Dziś są imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Dzisiaj odwiedziło nas 3575 osób   |   Osób online: 36   |   Zaloguj się   Rejestracja

Wioletta Ekielska  
dodane: 09-02-2017 12:40   |   wyświetleń: 8191

Od marca nowy starosta w Łukowie?

Wczoraj radni Rady Powiatu uchwalili zmiany w Statucie Powiatu. Wśród nich wprowadzenie stanowiska urzędującego członka Zarządu Powiatu. Jego zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad szpitalem.
Od marca nowy starosta w Łukowie?foto. Redakcja 
Jednym z punktów wczorajszych obrad Rady Powiatu była uchwała dotycząca Statutu Powiatu Łukowskiego. Jak się okazało, zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego stanowiska. Będzie je pełnił radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, członek Zarządu Krzysztof Szczęśniak, który na co dzień pełni obowiązki wicedyrektora Zespołu Szkół w Wojcieszkowie. Jego zadaniem będzie pełnienie nadzoru nad szpitalem, a w sposób szczególny nad jego rozbudową.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że wprowadzane zmiany mają dostosować akt prawny do obowiązujących przepisów i usprawnić pracę Rady Powiatu. Radny Krzysztof Fornal wnosił o usunięcie zapisu wprowadzającego stanowisko urzędującego członka Zarządu, twierdząc, że trzeci starosta jest powiatowi niepotrzebny. Zastrzeżenia miał nie tylko do samego stanowiska, ale także do uzasadnienia uchwały, które nazwał gniotem.  

Jak powstanie etatowego członka Zarządu usprawni pracę Rady Powiatu? To uzasadnienie to gniot, który niczego nie wyjaśnia. Uważam, że nie jest potrzebna kolejna osoba, która będzie nadzorowała nadzorującego. Dyrektor Orzeł jest chyba budowlańcem z krwi i kości. Ma go teraz nadzorować osoba, która, z całym szacunkiem, całe życie była związana z oświatą? – powiedział K. Fornal.  

Wątpliwości, co do wprowadzanych zmian miał także radny Krzysztof Tymoszuk, który powiedział:  

W tej propozycji nie widzę troski o finanse, skoro wydajemy kolejne pieniądze. Niedawno powoływaliśmy przecież nowego dyrektora w SP ZOZ.  

Prowadzona na sali obrad dyskusja nie spodobała się Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Karolowi Ciołkowi, który stwierdził, że dyskusja sięga dna i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji. W rezultacie radni przegłosowali uchwałę "o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego". „Za” było 13 radnych, jeden był przeciw (K. Tymoszuk), a sześciu wstrzymało się od głosu (J. Sych, G. Kocielnik, K. Woliński, T. Warda, K. Fornal i L. Świętochowski).  

Po zakończonych obradach całą sytuację skomentował nam starosta łukowski Janusz Kozioł. Powiedział:  

Zarząd, który został wybrany demokratycznie, ma prawo do właściwej organizacji pracy, w tym do decydowania ilu będzie członków dochodzących, ilu urzędujących. (…) Była potrzeba zatrudnienia zastępcy dyrektora do spraw inwestycji w łukowskim szpitalu. Widać, że dyrektor, który jest lekarzem, tych fachowych spraw nie byłby w stanie ogarnąć, ale i właściwy nadzór nad inwestycją, remontami ze strony organu założycielskiego jest niezbędny.      

Urzędujący członek Zarządu zacznie swoją pracę najprawdopodobniej w marcu. Fragmenty wypowiedzi starosty Janusza Kozioła i radnego Krzysztofa Fornala znajdziecie Państwo w nagraniu wideo poniżej. 

Video

Komentowane

bidon (2017-02-09 12:51) 23 20   |   zgłoś do usunięcia
Za komentarz niech wystarczy zdjęcia Pana radnego Wisińskiego;) Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z radnym;hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
skwasniala smietanka lukowska (2017-02-09 13:06) 33 20   |   zgłoś do usunięcia
tworzenie kolejnych stanowisk w samorzadach, dla ludzi którzy i tak pełnia juz kilka funkcji publicznych ?? hmhmhm. tak czy inaczej brawo dla p. Tymoszuka . Wybory coraz blizej a łukowianie podsumowuja wasze dzialania i tak mi sie wydaje ze 60% radnych bedzie musialo sobie znalezc inne zajecia od 2018
czytelnik (2017-02-09 14:21) 25 16   |   zgłoś do usunięcia
Jak się to czyta to człowiekowi dech zapiera,że nie szanuje się podatnika pieniędzy.Te twarze mam nadzieje już nie będą reprezentować wyborców w przyszłej kadencji.
Do Bidona - o co chodzi? (2017-02-09 14:45) 20 34   |   zgłoś do usunięcia
O co chodzi w Pana wypowiedzi? Komentarza nie rozumiem...
Stare jaja (2017-02-09 15:43) 30 37   |   zgłoś do usunięcia
Stare, zepsute jaja w tym starostwie. Ludzie - to jest beton - nie do ruszenia. Każdy narzeka - a i tak na nich głosujecie! Na młodych trzeba postawić - nowe twarze. Młodemu się będzie przez kilka lat chciało - a te stare pryki przy korytach tylko się stołkami zamieniają - na górze w kraju i u nas w mieście i powiecie.
nick (2017-02-09 17:13) 25 14   |   zgłoś do usunięcia
Klasyczny przykład betonu daje nawet nazwisko starosty, brak słów, wstydu i honoru.
Łukowski (2017-02-09 17:41) 23 35   |   zgłoś do usunięcia
Żal poprostu żal że tak dajemy się robić W konia .trzeba by było rozliczyć wszystkich A najwięcej tych co publiczne mówili że oni charytatywniewiele zeczy .......blondynka najlepiej o tym wie na czym utuczyla
Do : Łukowski (2017-02-09 18:18) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
Blondynka oddawała i oddaje dalej. Zły adresat. Plus co raz robi akcje charytatywne.
ziomek (2017-02-09 19:05) 19 16   |   zgłoś do usunięcia
Krótko i na temat "beton"
Łukowski (2017-02-09 20:28) 20 16   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czy o tej samej bladynce mowimy i jej dokształcaniu
Kol (2017-02-09 21:33) 21 26   |   zgłoś do usunięcia
A kim ma być w szpitalu Pazn Zemło też z Przymierza.
Nie ma być a jest (2017-02-09 23:16) 20 14   |   zgłoś do usunięcia
Pan Zemło już jest a jaką funkcję pełni to nie wiem. No i z SLD a nie z Przymierza
TKM (2017-02-10 07:17) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Przecież Kozioł z Zemłą się nie lubią...
lukowianka40 (2017-02-10 07:54) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
pan dyrektor szpitala bedzie wiec mial wiecej czasu na zwalnianie pracownikow
Inny (2017-02-10 15:10) 17 32   |   zgłoś do usunięcia
Co niektórzy radni to sobie nawet portale społecznościowe pokupowali, bo czują przedsmak kampanii wyborczej. Zastępy 'mediowców' zajęły się czynna polityką i uprawiają propagandę wybiórczo i na własny użytek interpretując sposób rządzenia obecnych władz w mieście i powiecie. Czy to jest odpowiednia rola mediów?.
Strażak (2017-02-10 15:17) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
A z czym całe życie był związany radny Fornal?, czy nie zaczynał pracy w wydziale promocji Starostwa. Może warto by było podać kilka ciekawszych efektów pracy ówczesnego wydziału. Może odpowie co się stało z programem unijnym miasta na solary i fitowolaikę?.
czytelnik (2017-02-10 19:02) 21 15   |   zgłoś do usunięcia
P.Kozioł idż już pan sobie ile jeszcze zamierzasz siedzieć.
Do Innego (2017-02-10 22:38) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Ty kolego faktycznie chyba "inny" jesteś. Oglądam informacje na różnych mediach (tym, masterze, podlasiu) i to na lukow24 piszą wg mnie najobiektywniej. Inne media czasami pomijają niewygodne dla włodarzy informacje. A czy tak powinno być? Ja dalej bym sobie życzyła, żeby dziennikarze z tego portalu byli niezależni i pisali tak jak jest a nie jak im wypada. Brawo Wy!
wyborca (2017-02-11 16:40) 18 16   |   zgłoś do usunięcia
Uważam ,że pan nauczyciel powinien zrezygnować z tej funkcji i się nie osmieszac.
wY (2017-02-12 18:58) 18 11   |   zgłoś do usunięcia
oBY dO wYborÓw czytaj wYkopów ze stanowisk to my ich wybieramy ,a potem narzekamy .oDSUNĄĆ TOWARZYSZY rAZ NA ZAWSZE
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

BADANIE WZROKU ZA 1 zł… dla uczniów i studentów ...
BADANIE WZROKU ZA 1 zł… dla uczniów i studentów Zbliża się czas jesiennych powrotów do szkoły oraz na studia. Warto przy tej okazji zadbać o swoje zdrowie. Z ciekawą ofertą wychodzą specjaliści z salonów optycznych Invision.
Wakacyjny turniej siatkówki - wyniki
Wakacyjny turniej siatkówki - wyniki Za nami kolejny wakacyjny turniej sportowy organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Tym razem 19 sierpnia zorganizowane zostały rozgrywki w piłkę siatkową.
Jakie istnieją rodzaje imprez plenerowych?
Jakie istnieją rodzaje imprez plenerowych? Obecnie imprezy plenerowe cieszą się naprawdę sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, że tak wiele osób korzysta z usług przeróżnych firm eventowych, które je organizują.
Pijani kierowcy zatrzymani dzięki pomocy społeczeństwa
Pijani kierowcy zatrzymani dzięki pomocy społeczeństwa Kolejny raz dzięki informacjom od społeczeństwa łukowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących samochodami. Karany już wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 38-latek z Łukowa jechał peugeotem i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 27-letni łukowianin miał ponad promil alkoholu w organizmie i jeździł nieubezpieczoną mazdą.
Bieg księdza Brzóski już wkrótce
Bieg księdza Brzóski już wkrótce 10 września, po złożeniu kwiatów pod pomnikiem ks. S. Brzóski, z rezerwatu Jata wyruszą biegacze.
PUiIK zaprasza na festyn ekologiczny
PUiIK zaprasza na festyn ekologiczny Po raz kolejny Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w festynie ekologicznym. Wydarzenie już w tę sobotę.
Przejazd miał być zamknięty... ale nie jest
Przejazd miał być zamknięty... ale nie jest Od dziś przejazd na ul. Siedleckiej miał być zamknięty. Termin rozpoczęcia prac został jednak przesunięty.
Kradzieże i potrącony rowerzysta
Kradzieże i potrącony rowerzysta Jak co tydzień informujemy Państwa o zdarzeniach jakie miały miejsce na terenie naszego powiatu. Oto kilka faktów z kroniki policyjnej.
Teren rekreacyjny z inicjatywy lokalnej
Teren rekreacyjny z inicjatywy lokalnej Miesiąc temu pisaliśmy o inicjatywie lokalnej, która realizowana była w Popławach - Rogalach. Oto, co udało się zrobić.
Pożegnanie wakacji. Kto wystąpi?
Pożegnanie wakacji. Kto wystąpi? Już wkrótce pożegnamy wakacje. Jakie atrakcje będą czekały na mieszkańców?
Ile może kosztować profesjonalny sprzęt geodezyjny?
Ile może kosztować profesjonalny sprzęt geodezyjny? Zastanawiasz się nad tym, jak drogi jest nowoczesny i profesjonalny sprzęt, którego na co dzień używają geodeci? Postanowiliśmy zebrać kilka najważniejszych spraw związanych z tą tematyką, które na pewno przydadzą się absolwentom kierunków geodezji. Przede wszystkim skupiamy się tutaj na takich najważniejszych urządzeniach, na których koniecznie geodeta będzie musiał się skupić w swojej pracy.
Świeża skóra od rana do wieczora – poznaj cenne ...
Świeża skóra od rana do wieczora – poznaj cenne wskazówki Dni pełne upałów dają nam się we znaki. Wysokie temperatury nie zwalniają nas z obowiązku nienagannego wizerunku. Pragniemy czuć się doskonale i przede wszystkim świeżo od rana do wieczora. Czy istnieje na to złoty środek? Oczywiście, warto jednak zapamiętać sobie kilka cennych rad, dzięki którym nawet pomimo żaru lejącego się z nieba, będziesz wyglądać schludnie i elegancko.
7-letnie dziecko potrącone przez TIRa!
7-letnie dziecko potrącone przez TIRa! 7-letnie dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie po tym, jak wybiegło pod tira. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 808 w Wojcieszkowie.
Strzelali z wiatrówki do butelki. Postrzelili pacjentkę
Strzelali z wiatrówki do butelki. Postrzelili pacjentkę Wczoraj wieczorem w łukowskim szpitalu doszło do nietypowej i bardzo groźnej sytuacji. 38-letnia pacjentka została postrzelona z wiatrówki.
Zderzenie trzech samochodów na trasie w kierunku Żelechowa
Zderzenie trzech samochodów na trasie w kierunku Żelechowa Uwaga kierowcy, na trasie Łuków-Ryżki doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Zablokowany jest wyjazd z miasta w kierunku Żelechowa!
Cleo, Jorrgus, Diadem i Craters – zagrają na dożynkach
Cleo, Jorrgus, Diadem i Craters – zagrają na dożynkach Wakacje dobiegają końca. Na terenie wielu gmin odbywać się będą dożynki. Postanowiliśmy zebrać dla Państwa informacje na temat tych wydarzeń, które będą się odbywały w naszych okolicach.
Łukowianka w kadrze Polski!
Łukowianka w kadrze Polski! Anna Jankowska reprezentująca barwy SPR Łukovia dostała powołanie na konsultację szkoleniową kadry narodowej juniorek młodszych w piłce ręcznej. Zgrupowanie młodych szczypiornistek zaplanowano pod koniec sierpnia w Pruszkowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Teren rekreacyjny z inicjatywy lokalnejSzachiści z Łukowa na Mistrzostwach PolskiHarcerze na „Zielonej Krówce”Święto Wojska PolskiegoPonad 150 samochodów marki Audi nad łukowskim zalewemGrali w wakacyjnum turnieju OSiRZ Sienkiewiczem pod GrunwaldemUtrudnienia przy Al. Kaczyńskich. Kolizja przy wyjeździe z ul. ŻelechowskiejSportowy obóz DAFWypadki, pożary i kradzieżeŁawki znów popłynęły miodemButoh nie znosi udawania

Obejrzyj

Konno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptakaSzlaban na ryzykoManewr wyprzedzania przyczyną wypadku w Jeziorach. 14 osób rannych!Święto parafii Brata Alberta - zobacz film z JubileuszuBurmistrz przeprasza dziennikarza - posłuchaj nagraniaRozmowa z Adamem Kulikiem [WIDEO]Ewa Siedlecka dyrektorką Łukowianki w finale Akademickich Mistrzostw Polski! Oglądaj mecz NA ŻYWO!Pół wieku Przedszkola Miejskiego nr 2 [WIDEO]Okiem przedszkolaka: przedszkole „Dzwoneczek”Nadkomisarz Leszek Misiak nowym komendantem [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2017
Reklamy

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej siatkówki - wyniki
Wakacyjny turniej siatkówki - wyniki
Za nami kolejny wakacyjny turniej sportowy organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Tym razem 19 sierpnia zorganizowane zostały rozgrywki w piłkę siatkową.

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Bitwa o Łuków już w najbliższy piątek!
Już w najbliższy piątek w klubie Decybel, odbędzie się ...
Prawie 400 osób zaświeciło się na niebiesko
Zaświeć się na niebiesko, czy też „Nie zarażę cię ...
Wyprzedzała na skrzyżowaniu. Doszło do zderzenia
Do zderzenia doszło w miejscowości Dębowica (gmina Trzebieszów) tuż po ...
Czas na Kiermasz Wielkanocny
Do świąt już tylko kilka dni. Uczniowie własnoręcznie lub ...
Samochód w rowie. Poszkodowana kobieta w szpitalu
Informację o wypadku otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. ...
Policja poszukuje właściciela roweru
Rower marki Margo został znaleziony 10 marca na jednej z ...
Koncert na 10-lecie dla kochanych mam
10 lat temu powstał Dziecięcy Zespół Regionalny Kropelki Rosy. ...
Sienkiewicz też jeździł rowerem – zaproszenie na Rajd
Rajd gwiaździsty wyrusza z Adamowa, Krzywdy, Stanina, Łukowa, Serokomli, ...
Pracownicy się skarżą, prezes twierdzi, że problemu nie ma, a ...
Do naszej Redakcji zgłosił się pracownik łukowskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. ...
Pokutnicy przeszli ulicami miasta po raz 24.
Mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości wzięli udział w 24. Pokutnej ...
Wczoraj wydobyto szczątki. Badania wykażą czy to "Kulawy Antek"
Wczoraj specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN w ...
III Lunch Biznesowy w Inkubatorze
Osoby planujące założyć własną działalność gospodarczą dowiedziały się, jakie instrumenty posiada ...
Złożyli odwołanie, dostaną dofinansowanie
251 wniosków z województwa lubelskiego, które wpłynęły w ramach ...
Konkurs na dyrektora ŁOK ogłoszony
W 2011 roku stanowisko dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury objął ...
Zamontowano urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości
Kierowcy jadący drogą krajową nr 82 Lublin – Łęczna napotkają ...
DAF szuka trenera
DAF poszukuje młodego, kreatywnego i chętnego do pracy z dziećmi ...
Bogdanka opuści indeks WIG20
Podczas kwalifikowania spółek do indeksów giełda bierze pod uwagę przede ...
O miłości, zdradzie i przebaczeniu - ambitnie i charytatywnie ...
"Przed sklepem jubilera" to spektakl teatralny, którego przedstawienia podjęli się ...
15 tysięcy na zakup książek, 40 tys. na odkurzacz
Jednym z ostatnich punktów obrad, czy to Rady Miasta, ...
Sienkiewicz zasiądzie w Łukowie już w czerwcu
Rok 2016 to Rok Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji powiat ...
Profesjonalny kurs robienia kawy za nimi
Wielu z nas rozpoczyna dzień filiżanką, szklanką czy kubkiem ...
Pielgrzymi bawią się nad łukowskim zalewem
W piątkowy poranek nad łukowskim zalewem spotkanie w ramach ...
Zajęcia szachowe dla dzieci
Miłośnicy szachów mogą skorzystać z zaproszenia Stowarzyszenia Szachistów „Szachpol” ...
ZHP Łuków na Rajdzie Arsenał
Akcja o kryptonimie „Meksyk II”, czyli akcja pod Arsenałem ...
Zagłosuj na siłownię w Łukowie lub w Celinach
Po raz kolejny Nestle zaprasza do wzięcia udziału w ...
Pogonowski: z tematów patriotycznych nie dam zrobić gry
Do naszej Redakcji wpłynęło oświadczenie jednego z członków Społecznego ...
Policja ostrzega na święta
Policja apeluje o zachowanie ostrożności, byśmy nie padli ofiarą ...
Święto koni w Janowie już od piątku
DKA zainauguruje piątkowy Narodowy Pokaz Koni Arabskich. Początek o ...
51 mln na modernizcję linii kolejowej Łuków - Lublin!
Modernizacja linii w strategicznym korytarzu TEN-T Morze Północne – ...
Zmarł Piotr Zabielski
Piotr Zabielski to były radny Rady Powiatu, założyciel jednej z ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Sprzedam Gotową Spółkę
Oferujemy Państwu największą ofertę Gotowych Spółek w cenie od 3500 zł za spółki z 2017 roku -Każda oferowane przez nas spółka jest spółką "czystą" Spółki posiadają ...
Podejmę prace: Szukam pracy!
Witam mam 18 lat i jestem uczennicą technikum. Szukam pracy na weekendy na terenie Łukowa.
Podejmę prace: Kierowca kat. C+E
Podejmę pracę jako kierowca C+E na skoczka. Najchętniej na Moskwę. Aktualne wizy. Doświadczenie na rus.
Dam pracę: PRACA W PIECZARKARNI
PRACA W PIECZARKARNI Poszukujemy kobiet do pracy w Pieczarkarni w okolicach Łukowa (30km od Siedlec, 90 od Lublina). Praca polega na zbiorze pieczarek w klimatyzowanych halach o ...
praca: Wykoszenie terenu wokół zakładu Przemysłowego
OGŁOSZENIE Wynajmę osobę z traktorem i kosiarką rotacyjną do wykoszenia terenu wokół zakładu produkcyjnego w Łukowie. Cena do uzgodnienia. Więcej informacji pod nr tel. 781-81-839. ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKTOR NACZELNY
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Przemysław Kisiel
tel. 575-803-032
przemyslaw.kisiel@lukas.media.pl
Tomasz Botwina
tel. 575-803-031
tomasz.botwina@lukas.media.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków