Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 114 osób   |   Osób online: 33   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 03-01-2019 14:11   |   wyświetleń: 9187

Nowe radiowozy dla policji

5 nowych radiowozów będzie pełnić służbę w powiecie łukowskim. 3 stycznia w budynku Komendy Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania nowych aut.
Nowe radiowozy dla policjifoto. Tomasz Goławski 

Nowe radiowozy to 200-konne Ople Astra z silnikiem 1,6 w wersji kombi oraz hatchback. Każdy z nich kosztował 85 tys. zł, na co częściowo zrzuciły się Powiat Łukowski, Miasto Łuków oraz pozostałe gminy powiatu.

Symboliczne przekazanie aut policjantom odbyło się 3 stycznia w budynku KPP w Łukowie. Na uroczystość przybyli wicestarosta łukowski Janusz Kozioł, burmistrz Łukowa Piotr Płudowski oraz wójtowie gmin Krzywda, Adamów, Serokomla, Wojcieszków, Wola Mysłowska, Stoczek Łukowski, Trzebieszów i zastępca wójta gminy Łuków. Wszyscy przekazali kluczyki i dokumenty do pojazdów, a od policjantów otrzymali pamiątkowe statuetki. Natomiast ks. Antoni Pietruszka dokonał poświęcenia nowych radiowozów.

- Policjanci w radiowozach pokonują rocznie dystans miliona kilometrów. Na ten milion składa się wiele rzeczy i zadań nie możliwych do wykonania zza biurka. Przy dużym powiecie nie sposób wszędzie dojść na piechotę. To niemożliwe - mówił o prezencie podczas uroczystości nadkom. Leszek Misiak, Komendant Powiatowy KPP w Łukowie.

Komendant dziękował przedstawicielom samorządów za dorzucenie się do zakupu. Nowe Ople dołączą do istniejącej floty, którą wykorzystują na co dzień łukowscy policjanci. Oprócz poświęconych i przekazanych dziś samochodów, mundurowi mają dziś do dyspozycji 26 innych aut i 2 służbowe motocykle. Część z tych pojazdów jest typowymi radiowozami, część nieoznakowanych wykorzystuje m.in. drogówka czy Wydział Kryminalny. Jak zdradził na spotkaniu komendant, łukowska policja ma otrzymać jeszcze jeden nieoznakowany pojazd służbowy. Nie będzie on jednak wyposażony w wideorejestrator. W planach jest też pozyskanie furgonetki.

- Na pierwszy plan wysuwa się potrzeba zakupu radiowozu typu furgon patrolowy. To duży bus wykorzystywany do konwoju, doprowadzeń, wykorzystywany także do zatrzymań podczas imprez masowych czy meczy. To bezpieczny pojazd, w którym zatrzymana osoba przebywa w bezpiecznym pomieszczeniu i nie ma dostępu do policjantów - mówił komendant Leszek Misiak.

Taki pojazd kosztowałby od 180 do 200 tys. złotych i również byłby częściowo sfinansowany przez samorządy. Tymczasem dwa z pięciu otrzymanych właśnie pojazdów będą służyć w Komisariatach w Stoczku Łukowskim oraz w Adamowie. Pozostałe radiowozy będą mieli do dyspozycji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także dzielnicowi.


Galeria zdjęć

Komentowane

xxxx (2019-01-03 14:23) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
200-konne Ople Astra z silnikiem 1,6 ciekaw jestem ile kilometrów zrobia zanim silnik padnie
Mmm (2019-01-03 14:59) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
No i panowie do przodu łapać tych co nie potrafią jeździć.
$£€¥ (2019-01-03 19:32) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Sami się będą łapać to mają dopracowane i ciekawe kiedy pierwszy ozbijają za tydzień czy miesiąc
oki (2019-01-03 19:46) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
5 nowych radiowozów dla powiatu a ile będzie kupionych nowych karetek. Co roku słychać tylko o nowych radiowozach.
Do oki (2019-01-03 21:44) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Słabo sledzisz wydarzenia karetki też były kupione pod konie poprzedniego roku czyli 2018r.
Oki (2019-01-04 08:19) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
To napisz mi ile wciągu 5lat ile zostało zakupionych karetek a ile radiowozów
mieszkaniec (2019-01-04 15:07) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
A dlaczego nie było uroczystego przekazania samochodu terenowego na potrzeby burmistrza miasta Łuków,którym to jeżdżąc włodarz wraz ze swoim przydupasem załatwiali sprawy nie koniecznie związane z interesem miasta???hahahahahahaah
Do oki (2019-01-04 15:48) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
A co mają ilości karetek do radiowóz. Chyba dyrekcja Pogotowia wie ile potrzebuje karetek do obsługi powiatu. Karetki nie jeżdżą po mieście tylko stacjonuja na miejscu i wyjeżdżają na zdarzenia. POLICJA patrolu je i wykonuje inne zadania z ustawy wynikajace
Ja (2019-01-04 23:33) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
20 radiowozow a karetek 2 tak to pewnie wygląda
policaj (2019-01-05 07:06) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Bo radiowóz generuje zyski a karetka koszty.I tyle w temacie.
Police (2019-01-05 19:04) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Radiowozy powinny być wyposażone w automatyczne alkometry do sprawdzenia trzeżwości kierujących nimi policjantów i powinny być wykonane przynajmniej z kilkucentymetrowej grubości błachy,bo w takim wydaniu długo nie posłużą.No, ale z drugiej strony przynajmniej brama wjazdowa na plac kom. ocaleje.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje