Dziś są imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 173 osób   |   Osób online: 90   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 29-12-2017 10:09   |   wyświetleń: 1710

Pionierski projekt edukacyjny w Świdrach

Tomasz Mróz, Mateusz Świętochowski, Hubert Kusio, Jakub Rosa, Konrad Osiński i Mateusz Piskorz to uczniowie Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, którzy wygrali wycieczkę do fabryki wełny mineralnej w Gliwicach. Wyjazd zorganizowano w ramach programu edukacyjnego Szkoła Izolacji Jetro Isover.
Pionierski projekt edukacyjny w Świdrachfoto. Redakcja 
Przez ostatnie tygodnie w firmie budowlanej Jetro w Świdrach odbywał się program edukacyjny „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół średnich powiatu łukowskiego. Młodzi ludzie dowiadywali się m.in. jakie parametry techniczne posiadają produkty Isover i w jakich znanych miejscach w kraju i za granicą zostały one użyte. W programie rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1, 2 i 3 z Łukowa oraz przedstawiciele szkół ze Stoczka Łukowskiego i Adamowa. Wszyscy walczyli o nagrodę główną - wyjazd do fabryki wełny mineralnej w Gliwicach.

Program „Szkoła Izolacji Jetro Isover” to pionierska inicjatywa właściciela firmy Jetro, Karola Walo oraz Marka Borówki, regionalnego doradcy techniczno-handlowego Isover. To właśnie przedstawiciel jednej z wiodących marek budowlanych przez ostatnie tygodnie prowadził wykłady na temat zastosowania wełny mineralnej i systemów akustycznych w codziennych sytuacjach. Teraz skomentował program edukacyjny firmy ze Świdrów oraz opowiedział o tajnikach pracy w swojej branży.

Redakcja Łuków24.pl: Panie Marku, ile osób pracuje obecnie w polskim oddziale Isover? Czy jesteście skupieni w jednym dziale, czy waszą marką „opiekują” się też pracownicy różnych szczebli?

Marek Borówka, Isover: Marka Isover jest częścią międzynarodowego koncernu Saint-Gobain, obecnego w branży budowlanej czy motoryzacyjnej. Firma ta produkuje m.in. szyby samochodowe, tworzywa sztuczne, czy materiały branży grzewczej. W samym Isoverze na terenie Polski zatrudnionych jest około 330 osób. Są to osoby pracujące na tzw. produkcji, czy w dziale logistyki, ale też pracownicy biurowi, przedstawiciele handlowi lub doradcy inwestycyjni. Mamy też doradców technicznych czy specjalistów od tzw. działu „Prefa” czyli budownictwa szkieletowego. Mój dział (doradztwo techniczno-handlowe) skupia obecnie 15 osób i rozproszony jest na trzy części kraju: Północ, Centrum oraz Południe. Często jesteśmy „twarzą” firmy i mamy kontakt z końcowym klientem. Opiekujemy się i odwiedzamy autoryzowane punkty sprzedaży Isover, takie jak firma Jetro Karola Walo w Świdrach. Prowadzimy szkolenia dla przedsiębiorców, czy organizujemy programy takie jak „Szkła Izolacji Jetro Isover”.

No właśnie. Czy „Szkoła Izolacji Jetro Isover” jest oryginalnym przedsięwzięciem na mapie Polski?

Z pewnością. Jako doradcy techniczno-handlowi zobowiązani jesteśmy przez pracodawcę do organizowania średnio raz do roku różnego rodzaju spotkań i szkoleń z naszymi Odbiorcami. Takie zasady tyczą się wszystkich przedstawicieli w kraju. Prowadzimy więc szkolenia branżowe, czy wykłady w szkołach, ale adresowane dla uczniów tzw. „budowlanki”. W przypadku „Szkoły Izolacji Jetro Isover” współpraca ta dotyczy uczniów o innych kierunkach czy zwodach niż tożsame z naszą branżą, lecz jak się okazuje, nie stanowi to żadnej przeszkody czy problemu. Można więc powiedzieć, że jest to działanie pionierskie w naszej firmie. Zdradzę w tym miejscu, że być może pomysł zaproponowany przez Karola Walo, być może już wkrótce zostanie rozpowszechniony w innych miejscach Polski.

Jak w ogóle doszło do realizacji Szkoły Izolacji Jetro Isover? Czy wymagało to zgody tzw. „góry”?

Wieloletnią praktyką firmy jest aktywizowanie oddolnych działań. Mamy w tym temacie wolną rękę. Gdy otrzymamy jakiś pomysł, zawsze bardzo chętnie staramy się odpowiadać na niego pozytywnie. Mówiąc inaczej: gdy osoba, lub firma będąca dystrybutorem marki Isover na lokalnym rynku - tak jak Jetro w Świdrach - zgłasza do nas jakiś pomysł, chętnie wchodzimy w takie inicjatywy, lecz chcemy żeby to wychodziło „stąd”. Uważamy, że osoby takie jak Karol Walo lepiej znają środowisko i wiedzą do kogo zaadresować swoje pomysły. Po prostu lepiej znają ludzi. Owszem marka Isover wspiera akcje ogólnopolskie, lecz tak samo ważne są dla nas małe oddolne inicjatywy.

Jeśli chodzi o Jetro i Karola, to wszystko zaczęło się od jednego telefonu. Z tego co wiem z rozmów z właścicielem firmy, do Jetro często zgłaszają się osoby, które chcą w tym miejscu odbyć praktyki zawodowe. Co ważne, uczniowie chcą pracować w Jetro nie tylko dla „papierka” ale również po to, by pogłębić wiedzę budowlaną. Pomyśleliśmy więc, że być może warto pójść w tym kierunku i zorganizować ciekawe warsztaty dla młodzieży. Tak powstała „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, której jednym z celów jest zasygnalizowanie uczniom, że mogą w przyszłości podjąć pracę w branży i że może być ona ekscytująca.

Czy prowadząc cykliczne warsztaty dla młodzieży, nasunęły się Panu jakieś wnioski, odczucia?

Zdecydowanie! Cieszę się, że pojawiły się publikacje i komentarze na temat tej inicjatywy. „Szkoła Izolacji Jetro Isover” z pewnością została zauważona przez inne firmy z branży oraz kontrahentów. Jak wspomniałem wcześniej, być może przeniesiemy doświadczenia ze współpracy z Karolem także na inne miejsca kraju. To byłoby dużym wyróżnieniem. Moim zdaniem więcej mówi się też o samym Isoverze, jak i o firmie Jetro.

Jeśli chodzi o zainteresowanie tematyką wśród uczniów, pozytywnym jest to, że po zakończonych wykładach i prezentacji, młodzież podchodzi do mnie, dopytuje, chce rozwiać swoje wątpliwości. Pojawiły się nawet prośby o zatrudnienie, czy podjęcie praktyk. Jest to bardzo fajny sygnał dowodzący, że nasza praca nie idzie na marne. Poziom wiedzy oczywiście jest zróżnicowany, widać że uczniowie uczący się w kierunku zbliżonym do „budowlanki” mają więcej punktów w teście niż ich rówieśnicy z innych szkół.

Jak wygląda zainteresowanie marką Isover w okresie jesienno-zimowym? Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy, termometry za oknem pokazywały zupełnie inne wartości. Czy zimą urywają się telefony przedstawicielom handlowym Isovera?

Moim zdaniem od kilku lat widać tzw. spłaszczenie sprzedaży. To znaczy, że przez cały rok kształtuje się ona na podobnym poziomie. Nie ma miesięcy, w których sprzedaż wyrobów Isovera idzie jak szalona i miesięcy, gdy nic nie sprzedajemy. Owszem zimę można przyjąć za początek tzw. „sezonu”, lecz wynika to z ustawienia robót budowlanych przez wykonawców. W lecie widać mniej zamówień, ale przyczyn doszukiwałbym się raczej z okresów urlopowych. Latem najczęściej wykonuje się stany surowe budynków, a jesienią i zimą kontynuuje prace wykończeniowe w ich wnętrzach. Wtedy też sprzedajemy dużo materiałów izolujących ciepło czy dźwięk. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że wyroby marki Isover bez problemu wytrzymują różnice temperatur między ciepłym wnętrzem budynku, a zimową pogodą na zewnątrz. Produkty z wełny mineralnej są hydrofobizowane, a więc odporne na pojawianie się pary wodnej. Ewentualne dostanie się wilgoci do wełny może tymczasowo pogorszyć jej właściwości izolacyjne, jednak po wyschnięciu wełny, wraca ona do swoich pierwotnych właściwości.

Czyli warto skorzystać z wyrobów Isover?

Oczywiście. Tak samo ze wszystkich produktów oferowanych przez firmę Jetro Karola Walo!

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

STOP na skrzyżowaniu Stodolnej i Wojska Polskiego?
STOP na skrzyżowaniu Stodolnej i Wojska Polskiego? Do naszej Redakcji zwrócił się Czytelnik z zapytaniem, czy na skrzyżowaniu ulic Stodolnej i Wojska Polskiego w Łukowie zarządca drogi mógłby postawić znak STOP. Dlaczego?
Zabawa mimo deszczu
Zabawa mimo deszczu Choć padający deszcz nie sprzyjał frekwencji, osoby które przyszły w niedzielę na festyn integracyjny" Bądźmy Razem" nie narzekały na brak atrakcji. Co działo się na obiektach rekreacyjno-sportowych nad Krzną?
Przegrana w sparingu
Przegrana w sparingu Piłkarze Orląt Łuków rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Beniaminek IV-ligi uległ we wtorek 10 lipca Mazovii II Mińsk Mazowiecki 1:4.
Nowe mapy Łukowa w Google Maps
Nowe mapy Łukowa w Google Maps Na popularnej stronie internetowej Google Maps pojawiły się nowe zdjęcia satelitarne naszego miasta. Z lotu ptaka widać m.in. powstający III etap Małej Obwodnicy Łukowa, czy budowaną fabrykę ŁukPaszu.
"Razem Raźniej" w Anelinie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Anielinie zaprasza na V Piknik Integracyjny "Razem Raźniej". Wydarzenie zaplanowano na 25 lipca.
Polsko-włoski duet zagrał koncert organowy
Polsko-włoski duet zagrał koncert organowy Dwa koncerty zostały do zakończenia tegorocznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który gości w łukowskich kościołach. W niedzielę 15 lipca w naszym mieście swoje umiejętności zaprezentowali kolejni artyści.
"MUS!" zagra w amfiteatrze. Przyjdź na bezpłatny koncert
Kolejna odsłona "Łukowskiego Lata z Muzami", czyli cyklu imprez mających umilić spędzanie wakacji w mieście. Tym razem w niedzielę 22 lipca w amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu "MUS!".
Brzozowa: "Chcemy dobrej, oświetlonej drogi"
Brzozowa: Mieszkańcy ul. Brzozowej narzekają na fatalny stan nawierzchni na ich drodze, brak oświetlenia i przyłączenia do kanalizacji. Miasto w tym roku jednak nie planuje żadnych inwestycji na tej ulicy.
"Paczka" w Łazach, Madej w Sokole
Znamy pierwsze zmiany na stołkach trenerskich. W nowym sezonie Sokół Adamów i ŁKS Łazy poprowadzą nowi szkoleniowcy.
Będą samochody dla OSP
Będą samochody dla OSP Ochotnicze Straże Pożarne w Gręzówce i Turzych Rogach otrzymają już wkrótce nowe samochody. Jakie pojazdy zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców?
OSiR zaprasza na turniej siatkówki
OSiR zaprasza na turniej siatkówki Po rozgrywkach piłkarskich, czas na zmagania w piłce siatkowej. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym z wakacyjnych turniejów sportowych.
Zadbaj o swoją urodę. Salon Wellsens zaprasza
Zadbaj o swoją urodę. Salon Wellsens zaprasza Salon Wellsens zaprasza do skorzystania ze swoich usług. Firma zmieniła siedzibę i organizuje z tej okazji wyjątkowe atrakcje.
Wypadek w Januszówce. Szóstka rannych
Wypadek w Januszówce. Szóstka rannych Sześć osób trafiło do szpitala po kolizji, do której doszło w niedzielę rano w Januszówce (gm. Stoczek Łukowski). Na drodze powiatowej zderzyły się Honda Civic i Volkswagen Passat.
Wakacyjny turniej na Orliku
Wakacyjny turniej na Orliku Na Orliku przy I LO, a nie jak pierwotnie zapowiadano na obiektach sportowo-rekreacyjnych nad Krzną, odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej. W zawodach wzięło udział 120 piłkarzy.
Ukradli samochód za 200 tysięcy
Ukradli samochód za 200 tysięcy Kradzież samochodu osobowego i uszkodzenia karoserii innych pojazdów odnotowali w zeszłym tygodniu łukowscy policjanci. Co takiego znaleźć można w najnowszej kronice kryminalnej?
Święto miodów już za 3 tygodnie
Święto miodów już za 3 tygodnie Na 5 sierpnia zaplanowano tradycyjne już Święto Miodów Ziemi Łukowskiej. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się jak zawsze w Ławkach.
Rowerowa szajka rozbita
Rowerowa szajka rozbita 9 skradzionych rowerów odnaleźli w miniony piątek łukowscy policjanci. To następstwo zatrzymania niespełna 17-letniego młodzieńca i jego 24-letniego kolegi, którzy trudnili się nielegalnym procederem. Sprawa ma rozwojowy charakter.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Zabawa mimo deszczuPolsko-włoski duet zagrał koncert organowyMIG zagrał w AdamowieŁukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim RiminiSpaliło się pół hektara zbożaRozpoczęli wakacje przy muzyce Power PlayKapsuła Czasu na 600-lecie TrzebieszowaObwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?Dzieci na policji60 lat kapłaństwa prałata z AdamowaSeniorada w kapeluszach

Obejrzyj

Złodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?Przed nami #BiegWilka. Jata Race już w niedzielęCentrum Nauki Kopernik w Mysłowie!Jest awans!Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Polsko-włoski duet zagrał koncert organowy
Polsko-włoski duet zagrał koncert organowy
Dwa koncerty zostały do zakończenia tegorocznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który gości w łukowskich kościołach. W niedzielę 15 lipca w naszym mieście swoje umiejętności zaprezentowali kolejni artyści.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Gmina Krzywda: Kilkaset osób na Igrzyskach LZS
Gmina Krzywda: Kilkaset osób na Igrzyskach LZS
Duża sportowa impreza odbędzie się w niedzielę 29 lipca w Krzywdzie. Na terenie miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowane zostaną XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Skup Spółek oraz JDG z Długami - pomoc 299/586 KSH ...
Skup Zadłużonych Spółek - Skup Spółek w trakcie kontroli US UKS PIP ZUS PIH , Oferujemy : Czasowe przejęcie zarządu spółki z o.o. S.A, prowadzenie zarządu ...
Kupię: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje