Dziś są imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Marta Karwowska  
dodane: 04-12-2018 11:10   |   wyświetleń: 737

Pomóż wybranej rodzinie - przyłącz się do "Szlachetnej Paczki"

Rodziny z Łukowa i okolic czekają na pomoc. Każda z nich ma poruszającą historię i potrzeby, które możemy zaspokoić dzięki "Szlachetnej paczce".
Pomóż wybranej rodzinie - przyłącz się do foto. Archiwum 
"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski program, podczas którego wolontariusze docierają do osób i rodzin żyjących w trudnej, ale niezawinionej sytuacji. Chodzi nie tylko o ubóstwo materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy czy odpowiedniej edukacji.

Działają już od wakacji

Chociaż sama akcja najbardziej się kojarzy z okresem przedświątecznym, to przygotowania wolontariuszy trwają już od wakacji.

- "Szlachetna Paczka" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Nasza praca opiera się na spotkaniach wolontariuszy z darczyńcami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. Dzięki naszemu systemowi, wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc - mówi Damian Pawlak, lider rejonu łukowskiego "Szlachetnej Paczki".

Damian Pawlak to łukowianin, student piątego roku zarządzania. W zeszłym roku był jednym z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W tym został Liderem Rejonu. Jego praca polega na koordynowaniu projektu w rejonie - poszukiwaniu, rekrutacji i dalszej współpracy z wolontariuszami, poszukiwaniu rodzin z całego powiatu łukowskiego, współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, ich podmiotami, czy też lokalnymi przedsiębiorstwami i osobami prywatnymi. Damian jest odpowiedzialny za organizację finału akcji, współpracuje z innymi wolontariuszami, bez których pomoc rodzinom byłaby niemożliwa.

- Swoją pracę rozpoczynamy już wraz z końcem wakacji poprzez rekrutację wolontariuszy. Wrzesień i październik to miesiące gdzie poza rekrutacją, szukamy rodzin, które możemy włączać do naszego projektu. Natomiast listopad to czas wzmożonej pracy, gdyż odwiedzamy rodziny oraz szukamy darczyńców. Nasze działania wieńczy finał Szlachetnej Paczki, który w tym roku ma miejsce 8 i 9 grudnia na terenie całej Polski - podkreśla łukowski lider akcji.

Sami wybieramy rodzinę

Bazę z danymi rodzin można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam należy wybrać województwo lubelskie, a potem miasto Łuków i okolice. Po wybraniu rodziny darczyńca otrzymuje maila z linkiem aktywującym konto. W ciągu kilku godzin skontaktuje się z nim wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną.

- Naszą działalność można wesprzeć na wielu płaszczyznach. W głównej mierze zachęcamy do wyboru rodzin z naszej bazy (rodziny można wybierać na stronie szlachetnapaczka.pl) oraz wesprzeć finansowo nasz projekt (również na w/w stronie). Ponadto realizujemy bliźniaczy projekt Akademia Przyszłości polegający na pomocy dzieciom tak, żeby dzieci uwierzyły w siebie i zaczęły sobie radzić, pokonując dotychczasowe porażki i trudności - mówi Damian Pawlak.

Czasem pralka, czasem ubrania

Do tegorocznej edycji projektu włączono ok. 30 rodzin. Najczęściej brakuje w nich żywności i ciepłych ubrań.

- Swoimi działaniami obejmujemy cały powiat łukowski. Docieramy do rodzin, które zmagają się ze skrajnym ubóstwem i niepełnosprawnością. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomożemy blisko 30 rodzinom. Odwiedzamy rodziny wielodzietne, zmagające się z chorobami i niepełnosprawnościami oraz osoby samotne i starsze. Żywność i odzież to największe potrzeby rodzin zgłaszanych do naszego projektu. Choć może trudno sobie to wyobrazić to nasi wolontariusze trafiają do rodzin, które nie posiadają łazienki i żyją w skrajnym ubóstwie. Często sprzęty codziennego użytku np. AGD są w bardzo opłakanym stanie, który nie pozwala na dalszy użytek lub zagraża życiu rodzin - podkreśla lider "Szlachetnej Paczki".

Finał już w ten weekend

Tegoroczny łukowski finał akcji "Szlachetna Paczka" odbędzie się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury w dniach 8-9 grudnia.

- Podobnie jak w roku ubiegłym naszym magazynem, do którego darczyńcy dostarczają paczki jest sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury. To właśnie tam gromadzimy wszystkie paczki podczas Weekendu Cudów w dn. 8-9 grudnia, które finalnie trafią do potrzebujących rodzin. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim pracownikom Łukowskiego Ośrodka Kultury wraz z Panem Dyrektorem Grzegorzem Skwarkiem na czele. Dziękujemy również burmistrzowi Miasta Łuków, Panu Piotrowi Płudowskiemu, jak i pracownikom Zakładu Gospodarki Lokalowej, którzy pomagają nam rozwozić paczki. Dziękujemy wszystkim sponsorom jak i osobom nam przychylnym, którzy wspierają nas fizycznie, radą i dobrym słowem. Jednak to bez Was, drodzy darczyńcy, święta wielu rodzin są pełne radości, spokoju i miłości. Wszyscy jesteśmy lokalnymi bohaterami! - kończy Damian Pawlak.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! Najserdeczniejsze życzenia wesołych i pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pogody ducha i wzajemnej życzliwości życzą pracownicy i wydawca portalu Łuków24.pl.
"Jestem feministką, ale katolicką"
Ja nie widzę jakiegoś poważnego programu Koalicji Europejskiej, również dla naszego regionu. I myślę, że mieszkańcy województwa lubelskiego też to dostrzegają - mówi Elżbieta Kruk.
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę 20 kwietnia około godziny 4:30 rano. W Szczygłach Górnych w gminie Łuków do rowu wjechał tir. Kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
6 pożarów w jeden dzień
6 pożarów w jeden dzień 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.
Nauczycielski protest song
Nauczycielski protest song "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

6 pożarów w jeden dzieńUczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka Jezusa

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje