Dziś są imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

dodane: 12-07-2019 12:27   |   wyświetleń: 2922

Posła martwi trudny dostęp do lekarzy

ŁUKÓW - Jakie są przyczyny problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach? Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza taką informację upublicznić w najbliższym czasie? - pyta w resorcie poseł Krzysztof Głuchowski (PiS)
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy 
Zdaniem łukowskiego parlamentarzysty do opinii publicznej docierają sygnały o stale malejącej liczbie lekarzy specjalistów np. pulmonologów, endokrynologów i psychiatrów dziecięcych, o trudnościach w dostosowaniu ilości miejsc szpitalnych do liczby pracujących pielęgniarek, o problemach z obsadą etatów na SOR-ach. 

W odpowiedzi na pytania Głuchowskiego Józefa Szczurek - Żelazko wiceminister zdrowia zauważa, że problem jest bardzo złożony.  Jej zdaniem brak lekarzy to efekt m.in. zmian demograficznych i szybkiego wzrostu zapotrzebowania na specjalistyczne usługi medyczne.Na tym nie koniec. Zdaniem Szczurek - Żelazko wyzwaniem jest pojawianie się coraz droższych technologii medycznych; nierównomierne rozmieszczenie szpitali oraz różny poziom ich  wyposażenia. - Wreszcie ograniczone środki finansowe, którym dysponuje Narodowy Fundusz Zdrowia - kończy przedstawicielka resortu zdrowia.  

Jeżeli chodzi o braki wśród pielęgniarek. Wiceminister przypomina, że od 1 stycznia obowiązuje nowe normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych. To  0,6 etatu na łóżko (oddziały o profilu zachowawczym) i 0,7 etatu na łóżko (oddziały o profilu zabiegowym). Te wskaźniki zdaniem Szczurek - Żelazko zapewnią bezpieczeństwo pacjentów.  - Służba zdrowia jest w fazie przeobrażeń. Problem polega na tym, że odbywają się one (dosłownie i w przenośni) na żywym ciele pacjenta - komentuje Krzysztof Głuchowski w rozmowie z "Łuków 24". 

Komentowane

mieszkaniec (2019-07-12 15:05) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Dopiero teraz zaczął się niepokoić.
ksiengowa (2019-07-12 15:08) 21 6   |   zgłoś do usunięcia
Słabe. Powinny byc artykuły o sprawach bieżących. Jak nowa głowna ksiegowa w przedszkolu.
.22lr (2019-07-12 15:25) 17 7   |   zgłoś do usunięcia
A nie niepokoi Pana Posła droga do Siedlec, którą Pan obiecał na początku 4-letniej karencji?
Mieszkaniec.. (2019-07-12 15:34) 19 8   |   zgłoś do usunięcia
Teraz się odezwał... Dajcie mu jeszcze ze dwie kadencję brania kasy i nic nie robienia.. Pasożyt...niech z rolnikami... Nauczycielami...służba zdrowia porozmawia.... Gdzie był wczesniej
Były mieszkaniec... (2019-07-12 15:44) 25 13   |   zgłoś do usunięcia
Kompromitacja.... Jak On się martwi.... Chyba o przyszła kadencję... Nic nie zrobił... Pusty i słaby....
świetne wystąpienie (2019-07-12 16:20) 16 28   |   zgłoś do usunięcia
Popieram Pana Panie Pośle!!! Super wystąpienie !!!najlepszy choć nie zawsze doceniany lokalny polityk w mieście zawsze skromny i sprawiedliwy
Jo (2019-07-12 17:27) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
Akurat ten polityk chyba najgorszy z wszystkich. Zawsze się pojawia przed wyborami tak to cisza. Panie pośle problem z dostępnością do lekarzy jest od kilkunastu lat a pan teraz to zauważył? Chyba przyszedł wiek że pan zaczął do lekarzy chodzić i dopiero to zauważył. A co z drogą do Siedlec? Trochę gadania jedno spotkanie i kolejne 5lat cisza nic z tym nie zrobią?
Znawca tematu (2019-07-12 17:39) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Droga do Siedlec jest formą blokady dla wiejskiej dziczy łukowskiej, żeby zbyt tłumnie nie zalewała Siedlec i taka droga musi pozostać...
Xxx (2019-07-12 17:41) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
Droga do siedlec będzie pewnie jak będzie Komunikacja miejska No i Żłobek w kotłowni będziemy wozić dzieci do żłobka po super drodze - Uczciwie niebawem
Do. Xxx (2019-07-12 18:21) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Zachowaj kolejność najpierw miała być droga. Budżet na ten rok był robiony przez poprzednika to jak ma obecny wybudować żłobek?
llu (2019-07-12 18:25) 16 19   |   zgłoś do usunięcia
Łuków nie ma szczęścia do posłów obecny Głuchowski to tylko kwiatki składa na różnej maści uroczystościach i parę słów wybąka i tyle , ale zapewne Pis namaści go na kolejną kadencję a ludzie zagłosują na partię i jeśli będzie miał tzw. miejsce biorące to znowu będzie to samo ... obiecani, cacanki a głupiemu radość ...
ADI (2019-07-12 20:28) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Auaktywniła się miernota przez wyborami.
ooo (2019-07-12 21:01) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
o kuzwa odezwal sie w syjmie... cud.. jarek dal zezwolenie
alex (2019-07-12 22:32) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie co wy chcecie od chłopa nowogrodzka dopiero sobie przypomniała ze takiego posła i dopuscili go do głosu
Smak Gumy (2019-07-13 01:25) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Darmowe leczenie jak widać nie zdaje egzaminu. NFZ jest chory, należy go przegumować diametralnie i wprowadzić niewielkie opłaty za różnego rodzaju świadczenia, chociażby kilkanaście zł. za każdą wizytę u lekarza, to by poprawiło sytuację w znacznym, akceptowalnym stopniu.
Ss (2019-07-13 06:41) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Przegumowac miernote cała kadencję nic nie robi na koniec pierdnie parę zdań przed wyborami i tak kolejna kadencję złapie. Dopóki nie będzie się głosować na ludzi a nie na partie to takie osoby będą się dostawać do sejmu.
jak to jest? (2019-07-13 08:54) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Koniec kadencji czy to burmistrzów,wójtów,posłów.....,a nagle jest Ich pełno w mediach.Otwierają,kończą,zapowiadają,martwią się...
Vialukovia (2019-07-13 13:54) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
Z przykrością stwierdzić muszę, że nasz Poseł nic dla nas mieszkańców nie zrobił.Pokazał się kilka razy będąc znudzonym bardzo.On chyba i dla siebie nie zrobił nic?!.Wybrać koniecznie kogoś innego trzeba.
Londo (2019-07-13 14:29) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Kucharski obiecywał drogę do Siedlec,Głuchowski obiecywał A teraz kto w kampanii obieca ?
Kk (2019-07-13 15:35) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Nadal Gluchowski obiecuję. Jak to mówi powiedzenie obiecanki cacanki a głupiemu radość. A żeś Ty głupi i naiwny toś uwierzył a że Ciebie oszukali a Ty nadal głupi i naiwny to nadal wierzysz. I tak się ma ciepła posadę i majątku dorabia a dlaczego? Bo naród głupi i naiwny i nie rozlicza za nic.
tak (2019-07-13 16:16) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
jakie miasto tacy politycy XD
styling (2019-07-13 18:01) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
brawo Krzysiu masz mój głos i całej mojej rodziny
Wc (2019-07-13 18:06) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Teraz to Ryszard Bedzie wszystko zalatwial. MYŚLĘ że mógłby Vive karpatie przesunąć bliżej llu.
poseł jest super (2019-07-13 18:07) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
wierze że wygra wybory i będzie prezydentem europy a może nawet całego kontynentu
Weess (2019-07-13 20:14) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Podobno od stycznia łuków bedzie w województwie mazowieckim
do Weess (2019-07-13 20:45) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
no ja słyszałem że łuków ma zostać przydzielone do rejonu parku narodowego Lasu Nyungwe w Rwandzie
Droga (2019-07-13 21:55) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem jak czytelnicy .Ale ze znanych nazwijmy miejscowych polityków to jedynie Szustek jest w stanie coś zdziałać.Mówię serio.Co wy na to?Mimo jego wad mógłby być posłem.
Wc (2019-07-14 08:19) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Dariusz to osoba która nie liczy się c nikim.tak zrobił z luk paszem i itp.
Janosik. (2019-07-14 08:45) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
No S wszystko załatwi zależy tylko od ceny ile zsoferujesz hahaha.
Ok (2019-07-14 08:57) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan Poseł mówi . Ludzie ,przypominam, głosujcie na mnie.
Mieszkaniec.. (2019-07-14 10:37) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Kucharski był sam... Teraz mamy senatora i posłów z PiS a drogi i tak nie ma.... Już nie wspomnę o Dariusz Sz... Który grzmial że teraz nasi doszli do władzy to droga zaraz będzie.... Kucharski jako poseł przynajmniej miał godność i wynagrodzenia nie pobierał...
Abc (2019-07-14 11:33) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Droga będzie jak napisał xxx Oczywiście Uczciwie
Do. Mieszkaniec (2019-07-14 15:11) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Drogi nie ma i nie będzie bo kasa wydana w drogę nie przyniesie elektoratu. Wyborcy natomiast to wszelkiej maści ludzie nie chcący pracować i czekający kiedy coś dostaną i w takich rząd inwestuje.
Mieszkańcu (2019-07-14 18:19) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Ile ci można tłumaczyć, że lada moment będzie pozwolenie na budowę a następnie przetarg? Taki tępy jesteś czy celowo to robisz? Kucharski nie pobierał jedynie diety z powodów czysto pragmatycznych bo jako poseł zawodowy nie mógłby prowadzić działalności gospodarczej. Pobierał natomiast uposażenie poselskie.
Benio (2019-07-14 18:34) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Jedyny sposób aby wprowadzić do sejmu kogoś komu się zechce powalczyć o sprawy ludzkie to nie głosować na tych co już byli i są teraz.
ernest (2019-07-15 00:39) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
taki sam poziom jak były POseł menager - dno z prawej i lewej.
Smak Gumy (2019-07-15 01:53) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Będziecie cierpieć wy kurwy Łukowskie. Hitler z wami porządku do końca nie zrobił widać. Witajcie w piekle, bo jeszcze nie wiecie co to piekło, wy polskie kurwy. Guma sromotna wam czaszki przebije wy skurwiele pierdoleni. Każda sekunda waszego pseudo życia marnej imitacji życia to będzie błaganie o to aby zakończyć tę cierpienie zwane waszym życiem, mam was kurwy dosyć i was przegumuję sromotnie.
dips (2019-07-15 08:58) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Pojawił się wątek dk63 więc dla wyjaśnienia powiem Wam, że przygotowanie dokumentacji projektowej jak również uzyskanie pozwolenia na budowę nie wiele zmieni. Zadanie dotyczące już samej przebudowy nie ma zapewnionego finansowania. Bez tego nie można ruszyć z przetargiem. Projekt zrobią, pozwolenie na budowę będzie (jest ważne przez 5 lat od uzyskania). I teraz pojawia się pole do popisu dla polityków. Bo tylko przez realny wpływ na to co się dzieje w GDDKiA mogą wprowadzić to zadanie do realizacji. Krajowy Fundusz Drogowy to się chyba nazywa. Proponuję Redakcji dla potwierdzenia wysłać zapytanie do lubelskiego oddziału. Tylko trzeba zapytać wprost o zapienienie finansowania a nie na planowane terminy realizacji.
Snk (2019-07-15 09:05) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
uderz w stół, a komuna się odezwie. Co do drogi do Siedlec wystarczy trochę poczytać, nikt w miesiąc tego nie zrobi - chyba, ze cyganie, albo PO, ale jakość wiadomo jaka. Poseł ruszył sprawę, to mógł zrobić i od tego jest. Co do służby zdrowia to potrzebne jest ponadpartyjna dyskusja i porozumienie na kolejne 10-20 lat. Najlepiej udawać, że sprawy nie ma i pompować kolejne miliardy w chory system.
OBSERWATOR (2019-07-15 10:42) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Co tu dużo gadać PIS absolutnie nie interesuję reformą w służbie zdrowia, jest gorzej niż było. A jeżeli chodzi rolnictwo, likwidacja trzody chlewnej na niespotykaną skalę, nawet za niemca chłop trzymał dla siebie świnie , natomiast dziś każdy się boi trzymać !
do obserwator (2019-07-15 11:35) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
słyszałeś o takim coś jak ASF? Brawo Panie Pośle!
Krzysztof Głuchowski (2019-07-15 13:36) 18 16   |   zgłoś do usunięcia
Odpowiadając na wątpliwości zawarte w komentarzach zamieszczonych pod artykułem „Posła martwi trudny dostęp do lekarzy” na stronie Lukow24.pl uprzejmie informuję, że: - w obecnej kadencji interweniowałem u Ministra Zdrowia w następujących sprawach: 1. w sprawie wygaszaniu kształcenia w kierunku technika farmaceuty Interpelacja nr 11853 Data wpływu 10-04-2017; 2. w sprawie oddłużenia szpitali Interpelacja nr 30429 Data wpływu 22-03-2019 3. w sprawie problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach Zapytanie nr 9001 Data wpływu 12-04-2019 4. sprawie likwidacji łóżek szpitalnych i gwarancji bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków Zapytanie nr 9003 Data wpływu 12-04-2019; - w kwestiach związanych z rolnictwem złożyłem w obecnej kadencji 18 interpelacji, zapytań, pytań i oświadczeń sejmowych. Ich treść jest dostępna na stronie www.sejm.gov.pl; - poza tym wiele ustaleń jest czynione na posiedzeniach komisji sejmowej; w tej kadencji uczestniczyłem w wielu posiedzeniach Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi; kilkakrotnie organizowałem posiedzenia wyjazdowe komisji na Lubelszczyźnie; - w procesie włączenia przebudowy drogi krajowej nr 63 do planu inwestycyjnego brałem czynny udział. Droga z Siedlec do Łukowa budowana będzie w latach 2020 – 2022. Obecnie trwają z mieszkańcami konsultacje, do których również zostałem włączony jako mediator w sporach z GDDKiA; zgoda na realizację inwestycji będzie udzielona po zakończeniu wszystkich procedur; - wsparcie choćby swoją obecnością, działań o charakterze patriotycznym, uważam za swoją powinność. Z pozdrowieniami dla czytelników portalu Lukow24.pl Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski
Do p.Posła (2019-07-15 16:14) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
Jeszcze proszę o efekty posiedzeń, interpelacji, pytań, interwencji posiedzeń i mediacji.Pozdrawiam. mieszkaniec Łukowa
Do.Pana.posła (2019-07-15 17:12) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Prosimy jeszcze o wyniki interpelacji i zapytań bo takich interpelacji i zapytań to wpływa kilkadziesiąt tysięcy a czy to się kończy jakimiś konkretnymi działaniami to już rzadko
jbb (2019-07-15 17:29) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Oczywistym i pierwszym wynikiem interpelacji i zapytań są odpowiedzi na takowe. Wszystkie interesujące informacje są na stronie sejm.gov.pl. i na stronach ministerstw.
Mieszkańcu... (2019-07-15 17:44) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Do mieszkaniec...proszę sprawdź... informacje a potem komentuj...i nie obrażaj nikogo ...to jest objaw braku kultury...
polis (2019-07-15 20:00) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
A w którym miejscu mieszkaniec obraził kogoś.Zapytał.I tyle.bez komentarza.
Truteń (2019-07-15 21:31) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie cud, cud, cud, Krzysio się wybudził i głos odzyskał, wybory niebawem.
Do. Truten (2019-07-15 23:54) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Przed wyborami dużo cudów się dzieje robią się takie rzeczy w expres tempie że przed 4 czy 5 lat nawet on nich nikt nie chciał słyszeć i gadać. Wybory czynią cuda nawet polityka wyrwa z trumny i głos wydobedzie z siebie aby wygrać wybory
Yeti (2019-07-17 10:50) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Proszę o kogoś kto wypisze sukcesy tego pana posła, który od wielu wielu lat siedzi w polityce. 3,2,1 start....
Mieszkaniec Aleksandrowa (2019-07-17 12:09) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Poseł Głuchowski nawet mieszkańcom własnej wsi nie pomógł żeby gaz został pociągnięty od szkoły przez całą wieś (odpowiedział że nie ma czasu) więc wy chcecie żeby pomagał w Łukowie????
Do Yeti (2019-07-17 20:09) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
Niech ktoś poda 1 (słownie JEDEN) przykład .
Ty tam w biurze rusz się! (2019-07-17 20:28) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Andrzej odpisuj jak pytają. Za darmo tam nie siedzisz w tym biurze. Opluwają twojego szefa a ty siedzisz jak mysz pod miotłą zamiast podać konkretne przykłady sukcesów pana posła a było ich przecież niemało.
pzpr (2019-07-18 15:53) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
czytając ,wychodzi że pięćdziesiąt kilka osób jest niekulturalnych a jedna osoba kulturalna.................
do szturchających (2019-07-19 12:47) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Podszczypujecie jak kundelki i faktycznie zgodnie z teorią Kopacz możecie osłabić dinozaura. Poseł to nie rząd. Jego działanie na przekazywaniu informacji i na naciskaniu polega. Coś mi się wydaje że jesteście źli, że coś powiedział bo mówicie że nie powiedział. Ilu ta was trzech czterech.
do szturchających (2019-07-19 12:50) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Podszczypujecie jak kundelki i faktycznie zgodnie z teorią Kopacz możecie osłabić dinozaura. Poseł to nie rząd. Jego działanie na przekazywaniu informacji i na naciskaniu polega. Coś mi się wydaje że jesteście źli, że coś powiedział bo mówicie że nie powiedział. Ilu ta was trzech czterech.
do szturchających (2019-07-19 12:50) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Podszczypujecie jak kundelki i faktycznie zgodnie z teorią Kopacz możecie osłabić dinozaura. Poseł to nie rząd. Jego działanie na przekazywaniu informacji i na naciskaniu polega. Coś mi się wydaje że jesteście źli, że coś powiedział bo mówicie że nie powiedział. Ilu ta was trzech czterech.
@do szturchajacych (2019-07-19 17:41) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
I to własne kolegi chyba partyczne?
Szturchające (2019-07-19 20:04) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
jest nas minimum 40 jak rozbójników
do szturchających (2019-07-19 21:19) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
A jak się wabi Ali Baba?
do szturchających (2019-07-19 22:10) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
A jak się wabi Ali Baba?
PZPR/PIS (2019-07-27 21:20) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem ile płacą za poselstwo.Ale pewnie ze 20 tysięcy.Ale ja nawet za dużo więcej nie chciałbym czytać tak niepochlebnych aczkolwiek niestety w większości prawdziwych opinii o sobie.No cóż.Niech każdy to rozważy i podejmie decyzję w najbliższych wyborach.