Dziś są imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Dzisiaj odwiedziło nas 45 osób   |   Osób online: 3   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 31-07-2017 13:45   |   wyświetleń: 5529

Ponad cztery tysiące wypoczywających na basenach!

Padł kolejny rekord frekwencji na letniej pływalni "Delfin" przy ul. Browarnej w Łukowie. Wczoraj, w niedzielę 30 lipca z obiektu skorzystało ponad cztery tysiące osób.
Ponad cztery tysiące wypoczywających na basenach!foto. Daniel Płudowski / Pracownia Kadru 
Takich tłumów letnie baseny przy ul. Browarnej jeszcze nie widziały. Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, w niedzielę 30 lipca letnią pływalnię odwiedziło aż 4510 wypoczywających. Jest to rekordowa liczba, najwyższą w całej działalności Ośrodka.

Niewątpliwie wpływ na frekwencję miała słoneczna pogoda i utrzymująca się wysoka temperatura. Upały mają panować przez najbliższe kilka dni, co dodatkowo powinno zachęcić łukowian do wypoczynku na letniej pływalni. Baseny w ostatnich latach przechodziły modernizację, począwszy od remontu stacji uzdatniania wody, placów zabaw, kończąc na modernizacji niecek wodnych. Od tego roku największa z nich wzbogaciła się o zjeżdżalnie, rwącą rzekę czy też masaże wodne.

Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, od początku sezonu letniego (czyli od 24 czerwca) z basenów skorzystało ponad 25 tysięcy wypoczywających. Baseny są odwiedzane nie tylko przez mieszkańców Łukowa, ale i osób przyjezdnych z Siedlec, Radzynia Podlaskiego i innych miast.
Komentowane

OSA (2017-07-31 22:35) 39 35   |   zgłoś do usunięcia
To świadczy też o zamożności mieszkańców bo nie wyjeżdżają poza miasto bo ich na to s z pewnością nie stać .
Do osa (2017-08-01 02:03) 40 25   |   zgłoś do usunięcia
a po co komu wyjeżdżać z Łukowa? Tu wszystko jest i na miejscu i jeszcze lepiej niż gdzie indziej a w szczególności za granicą! Śpisz u siebie w domu, jesteś u siebie a nie na jakiś głupich wczasach.
Łukowianin (2017-08-01 09:52) 35 35   |   zgłoś do usunięcia
A incydent ,który miał zajście pod koniec też powinien być poruszony.Tyle ludzi a w przypadku dziwnego zachowania gości na obiekcie kto będzie interweniował i utrzymywał porządek .Ludzie widzieli wołali ratownika,który zgłosił problem do innych pracowników i nikt nie zareagował na to .Ciekawy jestem co by było gdyby ......
do Łukow. (2017-08-01 21:42) 32 20   |   zgłoś do usunięcia
Czy to chodzi o faceta ,który okładał swoją żonę? To prawda mimo próśb nikt z obsługi basenów nie zareagował ani nie pospieszył z pomocą katowanej.A widzieli .Pouciekali jak szczury.Gdyby nie pomoc wypoczywających obok to by ją zatłukł.
eR (2017-08-01 21:46) 31 21   |   zgłoś do usunięcia
Osa niektórzy odwiedzający przyjeżdżają do rodziny i przy okazji na baseny :) i nie ma tu nic do rzeczy to czy kogoś stać czy też nie
Aos (2017-08-02 07:46) 30 23   |   zgłoś do usunięcia
O czym Ty mówisz ? Na basenach wśród tylu ludzi facet kobietę bije ? Było wezwać policję jeśli tak było i nie czekać na interwencję ratowników
mieszkaniec (2017-08-02 11:05) 28 23   |   zgłoś do usunięcia
Baseny rzeczywiście zrobione bardzo ładnie. Brawo. Jedyne na co powinno się zwrócić uwagę to kompetencje i chęci do pracy niektórych pseudo ratowników. Wczoraj osobiście widziałem przy średnim basenie zmęczonego ratownika siedzącego i patrzącego w telefon. Mógłby chociaż pilnować czy dzieci zjeżdżające po tym jak wpadają do wody wynurzą się. Bo przy takim tłumie nie trudno o wypadek. Pomyślcie o tym .
Lukowianin (2017-08-02 16:30) 34 22   |   zgłoś do usunięcia
do Aos . Mężczyzna wołał ratowników ,podszedł młody ratownik i przekazał informację do starszego ratownika i tyle było ( układ zamkniety) !!!!!!. Ludzie a jak by doszło do tragedii to co !!!!!!. Poprostu znieczulica jest w sród ludzi , oprócz dwóch odób nikt nie zareagował tylko głowa w drugą strone
Halina (2017-08-02 21:38) 28 24   |   zgłoś do usunięcia
na średnim basenie dziś ratownik nie był w pracy.raczej bym powiedziała. .zwiedzal okolice. ..a nawet może szukał zony. .ale nie w basenie
nicol (2017-08-05 22:36) 41 22   |   zgłoś do usunięcia
Bicie rekordów przez OSiR jeśli chodzi o ilość sprzedanych biletów jednego dnia to przypomina bardzo rekordy stachanowskie. Informuję,że bezpieczna ilość osób na tego typu obiekcie to maximum 1500 osób. Wpuścić jednocześnie ponad 4,5tys osób w tym większość dzieci i młodzieży to trzeba nie mieć oleju w głowie.
emirates (2017-08-07 20:34) 32 19   |   zgłoś do usunięcia
Przyjechałem z Emiratów.Tam też by się nie powstydzili takiego basenu.
anna (2017-08-07 20:47) 29 22   |   zgłoś do usunięcia
Ja przyjechałam z California. Naprawdę macie się czym pochwalić. A tłoczno tam też bywa. Zapraszam do Los Angeles.
Elena (2017-08-08 10:21) 28 26   |   zgłoś do usunięcia
Przybylam do Łuków z Kosmosu. U nas nie ma takiego basena. Sto lat Mer, a kto z nami...
zulu gula (2017-08-09 22:52) 28 30   |   zgłoś do usunięcia
Ja przyjechać z Afryka.Tam jest podobnie.
Zulo (2017-08-10 09:17) 32 21   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio coś chlapnie na kogoś, puści bąka a suweren się cieszy. W innych miastach nie ma basenu?
antarctica (2017-08-10 18:18) 33 24   |   zgłoś do usunięcia
Jam jest eskimos. Czy w igloo można wybudować taki basen????????????
Do Nicol (2017-08-11 16:17) 38 25   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi stachanowcami to trafiłaś w 10 .Chyba wiesz co piszesz.Brawo
solo (2017-08-19 18:30) 30 36   |   zgłoś do usunięcia
Proszę podać ile osób przyjdzie na basen za 4,5 mln w następujących miesiącach: IX,X, XI, XII 2017 roku oraz I,II,III,IV,V i VI 2018 roku. Wg.prognoz to będzie około 30 osób kierownictwa i personelu.W tym oczywiście dyrektor i zastępca. No do kosztu basenu trzeba doliczyć 10 tysięcy za delfina.Ale co tam.Miasto bogate.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Roztańczona publiczność na koncercie Boys
Roztańczona publiczność na koncercie Boys W sobotę w Łukowie wystąpili Ania Dąbrowska i zespół Boys. Wokalistka postawiła na spokojniejszy repertuar, a Marcin Miller porwał do tańca publiczność!
Muzyka rozbrzmiała przy fontannie
Muzyka rozbrzmiała przy fontannie Muzyka latynoska, góralska i poświęcona pamięci Maryli Rodowicz to jedynie część koncertów, które mieszkańcy Łukowa mogli obejrzeć w trakcie sobotniej Gali przy fontannie. Co takiego działo się drugiego dnia święta naszego miasta?
Dni Łukowa pod znakiem sportu
Dni Łukowa pod znakiem sportu Równolegle do odbywającej od rana Przedszkoliady, na terenach należących do OSiR zorganizowano inne imprezy sportowe. Jak przebiega drugi dzień Dni Łukowa?
W nowym domu zasadził konopie indyjskie
W nowym domu zasadził konopie indyjskie Ponad 1,5 metra wysokości miały niektóre z roślin konopi, które zabezpieczyli łukowscy policjanci w domu 20-letniego mieszkańca gminy Łuków. Wkrótce młodzieniec usłyszy zarzuty, a prowadzący postępowanie sprawdzą czy poza posiadaniem i uprawą zajmował się on również rozprowadzaniem narkotyków.
Przedszkoliada nad Krzną
Przedszkoliada nad Krzną Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się XV edycja Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku zabawa toczyła się na boiskach treningowych przy Krznie. Wystartowało w niej 13 placówek.
Łukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AK
Łukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AK Jednym z nieodłącznych elementów Dni Łukowa jest wręczenie Łukowskich Złotych Niedźwiedzi - nagród dla wybitnych bądź szczególnie wyróżniających się mieszkańców lub instytucji. W tym roku jedną ze statuetek wręczono jeszcze przed imprezą.
Góralskie rytmy w miejskim parku
Góralskie rytmy w miejskim parku   Atrakcją pierwszego dnia Dni Łukowa był niewątpliwie koncert góralskiego zespołu "Zawaternik". Górale przygrywali mieszkańcom miasta, którzy spędzali piątkowy wieczór na wspólnym pieczeniu kiełbasek.
Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa
Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa Około 300 osób wzięło udział w XI Biegu z Pochodniami ulicami miasta. Impreza zainaugurowała tegoroczne Dni Łukowa.
Ruszają Dni Łukowa!
Ruszają Dni Łukowa! Czas na Dni Łukowa 2018. Przez najbliższe dni miasto będzie areną wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Co w tym czasie przygotowano dla mieszkańców?
Tym razem bez medali
Tym razem bez medali Bez zdobyczy medalowych wracają zapaśniczki GKS Armaty i UKS Zalesie z ogólnopolskich zawodów w Krotoszynie. Czy męskiej drużynie powiedzie się lepiej?
Małgorzata Piotrowska za Małgorzatę Piotrowską
Małgorzata Piotrowska za Małgorzatę Piotrowską Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie będzie miało nowego "szefa". Małgorzatę Piotrowską zastąpi na tym stanowisku... Małgorzata Piotrowska.
„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w Łukowie ...
„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w Łukowie Kilkunastu mieszkańców miasta i powiatu łukowskiego wzięło udział w spotkaniu z posłami Platformy Obywatelskiej, którzy w czwartek 24 maja odwiedzili nasze miasto. O czym rozmawiano z parlamentarzystami?
Pieniądze czekają na właściciela
Pieniądze czekają na właściciela Zgubiłeś pieniądze? Być może właśnie Twoje fundusze czekają na Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie.
Wymiany śmietniczek nie będzie
Wymiany śmietniczek nie będzie Wracamy do tematu śmietniczek z rur kanalizacyjnych, które kilka tygodni temu zostały ustawione na na drogach wojewódzkich w Łukowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego. Komentarza w tej sprawie udzielił zarządca dróg.
Wystarczyła chwila nieuwagi
Wystarczyła chwila nieuwagi Wracamy do tematu zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj rano w Wólce Zastawskiej na drodze krajowej nr 76. Doszło tam do najechania przez Audi na tył samochodu marki BMW.
Uderzył motocyklem w drzewo. Śmiertelny wypadek w gminie Krzywda
Uderzył motocyklem w drzewo. Śmiertelny wypadek w gminie Krzywda Nie żyje 35-letni motocyklista, który wczoraj wieczorem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło około godz. 23. w Fiukówce w gminie Krzywda.
Lesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby!
Lesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby! Ogromny sukces młodych rugbystów z Trzebieszowa. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Karwowskiego wygrała Ogólnopolski Turniej Rugby w Pucku.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieDni Łukowa pod znakiem sportuPrzedszkoliada nad KrznąŁukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AKGóralskie rytmy w miejskim parku   Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w ŁukowieLesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby!Staś i Nel w Woli OkrzejskiejWypadek w Wólce Zastawskiej, możliwe utrudnienia w ruchuPKS dla najmłodszych i najstarszych

Obejrzyj

Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w InternecieKup działkę nad zalewemPolicja w aplikacji na komórkęPijak potrącił na pasach nastolatków! Zobacz film!Premier na mszy świętejWjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego Dołęgi

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
„Śpiewający Słowik” dla Julii Stolarczyk
„Śpiewający Słowik” dla Julii Stolarczyk
Julia Stolarczyk z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymała wyróżnienie na wojewódzkim festiwalu "Śpiewający Słowik" w Rykach. To już kolejny sukces utalentowanej muzycznie nastolatki.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Przedszkoliada nad Krzną
Przedszkoliada nad Krzną
Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się XV edycja Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku zabawa toczyła się na boiskach treningowych przy Krznie. Wystartowało w niej 13 placówek.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: ocieplanie pianą poddasza i inne izolacja natryskowa
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - ...
Kupię: o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K.s.h. - masz kontrolę lub ...
Dam pracę: Zatrudnię DEKARZY/Pracowników budowlanych
Zatrudnię dekarzy/pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie od pon do pt. Zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia.
Dam pracę: Kierowca samochodu dostawczego kat B
Poszukuję kierowcy samochodu dostawczego bus blaszak kat B na wyjazdy międzynarodowe cała unia europejska, więcej informacji telfonicznie 501-124-318,509-963-161
Kupię: skup spółek
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 21 prawa upadłościowego art. 116 Ordynacji ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje