Oni chcą rządzić gminą Stanin - Lukow24.pl - Jesteśmy dla Ciebie, mówimy o Tobie!
Dziś są imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Dzisiaj odwiedziło nas 90 osób   |   Osób online: 60   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 07-08-2018 09:21   |   wyświetleń: 3225

Oni chcą rządzić gminą Stanin

Krzysztof Kazana, wójt gminy Stanin, będzie miał nowych kontrkandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Konkurować z nim zamierzają m.in. Jadwiga Grudzień i Paweł Pasik.
Oni chcą rządzić gminą Staninfoto. Redakcja 
Krzysztof Kazana (39 l.) jest wójtem drugą kadencję. Rządzi gminą od 2010 r., kiedy w II turze pokonał w wyborach długoletnią sekretarz gminy Jadwigę Mućkę. W wyborach 2014 r. Kazana wygrał już w I turze, zdobywając 59.63%, mimo że podobnie, jak w 2010 r. miał czworo kontrkandydatów.

Kazana: Dokończenie inwestycji

W tym roku Krzysztof Kazana ponownie zamierza się ubiegać o reelekcję.

- Jest kilka powodów tej decyzji. Jestem wójtem dopiero drugą kadencję, a w naszym powiecie jest kilku wójtów, którzy dłużej urzędują. Ponadto nie czuję się wypalony i spełniony, wręcz przeciwnie - jeszcze nie skończyłem 40 lat i nadal mam wiele gminie, a także sobie do udowodnienia. Kolejny powód: w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć, zarówno w fazie realizacji, jak i w fazie analityczno-planistycznej, które warto by było dokończyć – mówi obecny wójt.

- Dlaczego warto na mnie zagłosować? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie mieszkańcy, bo oceniać siebie, to bardzo trudne zadanie, a przynajmniej dla mnie – krępujące. Chcę tylko podkreślić, iż wydaje mi się, że kiedy zaczynałem być wójtem, nasza gmina była troszeczkę podzielona – była jakby areną walk politycznych dwóch obozów. W tej chwili zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się do końca zrobić, ale przynajmniej te spory dalece wyciszyć. Moim mottem było i jest: mniej politykowania, a więcej samorządności i żeby poprzez swoje działania ludzi integrować, a nie dzielić - dodaje.

Jedyna kobieta

Jedyna kobieta w gronie kandydatów, to Jadwiga Grudzień (53 l.), była dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu, odwołana z tej funkcji przez wójta w maju tego roku. Jej start jest sporym zaskoczeniem, bo w wyborach w 2010 r. i w 2014 r. o fotel wójta ubiegał się jej mąż, Wiesław Grudzień. Tym razem Wiesław Grudzień nie walczy o stanowisko wójta, lecz wystartuje do Rady Powiatu.

Jadwiga Grudzień, z zawodu nauczycielka, matka czwórki dorosłych i samodzielnych już dzieci, mieszka w Niedźwiadce.

- Rozważam możliwość startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Stanin, ponieważ ludzie zwracają się do mnie, żebym kandydowała, doceniają mój potencjał i zaangażowanie w sprawy społeczne. Jako wieloletni dyrektor i nauczyciel szkoły w Zagoździu, mając doświadczenie współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, patrząc z troską na dzieci i młodzież, jestem w stanie ten potencjał zagospodarować – mówi.

- Gmina jest bogata historią, tradycją i pracą ludzi, i tego nie możemy zmarnować, dlatego najważniejszą inwestycją są dzieci i młodzież, ich wykształcenie i wychowanie. Niech będą przygotowane do nauki w najlepszych szkołach, aby później wrócić i TU z powodzeniem rozwijać bogactwo naszej gminy na różnych szczeblach swojej działalności. Priorytetem dla gminy powinno być wspieranie przedsiębiorców i rolników, aby bezpiecznie i z sukcesami rozwijali swoje firmy i gospodarstwa, oferując miejsca pracy. Potrzebne jest myślenie nie o tym, co jest dziś, ale o tym, co będzie za kilkanaście lat. Dlatego ważne jest czerpanie z doświadczenia seniorów, których szacunkiem darzyć będzie dobrze wychowana w szkołach naszej gminy młodzież. Dobra współpraca z radnymi i zrozumienie potrzeb zaowocuje przemyślanymi i równomiernie realizowanymi na terenie naszej gminy inwestycjami. Moje doświadczenie mówi mi jedno: "nie sztuką jest obiecywać, ale sztuką jest realizować cele" – podsumowuje Jadwiga Grudzień.

Młody kandydat

Po raz pierwszy w wyborcze szranki stanie też Paweł Pasik (33 l.), kawaler, który od urodzenia mieszka w Nowej Wróblinie. Ma wykształcenie wyższe (licencjat: marketing i zarządzanie, magister: administracja), studia podyplomowe: retoryka i komunikacja społeczna. Półtora roku pracował w Irlandii w firmie meblowej, następnie 8 lat w instytucji rządowej, obecnie prowadzi wspólnie z rodzicami firmę rodzinną oraz małe gospodarstwo rolne.

- Do kandydowania namówili mnie znajomi i przyjaciele – mówi. - Ilekroć rozmawialiśmy o sytuacji naszej gminy wspólnie zgadzaliśmy się, że potencjał, jaki w niej drzemie nie jest wykorzystany. Będę kandydował na urząd wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po podjęciu decyzji o kandydowaniu spotkałem się z dużą życzliwością ze strony mieszkańców gminy, co mnie mobilizuje do dalszej pracy. Chcę zarządzać gminą w sposób nowoczesny, z nowym spojrzeniem, sprawnie i uczciwie, wykorzystać jej potencjał ludzki. Uważam, że jest to czas, aby "dobra zmiana" dotarła do naszej gminy, naszej "Małej Ojczyzny" - dodaje.

"Będę słuchał"

Pasik zapowiada, że jeśli zostanie wójtem, zacznie od słuchania mieszkańców, gdyż wójt ma być gospodarzem, przewodnikiem, a nie wodzem. 

- Mogę zdradzić, że chcę, aby pozytywnym wyróżnikiem naszej gminy była m.in. najniższa w powiecie stawka od nieruchomości i środków transportu. Uważam, że zmian wymaga oświata, kultura, sport, infrastruktura, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo. Plan mam już ułożony, pomysłów też mam dużo, zależy mi, aby gmina zaczęła się dynamicznie rozwijać. Chcę budować gminę w zgodzie ze wszystkimi, gdyż zgoda buduje i zmieniać gminę wspólnie z mieszkańcami, wedle ich potrzeb. Zadbam o harmonijny i równy rozwój całej gminy. Jestem świadomy, że jest to wielkie wyzwanie. Wierzę, że wspólnie z mieszkańcami uda się osiągnąć sukces – deklaruje Pasik.

Inni kandydaci

Wstępną deklarację o kandydowaniu na wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił też Michał Gołebski (33 l.), z wykształcenia inżynier budownictwa. Jednak jak udało nam się ustalić, powiatowe struktury partii stawiają na wspomnianego Pasika. W gminie mówi się także, że o fotel wójta będzie ubiegał się Marek Kopeć (58 l.), radny sejmiku województwa lubelskiego. Jednak po ostatnich rozstrzygnięciach w Polskim Stronnictwie Ludowym, będzie on walczył o reelekcję w Lublinie.

- Wydaje mi się, że zrobiłem dużo dla powiatu łukowskiego, gminy Stanin i miasta Łukowa jako radny województwa lubelskiego i w tym kierunku jeszcze chciałbym startować, aby dokończyć pewne rzeczy. Uważam, że jeszcze dużo można zrobić i wiele pieniędzy "wyciągnąć" z województwa. W gminie Stanin naturalnym kandydatem na wójta będzie obecny wójt Krzysztof Kazana i prawdopodobnie ja wszystko zrobię, żeby jemu pomóc w tych wyborach – mówi Marek Kopeć. 

Siwiec do powiatu

Jerzy Siwiec, który w wyborach w 2014 r. miał drugi wynik w gminie, nie zamierza ubiegać się o stanowisko wójta, ale wystartuje na radnego Rady Powiatu Łukowskiego.

- Po 8 latach pracy w Starostwie zdobyłem doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców gmin Stanin, Stoczek i Wola Mysłowska. Szczególnie trudno współpracowało się z wójtem gminy Stanin - mojej rodzinnej gminy - dlatego też udzielę wsparcia i dołożę wszelkich starań, aby doszło do zmiany - dobrej zmiany w naszej gminie dla dobra mieszkańców, aby można było skuteczniej pozyskiwać fundusze z programów unijnych i rządowych – mówi Siwiec.

Tym razem nie

Startujące w poprzednich wyborach na wójta Genowefa Gromada i Krystyna Rosłoń, powiedziały, że w tym roku nie mają zamiaru ubiegać się o stanowisko wójta.

Komentowane

hehe (2018-08-07 10:42) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
www.stanin24.pl
weterynarz (2018-08-07 12:56) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
taki młody a już zarażony pisem - jaka szkoda
Nn (2018-08-07 13:35) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Młody ale mądry. Jak Ci nie pasuje PiS to idź do Po.
cd. (2018-08-07 14:05) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
pis to w zasadzie nie partia,nie poglądy polityczne, to raczej stan umysłu: obskurancki, kołtuński, antyeuropejski i neobolszewicki. Rozumiem że występuje w pokoleniu głównie 50latków, które jeszcze nie zdołało zrobić karier w komunie (bo ta się rozpadła) a na bycie narybkiem partii prodemokratycznych byli już za starzy. Ale skąd u takiego młodego i dobrze rokującego taki zarażony pisem stan umysłu? Może jest jeszcze szansa na otrzeźwienie? Bo mogą być z niego ludzie....
Popieram Pawła (2018-08-07 15:28) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
To chyba Wy jesteście czymś zarażeni, bo macie pis-owstręt ,a szkoda to jest wtedy jak krowa wejdzie sąsiadowi w pole.
bezpośrednio do Pawła, gnidom wara (2018-08-07 18:13) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
jesli Paweł wystartuje z własnego, niezależnego komitetu - też go poprę. Ale prędzej sobie rękę odrąbię niż poprę kogoś z obskuranckiej, kołtuńskiej, antyeuropejskiej i neobolszewickiej współczesnej Targowicy (jakby ktoś zpomniał z lekcji historii: Targowiczanie zawiązali bunt przeciwko Konstytucji 3-maja i zawezwali carycę Katarzynę - znajomą posła Suskiego - na pomoc). Sorry Paweł, ale taka prawda: nasrać sobie w cv łatwo, wygumkować trudniej. A przed Tobą całe życie. Zauważ że Pis reprezentują ci schodzący ze sceny: mentalnie, intelektualnie i demograficznie. Są jak wampiry szukające młodej krwi, by ją najzwyczajniej wyssać i jeszcze parę kilkanaście pełni księżyca przeżyć. Nie daj się zaszufladkować do tej zamszałej, trzeszczącej i XIXwiecznej szuflady.
bezpośrednio do kretyna (2018-08-07 19:49) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Myślę, że właśnie udowodniłeś swój kretynizm. Na szczęście takich idiotów jak ty jest garstka. Paweł z twoim poparciem nie ma nawet szansy żeby zaistnieć a bez twojego poparcia ale za to z poparciem PiSu ma szanse na drugą turę a potem wygraną. Niepoślednią rolę odegra też pani Grudzień. Bez tych dwojga nawet nie zaistniałaby możliwość zmian w Gminie Stanin.
uderz w stół... (2018-08-07 20:19) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
pisz: gnidom wara - to sprowokowana gnida się odezwała...
Do Pawła (2018-08-07 21:39) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
Paweł, spójrz na ten cały Pis: od góry do dołu towarzystwo zakompleksione, wykręcone, jakieś niesymetryczne, wizualnie nieestetyczne, niedouczone a głupiomądre, z fobiami pretensjami i kompleksami, niezgrabne i niezborne - Ty do nich najzwyczajniej NIE PASUJESZ
do weterynarza (2018-08-07 21:51) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
A ty taki stary a taki głupi
Jak glosowac to tylko na krzysia (2018-08-07 22:58) 0 8   |   zgłoś do usunięcia
JA BEDE WYBORY. TO NAPEWNO ZAGLOSUJE NA KRZYSIA 3X TAK TAK TAK BO TO JEST FACET DO TANCA I DO ROZANCA
Do J. Grudzień (2018-08-08 21:14) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Kiedyś byłam uczennicą szkoły w Zagoździu i muszę przyznać, że dba Pani o dobro szkoły, o dobro dzieci, sama jestem już matką i moje dzieci są dla mnie najważniejsze, to ich przyszłość się teraz dla mnie liczy. Dlatego będę na Panią głosować. Myślę, że jest Pani najlepszą kandydatką na Wójta naszej gminy. Udało się Pani znaleźć sponsorów na wydanie książki o naszej okolicy oraz na organizację 100-lecia szkoły, myślę, iż jako Wójt naszej gminy również będzie Pani pozyskiwała fundusze z zewnątrz i wykorzysta je Pani dla dobra gminy. Wierzę, że zamiast szukać oszczędności kosztem dzieci i zamykać szkoły, znajdzie Pani sposób na pozyskanie funduszy i rozwój gminy...
do pana piszącego drukowanymi literami (2018-08-08 21:22) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo łatwo pisze się komentarze nasączone hejtem, jeśli dostaje się za to pieniądze od osoby obecnie pełniącej funkcję. Proponuję jednak zapoznać się szerzej z tematem i włączyć myślenie - to nie boli. A w życiu osobistym życzę więcej spełnionych pragnień, bo z braku szczęścia w życiu ludzie często zaczynają zrzucać winę na innych i szkalować wszystkich dookoła za własne błędy życiowe. Niemniej jednak powodzenia w szukaniu szczęścia :-)
problem obecnych rządów (2018-08-08 22:07) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Krzysztof Kazana - czlowiek, ktory bez zadnego powodu usuwa z waznych społecznych stanowisk rzetelnych ludzi z pasją, żeby na ich miejsce wstawic politycznie kreowanych wlasnych wyborcow, ktorzy bedą musieli byc za to wdzieczni i bezmyslnie wykonywac czesto nieprzemyslane w skutkach polecenia. W ten sposob pan Kazana polityczną decyzją z dnia na dzien usunął wieloletnią dyrektor szkoły w Zastawiu oraz wieloletnią dyrektor szkoły w Zagozdziu (Panią Jadwigę Grudzień - obecna kandydatkę na wójta). Ktora szkoła jako następna zostanie bez rzetelnego powodu pozbawiona doświadczonego dyrektora? W ktorej szkole nagle bez wyraznej przyczyny zaczną się masowe, nieuzasadnione kontrole?
zmiany zmiany zmiany (2018-08-08 22:12) 4 0   |   zgłoś do usunięcia
Gminie Stanin potrzebna jest zmiana na stanowisku wójta.
woman authority (2018-08-08 22:17) 6 0   |   zgłoś do usunięcia
Europą rządzi kobieta. Kopernik też była kobietą. Więc jeśli w Staninie również na stanowisku wójta zasiądzie kobieta - to jest szansa, że nareszcie gmina zacznie funkcjonować na poziomie :-)
do Krzysztofa Kazana (2018-08-08 22:26) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Panie Krzysztofie Kazana - napisal Pan tutaj, ze "oceniac siebie to bardzo trudne zadanie" i dlatego nie zrobil pan tej samooceny. Uważam jednak, że czlowiek na stanowisku wójta wlasnie powinien potrafić stawiać czoła trudnym zadaniom. Czyż nie?
do Krzysztofa Kazana (2) (2018-08-08 22:32) 4 0   |   zgłoś do usunięcia
Napisal Pan ze kolejny powód do kandydowania to taki, ze "w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć [...] które warto by było dokończyć" Mogę to skomentowac tak, że każdy następny czlowiek na stanowisku wójta, pewnie nawet jeszcze lepiej niż Pan poradzi sobie z dokończeniem tych inwestycji. Tak więc proszę się nie obawiać :-) A na przyszlosc --> to warto konczyc inwestycje o czasie, a nie przedluzac do nastepnej kampanii :-) Ten argument juz nie dziala. Swiat się zmienia.
do xxx (2018-08-08 22:44) 6 0   |   zgłoś do usunięcia
Hmm, bardzo szczególowe informacje... A skąd pan wie? Z doswiadczenia? Ma pan jakies doswiadczenia z komendy policji? Problemy z prawem? Czy tylko "milosc na komendzie"? (co prawda milosc w Zakopanem brzmi bardziej prestizowo niz milosc na komendzie, ale z braku laku zawsze cos :-) )
Do xxx (2018-08-08 23:03) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Ma pan jakieś dowody potwierdzające te oskarżenia? Czy to tylko pańskie domysły? Łatwo jest oczerniać i krytykować ludzi, szczególnie tych, którzy mają pasję i chcą coś zrobić dla dobra społeczeństwa...
do xxx (2018-08-08 23:04) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Pisze teraz pan z IP Zastawia?
do xxx (2018-08-08 23:06) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
Prosze nie wylaczac komputera jeszcze przez chwile :-)
do xxx (2018-08-08 23:33) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
namierzone IP pan Z...c -Zastawie
S. Kot. (2018-08-09 07:52) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Rusza kampania. Fajnie. Dobrze, że ten karakan nie startuje tym razem.
Sowa (2018-08-09 22:22) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Byle nie Jadwiga !!
greg (2018-08-10 13:52) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
wszyscy aby nie Kazana. przez 8 lat nasza gmina została wyprzedzona przez nawet Wolę Mysłowską i Serokomlę aż wstyd. Jednoczenie mieszkańców odbywało się poprzez wycinanie wszystkich tzw nie kończynkowych. wszystko co ostatnio powstało w Gminie Stanin to dzięki funduszom rządowym czyli PiS. a jeżeli sejmik przejmie PiS to PSL będzie zbędnym balastem w staraniach o pieniążki. więc do przemyślenia kto może dla nas mieszkańców więcej pozystać a dzięki komu możemy zmarnować kolejne szanse.
mały (2018-08-10 14:14) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
s. kocie kogo nazywasz karakanem? nieładnie tak mówić o radnym sejmiku. wstydź się