Dziś są imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
Dzisiaj odwiedziło nas 87 osób   |   Osób online: 10   |   Zaloguj się   Rejestracja

Marta Karwowska  
dodane: 04-12-2018 11:10   |   wyświetleń: 690

Pomóż wybranej rodzinie - przyłącz się do "Szlachetnej Paczki"

Rodziny z Łukowa i okolic czekają na pomoc. Każda z nich ma poruszającą historię i potrzeby, które możemy zaspokoić dzięki "Szlachetnej paczce".
Pomóż wybranej rodzinie - przyłącz się do foto. Archiwum 
"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski program, podczas którego wolontariusze docierają do osób i rodzin żyjących w trudnej, ale niezawinionej sytuacji. Chodzi nie tylko o ubóstwo materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy czy odpowiedniej edukacji.

Działają już od wakacji

Chociaż sama akcja najbardziej się kojarzy z okresem przedświątecznym, to przygotowania wolontariuszy trwają już od wakacji.

- "Szlachetna Paczka" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Nasza praca opiera się na spotkaniach wolontariuszy z darczyńcami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. Dzięki naszemu systemowi, wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc - mówi Damian Pawlak, lider rejonu łukowskiego "Szlachetnej Paczki".

Damian Pawlak to łukowianin, student piątego roku zarządzania. W zeszłym roku był jednym z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W tym został Liderem Rejonu. Jego praca polega na koordynowaniu projektu w rejonie - poszukiwaniu, rekrutacji i dalszej współpracy z wolontariuszami, poszukiwaniu rodzin z całego powiatu łukowskiego, współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, ich podmiotami, czy też lokalnymi przedsiębiorstwami i osobami prywatnymi. Damian jest odpowiedzialny za organizację finału akcji, współpracuje z innymi wolontariuszami, bez których pomoc rodzinom byłaby niemożliwa.

- Swoją pracę rozpoczynamy już wraz z końcem wakacji poprzez rekrutację wolontariuszy. Wrzesień i październik to miesiące gdzie poza rekrutacją, szukamy rodzin, które możemy włączać do naszego projektu. Natomiast listopad to czas wzmożonej pracy, gdyż odwiedzamy rodziny oraz szukamy darczyńców. Nasze działania wieńczy finał Szlachetnej Paczki, który w tym roku ma miejsce 8 i 9 grudnia na terenie całej Polski - podkreśla łukowski lider akcji.

Sami wybieramy rodzinę

Bazę z danymi rodzin można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam należy wybrać województwo lubelskie, a potem miasto Łuków i okolice. Po wybraniu rodziny darczyńca otrzymuje maila z linkiem aktywującym konto. W ciągu kilku godzin skontaktuje się z nim wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną.

- Naszą działalność można wesprzeć na wielu płaszczyznach. W głównej mierze zachęcamy do wyboru rodzin z naszej bazy (rodziny można wybierać na stronie szlachetnapaczka.pl) oraz wesprzeć finansowo nasz projekt (również na w/w stronie). Ponadto realizujemy bliźniaczy projekt Akademia Przyszłości polegający na pomocy dzieciom tak, żeby dzieci uwierzyły w siebie i zaczęły sobie radzić, pokonując dotychczasowe porażki i trudności - mówi Damian Pawlak.

Czasem pralka, czasem ubrania

Do tegorocznej edycji projektu włączono ok. 30 rodzin. Najczęściej brakuje w nich żywności i ciepłych ubrań.

- Swoimi działaniami obejmujemy cały powiat łukowski. Docieramy do rodzin, które zmagają się ze skrajnym ubóstwem i niepełnosprawnością. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomożemy blisko 30 rodzinom. Odwiedzamy rodziny wielodzietne, zmagające się z chorobami i niepełnosprawnościami oraz osoby samotne i starsze. Żywność i odzież to największe potrzeby rodzin zgłaszanych do naszego projektu. Choć może trudno sobie to wyobrazić to nasi wolontariusze trafiają do rodzin, które nie posiadają łazienki i żyją w skrajnym ubóstwie. Często sprzęty codziennego użytku np. AGD są w bardzo opłakanym stanie, który nie pozwala na dalszy użytek lub zagraża życiu rodzin - podkreśla lider "Szlachetnej Paczki".

Finał już w ten weekend

Tegoroczny łukowski finał akcji "Szlachetna Paczka" odbędzie się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury w dniach 8-9 grudnia.

- Podobnie jak w roku ubiegłym naszym magazynem, do którego darczyńcy dostarczają paczki jest sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury. To właśnie tam gromadzimy wszystkie paczki podczas Weekendu Cudów w dn. 8-9 grudnia, które finalnie trafią do potrzebujących rodzin. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim pracownikom Łukowskiego Ośrodka Kultury wraz z Panem Dyrektorem Grzegorzem Skwarkiem na czele. Dziękujemy również burmistrzowi Miasta Łuków, Panu Piotrowi Płudowskiemu, jak i pracownikom Zakładu Gospodarki Lokalowej, którzy pomagają nam rozwozić paczki. Dziękujemy wszystkim sponsorom jak i osobom nam przychylnym, którzy wspierają nas fizycznie, radą i dobrym słowem. Jednak to bez Was, drodzy darczyńcy, święta wielu rodzin są pełne radości, spokoju i miłości. Wszyscy jesteśmy lokalnymi bohaterami! - kończy Damian Pawlak.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Historyczna lekcja w Warszawie
Historyczna lekcja w Warszawie Zdecydowali się na pieszy marsz ścieżkami rezerwatu Jata, w nagrodę zwiedzili budynek Parlamentu. Około 50 osób udało się na zaproszenie senatora Stanisława Gogacza do Warszawy.
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach Zrzeszenie Producentów Ziemniaka "KARTOFELEK" tradycyjnie jak co roku organizuje spotkanie szkoleniowe dla producentów ziemniaków. W imieniu organizatorów zaprasza na nie Wiesław Grudzień.
Wieczorowe stroje zamiast mundurów
Wieczorowe stroje zamiast mundurów Choć na co dzień chodzą w mundurach, na balu byli odświętnie ubrani. W sobotę 9 lutego sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.
Wezwani do starszego mężczyzny
Wezwani do starszego mężczyzny Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.
Paliły się śmieci
Paliły się śmieci Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz?
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz? Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej "Piastowanie funkcji dyrektora przez panią Ewę Siedlecką godzi w interes i dobre imię naszej placówki oraz spowoduje dalszą destabilizację w jej funkcjonowaniu" - piszą w liście do burmistrza pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Również rodzice chcą odwołania dyrektor, która pełni tę funkcję od 2017 r.
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby Remonty dróg, wyposażenie świetlic wiejskich, nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. Takie plany na przyszły rok mają sołectwa z terenu gminy Trzebieszów.
Gdzie jest nasz przystanek?
Gdzie jest nasz przystanek? "Ludzie, którzy w Krzówce czekają na busy i autobusy, muszą za nimi biegać, bo pekaesy zatrzymują się w innym miejscu" - alarmuje mieszkaniec gminy Serokomla. Wójt odpowiada, że zaprasza do Urzędu Gminy i obiecuje zastanowić się nad wiatą przystankową.
Mało pieniędzy na inwestycje
Mało pieniędzy na inwestycje Planowane dochody miasta Stoczek Łukowski w 2019 roku to ponad 10,5 mln zł, a wydatki to 10,2 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem instytucji miejskich, takich jak szkoły, przedszkole, MOPS czy urząd miasta. Część budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje.
Trwają ferie w ŁOK
Trwają ferie w ŁOK 45 młodych mieszkańców Łukowa uczestnicy z zimowych zajęciach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jaką ofertę przygotowała placówka na ferie?
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.
Plakaty od wszechpolaków
Plakaty od wszechpolaków Członkowie łukowskiej Młodzieży Wszechpolskiej zachęcają do świętowania walentynek, ale w nietypowy sposób. 14 lutego chcąc zamanifestować swoją miłość do Polski, będą rozdawać plakaty z kalendarzem w ramach akcji "Kocham Polskę".
Rodzinna zabawa w ŁOK
Rodzinna zabawa w ŁOK Około 50 dzieci z rodzicami wzięło udział w karnawałowej zabawie przygotowanej przez Łukowski Ośrodek Kultury. To kolejna inicjatywa przygotowana w czasie karnawału przez dom kultury.
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość ...
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość W naszym mieście od pewnego czasu funkcjonuje wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych. Działają w niej osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.
Dzień Japonii w Trzebieszowie
Dzień Japonii w Trzebieszowie Na sobotę 16 lutego w budynku szkoły podstawowej w Trzebieszowie zaplanowano "Dzień Japonii". Do wspólnego poznawania kultury tego kraju zaprasza Paweł Głowacki z klubu karate "Mawashi".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Historyczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotachSzukali młodego mężczyznyChoinka

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za film

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Wieczór z Edith Piaf
Wieczór z Edith Piaf
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert piosenek francuskiej szansonistki Edith Piaf. 13 marca w domu kultury piosenki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej
Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje