Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Dzisiaj odwiedziło nas 198 osób   |   Osób online: 53   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 05-07-2018 11:01   |   wyświetleń: 5394

Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?

Trwają prace na III etapie tzw. Małej Obwodnicy Łukowa. Jak widać na zdjęciach nadesłanych przez jednego z Czytelników, widać już wyrównawczą nawierzchnię bitumiczną. Pytanie jednak: co z rondem kończącym budowany właśnie odcinek drogi?
Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?foto. Czytelnik 

Trwa budowa III etapu Małej Obwodnicy Łukowa. Około 900-metrową, dwupasmową drogą pojedziemy już na koniec sierpnia. W chwili obecnej - jak informuje nas obecny na miejscu jeden z Czytelników - kładziona wyrównawcza nawierzchnia bitumiczna.

- Jeżeli chodzi o jezdnię, to po warstwie odsączającej i warstwie wyrównawczej z tłucznia przyszła pora na warstwę wyrównawczą z masy bitumicznej. Trwają jeszcze prace związane z profilowaniem i zagęszczaniem jezdni - pisze Czytelnik. - Układane są obrzeża pod ścieżkę rowerową, siana trawa na pasie zieleni między jezdniami i wykonywany nasyp pod drogi dojazdowe po obu stronach obwodnicy - dodaje.

Obwodnica powstaje więc w oczach. Pytanie jednak, jaki rodzaj skrzyżowania będzie ją łączył z ulicą Radzyńską. Pierwotne plany wybudowania ronda w tym miejscu uległy zmianie, przynajmniej na jakiś czas. Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Janusz Kozioł.

- Dostaliśmy pismo z lubelskiego oddziału GDDKIA, w którym czytamy, że nie ma w tym roku planów budowy ronda w tym miejscu. Z tego co wiem, mają być wydane warunki włączenia naszej drogi do drogi krajowej, póki co bez potrzeby podpisywania umowy, w której my mielibyśmy się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego - powiedział na sesji 27 czerwca Janusz Kozioł - Ten pomysł jest zupełnie inny od tego, który forsował poprzedni dyrektor GDDKiA w Lublinie. Wówczas mieliśmy pisemne zapewnienie, że ciężar budowy węzła komunikacyjnego wezmą na siebie krajówki - dodał starosta.

Zdaniem starosty łukowskiego, wykonawca inwestycji - firma PRID S. A. - wykona swoje zadanie w terminie i bez problemów, a rondo powstanie później. Staroście wtóruje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Sokół, który powiedział, że projekt ronda powstanie najprawdopodobniej do września, a koszt dokumentacji pokryje powiat. Wyposażony w projekt skrzyżowania małej obwodnicy z drogą krajową nr 63 samorząd będzie się starał o sfinansowanie tej budowy przez GDDKiA. Na rondo będziemy musieli jednak poczekać.

Galeria zdjęć

Komentowane

Mietek (2018-07-05 12:24) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieje,że to nie mydlenie oczu przed wyborami? Aby się nie okazało,że zrobią cały odcinek i zamknął by czekać kilka miesięcy na rondo na Radzyńskiej. Warto by się pochylić też nad przebudową skrzyżowania :Świderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.
Bart (2018-07-05 12:52) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
To by było dobre. Otwarcie z pompą kąpieliska w którym nie można się kąpać. Otwarcie uroczyste ulicy po której nie można jeździć :) podobno Krzysztof Krawczyk przyjeżdża na otwarcie obwodnicy :P
do Bart (2018-07-05 15:25) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
czy ty wszędzie musisz eksponować swój debilizm?
Bart (2018-07-05 17:08) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Może gdybym się wypowiadał gdziekolwiek to miałbyś podstawy do takich stwierdzeń. A to jak mi się zdaje pierwszy komentarz kiedykolwiek. Wiec pewnie mnie z kimś mylisz.
Bart (2018-07-05 17:17) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Ja jestem prawdziwy.
do Bart (2018-07-05 17:18) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
i dodaj jeszcze ulicę ze strefą zamieszkania, na której nikt nie mieszka; absurd za absurdem goni
lonio (2018-07-05 17:39) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie prezes Bunia się podziewa;)?
Do lonio (2018-07-05 20:18) 8 1   |   zgłoś do usunięcia
Abtykował chyba koniec kariery zawodowej. Mają go zrobić inpektorem nadzoru społecznym. Bunia bez urazy
do..do...do (2018-07-06 09:36) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
I dodaj jeszcze przystań dla kajaków na Krznie w której nie ma wody. Bulwar na prywatnej działce, Zalew bez wody..., Krzna bez wody..., panowie bawicie się za publiczne pieniądze!!!!.
Lis29 (2018-07-06 15:12) 3 7   |   zgłoś do usunięcia
Kurwa potrzebna obwodnica na radzyńskiej jak dziura na okręcie lepiej byście zrobili drogę do Siedlec.
londo (2018-07-06 18:26) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
to powiat buduję obwodnice a nie miasto(miasto tam trochę dołożyło ),dziwne że nikt tego nie prostuję z urzędu w komentarzach bo pewnie wolą żeby ludzie myśleli że to miasto.w artykule też widać że staroste się wymienia a nie burmistrza..
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rowerowa szajka rozbita
Rowerowa szajka rozbita 9 skradzionych rowerów odnaleźli w miniony piątek łukowscy policjanci. To następstwo zatrzymania niespełna 17-letniego młodzieńca i jego 24-letniego kolegi, którzy trudnili się nielegalnym procederem. Sprawa ma rozwojowy charakter.
Holi Festival przeniesiony!
Holi Festival przeniesiony! Ważny komunikat dla wszystkich osób, które planowały wybrać się na niedzielną imprezę Holi Festival. Ze względów pogodowych wydarzenie zostaje przeniesione na inny termin.
Godna postawa 65-latki
Godna postawa 65-latki Godną naśladowania postawą wykazała się 65-letnia łukowianka, która na ulicy znalazła pieniądze i przyniosła je do komendy policji. Uczciwa kobieta przekazała je policjantom z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki jej postawie 74-latka odzyskała ponad tysiąc złotych.
Chcą rządzić gminą Krzywda
Chcą rządzić gminą Krzywda Troje kontrkandydatów będzie miał Jerzy Kędra, obecny wójt gminy Krzywda, w jesiennych wyborach samorządowych. To Beata Skwarek, Grzegorz Osial i Krzysztof Warda.
Gaz pieprzowy na Zbożowej
Gaz pieprzowy na Zbożowej Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło wczoraj po godzinie 22. W bloku mieszkalnym na ul. Zbożowej w Łukowie jedna z kobiet miała rozpylić gaz pieprzowy, zaś pozostali mieszkańcy mieli uskarżać się na bóle głowy.
MIG zagrał w Adamowie
MIG zagrał w Adamowie Kilka tysięcy osób odwiedziło 8 lipca stadion "Sokoła" Adamów, gdzie zorganizowano "Dzień Adamowa i okolicy 2018". Gwiazdą wydarzenia był zespół MIG.
Mistrz pełną gębą
Mistrz pełną gębą Nie było wątpliwości, który zespół był najlepszy w zakończonym niedawno sezonie w Klasie Okręgowej. Po dwóch latach Orlęta Łuków wracają do IV ligi. Z trenerem Robertem Różańskim Rozmawiał Mateusz Połynka
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini Wokaliści z działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie Szkolnego Studia Piosenki przebywali we włoskim mieście Rimini. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy wystąpili tam na międzynarodowym festiwalu, skąd przywieźli aż sześć różnych nagród.
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy Łukowscy policjanci przedstawili zarzuty sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed południem w Adamowie. Kierujący BMW 21-latek potrącił przechodzącą po pasach pieszą, a potem nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna po wypadku... pojechał na zakupy do sklepu spożywczego.
Spaliło się pół hektara zboża
Spaliło się pół hektara zboża Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, do której doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Glinne w gminie Adamów. Spaleniu uległo pół hektara zboża.
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play Koncert zespołu Power Play i pokaz fajerwerków uświetniły festyn z okazji powitania wakacji, który odbył się w ostatnią niedzielę 8 lipca w gminie Stanin. Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Kreatywne Kobiety odebrały czek
Kreatywne Kobiety odebrały czek Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety mają już na swoim koncie grant Fundacji Tesco w wysokości 5 tys. zł. To nagroda za zwycięstwo w IV edycji programu "Decydujesz Pomagamy".
Przedszkole inne niż wszystkie. "Bajkowy Raj" zaprasza dzieci w ...
Przedszkole inne niż wszystkie. Dogodna lokalizacja, wiele dodatkowych zajęć i przygotowanie dziecka do życiowego startu. To jedynie kilka cech określających przedszkole "Bajkowy Raj". Placówka otwiera nowy punkt i zaprasza do niego maluchy wraz z rodzicami.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Oznakuj swój rower!
Oznakuj swój rower! Na najbliższą sobotę zaplanowano znakowanie rowerów. Policjanci zachęcają do przyjazdu nad zalew Zimna Woda, gdzie będzie można zarejestrować swój jednoślad w specjalnej bazie danych.
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują sprawców kradzieży rowerów, do jakiej doszło kilka dni temu. Jednego ze sprawców przestępstwa nagrały kamery miejskiego monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

MIG zagrał w AdamowieŁukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim RiminiSpaliło się pół hektara zbożaRozpoczęli wakacje przy muzyce Power PlayKapsuła Czasu na 600-lecie TrzebieszowaObwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?Dzieci na policji60 lat kapłaństwa prałata z AdamowaSeniorada w kapeluszachLetni obóz karate15 godzin w akcji

Obejrzyj

Złodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?Przed nami #BiegWilka. Jata Race już w niedzielęCentrum Nauki Kopernik w Mysłowie!Jest awans!Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w Internecie

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy
Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej na Orliku
Wakacyjny turniej na Orliku
Na Orliku przy I LO, a nie jak pierwotnie zapowiadano na obiektach sportowo-rekreacyjnych nad Krzną, odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej. W zawodach wzięło udział 120 piłkarzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje