Dziś są imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Dzisiaj odwiedziło nas 138 osób   |   Osób online: 63   |   Zaloguj się   Rejestracja
Z ostatniej chwili:
Zagłosuj w plebiscycie "Człowiek Roku 2017" Wspólnoty Łukowskiej oraz Łuków24.pl

Tomasz Goławski  
dodane: 10-10-2017 11:15   |   wyświetleń: 3544

Poruszenie w Internecie dla Szymona

Kilkanaście dni temu opisywaliśmy historię kilkumiesięcznego Szymona cierpiącego na wrodzoną wadę serca. Chłopiec wymaga drogiego leczenia. Na szczęście z pomocą przychodzą internauci.
Poruszenie w Internecie dla Szymonafoto. Redakcja 
Czteromiesięczny Szymon to chłopiec z Łukowa cierpiący na HLHS – niedorozwój lewej komory serca i struktur lewej części serca – zastawek i aort. By móc przeżyć, malec jest kosztowna operacja, która odbyć się może jedynie w Niemczech. Koszt takiego przedsięwzięcia to ponad 30 tysięcy euro, których uzbieranie przekracza możliwości rodziny i najbliższych Szymona.

Na szczęście z pomocą przychodzą internauci. Na jednym z portali społecznościowych powstała specjalna grupa, na której można kupić produkty i usługi, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. Jak to działa?

Mieszkańcy naszego miasta wystawiają na licytację różne przedmioty i oferują swoje usługi. Podawana jest też cena minimalna licytacji i czas jej zakończenia. Licytujący, którzy uzyskają najwyższą kwotę i tym samym kupią produkt lub usługę, muszą wysłać sprzedawcy potwierdzenie przekazania przelewu na rzecz potrzebującego Szymona. Wówczas następuje przekazanie wygranej. Przelewy dokonywane są na konto chłopca w crowdfundingowym serwisie SięPomaga.pl.

Do licytacji są m.in. kosmetyki i ubranka dziecięce, ale też sesja fotograficzna, czy kupony na usługi w firmie motoryzacyjnej bądź kurierskiej. Wylicytować też można voucher na reklamę w portalu Łuków24.pl – aukcja trwa do godziny 23:59 w środę 11 października.

Szczegóły w grupie na facebooku: https://www.facebook.com/groups/1866778346684718/
Licytacja reklamy w portalu Łuków24.pl: https://www.facebook.com/groups/1866778346684718/permalink/1867753993253820/

Zobacz też: Serduszko Szymona czeka na pomoc

Komentowane

Suweren (2017-10-10 14:38) 28 22   |   zgłoś do usunięcia
Uznanie dla inicjatorów tej Wspanialej Akcji. Jakiej pomocy udzieliły Rodzicom Szymonka osoby odpowiedzialne za zdrowie obywateli:prezes Kaczyński, premierka i minister?
do suweren (2017-10-10 16:22) 24 18   |   zgłoś do usunięcia
takiej samej ka PO paprancy kiedyś Kopacz Arłukowicza i całej ferajny Tuskolandii
JaMa (2017-10-10 21:07) 27 17   |   zgłoś do usunięcia
Super akcja, proponuję tylko przelać pieniążki na fundację, która nie pobiera żadnej prowizji a taką jest "Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis" w której również jest Szymon podopiecznym... Pozdrawiam ludzi dobrej woli!!!
JaMa (2017-10-10 21:09) 24 17   |   zgłoś do usunięcia
Super akcja, proponuję tylko przelać pieniążki na fundację, która nie pobiera żadnej prowizji a taką jest "Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis" w której również jest Szymon podopiecznym... Pozdrawiam ludzi dobrej woli!!!
Ja (2017-10-10 21:33) 23 15   |   zgłoś do usunięcia
Kaczoladia ma ogromne nadwyżki w budżecie tylko patrzeć, jak wesprze chore dzieci. Tak jak młodych lekarzy.
Bez polityki (2017-10-10 23:21) 22 17   |   zgłoś do usunięcia
Musicie wszędzie w tych komentarzach wpierd*"3#_lać ta politykę?
Szcz (2017-10-11 08:26) 19 15   |   zgłoś do usunięcia
Pomoc medyczna i finansowa dla chorego dziecka, jak i innych chorych to polityka?A utrzymanie Komisji od parówek, organizacja miesięcznic, pochówki na koszt Państwa, pomniki to pieniądze są i to coraz większe..
Na marginesie (2017-10-11 11:10) 17 17   |   zgłoś do usunięcia
1,5 mln zł z Amber Gold przeznaczono na remont trzech ołtarzy i kaplicy w kościele św. Mikołaja. Może pisowskie SKOKi wspomogą Służbę Zdrowia!
włącz myślenie (2017-10-12 09:23) 17 11   |   zgłoś do usunięcia
Czyli według ciebie trzeba ludzi okraść tak jak Amber Gold żeby potem dać na remont 3 ołtarzy dla uspokojenia sumienia? Lepiej już się nie wypowiadaj. Jak chcesz pomóc dokonaj wpłaty i już nie pisz.
wczoraj (2017-10-12 17:06) 25 11   |   zgłoś do usunięcia
Niee, ja rozumiem że "Na marginesie" chciał zasugerować, że oprócz tych co stracili na Amber Gold są tacy, co zyskali...
pokrętna logika (2017-10-12 21:15) 17 15   |   zgłoś do usunięcia
Zyskali? Ze złodziejstwa? Czyli co teraz SKOKi (dla niewtajemniczonych dodam, że są różne) powinny okraść swoich klientów żeby dodać pieniędzy do ochrony zdrowia? Jeden SKOK Wołomin ( nie pisowski) przekręcił 4 miliardy złotych i do niczego nie dołożył. Zastanawiam się dlaczego jeszcze nie ma komisji śledczej do zbadania tego megaprzekrętu.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”
Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach” Kilkudziesięciu mieszkańców miasta zebrało się wczoraj wieczorem, by uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych. Na historyczne spotkanie zaprosili Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Club Weteranów Szos i portal Łuków Historia.
Poranne wahadło w Nowych Okninach
Poranne wahadło w Nowych Okninach Dziś około godziny 10. Kierowcy jadący w kierunku Siedlec mogli liczyć się z korkami. W Nowych Okninach za lasem "Kryńszczak" do rowu wpadły dwa samochody osobowe.
Gang małolatów w rękach policji!
Gang małolatów w rękach policji! Uszkodzenie monitoringu, kradzież sprzętu RTV oraz elektronarzędzi. Za ten czyn dokonany w wigilijną noc, wkrótce przed sądem odpowiadać będą niepełnoletni mieszkańcy Łukowa.
Policyjne BMW już na drogach
Policyjne BMW już na drogach Czytelnicy informują o nowym nieoznakowanym radiowozie, który patroluje drogi na terenie powiatu łukowskiego. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zdradza rąbka tajemnicy o nowej "beemce".
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena Janusz Jastrzębski będzie gościem Klubu Kamena prowadzonego przez Zofię Kamolę. Spotkanie zaplanowano już dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.
„Rolnik” pokaże jak być fit
„Rolnik” pokaże jak być fit Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w edukacyjnej akcji "Fit 360". Finał wydarzenia zaplanowano na czwartek 25 stycznia.
Rocznica powstania przy „Mówiącym Kamieniu”
Rocznica powstania przy „Mówiącym Kamieniu” Andrzej Zdrojewski, Towarzystwo Fruwającej Muchy i Club Weteranów Szos zapraszają na uroczystość upamiętnienia poległych w czasie Powstania Styczniowego.
Rusza konkurs na dyrektora szpitala
Rusza konkurs na dyrektora szpitala Do 2 lutego można składać dokumenty na stanowisko dyrektora szpitala w Łukowie. Zarząd Powiatu Łukowskiego ogłosił konkurs, w którym poznamy następcę Władysława Kobielskiego.
Kolejne obszary skażone ASF!
Kolejne obszary skażone ASF! Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie informuje o nowych przypadkach wystąpienia wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Gdzie tym razem znaleziono zarażone wirusem dziki?
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Ponad setka osób wzięła udział w balu karnawałowym dla osób niepełnosprawnych, który zorganizowano w Łukowskim Ośrodku Kultury. Zabawa miała miejsce 17 stycznia.
Chcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zaprasza
Chcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zaprasza Martwisz się o swoją przyszłość? Szukasz pracy z perspektywą na dobre zarobki? Pragniesz się przekwalifikować? A może zamiast pójść na studia, wolisz w tym czasie zdobyć dwa zawody? Z siedleckim oddziałem szkoły ŻAK wszystko jest możliwe!
Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach
Będzie Klub Honorowych Dawców Krwi
Będzie Klub Honorowych Dawców Krwi W ostatni piątek miało miejsce zebranie założycielskie Klubu Honorowych Dawców Krwi. Na apel pomysłodawcy Kamila Klinka odpowiedziało 13 osób, jednak do grupy już dołączają kolejni krwiodawcy.
Uczcili pamięć powstańców
Uczcili pamięć powstańców Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyły się miejskie obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zorganizowano je przy pomniku na placu Narutowicza.
Techniczne przesunięcia w budżecie
Techniczne przesunięcia w budżecie Czysto technicznych zmian dokonali w budżecie miasta radni podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym 47. sesji Rady Miasta. Przesunięć w miejskiej kasie dokonano 17 stycznia.
Rondo w Łazach z nową nazwą
Rondo w Łazach z nową nazwą Rondo w Łazach od dziś będzie nosić nazwę Franciszka Wilczyńskiego. Oficjalne nadanie nazwy zaplanowano na godz. 18.
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy ...
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy Wjazd na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła, spowodowanie kolizji i odjechanie z miejsca zdarzenia. Za takie zachowanie 21-latka z gminy Łuków straciła prawo jazdy. Co dokładnie stało się w piątkowy poranek?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rocznica powstania przy „Mówiących Kamieniach”Policyjne BMW już na drogachKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychChcesz zarabiać więcej? Szkoła ŻAK zapraszaSzachowy sukces Szymona SuskiBędzie Klub Honorowych Dawców KrwiUczcili pamięć powstańcówRozmawiali o Powstaniu StyczniowymSukcesy recytatorówKolędowanie w gminie ŁukówMecenas z Łukowa Mistrzem Polski Prawników w szachachASF: Dziki chorują, świnie jeszcze nie

Obejrzyj

Policyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli Gułowskiej

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Muzealne eksponaty w Klubie Kamena
Janusz Jastrzębski będzie gościem Klubu Kamena prowadzonego przez Zofię Kamolę. Spotkanie zaplanowano już dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Reklamy
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Około 350 zapaśniczek z nawet ośmiu krajów rywalizować będzie w marcu na zawodach w Łukowie. Na jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku w regionie już dziś zapraszają władze Orląt Łuków.

Prognoza pogody

Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski
Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Skup Zadłużonych Spółek - Ochrona JPK pomoc 299/586 K.s.h ...
Lider od wielu lat. Zarządzanie kryzysowe, restrukturyzacja, ochrona majątku prywatnego, przejęcie zarządu spółki, postępowania układowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne itd, są to rzeczy, którymi zajmujemy się na co ...
Dam pracę: Operator Maszyn - praca Parczew
Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji The Adecco Group - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5100 placówek w ponad ...
praca: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA
Firma specjalizująca się od 30 lat w zakresie montażu instalacji elektrycznych w Polsce i za granicą poszukuje Kandydata na stanowisko: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA Miejsce pracy: Warszawa, Kraków Zadania: ...
Kupię: Zadłużona Spółka lub JDG ? KAS/JPK ?
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych - Pomagamy osobom, które w wyniku represji komórek kontroli państwowej stały się poszkodowane, bądź poszkodowanymi stać się ...
Sprzedam: Samsung NP-N102S
Procesor Intel Atom N2100 (2 wątkowy , 1.60 GHz, 512 KB cache) Chipset Intel NM10 Express Chipset Pamięć RAM 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1066 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Doradca Klienta
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje