Dziś są imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Dzisiaj odwiedziło nas 136 osób   |   Osób online: 57   |   Zaloguj się   Rejestracja
Z ostatniej chwili:
Zagłosuj w plebiscycie "Człowiek Roku 2017" Wspólnoty Łukowskiej oraz Łuków24.pl

Tomasz Goławski  
dodane: 31-07-2017 13:45   |   wyświetleń: 5316

Ponad cztery tysiące wypoczywających na basenach!

Padł kolejny rekord frekwencji na letniej pływalni "Delfin" przy ul. Browarnej w Łukowie. Wczoraj, w niedzielę 30 lipca z obiektu skorzystało ponad cztery tysiące osób.
Ponad cztery tysiące wypoczywających na basenach!foto. Daniel Płudowski / Pracownia Kadru 
Takich tłumów letnie baseny przy ul. Browarnej jeszcze nie widziały. Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, w niedzielę 30 lipca letnią pływalnię odwiedziło aż 4510 wypoczywających. Jest to rekordowa liczba, najwyższą w całej działalności Ośrodka.

Niewątpliwie wpływ na frekwencję miała słoneczna pogoda i utrzymująca się wysoka temperatura. Upały mają panować przez najbliższe kilka dni, co dodatkowo powinno zachęcić łukowian do wypoczynku na letniej pływalni. Baseny w ostatnich latach przechodziły modernizację, począwszy od remontu stacji uzdatniania wody, placów zabaw, kończąc na modernizacji niecek wodnych. Od tego roku największa z nich wzbogaciła się o zjeżdżalnie, rwącą rzekę czy też masaże wodne.

Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, od początku sezonu letniego (czyli od 24 czerwca) z basenów skorzystało ponad 25 tysięcy wypoczywających. Baseny są odwiedzane nie tylko przez mieszkańców Łukowa, ale i osób przyjezdnych z Siedlec, Radzynia Podlaskiego i innych miast.
Komentowane

OSA (2017-07-31 22:35) 27 29   |   zgłoś do usunięcia
To świadczy też o zamożności mieszkańców bo nie wyjeżdżają poza miasto bo ich na to s z pewnością nie stać .
Do osa (2017-08-01 02:03) 29 17   |   zgłoś do usunięcia
a po co komu wyjeżdżać z Łukowa? Tu wszystko jest i na miejscu i jeszcze lepiej niż gdzie indziej a w szczególności za granicą! Śpisz u siebie w domu, jesteś u siebie a nie na jakiś głupich wczasach.
Łukowianin (2017-08-01 09:52) 23 28   |   zgłoś do usunięcia
A incydent ,który miał zajście pod koniec też powinien być poruszony.Tyle ludzi a w przypadku dziwnego zachowania gości na obiekcie kto będzie interweniował i utrzymywał porządek .Ludzie widzieli wołali ratownika,który zgłosił problem do innych pracowników i nikt nie zareagował na to .Ciekawy jestem co by było gdyby ......
do Łukow. (2017-08-01 21:42) 22 12   |   zgłoś do usunięcia
Czy to chodzi o faceta ,który okładał swoją żonę? To prawda mimo próśb nikt z obsługi basenów nie zareagował ani nie pospieszył z pomocą katowanej.A widzieli .Pouciekali jak szczury.Gdyby nie pomoc wypoczywających obok to by ją zatłukł.
eR (2017-08-01 21:46) 19 17   |   zgłoś do usunięcia
Osa niektórzy odwiedzający przyjeżdżają do rodziny i przy okazji na baseny :) i nie ma tu nic do rzeczy to czy kogoś stać czy też nie
Aos (2017-08-02 07:46) 19 14   |   zgłoś do usunięcia
O czym Ty mówisz ? Na basenach wśród tylu ludzi facet kobietę bije ? Było wezwać policję jeśli tak było i nie czekać na interwencję ratowników
mieszkaniec (2017-08-02 11:05) 21 14   |   zgłoś do usunięcia
Baseny rzeczywiście zrobione bardzo ładnie. Brawo. Jedyne na co powinno się zwrócić uwagę to kompetencje i chęci do pracy niektórych pseudo ratowników. Wczoraj osobiście widziałem przy średnim basenie zmęczonego ratownika siedzącego i patrzącego w telefon. Mógłby chociaż pilnować czy dzieci zjeżdżające po tym jak wpadają do wody wynurzą się. Bo przy takim tłumie nie trudno o wypadek. Pomyślcie o tym .
Lukowianin (2017-08-02 16:30) 25 15   |   zgłoś do usunięcia
do Aos . Mężczyzna wołał ratowników ,podszedł młody ratownik i przekazał informację do starszego ratownika i tyle było ( układ zamkniety) !!!!!!. Ludzie a jak by doszło do tragedii to co !!!!!!. Poprostu znieczulica jest w sród ludzi , oprócz dwóch odób nikt nie zareagował tylko głowa w drugą strone
Halina (2017-08-02 21:38) 20 16   |   zgłoś do usunięcia
na średnim basenie dziś ratownik nie był w pracy.raczej bym powiedziała. .zwiedzal okolice. ..a nawet może szukał zony. .ale nie w basenie
nicol (2017-08-05 22:36) 29 17   |   zgłoś do usunięcia
Bicie rekordów przez OSiR jeśli chodzi o ilość sprzedanych biletów jednego dnia to przypomina bardzo rekordy stachanowskie. Informuję,że bezpieczna ilość osób na tego typu obiekcie to maximum 1500 osób. Wpuścić jednocześnie ponad 4,5tys osób w tym większość dzieci i młodzieży to trzeba nie mieć oleju w głowie.
emirates (2017-08-07 20:34) 21 13   |   zgłoś do usunięcia
Przyjechałem z Emiratów.Tam też by się nie powstydzili takiego basenu.
anna (2017-08-07 20:47) 22 17   |   zgłoś do usunięcia
Ja przyjechałam z California. Naprawdę macie się czym pochwalić. A tłoczno tam też bywa. Zapraszam do Los Angeles.
Elena (2017-08-08 10:21) 20 18   |   zgłoś do usunięcia
Przybylam do Łuków z Kosmosu. U nas nie ma takiego basena. Sto lat Mer, a kto z nami...
zulu gula (2017-08-09 22:52) 19 21   |   zgłoś do usunięcia
Ja przyjechać z Afryka.Tam jest podobnie.
Zulo (2017-08-10 09:17) 21 13   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio coś chlapnie na kogoś, puści bąka a suweren się cieszy. W innych miastach nie ma basenu?
antarctica (2017-08-10 18:18) 22 14   |   zgłoś do usunięcia
Jam jest eskimos. Czy w igloo można wybudować taki basen????????????
Do Nicol (2017-08-11 16:17) 27 17   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi stachanowcami to trafiłaś w 10 .Chyba wiesz co piszesz.Brawo
solo (2017-08-19 18:30) 22 28   |   zgłoś do usunięcia
Proszę podać ile osób przyjdzie na basen za 4,5 mln w następujących miesiącach: IX,X, XI, XII 2017 roku oraz I,II,III,IV,V i VI 2018 roku. Wg.prognoz to będzie około 30 osób kierownictwa i personelu.W tym oczywiście dyrektor i zastępca. No do kosztu basenu trzeba doliczyć 10 tysięcy za delfina.Ale co tam.Miasto bogate.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”
Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach” Kilkudziesięciu mieszkańców miasta zebrało się wczoraj wieczorem, by uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych. Na historyczne spotkanie zaprosili Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Club Weteranów Szos i portal Łuków Historia.
Poranne wahadło w Nowych Okninach
Poranne wahadło w Nowych Okninach Dziś około godziny 10. Kierowcy jadący w kierunku Siedlec mogli liczyć się z korkami. W Nowych Okninach za lasem "Kryńszczak" do rowu wpadły dwa samochody osobowe.
Gang małolatów w rękach policji!
Gang małolatów w rękach policji! Uszkodzenie monitoringu, kradzież sprzętu RTV oraz elektronarzędzi. Za ten czyn dokonany w wigilijną noc, wkrótce przed sądem odpowiadać będą niepełnoletni mieszkańcy Łukowa.
Policyjne BMW już na drogach
Policyjne BMW już na drogach Czytelnicy informują o nowym nieoznakowanym radiowozie, który patroluje drogi na terenie powiatu łukowskiego. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zdradza rąbka tajemnicy o nowej "beemce".
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena Janusz Jastrzębski będzie gościem Klubu Kamena prowadzonego przez Zofię Kamolę. Spotkanie zaplanowano już dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.
„Rolnik” pokaże jak być fit
„Rolnik” pokaże jak być fit Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w edukacyjnej akcji "Fit 360". Finał wydarzenia zaplanowano na czwartek 25 stycznia.
Rocznica powstania przy „Mówiącym Kamieniu”
Rocznica powstania przy „Mówiącym Kamieniu” Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy i Club Weteranów Szos zapraszają na uroczystość upamiętnienia poległych w czasie Powstania Styczniowego.
Rusza konkurs na dyrektora szpitala
Rusza konkurs na dyrektora szpitala Do 2 lutego można składać dokumenty na stanowisko dyrektora szpitala w Łukowie. Zarząd Powiatu Łukowskiego ogłosił konkurs, w którym poznamy następcę Władysława Kobielskiego.
Kolejne obszary skażone ASF!
Kolejne obszary skażone ASF! Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie informuje o nowych przypadkach wystąpienia wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Gdzie tym razem znaleziono zarażone wirusem dziki?
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Ponad setka osób wzięła udział w balu karnawałowym dla osób niepełnosprawnych, który zorganizowano w Łukowskim Ośrodku Kultury. Zabawa miała miejsce 17 stycznia.
Chcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zaprasza
Chcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zaprasza Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz pracy z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z siedleckim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!
Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach
Będzie Klub Honorowych Dawców Krwi
Będzie Klub Honorowych Dawców Krwi W ostatni piątek miało miejsce zebranie założycielskie Klubu Honorowych Dawców Krwi. Na apel pomysłodawcy Kamila Klinka odpowiedziało 13 osób, jednak do grupy już dołączają kolejni krwiodawcy.
Uczcili pamięć powstańców
Uczcili pamięć powstańców Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyły się miejskie obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zorganizowano je przy pomniku na placu Narutowicza.
Techniczne przesunięcia w budżecie
Techniczne przesunięcia w budżecie Czysto technicznych zmian dokonali w budżecie miasta radni podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym 47. sesji Rady Miasta. Przesunięć w miejskiej kasie dokonano 17 stycznia.
Rondo w Łazach z nową nazwą
Rondo w Łazach z nową nazwą Rondo w Łazach od dziś będzie nosić nazwę Franciszka Wilczyńskiego. Oficjalne nadanie nazwy zaplanowano na godz. 18.
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy ...
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy Wjazd na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła, spowodowanie kolizji i odjechanie z miejsca zdarzenia. Za takie zachowanie 21-latka z gminy Łuków straciła prawo jazdy. Co dokładnie stało się w piątkowy poranek?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”Policyjne BMW już na drogachKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychChcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zapraszaSzachowy sukces Szymona SuskiBędzie Klub Honorowych Dawców KrwiUczcili pamięć powstańcówRozmawiali o Powstaniu StyczniowymSukcesy recytatorówKolędowanie w gminie ŁukówMecenas z Łukowa Mistrzem Polski Prawników w szachachASF: Dziki chorują, świnie jeszcze nie

Obejrzyj

Policyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli Gułowskiej

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Janusz Jastrzębski będzie gościem Klubu Kamena prowadzonego przez Zofię Kamolę. Spotkanie zaplanowano już dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Reklamy
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Około 350 zapaśniczek z nawet ośmiu krajów rywalizować będzie w marcu na zawodach w Łukowie. Na jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku w regionie już dziś zapraszają władze Orląt Łuków.

Prognoza pogody

Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski
Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Skup Zadłużonych Spółek - Ochrona JPK pomoc 299/586 K.s.h ...
Lider od wielu lat. Zarządzanie kryzysowe, restrukturyzacja, ochrona majątku prywatnego, przejęcie zarządu spółki, postępowania układowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne itd, są to rzeczy, którymi zajmujemy się na co ...
Dam pracę: Operator Maszyn - praca Parczew
Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji The Adecco Group - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5100 placówek w ponad ...
praca: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA
Firma specjalizująca się od 30 lat w zakresie montażu instalacji elektrycznych w Polsce i za granicą poszukuje Kandydata na stanowisko: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA Miejsce pracy: Warszawa, Kraków Zadania: ...
Kupię: Zadłużona Spółka lub JDG ? KAS/JPK ?
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych - Pomagamy osobom, które w wyniku represji komórek kontroli państwowej stały się poszkodowane, bądź poszkodowanymi stać się ...
Sprzedam: Samsung NP-N102S
Procesor Intel Atom N2100 (2 wątkowy , 1.60 GHz, 512 KB cache) Chipset Intel NM10 Express Chipset Pamięć RAM 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1066 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Doradca Klienta
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje