Oni chcą rządzić gminą Stanin - Lukow24.pl - Jesteśmy dla Ciebie, mówimy o Tobie!
Dziś są imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Dzisiaj odwiedziło nas 90 osób   |   Osób online: 60   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 07-08-2018 09:21   |   wyświetleń: 3225

Oni chcą rządzić gminą Stanin

Krzysztof Kazana, wójt gminy Stanin, będzie miał nowych kontrkandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Konkurować z nim zamierzają m.in. Jadwiga Grudzień i Paweł Pasik.
Oni chcą rządzić gminą Staninfoto. Redakcja 
Krzysztof Kazana (39 l.) jest wójtem drugą kadencję. Rządzi gminą od 2010 r., kiedy w II turze pokonał w wyborach długoletnią sekretarz gminy Jadwigę Mućkę. W wyborach 2014 r. Kazana wygrał już w I turze, zdobywając 59.63%, mimo że podobnie, jak w 2010 r. miał czworo kontrkandydatów.

Kazana: Dokończenie inwestycji

W tym roku Krzysztof Kazana ponownie zamierza się ubiegać o reelekcję.

- Jest kilka powodów tej decyzji. Jestem wójtem dopiero drugą kadencję, a w naszym powiecie jest kilku wójtów, którzy dłużej urzędują. Ponadto nie czuję się wypalony i spełniony, wręcz przeciwnie - jeszcze nie skończyłem 40 lat i nadal mam wiele gminie, a także sobie do udowodnienia. Kolejny powód: w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć, zarówno w fazie realizacji, jak i w fazie analityczno-planistycznej, które warto by było dokończyć – mówi obecny wójt.

- Dlaczego warto na mnie zagłosować? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie mieszkańcy, bo oceniać siebie, to bardzo trudne zadanie, a przynajmniej dla mnie – krępujące. Chcę tylko podkreślić, iż wydaje mi się, że kiedy zaczynałem być wójtem, nasza gmina była troszeczkę podzielona – była jakby areną walk politycznych dwóch obozów. W tej chwili zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się do końca zrobić, ale przynajmniej te spory dalece wyciszyć. Moim mottem było i jest: mniej politykowania, a więcej samorządności i żeby poprzez swoje działania ludzi integrować, a nie dzielić - dodaje.

Jedyna kobieta

Jedyna kobieta w gronie kandydatów, to Jadwiga Grudzień (53 l.), była dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu, odwołana z tej funkcji przez wójta w maju tego roku. Jej start jest sporym zaskoczeniem, bo w wyborach w 2010 r. i w 2014 r. o fotel wójta ubiegał się jej mąż, Wiesław Grudzień. Tym razem Wiesław Grudzień nie walczy o stanowisko wójta, lecz wystartuje do Rady Powiatu.

Jadwiga Grudzień, z zawodu nauczycielka, matka czwórki dorosłych i samodzielnych już dzieci, mieszka w Niedźwiadce.

- Rozważam możliwość startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Stanin, ponieważ ludzie zwracają się do mnie, żebym kandydowała, doceniają mój potencjał i zaangażowanie w sprawy społeczne. Jako wieloletni dyrektor i nauczyciel szkoły w Zagoździu, mając doświadczenie współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, patrząc z troską na dzieci i młodzież, jestem w stanie ten potencjał zagospodarować – mówi.

- Gmina jest bogata historią, tradycją i pracą ludzi, i tego nie możemy zmarnować, dlatego najważniejszą inwestycją są dzieci i młodzież, ich wykształcenie i wychowanie. Niech będą przygotowane do nauki w najlepszych szkołach, aby później wrócić i TU z powodzeniem rozwijać bogactwo naszej gminy na różnych szczeblach swojej działalności. Priorytetem dla gminy powinno być wspieranie przedsiębiorców i rolników, aby bezpiecznie i z sukcesami rozwijali swoje firmy i gospodarstwa, oferując miejsca pracy. Potrzebne jest myślenie nie o tym, co jest dziś, ale o tym, co będzie za kilkanaście lat. Dlatego ważne jest czerpanie z doświadczenia seniorów, których szacunkiem darzyć będzie dobrze wychowana w szkołach naszej gminy młodzież. Dobra współpraca z radnymi i zrozumienie potrzeb zaowocuje przemyślanymi i równomiernie realizowanymi na terenie naszej gminy inwestycjami. Moje doświadczenie mówi mi jedno: "nie sztuką jest obiecywać, ale sztuką jest realizować cele" – podsumowuje Jadwiga Grudzień.

Młody kandydat

Po raz pierwszy w wyborcze szranki stanie też Paweł Pasik (33 l.), kawaler, który od urodzenia mieszka w Nowej Wróblinie. Ma wykształcenie wyższe (licencjat: marketing i zarządzanie, magister: administracja), studia podyplomowe: retoryka i komunikacja społeczna. Półtora roku pracował w Irlandii w firmie meblowej, następnie 8 lat w instytucji rządowej, obecnie prowadzi wspólnie z rodzicami firmę rodzinną oraz małe gospodarstwo rolne.

- Do kandydowania namówili mnie znajomi i przyjaciele – mówi. - Ilekroć rozmawialiśmy o sytuacji naszej gminy wspólnie zgadzaliśmy się, że potencjał, jaki w niej drzemie nie jest wykorzystany. Będę kandydował na urząd wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po podjęciu decyzji o kandydowaniu spotkałem się z dużą życzliwością ze strony mieszkańców gminy, co mnie mobilizuje do dalszej pracy. Chcę zarządzać gminą w sposób nowoczesny, z nowym spojrzeniem, sprawnie i uczciwie, wykorzystać jej potencjał ludzki. Uważam, że jest to czas, aby "dobra zmiana" dotarła do naszej gminy, naszej "Małej Ojczyzny" - dodaje.

"Będę słuchał"

Pasik zapowiada, że jeśli zostanie wójtem, zacznie od słuchania mieszkańców, gdyż wójt ma być gospodarzem, przewodnikiem, a nie wodzem. 

- Mogę zdradzić, że chcę, aby pozytywnym wyróżnikiem naszej gminy była m.in. najniższa w powiecie stawka od nieruchomości i środków transportu. Uważam, że zmian wymaga oświata, kultura, sport, infrastruktura, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo. Plan mam już ułożony, pomysłów też mam dużo, zależy mi, aby gmina zaczęła się dynamicznie rozwijać. Chcę budować gminę w zgodzie ze wszystkimi, gdyż zgoda buduje i zmieniać gminę wspólnie z mieszkańcami, wedle ich potrzeb. Zadbam o harmonijny i równy rozwój całej gminy. Jestem świadomy, że jest to wielkie wyzwanie. Wierzę, że wspólnie z mieszkańcami uda się osiągnąć sukces – deklaruje Pasik.

Inni kandydaci

Wstępną deklarację o kandydowaniu na wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił też Michał Gołebski (33 l.), z wykształcenia inżynier budownictwa. Jednak jak udało nam się ustalić, powiatowe struktury partii stawiają na wspomnianego Pasika. W gminie mówi się także, że o fotel wójta będzie ubiegał się Marek Kopeć (58 l.), radny sejmiku województwa lubelskiego. Jednak po ostatnich rozstrzygnięciach w Polskim Stronnictwie Ludowym, będzie on walczył o reelekcję w Lublinie.

- Wydaje mi się, że zrobiłem dużo dla powiatu łukowskiego, gminy Stanin i miasta Łukowa jako radny województwa lubelskiego i w tym kierunku jeszcze chciałbym startować, aby dokończyć pewne rzeczy. Uważam, że jeszcze dużo można zrobić i wiele pieniędzy "wyciągnąć" z województwa. W gminie Stanin naturalnym kandydatem na wójta będzie obecny wójt Krzysztof Kazana i prawdopodobnie ja wszystko zrobię, żeby jemu pomóc w tych wyborach – mówi Marek Kopeć. 

Siwiec do powiatu

Jerzy Siwiec, który w wyborach w 2014 r. miał drugi wynik w gminie, nie zamierza ubiegać się o stanowisko wójta, ale wystartuje na radnego Rady Powiatu Łukowskiego.

- Po 8 latach pracy w Starostwie zdobyłem doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców gmin Stanin, Stoczek i Wola Mysłowska. Szczególnie trudno współpracowało się z wójtem gminy Stanin - mojej rodzinnej gminy - dlatego też udzielę wsparcia i dołożę wszelkich starań, aby doszło do zmiany - dobrej zmiany w naszej gminie dla dobra mieszkańców, aby można było skuteczniej pozyskiwać fundusze z programów unijnych i rządowych – mówi Siwiec.

Tym razem nie

Startujące w poprzednich wyborach na wójta Genowefa Gromada i Krystyna Rosłoń, powiedziały, że w tym roku nie mają zamiaru ubiegać się o stanowisko wójta.

Komentowane

hehe (2018-08-07 10:42) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
www.stanin24.pl
weterynarz (2018-08-07 12:56) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
taki młody a już zarażony pisem - jaka szkoda
Nn (2018-08-07 13:35) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Młody ale mądry. Jak Ci nie pasuje PiS to idź do Po.
cd. (2018-08-07 14:05) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
pis to w zasadzie nie partia,nie poglądy polityczne, to raczej stan umysłu: obskurancki, kołtuński, antyeuropejski i neobolszewicki. Rozumiem że występuje w pokoleniu głównie 50latków, które jeszcze nie zdołało zrobić karier w komunie (bo ta się rozpadła) a na bycie narybkiem partii prodemokratycznych byli już za starzy. Ale skąd u takiego młodego i dobrze rokującego taki zarażony pisem stan umysłu? Może jest jeszcze szansa na otrzeźwienie? Bo mogą być z niego ludzie....
Popieram Pawła (2018-08-07 15:28) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
To chyba Wy jesteście czymś zarażeni, bo macie pis-owstręt ,a szkoda to jest wtedy jak krowa wejdzie sąsiadowi w pole.
bezpośrednio do Pawła, gnidom wara (2018-08-07 18:13) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
jesli Paweł wystartuje z własnego, niezależnego komitetu - też go poprę. Ale prędzej sobie rękę odrąbię niż poprę kogoś z obskuranckiej, kołtuńskiej, antyeuropejskiej i neobolszewickiej współczesnej Targowicy (jakby ktoś zpomniał z lekcji historii: Targowiczanie zawiązali bunt przeciwko Konstytucji 3-maja i zawezwali carycę Katarzynę - znajomą posła Suskiego - na pomoc). Sorry Paweł, ale taka prawda: nasrać sobie w cv łatwo, wygumkować trudniej. A przed Tobą całe życie. Zauważ że Pis reprezentują ci schodzący ze sceny: mentalnie, intelektualnie i demograficznie. Są jak wampiry szukające młodej krwi, by ją najzwyczajniej wyssać i jeszcze parę kilkanaście pełni księżyca przeżyć. Nie daj się zaszufladkować do tej zamszałej, trzeszczącej i XIXwiecznej szuflady.
bezpośrednio do kretyna (2018-08-07 19:49) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Myślę, że właśnie udowodniłeś swój kretynizm. Na szczęście takich idiotów jak ty jest garstka. Paweł z twoim poparciem nie ma nawet szansy żeby zaistnieć a bez twojego poparcia ale za to z poparciem PiSu ma szanse na drugą turę a potem wygraną. Niepoślednią rolę odegra też pani Grudzień. Bez tych dwojga nawet nie zaistniałaby możliwość zmian w Gminie Stanin.
uderz w stół... (2018-08-07 20:19) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
pisz: gnidom wara - to sprowokowana gnida się odezwała...
Do Pawła (2018-08-07 21:39) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
Paweł, spójrz na ten cały Pis: od góry do dołu towarzystwo zakompleksione, wykręcone, jakieś niesymetryczne, wizualnie nieestetyczne, niedouczone a głupiomądre, z fobiami pretensjami i kompleksami, niezgrabne i niezborne - Ty do nich najzwyczajniej NIE PASUJESZ
do weterynarza (2018-08-07 21:51) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
A ty taki stary a taki głupi
Jak glosowac to tylko na krzysia (2018-08-07 22:58) 0 8   |   zgłoś do usunięcia
JA BEDE WYBORY. TO NAPEWNO ZAGLOSUJE NA KRZYSIA 3X TAK TAK TAK BO TO JEST FACET DO TANCA I DO ROZANCA
Do J. Grudzień (2018-08-08 21:14) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Kiedyś byłam uczennicą szkoły w Zagoździu i muszę przyznać, że dba Pani o dobro szkoły, o dobro dzieci, sama jestem już matką i moje dzieci są dla mnie najważniejsze, to ich przyszłość się teraz dla mnie liczy. Dlatego będę na Panią głosować. Myślę, że jest Pani najlepszą kandydatką na Wójta naszej gminy. Udało się Pani znaleźć sponsorów na wydanie książki o naszej okolicy oraz na organizację 100-lecia szkoły, myślę, iż jako Wójt naszej gminy również będzie Pani pozyskiwała fundusze z zewnątrz i wykorzysta je Pani dla dobra gminy. Wierzę, że zamiast szukać oszczędności kosztem dzieci i zamykać szkoły, znajdzie Pani sposób na pozyskanie funduszy i rozwój gminy...
do pana piszącego drukowanymi literami (2018-08-08 21:22) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo łatwo pisze się komentarze nasączone hejtem, jeśli dostaje się za to pieniądze od osoby obecnie pełniącej funkcję. Proponuję jednak zapoznać się szerzej z tematem i włączyć myślenie - to nie boli. A w życiu osobistym życzę więcej spełnionych pragnień, bo z braku szczęścia w życiu ludzie często zaczynają zrzucać winę na innych i szkalować wszystkich dookoła za własne błędy życiowe. Niemniej jednak powodzenia w szukaniu szczęścia :-)
problem obecnych rządów (2018-08-08 22:07) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Krzysztof Kazana - czlowiek, ktory bez zadnego powodu usuwa z waznych społecznych stanowisk rzetelnych ludzi z pasją, żeby na ich miejsce wstawic politycznie kreowanych wlasnych wyborcow, ktorzy bedą musieli byc za to wdzieczni i bezmyslnie wykonywac czesto nieprzemyslane w skutkach polecenia. W ten sposob pan Kazana polityczną decyzją z dnia na dzien usunął wieloletnią dyrektor szkoły w Zastawiu oraz wieloletnią dyrektor szkoły w Zagozdziu (Panią Jadwigę Grudzień - obecna kandydatkę na wójta). Ktora szkoła jako następna zostanie bez rzetelnego powodu pozbawiona doświadczonego dyrektora? W ktorej szkole nagle bez wyraznej przyczyny zaczną się masowe, nieuzasadnione kontrole?
zmiany zmiany zmiany (2018-08-08 22:12) 4 0   |   zgłoś do usunięcia
Gminie Stanin potrzebna jest zmiana na stanowisku wójta.
woman authority (2018-08-08 22:17) 6 0   |   zgłoś do usunięcia
Europą rządzi kobieta. Kopernik też była kobietą. Więc jeśli w Staninie również na stanowisku wójta zasiądzie kobieta - to jest szansa, że nareszcie gmina zacznie funkcjonować na poziomie :-)
do Krzysztofa Kazana (2018-08-08 22:26) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Panie Krzysztofie Kazana - napisal Pan tutaj, ze "oceniac siebie to bardzo trudne zadanie" i dlatego nie zrobil pan tej samooceny. Uważam jednak, że czlowiek na stanowisku wójta wlasnie powinien potrafić stawiać czoła trudnym zadaniom. Czyż nie?
do Krzysztofa Kazana (2) (2018-08-08 22:32) 4 0   |   zgłoś do usunięcia
Napisal Pan ze kolejny powód do kandydowania to taki, ze "w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć [...] które warto by było dokończyć" Mogę to skomentowac tak, że każdy następny czlowiek na stanowisku wójta, pewnie nawet jeszcze lepiej niż Pan poradzi sobie z dokończeniem tych inwestycji. Tak więc proszę się nie obawiać :-) A na przyszlosc --> to warto konczyc inwestycje o czasie, a nie przedluzac do nastepnej kampanii :-) Ten argument juz nie dziala. Swiat się zmienia.
do xxx (2018-08-08 22:44) 6 0   |   zgłoś do usunięcia
Hmm, bardzo szczególowe informacje... A skąd pan wie? Z doswiadczenia? Ma pan jakies doswiadczenia z komendy policji? Problemy z prawem? Czy tylko "milosc na komendzie"? (co prawda milosc w Zakopanem brzmi bardziej prestizowo niz milosc na komendzie, ale z braku laku zawsze cos :-) )
Do xxx (2018-08-08 23:03) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Ma pan jakieś dowody potwierdzające te oskarżenia? Czy to tylko pańskie domysły? Łatwo jest oczerniać i krytykować ludzi, szczególnie tych, którzy mają pasję i chcą coś zrobić dla dobra społeczeństwa...
do xxx (2018-08-08 23:04) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Pisze teraz pan z IP Zastawia?
do xxx (2018-08-08 23:06) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Prosze nie wylaczac komputera jeszcze przez chwile :-)
do xxx (2018-08-08 23:33) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
namierzone IP pan Z...c -Zastawie
S. Kot. (2018-08-09 07:52) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Rusza kampania. Fajnie. Dobrze, że ten karakan nie startuje tym razem.
Sowa (2018-08-09 22:22) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Byle nie Jadwiga !!
greg (2018-08-10 13:52) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
wszyscy aby nie Kazana. przez 8 lat nasza gmina została wyprzedzona przez nawet Wolę Mysłowską i Serokomlę aż wstyd. Jednoczenie mieszkańców odbywało się poprzez wycinanie wszystkich tzw nie kończynkowych. wszystko co ostatnio powstało w Gminie Stanin to dzięki funduszom rządowym czyli PiS. a jeżeli sejmik przejmie PiS to PSL będzie zbędnym balastem w staraniach o pieniążki. więc do przemyślenia kto może dla nas mieszkańców więcej pozystać a dzięki komu możemy zmarnować kolejne szanse.
mały (2018-08-10 14:14) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
s. kocie kogo nazywasz karakanem? nieładnie tak mówić o radnym sejmiku. wstydź się
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Przymierze ogłasza start w wyborach
Przymierze ogłasza start w wyborach Przymierze dla Ziemi Łukowskiej oficjalnie ogłosiło tegoroczny start w jesiennych wyborach samorządowych. Stowarzyszenie przedstawiło też kandydatów na wójtów gmin oraz kandydata na burmistrza Łukowa.
Kradzieże telefonów i nietrzeźwi kierowcy
Kradzieże telefonów i nietrzeźwi kierowcy Kilkadziesiąt interwencji odnotowali łukowscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia. Poniżej prezentujemy wybrane z nich, przesłane w ramach kroniki policyjnej.
Odzyskali auto za 70 tysięcy
Odzyskali auto za 70 tysięcy Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi z gminy Łuków, który przywłaszczył sobie warte 70 tys. zł Audi Q7. Mężczyzna nie spłacał rat leasingowych za pojazd i korzystał z niego z przyczepionymi innymi tablicami rejestracyjnymi. Próbował też oszukać policjantów mówiąc, że leasingowe auto spłonęło poza granicami kraju.
Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza
Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza Maciej Nurzyński, związany z Fundacją Cegiełkowo Pasja i Pomoc jest oficjalnym kandydatem na stanowisko burmistrza Łukowa. Za nami konferencja prasowa Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, na której potwierdzono start Nurzyńskiego na stanowisko, które dziś zajmuje Dariusz Szustek.
Koncert organowy już w niedzielę
Koncert organowy już w niedzielę Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". Tym razem w niedzielę 19 sierpnia zagra polsko-niemiecki duet: Ewa Iżykowska i Tobias Aehlig.
Niemy film, ale z muzyką
Niemy film, ale z muzyką Nietypowy koncert i projekcja filmu w Łukowie. Z okazji Święta Wojska Polskiego w miejskim amfiteatrze odbędzie się projekcja niespełna godzinnego filmu "Ponad Śnieg" z 1929 roku. Niememu filmowi towarzyszyć będzie jednak koncert muzyki na żywo.
„Hip-hop Ewangelii”
„Hip-hop Ewangelii” Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na "Hip-hop Ewangelii". Wydarzenie zaplanowano w niedzielę 19 sierpnia w miejskim amfiteatrze.
Łukowscy harcerze w Bieszczadach
Łukowscy harcerze w Bieszczadach Harcerskie obozy to okazja do nabycia nowych doświadczeń i nauczenia się wielu umiejętności. Między 30 lipca, a 9 sierpnia harcerze z Hufca ZHP Łuków wypoczywali w Dwerniku w Bieszczadach.
Ponad 20 interwencji strażaków
Ponad 20 interwencji strażaków W piątkowe popołudnie i wieczór nad Łukowem oraz powiatem łukowskim przeszła burza, której towarzyszyły obfite opady deszczu. Do pomocy często wzywana była straż pożarna.
Zalane piwnice. Strażacy usuwają skutki ulewy
Zalane piwnice. Strażacy usuwają skutki ulewy Nad Łukowem przechodzi zapowiadana dziś rano burza. Gwałtowne opady deszczu spowodowały podtopienia na ulicach oraz na posesjach. Państwowa Straż Pożarna i jednostki OSP mają ręce pełne roboty.
Kuchnia pełna papierosów
Kuchnia pełna papierosów 900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli we wtorek łukowscy policjanci. Wyroby te posiadał 37-letni mieszkaniec Stoczka Łukowskiego, który trzymał "lewe fajki" między innymi pod kuchennymi szafkami.
Artystyczny plener w Klimkach
Artystyczny plener w Klimkach Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Gmina Łuków zapraszają na plener rzeźbiarsko-malarski w Klimkach. Trwać on będzie od 13 do 17 sierpnia.
Obrywał lusterka w samochodach, bo „poniosły go nerwy”
Obrywał lusterka w samochodach, bo „poniosły go nerwy” Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi z Łukowa, który uszkodził elementy kilku pojazdów. Wandala zatrzymali młodzi mężczyźni, którzy zareagowali na jego zachowanie. Łukowianin uszkodził też osiedlowe ławki, śmietniczki i stojak na rowery.
Pijacka recydywa za kółkiem
Pijacka recydywa za kółkiem Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 26-latek z gminy Trzebieszów, który w stanie nietrzeźwości kierował autem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Co ciekawe, mężczyzna stracił już w przeszłości prawo jazdy za podobne przewinienie.
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. W piątek w naszym regionie pojawić się mogą burze z gradem. Zabezpieczmy więc swój dobytek.
Poseł pyta o ASF
Poseł pyta o ASF Do naszej redakcji wpłynęła informacja prasowa od biura poselskiego Krzysztofa Głuchowskiego (PiS). Parlamentarzysta pyta się Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o to, jak Rząd zamierza niwelować gospodarcze skutki Afrykańskiego Pomoru Świń.
Wakacyjny turniej za nami
Wakacyjny turniej za nami Drużyny "Lwów", "Orłów Łukowa" i "Ekipy Benego" zwyciężyły w wakacyjnym turnieju piłki nożnej, który zorganizował OSiR w Łukowie. Sportowe zmagania miały miejsce we wtorek 7 sierpnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Łukowscy harcerze w BieszczadachWakacyjny turniej za namiNowy wóz dla OSP w OkrzeiPszczelarskie święto w ŁawkachAntyaborcyjne hasła w centrum miastaWyróżnienia dla działaczy LZSPielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w ŁukowieSerokomla: wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi PolskiejKolorowe szaleństwo. Holi Festival w ŁukowieReprezentacja kickboxerów ćwiczyła w Łukowie

Obejrzyj

Ponad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w ŁukowieKolorowe szaleństwo. Holi Festival w ŁukowieZłodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Artystyczny plener w Klimkach
Artystyczny plener w Klimkach
Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Gmina Łuków zapraszają na plener rzeźbiarsko-malarski w Klimkach. Trwać on będzie od 13 do 17 sierpnia.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Zapisz się na biegi ks. Brzóski
Zapisz się na biegi ks. Brzóski
Do 3 września trwają zapisy na XXIV Ogólnopolskie Biegi im. Ks. Stanisława Brzóski pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Zapisy przyjmuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś samo wydarzenie zaplanowano na 9 września.

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej za nami
Wakacyjny turniej za nami
Drużyny "Lwów", "Orłów Łukowa" i "Ekipy Benego" zwyciężyły w wakacyjnym turnieju piłki nożnej, który zorganizował OSiR w Łukowie. Sportowe zmagania miały miejsce we wtorek 7 sierpnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: mieszkanie trzypokojowe Łuków oś.Chącińskiego
Wynajmę trzypokojowe mieszkanie zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ul. Międzyrzeckiej i ul. Dmocha. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, jest widne i ciche. Na wyposażeniu meble ...
Sprzedam: Sprzedam aronię
Sprzedam aronię, recznie rwaną na zamówienie.
Kupię: Skup Spółek oraz JDG - Pomoc JPK/KAS 299/586 KSH
Kupujemy Zadłużone Spółki oraz Jednoosobowe Działalności Gospodarcze, Pomagamy Przekształcamy - Rozwiążemy każdy nawet najbardziej skomplikowany problem finansowy. Nasza wiedza, wspólna pasja i chęć wykonywania usług na najwyższym ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem, umowa o pracę. Wysokie stawki wynagrodzenia. Tel: 519583163
Sprzedam: Schody Rintal – Projekt, Pomiar, Wizualizacja Gratis!
Skorzystaj z darmowych usług wiodącego producenta schodów Rintal Polska! Pomiar, projekt oraz wizualizacja schodów w Twoim wnętrzu GRATIS! Odwiedź naszą stronę internetową i umów się ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje