Dziś są imieniny: Anety, Lehca, Leona
Dzisiaj odwiedziło nas 100 osób   |   Osób online: 26   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-02-2019 08:45   |   wyświetleń: 9441

Nowoczesne warsztaty w „Alejach”

Dobiegła końca budowa szkolnego skrzydła w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Placówka zyskała nowoczesne warsztaty, z których już wkrótce będzie korzystać ucząca się w "Alejach" młodzież.
Nowoczesne warsztaty w „Alejach”foto. ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie 

Przy szkole powstał kompleks budynków o powierzchni użytkowej ponad 2700 metrów kwadratowych połączony z istniejącym głównym budynkiem dydaktycznym. Budynki warsztatowe przeszły gruntowny remont i modernizację. Prace budowlane wykonywane przez Firmę Handlowo-Usługową Jerzy Gajownik z Krzywdy trwały rok, a projekt budowlany przygotował Marek Janiszek.

W nowych budynkach warsztatowych powstało 13 nowych pracowni, w których już wkrótce praktyczne umiejętności będą nabywać uczniowie szkoły. ZS nr 1 w Łukowie wzbogacił się m.in. o pracownię budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych z linią diagnostyczną, pracownię mechatroniki samochodowej, elektrotechniki i elektroniki samochodowej (dla technika pojazdów samochodowych i kierowcy mechanika w szkole branżowej I stopnia) czy pracownię programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (dla technika mechanika o takim właśnie profilu).

W nowym skrzydle powstały też pracownia języka obcego w kształceniu zawodowym (dla wszystkich kierunków), pracownia techniki biurowej i ekonomii (dla technikum handlowego i technikum ekonomicznego) a także pracownia spawania, pracownia elektrotechniki i elektroniki, montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych, pracownia obróbki mechanicznej oraz inne pracownie niezbędne w kształceniu zawodowym.  Szkoła wraz z wydziałem inwestycji Starostwa Powiatowego przygotowuje się teraz do przetargów na zakup nowoczesnego sprzętu, który będzie wyposażeniem w nowo powstałych pomieszczeniach.

Dyrekcja „Alej” planuje, że nauka w nowym skrzydle i na nowoczesnym sprzęcie rozpocznie się 1 września, a więc z początkiem nowego roku szkolnego. Niemniej już teraz Zespół Szkół nr 1 zaprasza absolwentów gimnazjów i absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w technikum. Do dyspozycji chętnych będą kierunki technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik (mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz operator obrabiarek skrawających), technik informatyk, technik ekonomista i technik handlowiec. Uczniowie będą mogli też podjąć naukę w szkole branżowej I stopnia (kierowca mechanik, elektromechanik, oddział wielozawodowy).

Inwestycja zrealizowana w łukowskich „Alejach” realizowana była w ramach projektu „Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim - Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie” (Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020). Jej wartość opiewa na kwotę prawie 9 mln złotych, z czego 3 mln zł stanowiły środki zewnętrzne. Resztę dołożył organ prowadzący szkołę - Starostwo Powiatowe w Łukowie.

Galeria zdjęć

Komentowane

nietrafiona inwestycja (2019-02-11 09:26) 13 30   |   zgłoś do usunięcia
zamiast wydawać pieniądze na takie głupoty miasto mogłoby obniżyć placowe na rynku !!!
do. nietrafiona inwestycja (2019-02-11 09:34) 16 6   |   zgłoś do usunięcia
Ty to dobrze się czujesz ?Lekarz od głowy nie potrzebny ? aaa no fakt na lekarza od głowy za późno na nogi lecz się. Remont od dawna się należał i to bardzo słuszna decyzja, która zapewnia komfortowe warunki nauki uczniów oraz zapewni odpowiedni do tego sprzęt. Taki sprzęt w Siedlcach 25 lat temu już był w średniej szkole a uczniowie z Alej tam na praktyki jeździli.
PP (2019-02-11 09:37) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
Widzę, że Pan starosta to już mieszkańców Łukowa totalnie olal bo na żadnej uroczystości nie bierze udziału tylko zastępce wysyła. To nazywa się foch czy po prostu już nie zależy na opinii mieszkańców? Przed wyborami to wszędzie był na każdej uroczystości aby się pokazać.
pytam poważnie (2019-02-11 09:52) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
co ma placowe na rynku inwestycji powiatowej?
xxxx (2019-02-11 11:05) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
A morze pan starosta nie dysponowany morze głowa boli niskie cisnienie rozne sa przyczyny nie morzna tak osadzac człowieka
xxxx (2019-02-11 11:14) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
A morze pan starosta nie dysponowany morze głowa boli niskie cisnienie rozne sa przyczyny nie morzna tak osadzac człowieka
alojzy (2019-02-11 11:28) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan starosta nie ma czasu ..samochód poszukuje do kupienia...jak kupi bedzie jeździł ...klimeckiego-starostwo..a jeszcze do ryska do lublina.
kb (2019-02-11 11:38) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobra inwestycja, powinna być wykonana wiele lat temu, ale zawsze lepiej późno niż wcale.
moje zdanie (2019-02-11 12:15) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Obecny starosta Szustek ma swoj honor i dume - i nie wypina klatki wypina piersiowej po order .To byla inwestycja obecnego vice-starosty p.Koziola wiec jemu nalezy oddac szacunek--to byl jego pomysl i jego inwestycja !!!! Zobaczymy jak bedzie w miescie otwierac sie Zalew Zimna Woda czy obecnie rzadzacy beda pchali sie do zdjec i prasy(a nic nie zrobili ,to niee ich pomysl,nie pozyskali funduszy itp) Pozyjemy zobaczymy . Obecna wladza dla Lukowa nic nie zrobila --a gdzie jest komunikacja miejska
SNK (2019-02-11 13:11) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Pieniondze na jakiejs szkoly to są. Ale na tak zasłużony klub na arenie krajowej z wieloletnimi tradycjami jak Orlenta to juz nie ma.
taka prawda (2019-02-11 13:46) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Gdyby nie właściwe działania Pana Burmistrza PP ta inwestycja nigdy by się nie udała i wszyscy to wiedzą.
Janusz (2019-02-11 14:08) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Za inwestycja to dyrektor szkoły starał się i pieniądze nie są z miasta to raz. A druga sprawa przed wyborami burmistrz klste po każdy order wypinal i nawet po te co starosta powinien wziąść no za budowę obwodnicy ronda drogi po nie biegł pierwszy a pana starostę w 3 rząd spychal. Teraz nagle nie chce orderów? Focha strzelił haha
złośliwość (2019-02-11 14:22) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Niestety niektórzy dalej nie mogą pogodzić się z przegraną i umniejszają zasługi nowego burmistrza. Uważam że jest to najlepszy włodarz jaki rządził w tym mieście.
Oko (2019-02-11 14:30) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Bo pewna partia i jej zwolennicy są fałszywi zwistni i kłamią w żywe oczy a co gorsze uważają się za katolików. Chyba to wszystko razem nie pasuje
ALE ... (2019-02-11 14:31) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Wstydzi się pokazywać ,za ostatnią radę powiatu hahaha i głosowanie w sprawie RYBY . Ale czy tacy ludzie wiedzą co to wstyd i honor? Na radzie odstawił PopISówkę jaki wszystko wiedzący- alfa i omega hahaha. Alojzy ,starosta już ma czym jeżdżć z salonu w Siedlcach -Toyotę . A co, kto władzy zabroni? Na Podlasiu 24 czytałem.
Ferie.czas.zaczac (2019-02-11 15:36) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie przyszedł bo nowa toyote dociera zapewne na ferie pojechał z "żoną "
aaa (2019-02-11 16:20) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Służbowym? Prywatnie? Może jeszcze na koszt podatników? A może nie przyszedł. bo komentarzy pilnował? U władzy wszystko możliwe.
Malina. (2019-02-11 16:25) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Tyle lat służbowym prywatnie i na chorobowym żeby urlopu płatnego nie marnować a Ty zdziwiony. Dawaj Malina służbowe auto służbowe paliwo. Malina ma dobrze
Yrek (2019-02-11 16:37) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Wszyscy zbierają żniwo działalności Pana Dariusza, byłego burmistrza który zrezygnował z funkcji.
Zobaczycie sami (2019-02-11 16:52) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
To miasto przy obecnie rzadzacych czeka zastoj I stagnacja.
do Yrek (2019-02-11 17:07) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Z jakiej funkcji zrezygnował były burmistrz? Tak myślę i jakoś nic nie mogę sobie skojarzyć. Yrek -podpowiedz. Jedno przyszło mi do głowy- żeby być dobrym, wiernym, opiekuńczym mężem, ale to nie jest funkcja. Z tego zrezygnował.
Kk (2019-02-11 17:13) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Stagnacja i zastój haha a co do tej pory było? cały czas jest stagnacja zastój. Jakieś duże zakłady któryś burmistrz przyciągnął? Jakieś nowe osiedle wybudował żeby mieszkania były w dobrej cenie? Ludzie jakby za granicę do roboty albo do Warszawy nie wyjeżdżałi to wogole Łuków wyludnilby się. Liczba mieszkańców się nie zwiększa bo sporo osób wyprowadza się z tego dziadostwa jakie tutaj jest.
do Yrek (2019-02-11 17:15) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam za tą prywatną sugestie , ale nie lubię ludzi, którzy sami siebie dowartościowują. Emocje, ale to mnie tłumaczy, wykazałem brak kultury. Przepraszam nie tyle SZ, ale jego małżonkę.
K (2019-02-11 17:43) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Z funkcji męża chociaż bardziej z niego zrezygnowali
@taka prawda (2019-02-11 19:10) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Kon by się uśmiał.Jeszcze nic nie zrobił,tylko stołki przestawia ustawia ,a najlepszy.Samochwała w kącie stała.Społeczeństwo się wypowie przy następnych wyborach Nie chwal dnia przed zachodem.Tacy co szybko się chwalą to najgorzej wychodzą.
ale zazdrośni (2019-02-11 19:25) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie zazdroszczą nowemu Burmistrzowi nienagannej prezencji i trafionych decyzji. I nikt nie widzi zasług tylko się każdy czepia bo sam by nic nie zrobił. Taką wiedzą jak ma Pan PP to nie jeden profesor by się nie powstydził.
haha (2019-02-11 20:16) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Wiedza? Z czego?Prezencja?Trafione decyzje? Tak, jedna-PUIK.Nikt się nie czepia i nie zazdrości ,tylko stwierdza fakty. Na zasługi to trzeba sobie ZASŁUŻYĆ!!!!!!!!!!!!Głupie stwierdzenie"każdy się czepia bo sam by nic nie zrobił"Jak ktoś mocno chce piastować wysoki stołek to wiadomo,że to co obiecuje powinien wykonywać,a nie zamydlac oczu.To nie jest się czepianie,że jak do tej pory to tylko przesuwanie stołków.
Lol (2019-02-11 20:30) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Poprzednik nie przesuwal stolkow? Ile premi za nic dał prezesowi Puik który jest w trudnej sytuacji. Sztuczny stołek dyr nie jest w szpitalu w Puik?
Q (2019-02-12 14:23) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan Dariusz były burmistrz(szkoda ze zrezygnował). Ma nienaganna prezentację oraz dykcję. Posiada wiedzę na wszelakie tematy, jest kompletnym mówcą. Do tego rozwinął niesamowicie Łuków. Czy nowy burmistrz osiągnie i zrobi tak wiele? Szlak ma już przetarty. Tylko czerpać korzyści.
Do.Q (2019-02-12 15:45) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Widać że jesteś jakims debilem co nic nie rozumie bo chorym umysłowo nie można Ciebie nazwać bo to by obraził chorych. Przegrana w wyborach demokratycznych z tak duża różnica to jest rezygnacja z stanowiska burmistrza? Kto Tobie włączył komputer bo skoro takich spraw nie rozumiesz to komputera sam nie włączyłes.
@Q (2019-02-12 17:40) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Były ma wiedzę na wszelkie tematy. Masz rację. Pokazał to na ostatniej sesji Rady. Mądrzejszy od wszystkich.- alfa i omega. Tak rozwinął Łuków, że na każdej byłej miejskiej działce, którą sprzedał jest nowy blok. Młodzież, oprócz tej jeszcze uczącej się, uciekła za pracą .Wszędzie wsadził swoich . W Łukowie żaden zakład nie zatrudni młodych wykształconych bez znajomości i poparcia., bo nic takiego nie powstało. Łuków -miasto emerytów, chociaż ci też już wyjeżdżają za dziećmi, bo nic ich tu nie trzyma. Większość mieszkańców miała dość rządów SZ i wywaliła go na zbity pysk. Ten tak jułczał, skowyczał, aż koledzy mu pomogli i wsadzili na stołek. Teraz się nie pokazuje. Po co? Ma rządy w powiecie, nową Toyotę, pilnuje komentarzy..... . i czas leci. Co zrobi dla powiatu? Poczekamy- zobaczymy. Na razie cicho.
z boku (2019-02-12 19:17) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Pożyjemy zobaczymy,na razie ochów i achów nie widac,obiecanki cacanki poszły w las,a ten pan zastepca za co bierze podatnika kasę.Zaraz będzie półrocze urzędowania i cisza a projekty na rozwój miasta powinny mniej więcej jakieś się pojawiac,żeby mieszkańcy zobaczyli prężnośc nowej władzy.Poprzednik postawił na bloki,ludzie maja gdzie mieszkac.Nowy niech postawi na miejsca pracy.Z tego co widac to nie chcę wrózyc,ale marne szanse na pomysły.
oj (2019-02-12 20:30) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
jakim cudem jeden deweloper wykupuje wszystkie miejsca na bloki i dyktuje ceny większe niż w Siedlcach ? Jednych bardziej ktos lubi innych nie ?
do oj (2019-02-12 20:47) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
OJ ,czy ktoś tu jest naiwny? Zycie pokazuje, że zawsze ,w każdym temacie jest coś za coś. Słyszałeś o zmianie planu zagospodarowania? Przed wyborami SZ dążył z poparciem swoich radnych ,o taka zmianę ,żeby na terenie ,na którym jest boisko ,można by było budować. Jak się to zakończyło? Nie wiem.
Oj (2019-02-13 07:11) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie jestem naiwny ale nie wierzę w zbieg okoliczności taki że tylko jedna firma chce inwestować w budowanie bloków w Łukowie. Jedna z innego miasta po wybudowaniu kilku w jednym miejscu miała dość. Każdy wie o co chodzi i dlatego tak jest tylko nie można mówić o tym głośno. Boisko skoro ma plan zagospodarowania zmieniony to zostanie sprzedane mimo że burmistrz jest przeciwny ale wiadomo kto ma w radzie większość i wiadomo kto kupi tak jak wszystkie działki kupuje
ytu (2019-02-13 07:49) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
CHłopie gadasz głupoty. Ale czego sie po TObie spodziewac....
Do. Ytu (2019-02-13 08:52) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Żyjesz w swoim wymyślony świecie głupoty i naiwności a jakbyś się dowiedział jaka rzeczywistość to byś nie uwierzył że aż takie są przekręty haha.
Q (2019-02-13 08:58) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Były burmistrz robił mało dla ludzi? To ile robi obecny? Jakie ma plany na rozwój? Miejsca pracy? Zatrzymanie migracji z miasta? Może ta komunikacja miejska ma zatrzymać młodzież przed ucieczka za praca?
Do Q (2019-02-13 09:15) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
A co nie robi? Jest wszędzie gdzie powinien, a i Pan Z-ca też się pojawia gdzie tylko może aby wsłuchiwać się w bieżące problemy mieszkańców, wciąż zdobywając wiedzę na temat potrzeb działają zarówno doraźnie jak i w zarodku najważniejszych spraw dla miasta. Najcięższa praca zawsze jest najmniej doceniana a plebs wciąż ujada bo nie wie ile wysiłku trzeba włożyć ażeby zbudować dobry system zarządzania.
do poprzednika (2019-02-13 09:19) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Jeszcze niech zaczną odpowiadac dzien dobry to bedzie krok do przodu. Czekam na żłobek w kotłowni na os. Chacinskiego. Czy zostaly podjęte juz jakies kroki czy to tylko lep na wyborców była?
Ww (2019-02-13 10:28) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Napewno nie będzie tworzył wszędzie stolkow dyrektorskich dla swoich z partii i nie będzie swojemu o hal premi po 30 tys gdzie spółka w trudnej sytuacji finansowej i podwyżka za śmieci. I myślę że nie będzie sprzedawał działek miejskich na siłę aby monopolista ceny mieszkań windowal w górę. Nie będzie wysyłał SMS premium z naszych podatków. Ujawnił przetargi publiczne gdzie nawet prasa Siedleckai się śmiała że nagle oferty potaniały i miasto na tym oszczędzilo.
sss (2019-02-13 10:38) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Prasa Siedlecka to Giczela z Łukowa. Przetargi zawsze były są i będą publiczne jak sama nazwa mówi....
Do. Sss (2019-02-13 11:18) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Tylko nie wszystkie przetargi muszą być publikowane bo nie które w trybie przyspieszonym i wtedy nie trzeba ogłaszać i czekać na rozstrzygnięcie tylko składa się zamówienie i wtedy można po znajomości komuś podesłać. Było o tym mowa i dobrze wyjaśnione w prasie lokalnej .
do "Do Q (2019-02-13 09:15)" (2019-02-13 13:27) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pozowanie do zdjęć to jedno ale tu trzeba działać. Obecny Pan burmistrz sporo pozuje i się pokazuje.
Do wyżej (2019-02-13 13:36) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Praktycznie każdą prace należy zaczynać od siebie, a już szczególnie jeśli chodzi o wizerunek. Jeśli chcemy zbudować miasto które będzie szanowane musimy sami się szanować i dbać o to jak nas ktoś inny postrzega. To chyba dobrze że burmistrz dba o wizerunek miasta i pojawia się wszędzie gdzie może swoją obecnością wesprzeć lokalne działania, według mnie zdjęcie z najważniejszą osobą w mieście do ogromne wyróżnienie.
mieszkaniec (2019-02-13 14:07) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Za pozowanie do zdjęc modelki ,modele biora duża kasę,a wyborcy chyba wybierali gospodarzy miasta ,a nie modeli
Do mieszkaniec (2019-02-13 14:30) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Wybory na urząd Burmistrza zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny gdzie mieszkańcy zdecydowali kogo popierają, dlatego dyskusja na ten temat nie ma większego sensu. Sprawowanie tak odpowiedzialnej funkcji jest niezwykle skomplikowane i wymaga pokazywania się w otoczeniu elektoratu, także raczej wszyscy powinniśmy docenić zaangażowanie i dobrą chęć współpracy Burmistrza.
rodzic (2019-02-13 14:45) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
To jest artykuł o Zespole Szkół w Alejach ,a nie o burmistrzach .Piękna nasza szkoła cała.Po co to politykowac i gdybać,trzeba zachęcac uczniów klas siódmych do nauki w tej szkole,a warto.
do Ww (2019-02-13 17:14) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Ciebie najęli na dyżurnego głąba czy ty tak z własnej woli? Śmieci od 6 lat są w tej samej cenie chyba, że masz na myśli podwyżki, które niebawem zafundują nam Płudowski i Mateńko. Długo nie będziesz czekał
Do. Wyzej (2019-02-13 20:05) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Premia 30tys to tak przed podwyżka była druga premia 30tys po podwyżce. Matenko podwyżki prędko nie zafunduje bo od 11lutego pozbył się balastu w postaci zbędnego dyrektora i już w kasie z 15tys zostało.
do do wyżej (2019-02-13 20:51) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Czekaj. czekaj Karasia nie będzie, remontu oczyszczalni nie będzie, rozbudowy kanalizacji nie będzie a w kasie będzie pusto za to ty będziesz miał wyżej za wodę, ścieki i śmieci. Skopiuj sobie ten komentarz, zachowaj i odezwij się za pół roku. Zatęsknisz za dobrze zarządzaną i rozwijającą się firmą. To co odezwiesz się?