Dziś są imieniny: Emila, Laury, Rogera
Dzisiaj odwiedziło nas 67 osób   |   Osób online: 18   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 05-11-2018 13:10   |   wyświetleń: 8865

Oficjalnie: Płudowski 6330, Szustek 5600 głosów

Piotr Płudowski to nowy burmistrz Łukowa. W II turze wyborów zaufało mu 6330 mieszkańców miasta. Na kontrkandydata, dotychczasowego burmistrza Dariusza Szustka swój głos oddało 5600 mieszkańców miasta.
Oficjalnie: Płudowski 6330, Szustek 5600 głosów 
4 listopada mieszkańcy miasta zadecydowali, kto będzie zarządzał Łukowem przez najbliższe pięć lat. Większy wynik uzyskał radny Piotr Płudowski z Alternatywy dla Łukowa, który pokonał rządzącego od ośmiu lat Dariusza Szustka z Prawa i Sprawiedliwości.

Opozycyjny radny uzyskał 6330 głosów (53,06%), a dotychczasowy burmistrz 5600 głosów (46,94%). Głosy oddane na poszczególnych kandydatów rozkładały się następująco:

Nr obwodu Piotr Płudowski Dariusz Szustek
1 (PM nr 2) 245 179
2 (SP nr 3) 278 268
3 (SP nr 5) 337 326
4 (SP nr 5) 284 338
5 (PM nr 1) 259 278
6 (ARiMR) 289 236
7 (UM) 362 339
8 (ZS nr 1) 326 368
9 (SP nr 4) 346 323
10 (SP nr 4) 276 235
11 (ŁOK) 251 189
12 (PUP) 217 215
13 (ZS nr 2) 310 223
14 (ZGL) 344 187
15 (Medyk) 291 228
16 (SP nr 1) 256 300
17 (PUiIK) 287 201
18 (SP nr 2) 334 243
19 (PEC) 447 262
20 (Mała Jedynka) 321 329
21 (Mała Jedynka) 270 328
22 (SP ZOZ) 0 5

Piotr Płudowski zwyciężył w 15 z 22 obwodów. Największe zaufanie zdobył w okręgu nr 19, gdzie głos oddało na niego 447 mieszkańców. Dariusz Szustek wygrał m.in. w obwodzie nr 4, a także na rodzimym osiedlu Klimeckiego. Większość zdobył także wśród mieszkańców osiedla Sienkiewicza. Teraz nowy burmistrz ma czas na ułożenie miejsca pracy. W podobnej sytuacji są radni, którzy przygotowywać się będą do zaprzysiężenia. Według wstępnych informacji miałoby ono nastąpić 16 bądź 20 listopada. Do osób wybranych 21 października dołączy też Łukasz Bober (KWW Alternatywa dla Łukowa) z 123 głosami, który zastąpi Piotra Płudowskiego w miejskiej radzie.

Komentowane

aaaa . (2018-11-05 13:20) 31 22   |   zgłoś do usunięcia
Czas bajerowania się skończył no to kiedy te autobusy za zeta ruszają
i mieszkanie (2018-11-05 13:59) 20 14   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy te mieszkania bo z matko nie bede mieszkal calego zycia.
do i mieszkania (2018-11-05 14:09) 23 10   |   zgłoś do usunięcia
Jak się weźmiesz do roboty a nie do 40 - stki u mamy
Darek.otworz (2018-11-05 14:17) 19 3   |   zgłoś do usunięcia
Będą mieszkania tylko trzeba obalić monopoliste i rozliczyć burmistrza a i człowieka od CBA odsunąć od inwestycji na 40mln bo zaraz zmarnuj z 10mln
Polka (2018-11-05 16:41) 17 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu proszę dać łopatę w łapę nierobom i niech zbudują sobie te mieszkania. Darowanego i tak nie szanują! A Panie które biorą 500+ powinny tak samo pracować jak te które nie biorą grosza od Państwa . Polityka 500+ PiS zniszczy ludzi pracujących!
do i mieszkania (2018-11-05 16:42) 13 4   |   zgłoś do usunięcia
Będzie kasa ,będzie mieszkanie .Dostać to mażesz kopa w cztery litery .Do pracy a nie liczysz na mieszkanie +.
zawiedzony wyborca emerytów (2018-11-05 16:50) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawy jestem .Jak teraz podziela tzw stołki:)
anna (2018-11-05 17:10) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Niektórzy nauczyli się tylko brać. Może zamiast ryby dać wędkę. Pracujesz, masz odpisy w podatku, zamiast500+.Darmowe obiady w szkołach,wycieczki. Nieodpłatne przedszkola i żłobki lub dopłata do niani. Można, można. Z mieszkaniami też trzeba byłoby coś pomyśleć. Z normalnego nie wiele płatnego etatu ciężko coś odłożyć.
nie z Łukowa i dobrze (2018-11-05 17:48) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Kiełbasa wyborcza czy w Łukowie wiedzą co to znaczy to były obecnie za wasze podatki jak by wam obiecać złote góry to w Łukowie wszyscy by w to uwierzyli cha cha żenada
Dd (2018-11-05 17:49) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
500+ dla pracujących. Mieszkanie plus dla pracujących jako dofinansowanie. Emerytura na matki 4 dzieci w wysokości 1000zl to śmiech a ja 40 lat mam na nieroba pracować patologie itp. Ok emerytura ale po przepracowaniu 25 lat. Może porozmawiamy o naszych emeryturach jak to będą po 40 latach pracy będą wynosić połowę naszego średniego wynagrodzenia. 40lat.na najniższej krajowej to emerytura 750zl. A taka budżetowka co wiecznie strajki będzie miała 2tys. Do roboty a nie strajków się zachciało a jak źle to się zwolnić i za granicę a Polskę deskami się zabije i będzie pusto jak wokół Czarnobyla
$£€¥ (2018-11-05 17:51) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Sama wędka nie wystarczy jeszcze ryby muszęą brać. Jak obiecał to niech robi żeby znowu nie wyszło że sam się nachapie a ludzie nic z tego nie będą mieli. Jak będzie taki spoko to powinien pogonić tych wszystkich którzy od lat tylko zmieniają stołki.
$£€¥ (2018-11-05 18:08) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Przynajmniej na dni Łukowa Płudowski senior zaśpiewa gratis hit Ich troje i będzie git
Adam (2018-11-05 18:34) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
A jednak trzeba bylo pojsc i zaglosowac ale kto to wiedzial ze temu sie uda................... Szkoda ale to tylko nasza wina
wyborca (2018-11-05 18:49) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Już przyszli karierowicze hejtuja, i każą się ludziom brac do pracy.Matki ,ktore otrzymuja 500+ nazywają patologia Co było przed wyborami ,co to nowi nie zwojuja dla łukowskiego społeczeństwa,obiecanki cacankiDzięki tej, jak to nazywa Dd, patologii dostaliście wiekszośc glosów po to żeby brac duża kasę z podatnika pieniędzy i nic nie robic. Odwracacieteraz kota ogonem,bo wyborcy już nie sa wam potrzebni i plujecie .Takie jest wasze oblicze.
optymistka (2018-11-05 19:49) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Do500+ burmistrz nie ma nic do powiedzenia, to góra dała za głosy. Tak samo emerytury dla matek. Nasz były zaproponował dopłaty do PRYWATNEGO żłobka., obecny wybudować miejski.Jestem emerytką,wyborcą,łukowianką od pokoleń, ale czasami wstydziłam przyznać się gdzie mieszkam. Zalew ,z którego okolica żartuje ze względu na sinice i otwarcie tego co nie ukończone, ogólny bałagan w mieście-reklamy,banery,architektura bez uporządkowania ani smaku ,ani gustu. Wyprzedaż działek gdzie można coś wybudować bez większych nakładów-uzbrojonych, burmistrz ciągający się po sądach o słoik dżemu,przekroczenie prędkości-zamiast przyznać się tak jechałem, przekroczyłem,moja wina,zdarza się ,,,itp. Inwestycje, pozyskane pieniądze nie ma się czym chwalic. Panie Piotrze kibicuje panu. Mam nadzieję,że za 5lat będzie czym się pochwalić.
Lol (2018-11-05 19:54) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Czy w powiecie są jakieś działki na sprzedaż.
Janosik (2018-11-05 20:02) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
A ja mam gdziś czy bedą autobusy miejskie czy nie mam gdzieś tanie mieszkania płudowski zrobi czy nie zrobi w h... ju to mam glosowałem na płudowskiego bo wydaje mi się wmiare normalny chłop a nie butny niepokorny arogancki były burmistrz
absolwent (2018-11-05 20:05) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
darek otwórz......hihihi boli? ma boleć
pytanie (2018-11-05 20:12) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy będą potrzebne pieniązki to i działki się znajdą do sprzedania.To tylko był chwyt wyborczy i opluwanie byłego burmistrza lepiej nie bedzieKtoś może napisze czym ten pan się wyróznił jako nauczyciel i jako radny.Wiem tylko z życiorysu,że jego osiagniecie to założenie rodziny i wybudowanie
ada (2018-11-05 20:18) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieję że nie będzie marionetką
Sprawiedliwy (2018-11-05 20:21) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Przynajmniej co niedziela do kościoła chodzi.
$£€¥ (2018-11-05 20:32) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Więcej o tym panu dowiedziałem się z internetu Szansa na sukces 2001r zespół Ich troje polecam. Senior nie wiedziałem ilu ma synów. ;) i ta ocena miasta przez Wojciecha nadal aktualna.
Snk (2018-11-05 20:37) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Może nich ktoś wstawi zdjęcie Darka, jak się dowiedział...
Alternatywa (2018-11-05 20:47) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
A teraz idziemy na jednego, a teraz wódkę będziemy pić.
Do alternatywa (2018-11-05 20:53) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
I rym cym cym i hopsasa Idziemy przez życie przez Łuków w podskokach.
Do Snk (2018-11-05 21:24) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Tez bym chetnie to zdjecie zobaczył jak Daro sie dowiedział.....karty rozdane, stanowiska tez a tu potrek numer odj....bał! ale teraz babki z uredu beda miały scisniete poslady ze strachu hihihi
do pytanie (2018-11-05 21:27) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Na pewno sie nie dowiesz, Widocznie nie ma czym się pochwalic,a i ktoś ze szkoły coś napisałby.Można sobie tylko dośpiewac.-jaki ...........................
Majchrowski.Alojzy. (2018-11-05 21:32) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam no gdzie są psy gończe hejtu? Darek otwórz Ryśka wypuść bo mnie wersalke drapie
ja (2018-11-05 21:33) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
O już burmistrz nowy dla nas ??? organizuje mieszkańcom Sylwestra na mieście Napewno dla nas to zrobi !!!!!!!!!!! No i oczywiscie zaprosi ICH TROJE
Frekwencja (2018-11-05 21:49) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Czy tylko moim zdaniem podawanie wyników wyborów bez poddania frekwencji wydaję się mało profesjonalnym podejście do tematu ? Może się mylę i na studiach dziennikarskich uczą imaczej ?
Jarek Grudzień (2018-11-05 21:54) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Większość "Bajko pisarza wybrali"bo pięknie budował zdania.Zobaczmy Jego czyny. Nie po słowach ocenia się lecz po czynach i niech Ci co głosowali wyciągną wnioski. a co chodzi o komunikacje miejską zobaczymy czy będze tak opłacalna jak już obecny burmistrz mówił żeby zintegrować z wszystkimi pociągami. Ciekaw jestem czy autobusem po północy jak było za komuny dostanę się z PKP na osiedle Sienkiewicza.Czas pokaże
lidi (2018-11-05 22:08) 16 2   |   zgłoś do usunięcia
Powiem tak.Burmistrz Szustek przegrał przez radnego Baranowskiego.Wielu ludzi nie głosowało na p.Szustka tylko dlatego aby do rady nie dostał się pan Baranowski.
Alternatywa (2018-11-05 22:22) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
I rymcymcym i hopsasa To życie w Łukowie a żyje sie raz A teraz idziemy na jednego.
abc (2018-11-05 23:45) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
PP Burmistrz 20 % łukowa !!!! PP20 % -FAJNA KSYWA -Poczytajcie podlasie 24
abc (2018-11-06 00:32) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
alternatywa rymcymcym 20%
Do abc (2018-11-06 07:57) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Jeżeli PP to burmistrz 20% Łukowa to DS tylko 15% - i o czym tu gadać. A jakby wszyscy wyborcy dobrze wiedzieli co to za ludzie t PP byłby burmistrzem 70%, a oszustek dawno już siedziałby za kratkami. Tak głupio to można pisać o każdym i cały czas. Ludzie wybrali w demokratycznych wyborach nowego człowieka - dajcie mu pracować. A będziemy go oceniać za rok, dwa, trzy. Po czynach, po czynach.
Wyborca (2018-11-06 08:58) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawi mnie czy taki układ zmieni zawartą wcześniej koalicję w mieście.?
Przyszlosc (2018-11-06 09:10) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Teraz łuków popłynie złotem i miodem. Będą mieszkania, ałtobusy, miejsca pracy. Koniec z ukladzikami. Gorzej niż było i tak nie będzie. Nowe nie znaczy gorsze.
gpigwa (2018-11-06 09:21) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
DS tak łatwo nie odpuści, jemu teraz marzy się fotel starosty ( może już zaklepany),ma przecież tyle osób na utrzymaniu.Jeżeli ta koalicja się utrzyma i powierzą mu tę funkcję to już w nic nie należy wierzyć w tym Łukowie. Najlepiej chyba byłoby sprzedać wszystko i wyjechać aby nie oglądać więcej od kilkunastu a może i więcej lat tych samych twarzy,układów i układzików zapewniających im koryto. Dla DS najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby P dla ZŁ zaproponowało mu wygodne miejsce w DPS nawet na koszt podatnika. Pewnie i duża część wyborców nie miałaby nic przeciwko a Przymierze wyszłoby "jako tako" z twarzą po tych wyborach.
tak (2018-11-06 09:23) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Bedziemy mieć Eldorado Łuków będzie kraina miodem i mlekiem płynąca Autobusy miejskie na pewno będa czerwone
pytanie. (2018-11-06 09:28) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy startujący kandydat do Rady Miasta i na Burmistrza może przejść do Rady Powiatu i zostać Starostą??? Proszę o wyjaśnienie bardziej kompetentnych...
@ pytanie (2018-11-06 09:36) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Może. Będzie musiał tylko zrezygnować z mandatu radnego w Radzie Miasta. Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale taka ewentualność istnieje...
odpowiedź (2018-11-06 09:36) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie trzeba być kompetentnym, tylko mieć jakąkolwiek wiedzę z zakresu samorządu. Tak, może.
proste (2018-11-06 09:42) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Teraz jazgot jakoby koalicja miałaby się nie utrzymać Chłopaki alternatywi wielką łyżką chcieliby czerpać z pieniędzy podatnika. Niestety Koalicja się utrzymała i w mieście i w powiecie także panu płudowskiemu nie będzie tak miodowo i cytrynowo Tak szybko swoich nie powkłada jakby to chciał. A panowie K i L już się ślinią na fotel vice? A co ja gadam to bylo na pewno ustalone tym czasem czekamy na żłobek w kotłowni i nocny N1 na poważe
Grzegorz T (2018-11-06 09:45) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie, starosta wybierany jest z pośród radnych powiatu. Głupoty ludzie piszą i tyle.
Grzegorz T (2018-11-06 09:53) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie, starosta wybierany jest spośród radnych powiatu. Głupoty ludzie piszą i tyle.
Huck Norris (2018-11-06 09:55) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy koalicja się utrzymała to się okaże...
gpigwa (2018-11-06 09:58) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
No to pozostaje ewentualnie dla DS jako byłego burmistrza ten DPS ,czy to w roli zarządzającego czy w roli pensjonariusza. Jak sądzicie mogłaby taka propozycja przejść w tej koalicji,no chyba ,że koalicja się znowu zmieni jak już raz było,ale zawsze można wracać do poprzednich rozwiązań o ile w nowej sytuacji nie byłyby one gorsze.
psycholog (2018-11-06 10:00) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
5 LAT SZYBKO MINIE,ALE CO SIĘ NABIORA TO SIE NABIORA I PO PTOKACH TO JEST BARDZO DZIWNE STOWARZYSZENIE WIDAĆ PO POPIERAJĄCYCH NOWEGO PANA,ŻE UKŁAD SIĘ SZYKUJE I. JEDNAK PRZECHYTRZYLI WYBORCÓW.
Do Grzegorz (2018-11-06 10:17) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Prezentujesz typowego komentującego. Nie wiem ale napisze. Starosta powiatowy nie musi być radnym. Taki obowiązek nie wynika z ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2001 r., nr 142, poz. 1592 ze zm.). Zgodnie z art. 27, starostę wybiera rada powiatu w głosowaniu tajnym. Wybór następuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. W ustawie o samorządzie gminnym są dwa ograniczenia dotyczące wyboru na członków zarządu: - obowiązek posiadania obywatelstwa polskiego - zakaz łączenia członkostwa w zarządzie powiatu z: mandatem posła i senatora, zatrudnieniem w administracji rządowej oraz członkostwem w innej jednostce samorządu terytorialnego Skoro z ustawy nie wynika, że starosta powinien być radnym, to takiego obowiązku nie ma. Tyle. Proste dla myslacych
aaaa. (2018-11-06 10:21) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Głównym winowajcą przegranej PIS w Łókowie jest SOLIDARNOŚCI
łukowiak (2018-11-06 11:09) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
A może dobrze by było aby nowy burmistrz zaproponował stanowisko v-ce byłemu już Burmistrzowi. Mielibyśmy w Łukowie super koalicję.
senior (2018-11-06 11:17) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie wkładajcie stołka starosty pod d... DS. Od jednego nie może się odkleić z honorem, a już drugi szykujecie. Jeżeli to prawda to szok-jak ludzie mogą być zachłanni władzy. Mam nadzieję, że to tylko straszenie mieszkańców. Panu PP dajmy czas i trochę spokoju. Nie od razu Kraków zbudowano. Może pan DS rozliczy się z obietnic z przed8, 4lat.?Byłoby ciekawie. Co obiecał ,niektórzy pamiętają, a w sumie można to sprawdzić. Do Jarka Grudnia-mieszkałem za torami i może ze względu na wiek, nie przypominam sobie nocnej komunikacji PKS. Chodziło się z ,,buta,, może dlatego, że było się młodym.
reds (2018-11-06 11:24) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
oojjojojo co ty sie tak boisz? spokojnie pjetja nie bedzie urzadzal samowolki a koalicja z pewnoscia bedzie go pieknie punktowac bo chyba sami juz nie wierzycie w to wszystko co nawijal przy kampanii
Do klakierow bylego: (2018-11-06 11:30) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Przemówcie szybko swojemu pryncjemu do rozsądku. Skoro mieszkańcy nie chcieli go na burmistrza, to niech przestanie pchać się na starostę, bo wolę suwerena należy uszanować. Niech pokaże, że potrafi przegrać z klasą... Potrafi?
hahahaha (2018-11-06 12:23) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
oojjojojo co ty sie tak boisz?
Kto mieczem wojuje ... (2018-11-06 13:15) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
....ten od miecza ginie.Pioter niech się modli aby Daruś mandat porzucił i awansował gdzieś na stołek. Bo jak zostanie jeno radnym ,zawodowo zwiąże się z lukowem czytaj starosta,to merytorycznie Piotra wciągnie otworem jakim będzie dla piotera stosowne..KoaLICJA Z KOMUCHAMI jak się utrzyma to cienkie głosowania będą dla alternatywnie uczciwego. no i chyba przyśpieszone wybory bo klincz.Ale kupią przecież i komuchów i pisowców to pewne,
wyborca (2018-11-06 13:44) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Klakierzy to obrońcy noewgo bo nie mogą sie doczekac manny z nieba.Seniorze,chyba zacma zasłonila ci oczy,że nie widzisz co zrobil był b. Masz przykład za toramiLataliście długie lata po błocie ,a teraz biegasz po chodniku,jeżdzisz po dobrej drodze.Jak się chce komuś szpilę wsadzic to się wsadzi,ale ty tego nie umiałes zrobic i piszesz byle co.Teraz na pewno ci się polepszyzamówia czerwone autobusy i "zafundują ci darmowy przejazd i będziesz chwalił.Tylko te autobusydzienne i nocne długo nie pokursujaTak was w oczy kłuje ,że może zostać starostą Bardzo dobrzePotrzebny jest nam dobry gospodarz
wc (2018-11-06 13:48) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
wyborc opanuj emocje. ..wszytko psujesz.
ha ha (2018-11-06 14:09) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
poluzować to mogę,ale pasek w spodniach
Do aaaa: (2018-11-06 15:09) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Winowajcą Solidarność powiadasz? Że to przegrana całego PiS sugerujesz? No to ja ci coś napiszę. W łukowskim PiS korki od szampanów strzelają dlatego, że despota został wyautowany. Ot co!
hehe (2018-11-06 15:10) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
"Merytorycznie wciągnie otworem" - ta merytoryka ma wyglądać tak jak debacie?
Wina solidarności? (2018-11-06 15:16) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
To on zaczął wojnę z solidarnością, nie odwrotnie. To on oczerniał członków związku za co nawet sprawę w sądzie przegrał. To jego klakierzy atakowali solidarność w internecie, nie odwrotnie. A teraz co? Czapka z piór, złoty róg, czy ino sznur?
senior (2018-11-06 15:24) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Na zakolejnej nie mieszkam od,lat. Za moich czasów nic legalnie nie można było tam wybudować. W sumie nie mam potrzeby w ten rejon zaglądać. Stara wiara się wykruszyła i teraz mam ich za ogrodzeniem-czekają na mnie.Tu ich odwiedzam z ,,światełkiem,,. Cieszę się,że mieszkańcy tamtych rejonów mogą godnie żyć, zasłużyli na to. Kolej zakazywała na coś robienie, pola do Gór miały być pod inwestycję. Ciekawostką jest, że siedlecki Mostostal miał być tam postawiony, ale ze względu, że Siedlce miało zostać miastem wojewódzkim bez przemysłu-podkradli go nam. Życzę godnej współpracy i zgody nowej radzie i burmistrzowi. Przegrani niech mają honor, bo przegrywać też trzeba z klasą. Mam na myśli nie tylko burmistrza, ale i jego wyborców. Czytając komentarze jest tyle jadu i złośliwości, że mam wątpliwość, czy jesteśmy jedną łukowską rodziną, a rodziny się nie wybiera :)
Jj (2018-11-06 17:24) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Super: DS na starostę, a p. Leonard do Rady.
czytelnik (2018-11-06 17:31) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Seniorze bardzo dobrze,że nawołujesz do zgody.Tylko ten pan nowy nie jest taki uprzejmiutki i sympatycznyTak jak można było usłyszec z niektorych ust jego popleczników ,to nadrzędnym ich celem było obalenie starego burmistrzaNikt z nich nie widział tego co on robi na rzecz miasta wszystko było na nie,nawet z pazurami ,jak się czytało,wchodzili mu do zycia prywatnego i bezczelnie opluwali.To było ok.?Na pewno był osoba publiczna i swoje niezadowolenie można było przelać na papier.Nauczyciel tez jest osobą publiczna i powinno się wiedziec jaki jest człowiekiem i fachowcem.Na to pytanie żadnej odpowiedzi.Znaczy efektywnym nie był,bo o swojej pracy z młodzieża ani widu ani słychu w życiorysieTo jest bardzo ważnePraca z dziećmi ,z młodzieża jest może ważniejsza od funkcji burmistrza,bo nauczyciel wychowuje przyszłe pokolenia i musi byc mistrzem w swoim fachu.Tu chyba tak nie było ,dlatego taka cisza.
Do czytelnik (2018-11-06 17:56) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
A jakie zasługi miał Pan Burmistrz przed wybraniem go na fotel burmistrza miasta Łukowa.
Były Starostą? (2018-11-06 18:36) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Skąd te dziwne informacje? A w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla pedagoga nie ma miejsca?Etat plus dieta radnego,da się żyć.
odpowiadam (2018-11-06 18:47) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Tu nie chodzi o zasługi .Proszę popytac sie pracowników tej placówki ,w której pracował były,oni na pewno powiedzą jakim był pracownikiem,bo chyba nie był wychowawca.Mnie ten pan zainteresował dlatego,ze na banerze widnial napis uczciwość.To jest mało.Wiec dlatego dociekam i nic w tym dziwnego ,że pytamTy komentatorze od razu atakiemTamten mnie już nie obchodzi,chcę wiedziec na czym ta uczciwośc polega,a najlepiej wiedzą o tymjego współpracowniy i młodzież.Jak do tej pory cicho sza.Z obserwacji sesji to swoja krzyklawą nadaktywnościa nic nie zrobił dla mieszkanców.
senior (2018-11-06 19:17) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Jeżeli jest się osobą publiczną ,znaną w Łukowie burmistrz,ksiądz czy lekarz ,trzeba liczyć się z tym .że ludzie wszystko zobaczą, a przeważnie to ,czego byśmy nie chcieli. Każdy powinien umieć przyznać się do błędu i przeprosić. Za zachowanie, bezmyślne słowa, które się powiedziało w gniewie lub żeby sprawić przykrość.To nazywa się odwaga i takich ludzi szanujemy. Nie ma nic gorszego jak walenie tzw ,,głupa,, Nie podobało mi się zachowanie panaSD na sesjach. Arogancja,komentarze do pytań niektórych radnych, a nawet w mojej opini ich obrażanie.Rodzinna panaSD nie jest winna ,że mają takiego ojca i męża, o którym mówi się nie ciekawie. Jaka jest prawda oni wiedzą. Łuków jest za mały, żeby pewne rzeczy ukryć. Dajmy spokój rodzinie. Nie znam osobiście panaPP i nie muszę, ale wiem jedno ,nie każdy nauczyciel ma sukcesy czyli chodzi chyba o olimpijczyków. Wychowanie młodzieży jest ważne.Nie tylko robi to szkoła ,ale od tego jest i rodzina. Jeżeli twoje dziecko będzie widziało, że nie szanujesz, opluwasz drugiego człowieka, bo jest czarny, żyd czy ma inne poglądy, to będzie robiło to samo tylko dołoży jeszcze ciebie. Nie będzie szanowało ciebie. Pozdrawiam
z boku (2018-11-06 19:48) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Czytam te komentarze iwidzę,że każdy stoi przy swojej racji.Czytelnik zauważył zachowanie na sesji radnego PP natomiast pan senior zachowanie byłego b.Każdy widzi swojego.Mnie jako z boku dośc czesto nie podobało i jednego i drugiegoTylko jest między nimi taka różnica,że pracę byłego widac ,a pracy radnego nie, tylko krzyczenie bez żadnychdobrych efektów.Szanowny seniorze jeśli tak jesteś zatroskany o rodzinę byłego to od tego są odpowiednie organy i zgłoś,to jest najlepsze rozwiązanie.Jeśli opierasz się na plotkach to uważam,że senior nie powinien ich powielacWidziśz żdżbło w cudzym oku ,a belki w swoim nie dostrzegasz.Ja nie znam ani jednego ani drugiego.Byłego znam z mediów i uroczystościo oraz z prac które wykonał na rzecz miasta.Drugiego z sesji i z plakatu
Konstytucja (2018-11-06 20:09) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak był takim dobrym burmistrzem to dlaczego przegrał.
Ja ta, nie wiem (2018-11-06 20:22) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Buta i arogancja-popularne hasło podczas wyborów jednak ustępujący burmistrz podziękował na Facebooku wyborcom czego nie można stwierdzić w przypadku nowego b.
Ja ta, nie wiem (2018-11-06 20:23) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Buta i arogancja-popularne hasło podczas wyborów jednak ustępujący burmistrz podziękował na Facebooku wyborcom czego nie można stwierdzić w przypadku nowego b.
Ja ta, nie wiem (2018-11-06 20:23) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Buta i arogancja-popularne hasło podczas wyborów jednak ustępujący burmistrz podziękował na Facebooku wyborcom czego nie można stwierdzić w przypadku nowego b.
Konstytucja (2018-11-06 20:25) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak był takim dobrym burmistrzem to dlaczego przegrał.
Gdzie jest (2018-11-06 20:29) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Żona byłego burmistrza?
hihi (2018-11-06 20:46) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Wygrała garstka w stosunku do 30tys miasta.Zdobyc sto parę głosow i zostać radnym to żadna satysfakcja.Co to za reprezentacjaPisaliście,że Nurzyński zdradził ,a co za autorytet ,co popieral nowo wybranego , i to jest ok.
Ja wiem (2018-11-06 20:51) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Przegrał dlatego że Księża w kościele prosili żeby głosować według własnego sumienia i większość mieszkańców tak zagłosowała bo sumienie im tak mówiło.
Komunikacja TAK!!! (2018-11-06 21:47) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Komunikacja jest potrzebna szczególnie jak się jeździ elkom i są korki to się nie jeździ tylko się stoi i się robi koszty nie potrzebnie.
senior (2018-11-06 22:00) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Zatroskany jestem, bo co raz ktoś wyciąga ich sprawy ,a organom mam zgłosić,że to mi się nie podoba. Że bronie ich spokoju.Co ujdzie szaraczkowi nie przystoi tym na świeczniku.
Jo! (2018-11-06 22:08) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Ten Siwiec to typowy ch..j - jaja sobie robi z wyborów i wyborców. Po wuj startował, jak wiedział, że zrezygnuje? Przecież wiedział, że radny powiatowy ma co miesiąc 1.000 zł, a nie jak teraz jako sekretarz powiatu 8.000 zł. Jajca sobie robi - to niepoważny człowiek jest. Zresztą typowy przykład starego betonu w naszych władzach. Ale spokojnie, czas płynie, beton pękał, pękał i pękał. Teraz było trzęsienie ziemi (nowy burmistrz), zaraz będą wstrząsy wtórne (koalicji w mieście PIS praktycznie już nie ma (ale oni myślą, że jest - w sumie tak ma być) - oficjalnie się nie przyznają Szustkowi, ale połowa jego radnych spieprza z tonącego statku tylko się kurzy), koalicja w powiecie już trzeszczy w szwach (nie chcą wpuścić Szustka na starostę, bo wiedzą czym to grozi). A po tym wszystkim stare, betonowe czerwonogłowce pospadają ze stołków tylko będzie huczało :) I wtedy (a głęboko w to wierzę) będzie lepiej i normalniej. Szustek już jeździ z Rysiem do Lublina łatwić pracę dla obu :) Niech jedzie jak najdalej i nie miesza w naszym kochanym Łukowie. Kto życzy dobrze miastu ten wie o czym mówię :)
senior (2018-11-06 22:17) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie mam konta na Facebooku, ale nie ładnie nie docenić wyborców. Swoje stołki macie dzięki nam i zwykłe dziękuje się należy. Nie bronie nowego i nie karce byłego. Dla mnie, nie ważne jaka opcja rządzi PIS,PSL,PO czy inne,, dziadostwo,, , ważny jest szacunek dla drugiego człowieka ,
a ja mam konto na facebooku (2018-11-06 22:22) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
A ja mam konto na Facebooku i widziałem podziękowania obecnego Burmistrza za głosy w kilku miejscach, więc o czym te gatki ????????????
Psycholog (2018-11-06 23:44) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Najlepsze miejsce dla Pinokia to DPS w Ryżkach.
reds (2018-11-07 07:47) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Zanim Płudowski zorientuje się o co chodzi w burmistrzowaniu przelecą trzy lata. Ten pan już podczas kampanii nie wiedział który teren do kogo należy itd. a nie załapie się tego w rok tylko w trzy. Półtarej roku spróbuje coś podziałać a ostatnie pół roku znowu skupi się na kampanii co ją przegra bo połowę kadencji będzie się uczył przez co będzie źle oceniony no bo jak? Kto na tym straci? No nie Płudowski bo on będzie brał pensje. Nie jego ludzie bo oni dostana stołki (już podobno w mieście mówi że żona radnego z alternatywy szykowana jest na naczelnika Promocji w UM??? Musi się wypowiedziec ktos ze środkowiska). Nawet nie Szustek bo ten będzie starostą lub szefem w Lublinie. Wy stracicie ludzie i może zobaczycie jak dobrego burmistrza miało miasto ja Kilka lat pracuję w Puławach i tutaj znajomi się dziwią cóż im dalej z Łukowa się pojedzie tym bardziej ludzie cenią Szustka tylko nie w Łukowie. Na jego miejscu w nosie miałbym bycie starostą i szedł do lublina co zapewne zrobi. Ludzie wybrali to nikt nie ma prawa się obrazac ale szkoda mojego miasteczka
Wojtek (2018-11-07 08:06) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
a bierzcie sobie oszustka do Lublina i rysia też. ....ja im życzę by zostali komentatorami z dziury miasta Lublin w wiadomościach. .....tak mogą sobie pogadać. ...choć mam wątpliwości co do rysia czy kadr go obejmie.
No,ho (2018-11-07 08:24) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
,,Ta merytoryka ma wyglądać jak na debacie,, powiadasz , to twoje metody , okłamujesz raz , oczrernisz raz,obiecasz raz ,tylko raz .Teraz ja .
ufny (2018-11-07 08:34) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Każdy ma swoje potrzeby i każdy całe życie się uczy, a często głupi umiera. Nikt nie urodził się burmistrzem, prezydentem czy premierem. Stanowisko się piastuje ,a człowiekiem się jest. Które grunty są czyje -od tego są mapy i geodeci, a takich zatrudnia UM. Może trzeba zmienić parę osób oby na lepszych. Jak wyglądało ściąganie środków do miasta można sprawdzić. Są to dane ogólnie dostępne. Przeliczniki na ,,jedną statystyczną głowę,, mieszkańca nie są powodem do zadowolenia. Jakoś nikt w Łukowie za bardzo nie interesuje się władzami w Puławach, wątpie ,żeby było odwrotnie. Mam znajomych we wschodniej części Polski od Torunia, po Rzeszów. Łuków dla nich zrobił się biedny i brzydki. Mają porównanie, bo rzadko przyjeżdżają. Chwalą Radzyń. W ich wspomnieniach zostały dobre wędliny z ZM, Łukbut. W tym roku trochę pożartowali z zalewu. Pan PP niech podejmuje mądre decyzje Oby za nie się nie wstydził on ,ani my mieszkańcy. Ja daję mu zielone światło i cierpliwie poczekam.
wyborca (2018-11-07 08:50) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie dawał mądrych decyzji na sesjach ,raczej dar sie to wątpie by Łuków stał sie piękniejszy raczej pogrąży się w wiekszy zaścianek.Już jego zwolennicy tu na forum oburzają się jak ludzie piszą o jego obietnicach,znaczy różowo tak nie będzie ,oby nie.O byłym piszecie,ze jest niesympatyczny,ten aż zanadto pyszałkowaty Zresztą po tylu latach zmian mało komu chodziło o dobro mieszkańców,raczej o dobro mojej rodziny i kolesiów,Morale w naszym kraju poszły w las ,kiedy wybiera sie takich co nie wiedza ile maja kont czy mieszkań
Janek (2018-11-07 09:05) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Łobiecał to niech teraz daje, mieszkania i komunikacje miejska. Ja też bym chciał lepsza place, może stworzone zostaną nowe miejsca pracy?
Należy.... (2018-11-07 09:30) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
.....stwierdzić stanowczo ,że osiem lat efektywnego i konsekwentnego zmieniania naszego miasta nie wystarczy by go podnieść z ruin i nieporządku jakim go zastał Dariusz po rządach pana T. unionisty,działacza platformy oraz pana Z , komunisty z SLD. Nie da się. Choć mamy wiele zrobione czym się możemy pochwalić a przez ostatnie cztery lata nadgonione zostały w niektórych dzielnicach braki cywilizacyjne. Wielki parawan o nazwie ,,uczciwość,, wprowadza zgranych działaczy SLD, AWS,czy przebranych w inne ,,galoty ,,komunistów i ich dzieci, i wnuki , którzy mogą się poszczycić jedynie tym , że nie mają żadnych osiągnięć w pracy samorządowej.Odrąbane ryje od koryta , mówiąc kolokwialnie , powracają. Szkoda ,że Daruś za swojej kadencji więcej nie odrąbał lub w ogóle bo to się teraz mści. Nie zdziwię się jak radnych PIS zostanie pięciu a komuniści z przymierza miękko poprą ,,uczciwość,, .Aha . Proszę się nie doszukiwać dziwnych przyczyn klęski Darka . Jego elektorat nie poszedł do drugiej tury bo znów sprzymierzył się z komunistami , inni uwierzyli w ,,uczciwość,,-parawan i nie poszli ci , którzy chcieli zmian gruntownych a tu się zanosi na stagnację , chaos i wygibasy atakujących i ripostujących.
Bunio. (2018-11-07 10:08) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Ja chce stołek co mi da dwa mieszkania w bloku i wspóludzial w hotelo-resteuracji
do jo (2018-11-07 10:33) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Jedne czerwonogłowce pospadają ze stołków zastapią ich inne jeszcze gorsze,bo niektórym jest potrzebna tylko jedna kadencja do piastowania stołkaDlaczego?
flancowany łukowiak (2018-11-07 10:48) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Szanowni mieszkańcy przestańcie pisać pochwały i negatywy co do wyboru Burmistrza. Stało sie i tyle. Stało sie to co stało się 8 lat temu gdy Zemło przegrał z Szustkiem. I co sie wydarzyło. Czy miasto upadło? Nie. Tak samo będzie i teraz. Wówczas Sz. był takim samym człowiekiem jak i plud. Czym sie wówczas wyróżniał sz.? Tym samym co obecnie Płud. Ja 8 lat temu głosowałem na Sz, bo uważałem że czas na zmianę. Głosowałem też na Sz. i 4 lata temu, bo dobrze realizował zadania. Teraz zagłosowałem na Płud., bo uznałem że czas na zmianę. Panu Sz zaczęła uderzac woda sodowa i tyle. Nie ujmuję zasług Panu Sz. za lata pracy, ale uznałem że czas na zmianę. Wierzę, że Płud. będzie kontynuował, a raczej bardziej rozwijał założenia Sz. Dajcie w końcu szansę Płud. I to ten apel kieruję zwłaszcza do Rady Miasta. Jeżeli Radni będą przeszkadzać to nic się nie zmieni dla Miasta. Zmieni się dla nich, bo jeśli wyborcy zobaczą kogo wybrali na radnych to za 5 lat wylecą ze swoich stołeczków
lala (2018-11-07 11:38) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
flancowany łukowiaku masz u mnie +. Mamy podobne zdanie. Podobnie jak ty uważam ,że zmiany są potrzebne. Niektórzy strasznie się ,,pienią,, Zastanawia mnie dlaczego?. Czy coś stracili? Nie będzie tzw koryta?Miasto musi się rozwijać pod każdym względem
wc (2018-11-07 11:46) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
podpisuję sie pod tekstem Flancowatego Łukowianina....tak tak. A rada jak będzie przeszkadzac w tym radny Szustek to będzie ost wasza rada..... Tak Panie Celiński Smolarz,i wy wszyscy z Przymierza. OSTATNIA.
Jj (2018-11-07 12:19) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Lepiej nie będzie ale będzie ciekawiej. Myślę że radni Pis będą chcieli być w koalicji i dopiero teraz zobaczymy ich kręgosłup moralny.
wyborca1 (2018-11-07 12:28) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Szustek przegrał bo: 1. Jest arogancki 2. Jest z PIS ( to już zaczęło działać negatywnie) Amen
Do Bunio. (2018-11-07 10:08) (2018-11-07 12:34) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Do kogo pijesz?Nie rób plotek, bo zaraz nie będzie Ci miło.
Do "Do Bunio" (2018-11-07 13:06) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Dzięki, że się wyświetliłeś. :)
Do "Do bunio" (2018-11-07 13:30) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Grozisz komuś co napisał jakąś głupotę nie wiadomo o co mu chodzi? Co was tutaj opanowalo jakias wściekli napadła. Większość czytam i nie wiadomo o co komu chodzi jakieś wymysly itp.
o misie... (2018-11-07 13:59) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
....już zastraszają radnych. Radni zrobią swoje ale nie będą siedzieć jak dupy u słupa jak w mieście rządzi kłótnik , ignorant i parweniusz. Już niejednemu przepowiadano ostatnią kadencję. Wraca stare czewone w nowych szatkach i o narracji z lodżinem ,,uczciwość,, zobaczymy co ona oznacza , czy to wszystko płuda warte.
prosze o odp. (2018-11-07 14:22) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
a czy to prawda ze pan s. chce zostac starosta zeby opchnac dzialke po pks zeby pan c. nie byl poszkodowany bo mu z planami na warszawskiej nie wyszlo?
Monopol (2018-11-07 15:12) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
TartAK zaprasza.
zdanie (2018-11-07 15:19) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Nic tu żadne opluwania nie pomoga.Trzeba czekać czasu,a przy następnych wyborach bardziej realnie spojrzec na to, kto bardziej zasługuje na ten urzad.
Gamoń (2018-11-07 15:42) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy ja miałbym szanse w tych wyborach na burmiszcza?
Pewex (2018-11-07 15:49) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Do "Gamoń" już po czasie spróbuj następnym razem, tylko wymyśl coś dobrego może tramwaje albo metro
brak słów (2018-11-07 18:06) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrza niektórzy wychwalają za to,tamto...tyle zrobił... och... ach. Przecież to była jego praca, nie łaska, czyn społeczny za swoje z finansowany. Ludzie obudzicie się. Za to my- podatnicy płacimy i my będziemy płacić. Obowiązkiem burmistrza, wójta, starosty i radnych jest uczestniczenie w miejskich uroczystościach. Nikt nie robi łaski. Przedstawicielą miasta płaciliśmy, płacimy i będziemy płacić dość wysokie wynagrodzenie. Każdy z nich ma pracować ,a nie siedzieć i pisać np posty na kompie.
kiedy to się skończy (2018-11-07 18:33) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
reds- irek na Podlasiu24 skopiował twoje biadolenie o 7.54 Ja bym nie darował. Ty byłeś pierwszy. Uważaj, żeby nie wygryzł cię z tego stołka w Puławach, co zajmujesz już parę lat. Po...bus. Gdzie honor . Przegraliście i jesteścię cieniasy bez twarzy.
TomTom (2018-11-07 19:06) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
D.Szustek nie przegrał dlatego, że miał gorszy program lub czymś podpadł. Wg mnie ludzie zapatrzyli się na to co stało się w większych miastach czyli klęska PiS i część nie poszła na II turę a ci co poszli w części już na D.Szustka nie zagłosowali. W znacznej większości miast PiS przegrał.Ludzie odwracają się od tej partii. Nawet w najsilniejszych bastionach PiS np. Siedlce i Ostrołęka przegrali. To jest DRAMAT. W naszym regionie jedynie w Chełmie,Zamościu i Radzyniu udało się im wygrać. Nowy burmistrz potrzebuje co najmniej 4 radnych z PiSu lub Przymierza aby mieć większość. Będzie to ciekawa kadencja.
Sklepowy (2018-11-07 19:23) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Dzisuaj ludzie u nas mówili, że Szustek wybuduje na strefie przemysłowej firmę i ma zatrudnić sto osób.
?? (2018-11-07 19:48) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Jest już jakaś nowa koalicja? Ktoś coś?
Do sklepowego (2018-11-07 19:57) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
O tak, niech pan Szustek pokaże jak prowadzi się biznes.Niech stworzy własną firmę w swojej ekonomicznej strefie na Strzelniczej.A wtedy zobaczymy jaki z niego biznesmen.Zarządzać miejską kasą ,mając zastępy księgowych, inspektorów i innych doradców to żadne ryzyko.Niech weźmie kilka milionów kredytu i niech pokaże klasę.Napewno w ciągu 5 lat pomnoży kwotę i po co burmistrzować.Proste ......jak sznurek w kieszeni.
pytanie (2018-11-07 20:25) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Ta myjnia na Kanałowej to czyja?
ccc (2018-11-07 20:29) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
A i tak nowy mi sie Nie podoba Bo ma małe oczka jak Fałszywy człowiek - no i musi sobie pewnie z pięciu mieć obok siebie _ bo nie da rady sam dumać NIESTETY
do ccc (2018-11-07 20:39) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Trafiłeś w sedno.
DO DO CCC (2018-11-07 22:23) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Pakuj się czas biegnie.
tel afif (2018-11-07 22:24) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Aj waj aj waj aj waj międzyrzecka od głównej do kanałowej jest i będzie koszerna. Goździkowa przypomina na bul bul bul głowy etopiryna( komoruski tak pisze).Piotrze Wielki twoim z-cą to henryk miesiąc letni sekretarz to pewnie piotr z bieszczad a naczelnicy to pewnie jacyś milicjanci przebierańcy(emerytowani). Przyjdziemy już niedługo po swoje aj waj aj waj. Powodzenia i szerokości!
Kk (2018-11-07 22:36) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Odkąd pamiętam burmistrz dwie kadencję był a kolejna przegrywał bo ludzie już mieli dość
dzik (2018-11-07 22:44) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Myśleli że koryto + do końca życia będzie się należało.
Monika Nurzyńska (2018-11-07 22:48) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czym sugerowali się mieszkańcy Łukowa bo napewno nie dobrem miasta tylko swoimi pobudkami. Człowiek który Łuków zmienił w piękne miasto w którym jest czysto pięknie i jest gdzie wypoczywać za darmo, zrobił remont dróg i wiele inwestycji był dla większej części miasta niedobry. Ludzie którzy głosowali w wyborach samorządowych chyba omyłkowo skreslili 1 pozycje na której była kandydatura Pana Pludowskiego. Ale to już nieważne szkoda mi tylko że taki dobry Wlodarz, który czynił a nie tylko gadał został tak potraktowany. Panie Dariuszu chciałam Panu podziękować za te dwie kadencje ciężkiej pracy i życzyć sukcesów zawodowych i prywatnych.
Ogłoszenie (2018-11-07 23:11) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Ogłaszam ciszę nocnom!
Do Monika Nurzyńska (2018-11-08 02:51) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Tak jak on traktuje ludzi, tak jego ludzie potraktowali Pani Moniko. A remonty dróg itd.? Cóż, było to minimum jakie go obowiązywało, natomiast nie zrobił nic, żeby się wyróżnić. Dlatego mieszkańcy zdecydowali się na zmianę.
hm (2018-11-08 07:56) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Czym się wyróżnił nowy? Krzykiem na sesjach,bo więcej niczym.Tyle tu pytan było i zmowa milczenia.Nawet w pracy chyba słabeuszek.
do hm (2018-11-08 08:35) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Czym się wyróżnił nowy? Na wyróżnienie i ocenę pracy ma czas 5lat ,a może10 czyli IIi kadencje. Widocznie Sz... nie wykazał się niczym naj... ,że miał mniejszość głosów kilkanaście procent. Z pracy PP ...nie zwolnili ,czyli wywiązywal się ze swoich obowiązków.
waleriian (2018-11-08 08:55) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
HAHAHAHAH. Ludzie się nabrali. Czytaliście jeden z wywiadów z Płudowskim? Pytanie: Czy planuje pan zmiany kadrowe w urzędzie miasta? Odpowiedź: Takie zmiany są pewną naturalną konsekwencją zmiany na stanowisku burmistrza. Zaczyna się obsadzanie swoimi, układy, układziki. PO PIERWSZE UCZCIWOSC
Koles (2018-11-08 08:56) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Nowy załatwi makdonalda i będzie już najlepszy. A może i nowe biedronkę, jakoś dodatkowo inwestycje. Plus coś się trafi z ulicy jakiś program albo inwestycja i zapomnicie o starym burmistszu.
555. (2018-11-08 09:14) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak czytam co nie które komentarze to czuję się jakbym oglądał film o ludziach żyjących w średniowieczu co im wciskali głupoty i starszyli zaćmieniem słońca że to kara od Boga. Zachowujecie się jakby to była głęboka komuna gdzie urzędnik to Pan i władca a wy pionki które się boją odezwać. Nauczyliscie się że w Polsce jest źle że każdy kradnie że jest dziadostwo i jak ktoś zakleil dziurę w drodze jedna z tysiąca to już cudotworca to nasz idol guru. Nauczyliscie się że jest wszędzie źle i jest wam obojętne bo co ja zrobię to ja nic nie robię. Przestańcie gadać głupoty i chwalić jacy to burmistrze wspaniali bo drogę wyremontowali bo basen wyremontować. Podkreślam nie nie mówię tutaj o ostatnim burmistrzu. Patrząc na 3 ostatnich burmistrzów powiem szczerze że uważam że nic nie zrobili dla miasta a to co zrobili to ich obowiązek był. Nic nie zrobili wyjątkowego. Tak samo pewnie stwierdze o nowym za 5 lat. Uważam że coś zrobienie dla miasta w jego historii to było np. Wybudowanie fabryki obuwia Łukbut co sprawiło że do miasta zaczęło dużo napływać ludzi z okolicznych miejscowości bo dostawali pracę i mieszkania. Wybudowanie obrabiarek zakładów mięsnych oraz wybudowanie największego osiedla Sienkiewicza to było coś zrobienie dla miasta. To było stworzenie kilku tysięcy miejsc pracy i budowa kilkuset mieszkań. A wy się podniecacie że dwie ulice wylane asfaltem i baseny wyremontowane? Chyba świata nie widzieliście poza tą prowincja. Pojedzcie sobie do większego miasta i zobaczycie jakie są oferty pracy jakie zarobki i jakie możliwości rozrywki. Dobrze ze śnieg nie pada bo mielibyśmy białą drogę do granicy województwa mazowieckiego czyli za Biardy a tam od razu czarna odśnieżona i posypana solą. Bo już inny świat tam się zaczyna mniej zacofany.
Do "moralnych"" (2018-11-08 09:17) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Takie paszkwile plotkarskie o moralnosci Sz wypisywaliście,że uszy wiedły.To samo można napisac o waszym popieraczu i tez na podstawie słyszałem. i cały czas jest na świeczniku .To wam nie przeszkadza.Widać ,że nie dobrem się kierujecie dla mieszkańców a stołkami i duża kasą.
Do "moralnych"" (2018-11-08 09:17) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Takie paszkwile plotkarskie o moralnosci Sz wypisywaliście,że uszy wiedły.To samo można napisac o waszym popieraczu i tez na podstawie słyszałem. i cały czas jest na świeczniku .To wam nie przeszkadza.Widać ,że nie dobrem się kierujecie dla mieszkańców a stołkami i duża kasą.
Do555 z kropką (2018-11-08 09:35) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ta twoja droga to owszem solą posypana ale i spieprzona co nie co. A to droga krajowa nr 63 nie miejska-wiejska-powiatowa-wojewodzka.Tak żeby było jasne dla wszystkich 8 lat rządów PO PESEL a teraz 3 lata PiS i ona dalej solona zimą i spieprzona cały rok.
łukowiak (2018-11-08 09:45) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy wszystkie inwestycje były pomysłem tylko Burmistrza? Czy to nie rada podejmowała większość decyzji. Jeśli o wszystkim decydował Burmistrz i to tylko Jego zasługi, po co cała Rada Miasta? Rozwiązać i niech Burmistrz sam rządzi. O przepraszam zarządza. Co by nie mówić to p. Dariusz Szustek był dobrym zarządcą. Miasto powinno jego wiedzę i doświadczenie wykorzystać.
ŁukowiaK (2018-11-08 10:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Swoją mądrość i doświadczenie powinien Szustek wykorzystać w założeniu i prowadzeniu swego interesu, a nie szukać państwowego chleba. Ma tyle znajomości, to koledzy pomogą mu w założeniu firmy i np. eksporcie wyrobów. Wielu jego zwolenników znajdzie u niego pracę.
DO TEGO CO ZACZYNA KAŻDĄ WYPOWIEDŹ od "Cośtamcośtam..." w nicku i kontynuuje "...cośtamcośtam" w komentarzu. (2018-11-08 10:37) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Wiem, że piszesz ze starostwa. Nie kompromituj się chłopaku. :)
do waleriian (2018-11-08 10:38) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze że nastapią zmiany kadrowe zobaczymy ilu bedzie spadochroniarzy w RM. Kiedys juz jedna pani mdlała u Dariusza w gabinecie to mezus ratował ja z opresji... czy tym razem bedzie powtorka z rozrywki?
DO TEGO CO ZACZYNA KAŻDĄ WYPOWIEDŹ od "Cośtamcośtam..." w nicku i kontynuuje "...cośtamcośtam" w komentarzu. (2018-11-08 10:46) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Wiem, że piszesz ze starostwa. Nie kompromituj się chłopaku. :)
Naj (2018-11-08 11:16) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Też słyszałam, że Szustek chce udowodnić niedowiarkom i założy swój biznes.
Piątku , piątku , piątku z kropką... (2018-11-08 11:21) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
...solisz typowe sowieckie sofizmaty. Nawet nie zauważyłeś że przez ostatnie lata , cztery lata podniesiono z ruin wiele ulic,wybudowano nowe i to nie z inicjatywy burmistrza ale radnych popieranych przez mieszkańców.Oczywiście nikt łaski nie robił ale okręgi jednomandatowe dały bliskość radnego do dzielnic i wykonanie w nich prac , które znacząco poprawiły jakość życia.Jakoś przez ostatnie dziesięciolecia radni i burmistrzowie tych potrzeb mieszkańców nie wiedzieli tylko ostatnie cztery lata pozwoliły te potrzeby zaspokoić. Ty żyjesz w ciemnocie i zakłamaniu , żyjąc w średniowieczu nie był byś w stanie wyjść ze swojej lepianki.Rusz swoje sowieckie cztery litery i pooglądaj co się w mieście zmieniło,co zmieniło się wokół twojej klatki,korytka i nieusprawiedliwiaj za wczasu nieróbstwa twoich wybranych kamaraden.Wyjdź porównaj .Żeby coś zrobić trzeba chcieć ty nawet nie myślisz.
Oj piątku (2018-11-08 12:43) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie szłyszałeś jak Pani Premier Szydło mówiła o Polsce w ruinie? że nic przez osiem lat rządów w mieście nic się nie zmieniło. Uważasz, że nie była w Łukowie i nie widziała badziewia? Nie ośmieszaj się.
Do. Piątek. Piatek (2018-11-08 13:00) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Może i prawie sowieckie sofizmaty chociaż jestem wrogiem tego ustroju ale nie chodzi o ustrój tylko chodzi o inwestycje jakie wtedy poczynione były w kierunku rozwoju miasta. Czy dzisiaj masz jakies działania w tym kierunku czy włodarzy lokalnych czy wyższego szczebla czy nawet prezydenta? Nie a wy głupota i się zapychacie bo mi drogę zrobili. Zgadza się dużo było zrobione ale czy wywiozywanie się z obowiązków to tyle co urzędnicy mogą zrobić? Płacisz podatki za drogi to chyba łaski nie robi nikt. I co po premie to wszyscy pierwsi lecą i nie za dobre wyniki w pracy tylko za to że się swoją pracę wykonuje. Pracę za którą ma się płaconą pensje. I 30tys premii raz po raz.
Mieszkaniec za torami (2018-11-08 13:04) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Miasto ma ponad 100 mln przychodu i wybudowanie kawałka drogi czy chodnika, szkoły czy jeszcze co innego to żadna rewelacja. Miasto ma kasę, radni podejmują decyzję i się robi. Szkoda bardzo aby wszystko przejedli i roztrwonili. Tak samo jest z pozyskiwaniem tzw."środków zewnętrznych". Ludzie ! Wyborcy zrozumcie że te pieniądze również należały się miastu i nikt ich nie dał tylko dlatego,że burmistrzem był p.Szustek a wniosek napisała jego koleżanka Ania Ki.Jak Polska długa i szeroka gminy,miasta dostają dopłaty do różnych inwestycji.Udawanie przez burmistrza,że to dzięki jego niezwykłym zdolnościom menadżerskim miasto coś dostało jest totalną NIEPRAWDĄ.
obserwatorka (2018-11-08 16:44) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
W siedlcach nie doszły prezydent z pisu szykuje się na stanowisko starosty, ustępując prezesowanie w Pecu
też mieszkaniec (2018-11-08 17:02) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
NIEPRAWDĄ to jestes ty mieszkańcu.Czego tyle lat jeżdziłes po dziurawej drodze i chodniku i było dobrze.Przecież byli gospodarze, były pieniadze i nic.Coś z twojm rozumowaniem jest nie tak,kiedy piszesz takie banialuki.
Wyborca (2018-11-08 23:36) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Panie Piotrze, jak najszybciej trzeba wietrzyć urząd i podległe placówki, inaczej przegra Pan na starcie.
Prawo (2018-11-09 00:21) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Władze PiS w Łukowie wzorem pisowskich władz w Przemyślu, po przegranych wyborach, powinny podać się do dymisji. Szustek na polityczny urlop.
też byworca (2018-11-09 07:37) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Ktoś na Podlasiu napisal,że jeszcze nie jest zaprzysiężony a już lata po urzedzie i dzieli stołki,to czego się tak martwisz i spieszysz doczekasz się.
ludek (2018-11-09 10:06) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
...sowieckie...kamaraden...Andrzej dajże spokój. Choć co do skuteczności-akurat-trzeba oddać szacunek. Bez złośliwości.
Pokazał swoją moc (2018-11-09 10:17) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Były burmistrz jednak idzie na swoje, zakłada firmę. Da ludziom pracę.
to ja.. (2018-11-09 10:43) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Skąd ten KTOŚ wie . Pewnie pracuje w urzędzie i boj się o swój stołek. Żeby odejść z klasą-trzeba mieć honor.
monika (2018-11-09 16:51) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Miasto straci na takim wyborze burmistrza, niektórzy ockną się po jakimś czasie, co stracili, ale cóż takie są prawa demokracji. Szkoda tylko, że kadencja trwa aż 5 lat... Może i poprzedni włodarz miasta był specyficzny, lecz skuteczny w działaniu na rzecz rozwoju miasta.
wyborca (2018-11-09 17:53) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
PO PIERWSZE UCZCIWOŚĆ!!!!!!!!!!!