Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Magda Oknińska  
dodane: 08-10-2018 08:32   |   wyświetleń: 3666

Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinem

PiS nie chciał poprzeć kandydatury Tadeusza Brzozowskiego ani na wójta gminy Trzebieszów, ani na radnego powiatu. Długoletni działacz PiS odszedł z partii i kandyduje na wójta gminy Trzebieszów z Porozumienia Jarosława Gowina.
Odszedł z PiS-u. Idzie na wójta z Gowinemfoto. Wspólnota Łukowska 
Tadeusz Brzozowski (do niedawna PiS), były senator i były radny wojewódzki, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego, chciał w nadchodzących wyborach kandydować na wójta gminy Trzebieszów z Prawa i Sprawiedliwości. Nie poparł go jednak zarząd okręgowy PiS. Brzozowski zrezygnował więc z kandydowania na wójta i liczył, że wystartuje z PiS-u na radnego Powiatu Łukowskiego. Tymczasem zarząd powiatowy PiS nie chciał go nawet w gronie swoich kandydatów na radnych powiatu.

Wystąpił z PiS

Doświadczony polityk, działacz PiS z długoletnim stażem został "bez przydziału".  W takiej sytuacji zdecydował się wystąpić z PiS-u i przyjąć propozycję kandydowania na wójta z innej partii.

- Zdecydowałem się wystartować  w wyborach na wójta gminy Trzebieszów z Komitetu Wyborczego Porozumienie Jarosława Gowina, ponieważ m.in. z tego komitetu otrzymałem propozycję. Po wykreśleniu mojej osoby z listy kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego dotarły do mnie liczne propozycje startu w wyborach samorządowych od różnych komitetów. Nie wiążą mnie już żadne zobowiązania wobec jakiejkolwiek organizacji. Zrezygnowałem z członkostwa w  Prawie i Sprawiedliwości - mówi Brzozowski.

Potrzebne otrzeźwienie

Brzozowski komentuje także sytuację w łukowskim PiS-ie:

- Dalej popieram ogólnopolską politykę PiS-u, która jest bardzo dobra dla naszego kraju i narodu. Niestety w łukowskim PiS-ie dzieje się wiele niedobrych rzeczy. Mam nadzieję, że ten mój protest spowoduje otrzeźwienie w tym środowisku, tym bardziej, że za rok odbędą się wybory parlamentarne, których wynik może przesądzić o zatrzymaniu bądź nawet o cofnięciu niezbędnych reform i zmian wprowadzanych przez rządzący obecnie obóz Zjednoczonej Prawicy - mówi Brzozowski.

Pomysły na gminę

Były senator ma wiele pomysłów na rozwój gminy Trzebieszów.

- Chciałbym zaktywizować mieszkańców i wykorzystać ich potencjał.  Na pewno trzeba pójść w solidne budownictwo drogowe. Ważną kwestią jest szkolnictwo, zwiększenie wpływu rodziców na funkcjonowanie szkoły i zwiększenie aktywności szkół w obwodach szkolnych - przekonuje były członek PiS.

- Jako byłemu nauczycielowi wychowania fizycznego leży mi na sercu dynamiczny rozwój sportu szkolnego i pozaszkolnego. Priorytetową sprawą jest podjęcie szeroko zakreślonych działań na rzecz patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży - dodaje.

Brzozowski pragnie też zająć się problemem budowy oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej oraz sieci gazowniczej. Według niego te inwestycje poprawiłyby komfort życia mieszkańców i zwiększyłyby atrakcyjność gminy dla potencjalnych inwestorów.

- Są one niestety bardzo kosztowne. Sama gmina takich wydatków nie udźwignie. Należy też rozważyć usprawnienie procesu przygotowawczego inwestycji (oczywiście tych elementów, które są przypisane gminie). Wiele uwagi należy poświęcić poprawie estetyki naszych miejscowości - mówi Tadeusz Brzozowski.


Komentowane

Do kogo złożył? (2018-10-08 14:48) 14 16   |   zgłoś do usunięcia
Jakoś nikt w łukowskim PiSie rezygnacji pana Brzozowskiego nie widział.
MiŚ (2018-10-08 15:21) 13 31   |   zgłoś do usunięcia
A PiS pozwala na start swojego członka z innego ugrupowania?
mol (2018-10-08 15:55) 22 14   |   zgłoś do usunięcia
Jak chorągiewka, aby do koryta.
Haldir (2018-10-08 18:14) 20 15   |   zgłoś do usunięcia
Powodzenia panie Brzozowski mam nadzieje ze zostanie pan wojtem Zycze tego z calego serca
wyborca (2018-10-08 20:31) 21 18   |   zgłoś do usunięcia
Koń by się uśmiał.Społecznik?
Przecież go z PISu..... (2018-10-08 20:47) 18 33   |   zgłoś do usunięcia
......wyrzucili.
M... (2018-10-09 07:07) 15 18   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze że Pan startuje! Powodzenia !
kulawy Antek (2018-10-09 13:36) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Niech ktoś mi powie czym zasłużył się poza tym, że jest wiejskim politykierem i miał zawsze ciepłą posadkę urzędnika? Jakie są jego dokonania dla gminy, powiatu, województwa, kraju? Co zrobił?
sman (2018-10-09 13:59) 15 12   |   zgłoś do usunięcia
Jest znany z tego ze jest znany :) tyle ;)
Ehe (2018-10-09 14:22) 17 14   |   zgłoś do usunięcia
Nie miał zawsze cieplej posady urzędnika. Jest bardzo dobrym człowiekiem. Nie jest chamem który jak tylko dostanie dobra posadę to już jest taki ważny że ludzi ma za głupich plebsow. Wystarczy że szanuje każdego człowieka niezależnie od statusu. Dla mnie osobiście to jest priorytetem
Do Ehe (2018-10-09 15:50) 16 13   |   zgłoś do usunięcia
To powinien startowac na burmistrza Łukowa. Ma cechy odwrotne , niż aktualnie odchodzący burmistrz.
Straszak (2018-10-09 18:34) 16 13   |   zgłoś do usunięcia
A Pan Kot to też odszedł tylko że ze straży na emeryturkę mundurową i poszedł do Gowina Posadkę miał zawsze ciepłą a czasami nawet gorącą. Panie Andrzeju życzę Panu powodzenia i mam nadzieję że emeryturkę po wygranej w Stoczku Pan zawiesisz jak Prezes od Zjednoczonej Prawicy!
Ktos (2018-10-10 21:54) 11 31   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za panem Brzozowskim .. Obecny wójt Szekalis tylko buduje pomniki i wydaje pozwolenie na kurniki... .. Jeśli wygra wybory podpisze ponad 40 pozwoleń na kurniki.. ....
żenada (2018-10-10 23:12) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
gość nie idzie z pisem i już jest obsmarowywany jak kupa. typowe dla przedstawicieli partii
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację
Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację Za nami inauguracja Dni Łukowa 2019. Tegoroczne święto miasta tradycyjnie rozpoczął bieg z pochodniami.
Ruszają Dni Łukowa
Ruszają Dni Łukowa Do niedzieli wieczorem będą trwały Dni Łukowa - tradycyjnie organizowane w maju święto naszego miasta. Na początek bieg z pochodniami i biesiada dla mieszkańców miasta.
Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty Wspólnoty ...
Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty Wspólnoty Ostatnie godziny kampanii do Parlamentu Europejskiego. W niedzielę 26 maja mieszkańcy powiatu łukowskiego udadzą się do lokali wyborczych, by oddać swój głos.
Dni Łukowa: Sonia M.
Dni Łukowa: Sonia M. Sonia M. to kolejna wokalistka, która wystąpi podczas Dni Łukowa. Artystce będzie towarzyszył pochodzący z naszego miasta Mateusz Babiak.
Muzyczne warsztaty w Bieszczadach
Muzyczne warsztaty w Bieszczadach Działająca przy łukowskim Towarzystwie Muzycznym im. Antoniego Próchniewicza orkiestra dęta kształciła swoje umiejętności na muzycznych warsztatach w Bieszczadach. Nie zabrakło też czasu na podziwianie polskich gór.
Rzucił się z siekierą na policjantów. Teraz posiedzi w ...
Rzucił się z siekierą na policjantów. Teraz posiedzi w areszcie 3 miesiące tymczasowego aresztu to środek zapobiegawczy, jaki zastosował Sąd wobec 23-latka z gminy Łuków. Młody mężczyzna podczas interwencji policyjnej rzucił się z siekierą na mundurowych. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Książka o Okrzei i okolicach. Muzeum zachęca do kupna ...
Książka o Okrzei i okolicach. Muzeum zachęca do kupna Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zachęca do nabywania książki, w której wiele miejsca poświęcono miejscu urodzin noblisty. W publikacji nie brakuje też informacji historycznych na temat okolic.
Fotografia abstrakcyjna w ŁOK
Fotografia abstrakcyjna w ŁOK Do 7 czerwca można oglądać wystawę zdjęć Jerzego Majka, zatytułowaną "Struktury". Łukowski artysta swój wernisaż miał we wtorek 21 maja.
Turniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana Siedlec
Turniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana Siedlec Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach została triumfatorem tegorocznego Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie Wydarzenie pod patronatem wójta gminy zorganizowano już po raz dziewiąty.
Znęcał się nad żoną. 3 miesiące dla 54-latka
Znęcał się nad żoną. 3 miesiące dla 54-latka Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi z Łukowa, który od kilku miesięcy fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. Mężczyzna póki co trafił do aresztu tymczasowego. Spędzi w nim 3 miesiące.
Będzie nowy wóz dla strażaków
Będzie nowy wóz dla strażaków To dobre wieści dla mieszkańców gminy Stanin. Strażacy ochotnicy ze Stanina jeszcze w tym roku otrzymają nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. We wtorek 21 maja w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wójt Krzysztof Kazana odebrał promesę na ten cel.
Szkoła z Radoryża z certyfikatem
Szkoła z Radoryża z certyfikatem Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2019". To nagroda m.in. za realizowanie nowatorskich rozwiązań w placówce.
Prawybory w Alejach
Prawybory w Alejach Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie zorganizowali w swojej szkole prawybory. Oddawali głosy na komitety ubiegające się o miejsca w Europarlamencie.
„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu
„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu W Łukowie działa już oficjalnie biuro rządowego programu "Czyste Powietrze". Wkrótce jego pracownicy będą przyjmować wnioski o refundację kosztów poniesionych na wymianę źródeł ciepła lub na termomodernizację budynków. We wtorek 21 maja na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym mówiono o programie oraz o dostępnych środkach dla mieszkańców powiatu łukowskiego.
Zderzenie na drodze w kierunku Gręzówki
Zderzenie na drodze w kierunku Gręzówki Zablokowana jest droga powiatowa w kierunku Gręzówki. Około godz. 17 niedaleko skrzyżowania z drogą do Klimek zderzyły się dwa samochody osobowe.
Bursztyn i dawni policjanci w Muzeum
Bursztyn i dawni policjanci w Muzeum Kilkaset osób odwiedziło Muzeum Regionalne w Łukowie podczas Nocy Muzeów 18 maja. Placówka specjalnie na tą okazję przygotowała wystawę m.in. bursztynu i dawnego policyjnego umundurowania.
Harlem na Dni Łukowa
Harlem na Dni Łukowa Czas na prezentację kolejnego zespołu, który pojawi się na tegorocznych Dniach Łukowa. Dla miłośników rockowych rytmów przygotowano koncert grupy Harlem.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w MuzeumWola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!Ścigali się z wózkamiSzkoła z Zalesia druga w krajuZuzanna mistrzynią województwa!

Obejrzyj

Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Dni Łukowa: Sonia M.
Dni Łukowa: Sonia M.
Sonia M. to kolejna wokalistka, która wystąpi podczas Dni Łukowa. Artystce będzie towarzyszył pochodzący z naszego miasta Mateusz Babiak.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Wola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!
Wola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!
Paweł Teter, zwycięzca pierwszej edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, obronił tytuł podczas drugiej edycji wydarzenia w Woli Okrzejskiej. Za nami tegoroczny bieg kolarski zorganizowany przez Rowerowy Łuków.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty, roboty brukarskie itp. Możliwość dojazdów, zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia. ...
nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje