Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 533 osób   |   Osób online: 93   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 31-07-2017 13:45   |   wyświetleń: 5089

Ponad cztery tysiące wypoczywających na basenach!

Padł kolejny rekord frekwencji na letniej pływalni "Delfin" przy ul. Browarnej w Łukowie. Wczoraj, w niedzielę 30 lipca z obiektu skorzystało ponad cztery tysiące osób.
Ponad cztery tysiące wypoczywających na basenach!foto. Daniel Płudowski / Pracownia Kadru 
Takich tłumów letnie baseny przy ul. Browarnej jeszcze nie widziały. Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, w niedzielę 30 lipca letnią pływalnię odwiedziło aż 4510 wypoczywających. Jest to rekordowa liczba, najwyższą w całej działalności Ośrodka.

Niewątpliwie wpływ na frekwencję miała słoneczna pogoda i utrzymująca się wysoka temperatura. Upały mają panować przez najbliższe kilka dni, co dodatkowo powinno zachęcić łukowian do wypoczynku na letniej pływalni. Baseny w ostatnich latach przechodziły modernizację, począwszy od remontu stacji uzdatniania wody, placów zabaw, kończąc na modernizacji niecek wodnych. Od tego roku największa z nich wzbogaciła się o zjeżdżalnie, rwącą rzekę czy też masaże wodne.

Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, od początku sezonu letniego (czyli od 24 czerwca) z basenów skorzystało ponad 25 tysięcy wypoczywających. Baseny są odwiedzane nie tylko przez mieszkańców Łukowa, ale i osób przyjezdnych z Siedlec, Radzynia Podlaskiego i innych miast.
Komentowane

OSA (2017-07-31 22:35) 16 21   |   zgłoś do usunięcia
To świadczy też o zamożności mieszkańców bo nie wyjeżdżają poza miasto bo ich na to s z pewnością nie stać .
Do osa (2017-08-01 02:03) 20 10   |   zgłoś do usunięcia
a po co komu wyjeżdżać z Łukowa? Tu wszystko jest i na miejscu i jeszcze lepiej niż gdzie indziej a w szczególności za granicą! Śpisz u siebie w domu, jesteś u siebie a nie na jakiś głupich wczasach.
Łukowianin (2017-08-01 09:52) 14 18   |   zgłoś do usunięcia
A incydent ,który miał zajście pod koniec też powinien być poruszony.Tyle ludzi a w przypadku dziwnego zachowania gości na obiekcie kto będzie interweniował i utrzymywał porządek .Ludzie widzieli wołali ratownika,który zgłosił problem do innych pracowników i nikt nie zareagował na to .Ciekawy jestem co by było gdyby ......
do Łukow. (2017-08-01 21:42) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Czy to chodzi o faceta ,który okładał swoją żonę? To prawda mimo próśb nikt z obsługi basenów nie zareagował ani nie pospieszył z pomocą katowanej.A widzieli .Pouciekali jak szczury.Gdyby nie pomoc wypoczywających obok to by ją zatłukł.
eR (2017-08-01 21:46) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Osa niektórzy odwiedzający przyjeżdżają do rodziny i przy okazji na baseny :) i nie ma tu nic do rzeczy to czy kogoś stać czy też nie
Aos (2017-08-02 07:46) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
O czym Ty mówisz ? Na basenach wśród tylu ludzi facet kobietę bije ? Było wezwać policję jeśli tak było i nie czekać na interwencję ratowników
mieszkaniec (2017-08-02 11:05) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Baseny rzeczywiście zrobione bardzo ładnie. Brawo. Jedyne na co powinno się zwrócić uwagę to kompetencje i chęci do pracy niektórych pseudo ratowników. Wczoraj osobiście widziałem przy średnim basenie zmęczonego ratownika siedzącego i patrzącego w telefon. Mógłby chociaż pilnować czy dzieci zjeżdżające po tym jak wpadają do wody wynurzą się. Bo przy takim tłumie nie trudno o wypadek. Pomyślcie o tym .
Lukowianin (2017-08-02 16:30) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
do Aos . Mężczyzna wołał ratowników ,podszedł młody ratownik i przekazał informację do starszego ratownika i tyle było ( układ zamkniety) !!!!!!. Ludzie a jak by doszło do tragedii to co !!!!!!. Poprostu znieczulica jest w sród ludzi , oprócz dwóch odób nikt nie zareagował tylko głowa w drugą strone
Halina (2017-08-02 21:38) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
na średnim basenie dziś ratownik nie był w pracy.raczej bym powiedziała. .zwiedzal okolice. ..a nawet może szukał zony. .ale nie w basenie
nicol (2017-08-05 22:36) 20 8   |   zgłoś do usunięcia
Bicie rekordów przez OSiR jeśli chodzi o ilość sprzedanych biletów jednego dnia to przypomina bardzo rekordy stachanowskie. Informuję,że bezpieczna ilość osób na tego typu obiekcie to maximum 1500 osób. Wpuścić jednocześnie ponad 4,5tys osób w tym większość dzieci i młodzieży to trzeba nie mieć oleju w głowie.
emirates (2017-08-07 20:34) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Przyjechałem z Emiratów.Tam też by się nie powstydzili takiego basenu.
anna (2017-08-07 20:47) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja przyjechałam z California. Naprawdę macie się czym pochwalić. A tłoczno tam też bywa. Zapraszam do Los Angeles.
Elena (2017-08-08 10:21) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Przybylam do Łuków z Kosmosu. U nas nie ma takiego basena. Sto lat Mer, a kto z nami...
zulu gula (2017-08-09 22:52) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
Ja przyjechać z Afryka.Tam jest podobnie.
Zulo (2017-08-10 09:17) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio coś chlapnie na kogoś, puści bąka a suweren się cieszy. W innych miastach nie ma basenu?
antarctica (2017-08-10 18:18) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Jam jest eskimos. Czy w igloo można wybudować taki basen????????????
Do Nicol (2017-08-11 16:17) 19 8   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi stachanowcami to trafiłaś w 10 .Chyba wiesz co piszesz.Brawo
solo (2017-08-19 18:30) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
Proszę podać ile osób przyjdzie na basen za 4,5 mln w następujących miesiącach: IX,X, XI, XII 2017 roku oraz I,II,III,IV,V i VI 2018 roku. Wg.prognoz to będzie około 30 osób kierownictwa i personelu.W tym oczywiście dyrektor i zastępca. No do kosztu basenu trzeba doliczyć 10 tysięcy za delfina.Ale co tam.Miasto bogate.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu Przyjechali do Łukowa, by pokazać swoim dzieciom gdzie mieszkali ich przodkowie. Z dzisiejszymi łukowianami chcieli podzielić się swoją kulturą i tradycją.
Ukraść można nawet pufę i drzwi
Ukraść można nawet pufę i drzwi Kradzieże telefonów, rowerów a nawet samochodów nie wyznaczają granicy wyobraźni złodziei. Jak się okazuje można ukraść także pufę od kanapy czy drzwi wejściowe do mieszkania.
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było ...
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było Jak niegdyś powstawały tkaniny lniane i olej? Tego wkrótce dowiedzą się ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Grad medali dla szachistów z Szachpolu
Grad medali dla szachistów z Szachpolu 10 medali wywalczyli zawodnicy Stowarzyszenia Szachistów Szachpol na Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych.
Wypadek na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z Wyszyńskiego. Utrudnienia w ruchu ...
Wypadek na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z Wyszyńskiego. Utrudnienia w ruchu Zablokowane jest skrzyżowanie ulicy Międzyrzeckiej z ulicą Wyszyńskiego. Kilkadziesiąt minut temu doszło na nim do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.
Zatrzymali pijanego kierowcę. 3 promile u 52-latka
Zatrzymali pijanego kierowcę. 3 promile u 52-latka Blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący VW Polo 52-latek z gminy Łuków. Mężczyznę jadącego po pijaku samochodem zatrzymali inni kierowcy.
Ćwiczyli na poligonie w Jagodnem
Ćwiczyli na poligonie w Jagodnem Blisko 90 osób wzięło udział w ćwiczeniach zgrywających służby ratunkowe, które odbyły się 10 października w sąsiedztwie poligonu wojskowego w rezerwacie Jata. Scenariusz zdarzenia zakładał duży pożar lasu i konieczność niesienia pomocy na odległość.
Klaudia potrzebuje naszej pomocy
Klaudia potrzebuje naszej pomocy Klaudia ma 11 lat. Jeszcze w tamtym roku biegała i bawiła się z rówieśnikami. Dziś jest przykuta do łóżka. Przed nią długa rehabilitacja, która może przywrócić dziewczynce sprawność.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

By wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodzinyDzień Nauczyciela z nagrodamiJesień pod znakiem LeśmianaZachwycili tańcem i kolorowym strojem

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Reklamy

Prognoza pogody

Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach
Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Odebrali dyplomy dla najlepszych „skarbówek”
21 czerwca w naszym mieście odbyło się spotkanie przedsiębiorców ...
Będzie rondo im. Jana Dębskiego
Podczas odbywającej się w dniu dzisiejszym sesji Rady Miasta, ...
Koncert na 10-lecie dla kochanych mam
10 lat temu powstał Dziecięcy Zespół Regionalny Kropelki Rosy. ...
Tatusiowie przeczytali dzieciom
Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie tym razem do czytania ...
Kurniki w Dmininie? W urzędzie trwa postępowanie administracyjne
Do 13 marca w Urzędzie Gminy Łuków osoby zainteresowane ...
Łukowianie na podium zawodów strzeleckich
Na całość zawodów w strzelaniu z karabinka sportowego składały ...
Dotacja na działalność gospodarczą – spotkanie informacyjne
Do pozyskania jest 45 tys. zł. Dotację na rozpoczęcie działalności ...
Już w niedzielę zagra WOŚP
Na pograniczu trzech dzielnic – promocja książki
Publikacja wydana przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej ...
Starym Żukiem charytatywnie do PASSO DELLO STELVIO
Rajd charytatywny ma na celu zbieranie pieniędzy na domy dziecka. ...
Śmietniki pod klucz
Pod koniec lipca informowaliśmy Państwa o piśmie jakie dostali ...
Trio Harmonijek Ustnych na łukowskiej scenie
„Trio Con Brio” jest pięciokrotnym laureatem światowych konkursów gry na ...
Sąd w Lubartowie wydał wyrok w sprawie prawka burmistrza
Badano odwołanie od decyzji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, ...
Tragiczny finał poszukiwań. 88-latka z Jeleńca odnaleziona
Informację o znalezieniu staruszki przekazała naszej redakcji pogrążona w ...
Tragedia na ul. Kilińskiego. 33-latka ugodzona nożem!
W samo południe łukowscy policjanci dostali informację o awanturze ...
Gimnazjaliści z Huty Dąbrowy mistrzami województwa
"Piłkarska Kadra Czeka" to turniej, w którym swoje umiejętności zaprezentowali ...
Sesja Rady Powiatu już dziś
Dziś o godzinie 13.30 rozpoczną się obrady Rady Powiatu. ...
Biegi i nordycki chód, czyli sposób na Andrzejki
- W biegu na ścieżce rowerowej w Styrzyńcu wystartowało 150 ...
Weekendowy trening z Pawłem Korzeniowskim
Oprócz treningu wodnego i na lądzie, młodzi sportowcy dowiedzieli się ...
Militaria dla pasjonatów
Wybierasz się na obóz przetrwania? Potrzebujesz ubrania, by przetrwać ...
Karolina Piotrowska mistrzynią Polski w kickboxingu
Od 6 do 8 maja w Lesznie odbywały ...
Łukovia triumfowała w lidze wojewódzkiej
W sobotę w Lublinie odbył się I Turniej Finałowy ...
OSP w Gręzówce awansowała
11 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego OSP ...
Nie żyje Antoni Cybulski
Smutną informację dotyczącą śmierci pana Antoniego przekazała opinii publicznej ...
Spotkanie z Przemysławem Wiplerem w Łukowie
W niedzielę po godzinie 20.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury ...
Weekend na sportowo i nie tylko
Od dziś do niedzieli miłośnicy piłki ręcznej mogą kibicować ...
W Radoryżu powstanie strzelnica
Na ostatniej sesji Rada Powiatu wyraziła zgodę na wydzielenie ...
Artyści Fabryki Piosenki podsumowali rok
Koncert Finałowy Fabryki Piosenki ŁOK odbył się wczoraj w ...
Wkręć się w pomaganie
Franek jest pięcioletnim chłopcem z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym objawiającym ...
100 tys. zł strat po pożarze budynku
Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożaru było zwarcie ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Sprzedam: Naturalne kosmetyki Rosieshop
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z kosmetykami naturalnymi i organicznymi Rosieshop.pl! Znajdą tu Państwo ofertę najlepszych serii pielęgnacyjnych, stworzonych do wszechstronnego i codziennego stosowania, jak również ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków