Dziś są imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Dzisiaj odwiedziło nas 129 osób   |   Osób online: 18   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 05-07-2018 11:01   |   wyświetleń: 6864

Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?

Trwają prace na III etapie tzw. Małej Obwodnicy Łukowa. Jak widać na zdjęciach nadesłanych przez jednego z Czytelników, widać już wyrównawczą nawierzchnię bitumiczną. Pytanie jednak: co z rondem kończącym budowany właśnie odcinek drogi?
Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?foto. Czytelnik 

Trwa budowa III etapu Małej Obwodnicy Łukowa. Około 900-metrową, dwupasmową drogą pojedziemy już na koniec sierpnia. W chwili obecnej - jak informuje nas obecny na miejscu jeden z Czytelników - kładziona wyrównawcza nawierzchnia bitumiczna.

- Jeżeli chodzi o jezdnię, to po warstwie odsączającej i warstwie wyrównawczej z tłucznia przyszła pora na warstwę wyrównawczą z masy bitumicznej. Trwają jeszcze prace związane z profilowaniem i zagęszczaniem jezdni - pisze Czytelnik. - Układane są obrzeża pod ścieżkę rowerową, siana trawa na pasie zieleni między jezdniami i wykonywany nasyp pod drogi dojazdowe po obu stronach obwodnicy - dodaje.

Obwodnica powstaje więc w oczach. Pytanie jednak, jaki rodzaj skrzyżowania będzie ją łączył z ulicą Radzyńską. Pierwotne plany wybudowania ronda w tym miejscu uległy zmianie, przynajmniej na jakiś czas. Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Janusz Kozioł.

- Dostaliśmy pismo z lubelskiego oddziału GDDKIA, w którym czytamy, że nie ma w tym roku planów budowy ronda w tym miejscu. Z tego co wiem, mają być wydane warunki włączenia naszej drogi do drogi krajowej, póki co bez potrzeby podpisywania umowy, w której my mielibyśmy się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego - powiedział na sesji 27 czerwca Janusz Kozioł - Ten pomysł jest zupełnie inny od tego, który forsował poprzedni dyrektor GDDKiA w Lublinie. Wówczas mieliśmy pisemne zapewnienie, że ciężar budowy węzła komunikacyjnego wezmą na siebie krajówki - dodał starosta.

Zdaniem starosty łukowskiego, wykonawca inwestycji - firma PRID S. A. - wykona swoje zadanie w terminie i bez problemów, a rondo powstanie później. Staroście wtóruje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Sokół, który powiedział, że projekt ronda powstanie najprawdopodobniej do września, a koszt dokumentacji pokryje powiat. Wyposażony w projekt skrzyżowania małej obwodnicy z drogą krajową nr 63 samorząd będzie się starał o sfinansowanie tej budowy przez GDDKiA. Na rondo będziemy musieli jednak poczekać.

Galeria zdjęć

Komentowane

Mietek (2018-07-05 12:24) 18 37   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieje,że to nie mydlenie oczu przed wyborami? Aby się nie okazało,że zrobią cały odcinek i zamknął by czekać kilka miesięcy na rondo na Radzyńskiej. Warto by się pochylić też nad przebudową skrzyżowania :Świderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.
Bart (2018-07-05 12:52) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
To by było dobre. Otwarcie z pompą kąpieliska w którym nie można się kąpać. Otwarcie uroczyste ulicy po której nie można jeździć :) podobno Krzysztof Krawczyk przyjeżdża na otwarcie obwodnicy :P
do Bart (2018-07-05 15:25) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
czy ty wszędzie musisz eksponować swój debilizm?
Bart (2018-07-05 17:08) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
Może gdybym się wypowiadał gdziekolwiek to miałbyś podstawy do takich stwierdzeń. A to jak mi się zdaje pierwszy komentarz kiedykolwiek. Wiec pewnie mnie z kimś mylisz.
Bart (2018-07-05 17:17) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja jestem prawdziwy.
do Bart (2018-07-05 17:18) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
i dodaj jeszcze ulicę ze strefą zamieszkania, na której nikt nie mieszka; absurd za absurdem goni
lonio (2018-07-05 17:39) 16 8   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie prezes Bunia się podziewa;)?
Do lonio (2018-07-05 20:18) 21 10   |   zgłoś do usunięcia
Abtykował chyba koniec kariery zawodowej. Mają go zrobić inpektorem nadzoru społecznym. Bunia bez urazy
do..do...do (2018-07-06 09:36) 15 14   |   zgłoś do usunięcia
I dodaj jeszcze przystań dla kajaków na Krznie w której nie ma wody. Bulwar na prywatnej działce, Zalew bez wody..., Krzna bez wody..., panowie bawicie się za publiczne pieniądze!!!!.
Lis29 (2018-07-06 15:12) 14 17   |   zgłoś do usunięcia
Kurwa potrzebna obwodnica na radzyńskiej jak dziura na okręcie lepiej byście zrobili drogę do Siedlec.
londo (2018-07-06 18:26) 44 43   |   zgłoś do usunięcia
to powiat buduję obwodnice a nie miasto(miasto tam trochę dołożyło ),dziwne że nikt tego nie prostuję z urzędu w komentarzach bo pewnie wolą żeby ludzie myśleli że to miasto.w artykule też widać że staroste się wymienia a nie burmistrza..
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Szukają starych zdjęć ślubnych
Szukają starych zdjęć ślubnych Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie wspólnie z Muzeum Regionalnym przygotowują się do wystawy fotografii poświęconej związkom małżeńskim. Poszukują zdjęć ślubnych mieszkańców miasta wykonanych do końca lat 80-tych.
Nawet 15 lat za kradzież auta
Nawet 15 lat za kradzież auta Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Łukowa, który ukradł ze szpitalnej szatni kurtkę, w której były kluczyki od peugeota. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przewinienia i niedawno wyszedł z zakładu karnego. Za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Pierwszy tydzień ferii w OSiR
Pierwszy tydzień ferii w OSiR Ponad 1600 osób skorzystało do tej pory z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie na ferie zimowe. Gdzie mogli spędzać czas młodzi mieszkańcy miasta?
Orlęta najlepsze na turnieju posła
Orlęta najlepsze na turnieju posła Piłkarze Orląt Łuków wygrali towarzyski turniej o Puchar Posła Krzysztofa Głuchowskiego. Sportowe zmagania miały miejsce w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Łukowie.
Piątkowe pożary
Piątkowe pożary Dwa pożary odnotowali strażacy w piątek 15 lutego. Ogień pojawił się w Turzystwie (gm. Adamów) oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie.
„Paranienormalni” w Łukowie
„Paranienormalni” w Łukowie Na 22 marca zaplanowano występ kabaretu "Paranienormalni" w Łukowie. Wydarzenie odbędzie się w auli I LO w Łukowie.
Wręczają decyzje o wysokości podatku
Wręczają decyzje o wysokości podatku Do 28 lutego będą wręczane mieszkańcom miasta decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na rok 2019. Oznacza to, że do końca miesiąca możemy się spodziewać wizyty przedstawicieli Urzędu Miasta w naszych domach.
Spotkanie dla rolników i KGW
Spotkanie dla rolników i KGW Biuro Powiatowe ARiMR w Łukowie oraz Urząd Skarbowy w Łukowie zapraszają wszystkich rolników oraz przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na spotkanie informacyjno-szkoleniowe. Odbędzie się ono we wtorek 26 lutego.
Wojskowa przysięga w Łukowie!
Wojskowa przysięga w Łukowie! Ponad 130 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę wojskową w Łukowie. Wydarzenie, którego nie było nigdy w najnowszej historii miasta, zaplanowano na przyszłą niedzielę 24 lutego na placu targowym przy ul. Prusa.
Wskażą, kto ma dostać medale
Wskażą, kto ma dostać medale Ewa Sposób, Piotr Giczela, Zygmunt Zalewski i Andrzej Zdrojewski jako przedstawiciele burmistrza, a także Michał Mojski, Maria Pszczółkowska, Zygmunt Celiński i Henryk Lipiec jako reprezentanci radnych będą zasiadać w Komisji Odznaki Honorowej Miasta Łukowa. Czym konkretnie będą się zajmować?
Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
Historyczna lekcja w Warszawie
Historyczna lekcja w Warszawie Zdecydowali się na pieszy marsz ścieżkami rezerwatu Jata, w nagrodę zwiedzili budynek Parlamentu. Około 50 osób udało się na zaproszenie senatora Stanisława Gogacza do Warszawy.
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach Zrzeszenie Producentów Ziemniaka "KARTOFELEK" tradycyjnie jak co roku organizuje spotkanie szkoleniowe dla producentów ziemniaków. W imieniu organizatorów zaprasza na nie Wiesław Grudzień.
Wieczorowe stroje zamiast mundurów
Wieczorowe stroje zamiast mundurów Choć na co dzień chodzą w mundurach, na balu byli odświętnie ubrani. W sobotę 9 lutego sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.
Wezwani do starszego mężczyzny
Wezwani do starszego mężczyzny Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.
Paliły się śmieci
Paliły się śmieci Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz?
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz? Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Pierwszy tydzień ferii w OSiRHistoryczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotachSzukali młodego mężczyzny

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za film

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Szukają starych zdjęć ślubnych
Szukają starych zdjęć ślubnych
Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie wspólnie z Muzeum Regionalnym przygotowują się do wystawy fotografii poświęconej związkom małżeńskim. Poszukują zdjęć ślubnych mieszkańców miasta wykonanych do końca lat 80-tych.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Domaszewnica i Milanów najlepsi
Domaszewnica i Milanów najlepsi
W gminie Wojcieszków rozegrany został niedawno turniej halowej piłki nożnej. Strzelono w nim ponad 90 bramek

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje