Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Dzisiaj odwiedziło nas 24 osób   |   Osób online: 24   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 08-10-2018 08:32   |   wyświetleń: 3201

Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinem

PiS nie chciał poprzeć kandydatury Tadeusza Brzozowskiego ani na wójta gminy Trzebieszów, ani na radnego powiatu. Długoletni działacz PiS odszedł z partii i kandyduje na wójta gminy Trzebieszów z Porozumienia Jarosława Gowina.
Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinemfoto. Wspólnota Łukowska 
Tadeusz Brzozowski (do niedawna PiS), były senator i były radny wojewódzki, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego, chciał w nadchodzących wyborach kandydować na wójta gminy Trzebieszów z Prawa i Sprawiedliwości. Nie poparł go jednak zarząd okręgowy PiS. Brzozowski zrezygnował więc z kandydowania na wójta i liczył, że wystartuje z PiS-u na radnego Powiatu Łukowskiego. Tymczasem zarząd powiatowy PiS nie chciał go nawet w gronie swoich kandydatów na radnych powiatu.

Wystąpił z PiS

Doświadczony polityk, działacz PiS z długoletnim stażem został "bez przydziału".  W takiej sytuacji zdecydował się wystąpić z PiS-u i przyjąć propozycję kandydowania na wójta z innej partii.

- Zdecydowałem się wystartować  w wyborach na wójta gminy Trzebieszów z Komitetu Wyborczego Porozumienie Jarosława Gowina, ponieważ m.in. z tego komitetu otrzymałem propozycję. Po wykreśleniu mojej osoby z listy kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego dotarły do mnie liczne propozycje startu w wyborach samorządowych od różnych komitetów. Nie wiążą mnie już żadne zobowiązania wobec jakiejkolwiek organizacji. Zrezygnowałem z członkostwa w  Prawie i Sprawiedliwości - mówi Brzozowski.

Potrzebne otrzeźwienie

Brzozowski komentuje także sytuację w łukowskim PiS-ie:

- Dalej popieram ogólnopolską politykę PiS-u, która jest bardzo dobra dla naszego kraju i narodu. Niestety w łukowskim PiS-ie dzieje się wiele niedobrych rzeczy. Mam nadzieję, że ten mój protest spowoduje otrzeźwienie w tym środowisku, tym bardziej, że za rok odbędą się wybory parlamentarne, których wynik może przesądzić o zatrzymaniu bądź nawet o cofnięciu niezbędnych reform i zmian wprowadzanych przez rządzący obecnie obóz Zjednoczonej Prawicy - mówi Brzozowski.

Pomysły na gminę

Były senator ma wiele pomysłów na rozwój gminy Trzebieszów.

- Chciałbym zaktywizować mieszkańców i wykorzystać ich potencjał.  Na pewno trzeba pójść w solidne budownictwo drogowe. Ważną kwestią jest szkolnictwo, zwiększenie wpływu rodziców na funkcjonowanie szkoły i zwiększenie aktywności szkół w obwodach szkolnych - przekonuje były członek PiS.

- Jako byłemu nauczycielowi wychowania fizycznego leży mi na sercu dynamiczny rozwój sportu szkolnego i pozaszkolnego. Priorytetową sprawą jest podjęcie szeroko zakreślonych działań na rzecz patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży - dodaje.

Brzozowski pragnie też zająć się problemem budowy oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej oraz sieci gazowniczej. Według niego te inwestycje poprawiłyby komfort życia mieszkańców i zwiększyłyby atrakcyjność gminy dla potencjalnych inwestorów.

- Są one niestety bardzo kosztowne. Sama gmina takich wydatków nie udźwignie. Należy też rozważyć usprawnienie procesu przygotowawczego inwestycji (oczywiście tych elementów, które są przypisane gminie). Wiele uwagi należy poświęcić poprawie estetyki naszych miejscowości - mówi Tadeusz Brzozowski.


Komentowane

Do kogo złożył? (2018-10-08 14:48) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Jakoś nikt w łukowskim PiSie rezygnacji pana Brzozowskiego nie widział.
MiŚ (2018-10-08 15:21) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
A PiS pozwala na start swojego członka z innego ugrupowania?
mol (2018-10-08 15:55) 17 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak chorągiewka, aby do koryta.
Haldir (2018-10-08 18:14) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
Powodzenia panie Brzozowski mam nadzieje ze zostanie pan wojtem Zycze tego z calego serca
wyborca (2018-10-08 20:31) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Koń by się uśmiał.Społecznik?
Przecież go z PISu..... (2018-10-08 20:47) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
......wyrzucili.
M... (2018-10-09 07:07) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze że Pan startuje! Powodzenia !
kulawy Antek (2018-10-09 13:36) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Niech ktoś mi powie czym zasłużył się poza tym, że jest wiejskim politykierem i miał zawsze ciepłą posadkę urzędnika? Jakie są jego dokonania dla gminy, powiatu, województwa, kraju? Co zrobił?
sman (2018-10-09 13:59) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Jest znany z tego ze jest znany :) tyle ;)
Ehe (2018-10-09 14:22) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie miał zawsze cieplej posady urzędnika. Jest bardzo dobrym człowiekiem. Nie jest chamem który jak tylko dostanie dobra posadę to już jest taki ważny że ludzi ma za głupich plebsow. Wystarczy że szanuje każdego człowieka niezależnie od statusu. Dla mnie osobiście to jest priorytetem
Do Ehe (2018-10-09 15:50) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
To powinien startowac na burmistrza Łukowa. Ma cechy odwrotne , niż aktualnie odchodzący burmistrz.
Straszak (2018-10-09 18:34) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
A Pan Kot to też odszedł tylko że ze straży na emeryturkę mundurową i poszedł do Gowina Posadkę miał zawsze ciepłą a czasami nawet gorącą. Panie Andrzeju życzę Panu powodzenia i mam nadzieję że emeryturkę po wygranej w Stoczku Pan zawiesisz jak Prezes od Zjednoczonej Prawicy!
Ktos (2018-10-10 21:54) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za panem Brzozowskim .. Obecny wójt Szekalis tylko buduje pomniki i wydaje pozwolenie na kurniki... .. Jeśli wygra wybory podpisze ponad 40 pozwoleń na kurniki.. ....
żenada (2018-10-10 23:12) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
gość nie idzie z pisem i już jest obsmarowywany jak kupa. typowe dla przedstawicieli partii
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zagłosowało ponad 40% uprawnionych
Zagłosowało ponad 40% uprawnionych Ponad 40% uprawnionych do głosowania mieszkańców Łukowa zdążyło oddać swój głos w wyborach samorządowych. To dane na godzinę 17.
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie?
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie? Informowaliśmy o frekwencji wyborczej w Łukowie, teraz przyszedł czas inne gminy w powiecie łukowskim. Jak dużo wyborców poszło do urn do godziny 12?
Łuków: frekwencja w wyborach
Łuków: frekwencja w wyborach Trwa głosowanie w lokalach wyborczych. Mieszkańcy Łukowa wybierają swoich przedstawicieli na stanowisko burmistrza, radnych miejskich, powiatowych i wybierają przedstawiciela w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Frekwencja na godzinę 12. wyniosła w dzisiejszych wyborach 17,56%.
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie 101-letni łukowianin nie będzie miło wspominał piątkowego wieczoru w Warszawie. Mężczyzna jadący oplem Trasą Siekierkowską wjechał w pewnym momencie w bariery energochłonne. O nietypowej kolizji informują największe serwisy informacyjne w kraju.
Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje