Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Magda Oknińska  
dodane: 07-08-2018 09:21   |   wyświetleń: 5998

Oni chcą rządzić gminą Stanin

Krzysztof Kazana, wójt gminy Stanin, będzie miał nowych kontrkandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Konkurować z nim zamierzają m.in. Jadwiga Grudzień i Paweł Pasik.
Oni chcą rządzić gminą Staninfoto. Redakcja 
Krzysztof Kazana (39 l.) jest wójtem drugą kadencję. Rządzi gminą od 2010 r., kiedy w II turze pokonał w wyborach długoletnią sekretarz gminy Jadwigę Mućkę. W wyborach 2014 r. Kazana wygrał już w I turze, zdobywając 59.63%, mimo że podobnie, jak w 2010 r. miał czworo kontrkandydatów.

Kazana: Dokończenie inwestycji

W tym roku Krzysztof Kazana ponownie zamierza się ubiegać o reelekcję.

- Jest kilka powodów tej decyzji. Jestem wójtem dopiero drugą kadencję, a w naszym powiecie jest kilku wójtów, którzy dłużej urzędują. Ponadto nie czuję się wypalony i spełniony, wręcz przeciwnie - jeszcze nie skończyłem 40 lat i nadal mam wiele gminie, a także sobie do udowodnienia. Kolejny powód: w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć, zarówno w fazie realizacji, jak i w fazie analityczno-planistycznej, które warto by było dokończyć – mówi obecny wójt.

- Dlaczego warto na mnie zagłosować? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie mieszkańcy, bo oceniać siebie, to bardzo trudne zadanie, a przynajmniej dla mnie – krępujące. Chcę tylko podkreślić, iż wydaje mi się, że kiedy zaczynałem być wójtem, nasza gmina była troszeczkę podzielona – była jakby areną walk politycznych dwóch obozów. W tej chwili zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się do końca zrobić, ale przynajmniej te spory dalece wyciszyć. Moim mottem było i jest: mniej politykowania, a więcej samorządności i żeby poprzez swoje działania ludzi integrować, a nie dzielić - dodaje.

Jedyna kobieta

Jedyna kobieta w gronie kandydatów, to Jadwiga Grudzień (53 l.), była dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu, odwołana z tej funkcji przez wójta w maju tego roku. Jej start jest sporym zaskoczeniem, bo w wyborach w 2010 r. i w 2014 r. o fotel wójta ubiegał się jej mąż, Wiesław Grudzień. Tym razem Wiesław Grudzień nie walczy o stanowisko wójta, lecz wystartuje do Rady Powiatu.

Jadwiga Grudzień, z zawodu nauczycielka, matka czwórki dorosłych i samodzielnych już dzieci, mieszka w Niedźwiadce.

- Rozważam możliwość startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Stanin, ponieważ ludzie zwracają się do mnie, żebym kandydowała, doceniają mój potencjał i zaangażowanie w sprawy społeczne. Jako wieloletni dyrektor i nauczyciel szkoły w Zagoździu, mając doświadczenie współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, patrząc z troską na dzieci i młodzież, jestem w stanie ten potencjał zagospodarować – mówi.

- Gmina jest bogata historią, tradycją i pracą ludzi, i tego nie możemy zmarnować, dlatego najważniejszą inwestycją są dzieci i młodzież, ich wykształcenie i wychowanie. Niech będą przygotowane do nauki w najlepszych szkołach, aby później wrócić i TU z powodzeniem rozwijać bogactwo naszej gminy na różnych szczeblach swojej działalności. Priorytetem dla gminy powinno być wspieranie przedsiębiorców i rolników, aby bezpiecznie i z sukcesami rozwijali swoje firmy i gospodarstwa, oferując miejsca pracy. Potrzebne jest myślenie nie o tym, co jest dziś, ale o tym, co będzie za kilkanaście lat. Dlatego ważne jest czerpanie z doświadczenia seniorów, których szacunkiem darzyć będzie dobrze wychowana w szkołach naszej gminy młodzież. Dobra współpraca z radnymi i zrozumienie potrzeb zaowocuje przemyślanymi i równomiernie realizowanymi na terenie naszej gminy inwestycjami. Moje doświadczenie mówi mi jedno: "nie sztuką jest obiecywać, ale sztuką jest realizować cele" – podsumowuje Jadwiga Grudzień.

Młody kandydat

Po raz pierwszy w wyborcze szranki stanie też Paweł Pasik (33 l.), kawaler, który od urodzenia mieszka w Nowej Wróblinie. Ma wykształcenie wyższe (licencjat: marketing i zarządzanie, magister: administracja), studia podyplomowe: retoryka i komunikacja społeczna. Półtora roku pracował w Irlandii w firmie meblowej, następnie 8 lat w instytucji rządowej, obecnie prowadzi wspólnie z rodzicami firmę rodzinną oraz małe gospodarstwo rolne.

- Do kandydowania namówili mnie znajomi i przyjaciele – mówi. - Ilekroć rozmawialiśmy o sytuacji naszej gminy wspólnie zgadzaliśmy się, że potencjał, jaki w niej drzemie nie jest wykorzystany. Będę kandydował na urząd wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po podjęciu decyzji o kandydowaniu spotkałem się z dużą życzliwością ze strony mieszkańców gminy, co mnie mobilizuje do dalszej pracy. Chcę zarządzać gminą w sposób nowoczesny, z nowym spojrzeniem, sprawnie i uczciwie, wykorzystać jej potencjał ludzki. Uważam, że jest to czas, aby "dobra zmiana" dotarła do naszej gminy, naszej "Małej Ojczyzny" - dodaje.

"Będę słuchał"

Pasik zapowiada, że jeśli zostanie wójtem, zacznie od słuchania mieszkańców, gdyż wójt ma być gospodarzem, przewodnikiem, a nie wodzem. 

- Mogę zdradzić, że chcę, aby pozytywnym wyróżnikiem naszej gminy była m.in. najniższa w powiecie stawka od nieruchomości i środków transportu. Uważam, że zmian wymaga oświata, kultura, sport, infrastruktura, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo. Plan mam już ułożony, pomysłów też mam dużo, zależy mi, aby gmina zaczęła się dynamicznie rozwijać. Chcę budować gminę w zgodzie ze wszystkimi, gdyż zgoda buduje i zmieniać gminę wspólnie z mieszkańcami, wedle ich potrzeb. Zadbam o harmonijny i równy rozwój całej gminy. Jestem świadomy, że jest to wielkie wyzwanie. Wierzę, że wspólnie z mieszkańcami uda się osiągnąć sukces – deklaruje Pasik.

Inni kandydaci

Wstępną deklarację o kandydowaniu na wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił też Michał Gołebski (33 l.), z wykształcenia inżynier budownictwa. Jednak jak udało nam się ustalić, powiatowe struktury partii stawiają na wspomnianego Pasika. W gminie mówi się także, że o fotel wójta będzie ubiegał się Marek Kopeć (58 l.), radny sejmiku województwa lubelskiego. Jednak po ostatnich rozstrzygnięciach w Polskim Stronnictwie Ludowym, będzie on walczył o reelekcję w Lublinie.

- Wydaje mi się, że zrobiłem dużo dla powiatu łukowskiego, gminy Stanin i miasta Łukowa jako radny województwa lubelskiego i w tym kierunku jeszcze chciałbym startować, aby dokończyć pewne rzeczy. Uważam, że jeszcze dużo można zrobić i wiele pieniędzy "wyciągnąć" z województwa. W gminie Stanin naturalnym kandydatem na wójta będzie obecny wójt Krzysztof Kazana i prawdopodobnie ja wszystko zrobię, żeby jemu pomóc w tych wyborach – mówi Marek Kopeć. 

Siwiec do powiatu

Jerzy Siwiec, który w wyborach w 2014 r. miał drugi wynik w gminie, nie zamierza ubiegać się o stanowisko wójta, ale wystartuje na radnego Rady Powiatu Łukowskiego.

- Po 8 latach pracy w Starostwie zdobyłem doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców gmin Stanin, Stoczek i Wola Mysłowska. Szczególnie trudno współpracowało się z wójtem gminy Stanin - mojej rodzinnej gminy - dlatego też udzielę wsparcia i dołożę wszelkich starań, aby doszło do zmiany - dobrej zmiany w naszej gminie dla dobra mieszkańców, aby można było skuteczniej pozyskiwać fundusze z programów unijnych i rządowych – mówi Siwiec.

Tym razem nie

Startujące w poprzednich wyborach na wójta Genowefa Gromada i Krystyna Rosłoń, powiedziały, że w tym roku nie mają zamiaru ubiegać się o stanowisko wójta.

Ostanio opublikowane artykuły:

Trójka naszych na zgrupowaniu
Trójka naszych na zgrupowaniu Trójka zawodników reprezentujących klub KSW Łuków uda się na pierwsze w tym roku konsultacje treningowe reprezentacji Polski w kickboxingu. Zawodników - kadetów starszych - wybrali trenerzy Kadry Narodowej Agnieszka Turchan i Zenon Pawlikowski.
Zapaśniczy turniej w Zalesiu
Zapaśniczy turniej w Zalesiu Niedawno w Łukowie odbywał się zapaśniczy memoriał, teraz kolejne zawody organizuje m.in. Gmina Łuków i klub UKS Zalesie. 7 i 8 czerwca odbywać się będzie Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek w zapasach kobiet oraz Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.
Geologiczny piknik w Gołaszynie
Geologiczny piknik w Gołaszynie Ekologiczny pokaz mody, a także wystawy skał i minerałów to część atrakcji, które przygotowano na "Festyn rodzinny z geologią". Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 9 czerwca w Gołaszynie.
Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna mistrzynią województwa! Zuzanna Majek z ŁKS Orlęta Łuków wywalczyła złoty medal w ciężarowych zawodach w Białej Podlaskiej. Podopieczna trenera Roberta Dołęgi została Mistrzynią Województwa Lubelskiego Seniorek.
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie Autor znanego przeboju pt. "Nie liczę godzin i lat" wystąpi 10 czerwca w Łukowie. Na koncert Andrzeja Rybińskiego zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.
Wędkarskie zawody dla najmłodszych – trwają zapisy
Wędkarskie zawody dla najmłodszych – trwają zapisy Do 29 maja można dokonywać zapisów na zawody w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się w Dzień Dziecka, 1 czerwca w Przytocznie. Osoby w wieku do 16 lat zapraszają członkowie kół PZW Łuków Miasto i PZW Łuków Kolejarz.
Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia
Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia Gwałtowne poniedziałkowe opady deszczu spowodowały wiele interwencji straży pożarnej. Między godziną 16 a 18 słychać było syreny wozów strażackich, które jeździły do wypompowywania wody.
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów Łukowscy policjanci zatrzymali agresywnego 23-latka, który awanturując się w domu zniszczył wyposażenie mieszkania. Podczas interwencji młodzieniec rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej w stanie nietrzeźwości jeździł swoim samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.
Zlikwidowali nielegalny salon gier
Zlikwidowali nielegalny salon gier Nielegalny salon gier zlikwidowali w poniedziałek 20 maja łukowscy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Białej Podlaskiej zabezpieczyli sprzęt komputerowy służący do prowadzenia gier do wymaganej koncesji. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Zaginął 16-latek
Zaginął 16-latek Łukowska policja poszukuje zaginionego Kacpra Laseckiego, 16-letniego mieszkańca gminy Łuków. Młodzieniec ostatnim razem widziany był na os. Chącińskiego w Łukowie w sobotę 18 maja.
"Jedynka" list PiS przyjedzie do Łukowa
Dobiega końca kampania do Parlamentu Europejskiego. Osoby ubiegające się o mandat europosła z województwa lubelskiego regularnie spotykają się z mieszkańcami i przekonują ich do swoich pomysłów. Jedno z takich spotkań odbędzie się w środę 22 maja w Łukowie. Do miasta przyjedzie "jedynka" z list PiS - Elżbieta Kruk.
Europejski piknik w Świdrach
Europejski piknik w Świdrach W minioną niedzielę w Świdrach niedaleko Łukowa odbył się Piknik Europejski. W spotkaniu z mieszkańcami Powiatu Łukowskiego wziął udział europoseł Krzysztof Hetman.
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek Około dwóch godzin trwała dyskusja na temat nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście. Proponowane przez burmistrza podwyżki nie zyskały uznania koalicyjnych radnych.
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny Na godz. 10.30 zaplanowano konferencję prasową w sprawie otwarcia w Łukowie punktu informacyjnego dotyczącego programu "Czyste Powietrze". Biuro mieścić się będzie w budynku PKS przy ul. Piłsudskiego 29.
Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Zuzanna mistrzynią województwa!Poniedziałkowe ulewy: były podtopieniaPijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantówPonad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za nami

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Autor znanego przeboju pt. "Nie liczę godzin i lat" wystąpi 10 czerwca w Łukowie. Na koncert Andrzeja Rybińskiego zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Trójka naszych na zgrupowaniu
Trójka naszych na zgrupowaniu
Trójka zawodników reprezentujących klub KSW Łuków uda się na pierwsze w tym roku konsultacje treningowe reprezentacji Polski w kickboxingu. Zawodników - kadetów starszych - wybrali trenerzy Kadry Narodowej Agnieszka Turchan i Zenon Pawlikowski.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje