Dziś są imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
Dzisiaj odwiedziło nas 126 osób   |   Osób online: 10   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 07-02-2019 19:41   |   wyświetleń: 2828

Ożywiona dyskusja o symbolicznej uchwale

Dyskusja na temat Władysława Karasia, notatka yeti i zarzuty o polityczne zwolnienie. Na sesji Rady Powiatu Łukowskiego padło dziś kilka ciekawych argumentów.
Ożywiona dyskusja o symbolicznej uchwalefoto. Tomasz Goławski 
Za nami V sesja Rady Powiatu Łukowskiego, na której radni negatywnie zaopiniowali wypowiedzenie warunków pracy i płacy Władysławowi Karasiowi w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Konieczność wydania opinii w tej sprawie wynika z przepisów prawa, ponieważ pracujący dziś na stanowisku dyrektora w PUiIK-u były prezes tej spółki jest jednocześnie radnym powiatowym. 11 lutego wchodzi w życie regulamin organizacyjny, który przywraca strukturę przedsiębiorstwa, jaka obowiązywała jeszcze na początku zeszłego roku. W myśl zapisów zlikwidowane zostanie stanowisko dyrektora, które dziś zajmuje Władysław Karaś, a jego obowiązki przejmie prezes PUiIK-u Marcin Mateńko.

Opinia komisji

Pismem z informacją w tej sprawie nadesłanym przez prezesa spółki komunalnej, zajmowała się m.in. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, która zgodnie z nowymi zapisami ustawy o samorządzie rozpatruje tego typu wnioski. Szerzej pisaliśmy o tym w odrębnym artykule na portalu. Komisja, w której zasiadają Aneta Mazur, Bartłomiej Bryk, Jacek Krzyszczak, Tomasz Sych i Władysław Karaś (który został wyłączony z rozpatrywania sprawy) większością głosów zadecydowała, że wypowiedzenie warunków pracy i płacy radnemu powiatowemu w PUiIKu nie powinno mieć miejsca, gdyż ma podtekst polityczny.

Zobacz też: Powiatowy Radny w centrum uwag

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem był procedowany w trakcie ostatniej sesji. Gdy wydawało się, że radni nie podejmą dyskusji na powyższy temat, głos zabrał Marcin Mateńko, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego i jednocześnie prezes PUiIK w Łukowie. Skrytykował on prace komisji i treść przedmiotowej uchwały.

- Nie mogę się zgodzić z opinią Komisji, ponieważ jest ona nierzetelna. Komisja akcentując polityczny charakter zmian, w żaden sposób nie odniosła się do argumentów, które PUiIK przytoczył w piśmie złożonym do Rady Powiatu - powiedział M. Mateńko.

- Komisja nie analizowała tych argumentów, ani nie sprawdziła ich prawdziwości. Akcentowanie politycznego charakteru i wydawanie takiego werdyktu jest bardzo wygodne. To mija się z rzeczywistością. Fakty podane przez spółkę - wzrastające koszty operacyjne i bardzo wysokie koszty stanowiska pracy - w ogóle nie zostały przeanalizowane - dodał.

- Władysławowi Karasiowi proponuje się nowe stanowisko specjalisty, a więc nie ma mowy o zwolnieniu z pracy. Na nowym stanowisku proponuje mu się wynagrodzenie około 4 tys. zł na rękę. Bardzo dziwi mnie stanowisko Komisji - zauważył prezes PUiIK.

Na nieprawidłowości w procedowaniu wskazywał też radny Krzysztof Fornal, według którego już na etapie przyjmowania pisma przysłanego przez PUiIK zdecydowano się nadać odmowny ton sprawie. Fornal wskazał, że optować za takim rozwiązaniem miał wicestarosta Janusz Kozioł.

- W samej dekretacji jest już (w formie adnotacji - przyp. red.) zapisany sposób rozstrzygnięcia sprawy. Pytanie, czy taka dekretacja nie wypacza dzisiejszej dyskusji? - pytał K. Fornal.

Głos zabrał także radny Tomasz Sych, który poddał w wątpliwość stanowisko Władysława Karasia uważającego, że zmniejszenie mu pensji i zaproponowanie innego stanowiska pracy ma podtekst polityczny.

- Gdy 3 lata temu „czyszczono” spółki Skarbu Państwa, nie było głosów oburzenia. Gdy w Łukowie prezes spółki przywraca stan struktury organizacyjnej, która obowiązywała jeszcze rok temu i obowiązywała od lat 90-tych, mamy święte oburzenie - zauważył radny.

- Władysław Karaś podnosi, że jest to zwolnienie polityczne. Pan Władysław jest radnym od lat 90-tych. Powołanie pana Władysława było omawiane w mediach jako powołanie polityczne. Każda zmiana osób związanych z samorządem i piastujących stanowiska, będzie zawsze przez pewną grupę osób traktowana jako działanie polityczne - skwitował Tomasz Sych.

Notatka yeti

Sych odniósł się także do pisemnego oświadczenia W. Karasia, które było rozpatrywane przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, a które nie wpłynęło oficjalnie do radnych. Dostało się też pozostałym członkom komisji za sposób procedowania. Ich pracę radny PSL-u skwitował jako urągającą Radzie Powiatu.

- Ta notatka to yeti. Każdy o niej słyszał, ale nikt jej nie widział. Notatka służbowa powinna być złożona przełożonemu. Władysław Karaś powinien złożyć taką notatkę prezesowi, a jeśli dokument dotyczy tej osoby, powinien ją złożyć przewodniczącemu Rady Nadzorczej - stwierdził.

- Zastanawiam się, jaką formę ma ten dokument, ponieważ nie ma „wpływówki” do Biura Rady Powiatu. Nie wiem więc, czy jest to oficjalny dokument, czy koleżeńskie oświadczenie - dodał.

Inne zdanie dyskusji miał radny PiS Andrzej Soćko. Jego zdaniem temat dotyczący wypowiedzenia warunków pracy i płacy Władysławowi Karasiowi nie powinien być w ogóle procedowany na forum Rady Powiatu.

- Materiały, które przygotował pracodawca były źle przygotowane i niekompletne. Jeśli mówimy o zmianie warunków pracy i płacy, warto byłoby podać informacje, jakie stanowisko zajmuje dziś pan Karaś i jakie ma wynagrodzenie. Tych danych nie było - zwrócił się w kierunku Marcina Mateńki radny Soćko.

- Kilkakrotnie podejmowałem próbę rozmowy z panem Karasiem. Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym uczynić było to, żeby taki wniosek został złożony na Radę Powiatu. Próby rozmowy zakończyły się fiaskiem. Nie było chęci rozmowy i chęci porozumienia ze strony Władysława Karasia, stąd dzisiaj debatujemy nad tym zagadnieniem - odpowiedział wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego i jednocześnie prezes PUiIK w Łukowie.

„Zero nacisków”

Marcin Mateńko zaprzeczył też, jakoby planowane przesunięcie radnego Karasia w obrębie przedsiębiorstwa było efektem nacisków ze strony burmistrza miasta.

- Uzasadnienie tej uchwały jest takie, jakoby burmistrz żądał ode mnie, abym zwolnił pana Karasia. Nikt nigdy ode mnie czegoś takiego nie żądał - oświadczył M. Mateńko.

Gdy doszło do głosowania nad przedmiotową uchwałą - wyrażającą negatywne stanowisko Rady Powiatu nad wypowiedzeniem warunków płacy i pracy Władysławowi Karasiowi, 15 osób poparło znajdujące się w niej zapisy. Przeciw uchwale było 2 radnych (Marcin Mateńko i Tomasz Sych) a 1 osoba (Krzysztof Fornal) wstrzymała się od głosu.

Zainteresowany sprawą radny Władysław Karaś nie uczestniczył w obradach. Przebywa on obecnie na zwolnieniu lekarskim. Natomiast przyjęta uchwała ma tak naprawdę symboliczne znacznie. Niezależnie od niej zmiany organizacyjne w PUiIK wejdą w życie 11 lutego.


Komentowane

Aha, aha. (2019-02-07 20:02) 23 11   |   zgłoś do usunięcia
A ten znów na zwolnieniu. Ma chody nie tylko u kolegów z PiS, ale i u lekarzy. Pewnie z Centrum. Hehe ;)
Mieszkaniec (2019-02-07 20:02) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Cyrk z miasta poszedł za powiat
londo (2019-02-07 20:37) 13 4   |   zgłoś do usunięcia
4 tys mu mało? do koryta się przyzwyczaił? Panie radny K. ma pan szczęście że pracuję pan na państwowej posadzie bo za chodzenie non stop na takie zwolnienia to u prywaciarza dawno by pan wyleciał z pracy a tu koledzy z partii do tego mogą się wstawić.Mateńka to były zastępca Szustka to jaki to ma podtekst polityczny? Mateńka na plus a z Koziołem to nie wiadomo co sie stało że w takie układy wszedł z Pisem
Ciekawy? (2019-02-07 20:43) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
to kto teraz bedzie vice przewodniczacym?
Beli (2019-02-07 21:04) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Strzelam że miał dużo wyższe zarobki a teraz miałby zarabiać 4 tys. Oj chyba mu dupa pęknie z żalu. Dlatego też, cieszy mnie to bardzo :)
Do aha (2019-02-07 21:06) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
No jeden tam w okularach wypisuje zwolnienia ;)
do londo i Beli (2019-02-07 21:24) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Dostał 2tys rocznej premii , czyli 1% rocznego wynagrodzenia. Zarabiał więc ok200tys rocznie. Pisano o tym z miesiąc temu, gdy przydzielano mu premię.
OJ.....OJ (2019-02-07 21:27) 13 4   |   zgłoś do usunięcia
Ktoś się dziwi dlaczego p. Kozioł broni radnego Karasia?, to proszę sprawdzić udziałowców spółki NZOS centrum, sitwa, interesy.....
Lililiana (2019-02-07 21:47) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
LIKWIDACJA WYDZIAŁU ROZLICZEŃ PŁATNIKÓW W ZUS W ŁUKOWIE - podsyłam radnym miejskim poważniejszy temat do dyskusji i to pilnej dyskusji. Problem dotychczas nie poruszany w mediach które również zachęcam do zainteresowania się tematem. WYDZIAŁ ma przestać istnieć od kwietnia tego roku, a rozliczenia wszystkich płatników składek - czyli osób które kiedyś prowadziły, obecnie prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność na terenie CAŁEGO powiatu, będą dokonywane... w LUBARTOWIE!!!. Z Łukowa TO LEKKO PONAD 50km, a z końca naszego powiatu np. Kieńkówki, STOCZKA to już niemal 100 km w JEDNĄ STRONĘ. Każdy kto prowadzi działność wie, że często na informacji w ZUS nie da się czegoś załatwić i potrzeba porozmawiać z pracownikiem, który obsługuje nasze konta i który zaprosi nas do swojego pokoju. Teraz dla przedsiębiorczych łukowiaków to chwila, PO ZMIANACH CAŁA WYPRAWA, tym bardziej że jak wiemy coraz mniej można załatwić na telefon. Niestety, sama dość często łączę się z infiolinią ZUS, ale i tak często muszę się osobiście spotkać z osobami które rozliczają konta moich klientów. Myślę, że nie tylko ja mam takie doświadczenie i będzie to dotyczyło wielu przedsięrbiorców z całego powiatu. Różnie można myśleć o ZUSie i o przepisach które ta instytucja wykonuje, ale o pracownikach ZUS w Łukowie mam raczej pozytywne zdanie i zawsze spotykam się z pozytywnym i pomocnym nastawieniem z ich strony. Myśle, że władze samorządowe zarówno te miejskie, jak i powiatowe, powinny interweniować w tej sprawie i nie pozwolić byśmy musieli jeździć i załatwiać nasze sprawy w LUBARTOWIE!!! SZKODA NA TO NASZEGO CZASU I PIENIĘDZY!!!
Do liliany (2019-02-07 21:52) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Takie decyzje zapadają na szczeblu centralnym a nie miejskim. Wyślij burmistrza niech pojedzie swoją eLeczka do Warszawy i coś wreszcie załatwi zamiast chodzić dumnym jak paw i organizować konferencje prasowe. Na pewno ma szerokie horyzonty i potrafi to załatwić. No panie piotrze- kolejne wyzwanie. Czy też się Pan wykręci jak przy orletach?
Jędrek (2019-02-07 21:59) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
odnoszę wrażenie ze gdzie jest Darek sz tam pojawiają się układy i wymuszenia. ta osoba niszczy łuków i jej okolice.typowy generał bez mew
zielony (2019-02-07 22:05) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Mateńko napisał pracę doktorską o życiu. Nic nie wie o technice , nie zna się na oczyszczaniu ścieków czy budowie sieci. próbuje improwizować ale to nie na długo się zda.
opluwanie czas start (2019-02-07 22:10) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Widze że (byli?) koledzy zaczęli opluwanie :) Skoro Mateńko na niczym się nie zna to dlaczego został prezesem PUIKU?
@liliana (2019-02-07 22:15) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
czyli co? centrala zabiera nam wydział zusu? kto na to pzowolił dobre panstwo pisu? a tylu mamy posłów radnych starostwów i nic? mamy przedstawicieli nie ma co.
Wyborca (2019-02-07 22:17) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
Jezusie Nazareński to on zarabia ok. 18.000 tysięcy złotych miesięcznie i jeszcze premie roczne, kto mu to dał i za co. Prezes Mateńko boi się tego powiedzieć, czyżby to on przyznał takie wynagrodzenie, nie chce mi się wierzyć. Ludzie jakie to jest draństwo co oni w tych spółkach miejskich wyczyniają i to za nasze pieniądze. Co robi tam Rada Nadzorcza, po co ona tam jest, skaranie Boskie. Burmistrza pobory ca. 9.000 zł. a dyrektorzy po 18.000zł, jeżeli to się potwierdzi to oni z tych spółek stworzyli "Dojne Krowy", ale to są tematy tabu , plebs tego nie musi wiedzieć.
jan (2019-02-07 22:24) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
to wyborcy pis widzicie jak swoich sie obsadza za grube pieniadze tworza stolki. Za śmieci bedziecie placic wiecej bo K..ś musi pracowac. Uciekl na zwolnienie bo 12tys wyplaty bedzie mial 80% zawsze to wiecej niz 4 tys a pozniej pan SZ stworzy kolejny dyrektorski stolek dla niego . Decyzja polityczna to nie bylo tworzenie dyrektorskiego stolka dla swego czlowieka??
do jan (2019-02-07 22:28) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
oj chyba nie z 12tys tylko dużo wiekszej pensji
do jan (2019-02-07 22:29) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
oj chyba nie z 12tys tylko dużo wiekszej pensji
wer (2019-02-07 22:31) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
CBA rządzi a głupi plebs glosujący na pis się cieszy że pare centów dostali bo naszym idolom wolno kombinować. Gmina płaci dużo mniej za smieci ale w gminie nie ma człowieka CBA który tyle zarabia a teraz jeszcze z wzgledu na niego drugi stolek od niczego został. Gmina ma wójta który sam ogarnia wszystko a śmieciami zajmują się dwie osoby które razem nawe 1/4 nie kosztują co sam CBA dlatego gmina płaci duzo mniej za śmieci . Dać podwyzke panu CBA niech miasto płaci 25zl od osoby za śmieci i 200% wiecej za scieki moze wtedy zrozumieja i podziekuja tej mafi hahah .
Prywatna.spólka.ŁUKÓW.S.A.(folwark.partyjny) (2019-02-07 22:37) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Człowieka CBA na prezydenta Człowieka CBA na prezydenta!!!!!! ustanowi sobie pensje 3mln miesięcznie i wybuduję w warszawie wieżowiec " K-CBA-tower" obok wierzowca który srebrna chciała budować
wiosna (2019-02-07 22:51) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
nie 12 a 47 milionów złotych dotacji na duży projekt, który trzeba pilnie realizować. dlaczego nikt nie interesuje się problemem sanitarnym miasta. tylko głupie bzdety piszecie. Oczyszczalnię trzeba modernizować, a nie gadać o dyrdymałach.
londo (2019-02-07 22:56) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
ciekaw jestem jeszcze ile ten pan ma wykorzystanych dni urlopu w ciągu roku..żeby nie było tak że uropuja sie na zwolnieniach lekarskich a pózniej ładna kaska wpływa za nie wykorzystany urlop na koniec..ładnie można kąbinować ładnie
do.wiosna (2019-02-07 23:01) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
wiesz dlaczego nie przeprowadzaja remontu oczyszczalni? Bo pan co dwa razy premie wzial po 30tys za dobra prace i podwyzke nie przewidzial ze remont oczyszczalni to 80-110mln bedzie kosztowac i pozyskal tylko 47mln ktore mu dali na odczepnego i wszyscy cieszyli sie ile to kasy pozyskali a teraz dupa po przetargu okazalo sie ze drugie tyle brakuje i teraz problem bo nie ma komu dołożyć a za taką małą kase nie wiedzą co remontować , skonczy sie na tym ze posada dyrektora od spraw remontu zje połowe kase a za druga polowe kupia farbe i pomaluja wszystko i remont zrobiony
do wiosna (2019-02-07 23:02) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
i dlatego prezes szuka oszczedności żeby było z czego zrealizować ten projekt czego tu nie rozumiesz?zaczeli od siebie a nie podnoszeniu cen za usługi..był przetarg czy co tam i sporo brakuje na ta inwestycję a z pustego nie nalejesz
qw (2019-02-07 23:17) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
skad wiosna ma zrozumiec jak to tępak tak jej kazali pisac i tyle. Kaśki Baśki to samo bagno
wiosna (2019-02-08 06:23) 3 7   |   zgłoś do usunięcia
prawda w oczy kole Matenko i Płudowski mają na stole załatwioną dotację 47 milionów tylko brać i realizować niezbędne zadania . ludzie czekają na kanalizacje i wodociągi. Kto jest przeciw ten nie jest ŁUKOWIAKIEM.
Do. Wiosna (2019-02-08 08:17) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Ty człowieku naprawdę jesteś tepaki em i tumanem. Nie rozumiesz nic i klepiesz głupoty w kółko bo guru tak kazał. Po pierwsze 47 mln to jest na modernizację oczyszczalni a nie na budowę kanalizacji i wodociągów. Sto razy o tym była mowa. Po drugie przetarg ogłoszony jeszcze za czasów byłego burmistrza na modernizację oczyszczalni nie wyłonil firmy. zgłosiło się kilka firm gdzie oferty były dużo wyższe od 47mln które człowiek cba pozyskał. Oferty firm były o 80%, 100% procent wyższe. Człowieku rozumiesz i umiesz czytać? Najtańsza oferta to prawie 80 mln za mniejszą kasę nikt nie chce robić remontu oczyszczalni. Człowiek który pozyskał 47mln nie miał pojęcia ile remont będzie wynosił i mimo to dostał premie 30tys za dobre wykonywanie pracy. Teraz jest problem skąd wziąść brakujące drugie tyle kasy. Nikt nie chce dać 40mln. I to jest sukces? Oczyszczalnia dalej będzie stara nie wydajna a syf będzie do krzny wypuszczany bo za te pieniądze nic nie zrobią. WIOSNA rozumiesz tepaku?
do powyższego komentatora (2019-02-08 09:52) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
wziąć, nie wziąć Panie wszechwiedzący profesorze
cz2 (2019-02-08 09:54) 2 6   |   zgłoś do usunięcia
a nie wziąść* - mi to ciężko przez klawiature przechodzi
Len (2019-02-08 11:00) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Pan prezes szuka oszczędności w PUiK, zapewne liczy na 30 tysięczną premię jak poprzednik.
Matoły.... (2019-02-08 11:31) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
....wziąć się do roboty nie łaska?
wiona (2019-02-08 17:08) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
do tego co pisał do wiosny : gościu to ty jesteś niedouczony i kłamiesz -47 milionów jest na cały duży projekt łącznie z budową i modernizacją sieci wodno kanalizacyjnymi oraz modernizacją oczyszczalni i stacji uzdatniania wody. Do sprawdzenia na stronach PUIK. Za pozyskanie dotacji poprzedni prezes nie dostał żadnej nagrody
Ss (2019-02-08 17:15) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Przyszedł głupi i słucha jak się toczy rozmowa a chciał zaistnieć i pokazać jaki mądry jest ale nie wie jak bo nic nie rozumie o czym rozmawiają nic nie wie no to wpadł na pomysł i zaczął sprawdzać ortografie "nie wziąć tylko wziąć" o kuźwa sam błąd zrobiłem bo taki głupi jestem no to CZ. 2 "nie wziąć tylko wziąść" i poszedł w świat dumny jak to wziął udział w mądrej dyskusji.
ogórek (2019-02-08 17:38) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
Mateńko niech się do roboty weźmie bo na mieście jeszcze sam nic nie zrobił. Śmieci i odbiór to granda, a tam jego brat pracuje.
proste rozwiązanie (2019-02-08 18:10) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ogłosić drugi przetarg i może się okazać, że 72 miliony, bo na tyle była wyceniona inwestycja, to za dużo. Boom inwestycyjny się skończył i firmy będą teraz robić za normalne ceny. Ja rozumiem, że tym co się nie myją oczyszczalnia niepotrzebna bo i w wiaderku się ochlapią ale większość mieszkańców jak zapłaci wyższe ceny za wodę i ścieki bo niestety będą coraz częstsze awarie a pieniądze za ich usuwanie też będą coraz większe to na jednej taczce wywiozą Płudowskiego i Mateńkę.
Edek (2019-02-09 15:14) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
tak czy siak Mateńko ma problem bo musi wyremontować oczyszczalnię i sieci kanalizacyjne. ludzie czekają tez na nowe kanalizacje i wodociągi. czy się doczekają?
Zofia (2019-02-10 23:30) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
dobrze gada wszystko czeka, a tu ani widu ani słychu. burmistrz boi się tych rzeczy. ZERO INWESTYCJI BO PO CO?
do Zofia (2019-02-10 23:43) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Zofia idż się ogól, bo jutro poniedziałek, jak się w pracy pokarzesz.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wezwani do starszego mężczyzny
Wezwani do starszego mężczyzny Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.
Paliły się śmieci
Paliły się śmieci Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz?
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz? Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej "Piastowanie funkcji dyrektora przez panią Ewę Siedlecką godzi w interes i dobre imię naszej placówki oraz spowoduje dalszą destabilizację w jej funkcjonowaniu" - piszą w liście do burmistrza pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Również rodzice chcą odwołania dyrektor, która pełni tę funkcję od 2017 r.
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby Remonty dróg, wyposażenie świetlic wiejskich, nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. Takie plany na przyszły rok mają sołectwa z terenu gminy Trzebieszów.
Gdzie jest nasz przystanek?
Gdzie jest nasz przystanek? "Ludzie, którzy w Krzówce czekają na busy i autobusy, muszą za nimi biegać, bo pekaesy zatrzymują się w innym miejscu" - alarmuje mieszkaniec gminy Serokomla. Wójt odpowiada, że zaprasza do Urzędu Gminy i obiecuje zastanowić się nad wiatą przystankową.
Mało pieniędzy na inwestycje
Mało pieniędzy na inwestycje Planowane dochody miasta Stoczek Łukowski w 2019 roku to ponad 10,5 mln zł, a wydatki to 10,2 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem instytucji miejskich, takich jak szkoły, przedszkole, MOPS czy urząd miasta. Część budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje.
Trwają ferie w ŁOK
Trwają ferie w ŁOK 45 młodych mieszkańców Łukowa uczestnicy z zimowych zajęciach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jaką ofertę przygotowała placówka na ferie?
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.
Plakaty od wszechpolaków
Plakaty od wszechpolaków Członkowie łukowskiej Młodzieży Wszechpolskiej zachęcają do świętowania walentynek, ale w nietypowy sposób. 14 lutego chcąc zamanifestować swoją miłość do Polski, będą rozdawać plakaty z kalendarzem w ramach akcji "Kocham Polskę".
Rodzinna zabawa w ŁOK
Rodzinna zabawa w ŁOK Około 50 dzieci z rodzicami wzięło udział w karnawałowej zabawie przygotowanej przez Łukowski Ośrodek Kultury. To kolejna inicjatywa przygotowana w czasie karnawału przez dom kultury.
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość ...
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość W naszym mieście od pewnego czasu funkcjonuje wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych. Działają w niej osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.
Dzień Japonii w Trzebieszowie
Dzień Japonii w Trzebieszowie Na sobotę 16 lutego w budynku szkoły podstawowej w Trzebieszowie zaplanowano "Dzień Japonii". Do wspólnego poznawania kultury tego kraju zaprasza Paweł Głowacki z klubu karate "Mawashi".
Przeczesali 250 ha lasu
Przeczesali 250 ha lasu Pracownicy Lasów Państwowych, Wojsko Polskie, Państwowa Straż Rybacka i Straż Leśna - łącznie 52 osoby poszukiwały martwych dzików w lasach gminy Stanin, aby zbadać je na obecność wirusa ASF.
Błoto i żużel zamiast drogi
Błoto i żużel zamiast drogi Jednym z problemów podnoszonych przez mieszkańców gminy Wojcieszków jest brak dobrej nawierzchni na drodze między Wojcieszkowem, a Ciężkim. Szczególnie na stan drogi skarżą się mieszkańcy Otylina, którzy domagają się od władz, by przez ich wieś przebiegała normalna droga.
Zainwestowali w szkoły i kanalizację
Zainwestowali w szkoły i kanalizację Tegoroczne planowane dochody gminy Stoczek Łukowski wyniosą ponad 41,2 mln zł, a wydatki - 39,5 mln zł. Na inwestycje gmina przeznaczy ponad 10 mln zł.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Trwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotachSzukali młodego mężczyznyChoinka „Lew, zuchy i stara szafa”Trwa remont SOR-u w Łukowie

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za film

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Wieczór z Edith Piaf
Wieczór z Edith Piaf
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert piosenek francuskiej szansonistki Edith Piaf. 13 marca w domu kultury piosenki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje