miliona kilometrów. Na ten milion składa się wiele rzeczy i zadań nie możliwych do wykonania zza biurka. Przy dużym powiecie nie sposób wszędzie dojść na piechotę. To niemożliwe - mówił o prezencie podczas uroczystości nadkom. Leszek Misiak, Komendant Powiatowy KPP w Łukowie.

Komendant dziękował przedstawicielom samorządów za dorzucenie się do zakupu. Nowe Ople dołączą do istniejącej floty, którą wykorzystują na co dzień łukowscy policjanci. Oprócz poświęconych i przekazanych dziś samochodów, mundurowi mają dziś do dyspozycji 26 innych aut i 2 służbowe motocykle. Część z tych pojazdów jest typowymi radiowozami, część nieoznakowanych wykorzystuje m.in. drogówka czy Wydział Kryminalny. Jak zdradził na spotkaniu komendant, łukowska policja ma otrzymać jeszcze jeden nieoznakowany pojazd służbowy. Nie będzie on jednak wyposażony w wideorejestrator. W planach jest też pozyskanie furgonetki.

- Na pierwszy plan wysuwa się potrzeba zakupu radiowozu typu furgon patrolowy. To duży bus wykorzystywany do konwoju, doprowadzeń, wykorzystywany także do zatrzymań podczas imprez masowych czy meczy. To bezpieczny pojazd, w którym zatrzymana osoba przebywa w bezpiecznym pomieszczeniu i nie ma dostępu do policjantów - mówił komendant Leszek Misiak.

Taki pojazd kosztowałby od 180 do 200 tys. złotych i również byłby częściowo sfinansowany przez samorządy. Tymczasem dwa z pięciu otrzymanych właśnie pojazdów będą służyć w Komisariatach w Stoczku Łukowskim oraz w Adamowie. Pozostałe radiowozy będą mieli do dyspozycji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także dzielnicowi.


Galeria zdjęć

Komentowane

xxxx (2019-01-03 14:23) 66 58   |   zgłoś do usunięcia
200-konne Ople Astra z silnikiem 1,6 ciekaw jestem ile kilometrów zrobia zanim silnik padnie
Mmm (2019-01-03 14:59) 58 58   |   zgłoś do usunięcia
No i panowie do przodu łapać tych co nie potrafią jeździć.
$£€¥ (2019-01-03 19:32) 86 94   |   zgłoś do usunięcia
Sami się będą łapać to mają dopracowane i ciekawe kiedy pierwszy ozbijają za tydzień czy miesiąc
oki (2019-01-03 19:46) 53 53   |   zgłoś do usunięcia
5 nowych radiowozów dla powiatu a ile będzie kupionych nowych karetek. Co roku słychać tylko o nowych radiowozach.
Do oki (2019-01-03 21:44) 61 49   |   zgłoś do usunięcia
Słabo sledzisz wydarzenia karetki też były kupione pod konie poprzedniego roku czyli 2018r.
Oki (2019-01-04 08:19) 49 53   |   zgłoś do usunięcia
To napisz mi ile wciągu 5lat ile zostało zakupionych karetek a ile radiowozów
mieszkaniec (2019-01-04 15:07) 52 51   |   zgłoś do usunięcia
A dlaczego nie było uroczystego przekazania samochodu terenowego na potrzeby burmistrza miasta Łuków,którym to jeżdżąc włodarz wraz ze swoim przydupasem załatwiali sprawy nie koniecznie związane z interesem miasta???hahahahahahaah
Do oki (2019-01-04 15:48) 53 49   |   zgłoś do usunięcia
A co mają ilości karetek do radiowóz. Chyba dyrekcja Pogotowia wie ile potrzebuje karetek do obsługi powiatu. Karetki nie jeżdżą po mieście tylko stacjonuja na miejscu i wyjeżdżają na zdarzenia. POLICJA patrolu je i wykonuje inne zadania z ustawy wynikajace
Ja (2019-01-04 23:33) 53 44   |   zgłoś do usunięcia
20 radiowozow a karetek 2 tak to pewnie wygląda
policaj (2019-01-05 07:06) 50 51   |   zgłoś do usunięcia
Bo radiowóz generuje zyski a karetka koszty.I tyle w temacie.
Police (2019-01-05 19:04) 48 81   |   zgłoś do usunięcia
Radiowozy powinny być wyposażone w automatyczne alkometry do sprawdzenia trzeżwości kierujących nimi policjantów i powinny być wykonane przynajmniej z kilkucentymetrowej grubości błachy,bo w takim wydaniu długo nie posłużą.No, ale z drugiej strony przynajmniej brama wjazdowa na plac kom. ocaleje.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze
IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze Około 40 osób wzięło udział w IV edycji testu wiedzy z historii Łukowa ?Poznaj Swoje Miasto?, który odbył się w piątek 13 grudnia w Łukowie.
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy Komentarz burmistrza po sesji, która odbyła się 12 grudnia. Radni odrzucili stawkę opłaty za śmieci proponowaną przez włodarza. Nie będzie to 20, a 14 złotych od osoby.
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie ...
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie obok Zbigniewa Zamachowskiego i Katarzyny Dąbrowskiej Anastazja Klimiuk, reprezentująca Fabrykę Piosenki ŁOK, wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko". Gratulujemy!
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć ...
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć w inwestycjach To konsekwencje zaproponowanej i przegłosowanej przez klub stawki za odpady. Żeby zbilansować system trzeba będzie poszukać pieniędzy w innych obszarach, albo brać kredyt. Przed takim wyborem stoi burmistrz Piotr Płudowski.
Zawody z kostką Rubika
Zawody z kostką Rubika Łuków będzie miejscem nietypowych zmagań sportowych.
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe Spotkanie informacyjne prowadził Michał Osiej.
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc Świąteczny koncert odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Podczas koncertu wystąpią Orkiestra Dęta im. Antoniego Próchniewicza, wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK oraz gwiazda wieczoru zespół Pectus.
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci Miasto szuka pieniędzy, żeby zbilansować system
Ruszają zapisy do gminnego żłobka
Ruszają zapisy do gminnego żłobka Już 3 stycznia rozpocznie się pierwsza rekrutacja dzieci zamieszkałych na terenie gminy Łuków do Gminnego Żłobka "Maluch".
Bogdan z Trzebieszowa w "Szansie na sukces" (Zapowiedź)
Bogdan z Trzebieszowa w Pochodzący z Trzebieszowa Bogdan Sierpień wystąpi w odcinku programu "Szansa na sukces", który będzie emitowany 15 grudnia w TVP 2.
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W ...
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W geście solidarności 35 wydawców lokalnych z całej Polski publikuje na swoich portalach teksty Tygodnika Zamojskiego, na który sąd nałożył prewencyjny zakaz publikacji
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy ...
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni Brak zasłonek pod prysznicami, czytników czasu czy nadzoru w szatni, a także zajęcie torów przez instruktorów. Listy z takimi uwagami przysłali do nas Czytelnicy, którzy często korzystają z pływalni w SP nr 5 w Łukowie. Poprosiliśmy o komentarz Marka Żurawskiego, szefa OSiR w Łukowie.
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ...
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ich firm - Zjednoczył nas problem - spadek dochodów z powodu handlu obwoźnego i wchodzenia firm zachodnich na tereny wiejskie - mówią członkowie Stowarzyszenia Kupców Ziemi Łukowskiej.
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie „Najpiękniejsza ...
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie  „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa - 2019” Już tylko do piątku 13 grudnia można zgłaszać prace do konkursu Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa organizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Takie były Andrzejki z biblioteką w Krzywdzie
Takie były Andrzejki z biblioteką w Krzywdzie GMINA KRZYWDA Niedługo karnawał, a my mamy jeszcze wspomnienie z Andrzejek. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie zorganizowała Andrzejki dla dzieci.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
  Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie W najbliższy weekend 14 i 15 grudnia w Targach Lublin odbędzie się III Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje blisko 3 000 psów należących do 230 ras ze wszystkich 10 grup FCI.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje