Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Dzisiaj odwiedziło nas 198 osób   |   Osób online: 56   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 29-12-2017 10:09   |   wyświetleń: 1862

Pionierski projekt edukacyjny w Świdrach

Tomasz Mróz, Mateusz Świętochowski, Hubert Kusio, Jakub Rosa, Konrad Osiński i Mateusz Piskorz to uczniowie Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, którzy wygrali wycieczkę do fabryki wełny mineralnej w Gliwicach. Wyjazd zorganizowano w ramach programu edukacyjnego Szkoła Izolacji Jetro Isover.
Pionierski projekt edukacyjny w Świdrachfoto. Redakcja 
Przez ostatnie tygodnie w firmie budowlanej Jetro w Świdrach odbywał się program edukacyjny „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół średnich powiatu łukowskiego. Młodzi ludzie dowiadywali się m.in. jakie parametry techniczne posiadają produkty Isover i w jakich znanych miejscach w kraju i za granicą zostały one użyte. W programie rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1, 2 i 3 z Łukowa oraz przedstawiciele szkół ze Stoczka Łukowskiego i Adamowa. Wszyscy walczyli o nagrodę główną - wyjazd do fabryki wełny mineralnej w Gliwicach.

Program „Szkoła Izolacji Jetro Isover” to pionierska inicjatywa właściciela firmy Jetro, Karola Walo oraz Marka Borówki, regionalnego doradcy techniczno-handlowego Isover. To właśnie przedstawiciel jednej z wiodących marek budowlanych przez ostatnie tygodnie prowadził wykłady na temat zastosowania wełny mineralnej i systemów akustycznych w codziennych sytuacjach. Teraz skomentował program edukacyjny firmy ze Świdrów oraz opowiedział o tajnikach pracy w swojej branży.

Redakcja Łuków24.pl: Panie Marku, ile osób pracuje obecnie w polskim oddziale Isover? Czy jesteście skupieni w jednym dziale, czy waszą marką „opiekują” się też pracownicy różnych szczebli?

Marek Borówka, Isover: Marka Isover jest częścią międzynarodowego koncernu Saint-Gobain, obecnego w branży budowlanej czy motoryzacyjnej. Firma ta produkuje m.in. szyby samochodowe, tworzywa sztuczne, czy materiały branży grzewczej. W samym Isoverze na terenie Polski zatrudnionych jest około 330 osób. Są to osoby pracujące na tzw. produkcji, czy w dziale logistyki, ale też pracownicy biurowi, przedstawiciele handlowi lub doradcy inwestycyjni. Mamy też doradców technicznych czy specjalistów od tzw. działu „Prefa” czyli budownictwa szkieletowego. Mój dział (doradztwo techniczno-handlowe) skupia obecnie 15 osób i rozproszony jest na trzy części kraju: Północ, Centrum oraz Południe. Często jesteśmy „twarzą” firmy i mamy kontakt z końcowym klientem. Opiekujemy się i odwiedzamy autoryzowane punkty sprzedaży Isover, takie jak firma Jetro Karola Walo w Świdrach. Prowadzimy szkolenia dla przedsiębiorców, czy organizujemy programy takie jak „Szkła Izolacji Jetro Isover”.

No właśnie. Czy „Szkoła Izolacji Jetro Isover” jest oryginalnym przedsięwzięciem na mapie Polski?

Z pewnością. Jako doradcy techniczno-handlowi zobowiązani jesteśmy przez pracodawcę do organizowania średnio raz do roku różnego rodzaju spotkań i szkoleń z naszymi Odbiorcami. Takie zasady tyczą się wszystkich przedstawicieli w kraju. Prowadzimy więc szkolenia branżowe, czy wykłady w szkołach, ale adresowane dla uczniów tzw. „budowlanki”. W przypadku „Szkoły Izolacji Jetro Isover” współpraca ta dotyczy uczniów o innych kierunkach czy zwodach niż tożsame z naszą branżą, lecz jak się okazuje, nie stanowi to żadnej przeszkody czy problemu. Można więc powiedzieć, że jest to działanie pionierskie w naszej firmie. Zdradzę w tym miejscu, że być może pomysł zaproponowany przez Karola Walo, być może już wkrótce zostanie rozpowszechniony w innych miejscach Polski.

Jak w ogóle doszło do realizacji Szkoły Izolacji Jetro Isover? Czy wymagało to zgody tzw. „góry”?

Wieloletnią praktyką firmy jest aktywizowanie oddolnych działań. Mamy w tym temacie wolną rękę. Gdy otrzymamy jakiś pomysł, zawsze bardzo chętnie staramy się odpowiadać na niego pozytywnie. Mówiąc inaczej: gdy osoba, lub firma będąca dystrybutorem marki Isover na lokalnym rynku - tak jak Jetro w Świdrach - zgłasza do nas jakiś pomysł, chętnie wchodzimy w takie inicjatywy, lecz chcemy żeby to wychodziło „stąd”. Uważamy, że osoby takie jak Karol Walo lepiej znają środowisko i wiedzą do kogo zaadresować swoje pomysły. Po prostu lepiej znają ludzi. Owszem marka Isover wspiera akcje ogólnopolskie, lecz tak samo ważne są dla nas małe oddolne inicjatywy.

Jeśli chodzi o Jetro i Karola, to wszystko zaczęło się od jednego telefonu. Z tego co wiem z rozmów z właścicielem firmy, do Jetro często zgłaszają się osoby, które chcą w tym miejscu odbyć praktyki zawodowe. Co ważne, uczniowie chcą pracować w Jetro nie tylko dla „papierka” ale również po to, by pogłębić wiedzę budowlaną. Pomyśleliśmy więc, że być może warto pójść w tym kierunku i zorganizować ciekawe warsztaty dla młodzieży. Tak powstała „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, której jednym z celów jest zasygnalizowanie uczniom, że mogą w przyszłości podjąć pracę w branży i że może być ona ekscytująca.

Czy prowadząc cykliczne warsztaty dla młodzieży, nasunęły się Panu jakieś wnioski, odczucia?

Zdecydowanie! Cieszę się, że pojawiły się publikacje i komentarze na temat tej inicjatywy. „Szkoła Izolacji Jetro Isover” z pewnością została zauważona przez inne firmy z branży oraz kontrahentów. Jak wspomniałem wcześniej, być może przeniesiemy doświadczenia ze współpracy z Karolem także na inne miejsca kraju. To byłoby dużym wyróżnieniem. Moim zdaniem więcej mówi się też o samym Isoverze, jak i o firmie Jetro.

Jeśli chodzi o zainteresowanie tematyką wśród uczniów, pozytywnym jest to, że po zakończonych wykładach i prezentacji, młodzież podchodzi do mnie, dopytuje, chce rozwiać swoje wątpliwości. Pojawiły się nawet prośby o zatrudnienie, czy podjęcie praktyk. Jest to bardzo fajny sygnał dowodzący, że nasza praca nie idzie na marne. Poziom wiedzy oczywiście jest zróżnicowany, widać że uczniowie uczący się w kierunku zbliżonym do „budowlanki” mają więcej punktów w teście niż ich rówieśnicy z innych szkół.

Jak wygląda zainteresowanie marką Isover w okresie jesienno-zimowym? Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy, termometry za oknem pokazywały zupełnie inne wartości. Czy zimą urywają się telefony przedstawicielom handlowym Isovera?

Moim zdaniem od kilku lat widać tzw. spłaszczenie sprzedaży. To znaczy, że przez cały rok kształtuje się ona na podobnym poziomie. Nie ma miesięcy, w których sprzedaż wyrobów Isovera idzie jak szalona i miesięcy, gdy nic nie sprzedajemy. Owszem zimę można przyjąć za początek tzw. „sezonu”, lecz wynika to z ustawienia robót budowlanych przez wykonawców. W lecie widać mniej zamówień, ale przyczyn doszukiwałbym się raczej z okresów urlopowych. Latem najczęściej wykonuje się stany surowe budynków, a jesienią i zimą kontynuuje prace wykończeniowe w ich wnętrzach. Wtedy też sprzedajemy dużo materiałów izolujących ciepło czy dźwięk. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że wyroby marki Isover bez problemu wytrzymują różnice temperatur między ciepłym wnętrzem budynku, a zimową pogodą na zewnątrz. Produkty z wełny mineralnej są hydrofobizowane, a więc odporne na pojawianie się pary wodnej. Ewentualne dostanie się wilgoci do wełny może tymczasowo pogorszyć jej właściwości izolacyjne, jednak po wyschnięciu wełny, wraca ona do swoich pierwotnych właściwości.

Czyli warto skorzystać z wyrobów Isover?

Oczywiście. Tak samo ze wszystkich produktów oferowanych przez firmę Jetro Karola Walo!

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zagłosowało ponad 40% uprawnionych
Zagłosowało ponad 40% uprawnionych Ponad 40% uprawnionych do głosowania mieszkańców Łukowa zdążyło oddać swój głos w wyborach samorządowych. To dane na godzinę 17.
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie?
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie? Informowaliśmy o frekwencji wyborczej w Łukowie, teraz przyszedł czas inne gminy w powiecie łukowskim. Jak dużo wyborców poszło do urn do godziny 12?
Łuków: frekwencja w wyborach
Łuków: frekwencja w wyborach Trwa głosowanie w lokalach wyborczych. Mieszkańcy Łukowa wybierają swoich przedstawicieli na stanowisko burmistrza, radnych miejskich, powiatowych i wybierają przedstawiciela w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Frekwencja na godzinę 12. wyniosła w dzisiejszych wyborach 17,56%.
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie 101-letni łukowianin nie będzie miło wspominał piątkowego wieczoru w Warszawie. Mężczyzna jadący oplem Trasą Siekierkowską wjechał w pewnym momencie w bariery energochłonne. O nietypowej kolizji informują największe serwisy informacyjne w kraju.
Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje