Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Tomasz Goławski  
dodane: 12-03-2019 14:17   |   wyświetleń: 1856

Poseł Skwarek przekonuje do „Piątki Kaczyńskiego”

Choć posłem jest już od pewnego czasu i regularnie występuje w przekazach medialnych, Sławomir Skwarek po raz pierwszy zaprosił wszystkie lokalne redakcje do swojego biura przy ul. Czerwonego Krzyża w Łukowie. Na konferencji prasowej parlamentarzysta zaprezentował program jego partii - "Piątkę Kaczyńskiego".
Poseł Skwarek przekonuje do „Piątki Kaczyńskiego” 

- Byłem świadkiem ogłoszenia „Piątki Kaczyńskiego” i szczególnie ucieszyłem się z wiadomości dotyczącej świadczenia 500+ na wszystkie dzieci. Zostaliśmy zobligowani, aby ta dobra wiadomość dotarła „pod strzechę”, czyli do wszystkich mieszkańców. Jak tego nie zrobić, jak poprzez zaproszenie wszystkich mediów? - mówił na spotkaniu poseł Skwarek.

„Piątka Kaczyńskiego” to pakiet socjalnych rozwiązań dla Polaków przygotowany przez rządzące w kraju Prawo i Sprawiedliwość m.in. na tegoroczne wybory parlamentarne. Choć sam prezes tej partii przyznał w jednym z wywiadów radiowych, że autorem propozycji jest środowisko partyjnie, a nie on sam, „Piątka” zaczęła być nazywana potocznie od nazwiska byłego premiera z lat 2006-2007. Na propozycję PiS-u dla Polaków składają się brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastka” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych w małych miastach i na wsiach, a także świadczenie 500+ na pierwsze dziecko. I właśnie ta ostatnia propozycja budzi szczególne zainteresowanie pochodzącego z powiatu łukowskiego parlamentarzysty.

- Na przykładzie gminy Adamów mogę podać, że na 1228 mieszkańców do 0 do 18 roku życia świadczenie 500+ pobiera 765 osób. Teraz pozostałe rodziny i pozostałe dzieci zostaną wzmocnione tym programem - wyjaśniał na konferencji prasowej poseł Sławomir Skwarek.

- Oprócz „Piątki Kaczyńskiego”, którą nazywam programem prospołecznym, czekam też na „Piątkę Morawieckiego”, która będzie ukłonem w stronę naszych przedsiębiorców. Lokalnie będę chciał natomiast skonstruować tzw. „Piątkę Skwarka” i wkomponować się w miejscowe potrzeby. Będzie więc program „3x5” - dodał z uśmiechem parlamentarzysta.

Ważna z punktu widzenia posła z Adamowa jest też komunikacja publiczna. Według Sławomira Skwarka powiat łukowski jest w dobrym położeniu, ponieważ przedsiębiorstwo PKS S.A. w Łukowie spełnia misję łączenia mniejszych miejscowości z większymi.

- Jestem przekonany, że gdy pojawi się dopłata do tzw. „wozokilometra”, zobligujemy wtedy prezesa Tomasza Madonia do jeszcze lepszego skomunikowania powiatu. Pomysł PiS przyczyni się do poprawy komfortu życia - mówił poseł.

Obecnie funkcjonującym rozwiązaniem mogącym wpływać na kondycję finansową PKS są między innymi samorządowe dopłaty do biletów miesięcznych dla uczniów szkół. Zdaniem Sławomira Skwarka, przedsiębiorstwa komunikacyjne będą jeszcze bardziej się rozwijać i tworzyć nowe trasy, gdy otrzymają dodatkowe pieniądze rządowe. Czy taki scenariusz zostanie zrealizowany również w powiecie łukowskim?


Komentowane

.22lr (2019-03-12 15:00) 21 11   |   zgłoś do usunięcia
Populizm w najczystszej postaci. Proponuję dać ludziom wędkę a nie rybę, żeby sami zapracowali na te dodatki, a nie żywić darmozjadów, do których normalnie pracujące osoby muszą zasuwać. Np. 500+ powinno być dla osób, które pracują i płacą podatki, a nie dla pasożytów. Zero prawdziwej i realnej pomocy dla małych przedsiębiorstw. A mowa o jakimś „wozokilometrze” to jakiś żart chyba ze społeczeństwa. Pan Morawiecki już na taśmach powiedział - obiecać i potem wygaszać, i do ryżu. I tyle w temacie.
alex (2019-03-12 15:24) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawi mnie czy ten pan wierzy w to co mowi czy prykaz przyszedł odgornie
robol (2019-03-12 16:17) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego Polacy wyjeżdżają na zgniły zachód.Chyba nie tylko do pracy,ale dlatego,że jest duzy socjalPanom,którzy chcieliby mieć darmowego robotnika to w Polsce się nie podoba.Patologia była i będzie czy na zachodzie ,czy u nas.Płacic najniższą ,tochę pod stołem to dla niektórych nowobogackich jest super,bo my żyjemy w luksusie,a co nas obchodzą inni.Bardzo dobrzę,że rząd zainteresował się rodzinami i ich dziećmi,nie tylko biednymi.Dziecko widzi wszystko.Widzi jak dzieci bogatych stać na wszystko,a ich rodziców nie.Nie ma co zazdrośćic i pluć .Wszystkie dzieci są nasze.
Czy to prawica? (2019-03-12 16:19) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Coraz mniej w pisie prawicy i normalnego podejścia do ludzi pracującycjh. Co oznacza skrót Pis? Może Populism i Socjalism? W mediach społecznościowych ciągle takie sformułowania czytam. Kiedy normalne refermy, kiedy koniec rozdawnictwa?
. (2019-03-12 18:16) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Przejemy(Polskę) i Spadamy(ustawieni na kilka pokoleń)
@[email protected] Czy to prawica? (2019-03-12 18:37) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy w ciągu 8lat niszczono polskie zakłady to co było dla ciebie.Widocznie hossa.Wyzyskiwacze lubia krwiożerczy kapitalizm,który zawitał i do naszego miasta.Chcecie żeby na was tyrać za grosze od świtu do nocy i mówicie ,że to jest rozdawnictwo.To rozdawnictwo to zapracowane pieniądze ,których przedsiebiorcy normalnie nie płaca za pracę,aby godnie przeżyc od pierwszego do ostatniego.
Obserwator (2019-03-12 18:39) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
Poczekam z cierpliwością kiedy Pan poseł Głuchowski zrobi spotkanie przed wyborami 2019. Zapytam tylko niech Pan poda 5 rzeczy które załatwił Pan dla społeczności żeby było lepiej. Nie jako partia, że 500+, darmowe leki itp. tylko 5 konkretnych sukcesów z PANA inicjatywy dla powiatu Lubelskiego. Ani jednego Pan nie wymieni. Co wy ludzie robicie dla nas, dla społeczności Lubelszczyzny? Chwalicie się piątką Kaczyńskiego. A żeby Pan Głuchowski przez 4 lata nie zrobił nic dla nas? Żeby droga z Łukowa do Siedlec była w takim stanie? Setki ludzi dojeżdża tą drogą do pracy a niektórzy rolnicy mają lepszy dojazd do pól. Przecież to jest wstyd. Pan Skwarek też reklamuje program całego PiSu a również brakuje mu konkretnych pomysłów, w sumie jest za cienki w uszach jak Pan Głuchowski. Trzeba konkretnych ludzi a nie robienie z ludzi głupków. Na Panu Głuchowskim bardzo się zawiodłem a oddałem na niego głos i niestety był to głos stracony.
Lulek (2019-03-12 19:11) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Do tych wszystkich którzy ciągle narzekają: zagłosujcie na tęczowych koalicjantów to zobaczycie ile wam dadzą.
.22lr (2019-03-12 20:19) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
@Lulek. Posłuchaj drogi kolego, już trochę żuję na tym świecie i nie oczekuję od tych "tęczowych koalicjantów" niczego nie oczekuję. Chciałbym aby te wszystkie partie polityczne nie doiły kasy z budżetu na który My się składamy. Niech szukają sponsorów. A nam zwykłym obywatelom po prostu nie przeszkadzają, a wręcz nie utrudniają pracy czy prowadzenia działalności. To do jakiego stopnia doszło w tej chwili dojenie Państwa nigdy nie miało miejsca. Każda partia miała wady, ale to co się dzieje teraz przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. Nie ma kasy na nic, niedługo staną szpitale, nauczyciele wyjdą na ulice, a rząd lata samolotami bez opamiętania (to tylko przykład). A gdzie szukać kasy? Podnosić i ustalać nowe podatki - to właśnie robi PiS. I to mi się nie podoba i mojej zgody na to nie ma. Wiem z doświadczenia, że takie rozdawnictwo na cele socjalne nic dobrego nie przyniesie, a wręcz odwrotnie, bo dojnej krowie w końcu skończy się mleko. I co wtedy?
aaaa. (2019-03-12 20:27) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
To co daje wam PiS inni zabiorą wybór jest wasz
nostradamus (2019-03-12 20:31) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
ile tu profesorów... każdy najmądrzejszy więc do dzieła wybory juz niedługo trzeba przedstawić program i przekonać do niego ludzi ale po co...lepiej komentować pod głupim nickiem ot bohaterzy... nasłuchał się hasełek i powtarza... ot mądrość.. a ja głosuje na PiS i mogę potarzać do skutku... głosuję na PiS pozdrawiam
wyborca (2019-03-12 20:33) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Nigdy na Głuchowskiego.
.22lr (2019-03-12 20:35) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
@Lulek. Posłuchaj drogi kolego, już trochę żuję na tym świecie i nie oczekuję od tych "tęczowych koalicjantów" niczego nie oczekuję. Chciałbym aby te wszystkie partie polityczne nie doiły kasy z budżetu na który My się składamy. Niech szukają sponsorów. A nam zwykłym obywatelom po prostu nie przeszkadzają, a wręcz nie utrudniają pracy czy prowadzenia działalności. To do jakiego stopnia doszło w tej chwili dojenie Państwa nigdy nie miało miejsca. Każda partia miała wady, ale to co się dzieje teraz przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. Nie ma kasy na nic, niedługo staną szpitale, nauczyciele wyjdą na ulice, a rząd lata samolotami bez opamiętania (to tylko przykład). A gdzie szukać kasy? Podnosić i ustalać nowe podatki - to właśnie robi PiS. I to mi się nie podoba i mojej zgody na to nie ma. Wiem z doświadczenia, że takie rozdawnictwo na cele socjalne nic dobrego nie przyniesie, a wręcz odwrotnie, bo dojnej krowie w końcu skończy się mleko. I co wtedy?
do alex z 15:24 (2019-03-12 20:46) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Prykaz na pewno przyszedł: "Zostaliśmy zobligowani, aby ta dobra wiadomość dotarła „pod strzechę”, czyli do wszystkich mieszkańców."
.22lr (2019-03-12 20:46) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
@Lulek. Posłuchaj drogi kolego, już trochę żuję na tym świecie i nie oczekuję od tych "tęczowych koalicjantów" niczego nie oczekuję. Chciałbym aby te wszystkie partie polityczne nie doiły kasy z budżetu na który My się składamy. Niech szukają sponsorów. A nam zwykłym obywatelom po prostu nie przeszkadzają, a wręcz nie utrudniają pracy czy prowadzenia działalności. To do jakiego stopnia doszło w tej chwili dojenie Państwa nigdy nie miało miejsca. Każda partia miała wady, ale to co się dzieje teraz przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku. Nie ma kasy na nic, niedługo staną szpitale, nauczyciele wyjdą na ulice, a rząd lata samolotami bez opamiętania (to tylko przykład). A gdzie szukać kasy? Podnosić i ustalać nowe podatki - to właśnie robi PiS. I to mi się nie podoba i mojej zgody na to nie ma. Wiem z doświadczenia, że takie rozdawnictwo na cele socjalne nic dobrego nie przyniesie, a wręcz odwrotnie, bo dojnej krowie w końcu skończy się mleko. I co wtedy?
awd (2019-03-13 01:41) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Jaka ciemnota w polsce panuje to jest porazajace pare przywilejow pare korzysci i juz geby i oczy zamkniete awladza moze krasc
jezdziec (2019-03-13 07:10) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
mamy Ryśka. ...spokojnie zaraz będzie przelewal kasę z Lublina. .tak jak gluchowski z wawy.....pionki jeden i drugi.
Nn (2019-03-13 10:45) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak wam PiS nic nie daje to niech wam da partia wiosna i szybciej wykoleja wasze dzieci.
nN (2019-03-13 16:01) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Niektóre dzieci już cierpią przez popleczników PISu. Nie martw się za wcześnie., bo przez PIS i ich niektóre decyzję, co raz więcej jest wykolejeńców. Tak łatwo niektórych kupić. Kiełbasa wyborcza jak za komuny. Co się dziwić , jak ma się komuchów wśród członków partii. Sorry- nawróconych komuchów.
Oku (2019-03-14 15:09) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Kielbasa wyborcza....niech ten Skwarek zainteresuje sie co sie dzieje w powiecie...co wyprawia CBA i Sz..nasi lukowscybspecjalisci od wszystkiego....kolesiostwo i nepotyzm pelna geba....