Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 34 osób   |   Osób online: 34   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 07-08-2018 09:21   |   wyświetleń: 5508

Oni chcą rządzić gminą Stanin

Krzysztof Kazana, wójt gminy Stanin, będzie miał nowych kontrkandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Konkurować z nim zamierzają m.in. Jadwiga Grudzień i Paweł Pasik.
Oni chcą rządzić gminą Staninfoto. Redakcja 
Krzysztof Kazana (39 l.) jest wójtem drugą kadencję. Rządzi gminą od 2010 r., kiedy w II turze pokonał w wyborach długoletnią sekretarz gminy Jadwigę Mućkę. W wyborach 2014 r. Kazana wygrał już w I turze, zdobywając 59.63%, mimo że podobnie, jak w 2010 r. miał czworo kontrkandydatów.

Kazana: Dokończenie inwestycji

W tym roku Krzysztof Kazana ponownie zamierza się ubiegać o reelekcję.

- Jest kilka powodów tej decyzji. Jestem wójtem dopiero drugą kadencję, a w naszym powiecie jest kilku wójtów, którzy dłużej urzędują. Ponadto nie czuję się wypalony i spełniony, wręcz przeciwnie - jeszcze nie skończyłem 40 lat i nadal mam wiele gminie, a także sobie do udowodnienia. Kolejny powód: w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć, zarówno w fazie realizacji, jak i w fazie analityczno-planistycznej, które warto by było dokończyć – mówi obecny wójt.

- Dlaczego warto na mnie zagłosować? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie mieszkańcy, bo oceniać siebie, to bardzo trudne zadanie, a przynajmniej dla mnie – krępujące. Chcę tylko podkreślić, iż wydaje mi się, że kiedy zaczynałem być wójtem, nasza gmina była troszeczkę podzielona – była jakby areną walk politycznych dwóch obozów. W tej chwili zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się do końca zrobić, ale przynajmniej te spory dalece wyciszyć. Moim mottem było i jest: mniej politykowania, a więcej samorządności i żeby poprzez swoje działania ludzi integrować, a nie dzielić - dodaje.

Jedyna kobieta

Jedyna kobieta w gronie kandydatów, to Jadwiga Grudzień (53 l.), była dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu, odwołana z tej funkcji przez wójta w maju tego roku. Jej start jest sporym zaskoczeniem, bo w wyborach w 2010 r. i w 2014 r. o fotel wójta ubiegał się jej mąż, Wiesław Grudzień. Tym razem Wiesław Grudzień nie walczy o stanowisko wójta, lecz wystartuje do Rady Powiatu.

Jadwiga Grudzień, z zawodu nauczycielka, matka czwórki dorosłych i samodzielnych już dzieci, mieszka w Niedźwiadce.

- Rozważam możliwość startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Stanin, ponieważ ludzie zwracają się do mnie, żebym kandydowała, doceniają mój potencjał i zaangażowanie w sprawy społeczne. Jako wieloletni dyrektor i nauczyciel szkoły w Zagoździu, mając doświadczenie współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, patrząc z troską na dzieci i młodzież, jestem w stanie ten potencjał zagospodarować – mówi.

- Gmina jest bogata historią, tradycją i pracą ludzi, i tego nie możemy zmarnować, dlatego najważniejszą inwestycją są dzieci i młodzież, ich wykształcenie i wychowanie. Niech będą przygotowane do nauki w najlepszych szkołach, aby później wrócić i TU z powodzeniem rozwijać bogactwo naszej gminy na różnych szczeblach swojej działalności. Priorytetem dla gminy powinno być wspieranie przedsiębiorców i rolników, aby bezpiecznie i z sukcesami rozwijali swoje firmy i gospodarstwa, oferując miejsca pracy. Potrzebne jest myślenie nie o tym, co jest dziś, ale o tym, co będzie za kilkanaście lat. Dlatego ważne jest czerpanie z doświadczenia seniorów, których szacunkiem darzyć będzie dobrze wychowana w szkołach naszej gminy młodzież. Dobra współpraca z radnymi i zrozumienie potrzeb zaowocuje przemyślanymi i równomiernie realizowanymi na terenie naszej gminy inwestycjami. Moje doświadczenie mówi mi jedno: "nie sztuką jest obiecywać, ale sztuką jest realizować cele" – podsumowuje Jadwiga Grudzień.

Młody kandydat

Po raz pierwszy w wyborcze szranki stanie też Paweł Pasik (33 l.), kawaler, który od urodzenia mieszka w Nowej Wróblinie. Ma wykształcenie wyższe (licencjat: marketing i zarządzanie, magister: administracja), studia podyplomowe: retoryka i komunikacja społeczna. Półtora roku pracował w Irlandii w firmie meblowej, następnie 8 lat w instytucji rządowej, obecnie prowadzi wspólnie z rodzicami firmę rodzinną oraz małe gospodarstwo rolne.

- Do kandydowania namówili mnie znajomi i przyjaciele – mówi. - Ilekroć rozmawialiśmy o sytuacji naszej gminy wspólnie zgadzaliśmy się, że potencjał, jaki w niej drzemie nie jest wykorzystany. Będę kandydował na urząd wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po podjęciu decyzji o kandydowaniu spotkałem się z dużą życzliwością ze strony mieszkańców gminy, co mnie mobilizuje do dalszej pracy. Chcę zarządzać gminą w sposób nowoczesny, z nowym spojrzeniem, sprawnie i uczciwie, wykorzystać jej potencjał ludzki. Uważam, że jest to czas, aby "dobra zmiana" dotarła do naszej gminy, naszej "Małej Ojczyzny" - dodaje.

"Będę słuchał"

Pasik zapowiada, że jeśli zostanie wójtem, zacznie od słuchania mieszkańców, gdyż wójt ma być gospodarzem, przewodnikiem, a nie wodzem. 

- Mogę zdradzić, że chcę, aby pozytywnym wyróżnikiem naszej gminy była m.in. najniższa w powiecie stawka od nieruchomości i środków transportu. Uważam, że zmian wymaga oświata, kultura, sport, infrastruktura, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo. Plan mam już ułożony, pomysłów też mam dużo, zależy mi, aby gmina zaczęła się dynamicznie rozwijać. Chcę budować gminę w zgodzie ze wszystkimi, gdyż zgoda buduje i zmieniać gminę wspólnie z mieszkańcami, wedle ich potrzeb. Zadbam o harmonijny i równy rozwój całej gminy. Jestem świadomy, że jest to wielkie wyzwanie. Wierzę, że wspólnie z mieszkańcami uda się osiągnąć sukces – deklaruje Pasik.

Inni kandydaci

Wstępną deklarację o kandydowaniu na wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił też Michał Gołebski (33 l.), z wykształcenia inżynier budownictwa. Jednak jak udało nam się ustalić, powiatowe struktury partii stawiają na wspomnianego Pasika. W gminie mówi się także, że o fotel wójta będzie ubiegał się Marek Kopeć (58 l.), radny sejmiku województwa lubelskiego. Jednak po ostatnich rozstrzygnięciach w Polskim Stronnictwie Ludowym, będzie on walczył o reelekcję w Lublinie.

- Wydaje mi się, że zrobiłem dużo dla powiatu łukowskiego, gminy Stanin i miasta Łukowa jako radny województwa lubelskiego i w tym kierunku jeszcze chciałbym startować, aby dokończyć pewne rzeczy. Uważam, że jeszcze dużo można zrobić i wiele pieniędzy "wyciągnąć" z województwa. W gminie Stanin naturalnym kandydatem na wójta będzie obecny wójt Krzysztof Kazana i prawdopodobnie ja wszystko zrobię, żeby jemu pomóc w tych wyborach – mówi Marek Kopeć. 

Siwiec do powiatu

Jerzy Siwiec, który w wyborach w 2014 r. miał drugi wynik w gminie, nie zamierza ubiegać się o stanowisko wójta, ale wystartuje na radnego Rady Powiatu Łukowskiego.

- Po 8 latach pracy w Starostwie zdobyłem doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców gmin Stanin, Stoczek i Wola Mysłowska. Szczególnie trudno współpracowało się z wójtem gminy Stanin - mojej rodzinnej gminy - dlatego też udzielę wsparcia i dołożę wszelkich starań, aby doszło do zmiany - dobrej zmiany w naszej gminie dla dobra mieszkańców, aby można było skuteczniej pozyskiwać fundusze z programów unijnych i rządowych – mówi Siwiec.

Tym razem nie

Startujące w poprzednich wyborach na wójta Genowefa Gromada i Krystyna Rosłoń, powiedziały, że w tym roku nie mają zamiaru ubiegać się o stanowisko wójta.

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej
Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje