Dziś są imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Dzisiaj odwiedziło nas 1121 osób   |   Osób online: 97   |   Zaloguj się   Rejestracja

Wioletta Ekielska  
dodane: 09-02-2017 12:40   |   wyświetleń: 8740

Od marca nowy starosta w Łukowie?

Wczoraj radni Rady Powiatu uchwalili zmiany w Statucie Powiatu. Wśród nich wprowadzenie stanowiska urzędującego członka Zarządu Powiatu. Jego zadaniem będzie sprawowanie nadzoru nad szpitalem.
Od marca nowy starosta w Łukowie?foto. Redakcja 
Jednym z punktów wczorajszych obrad Rady Powiatu była uchwała dotycząca Statutu Powiatu Łukowskiego. Jak się okazało, zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego stanowiska. Będzie je pełnił radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, członek Zarządu Krzysztof Szczęśniak, który na co dzień pełni obowiązki wicedyrektora Zespołu Szkół w Wojcieszkowie. Jego zadaniem będzie pełnienie nadzoru nad szpitalem, a w sposób szczególny nad jego rozbudową.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że wprowadzane zmiany mają dostosować akt prawny do obowiązujących przepisów i usprawnić pracę Rady Powiatu. Radny Krzysztof Fornal wnosił o usunięcie zapisu wprowadzającego stanowisko urzędującego członka Zarządu, twierdząc, że trzeci starosta jest powiatowi niepotrzebny. Zastrzeżenia miał nie tylko do samego stanowiska, ale także do uzasadnienia uchwały, które nazwał gniotem.  

Jak powstanie etatowego członka Zarządu usprawni pracę Rady Powiatu? To uzasadnienie to gniot, który niczego nie wyjaśnia. Uważam, że nie jest potrzebna kolejna osoba, która będzie nadzorowała nadzorującego. Dyrektor Orzeł jest chyba budowlańcem z krwi i kości. Ma go teraz nadzorować osoba, która, z całym szacunkiem, całe życie była związana z oświatą? – powiedział K. Fornal.  

Wątpliwości, co do wprowadzanych zmian miał także radny Krzysztof Tymoszuk, który powiedział:  

W tej propozycji nie widzę troski o finanse, skoro wydajemy kolejne pieniądze. Niedawno powoływaliśmy przecież nowego dyrektora w SP ZOZ.  

Prowadzona na sali obrad dyskusja nie spodobała się Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Karolowi Ciołkowi, który stwierdził, że dyskusja sięga dna i złożył wniosek o zamknięcie dyskusji. W rezultacie radni przegłosowali uchwałę "o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego". „Za” było 13 radnych, jeden był przeciw (K. Tymoszuk), a sześciu wstrzymało się od głosu (J. Sych, G. Kocielnik, K. Woliński, T. Warda, K. Fornal i L. Świętochowski).  

Po zakończonych obradach całą sytuację skomentował nam starosta łukowski Janusz Kozioł. Powiedział:  

Zarząd, który został wybrany demokratycznie, ma prawo do właściwej organizacji pracy, w tym do decydowania ilu będzie członków dochodzących, ilu urzędujących. (…) Była potrzeba zatrudnienia zastępcy dyrektora do spraw inwestycji w łukowskim szpitalu. Widać, że dyrektor, który jest lekarzem, tych fachowych spraw nie byłby w stanie ogarnąć, ale i właściwy nadzór nad inwestycją, remontami ze strony organu założycielskiego jest niezbędny.      

Urzędujący członek Zarządu zacznie swoją pracę najprawdopodobniej w marcu. Fragmenty wypowiedzi starosty Janusza Kozioła i radnego Krzysztofa Fornala znajdziecie Państwo w nagraniu wideo poniżej. 

Video

Komentowane

bidon (2017-02-09 12:51) 35 26   |   zgłoś do usunięcia
Za komentarz niech wystarczy zdjęcia Pana radnego Wisińskiego;) Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z radnym;hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
skwasniala smietanka lukowska (2017-02-09 13:06) 41 23   |   zgłoś do usunięcia
tworzenie kolejnych stanowisk w samorzadach, dla ludzi którzy i tak pełnia juz kilka funkcji publicznych ?? hmhmhm. tak czy inaczej brawo dla p. Tymoszuka . Wybory coraz blizej a łukowianie podsumowuja wasze dzialania i tak mi sie wydaje ze 60% radnych bedzie musialo sobie znalezc inne zajecia od 2018
czytelnik (2017-02-09 14:21) 32 22   |   zgłoś do usunięcia
Jak się to czyta to człowiekowi dech zapiera,że nie szanuje się podatnika pieniędzy.Te twarze mam nadzieje już nie będą reprezentować wyborców w przyszłej kadencji.
Do Bidona - o co chodzi? (2017-02-09 14:45) 33 48   |   zgłoś do usunięcia
O co chodzi w Pana wypowiedzi? Komentarza nie rozumiem...
Stare jaja (2017-02-09 15:43) 40 47   |   zgłoś do usunięcia
Stare, zepsute jaja w tym starostwie. Ludzie - to jest beton - nie do ruszenia. Każdy narzeka - a i tak na nich głosujecie! Na młodych trzeba postawić - nowe twarze. Młodemu się będzie przez kilka lat chciało - a te stare pryki przy korytach tylko się stołkami zamieniają - na górze w kraju i u nas w mieście i powiecie.
nick (2017-02-09 17:13) 38 18   |   zgłoś do usunięcia
Klasyczny przykład betonu daje nawet nazwisko starosty, brak słów, wstydu i honoru.
Łukowski (2017-02-09 17:41) 33 46   |   zgłoś do usunięcia
Żal poprostu żal że tak dajemy się robić W konia .trzeba by było rozliczyć wszystkich A najwięcej tych co publiczne mówili że oni charytatywniewiele zeczy .......blondynka najlepiej o tym wie na czym utuczyla
Do : Łukowski (2017-02-09 18:18) 26 16   |   zgłoś do usunięcia
Blondynka oddawała i oddaje dalej. Zły adresat. Plus co raz robi akcje charytatywne.
ziomek (2017-02-09 19:05) 28 24   |   zgłoś do usunięcia
Krótko i na temat "beton"
Łukowski (2017-02-09 20:28) 30 22   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czy o tej samej bladynce mowimy i jej dokształcaniu
Kol (2017-02-09 21:33) 29 32   |   zgłoś do usunięcia
A kim ma być w szpitalu Pazn Zemło też z Przymierza.
Nie ma być a jest (2017-02-09 23:16) 31 18   |   zgłoś do usunięcia
Pan Zemło już jest a jaką funkcję pełni to nie wiem. No i z SLD a nie z Przymierza
TKM (2017-02-10 07:17) 29 19   |   zgłoś do usunięcia
Przecież Kozioł z Zemłą się nie lubią...
lukowianka40 (2017-02-10 07:54) 26 15   |   zgłoś do usunięcia
pan dyrektor szpitala bedzie wiec mial wiecej czasu na zwalnianie pracownikow
Inny (2017-02-10 15:10) 28 35   |   zgłoś do usunięcia
Co niektórzy radni to sobie nawet portale społecznościowe pokupowali, bo czują przedsmak kampanii wyborczej. Zastępy 'mediowców' zajęły się czynna polityką i uprawiają propagandę wybiórczo i na własny użytek interpretując sposób rządzenia obecnych władz w mieście i powiecie. Czy to jest odpowiednia rola mediów?.
Strażak (2017-02-10 15:17) 25 16   |   zgłoś do usunięcia
A z czym całe życie był związany radny Fornal?, czy nie zaczynał pracy w wydziale promocji Starostwa. Może warto by było podać kilka ciekawszych efektów pracy ówczesnego wydziału. Może odpowie co się stało z programem unijnym miasta na solary i fitowolaikę?.
czytelnik (2017-02-10 19:02) 28 22   |   zgłoś do usunięcia
P.Kozioł idż już pan sobie ile jeszcze zamierzasz siedzieć.
Do Innego (2017-02-10 22:38) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
Ty kolego faktycznie chyba "inny" jesteś. Oglądam informacje na różnych mediach (tym, masterze, podlasiu) i to na lukow24 piszą wg mnie najobiektywniej. Inne media czasami pomijają niewygodne dla włodarzy informacje. A czy tak powinno być? Ja dalej bym sobie życzyła, żeby dziennikarze z tego portalu byli niezależni i pisali tak jak jest a nie jak im wypada. Brawo Wy!
wyborca (2017-02-11 16:40) 24 18   |   zgłoś do usunięcia
Uważam ,że pan nauczyciel powinien zrezygnować z tej funkcji i się nie osmieszac.
wY (2017-02-12 18:58) 25 15   |   zgłoś do usunięcia
oBY dO wYborÓw czytaj wYkopów ze stanowisk to my ich wybieramy ,a potem narzekamy .oDSUNĄĆ TOWARZYSZY rAZ NA ZAWSZE
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym
Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym Kasy biletowe na łukowskim dworcu kolejowym zostały zamknięte 30 września 2014 roku. Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym. Oferta dotyczy jednak tylko spółki POLREGIO.
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi 9 października na portalu społecznościowym powstała grupa, której celem było uzbieranie jak największej kwoty na leczenie Szymonka. Nie spodziewali się, że już cztery dni później licznik pokaże 100 %. Rodzice chłopca chcą za naszym pośrednictwem podziękować.
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję!
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję! Pisząc o trendach w modzie, nie można pominąć rynku optycznego i opraw okularowych. Na każdy sezon wielcy projektanci przygotowują swoje autorskie pomysły, aby odpowiedzieć na pytanie "Co teraz w modowej trawie piszczy?". Jakie zatem trendy królują w sezonie jesień-zima 2017? W jaki sposób odzwierciedlają one to, co znajdziemy w salonach optycznych? Doradcy Klienta z sieci Okularium mają tę wiedzę w przysłowiowym "małym paluszku". Sprawdziliśmy to!
Kibicuj i wygraj
Kibicuj i wygraj Jak co roku podczas Dnia Niepodległości biegacze stanął na linii startu. Tegorocznej edycji biegów będzie towarzyszyć także Konkurs na Najlepszą Grupę Kibiców.
Tomasz Żółtko w Łukowie
Tomasz Żółtko w Łukowie Bard z Krakowa zaśpiewa przed łukowską publicznością. Biletem wstępu będą dary dla placówki opiekuńczo - wychowawczej.
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu Przyjechali do Łukowa, by pokazać swoim dzieciom gdzie mieszkali ich przodkowie. Z dzisiejszymi łukowianami chcieli podzielić się swoją kulturą i tradycją.
Ukraść można nawet pufę i drzwi
Ukraść można nawet pufę i drzwi Kradzieże telefonów, rowerów a nawet samochodów nie wyznaczają granicy wyobraźni złodziei. Jak się okazuje można ukraść także pufę od kanapy czy drzwi wejściowe do mieszkania.
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było ...
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było Jak niegdyś powstawały tkaniny lniane i olej? Tego wkrótce dowiedzą się ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

By wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodzinyDzień Nauczyciela z nagrodamiJesień pod znakiem LeśmianaZachwycili tańcem i kolorowym strojem

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Młodzież uczyła się grać
Młodzież uczyła się grać
Słuchali rad aktora, później stanęli na deskach sali widowiskowej. Uczniowie z trzech łukowskich szkół wzięli udział w warsztatach teatralnych z Edmundem Skubikiem.
Reklamy

Prognoza pogody

IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
35 osób wzięło udział w IV Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach, które zorganizowano 4 października. Między sobą rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Trudne początki nauki latania
Lekko byłem zszokowany widząc pacjenta. To młody ptak a złamanie ...
No i Mydlarnia się zawija...
Wrzosowa Mydlarnia Aromatika wpisała się w łukowski pejzaż. Nieopodal ...
Potrzebujesz okularów progresywnych? W Okularium dostaniesz do nich oprawę Oxys ...
Dlaczego nagle potrzebuję dwóch par okularów: jednych do czytania, drugich ...
Uwaga na burze!
Jak czytamy w opublikowanym przez IMGW komunikacie, ostrzeżenie przed ...
Uczniowie z „Alej” pierwsi w strzelaniu
28 kwietnia na terenie Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim ...
Turniej Tenisa Stołowego za nami
Turniej Tenisa Stołowego odbył się 8 października w hali ...
Dni Łukowa na sportowo
W programie tegorocznych Dni Łukowa znalazły się następujące turnieje i ...
Tunel oddany do użytkowania najwcześniej za miesiąc
Na zakończenie prac w rejonie PKP mieszkańcy miasta, ale ...
Nowoczesne i zabytkowe
18 listopada grupa 23 uczniów klas Technikum urządzeń i ...
Z okazji Chrztu Polski
18 kwietnia o godzinie 10.00 w kościele p.w. Podwyższenia ...
Łukowscy wokaliści znów z sukcesem
Choć święta za nami, 28 i 29 stycznia w ...
W Radoryżu powstanie strzelnica
Na ostatniej sesji Rada Powiatu wyraziła zgodę na wydzielenie ...
Dzień otwarty w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie
Popularny "Bep" po raz kolejny pragnie zaprezentować swoją ofertę ...
Nowy rekord na pływalni letniej
Modernizacja łukowskich basenów następowała na przestrzeni ostatnich lat. Zmieniony ...
Podróż z Sienkiewiczem – kartki przybyły nawet z Grecji
2016 rok został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji ...
DAF mistrzem BOZPN
Liga Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zakończyła się ogromnym ...
Srebro i złoto dla weterana zapasów
7 listopada na warszawskim Targówku odbyły się Mistrzostwa Polski weteranów ...
Czy w Łukowie będzie rehabilitacja kardiologiczna?
30 maja członkowie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki ...
Strażacy z OSP w Stoczku Łukowskim ciągle w akcji ...
Do jednej z takich interwencji doszło w poniedziałek przed ...
Sprawdź jak pracuje Wydział Promocji Powiatu - prowokacja (WIDEO)
Czasami warto sprawdzić czy urzędnicy pracują tak dobrze, jak ich ...
Pokazowy kickboxing
Sezon startowy zakończony, czas więc na … występy estradowe. ...
Zakończył podróż na barierze ochronnej na Krznie
Trwające od wczoraj opady śniegu spowodowały, że na drogach są ...
Gręzowskie Hollywood
To nie pierwsze spotkania filmowe w łukowskiej Gminnej Bibliotece Publicznej. ...
Groźny pożar warsztatu
Ogień pojawił się wczoraj w warsztacie samochodowym w Kąkolewnicy przed ...
Kolejne włamania do mieszkań, skradziony samochód
29 marca w Nowym Jamielniku zapalił się dom. Spaleniu uległa ...
W Muzeum Geologicznym w nagrodę
Do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu ...
Nie wyhamował przed rowerzystą. Miał ponad 100 km/h na liczniku
Wczoraj przed godziną 15.00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. ...
Zaproszenie na piknik rekreacyjny
Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Stoczka Łukowskiego i okolic ...
WOŚP już w tę niedzielę
Od lat w naszym mieście styczniowa niedziela to różnego rodzaju ...
Policja: Pojazd rolniczy nie był właściwie oświetlony
Przypomnijmy. Wczoraj, około godziny 21 na drodze krajowej 63 w ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Sprzedam: Naturalne kosmetyki Rosieshop
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z kosmetykami naturalnymi i organicznymi Rosieshop.pl! Znajdą tu Państwo ofertę najlepszych serii pielęgnacyjnych, stworzonych do wszechstronnego i codziennego stosowania, jak również ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków