Dziś są imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Dzisiaj odwiedziło nas 139 osób   |   Osób online: 26   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 05-07-2018 11:01   |   wyświetleń: 6226

Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?

Trwają prace na III etapie tzw. Małej Obwodnicy Łukowa. Jak widać na zdjęciach nadesłanych przez jednego z Czytelników, widać już wyrównawczą nawierzchnię bitumiczną. Pytanie jednak: co z rondem kończącym budowany właśnie odcinek drogi?
Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?foto. Czytelnik 

Trwa budowa III etapu Małej Obwodnicy Łukowa. Około 900-metrową, dwupasmową drogą pojedziemy już na koniec sierpnia. W chwili obecnej - jak informuje nas obecny na miejscu jeden z Czytelników - kładziona wyrównawcza nawierzchnia bitumiczna.

- Jeżeli chodzi o jezdnię, to po warstwie odsączającej i warstwie wyrównawczej z tłucznia przyszła pora na warstwę wyrównawczą z masy bitumicznej. Trwają jeszcze prace związane z profilowaniem i zagęszczaniem jezdni - pisze Czytelnik. - Układane są obrzeża pod ścieżkę rowerową, siana trawa na pasie zieleni między jezdniami i wykonywany nasyp pod drogi dojazdowe po obu stronach obwodnicy - dodaje.

Obwodnica powstaje więc w oczach. Pytanie jednak, jaki rodzaj skrzyżowania będzie ją łączył z ulicą Radzyńską. Pierwotne plany wybudowania ronda w tym miejscu uległy zmianie, przynajmniej na jakiś czas. Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Janusz Kozioł.

- Dostaliśmy pismo z lubelskiego oddziału GDDKIA, w którym czytamy, że nie ma w tym roku planów budowy ronda w tym miejscu. Z tego co wiem, mają być wydane warunki włączenia naszej drogi do drogi krajowej, póki co bez potrzeby podpisywania umowy, w której my mielibyśmy się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego - powiedział na sesji 27 czerwca Janusz Kozioł - Ten pomysł jest zupełnie inny od tego, który forsował poprzedni dyrektor GDDKiA w Lublinie. Wówczas mieliśmy pisemne zapewnienie, że ciężar budowy węzła komunikacyjnego wezmą na siebie krajówki - dodał starosta.

Zdaniem starosty łukowskiego, wykonawca inwestycji - firma PRID S. A. - wykona swoje zadanie w terminie i bez problemów, a rondo powstanie później. Staroście wtóruje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Sokół, który powiedział, że projekt ronda powstanie najprawdopodobniej do września, a koszt dokumentacji pokryje powiat. Wyposażony w projekt skrzyżowania małej obwodnicy z drogą krajową nr 63 samorząd będzie się starał o sfinansowanie tej budowy przez GDDKiA. Na rondo będziemy musieli jednak poczekać.

Galeria zdjęć

Komentowane

Mietek (2018-07-05 12:24) 13 14   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieje,że to nie mydlenie oczu przed wyborami? Aby się nie okazało,że zrobią cały odcinek i zamknął by czekać kilka miesięcy na rondo na Radzyńskiej. Warto by się pochylić też nad przebudową skrzyżowania :Świderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.
Bart (2018-07-05 12:52) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
To by było dobre. Otwarcie z pompą kąpieliska w którym nie można się kąpać. Otwarcie uroczyste ulicy po której nie można jeździć :) podobno Krzysztof Krawczyk przyjeżdża na otwarcie obwodnicy :P
do Bart (2018-07-05 15:25) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
czy ty wszędzie musisz eksponować swój debilizm?
Bart (2018-07-05 17:08) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Może gdybym się wypowiadał gdziekolwiek to miałbyś podstawy do takich stwierdzeń. A to jak mi się zdaje pierwszy komentarz kiedykolwiek. Wiec pewnie mnie z kimś mylisz.
Bart (2018-07-05 17:17) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja jestem prawdziwy.
do Bart (2018-07-05 17:18) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
i dodaj jeszcze ulicę ze strefą zamieszkania, na której nikt nie mieszka; absurd za absurdem goni
lonio (2018-07-05 17:39) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie prezes Bunia się podziewa;)?
Do lonio (2018-07-05 20:18) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
Abtykował chyba koniec kariery zawodowej. Mają go zrobić inpektorem nadzoru społecznym. Bunia bez urazy
do..do...do (2018-07-06 09:36) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
I dodaj jeszcze przystań dla kajaków na Krznie w której nie ma wody. Bulwar na prywatnej działce, Zalew bez wody..., Krzna bez wody..., panowie bawicie się za publiczne pieniądze!!!!.
Lis29 (2018-07-06 15:12) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Kurwa potrzebna obwodnica na radzyńskiej jak dziura na okręcie lepiej byście zrobili drogę do Siedlec.
londo (2018-07-06 18:26) 19 17   |   zgłoś do usunięcia
to powiat buduję obwodnice a nie miasto(miasto tam trochę dołożyło ),dziwne że nikt tego nie prostuję z urzędu w komentarzach bo pewnie wolą żeby ludzie myśleli że to miasto.w artykule też widać że staroste się wymienia a nie burmistrza..
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miasto ma nowego „misia”
Miasto ma nowego „misia” Łuków zyskał nowy herb. Wczoraj (18.09) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, na której przyjęto uchwałę w tej kwestii.
Sprzęt dla strażaków
Sprzęt dla strażaków Strażacy z OSP w Radoryżu Kościelnym otrzymali zestaw do ratowania życia ludzkiego. Sprzęt przekazała Placówka Terenowa KRUS w Łukowie.
Zamkną przejazd na Żelechowskiej
Zamkną przejazd na Żelechowskiej Od 20 do 24 września zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Żelechowskiej w Łukowie. Kierowcy zmuszeni będą korzystać z objazdów.
Wystawa na Placu Solidarności i Wolności
Wystawa na Placu Solidarności i Wolności Mieszkańcy Łukowa mogą oglądać plenerową wystawę, która pojawiła się na Placu Solidarności i Wolności w centrum miasta. Jej tematyką jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pieniądze czekają na chętnych
Pieniądze czekają na chętnych Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie zaprasza osoby zainteresowane podnoszeniem lub zmianą kwalifikacji zawodowych do składania wniosków o przyznanie wsparcia na ten cel.
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych Znamy kandydatów do Rady Miasta w Łukowie, znamy też osoby ubiegające się o mandat radnego powiatowego. Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich osób startujących w wyborach do tego organu.
80 tysięcy wypoczywających na basenach!
80 tysięcy wypoczywających na basenach! Aż 80 tysięcy osób skorzystało z oferty letniej pływalni "Delfin" przy ulicy Browarnej w Łukowie. Tegorocznemu wynikowi nie zagroziło nawet otwarcie kąpieliska nad zalewem Zimna Woda.
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu Dwa potrącenia pieszych odnotowali w ostatnim tygodniu łukowscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli też aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu.
Rzeźby dla Niepodległej
Rzeźby dla Niepodległej Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu ...
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu Uczniowie klas sportowych z łukowskiej "Piątki" uczestniczyli w obozie sportowym w nadmorskim Kołobrzegu. Odbywał się on między 10 a 19 sierpnia.
Pożar domu na ul. Cieszkowizna
Pożar domu na ul. Cieszkowizna Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Akcja gaszenia ognia trwała aż cztery godziny.
Oni powalczą o mandaty radnych
Oni powalczą o mandaty radnych 107 osób będzie ubiegać się o mandat radnego miejskiego w tegorocznych wyborach samorządowych. Na kogo będziemy mogli oddać głos 21 października?
Ilu uczniów liczą szkoły?
Ilu uczniów liczą szkoły? Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?
Weekendowe interwencje strażaków
Weekendowe interwencje strażaków Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?
Festyn na zakończenie lata
Festyn na zakończenie lata Była impreza na rozpoczęcie wakacji, była też na ich zakończenie. W niedzielę 16 września nad zalewem Zimna Woda zorganizowany został festyn dla mieszkańców Łukowa.
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania!
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania! Który dzielnicowy cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? O tym zadecydują mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w plebiscycie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Wspólnoty Łukowskiej i portalu Łuków24.pl. Głosowanie trwa tylko do 20 września!
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Sprzęt dla strażakówWystawa na Placu Solidarności i WolnościKoniec festiwalu organowegoRzeźby dla NiepodległejUczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w KołobrzeguPożar domu na ul. CieszkowiznaFestyn na zakończenie lataMikołaj Gajowy w „Kwietniku” w KutnieŚwięty Krzysztof w PKS-iePodziękowania dla wolontariuszaNowa biblioteka w SerokomliMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczej

Obejrzyj

Mieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w Łukowie

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recytatorski konkurs dla najmłodszych
Recytatorski konkurs dla najmłodszych
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na XVIII Powiatowy Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków "Moje Małe Wierszobranie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Muzeum na dużym ekranie
Muzeum na dużym ekranie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl kinowych spektakli, w których oglądać będzie można... znane na całym świecie muzea. Najbliższą tego typu projekcję zaplanowano na 18 listopada.

Prognoza pogody

Mistrzostwa szkół w szachach
Mistrzostwa szkół w szachach
Stowarzyszenie Szachistów Szachpol zaprasza na kolejne zawody. Tym razem w piątek 21 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta rozegrane zostaną mistrzostwa szkół podstawowych i średnich w szachach.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Kupię: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MEDALE STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje