Dziś są imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Dzisiaj odwiedziło nas 45 osób   |   Osób online: 3   |   Zaloguj się   Rejestracja

Wioletta Ekielska  
dodane: 09-02-2017 12:40   |   wyświetleń: 10587

Od marca nowy starosta w Łukowie?

Wczoraj radni Rady Powiatu uchwalili zmiany w Statucie Powiatu. Wśród nich wprowadzenie stanowiska urzędującego członka Zarządu Powiatu. Jego zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad szpitalem.
Od marca nowy starosta w Łukowie?foto. Redakcja 
Jednym z punktów wczorajszych obrad Rady Powiatu była uchwała dotycząca Statutu Powiatu Łukowskiego. Jak się okazało, zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego stanowiska. Będzie je pełnił radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, członek Zarządu Krzysztof Szczęśniak, który na co dzień pełni obowiązki wicedyrektora Zespołu Szkół w Wojcieszkowie. Jego zadaniem będzie pełnienie nadzoru nad szpitalem, a w sposób szczególny nad jego rozbudową.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że wprowadzane zmiany mają dostosować akt prawny do obowiązujących przepisów i usprawnić pracę Rady Powiatu. Radny Krzysztof Fornal wnosił o usunięcie zapisu wprowadzającego stanowisko urzędującego członka Zarządu, twierdząc, że trzeci starosta jest powiatowi niepotrzebny. Zastrzeżenia miał nie tylko do samego stanowiska, ale także do uzasadnienia uchwały, które nazwał gniotem.  

Jak powstanie etatowego członka Zarządu usprawni pracę Rady Powiatu? To uzasadnienie to gniot, który niczego nie wyjaśnia. Uważam, że nie jest potrzebna kolejna osoba, która będzie nadzorowała nadzorującego. Dyrektor Orzeł jest chyba budowlańcem z krwi i kości. Ma go teraz nadzorować osoba, która, z całym szacunkiem, całe życie była związana z oświatą? – powiedział K. Fornal.  

Wątpliwości, co do wprowadzanych zmian miał także radny Krzysztof Tymoszuk, który powiedział:  

W tej propozycji nie widzę troski o finanse, skoro wydajemy kolejne pieniądze. Niedawno powoływaliśmy przecież nowego dyrektora w SP ZOZ.  

Prowadzona na sali obrad dyskusja nie spodobała się Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Karolowi Ciołkowi, który stwierdził, że dyskusja sięga dna i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji. W rezultacie radni przegłosowali uchwałę "o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego". „Za” było 13 radnych, jeden był przeciw (K. Tymoszuk), a sześciu wstrzymało się od głosu (J. Sych, G. Kocielnik, K. Woliński, T. Warda, K. Fornal i L. Świętochowski).  

Po zakończonych obradach całą sytuację skomentował nam starosta łukowski Janusz Kozioł. Powiedział:  

Zarząd, który został wybrany demokratycznie, ma prawo do właściwej organizacji pracy, w tym do decydowania ilu będzie członków dochodzących, ilu urzędujących. (…) Była potrzeba zatrudnienia zastępcy dyrektora do spraw inwestycji w łukowskim szpitalu. Widać, że dyrektor, który jest lekarzem, tych fachowych spraw nie byłby w stanie ogarnąć, ale i właściwy nadzór nad inwestycją, remontami ze strony organu założycielskiego jest niezbędny.      

Urzędujący członek Zarządu zacznie swoją pracę najprawdopodobniej w marcu. Fragmenty wypowiedzi starosty Janusza Kozioła i radnego Krzysztofa Fornala znajdziecie Państwo w nagraniu wideo poniżej. 

Video

Komentowane

bidon (2017-02-09 12:51) 43 37   |   zgłoś do usunięcia
Za komentarz niech wystarczy zdjęcia Pana radnego Wisińskiego;) Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z radnym;hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
skwasniala smietanka lukowska (2017-02-09 13:06) 52 28   |   zgłoś do usunięcia
tworzenie kolejnych stanowisk w samorzadach, dla ludzi którzy i tak pełnia juz kilka funkcji publicznych ?? hmhmhm. tak czy inaczej brawo dla p. Tymoszuka . Wybory coraz blizej a łukowianie podsumowuja wasze dzialania i tak mi sie wydaje ze 60% radnych bedzie musialo sobie znalezc inne zajecia od 2018
czytelnik (2017-02-09 14:21) 44 29   |   zgłoś do usunięcia
Jak się to czyta to człowiekowi dech zapiera,że nie szanuje się podatnika pieniędzy.Te twarze mam nadzieje już nie będą reprezentować wyborców w przyszłej kadencji.
Do Bidona - o co chodzi? (2017-02-09 14:45) 43 54   |   zgłoś do usunięcia
O co chodzi w Pana wypowiedzi? Komentarza nie rozumiem...
Stare jaja (2017-02-09 15:43) 47 57   |   zgłoś do usunięcia
Stare, zepsute jaja w tym starostwie. Ludzie - to jest beton - nie do ruszenia. Każdy narzeka - a i tak na nich głosujecie! Na młodych trzeba postawić - nowe twarze. Młodemu się będzie przez kilka lat chciało - a te stare pryki przy korytach tylko się stołkami zamieniają - na górze w kraju i u nas w mieście i powiecie.
nick (2017-02-09 17:13) 47 39   |   zgłoś do usunięcia
Klasyczny przykład betonu daje nawet nazwisko starosty, brak słów, wstydu i honoru.
Łukowski (2017-02-09 17:41) 42 52   |   zgłoś do usunięcia
Żal poprostu żal że tak dajemy się robić W konia .trzeba by było rozliczyć wszystkich A najwięcej tych co publiczne mówili że oni charytatywniewiele zeczy .......blondynka najlepiej o tym wie na czym utuczyla
Do : Łukowski (2017-02-09 18:18) 36 23   |   zgłoś do usunięcia
Blondynka oddawała i oddaje dalej. Zły adresat. Plus co raz robi akcje charytatywne.
ziomek (2017-02-09 19:05) 38 29   |   zgłoś do usunięcia
Krótko i na temat "beton"
Łukowski (2017-02-09 20:28) 38 45   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czy o tej samej bladynce mowimy i jej dokształcaniu
Kol (2017-02-09 21:33) 39 37   |   zgłoś do usunięcia
A kim ma być w szpitalu Pazn Zemło też z Przymierza.
Nie ma być a jest (2017-02-09 23:16) 40 23   |   zgłoś do usunięcia
Pan Zemło już jest a jaką funkcję pełni to nie wiem. No i z SLD a nie z Przymierza
TKM (2017-02-10 07:17) 37 26   |   zgłoś do usunięcia
Przecież Kozioł z Zemłą się nie lubią...
lukowianka40 (2017-02-10 07:54) 35 20   |   zgłoś do usunięcia
pan dyrektor szpitala bedzie wiec mial wiecej czasu na zwalnianie pracownikow
Inny (2017-02-10 15:10) 36 40   |   zgłoś do usunięcia
Co niektórzy radni to sobie nawet portale społecznościowe pokupowali, bo czują przedsmak kampanii wyborczej. Zastępy 'mediowców' zajęły się czynna polityką i uprawiają propagandę wybiórczo i na własny użytek interpretując sposób rządzenia obecnych władz w mieście i powiecie. Czy to jest odpowiednia rola mediów?.
Strażak (2017-02-10 15:17) 35 22   |   zgłoś do usunięcia
A z czym całe życie był związany radny Fornal?, czy nie zaczynał pracy w wydziale promocji Starostwa. Może warto by było podać kilka ciekawszych efektów pracy ówczesnego wydziału. Może odpowie co się stało z programem unijnym miasta na solary i fitowolaikę?.
czytelnik (2017-02-10 19:02) 38 29   |   zgłoś do usunięcia
P.Kozioł idż już pan sobie ile jeszcze zamierzasz siedzieć.
Do Innego (2017-02-10 22:38) 35 35   |   zgłoś do usunięcia
Ty kolego faktycznie chyba "inny" jesteś. Oglądam informacje na różnych mediach (tym, masterze, podlasiu) i to na lukow24 piszą wg mnie najobiektywniej. Inne media czasami pomijają niewygodne dla włodarzy informacje. A czy tak powinno być? Ja dalej bym sobie życzyła, żeby dziennikarze z tego portalu byli niezależni i pisali tak jak jest a nie jak im wypada. Brawo Wy!
wyborca (2017-02-11 16:40) 34 23   |   zgłoś do usunięcia
Uważam ,że pan nauczyciel powinien zrezygnować z tej funkcji i się nie osmieszac.
wY (2017-02-12 18:58) 36 20   |   zgłoś do usunięcia
oBY dO wYborÓw czytaj wYkopów ze stanowisk to my ich wybieramy ,a potem narzekamy .oDSUNĄĆ TOWARZYSZY rAZ NA ZAWSZE
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Roztańczona publiczność na koncercie Boys
Roztańczona publiczność na koncercie Boys W sobotę w Łukowie wystąpili Ania Dąbrowska i zespół Boys. Wokalistka postawiła na spokojniejszy repertuar, a Marcin Miller porwał do tańca publiczność!
Muzyka rozbrzmiała przy fontannie
Muzyka rozbrzmiała przy fontannie Muzyka latynoska, góralska i poświęcona pamięci Maryli Rodowicz to jedynie część koncertów, które mieszkańcy Łukowa mogli obejrzeć w trakcie sobotniej Gali przy fontannie. Co takiego działo się drugiego dnia święta naszego miasta?
Dni Łukowa pod znakiem sportu
Dni Łukowa pod znakiem sportu Równolegle do odbywającej od rana Przedszkoliady, na terenach należących do OSiR zorganizowano inne imprezy sportowe. Jak przebiega drugi dzień Dni Łukowa?
W nowym domu zasadził konopie indyjskie
W nowym domu zasadził konopie indyjskie Ponad 1,5 metra wysokości miały niektóre z roślin konopi, które zabezpieczyli łukowscy policjanci w domu 20-letniego mieszkańca gminy Łuków. Wkrótce młodzieniec usłyszy zarzuty, a prowadzący postępowanie sprawdzą czy poza posiadaniem i uprawą zajmował się on również rozprowadzaniem narkotyków.
Przedszkoliada nad Krzną
Przedszkoliada nad Krzną Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się XV edycja Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku zabawa toczyła się na boiskach treningowych przy Krznie. Wystartowało w niej 13 placówek.
Łukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AK
Łukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AK Jednym z nieodłącznych elementów Dni Łukowa jest wręczenie Łukowskich Złotych Niedźwiedzi - nagród dla wybitnych bądź szczególnie wyróżniających się mieszkańców lub instytucji. W tym roku jedną ze statuetek wręczono jeszcze przed imprezą.
Góralskie rytmy w miejskim parku
Góralskie rytmy w miejskim parku   Atrakcją pierwszego dnia Dni Łukowa był niewątpliwie koncert góralskiego zespołu "Zawaternik". Górale przygrywali mieszkańcom miasta, którzy spędzali piątkowy wieczór na wspólnym pieczeniu kiełbasek.
Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa
Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa Około 300 osób wzięło udział w XI Biegu z Pochodniami ulicami miasta. Impreza zainaugurowała tegoroczne Dni Łukowa.
Ruszają Dni Łukowa!
Ruszają Dni Łukowa! Czas na Dni Łukowa 2018. Przez najbliższe dni miasto będzie areną wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Co w tym czasie przygotowano dla mieszkańców?
Tym razem bez medali
Tym razem bez medali Bez zdobyczy medalowych wracają zapaśniczki GKS Armaty i UKS Zalesie z ogólnopolskich zawodów w Krotoszynie. Czy męskiej drużynie powiedzie się lepiej?
Małgorzata Piotrowska za Małgorzatę Piotrowską
Małgorzata Piotrowska za Małgorzatę Piotrowską Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie będzie miało nowego "szefa". Małgorzatę Piotrowską zastąpi na tym stanowisku... Małgorzata Piotrowska.
„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w Łukowie ...
„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w Łukowie Kilkunastu mieszkańców miasta i powiatu łukowskiego wzięło udział w spotkaniu z posłami Platformy Obywatelskiej, którzy w czwartek 24 maja odwiedzili nasze miasto. O czym rozmawiano z parlamentarzystami?
Pieniądze czekają na właściciela
Pieniądze czekają na właściciela Zgubiłeś pieniądze? Być może właśnie Twoje fundusze czekają na Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie.
Wymiany śmietniczek nie będzie
Wymiany śmietniczek nie będzie Wracamy do tematu śmietniczek z rur kanalizacyjnych, które kilka tygodni temu zostały ustawione na na drogach wojewódzkich w Łukowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego. Komentarza w tej sprawie udzielił zarządca dróg.
Wystarczyła chwila nieuwagi
Wystarczyła chwila nieuwagi Wracamy do tematu zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj rano w Wólce Zastawskiej na drodze krajowej nr 76. Doszło tam do najechania przez Audi na tył samochodu marki BMW.
Uderzył motocyklem w drzewo. Śmiertelny wypadek w gminie Krzywda
Uderzył motocyklem w drzewo. Śmiertelny wypadek w gminie Krzywda Nie żyje 35-letni motocyklista, który wczoraj wieczorem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło około godz. 23. w Fiukówce w gminie Krzywda.
Lesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby!
Lesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby! Ogromny sukces młodych rugbystów z Trzebieszowa. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Karwowskiego wygrała Ogólnopolski Turniej Rugby w Pucku.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieDni Łukowa pod znakiem sportuPrzedszkoliada nad KrznąŁukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AKGóralskie rytmy w miejskim parku   Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w ŁukowieLesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby!Staś i Nel w Woli OkrzejskiejWypadek w Wólce Zastawskiej, możliwe utrudnienia w ruchuPKS dla najmłodszych i najstarszych

Obejrzyj

Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w InternecieKup działkę nad zalewemPolicja w aplikacji na komórkęPijak potrącił na pasach nastolatków! Zobacz film!Premier na mszy świętejWjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego Dołęgi

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
„Śpiewający Słowik” dla Julii Stolarczyk
„Śpiewający Słowik” dla Julii Stolarczyk
Julia Stolarczyk z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymała wyróżnienie na wojewódzkim festiwalu "Śpiewający Słowik" w Rykach. To już kolejny sukces utalentowanej muzycznie nastolatki.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Przedszkoliada nad Krzną
Przedszkoliada nad Krzną
Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się XV edycja Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku zabawa toczyła się na boiskach treningowych przy Krznie. Wystartowało w niej 13 placówek.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: ocieplanie pianą poddasza i inne izolacja natryskowa
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - ...
Kupię: o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K.s.h. - masz kontrolę lub ...
Dam pracę: Zatrudnię DEKARZY/Pracowników budowlanych
Zatrudnię dekarzy/pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie od pon do pt. Zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia.
Dam pracę: Kierowca samochodu dostawczego kat B
Poszukuję kierowcy samochodu dostawczego bus blaszak kat B na wyjazdy międzynarodowe cała unia europejska, więcej informacji telfonicznie 501-124-318,509-963-161
Kupię: skup spółek
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 21 prawa upadłościowego art. 116 Ordynacji ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje