Dziś są imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Dzisiaj odwiedziło nas 40 osób   |   Osób online: 18   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 08-02-2019 16:15   |   wyświetleń: 3799

Orlęta Łuków: jest kandydat na kuratora

Paweł Sych to kandydat na kuratora w ŁKS Orlęta Łuków. Na konferencji prasowej poinformował on, że jego kandydatura "powędrowała" już do sądu w Świdniku.
Orlęta Łuków: jest kandydat na kuratorafoto. Tomasz Goławski 

Paweł Sych chce unormować sytuację w największym łukowskim stowarzyszeniu sportowym. Po fiasku wyboru władz w klubie pod koniec stycznia Orlęta Łuków stanęły przed groźbą likwidacji. Zgodnie z przepisami istnieje prawna możliwość rozwiązania stowarzyszenia, gdy przez 12 miesięcy nie ma w nim władz. W przypadku klubu z blisko stuletnią historią, krytyczną datą będzie kwiecień.

By nie sprawdził się czarny scenariusz, sprawy w swoje ręce wzięła część członków klubu, w tym piłkarze pierwszej drużyny. W Internecie pojawiła się zbiórka środków na spłatę zobowiązań Orląt Łuków, a wspomniani zawodnicy i część trenerów zrezygnowali z należnych im pensji, nie wypłaconych jeszcze przez ŁKS. Piłkarze - wspólnie z grupą innych członków - zaproponowali też, aby w klubie pojawił się kolejny kurator - Paweł Sych. Kim jest ta osoba.

Kandydat na kuratora jest bratem radnego powiatowego Tomasza Sycha i synem Jarosława Sycha, prezesa Orląt w latach 2003-2010. Jest też absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, prowadzi działalność gospodarczą i pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Ma przygotowanie z kierunku menedżer sportu i uprawnienia trenerskie.

- Jestem wychowankiem ŁKS-u. W przeszłości wygrałem z kolegami Mistrzostwo Województwa Lubelskiego juniorów starszych. W ostatnim czasie grałem i trenowałem w klubie ŁKS Łazy, gdzie dużo nauczyłem się też o funkcjonowaniu klubu. Nauczyłem się m.in., jak zarządzać klubem bez pieniędzy. Praca i gra w ŁKS Łazy odbywa się bowiem w sposób charytatywny
- powiedział Paweł Sych.

Kandydat na kuratora liczy, że do jego osoby przychyli się sąd w Świdniku. Na konferencji prasowej Paweł Sych poinformował, że w piątek 8 lutego rano podpisał w Starostwie Powiatowym niezbędne dokumenty, które jeszcze dzisiaj miały trafić do Świdnika.

- W dokumentach znalazła się adnotacja o pilne rozpatrzenie prośby, ponieważ sytuacja jest krytyczna. Liczę że procedury nie potrwają zbyt długo, że osoba kuratora się uprawomocni i że będziemy mogli działać w sposób oficjalny - dodał.

Paweł Sych poinformował też w imieniu piłkarzy, że seniorzy oraz trener Robert Różański rozpoczęli z własnej inicjatywy przygotowania do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek IV ligi. Za treningi oraz grę nie będą pobierać wynagrodzenia.

- Drużyna seniorska pierwszy mecz rozgrywa 17 marca. Dobrze byłoby mieć kuratora przed tym terminem - powiedział kandydat na kuratora.

Czy osoba Pawła Sycha uratuje łukowski klub? Teraz ruch należy do Sądu w Świdniku.


Komentowane

siwy kibic (2019-02-08 16:26) 31 23   |   zgłoś do usunięcia
"za treningi i grę nie będą pobierać wynagrodzenia" - ooo jacy łaskawcy. No i niech juz na zawsze tak zostanie!
Sorin (2019-02-08 16:31) 21 13   |   zgłoś do usunięcia
Za nim osiwiales obstawiam, że byłeś rudy
kibicka (2019-02-08 16:40) 16 19   |   zgłoś do usunięcia
Lepiej zamknac klub i zaczynac do zera. Burmistrz w osobie pana Płudowskiego powinien nie dac pieniedzy na klub. bo podniosa ceny za odpady i scieki. Ja mam dzieci wole im kupic zabawke niz utrzymywac ten klub pilki kopanej.
On (2019-02-08 16:52) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Brawo za odwagę . Będzie bardzo ciężko ale może uda się uratować pierwszą drużynę seniorów . Za czasów kuratora Adama też grali za fri . Pod warunkiem ,że w następnym sezonie wyrówna .
Obserwator (2019-02-08 16:55) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
To nie problem , że nie ma sponsorów . Podkradnie się z dotacji na grupy młodzieżowe i się wyrówna .
popieram siwego (2019-02-08 17:11) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
można za darmo? można! nie trzeba wyciągać ręki do kasy za to że się pobiega za free na obiektach miejskich, poużywa nie swój sprzęt. Seniorzy za free !!!
Nowy (2019-02-08 18:35) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
Tak czytam te komentarze i krew mnie zalewa. Graja za pieniadze zle - graja za darmo tez zle; nie ma kuratora zle jest kandydat tez zle, nie finansowac z moich podatkow bo moje i tak dalej. Tym tokiem myslenia powinnismy pozamykac wszystko wlacznie z placami zabaw bo czesc z mieszkancow nie ma malych dzici i dlaczego z ich podatkow ma byc to finansowane. Wiem ze za chwile wyleje sie na mnie caly jad ale ludzie opamietajcie sie chca cos robic niech robia nie chcecie pomoc nie pomagajcie ale dajcie im dzialac nie przeszkadzajcie!
Oho (2019-02-08 20:01) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Co to za człowiek?????....
optymistka (2019-02-08 20:10) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
Ci młodzi panowie nie tylko grają. Część uczy się ,są i osoby pracujące. Grają nie dla wielkich pieniędzy. Nie oszukujmy się. Dlaczego wszystko co bee to oni. Trochę szacunku dla nich. Na pewno chcą dobrze, choć nie zawsze wychodzi, jak w życiu. Przecież nie muszą grać,mogą posiedzieć przed kompem przy piwku ,jak niektórzy komentujący. Jednak chcą coś zrobić dla siebie i kibiców. Szanujmy innych i ich decyzje ,bo inni nie będą nas szanować. kibicka, czego ty jesteś kibicką, zamiast tu pisać pobaw się z dziećmi, bo zabawka nie zastąpi matki, o ile jesteś kobietą.Nie ośmieszajcie się tymi komentarzami, bo nie które są bardzo prostackie.
Xxx (2019-02-08 20:11) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Do Nowy Masz całkowitą racje! ludzie to zazdrosne podłe wszy,
Yyyy (2019-02-08 20:17) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
A w tym Lukowie to już wgl jakieś pojeb* są szczyt wszystkiego. Wszystkiego się czepiają.
Do kibicka (2019-02-08 20:19) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
Masz 500+to kup im coś... Powinien czy nie to nie koncert życzeń akurat. A w każdym mieście/gminie są kluby które finansuje samorząd . Jakbyś miała jakieś pojęcie to byś to wiedziała tak samo że dotacja czy też brak dotacji nie wpływa na wzrost np wody czy ścieków. Ale gdzieś coś usłyszysz nie wiesz co i jak grane i tak piszesz aby pisać
Zuza z łapiguza (2019-02-08 20:57) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
a dlaczego starym koniom płacić za spełnianie ich hobby? To jedyne takie hobby w mieście za którego uprawianie jeszcze sie płaci hobbystom. Niech znajdą sobie frajerów (czyli sponsorów) co bedą im za to płacić, ale niech się odwalą od pieniedzy podatników !
Do do kibic (2019-02-08 21:09) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Dotacja jest na sport dzieci i młodzieży . Samorządy finansują kluby z promocji lub środków celowych . Z resztą" to że wszyscy kradną to i ja " jakoś mnie nie przekonuje .
LLU (2019-02-09 05:09) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Zuza Ty lepiej walcz o chodnik na swej ulicy a nie próbujesz coś namieszać w naszym sporcie. ORLĘTA trzymajcie się, razem damy radę. Komu klub leży na sercu niech dokonuje wpłat na rzecz ratowania naszych ORŁÓW a kto nie cierpi sportu miejskiego niech swój jad wylewa gdzie indziej. Żółto- czerwone to barwy niezwyciężone.
K (2019-02-09 05:22) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Niech sobie grają na zdrowie . Ale jak znajomy chodzi na karate to musi płacić i kimono musiał sobie kupić . W sporcie są pieniądze . Tylko to zawodnicy płacą .
Grażyna (2019-02-09 08:01) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Dziwna sytuacja. Małe miasto, biedne. Masa problemów i inwestycji pilniejszych niż jakiś klubik a tu rozważa się dofinansowywanie kopaczy.
Do Grażyna (2019-02-09 08:39) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Miasto musi wspierać sport to się opłaca . Jak teraz zainwestujemy w zdrowie to za kilka lat się zwróci . Dorosną pójdą do prawdziwej pracy i będą płacić podatki . Ze zdrowiem i aktywnością fizyczną u dzieci jest tragedia . Wsztstkie media alarmują . Niech te dzieci i w tą piłkę grają może wszyscy tych kolan nie zepsują .
podejrzany? (2019-02-09 08:53) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Podejrzanie dużo komentarzy jest za tym ,żeby nie było klubu sportowego. Każde miasto i często wieś coś w tym rodzaju ma.Czy to przypadek? Czy czyjś w tym interes? Kto na tym skorzystałby? Coraz bardziej mnie to zastanawia.
Klub (2019-02-09 09:17) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Klubów sportowych w Łukowie jest dużo . To pewnie one chcą przejąć coś po Orlętach . Ale Orlęta muszą przetrwać nie ważne w jakiej strukturze to prawolie 100 lat tradycji . Jednak tak jak przez ostatnie 10 lat to już nie pociągnie . Naprawdę potrzebne zmiany .
podatnik (2019-02-09 09:51) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Zero płacenia seniorom! Chyba że z datków prywatnych. Ja nie wyrażam zgody by płacić za wodę więcej żeby potem jacys seniorzy przelewali moje pieniądze w barze piwnym...
Do optymista -tka (2019-02-09 10:04) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Szacun dla chłopaków . Szczególnie dla tych co teraz zostali - na złe . Ale prawda jest taka , że klub rozłożyły rozbuchane wydatki na drużynę seniorską . Co do tego wszyscy co mają pojęcie się zgadzają . Niedługo i pan Sych się z tym zgodzi jak się trochę rozpozna .
1923 (2019-02-09 13:35) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie Pludowskiego walą w klawiaturę wypisujac bzdury żeby w jakiś sposób uzasadnić zdanie swojego mentora że klubu nie uratuje. Moja prośba do klakierów- nie chcecie pomagać to nie. Ale bądźcie ciszej i chociaż nie przeszkadzajcie
Eryk (2019-02-09 13:50) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Miasto niech wspiera sport ale racjonalnie. Ile by tych pieniędzy nie było na ten klub to gdzieś i tak znikać będą. Jaki ma sens finansowanie studni bez dna.
Cezary (2019-02-09 14:31) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
wystarczy ZAKAZ finansowania seniorów z pieniędzy publicznych - i od razu sytuacja się uzdrowi
Cezary (2019-02-09 14:31) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
wystarczy ZAKAZ finansowania seniorów z pieniędzy publicznych - i od razu sytuacja się uzdrowi
Do 1923 (2019-02-09 15:41) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
To nie ludzie Pludoskiego bo on akurat to znacznie mniej wie o Orlętach od swojego poprzednika . Ale to kto odpowiada za kryzys to wiedzą wszyscy trochę ogarnięci w sprawach klubu . Jak ktoś chce ratować niech zbada przyczynę dopiero leczy .Do Cezar należy finansować seniorów z pieniędzy publicznych bo inaczej sobie nie poradzą .Tylko nie z tej dotacji bo ona ma swoje przeznaczenie . . Najlepszym rozwiązaniem jest jak w Siedlcach z promocji miasta .
Pytanie do 1923 (2019-02-09 16:29) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Wegług Ciebie i Twoich kolegów kto jest odpowiedzialny za problemy finansowe klubu . Odpowiedz zadecyduje czy będziemy pomagać .
diagnoza (2019-02-09 17:29) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
To wszystko jest konsekwencją tego, co wydarzyło się wiosną zeszłego roku... Dwie polityczne grupy chciały ugrać kapitał polityczny tuż przed wyborami, ścigali się na liczbę zwerbowanych członków, ustawiali głosowania. No to ugrali... Brak władzy w klubie Orlęta, niekompetencja, ucieczki z zarządu Rychasia i Michasia, przerost liczebności członków na ponad 140 (z czego połowa na pewno nawet już nie pamięta że w marcu u.roku podpisała jakąś deklarację) i powstał paraliż - i mamy to co mamy...
diagnoza (2019-02-09 17:29) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
To wszystko jest konsekwencją tego, co wydarzyło się wiosną zeszłego roku... Dwie polityczne grupy chciały ugrać kapitał polityczny tuż przed wyborami, ścigali się na liczbę zwerbowanych członków, ustawiali głosowania. No to ugrali... Brak władzy w klubie Orlęta, niekompetencja, ucieczki z zarządu Rychasia i Michasia, przerost liczebności członków na ponad 140 (z czego połowa na pewno nawet już nie pamięta że w marcu u.roku podpisała jakąś deklarację) i powstał paraliż - i mamy to co mamy...
Nie (2019-02-09 18:16) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
To spowodowało wielkie probleny organizacyjne owszem ale nie finansowe . Teoretycznie nie miał kto zatwierdzić wydatków więc nie było wydatków . To np sekcja podnodzenia ciężarów wydała ok 30 tyś a były lata że i ok 100 tyś podobnie inne sekcje musiały sobie radzić mniejszymi kosztami . Inne oprócz jednej .
poprawka (2019-02-09 18:56) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
proszę nie porównywać wioski do miasta Siedlce
może... (2019-02-09 21:18) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Jeżeli klubu nie będzie, nie będzie potrzebne boisko, to skorzysta kto? Może to powód , że przez ostatnie kilka lat jest coraz gorsza sytuacja klubu? Może komentarze przeciw ratowaniu nie piszą ludzie burmistrza , tylko... ? Jaka jest prawda pewnie się wkrótce dowiemy.
MiŚ (2019-02-09 21:21) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Sekcja podnoszenia ciężarów nigdy nie kosztowała 100 tys. rocznie. Chyba, że mieliśmy "kreatywną" księgowość... Tak jak w sekcji zapasów, gdzie kiedyś wyliczono, że jeden zawodnik musiał wypić 12(!) butelek wody na jednym treningu... Oczywiście wyliczenia wg faktur...
Ok (2019-02-09 21:32) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
2014 r
Do diagnoza (2019-02-09 22:04) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Rysiaczek i Misiaczek...? Czyli alternatywa i przymierze...? I wszystko jasne.
zdziwiony (2019-02-10 10:43) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Jest kandydatem na kuratora zaproponowanym przez członków orląt, ja się pytam czego nie zgłosili go na prezesa. Jaka różnica? Kurator ma wynagrodzenie?
do zdziwiony (2019-02-10 13:18) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Bo się obudzili z ręką w nocniku. Jak to mówią - mądry Polak po szkodzie.
zamiast zdziwienia pomyślcie (2019-02-10 13:32) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
bo kandydat na prezesa musi być członkiem stowarzyszenia. kandydat na kuratora / kurator nie musi być członkiem stowarzyszenia.
Członek (2019-02-10 16:27) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Podobno jest członkiem klubu . Mógł być na walnym .
Szacun (2019-02-11 17:13) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
To że chłopaki z drużyny seniorów się starają to pewne . Na pewno poświęcają swój czas . Niestety system finansowania tej drużyny nie był dostosowany do przychodów klubu . Po prostu w takiej formie jak dotychczas nie stać nas na tą drużynę . Nie tylko teraz ale od przynajmniej 5 lat .
Zbiórka (2019-02-11 17:27) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Zrobi się zbiórkę i będzie !
Klubowicz (2019-02-11 17:49) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Za rok znowu zabraknie i już na zbiórkę się nie uda . A jak się uda to za dwa lata znowu zabraknie i trzeci raz raczej nie .
Swój (2019-02-15 15:19) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Może i to koszty sekcji seniorów piłki nożnej jest odpowiedzialna za zadłużenie klubu . Ale skąd mieliśmy wiedzieć jaka jest sytuacja w klubie ? Jak by nie było pieniędzy to by nie dawali . Ktoś powinien pilnować finansów . Księgowa , prezes czy kurator . Żadna w tym wina zawodników i trenera . Każdy chce zarabiać więcej .