Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Dzisiaj odwiedziło nas 576 osób   |   Osób online: 58   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 29-12-2017 10:09   |   wyświetleń: 1509

Pionierski projekt edukacyjny w Świdrach

Tomasz Mróz, Mateusz Świętochowski, Hubert Kusio, Jakub Rosa, Konrad Osiński i Mateusz Piskorz to uczniowie Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, którzy wygrali wycieczkę do fabryki wełny mineralnej w Gliwicach. Wyjazd zorganizowano w ramach programu edukacyjnego Szkoła Izolacji Jetro Isover.
Pionierski projekt edukacyjny w Świdrachfoto. Redakcja 
Przez ostatnie tygodnie w firmie budowlanej Jetro w Świdrach odbywał się program edukacyjny „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół średnich powiatu łukowskiego. Młodzi ludzie dowiadywali się m.in. jakie parametry techniczne posiadają produkty Isover i w jakich znanych miejscach w kraju i za granicą zostały one użyte. W programie rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1, 2 i 3 z Łukowa oraz przedstawiciele szkół ze Stoczka Łukowskiego i Adamowa. Wszyscy walczyli o nagrodę główną - wyjazd do fabryki wełny mineralnej w Gliwicach.

Program „Szkoła Izolacji Jetro Isover” to pionierska inicjatywa właściciela firmy Jetro, Karola Walo oraz Marka Borówki, regionalnego doradcy techniczno-handlowego Isover. To właśnie przedstawiciel jednej z wiodących marek budowlanych przez ostatnie tygodnie prowadził wykłady na temat zastosowania wełny mineralnej i systemów akustycznych w codziennych sytuacjach. Teraz skomentował program edukacyjny firmy ze Świdrów oraz opowiedział o tajnikach pracy w swojej branży.

Redakcja Łuków24.pl: Panie Marku, ile osób pracuje obecnie w polskim oddziale Isover? Czy jesteście skupieni w jednym dziale, czy waszą marką „opiekują” się też pracownicy różnych szczebli?

Marek Borówka, Isover: Marka Isover jest częścią międzynarodowego koncernu Saint-Gobain, obecnego w branży budowlanej czy motoryzacyjnej. Firma ta produkuje m.in. szyby samochodowe, tworzywa sztuczne, czy materiały branży grzewczej. W samym Isoverze na terenie Polski zatrudnionych jest około 330 osób. Są to osoby pracujące na tzw. produkcji, czy w dziale logistyki, ale też pracownicy biurowi, przedstawiciele handlowi lub doradcy inwestycyjni. Mamy też doradców technicznych czy specjalistów od tzw. działu „Prefa” czyli budownictwa szkieletowego. Mój dział (doradztwo techniczno-handlowe) skupia obecnie 15 osób i rozproszony jest na trzy części kraju: Północ, Centrum oraz Południe. Często jesteśmy „twarzą” firmy i mamy kontakt z końcowym klientem. Opiekujemy się i odwiedzamy autoryzowane punkty sprzedaży Isover, takie jak firma Jetro Karola Walo w Świdrach. Prowadzimy szkolenia dla przedsiębiorców, czy organizujemy programy takie jak „Szkła Izolacji Jetro Isover”.

No właśnie. Czy „Szkoła Izolacji Jetro Isover” jest oryginalnym przedsięwzięciem na mapie Polski?

Z pewnością. Jako doradcy techniczno-handlowi zobowiązani jesteśmy przez pracodawcę do organizowania średnio raz do roku różnego rodzaju spotkań i szkoleń z naszymi Odbiorcami. Takie zasady tyczą się wszystkich przedstawicieli w kraju. Prowadzimy więc szkolenia branżowe, czy wykłady w szkołach, ale adresowane dla uczniów tzw. „budowlanki”. W przypadku „Szkoły Izolacji Jetro Isover” współpraca ta dotyczy uczniów o innych kierunkach czy zwodach niż tożsame z naszą branżą, lecz jak się okazuje, nie stanowi to żadnej przeszkody czy problemu. Można więc powiedzieć, że jest to działanie pionierskie w naszej firmie. Zdradzę w tym miejscu, że być może pomysł zaproponowany przez Karola Walo, być może już wkrótce zostanie rozpowszechniony w innych miejscach Polski.

Jak w ogóle doszło do realizacji Szkoły Izolacji Jetro Isover? Czy wymagało to zgody tzw. „góry”?

Wieloletnią praktyką firmy jest aktywizowanie oddolnych działań. Mamy w tym temacie wolną rękę. Gdy otrzymamy jakiś pomysł, zawsze bardzo chętnie staramy się odpowiadać na niego pozytywnie. Mówiąc inaczej: gdy osoba, lub firma będąca dystrybutorem marki Isover na lokalnym rynku - tak jak Jetro w Świdrach - zgłasza do nas jakiś pomysł, chętnie wchodzimy w takie inicjatywy, lecz chcemy żeby to wychodziło „stąd”. Uważamy, że osoby takie jak Karol Walo lepiej znają środowisko i wiedzą do kogo zaadresować swoje pomysły. Po prostu lepiej znają ludzi. Owszem marka Isover wspiera akcje ogólnopolskie, lecz tak samo ważne są dla nas małe oddolne inicjatywy.

Jeśli chodzi o Jetro i Karola, to wszystko zaczęło się od jednego telefonu. Z tego co wiem z rozmów z właścicielem firmy, do Jetro często zgłaszają się osoby, które chcą w tym miejscu odbyć praktyki zawodowe. Co ważne, uczniowie chcą pracować w Jetro nie tylko dla „papierka” ale również po to, by pogłębić wiedzę budowlaną. Pomyśleliśmy więc, że być może warto pójść w tym kierunku i zorganizować ciekawe warsztaty dla młodzieży. Tak powstała „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, której jednym z celów jest zasygnalizowanie uczniom, że mogą w przyszłości podjąć pracę w branży i że może być ona ekscytująca.

Czy prowadząc cykliczne warsztaty dla młodzieży, nasunęły się Panu jakieś wnioski, odczucia?

Zdecydowanie! Cieszę się, że pojawiły się publikacje i komentarze na temat tej inicjatywy. „Szkoła Izolacji Jetro Isover” z pewnością została zauważona przez inne firmy z branży oraz kontrahentów. Jak wspomniałem wcześniej, być może przeniesiemy doświadczenia ze współpracy z Karolem także na inne miejsca kraju. To byłoby dużym wyróżnieniem. Moim zdaniem więcej mówi się też o samym Isoverze, jak i o firmie Jetro.

Jeśli chodzi o zainteresowanie tematyką wśród uczniów, pozytywnym jest to, że po zakończonych wykładach i prezentacji, młodzież podchodzi do mnie, dopytuje, chce rozwiać swoje wątpliwości. Pojawiły się nawet prośby o zatrudnienie, czy podjęcie praktyk. Jest to bardzo fajny sygnał dowodzący, że nasza praca nie idzie na marne. Poziom wiedzy oczywiście jest zróżnicowany, widać że uczniowie uczący się w kierunku zbliżonym do „budowlanki” mają więcej punktów w teście niż ich rówieśnicy z innych szkół.

Jak wygląda zainteresowanie marką Isover w okresie jesienno-zimowym? Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy, termometry za oknem pokazywały zupełnie inne wartości. Czy zimą urywają się telefony przedstawicielom handlowym Isovera?

Moim zdaniem od kilku lat widać tzw. spłaszczenie sprzedaży. To znaczy, że przez cały rok kształtuje się ona na podobnym poziomie. Nie ma miesięcy, w których sprzedaż wyrobów Isovera idzie jak szalona i miesięcy, gdy nic nie sprzedajemy. Owszem zimę można przyjąć za początek tzw. „sezonu”, lecz wynika to z ustawienia robót budowlanych przez wykonawców. W lecie widać mniej zamówień, ale przyczyn doszukiwałbym się raczej z okresów urlopowych. Latem najczęściej wykonuje się stany surowe budynków, a jesienią i zimą kontynuuje prace wykończeniowe w ich wnętrzach. Wtedy też sprzedajemy dużo materiałów izolujących ciepło czy dźwięk. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że wyroby marki Isover bez problemu wytrzymują różnice temperatur między ciepłym wnętrzem budynku, a zimową pogodą na zewnątrz. Produkty z wełny mineralnej są hydrofobizowane, a więc odporne na pojawianie się pary wodnej. Ewentualne dostanie się wilgoci do wełny może tymczasowo pogorszyć jej właściwości izolacyjne, jednak po wyschnięciu wełny, wraca ona do swoich pierwotnych właściwości.

Czyli warto skorzystać z wyrobów Isover?

Oczywiście. Tak samo ze wszystkich produktów oferowanych przez firmę Jetro Karola Walo!

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Premier Morawiecki w Łukowie
Premier Morawiecki w Łukowie Zakończyło się spotkanie mieszkańców Łukowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości opowiadał o planach i zasługach rządzących przez ponad godzinę, a przez kolejne pół odpowiadał na pytania publiczności.
„Król Albanii” odwiedził Łuków
„Król Albanii” odwiedził Łuków W piątek tańczył w "Tańcu z gwiazdami", a w sobotę grał w piłkę nożną w Łukowie. Do naszego miasta przyjechał Paweł Mikołajuw, czyli popularny Popek.
Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora
Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora Sławomir Rzymowski, pełniący funkcję dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej to kandydat na kuratora Orląt Łuków. Informację potwierdził dziś starosta Janusz Kozioł.
Na "Giselle" do Kina Łuków
Na Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.
"Rolnik" szkołą innowacji
"Szkoła Innowacji" to tytuł, którym poszczycić się może Zespół Szkół nr 3 w Łukowie. Tym samym łukowski "Rolnik" po raz kolejny dołącza do placówek stawiających na jakość i różnorodność kształcenia.
Szef rządu w Łukowie. Marszałek też
Szef rządu w Łukowie. Marszałek też Dużo pracy w weekend będą miały w Łukowie władze miasta. Do naszego miasta z wizytami przyjeżdżają Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Premier RP Mateusz Morawiecki.
Pozbądź się elektrośmieci. Zbiórka w ZS nr 2 ...
Pozbądź się elektrośmieci. Zbiórka w ZS nr 2 Do środy 25 kwietnia mieszkańcy Łukowa mogą przynosić elektrośmieci do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Warszawskiej. W szkole trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który trafi do profesjonalnej utylizacji.
Don Wasyl wystąpił w Łukowie
Don Wasyl wystąpił w Łukowie Barwne stroje i temperament na scenie. W Łukowie koncertował jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki cygańskiej - Don Vasyl.
Wędkarskie mistrzostwa przed nami
Wędkarskie mistrzostwa przed nami Łukowskie koła wędkarskie zapraszają na mistrzowskie zawody w Rówcach w gminie Zbuczyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 kwietnia.
Ukradł anteny i... puste pudełka po CB-radiach
Ukradł anteny i... puste pudełka po CB-radiach Nietypowa kradzież w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. Łupem 25-letniego mężczyzny padły anteny CB oraz... puste pudełka po radiach. Mężczyzna wpadł już w ręce policji.
Konferencja dla rodziców
Konferencja dla rodziców Zespół Placówek w Łukowie zaprasza rodziców dzieci zagrożonych niepełnosprawnością na konferencję poświęconą programowi "Za Życiem". Wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 kwietnia.
Szkoła z Radoryża z certyfikatem
Szkoła z Radoryża z certyfikatem ZS w Radoryżu Smolanym już po raz piąty otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2018". To nagroda za aktywność placówki na wielu szczeblach.
Ruszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy?
Ruszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy? Pomiędzy ulicą Świderską i Radzyńską pojawiły się ślady ciężkiego sprzętu. Czy to oznacza początek prac nad III etapem Małej Obwodnicy Łukowa?
Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów
Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów Przed nami Dni Otwarte we wszystkich szkołach średnich powiatu łukowskiego. Placówki prezentować będą ofertę edukacyjną i zachęcać gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w tym miejscu.
Znamy wyniki piłkarskiej Licealiady
Znamy wyniki piłkarskiej Licealiady Drużyny IV LO oraz I LO w Łukowie wygrały powiatowe zawody w piłkę nożną w ramach tzw. Licealiady. Poniżej komunikat Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.
Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej
Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej Tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie w zawodach piłki ręcznej rozegranych na początku kwietnia w Kraśniku. To już kolejny sukces łukowskiej ?Jedynki? w tej dyscyplinie sportu.
Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim
Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim We wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie klubu "Kamena". Tym razem gościem programu był łukowski poeta Janusz Jastrzębski.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Premier Morawiecki w ŁukowieDon Wasyl wystąpił w ŁukowieRuszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy?Spotkanie z Janem Januszem JastrzębskimPoznawali historię miastaSzczęśliwa Lekcja niepodległości w Stoczku ŁukowskimKolizja pod Urzędem Miasta13 medali KSW ŁukówZwolniony z matury za wiedzęPoznawali Sienkiewicza wspólnie z PKS-em

Obejrzyj

Wjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego DołęgiWyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz filmPolicyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VAT

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
01
02
03
04
05
06
Na "Giselle" do Kina Łuków
Na
Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

OSiR i Spółdzielnia zapraszają na zawody
OSiR i Spółdzielnia zapraszają na zawody
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zapraszają na: "XVIII Łukowski Turniej Drużyn Podwórkowych w Piłce Nożnej pamięci Grzegorza Kowalewskiego". Zawody zaplanowano na przełomie maja i czerwca.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
pozostałe: Wykonujemy usługi malowania
Wykonujemy usługi malowania : - wnętrza - dachy - elewacje - inne
praca: Praca dla Elektromonterów w Warszawie
Praca dla Elektromonterów w Warszawie. Wypłacana delegacja 30,00 zł netto + stawka godzinowa. Kwatera + przejazdy po stronie firmy. Umowa o pracę, narzędzia i odzież. ...
Dam pracę: Monter Izolacji Termicznej – Belgia/Niemcy
Zatrudnimy Monterów Izolacji Termicznej do pracy na terenie Belgii i Niemiec. Zapewniamy zakwaterowanie, przejazd, narzędzia oraz odzież. Umowa o pracę, 1800 euro netto podstawy. Wymagamy ...
pozostałe: Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych wypadkach
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje