Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Dzisiaj odwiedziło nas 202 osób   |   Osób online: 43   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 07-08-2018 09:21   |   wyświetleń: 5021

Oni chcą rządzić gminą Stanin

Krzysztof Kazana, wójt gminy Stanin, będzie miał nowych kontrkandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. Konkurować z nim zamierzają m.in. Jadwiga Grudzień i Paweł Pasik.
Oni chcą rządzić gminą Staninfoto. Redakcja 
Krzysztof Kazana (39 l.) jest wójtem drugą kadencję. Rządzi gminą od 2010 r., kiedy w II turze pokonał w wyborach długoletnią sekretarz gminy Jadwigę Mućkę. W wyborach 2014 r. Kazana wygrał już w I turze, zdobywając 59.63%, mimo że podobnie, jak w 2010 r. miał czworo kontrkandydatów.

Kazana: Dokończenie inwestycji

W tym roku Krzysztof Kazana ponownie zamierza się ubiegać o reelekcję.

- Jest kilka powodów tej decyzji. Jestem wójtem dopiero drugą kadencję, a w naszym powiecie jest kilku wójtów, którzy dłużej urzędują. Ponadto nie czuję się wypalony i spełniony, wręcz przeciwnie - jeszcze nie skończyłem 40 lat i nadal mam wiele gminie, a także sobie do udowodnienia. Kolejny powód: w tej chwili jest dużo rozpoczętych inwestycji i przedsięwzięć, zarówno w fazie realizacji, jak i w fazie analityczno-planistycznej, które warto by było dokończyć – mówi obecny wójt.

- Dlaczego warto na mnie zagłosować? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie mieszkańcy, bo oceniać siebie, to bardzo trudne zadanie, a przynajmniej dla mnie – krępujące. Chcę tylko podkreślić, iż wydaje mi się, że kiedy zaczynałem być wójtem, nasza gmina była troszeczkę podzielona – była jakby areną walk politycznych dwóch obozów. W tej chwili zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się do końca zrobić, ale przynajmniej te spory dalece wyciszyć. Moim mottem było i jest: mniej politykowania, a więcej samorządności i żeby poprzez swoje działania ludzi integrować, a nie dzielić - dodaje.

Jedyna kobieta

Jedyna kobieta w gronie kandydatów, to Jadwiga Grudzień (53 l.), była dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu, odwołana z tej funkcji przez wójta w maju tego roku. Jej start jest sporym zaskoczeniem, bo w wyborach w 2010 r. i w 2014 r. o fotel wójta ubiegał się jej mąż, Wiesław Grudzień. Tym razem Wiesław Grudzień nie walczy o stanowisko wójta, lecz wystartuje do Rady Powiatu.

Jadwiga Grudzień, z zawodu nauczycielka, matka czwórki dorosłych i samodzielnych już dzieci, mieszka w Niedźwiadce.

- Rozważam możliwość startowania w wyborach na stanowisko wójta gminy Stanin, ponieważ ludzie zwracają się do mnie, żebym kandydowała, doceniają mój potencjał i zaangażowanie w sprawy społeczne. Jako wieloletni dyrektor i nauczyciel szkoły w Zagoździu, mając doświadczenie współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, patrząc z troską na dzieci i młodzież, jestem w stanie ten potencjał zagospodarować – mówi.

- Gmina jest bogata historią, tradycją i pracą ludzi, i tego nie możemy zmarnować, dlatego najważniejszą inwestycją są dzieci i młodzież, ich wykształcenie i wychowanie. Niech będą przygotowane do nauki w najlepszych szkołach, aby później wrócić i TU z powodzeniem rozwijać bogactwo naszej gminy na różnych szczeblach swojej działalności. Priorytetem dla gminy powinno być wspieranie przedsiębiorców i rolników, aby bezpiecznie i z sukcesami rozwijali swoje firmy i gospodarstwa, oferując miejsca pracy. Potrzebne jest myślenie nie o tym, co jest dziś, ale o tym, co będzie za kilkanaście lat. Dlatego ważne jest czerpanie z doświadczenia seniorów, których szacunkiem darzyć będzie dobrze wychowana w szkołach naszej gminy młodzież. Dobra współpraca z radnymi i zrozumienie potrzeb zaowocuje przemyślanymi i równomiernie realizowanymi na terenie naszej gminy inwestycjami. Moje doświadczenie mówi mi jedno: "nie sztuką jest obiecywać, ale sztuką jest realizować cele" – podsumowuje Jadwiga Grudzień.

Młody kandydat

Po raz pierwszy w wyborcze szranki stanie też Paweł Pasik (33 l.), kawaler, który od urodzenia mieszka w Nowej Wróblinie. Ma wykształcenie wyższe (licencjat: marketing i zarządzanie, magister: administracja), studia podyplomowe: retoryka i komunikacja społeczna. Półtora roku pracował w Irlandii w firmie meblowej, następnie 8 lat w instytucji rządowej, obecnie prowadzi wspólnie z rodzicami firmę rodzinną oraz małe gospodarstwo rolne.

- Do kandydowania namówili mnie znajomi i przyjaciele – mówi. - Ilekroć rozmawialiśmy o sytuacji naszej gminy wspólnie zgadzaliśmy się, że potencjał, jaki w niej drzemie nie jest wykorzystany. Będę kandydował na urząd wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po podjęciu decyzji o kandydowaniu spotkałem się z dużą życzliwością ze strony mieszkańców gminy, co mnie mobilizuje do dalszej pracy. Chcę zarządzać gminą w sposób nowoczesny, z nowym spojrzeniem, sprawnie i uczciwie, wykorzystać jej potencjał ludzki. Uważam, że jest to czas, aby "dobra zmiana" dotarła do naszej gminy, naszej "Małej Ojczyzny" - dodaje.

"Będę słuchał"

Pasik zapowiada, że jeśli zostanie wójtem, zacznie od słuchania mieszkańców, gdyż wójt ma być gospodarzem, przewodnikiem, a nie wodzem. 

- Mogę zdradzić, że chcę, aby pozytywnym wyróżnikiem naszej gminy była m.in. najniższa w powiecie stawka od nieruchomości i środków transportu. Uważam, że zmian wymaga oświata, kultura, sport, infrastruktura, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo. Plan mam już ułożony, pomysłów też mam dużo, zależy mi, aby gmina zaczęła się dynamicznie rozwijać. Chcę budować gminę w zgodzie ze wszystkimi, gdyż zgoda buduje i zmieniać gminę wspólnie z mieszkańcami, wedle ich potrzeb. Zadbam o harmonijny i równy rozwój całej gminy. Jestem świadomy, że jest to wielkie wyzwanie. Wierzę, że wspólnie z mieszkańcami uda się osiągnąć sukces – deklaruje Pasik.

Inni kandydaci

Wstępną deklarację o kandydowaniu na wójta gminy Stanin z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił też Michał Gołebski (33 l.), z wykształcenia inżynier budownictwa. Jednak jak udało nam się ustalić, powiatowe struktury partii stawiają na wspomnianego Pasika. W gminie mówi się także, że o fotel wójta będzie ubiegał się Marek Kopeć (58 l.), radny sejmiku województwa lubelskiego. Jednak po ostatnich rozstrzygnięciach w Polskim Stronnictwie Ludowym, będzie on walczył o reelekcję w Lublinie.

- Wydaje mi się, że zrobiłem dużo dla powiatu łukowskiego, gminy Stanin i miasta Łukowa jako radny województwa lubelskiego i w tym kierunku jeszcze chciałbym startować, aby dokończyć pewne rzeczy. Uważam, że jeszcze dużo można zrobić i wiele pieniędzy "wyciągnąć" z województwa. W gminie Stanin naturalnym kandydatem na wójta będzie obecny wójt Krzysztof Kazana i prawdopodobnie ja wszystko zrobię, żeby jemu pomóc w tych wyborach – mówi Marek Kopeć. 

Siwiec do powiatu

Jerzy Siwiec, który w wyborach w 2014 r. miał drugi wynik w gminie, nie zamierza ubiegać się o stanowisko wójta, ale wystartuje na radnego Rady Powiatu Łukowskiego.

- Po 8 latach pracy w Starostwie zdobyłem doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców gmin Stanin, Stoczek i Wola Mysłowska. Szczególnie trudno współpracowało się z wójtem gminy Stanin - mojej rodzinnej gminy - dlatego też udzielę wsparcia i dołożę wszelkich starań, aby doszło do zmiany - dobrej zmiany w naszej gminie dla dobra mieszkańców, aby można było skuteczniej pozyskiwać fundusze z programów unijnych i rządowych – mówi Siwiec.

Tym razem nie

Startujące w poprzednich wyborach na wójta Genowefa Gromada i Krystyna Rosłoń, powiedziały, że w tym roku nie mają zamiaru ubiegać się o stanowisko wójta.

Ostanio opublikowane artykuły:

Zagłosowało ponad 40% uprawnionych
Zagłosowało ponad 40% uprawnionych Ponad 40% uprawnionych do głosowania mieszkańców Łukowa zdążyło oddać swój głos w wyborach samorządowych. To dane na godzinę 17.
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie?
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie? Informowaliśmy o frekwencji wyborczej w Łukowie, teraz przyszedł czas inne gminy w powiecie łukowskim. Jak dużo wyborców poszło do urn do godziny 12?
Łuków: frekwencja w wyborach
Łuków: frekwencja w wyborach Trwa głosowanie w lokalach wyborczych. Mieszkańcy Łukowa wybierają swoich przedstawicieli na stanowisko burmistrza, radnych miejskich, powiatowych i wybierają przedstawiciela w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Frekwencja na godzinę 12. wyniosła w dzisiejszych wyborach 17,56%.
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie 101-letni łukowianin nie będzie miło wspominał piątkowego wieczoru w Warszawie. Mężczyzna jadący oplem Trasą Siekierkowską wjechał w pewnym momencie w bariery energochłonne. O nietypowej kolizji informują największe serwisy informacyjne w kraju.
Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje