Dziś są imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Dzisiaj odwiedziło nas 136 osób   |   Osób online: 58   |   Zaloguj się   Rejestracja
Z ostatniej chwili:
Zagłosuj w plebiscycie "Człowiek Roku 2017" Wspólnoty Łukowskiej oraz Łuków24.pl

Wioletta Ekielska  
dodane: 09-02-2017 12:40   |   wyświetleń: 9895

Od marca nowy starosta w Łukowie?

Wczoraj radni Rady Powiatu uchwalili zmiany w Statucie Powiatu. Wśród nich wprowadzenie stanowiska urzędującego członka Zarządu Powiatu. Jego zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad szpitalem.
Od marca nowy starosta w Łukowie?foto. Redakcja 
Jednym z punktów wczorajszych obrad Rady Powiatu była uchwała dotycząca Statutu Powiatu Łukowskiego. Jak się okazało, zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego stanowiska. Będzie je pełnił radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, członek Zarządu Krzysztof Szczęśniak, który na co dzień pełni obowiązki wicedyrektora Zespołu Szkół w Wojcieszkowie. Jego zadaniem będzie pełnienie nadzoru nad szpitalem, a w sposób szczególny nad jego rozbudową.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że wprowadzane zmiany mają dostosować akt prawny do obowiązujących przepisów i usprawnić pracę Rady Powiatu. Radny Krzysztof Fornal wnosił o usunięcie zapisu wprowadzającego stanowisko urzędującego członka Zarządu, twierdząc, że trzeci starosta jest powiatowi niepotrzebny. Zastrzeżenia miał nie tylko do samego stanowiska, ale także do uzasadnienia uchwały, które nazwał gniotem.  

Jak powstanie etatowego członka Zarządu usprawni pracę Rady Powiatu? To uzasadnienie to gniot, który niczego nie wyjaśnia. Uważam, że nie jest potrzebna kolejna osoba, która będzie nadzorowała nadzorującego. Dyrektor Orzeł jest chyba budowlańcem z krwi i kości. Ma go teraz nadzorować osoba, która, z całym szacunkiem, całe życie była związana z oświatą? – powiedział K. Fornal.  

Wątpliwości, co do wprowadzanych zmian miał także radny Krzysztof Tymoszuk, który powiedział:  

W tej propozycji nie widzę troski o finanse, skoro wydajemy kolejne pieniądze. Niedawno powoływaliśmy przecież nowego dyrektora w SP ZOZ.  

Prowadzona na sali obrad dyskusja nie spodobała się Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Karolowi Ciołkowi, który stwierdził, że dyskusja sięga dna i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji. W rezultacie radni przegłosowali uchwałę "o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego". „Za” było 13 radnych, jeden był przeciw (K. Tymoszuk), a sześciu wstrzymało się od głosu (J. Sych, G. Kocielnik, K. Woliński, T. Warda, K. Fornal i L. Świętochowski).  

Po zakończonych obradach całą sytuację skomentował nam starosta łukowski Janusz Kozioł. Powiedział:  

Zarząd, który został wybrany demokratycznie, ma prawo do właściwej organizacji pracy, w tym do decydowania ilu będzie członków dochodzących, ilu urzędujących. (…) Była potrzeba zatrudnienia zastępcy dyrektora do spraw inwestycji w łukowskim szpitalu. Widać, że dyrektor, który jest lekarzem, tych fachowych spraw nie byłby w stanie ogarnąć, ale i właściwy nadzór nad inwestycją, remontami ze strony organu założycielskiego jest niezbędny.      

Urzędujący członek Zarządu zacznie swoją pracę najprawdopodobniej w marcu. Fragmenty wypowiedzi starosty Janusza Kozioła i radnego Krzysztofa Fornala znajdziecie Państwo w nagraniu wideo poniżej. 

Video

Komentowane

bidon (2017-02-09 12:51) 39 34   |   zgłoś do usunięcia
Za komentarz niech wystarczy zdjęcia Pana radnego Wisińskiego;) Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z radnym;hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
skwasniala smietanka lukowska (2017-02-09 13:06) 46 26   |   zgłoś do usunięcia
tworzenie kolejnych stanowisk w samorzadach, dla ludzi którzy i tak pełnia juz kilka funkcji publicznych ?? hmhmhm. tak czy inaczej brawo dla p. Tymoszuka . Wybory coraz blizej a łukowianie podsumowuja wasze dzialania i tak mi sie wydaje ze 60% radnych bedzie musialo sobie znalezc inne zajecia od 2018
czytelnik (2017-02-09 14:21) 38 26   |   zgłoś do usunięcia
Jak się to czyta to człowiekowi dech zapiera,że nie szanuje się podatnika pieniędzy.Te twarze mam nadzieje już nie będą reprezentować wyborców w przyszłej kadencji.
Do Bidona - o co chodzi? (2017-02-09 14:45) 39 52   |   zgłoś do usunięcia
O co chodzi w Pana wypowiedzi? Komentarza nie rozumiem...
Stare jaja (2017-02-09 15:43) 43 54   |   zgłoś do usunięcia
Stare, zepsute jaja w tym starostwie. Ludzie - to jest beton - nie do ruszenia. Każdy narzeka - a i tak na nich głosujecie! Na młodych trzeba postawić - nowe twarze. Młodemu się będzie przez kilka lat chciało - a te stare pryki przy korytach tylko się stołkami zamieniają - na górze w kraju i u nas w mieście i powiecie.
nick (2017-02-09 17:13) 43 26   |   zgłoś do usunięcia
Klasyczny przykład betonu daje nawet nazwisko starosty, brak słów, wstydu i honoru.
Łukowski (2017-02-09 17:41) 37 51   |   zgłoś do usunięcia
Żal poprostu żal że tak dajemy się robić W konia .trzeba by było rozliczyć wszystkich A najwięcej tych co publiczne mówili że oni charytatywniewiele zeczy .......blondynka najlepiej o tym wie na czym utuczyla
Do : Łukowski (2017-02-09 18:18) 31 20   |   zgłoś do usunięcia
Blondynka oddawała i oddaje dalej. Zły adresat. Plus co raz robi akcje charytatywne.
ziomek (2017-02-09 19:05) 32 28   |   zgłoś do usunięcia
Krótko i na temat "beton"
Łukowski (2017-02-09 20:28) 33 32   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czy o tej samej bladynce mowimy i jej dokształcaniu
Kol (2017-02-09 21:33) 34 36   |   zgłoś do usunięcia
A kim ma być w szpitalu Pazn Zemło też z Przymierza.
Nie ma być a jest (2017-02-09 23:16) 37 23   |   zgłoś do usunięcia
Pan Zemło już jest a jaką funkcję pełni to nie wiem. No i z SLD a nie z Przymierza
TKM (2017-02-10 07:17) 32 24   |   zgłoś do usunięcia
Przecież Kozioł z Zemłą się nie lubią...
lukowianka40 (2017-02-10 07:54) 30 20   |   zgłoś do usunięcia
pan dyrektor szpitala bedzie wiec mial wiecej czasu na zwalnianie pracownikow
Inny (2017-02-10 15:10) 32 38   |   zgłoś do usunięcia
Co niektórzy radni to sobie nawet portale społecznościowe pokupowali, bo czują przedsmak kampanii wyborczej. Zastępy 'mediowców' zajęły się czynna polityką i uprawiają propagandę wybiórczo i na własny użytek interpretując sposób rządzenia obecnych władz w mieście i powiecie. Czy to jest odpowiednia rola mediów?.
Strażak (2017-02-10 15:17) 31 21   |   zgłoś do usunięcia
A z czym całe życie był związany radny Fornal?, czy nie zaczynał pracy w wydziale promocji Starostwa. Może warto by było podać kilka ciekawszych efektów pracy ówczesnego wydziału. Może odpowie co się stało z programem unijnym miasta na solary i fitowolaikę?.
czytelnik (2017-02-10 19:02) 34 28   |   zgłoś do usunięcia
P.Kozioł idż już pan sobie ile jeszcze zamierzasz siedzieć.
Do Innego (2017-02-10 22:38) 31 24   |   zgłoś do usunięcia
Ty kolego faktycznie chyba "inny" jesteś. Oglądam informacje na różnych mediach (tym, masterze, podlasiu) i to na lukow24 piszą wg mnie najobiektywniej. Inne media czasami pomijają niewygodne dla włodarzy informacje. A czy tak powinno być? Ja dalej bym sobie życzyła, żeby dziennikarze z tego portalu byli niezależni i pisali tak jak jest a nie jak im wypada. Brawo Wy!
wyborca (2017-02-11 16:40) 30 21   |   zgłoś do usunięcia
Uważam ,że pan nauczyciel powinien zrezygnować z tej funkcji i się nie osmieszac.
wY (2017-02-12 18:58) 31 19   |   zgłoś do usunięcia
oBY dO wYborÓw czytaj wYkopów ze stanowisk to my ich wybieramy ,a potem narzekamy .oDSUNĄĆ TOWARZYSZY rAZ NA ZAWSZE
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”
Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach” Kilkudziesięciu mieszkańców miasta zebrało się wczoraj wieczorem, by uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych. Na historyczne spotkanie zaprosili Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Club Weteranów Szos i portal Łuków Historia.
Poranne wahadło w Nowych Okninach
Poranne wahadło w Nowych Okninach Dziś około godziny 10. Kierowcy jadący w kierunku Siedlec mogli liczyć się z korkami. W Nowych Okninach za lasem "Kryńszczak" do rowu wpadły dwa samochody osobowe.
Gang małolatów w rękach policji!
Gang małolatów w rękach policji! Uszkodzenie monitoringu, kradzież sprzętu RTV oraz elektronarzędzi. Za ten czyn dokonany w wigilijną noc, wkrótce przed sądem odpowiadać będą niepełnoletni mieszkańcy Łukowa.
Policyjne BMW już na drogach
Policyjne BMW już na drogach Czytelnicy informują o nowym nieoznakowanym radiowozie, który patroluje drogi na terenie powiatu łukowskiego. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zdradza rąbka tajemnicy o nowej "beemce".
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena Janusz Jastrzębski będzie gościem Klubu Kamena prowadzonego przez Zofię Kamolę. Spotkanie zaplanowano już dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.
„Rolnik” pokaże jak być fit
„Rolnik” pokaże jak być fit Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w edukacyjnej akcji "Fit 360". Finał wydarzenia zaplanowano na czwartek 25 stycznia.
Rocznica powstania przy „Mówiącym Kamieniu”
Rocznica powstania przy „Mówiącym Kamieniu” Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy i Club Weteranów Szos zapraszają na uroczystość upamiętnienia poległych w czasie Powstania Styczniowego.
Rusza konkurs na dyrektora szpitala
Rusza konkurs na dyrektora szpitala Do 2 lutego można składać dokumenty na stanowisko dyrektora szpitala w Łukowie. Zarząd Powiatu Łukowskiego ogłosił konkurs, w którym poznamy następcę Władysława Kobielskiego.
Kolejne obszary skażone ASF!
Kolejne obszary skażone ASF! Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie informuje o nowych przypadkach wystąpienia wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Gdzie tym razem znaleziono zarażone wirusem dziki?
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Ponad setka osób wzięła udział w balu karnawałowym dla osób niepełnosprawnych, który zorganizowano w Łukowskim Ośrodku Kultury. Zabawa miała miejsce 17 stycznia.
Chcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zaprasza
Chcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zaprasza Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz pracy z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z siedleckim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!
Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach
Będzie Klub Honorowych Dawców Krwi
Będzie Klub Honorowych Dawców Krwi W ostatni piątek miało miejsce zebranie założycielskie Klubu Honorowych Dawców Krwi. Na apel pomysłodawcy Kamila Klinka odpowiedziało 13 osób, jednak do grupy już dołączają kolejni krwiodawcy.
Uczcili pamięć powstańców
Uczcili pamięć powstańców Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyły się miejskie obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zorganizowano je przy pomniku na placu Narutowicza.
Techniczne przesunięcia w budżecie
Techniczne przesunięcia w budżecie Czysto technicznych zmian dokonali w budżecie miasta radni podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym 47. sesji Rady Miasta. Przesunięć w miejskiej kasie dokonano 17 stycznia.
Rondo w Łazach z nową nazwą
Rondo w Łazach z nową nazwą Rondo w Łazach od dziś będzie nosić nazwę Franciszka Wilczyńskiego. Oficjalne nadanie nazwy zaplanowano na godz. 18.
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy ...
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy Wjazd na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła, spowodowanie kolizji i odjechanie z miejsca zdarzenia. Za takie zachowanie 21-latka z gminy Łuków straciła prawo jazdy. Co dokładnie stało się w piątkowy poranek?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”Policyjne BMW już na drogachKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychChcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zapraszaSzachowy sukces Szymona SuskiBędzie Klub Honorowych Dawców KrwiUczcili pamięć powstańcówRozmawiali o Powstaniu StyczniowymSukcesy recytatorówKolędowanie w gminie ŁukówMecenas z Łukowa Mistrzem Polski Prawników w szachachASF: Dziki chorują, świnie jeszcze nie

Obejrzyj

Policyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli Gułowskiej

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Janusz Jastrzębski będzie gościem Klubu Kamena prowadzonego przez Zofię Kamolę. Spotkanie zaplanowano już dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Reklamy
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Około 350 zapaśniczek z nawet ośmiu krajów rywalizować będzie w marcu na zawodach w Łukowie. Na jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku w regionie już dziś zapraszają władze Orląt Łuków.

Prognoza pogody

Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski
Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Skup Zadłużonych Spółek - Ochrona JPK pomoc 299/586 K.s.h ...
Lider od wielu lat. Zarządzanie kryzysowe, restrukturyzacja, ochrona majątku prywatnego, przejęcie zarządu spółki, postępowania układowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne itd, są to rzeczy, którymi zajmujemy się na co ...
Dam pracę: Operator Maszyn - praca Parczew
Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji The Adecco Group - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5100 placówek w ponad ...
praca: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA
Firma specjalizująca się od 30 lat w zakresie montażu instalacji elektrycznych w Polsce i za granicą poszukuje Kandydata na stanowisko: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA Miejsce pracy: Warszawa, Kraków Zadania: ...
Kupię: Zadłużona Spółka lub JDG ? KAS/JPK ?
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych - Pomagamy osobom, które w wyniku represji komórek kontroli państwowej stały się poszkodowane, bądź poszkodowanymi stać się ...
Sprzedam: Samsung NP-N102S
Procesor Intel Atom N2100 (2 wątkowy , 1.60 GHz, 512 KB cache) Chipset Intel NM10 Express Chipset Pamięć RAM 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1066 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Doradca Klienta
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje