Dziś są imieniny: Emila, Laury, Rogera
Dzisiaj odwiedziło nas 71 osób   |   Osób online: 30   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 05-07-2018 11:01   |   wyświetleń: 6582

Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?

Trwają prace na III etapie tzw. Małej Obwodnicy Łukowa. Jak widać na zdjęciach nadesłanych przez jednego z Czytelników, widać już wyrównawczą nawierzchnię bitumiczną. Pytanie jednak: co z rondem kończącym budowany właśnie odcinek drogi?
Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?foto. Czytelnik 

Trwa budowa III etapu Małej Obwodnicy Łukowa. Około 900-metrową, dwupasmową drogą pojedziemy już na koniec sierpnia. W chwili obecnej - jak informuje nas obecny na miejscu jeden z Czytelników - kładziona wyrównawcza nawierzchnia bitumiczna.

- Jeżeli chodzi o jezdnię, to po warstwie odsączającej i warstwie wyrównawczej z tłucznia przyszła pora na warstwę wyrównawczą z masy bitumicznej. Trwają jeszcze prace związane z profilowaniem i zagęszczaniem jezdni - pisze Czytelnik. - Układane są obrzeża pod ścieżkę rowerową, siana trawa na pasie zieleni między jezdniami i wykonywany nasyp pod drogi dojazdowe po obu stronach obwodnicy - dodaje.

Obwodnica powstaje więc w oczach. Pytanie jednak, jaki rodzaj skrzyżowania będzie ją łączył z ulicą Radzyńską. Pierwotne plany wybudowania ronda w tym miejscu uległy zmianie, przynajmniej na jakiś czas. Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Janusz Kozioł.

- Dostaliśmy pismo z lubelskiego oddziału GDDKIA, w którym czytamy, że nie ma w tym roku planów budowy ronda w tym miejscu. Z tego co wiem, mają być wydane warunki włączenia naszej drogi do drogi krajowej, póki co bez potrzeby podpisywania umowy, w której my mielibyśmy się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego - powiedział na sesji 27 czerwca Janusz Kozioł - Ten pomysł jest zupełnie inny od tego, który forsował poprzedni dyrektor GDDKiA w Lublinie. Wówczas mieliśmy pisemne zapewnienie, że ciężar budowy węzła komunikacyjnego wezmą na siebie krajówki - dodał starosta.

Zdaniem starosty łukowskiego, wykonawca inwestycji - firma PRID S. A. - wykona swoje zadanie w terminie i bez problemów, a rondo powstanie później. Staroście wtóruje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Sokół, który powiedział, że projekt ronda powstanie najprawdopodobniej do września, a koszt dokumentacji pokryje powiat. Wyposażony w projekt skrzyżowania małej obwodnicy z drogą krajową nr 63 samorząd będzie się starał o sfinansowanie tej budowy przez GDDKiA. Na rondo będziemy musieli jednak poczekać.

Galeria zdjęć

Komentowane

Mietek (2018-07-05 12:24) 15 28   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieje,że to nie mydlenie oczu przed wyborami? Aby się nie okazało,że zrobią cały odcinek i zamknął by czekać kilka miesięcy na rondo na Radzyńskiej. Warto by się pochylić też nad przebudową skrzyżowania :Świderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.
Bart (2018-07-05 12:52) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
To by było dobre. Otwarcie z pompą kąpieliska w którym nie można się kąpać. Otwarcie uroczyste ulicy po której nie można jeździć :) podobno Krzysztof Krawczyk przyjeżdża na otwarcie obwodnicy :P
do Bart (2018-07-05 15:25) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
czy ty wszędzie musisz eksponować swój debilizm?
Bart (2018-07-05 17:08) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Może gdybym się wypowiadał gdziekolwiek to miałbyś podstawy do takich stwierdzeń. A to jak mi się zdaje pierwszy komentarz kiedykolwiek. Wiec pewnie mnie z kimś mylisz.
Bart (2018-07-05 17:17) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Ja jestem prawdziwy.
do Bart (2018-07-05 17:18) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
i dodaj jeszcze ulicę ze strefą zamieszkania, na której nikt nie mieszka; absurd za absurdem goni
lonio (2018-07-05 17:39) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie prezes Bunia się podziewa;)?
Do lonio (2018-07-05 20:18) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
Abtykował chyba koniec kariery zawodowej. Mają go zrobić inpektorem nadzoru społecznym. Bunia bez urazy
do..do...do (2018-07-06 09:36) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
I dodaj jeszcze przystań dla kajaków na Krznie w której nie ma wody. Bulwar na prywatnej działce, Zalew bez wody..., Krzna bez wody..., panowie bawicie się za publiczne pieniądze!!!!.
Lis29 (2018-07-06 15:12) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
Kurwa potrzebna obwodnica na radzyńskiej jak dziura na okręcie lepiej byście zrobili drogę do Siedlec.
londo (2018-07-06 18:26) 32 31   |   zgłoś do usunięcia
to powiat buduję obwodnice a nie miasto(miasto tam trochę dołożyło ),dziwne że nikt tego nie prostuję z urzędu w komentarzach bo pewnie wolą żeby ludzie myśleli że to miasto.w artykule też widać że staroste się wymienia a nie burmistrza..
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Kierująca dostawczym mercedesem kobieta została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Na miejscu wciąż pracują służby.
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej Jednym z wydarzeń towarzyszących łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas". Co takiego działo się w auli I LO?
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego Kilkuset mieszkańców miasta zebrało się 11 listopada w parku miejskim by oddać cześć Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Osoba ta sto lat temu przebywała w Łukowie w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.
999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!
Święto niepodległości: część oficjalna
Święto niepodległości: część oficjalna Msza w intencji ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Tak wyglądała oficjalna część łukowskich obchodów święta 11 listopada.
Świętujmy Niepodległą!
Świętujmy Niepodległą! Dziś, 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak możemy spędzić ten dzień?
Motoryzacyjny piknik niepodległości
Motoryzacyjny piknik niepodległości Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu 11 listopada w Łukowie będzie motoryzacyjny piknik w parku miejskim, na którym odsłonięty zostanie "Mówiący kamień". Upamiętniać on będzie sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednego z budowniczych II RP.
Świętowały przedszkolaki
Świętowały przedszkolaki Maluchy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie już zdążyły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na apelu odśpiewały m.in. hymn narodowy.
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny 14 osób śpiewało patriotyczne piosenki podczas Łukowskiej Mocy Kultury, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs wokalny "Wolność jest w nas" zorganizowano w piątek 9 listopada.
11 listopada: świętuje Serokomla
11 listopada: świętuje Serokomla Wójt Gminy Serokomla zaprasza na obchody święta 11 listopada. Zachęca też do odśpiewania hymnu państwowego w samo południe tego dnia.
Łukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski
Łukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski 33 recytatorów wystartowało w konkursie "Wolność jest w nas" - jednym z wydarzeń towarzyszących 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytatorskie zmagania odbyły się w czwartek 8 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim
Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim Wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będą też świętowały samorządy: miejski i gminny w Stoczku Łukowskim. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?
Łukowska Moc Kultury: konkurs plastyczny
Łukowska Moc Kultury: konkurs plastyczny Łukowski Ośrodek Kultury przygotował cykl wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z nich był konkurs plastyczny, który rozstrzygnięto w środę 7 listopada.
Wieczór z teatrem
Wieczór z teatrem Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 10 listopada na "Teatralną Noc Listopadową" w ramach "Łukowskiej Mocy Kultury - Wolność jest w nas". Wpisuje się ona w łukowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Cztery interwencje do piątku
Cztery interwencje do piątku Spokojny tydzień łukowskich strażaków. Od poniedziałku 5 listopada do dziś odnotowali oni - na szczęście - jedynie cztery interwencje. Jedną z nich był fałszywy alarm.
Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych
Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie co roku na przełomie października i listopada odwiedzają okoliczne cmentarze. Zapalając symboliczny znicz, pamiętają o zasłużonych, niekiedy już zapomnianych zmarłych.
100 kilometrów na stulecie
100 kilometrów na stulecie Rowerowy Łuków zachęca do aktywnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rowerzyści planują 11 listopada przebyć dystans 100 kilometrów "dla Niepodległej".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolakiŁukowska Moc Kultury: konkurs wokalnyŁukowska Moc Kultury: konkurs recytatorskiŁukowska Moc Kultury: konkurs plastycznyUczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłychW Serokomli na ludowo...  tradycyjnie, kolorowoMiecznikowski zagrał w kościele

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Jednym z wydarzeń towarzyszących łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas". Co takiego działo się w auli I LO?
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada
Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje