Dziś są imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Dzisiaj odwiedziło nas 140 osób   |   Osób online: 40   |   Zaloguj się   Rejestracja

Marta Karwowska  
dodane: 04-12-2018 11:10   |   wyświetleń: 584

Pomóż wybranej rodzinie - przyłącz się do "Szlachetnej Paczki"

Rodziny z Łukowa i okolic czekają na pomoc. Każda z nich ma poruszającą historię i potrzeby, które możemy zaspokoić dzięki "Szlachetnej paczce".
Pomóż wybranej rodzinie - przyłącz się do foto. Archiwum 
"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski program, podczas którego wolontariusze docierają do osób i rodzin żyjących w trudnej, ale niezawinionej sytuacji. Chodzi nie tylko o ubóstwo materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy czy odpowiedniej edukacji.

Działają już od wakacji

Chociaż sama akcja najbardziej się kojarzy z okresem przedświątecznym, to przygotowania wolontariuszy trwają już od wakacji.

- "Szlachetna Paczka" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Nasza praca opiera się na spotkaniach wolontariuszy z darczyńcami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. Dzięki naszemu systemowi, wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc - mówi Damian Pawlak, lider rejonu łukowskiego "Szlachetnej Paczki".

Damian Pawlak to łukowianin, student piątego roku zarządzania. W zeszłym roku był jednym z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W tym został Liderem Rejonu. Jego praca polega na koordynowaniu projektu w rejonie - poszukiwaniu, rekrutacji i dalszej współpracy z wolontariuszami, poszukiwaniu rodzin z całego powiatu łukowskiego, współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, ich podmiotami, czy też lokalnymi przedsiębiorstwami i osobami prywatnymi. Damian jest odpowiedzialny za organizację finału akcji, współpracuje z innymi wolontariuszami, bez których pomoc rodzinom byłaby niemożliwa.

- Swoją pracę rozpoczynamy już wraz z końcem wakacji poprzez rekrutację wolontariuszy. Wrzesień i październik to miesiące gdzie poza rekrutacją, szukamy rodzin, które możemy włączać do naszego projektu. Natomiast listopad to czas wzmożonej pracy, gdyż odwiedzamy rodziny oraz szukamy darczyńców. Nasze działania wieńczy finał Szlachetnej Paczki, który w tym roku ma miejsce 8 i 9 grudnia na terenie całej Polski - podkreśla łukowski lider akcji.

Sami wybieramy rodzinę

Bazę z danymi rodzin można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam należy wybrać województwo lubelskie, a potem miasto Łuków i okolice. Po wybraniu rodziny darczyńca otrzymuje maila z linkiem aktywującym konto. W ciągu kilku godzin skontaktuje się z nim wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną.

- Naszą działalność można wesprzeć na wielu płaszczyznach. W głównej mierze zachęcamy do wyboru rodzin z naszej bazy (rodziny można wybierać na stronie szlachetnapaczka.pl) oraz wesprzeć finansowo nasz projekt (również na w/w stronie). Ponadto realizujemy bliźniaczy projekt Akademia Przyszłości polegający na pomocy dzieciom tak, żeby dzieci uwierzyły w siebie i zaczęły sobie radzić, pokonując dotychczasowe porażki i trudności - mówi Damian Pawlak.

Czasem pralka, czasem ubrania

Do tegorocznej edycji projektu włączono ok. 30 rodzin. Najczęściej brakuje w nich żywności i ciepłych ubrań.

- Swoimi działaniami obejmujemy cały powiat łukowski. Docieramy do rodzin, które zmagają się ze skrajnym ubóstwem i niepełnosprawnością. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomożemy blisko 30 rodzinom. Odwiedzamy rodziny wielodzietne, zmagające się z chorobami i niepełnosprawnościami oraz osoby samotne i starsze. Żywność i odzież to największe potrzeby rodzin zgłaszanych do naszego projektu. Choć może trudno sobie to wyobrazić to nasi wolontariusze trafiają do rodzin, które nie posiadają łazienki i żyją w skrajnym ubóstwie. Często sprzęty codziennego użytku np. AGD są w bardzo opłakanym stanie, który nie pozwala na dalszy użytek lub zagraża życiu rodzin - podkreśla lider "Szlachetnej Paczki".

Finał już w ten weekend

Tegoroczny łukowski finał akcji "Szlachetna Paczka" odbędzie się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury w dniach 8-9 grudnia.

- Podobnie jak w roku ubiegłym naszym magazynem, do którego darczyńcy dostarczają paczki jest sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury. To właśnie tam gromadzimy wszystkie paczki podczas Weekendu Cudów w dn. 8-9 grudnia, które finalnie trafią do potrzebujących rodzin. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim pracownikom Łukowskiego Ośrodka Kultury wraz z Panem Dyrektorem Grzegorzem Skwarkiem na czele. Dziękujemy również burmistrzowi Miasta Łuków, Panu Piotrowi Płudowskiemu, jak i pracownikom Zakładu Gospodarki Lokalowej, którzy pomagają nam rozwozić paczki. Dziękujemy wszystkim sponsorom jak i osobom nam przychylnym, którzy wspierają nas fizycznie, radą i dobrym słowem. Jednak to bez Was, drodzy darczyńcy, święta wielu rodzin są pełne radości, spokoju i miłości. Wszyscy jesteśmy lokalnymi bohaterami! - kończy Damian Pawlak.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta ...
Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta Gminy Krzywda Związana z Prawem i Sprawiedliwością Zofia Mikusek pracować będzie w Gminie Krzywda. Niedawna kandydatka na wójta w Woli Mysłowskiej współpracować będzie z Krzysztofem Wardą, który pokonał w wyborczej dogrywce w Krzywdzie wójta Jerzego Kędrę.
10 tysięcy miesięcznie dla Dariusza Szustka
10 tysięcy miesięcznie dla Dariusza Szustka 10 620 zł będzie zarabiał co miesiąc starosta Dariusz Szustek. To kwota wyższa o 345 zł niż zarobki jego poprzednika Janusza Kozioła w ostatnich miesiącach urzędowania. Podane kwoty są kwotami brutto.
Pech 37-latka. Wyszedł z komendy w stanie wskazującym i ...
Pech 37-latka. Wyszedł z komendy w stanie wskazującym i dwukrotnie wsiadał na rower Duża upartością wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Łuków. Mężczyzna przyjechał wczoraj rowerem na komendę policji, by sprawdzić stan trzeźwości. Gdy znajdujący się w budynku alkomat faktycznie wykazał, że jest on "po dwóch głębszych", rowerzysta wyszedł z budynku i na oczach policjantów ponownie wsiadł na jednoślad. Czynność tą powtórzył... jeszcze raz.
Kolejne potrącenie!
Kolejne potrącenie! 11-letnia przechodząca po pasach dziewczynka została potrącona przez kierującego Dacią 18-letniego kierowcę. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Kronika policyjna: dwa śmiertelne potrącenia
Kronika policyjna: dwa śmiertelne potrącenia Do dwóch potrąceń ze skutkiem śmiertelnym doszło w zeszłym tygodniu na drogach powiatu łukowskiego. Policjanci apelują o uwagę za kierownicą.
Piotr Kisiel z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Piotr Kisiel z brązowym medalem Mistrzostw Polski 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w warcabach zdobył reprezentujący Orlęta Łuków Piotr Kisiel.
PiS bierze Komisję Rewizyjną
PiS bierze Komisję Rewizyjną Danuta Bosek z Prawa i Sprawiedliwości będzie szefować Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego. Jej zastępcą będzie Krzysztof Gajowy z tej samej listy. "Życzę miłego słodzenia sobie przez najbliższe 5 lat" - komentuje ten wybór Tomasz Sych (PSL).
Zmiany w Urzędzie Miasta
Zmiany w Urzędzie Miasta Dziś wchodzi w życie rozporządzenie burmistrza Łukowa, zmieniające strukturę organizacyjną w Urzędzie Miasta. Zmiany dosięgły m.in. Wydział Informatyczny.
Zbiórka dla domu Dziecka
Zbiórka dla domu Dziecka Kosmetyki dla dzieci, kredki, zeszyty, a nawet dywan. Trwa zbiórka darów dla Domu Dziecka w Łukowie, którą przeprowadzają jeden z salonów fryzjerski i salon kosmetyczny w Łukowie.
Sąd ma wolne
Sąd ma wolne W poniedziałek 10 grudnia rozpoczęła się akcja protestacyjna urzędników łukowskiego Sądu Rejonowego. Przyłączyli się oni do ogólnopolskiej akcji pracowników sądów, która polega na masowym przechodzeniu na zwolnienia lekarskie, podobnie jak wcześniej zrobili to policjanci.
Śmiertelne potrącenie na Siedleckiej
Śmiertelne potrącenie na Siedleckiej Nie żyje 67-letni pieszy, potrącony wczoraj na ul. Siedleckiej w Łukowie. Na mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych najechał Toyotą 53-latek z Siedlec. Policja apeluje o uwagę za kierownicą.
Kronika strażacka: wypadki i pożar transformatora
Kronika strażacka: wypadki i pożar transformatora Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek 4 grudnia na ul. Wschodniej w Łukowie. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy interweniowali też przy potrąceniu pieszego w Adamowie i przy pożarze transformatora na linii kolejowej.
Podzielą się pracą w komisjach
Podzielą się pracą w komisjach Na godz. 11 zaplanowano posiedzenie Rady Powiatu Łukowskiego. Jej najważniejszą częścią będzie wybór radnych pracujących w Komisji Rewizyjnej oraz pozostałych komisjach stałych.
"Aleje" na Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Do wspólnych obchodów włączyli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
Bajki o Mikołaju
Bajki o Mikołaju Bajki o Świętym Mikołaju i zbiórka słodyczy dla mieszkańców Domu Dziecka. Nietypowo mikołajki spędzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie.
Rekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogody
Rekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogody Choć pogoda nie rozpieszczała, w niedzielne popołudnie miejski park w Łukowie zapełnił się mikołajami. Już po raz szósty w naszym mieście zorganizowany został Łukowski Charytatywny Bieg Mikołajkowy "Mikołaje Wieczorową Porą". Charytatywną imprezę adresowano Dominice Wiśniewskiej, podopiecznej fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc.
Charytatywny maraton fitness dla Amelki
Charytatywny maraton fitness dla Amelki Wspólne treningi fitness i strefa zabaw dla dzieci to główne atrakcje charytatywnego pikniku, który już dzisiaj odbywać się będzie w hali sportowej liceum im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka środków dla Amelki, wymagającej pomocy dziewczynki. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 14.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bajki o MikołajuRekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogodyRecytowali ks. Jana TwardowskiegoPrezenty dla dzieci i rozświetlenie choinkiDarmowa, mikołajowa taksówkaSeniorzy na balu andrzejkowymAndrzejki dla niepełnosprawnychPomarańczowy Dzień w „Czwórce”Uderzył w drzewoRatowali łabędziaAlkohol znowu zdjęty z obrad

Obejrzyj

Kolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzeniaSukcesy uczniów „Reymonta”Potrącenie na pasach. Jest nagranie z monitoringuOminęła zapory i uderzyła w pociągUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
01
02
03
04
05
06
Świąteczny konkurs rozstrzygnięty
Świąteczny konkurs rozstrzygnięty
Łukowski Ośrodek Kultury rozstrzygnął konkurs na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 6 grudnia podczas mikołajowej zabawy.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Czy w Łukowie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci?
Czy w Łukowie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci?
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Św. Michała" oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie znalazły się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji "Serenada dla Dzieci". W jej ramach można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną kąciki zabaw dla najmłodszych. Głosowanie trwa do 21 grudnia.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

moto: Kupię Toyotę Avensis I i II Yaris Corolle
Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota avensis I lub II Skup Toyota Avensis Zakupię Toyoty Avensis Skup Toyot kupie Toyotę Toyoty Toyot Avensis ...
moto: kupię mercedesa sprintera
Kupię Mercedesa 208 210 308 310 408 410 kaczkę 207 209 307 309 kaczora 407 409 814 817 914 917 124 w124 190 W201 W202 ...
Dam pracę: Fachowa ekipa remontowa
Poszukuję fachowej ekipy remontowej. Do wykonania: ścianki z karton gipsu, sufit kasetonowy, instalacja elektryczna, wymiana parapetów, obsadzenie drzwi, gipsowanie, malowanie. Praca na terenie Łukowa. Kontakt ...
Dam pracę: Kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. Doświadczenie mile widziane. W celu ...
Sprzedam: Kury Nioski
Kury nioski możliwy transport
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje