Dziś są imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Dzisiaj odwiedziło nas 88 osób   |   Osób online: 42   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 08-10-2018 08:32   |   wyświetleń: 3412

Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinem

PiS nie chciał poprzeć kandydatury Tadeusza Brzozowskiego ani na wójta gminy Trzebieszów, ani na radnego powiatu. Długoletni działacz PiS odszedł z partii i kandyduje na wójta gminy Trzebieszów z Porozumienia Jarosława Gowina.
Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinemfoto. Wspólnota Łukowska 
Tadeusz Brzozowski (do niedawna PiS), były senator i były radny wojewódzki, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego, chciał w nadchodzących wyborach kandydować na wójta gminy Trzebieszów z Prawa i Sprawiedliwości. Nie poparł go jednak zarząd okręgowy PiS. Brzozowski zrezygnował więc z kandydowania na wójta i liczył, że wystartuje z PiS-u na radnego Powiatu Łukowskiego. Tymczasem zarząd powiatowy PiS nie chciał go nawet w gronie swoich kandydatów na radnych powiatu.

Wystąpił z PiS

Doświadczony polityk, działacz PiS z długoletnim stażem został "bez przydziału".  W takiej sytuacji zdecydował się wystąpić z PiS-u i przyjąć propozycję kandydowania na wójta z innej partii.

- Zdecydowałem się wystartować  w wyborach na wójta gminy Trzebieszów z Komitetu Wyborczego Porozumienie Jarosława Gowina, ponieważ m.in. z tego komitetu otrzymałem propozycję. Po wykreśleniu mojej osoby z listy kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego dotarły do mnie liczne propozycje startu w wyborach samorządowych od różnych komitetów. Nie wiążą mnie już żadne zobowiązania wobec jakiejkolwiek organizacji. Zrezygnowałem z członkostwa w  Prawie i Sprawiedliwości - mówi Brzozowski.

Potrzebne otrzeźwienie

Brzozowski komentuje także sytuację w łukowskim PiS-ie:

- Dalej popieram ogólnopolską politykę PiS-u, która jest bardzo dobra dla naszego kraju i narodu. Niestety w łukowskim PiS-ie dzieje się wiele niedobrych rzeczy. Mam nadzieję, że ten mój protest spowoduje otrzeźwienie w tym środowisku, tym bardziej, że za rok odbędą się wybory parlamentarne, których wynik może przesądzić o zatrzymaniu bądź nawet o cofnięciu niezbędnych reform i zmian wprowadzanych przez rządzący obecnie obóz Zjednoczonej Prawicy - mówi Brzozowski.

Pomysły na gminę

Były senator ma wiele pomysłów na rozwój gminy Trzebieszów.

- Chciałbym zaktywizować mieszkańców i wykorzystać ich potencjał.  Na pewno trzeba pójść w solidne budownictwo drogowe. Ważną kwestią jest szkolnictwo, zwiększenie wpływu rodziców na funkcjonowanie szkoły i zwiększenie aktywności szkół w obwodach szkolnych - przekonuje były członek PiS.

- Jako byłemu nauczycielowi wychowania fizycznego leży mi na sercu dynamiczny rozwój sportu szkolnego i pozaszkolnego. Priorytetową sprawą jest podjęcie szeroko zakreślonych działań na rzecz patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży - dodaje.

Brzozowski pragnie też zająć się problemem budowy oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej oraz sieci gazowniczej. Według niego te inwestycje poprawiłyby komfort życia mieszkańców i zwiększyłyby atrakcyjność gminy dla potencjalnych inwestorów.

- Są one niestety bardzo kosztowne. Sama gmina takich wydatków nie udźwignie. Należy też rozważyć usprawnienie procesu przygotowawczego inwestycji (oczywiście tych elementów, które są przypisane gminie). Wiele uwagi należy poświęcić poprawie estetyki naszych miejscowości - mówi Tadeusz Brzozowski.


Komentowane

Do kogo złożył? (2018-10-08 14:48) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
Jakoś nikt w łukowskim PiSie rezygnacji pana Brzozowskiego nie widział.
MiŚ (2018-10-08 15:21) 9 22   |   zgłoś do usunięcia
A PiS pozwala na start swojego członka z innego ugrupowania?
mol (2018-10-08 15:55) 20 12   |   zgłoś do usunięcia
Jak chorągiewka, aby do koryta.
Haldir (2018-10-08 18:14) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
Powodzenia panie Brzozowski mam nadzieje ze zostanie pan wojtem Zycze tego z calego serca
wyborca (2018-10-08 20:31) 19 14   |   zgłoś do usunięcia
Koń by się uśmiał.Społecznik?
Przecież go z PISu..... (2018-10-08 20:47) 15 25   |   zgłoś do usunięcia
......wyrzucili.
M... (2018-10-09 07:07) 12 14   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze że Pan startuje! Powodzenia !
kulawy Antek (2018-10-09 13:36) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Niech ktoś mi powie czym zasłużył się poza tym, że jest wiejskim politykierem i miał zawsze ciepłą posadkę urzędnika? Jakie są jego dokonania dla gminy, powiatu, województwa, kraju? Co zrobił?
sman (2018-10-09 13:59) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Jest znany z tego ze jest znany :) tyle ;)
Ehe (2018-10-09 14:22) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
Nie miał zawsze cieplej posady urzędnika. Jest bardzo dobrym człowiekiem. Nie jest chamem który jak tylko dostanie dobra posadę to już jest taki ważny że ludzi ma za głupich plebsow. Wystarczy że szanuje każdego człowieka niezależnie od statusu. Dla mnie osobiście to jest priorytetem
Do Ehe (2018-10-09 15:50) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
To powinien startowac na burmistrza Łukowa. Ma cechy odwrotne , niż aktualnie odchodzący burmistrz.
Straszak (2018-10-09 18:34) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
A Pan Kot to też odszedł tylko że ze straży na emeryturkę mundurową i poszedł do Gowina Posadkę miał zawsze ciepłą a czasami nawet gorącą. Panie Andrzeju życzę Panu powodzenia i mam nadzieję że emeryturkę po wygranej w Stoczku Pan zawiesisz jak Prezes od Zjednoczonej Prawicy!
Ktos (2018-10-10 21:54) 9 21   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za panem Brzozowskim .. Obecny wójt Szekalis tylko buduje pomniki i wydaje pozwolenie na kurniki... .. Jeśli wygra wybory podpisze ponad 40 pozwoleń na kurniki.. ....
żenada (2018-10-10 23:12) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
gość nie idzie z pisem i już jest obsmarowywany jak kupa. typowe dla przedstawicieli partii
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Świąteczny koncert w Łukowie
Świąteczny koncert w Łukowie Olga Szomańska była gwiazdą wieczoru tegorocznego "Koncertu Kolęd i Słodkich Serc" w Łukowie. W sobotę 15 grudnia odbyła się kolejna edycja tego cyklicznego, charytatywnego wydarzenia.
Trzecia w ogólnopolskiej „Poliglotce”
Trzecia w ogólnopolskiej „Poliglotce” Gabrysia Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenki. Co zaśpiewała?
Świąteczne spotkanie w „Kamenie”
Świąteczne spotkanie w „Kamenie” Działający przy ŁOK klub Kamena zaprasza na spotkanie "Na świąteczną nutę". Gościem Zofii Kamoli będzie tym razem gimnastyczna Kornelia Marusiak.
„Będzie kolęda”. Charytatywny koncert w ŁOK
„Będzie kolęda”. Charytatywny koncert w ŁOK Wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK zapraszają na koncert "Będzie kolęda", który zaplanowano na piątek 21 grudnia w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie będzie miało charytatywny charakter.
Mikołajkowy turniej karate
Mikołajkowy turniej karate 170 karateków z powiatu łukowskiego wzięło udział w II Mikołajowym Turnieju Karate Kyokushin Małych Samurajów. Walki toczono w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.
Poranny pożar na Farfaku
Poranny pożar na Farfaku Trzy jednostki straży pożarnej interweniowały przy pożarze, do którego doszło dziś rano na ul. Farfak w Łukowie. W miejscu tym palił się budynek mieszkalny, typu letniak. Istniało zagrożenie wybuchu butli z gazem.
Łukowianki triumfują w Warszawie
Łukowianki triumfują w Warszawie Alicja Dziurdziak i Klaudia Borejko zdobyły pierwsze miejsca podczas muzycznego festiwalu w Warszawie. Śpiewały tam zimowe i świąteczne piosenki.
Inwestycje ZDM na 2019 rok. Co doczeka się realizacji?
Inwestycje ZDM na 2019 rok. Co doczeka się realizacji? Informowaliśmy o planach burmistrza Piotra Płudowskiego na miejskie inwestycje w 2019 roku. Czytelnicy dopytują o pomniejsze remonty, które mają być wykonane na terenie Łukowa. Radni miejscy dostali dokument Zarządu Dróg Miejskich, w którym przeczytać można, co ma zostać wyremontowane w przyszłym roku. Dokument publikujemy i my.
Modernizacja drogi Łuków - Biardy. Będzie spotkanie w sprawie ...
Modernizacja drogi Łuków - Biardy. Będzie spotkanie w sprawie „krajówki” Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne poświęcone planowanej rozbudowie drogi krajowej nr 63 na odcinku Łuków - Biardy. Wnioski z posiedzenia zostaną przeanalizowane przez wykonawcę dokumentacji projektowej, a uzasadnione i zaakceptowane przez GDDKiA zostaną wprowadzone do opracowania.
Złóż życzenia stulatce. „Trójka” zachęca do wysyłania filmów ...
Złóż życzenia stulatce. „Trójka” zachęca do wysyłania filmów Szkoła Podstawowa nr 3 w Łukowie w marcu przyszłego roku obchodzić będzie swoje setne urodziny. Na kilka miesięcy przed wydarzeniem organizatorzy Jubileuszu zapraszają do nagrania krótkich filmów z życzeniami. Zostaną one zmontowane w jeden duży, urodzinowy film.
Potrącenie na przejeździe dla rowerów
Potrącenie na przejeździe dla rowerów Kolejne potrącenie na terenie miasta. Tym razem poszkodowany został 15-letni rowerzysta przejeżdżający swoim jednośladem przez ulicę Dmocha. Do zdarzenia doszło we wtorek 11 grudnia około godz. 15:30.
Kto będzie przewodniczył komisjom Rady Miasta?
Kto będzie przewodniczył komisjom Rady Miasta? Potwierdziły się nieoficjalne przypuszczenia dotyczące przewodniczenia pracom komisji stałych działających przy Radzie Miasta w Łukowie. Szefem Komisji Rewizyjnej będzie Andrzej Skwarek (PiS), a Komisji Finansów przewodniczyć będzie radny Artur Gałach.
Zmiany w dokumentach. Dane kadrowe wyrzucisz już po 10 latach
Zmiany w dokumentach. Dane kadrowe wyrzucisz już po 10 latach Od stycznia zmieni się zakres danych, jakie pracodawca będzie przekazywać do ZUS. Wejście w życie tzw. e-akt oznacza oszczędności dla przedsiębiorców. Najpierw trzeba jednak dostosować programy kadrowo-płacowe do nowych przepisów.
Sesja Rady Powiatu: Jest skład komisji
Sesja Rady Powiatu: Jest skład komisji Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni podzielili się pracą w komisjach. Jak wygląda ten podział? Jakie miejsca przypadły opozycji?
Płudowski przekonuje do budżetu
Płudowski przekonuje do budżetu Rezygnacja z części inwestycji i zastąpienie ich innymi. Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski postanowił przedstawić mieszkańcom proponowane przez siebie poprawki do uchwały budżetowej na 2019 rok. Czy pomysły włodarza zyskają zaufanie radnych 19 grudnia?
Olga Szomańska zaśpiewa kolędy
Olga Szomańska zaśpiewa kolędy Na najbliższą sobotę 15 grudnia zaplanowano "Koncert Kolęd i Słodkich Serc". Gwiazdą tegorocznego charytatywnego wydarzenia będzie piosenkarka Olga Szomańska.
Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta ...
Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta Gminy Krzywda Związana z Prawem i Sprawiedliwością Zofia Mikusek pracować będzie w Gminie Krzywda. Niedawna kandydatka na wójta w Woli Mysłowskiej współpracować będzie z Krzysztofem Wardą, który pokonał w wyborczej dogrywce w Krzywdzie wójta Jerzego Kędrę.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Świąteczny koncert w ŁukowieMikołajkowy turniej karatePoranny pożar na FarfakuBajki o MikołajuRekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogodyRecytowali ks. Jana TwardowskiegoPrezenty dla dzieci i rozświetlenie choinkiDarmowa, mikołajowa taksówkaSeniorzy na balu andrzejkowymAndrzejki dla niepełnosprawnychPomarańczowy Dzień w „Czwórce”

Obejrzyj

Kolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzeniaSukcesy uczniów „Reymonta”Potrącenie na pasach. Jest nagranie z monitoringuOminęła zapory i uderzyła w pociągUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
01
02
03
04
05
06
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.

Prognoza pogody

Mikołajkowy turniej karate
Mikołajkowy turniej karate
170 karateków z powiatu łukowskiego wzięło udział w II Mikołajowym Turnieju Karate Kyokushin Małych Samurajów. Walki toczono w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Mechanika Diagnostyka Elektronika
Mechanika Diagnostyka Elektronika: - wymiana płynów i części eksploatacyjnych, - układy hamulcowe, - zawieszenia, - wymiana rozrządu silnika, - wymiana uszczelki pod głowicą, - remonty główne silników, - układy wydechowe, - diagnostyka komputerowa, - ...
moto: Kupię Toyotę Avensis I i II Yaris Corolle
Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota avensis I lub II Skup Toyota Avensis Zakupię Toyoty Avensis Skup Toyot kupie Toyotę Toyoty Toyot Avensis ...
moto: kupię mercedesa sprintera
Kupię Mercedesa 208 210 308 310 408 410 kaczkę 207 209 307 309 kaczora 407 409 814 817 914 917 124 w124 190 W201 W202 ...
Dam pracę: Fachowa ekipa remontowa
Poszukuję fachowej ekipy remontowej. Do wykonania: ścianki z karton gipsu, sufit kasetonowy, instalacja elektryczna, wymiana parapetów, obsadzenie drzwi, gipsowanie, malowanie. Praca na terenie Łukowa. Kontakt ...
Dam pracę: Kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. Doświadczenie mile widziane. W celu ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje