Dziś są imieniny: Anety, Lehca, Leona
Dzisiaj odwiedziło nas 16 osób   |   Osób online: 16   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 07-02-2019 08:47   |   wyświetleń: 4302

Powiatowy radny w centrum uwagi

"Uchwala się nie wyrazić zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy" Władysławowi Karasiowi. Tak brzmi zapis projektu uchwały, nad którym będą debatowali radni podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Łukowskiego. O co chodzi?
Powiatowy radny w centrum uwagifoto. Archiwum portalu 

Na czwartek 7 lutego zaplanowano V sesję Rady Powiatu Łukowskiego. Jednym z najbardziej interesujących momentów posiedzenia będzie podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy Władysławowi Karasiowi, radnemu powiatowemu zatrudnionemu dziś na stanowisku dyrektora w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Rada musi wyrazić opinię w tej sprawie, gdyż wymagają tego przepisy prawa. Co ciekawe, sama uchwała nie jest wiążąca.

Zmiany w PUiIK-u

By wyjaśnić nieco bardziej potrzebę podjęcia powyższej uchwały, należy cofnąć się w czasie o około pół miesiąca. 17 stycznia na biurko Przewodniczącego Rady Powiatu Karola Ciołka trafiło pismo prezesa PUiIK Marcina Mateńki, który planuje zlikwidować stanowisko dyrektora w zarządzanym przez siebie przedsiębiorstwie. Te zajmuje obecnie radny powiatowy Władysław Karaś, który odpowiada za wdrożenie tzw. megaprojektu obejmującego modernizację oczyszczalni ścieków w Łukowie oraz rozbudowę i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Prezes PUiIK proponuje w myśl oszczędności ponownie połączone stanowiska dyrektora z funkcją prezesa, czyli powrót do sytuacji zanim sam objął funkcję szefa spółki komunalnej... zastępując na tym stanowisku właśnie radnego Karasia. Decyzja Mateńki oznacza więc nic innego, jak wypowiedzenie pracy i płacy Władysławowi Karasiowi. Zmiany w PUiIK-u mają się dokonać 11 lutego.

Niechęć radnych

Na kilkadziesiąt godzin przed sesją było wiadomo, że przychylni tej decyzji nie są radni m.in. Prawa i Sprawiedliwości, a więc ugrupowania, które reprezentuje obecny dyrektor PUiIK. Jak udało nam się ustalić, sam Władysław Karaś także nie zgadza się na przesunięcie go na inne stanowisko, gdzie pobierałby niższe wynagrodzenie. Niewykluczone więc, że w takiej sytuacji były prezes być może nawet pożegna się z pracą.

Ciekawie wygląda też uzasadnienie do projektu uchwały wyrażającej negatywną opinię w sprawie wypowiedzenia warunków pracy i płacy byłemu prezesowi spółki komunalnej. Po analizie dokumentu (a także po rozmowie z radnym Tomaszem Sychem, który pracował w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu zajmującej się przedmiotowym projektem uchwały) dowiadujemy się m.in., że radni rozmawiali z obydwiema stronami na temat roszad kadrowych w PUiIK-u. Podczas gdy prezes Marcin Mateńko argumentował, że zmiany są dyktowane względami finansowymi, jego poprzednik na tym stanowisku przekonywał, że zmiana warunków pracy i płacy motywowana jest względami politycznymi i osobą burmistrza Łukowa, który miałby oczekiwać tego od szefa komunalnej spółki. Jakich argumentów użyto? Poniżej fragment uzasadnienia (pisownia oryginalna):

- Pan Karaś oświadczył, że z tej rozmowy (z Marcinem Mateńką - przyp. red.) sporządził notatkę, by pamiętać szczegóły i datę rozmowy. Pan Karaś przytoczył też treść wywiadu pani Kupińskiej w „TV Master” z burmistrzem elektem z której wynikało, że Prezes PUiIK sp. z o. o. zostaje, natomiast zobaczymy, co stanie się z dyrektorem - panem Karasiem. Poza tym w ubiegłym roku według pana Karasia, utworzono dodatkowy etat, trudno więc mówić o powodach ekonomicznych likwidacji stanowiska dyrektora
- napisano w widniejącym na dzień 6 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Łukowie uzasadnieniu do uchwały.

Śledztwo w Prokuraturze

Osoba Władysława Karasia wzbudza zainteresowanie nie tylko kolegów i koleżanek z Rady Powiatu. W Prokuraturze Rejonowej w Łukowie toczy się wszczęte 21 grudnia 2018 r. śledztwo dotyczące rzekomego wypełnienia w niewłaściwy sposób oświadczeń majątkowych z lat 2014-2017. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła w listopadzie ubiegłego roku lubelska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na chwilę obecną trwa analiza materiałów i nie wiadomo, czy Karasiowi zostaną postawione jakiekolwiek zarzuty. Ponadto śledczy sprawdzają też, czy były prezes miejskiej spółki kierował w sposób ukryty przedsiębiorstwem przepisanym na członka rodziny. Były szef PUiIK-u przygotowywał bowiem i podpisywał dokumenty wykonywane na zamówienie Miasta, a więc - w uproszczeniu - na rzecz swojego pracodawcy. Czyny te również miałyby stać w sprzeczności z przepisami prawa.Komentowane

Kiedy (2019-02-07 08:59) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Może uratują Orlenta.
oooo (2019-02-07 09:14) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
będzie dylemat dla pana Marcina jak głosować w tej sprawie
Nn (2019-02-07 09:17) 34 11   |   zgłoś do usunięcia
Łukowski PiS osiągnął dno.
do Nn (2019-02-07 09:30) 12 16   |   zgłoś do usunięcia
Dno to ty ubliżaczu.
wstyd (2019-02-07 10:09) 22 6   |   zgłoś do usunięcia
Karaś jak to ryba jest nie zatapialny. Tym bardziej ,że ma taaakie poparcie. Koledzy dali stołek byłemu, przegranemu w mieście burmistrzowi, wybronią i drugiego. Nie ma innej opcji. Ktoś się zakłada? PIS to ostatnio afera ,za afera. Wszystko wychodzi o ich pazerności i fałszywości. Co innego mówią, co innego robią. Układy ,powiązania, afery . Robią tak jak poprzednicy. Czym się różnią? Nazwą? To nie tylko dno, ale bagno z którego coraz coś wypływa. Wstyd. Dorośli ludzie, jak niemyślące dzieciaki.
Typowe warcholstwo (2019-02-07 10:37) 16 6   |   zgłoś do usunięcia
Każdy racjonalnie myślący i choćby pobieżnie obserwujący lokalną scenę polityczną mieszkaniec Łukowa wie, że ten pan już dawno jest wyjątkowo skompromitowany, więc dziwne, że partyjni koledzy tak zawzięcie go bronią. W imię czego? Przecież to strzał w kolano.
mieszkaniec Łukowa (2019-02-07 10:37) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Ile zarabia Karaś w PUIK-u? Czy to prawda, że kilkanaście tysięcy złotych? Czy jak był prezes to był właścicielem firmy, dlatego CBA 2-krotnie zawitało do Łukowa? Panie Karaś, miej honor i zrezygnuj
Oszczędności (2019-02-07 10:41) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Panie burmistrzu dwóch Matenków braci pracuje w PUIKU więc gdzie tu oszczędności.
Honor (2019-02-07 10:49) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Dobre sobie.
mieszkaniec Łukowa (2019-02-07 10:49) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Ile zarabia Karaś w PUIK-u? Czy to prawda, że kilkanaście tysięcy złotych? Czy jak był prezes to był właścicielem firmy, dlatego CBA 2-krotnie zawitało do Łukowa? Panie Karaś, miej honor i zrezygnuj
Janek (2019-02-07 11:06) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Łukowski PIS w pigułce: Szustek, Gałach, Karaś... i tak długo wymieniać.
Ratujmy Orlęta (2019-02-07 11:12) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Podobno połowa rocznej pensji Pana Karasia pozwoliła by uratować Orlęta od upadku a druga połowa spowodowała by że klub odbił by się od dna. Jeden człowiek może uratować Orlęta.
Kk (2019-02-07 11:28) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Swój swojego w PIS będzie do upadłego trzymał stołek musi mieć do emerytury. Wyborcy patrzą. Afery z CBA teraz stworzenie fikcyjnego stolka. Głosowanie zapewne pokaże jakie to dno. Później premia 30tys i podwyżka a podobno Puik w złej kondycji finansowej. No cóż podniosa ceny za śmieci i za ścieki i Łukowianie zapłacą
Burmistrza (2019-02-07 12:02) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie trzeba. Burmistrz sprzedaje toyotę i z tego będzie na uratowanie Orlat
politolog (2019-02-07 12:23) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Radny Leszek Świętochowski na sesji dobrze powiedział, że tak dziwnie się składa , że po zmianie władzy robi się zmiany kadrowe. I nie trzeba czarować rzeczywistości kosztami!!! zmiana polityczna jak nic!
Kaśka (2019-02-07 12:25) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
mam pytania do p. Mateńki : 1) kiedy wymyślił zwolnienie w. Karasia przed czy po wyborach samorządowych? 2)czy konsultował tą decyzję z p. Płudowski? 3)jaką p. Mateńko ma pewność , że sam będzie dalej pracował w PUIKu?
spec (2019-02-07 12:27) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
za W. Karasia wybudowano kilka kilometrów kanalizacji : Łapiguz, Klleberga, Okrzei, Farfak, rozpoczął budowę Rurowej, Sosnowej, Tartaczne. Załatwił prawie 47 milionów zł dotacji. może to mało dla maluczkich.
czekamy (2019-02-07 12:38) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Premie za... to ,że pracuje, już się skończyły. W tym roku dostał 1% rocznego dochodu czyli 2000.Tak czytałem . 2tys to nie30tys, Już burmistrz zaoszczędził. Jeszcze niech weżmie się za resztę ,,specjalistów,, zatrudnionych przez poprzednika. Należy się podwyżka ale tym ,co na to tałatajstwo pracują ,czyli fizycznym. Kk do emerytury stołek, nie żartuj, dożywotnio!!! Ilu emerytów mogłoby już odejść? .Po co wybieramy ich np do rady miasta?
Jan (2019-02-07 12:43) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
To K. łaskę robi ze coś wybuduje? Pomnik mu trzeba stawiać? To chyba jego praca coś robić a nie siedzieć. To że coś zrobił trzeba w nagrodę mu stołek tworzyć od niczego i koszty kilkanaście tysięcy? To że coś zrobił to upoważnia do zabawy z CBA? 4 ulice kanalizację dostały na 8 lat urzędowania ogromny sukces bo jak w Afryce sensacja kanalizacja jest. 42mln dotacji uzyskał i co z tego jak rozeznania nie zrobił ile potrzeba na remont i to nawet na połowę remontu nie starczy. Oferty były o 100% większe niż te 42mln. Teraz co z tymi pieniędzmi? Remontu nie będzie a pieniądze znikną wydadzą je na wypłatę dla nowego stanowiska zajmowanego przez Pana K.
Do. Kaska (2019-02-07 12:47) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Może przestań swoje głupoty pisać bo pojęcia brakuje a jak podam Twoje nazwisko to w pracy będziesz miała obciach i skończy się wazeliniarstwo.
ach ,och (2019-02-07 12:50) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Kaśka czy spec- zadałaś to pytanie na Podlasiu24. Po co? Stań przed Mateńką i zapytaj. Przy okazji powiedz mu, za co brał Karaś pobory, bo dla mnie te niby inwestycje kanalizacja, dotacja- to przecież jego praca. Za siedzenie i pier.... , nie każdemu płacą. Chociaż i tak bywa. Przy takiej ilości prezesów, kierowników zastępców są tacy ,co i za to biorą pieniądze:))
PIS (2019-02-07 13:21) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
NAJLEPSZA PARTIA PIS
Kw (2019-02-07 13:50) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Najlepsza partia PiS swojemu zawsze stołek znajdzie a podatnicy zapłacą. Szykujcie się drodzy mieszkańcy na podwyżki cen za śmieci i za ścieki bo ktoś za nowy stołek Pana K musi zaplacic
PanKa (2019-02-07 14:00) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pan K to najlepszy i idealny kandydat na to stanowisko
O. (2019-02-07 14:06) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
To plac mu z swojej kasy wypłatę bo ja nie będę akceptowal tego że z moich podatków jest utrzymywane stanowisko które naprawdę niczemu nie służy a obowiązki do tej pory były pełnione przez prezesa i było ok. To nie jest miasto kilku milionowe a Puik nie zatrudnia tysięcy ludzi żeby prezes nie dał rady.
Oburzony Wyborca (2019-02-07 14:23) 13 3   |   zgłoś do usunięcia
CBA dwa razy wszczyna śledztwo w sprawie tego pana, on za każdym razem się wyślizguję /szpenio/ zmieniając stanowiska pracy w tej samej firmie, oczywiście każde jeszcze lepiej płatne- wiadomo kto mu pomagał. Burmistrz utracił zaufanie to tego pana i na zbity p... ma prawo go zwolnić, nie trzymać dalej w tej samej firmie.
Pracownik szpitala (2019-02-07 14:44) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
Panu Karasiowi DZIĘKUJEMY BYŁO MIŁO JESLI PAN ZOSTANIE BEZ PRACY NA ŁAPIGUZIE DO GUMOWYCH BUTÓW BIORĄ NA PŁOCIE JEST OGŁOSZENIE NIE MA CO SIE WSTYDZIĆ ROBOTA JAK KAZDA INNA.
czy nie? (2019-02-07 14:58) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Zanim odejdzie weżmie ,co mu się należy- odprawa, kilkadziesiąt tys+ ekwiwalent za urlop, którego prawdopodobnie ma sporo ,jak każdy zapracowany urzędujący. Nie jeden tyle w ciągu roku ,nie ma dochodu. PIS najlepsza partia- dla swoich:))
Fbi (2019-02-07 15:06) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Przez zabawę z CBA P. Karasia P. Szustek przegrał wybory i nie został burmistrzem. Tak więc może mu podziękować haha
Jj (2019-02-07 15:09) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
,,Kruk krukowi oka nie wykole". A w szpitalu nie potrzeba 7 dyrektora?
@Jj (2019-02-07 15:21) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Może i potrzeba. Kolega zaczeka, jak problem trochę przyschnie. Chociaż-kto staroście zabroni? Już B... inspektor do spraw inwestycji pracuje. Dlaczego nie następny? Jeszcze są drogi powiatowe- może tam?
@politolog (2019-02-07 15:29) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
politolog ma rację. Po zmianie władzy, zmiana polityczna ŚWIĘTOCHOWSKIEGO hahaha . Co obiecali, bo nie wierzę ,że za nic. W pewnym wieku zostało przyklaskiwanie rządzącym. Juz do większej polityki nie ma szans,trzeba pilnować co ma się tu. Suweren patrzy i widzi. hahaha
jan (2019-02-07 15:32) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie uratował Orlent nawet. Moze tam niech idzie na prezesa? to uratuje.
Suweren (2019-02-07 15:33) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Pan Ś lepiej niech się nie odzywa bo zaczniemy pokazywac jego brudy a wtedy będzie wesoło haha.
Do. Jan (2019-02-07 15:47) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
W orlentach nie dadzą za nic 30tys premi i podwyżki 1tys to złe stanowisko
@ Do Jan (2019-02-07 16:07) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
W orlentach nie dadzą, ale jest jeszcze szpital, ZDP i kilka inny miejsc podległych pod starostę. PIS dba o swoich. Tego nie da się ukryć.
bronek (2019-02-07 16:08) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
W. Karaś załatwił ok. 47 milionów dotacji ma modernizacje i rozbudowę urządzeń wodno kanalizacyjnych w Łukowie. Wniosek przeszedł pomyślnie wszystkie procedury i był omawiany przez Radę Miasta Łuków. Była podjęta uchwała akceptująca zakres efekty wniosku. Na to są dokumenty. Dzisiaj ktoś kto mówi coś złego na temat tego projektu to dyletant i niedouczony debil. Wypowiadane przez Płudowskiego słowa w sprawie projektu to są tylko słowa. Najlepiej nic nie robić.
Beli (2019-02-07 16:13) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
#Murem za ORLENtami :)
Beli (2019-02-07 16:15) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
A no i #murem za Karasiem #do końca świata i o jeden dzień dłużej :)
Beli (2019-02-07 16:26) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Orlentów nie uratują. Tego K zostawia. Za smiecie i kanalizacje bedziecie wiecej placili.
@bronek (2019-02-07 17:02) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
bronek ty,czy borys, oj żle z tobą. UWAŻAJ ,rozdwojenie jażni? Ta dotacja ,to kropla w morzu ,na taka inwestycję jaka zaplanowana była. Co specjaliści, a nie zorientowani w kosztach? Za co im płacę z moich i twoich podatków? Kto jest niedouczony debil .to się okazało.
Beli co ty? (2019-02-07 17:07) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Będziemy? Ty nie? Nam swoje śmieci i gów... podrzucisz?
Gaweł (2019-02-07 17:13) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
przypominam dziś imieniny ryszarda wielkie plecy.sto lat dla niego. ....niech zasiądzie w Lublinie na dłużej i niech weźmie oszustka karaske i zostaną tam na dłużej. ....a i do sejmu a może w kosmos. ....tak w kosmos i tam zrobią zalew
Gaweł a ty koniom... (2019-02-07 18:13) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
....dał? Bo jakieś fałszywe rżenie z Wójtostwa dochodzi.
Olo (2019-02-07 18:18) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Rysiek zlituj się zabierz te cholote K Sz i róbcie na księżycu zalew. Będzie taniej dla Łukowa nie będę musiał za śmieci płacić wiecej
Gaweł (2019-02-07 18:45) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
iiiiiihhhhhaaaa tak pase konie na łonie. .....i jeszcze raz sto lat dla rysia misia
Londo (2019-02-07 19:10) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Karaś już dawno powinien polecieć,w ostatnim zeznaniu podatkowym zarobił ponad 190tys,inaczej wydoił z Puiku i jeszcze mu mało...To ile on tam zarabiał miesięcznie jako prezes A później dyrektor pytam się ? Niektórym rządzącym to sie w głowie poprzewracało od tych pieniędzy A przecież jest jeszcze sporo do zrobienia A nie słychać własne kieszenie
lk (2019-02-07 20:40) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Łuków to bogate miasto i jego spółki miejskie.
Benio (2019-02-07 21:53) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
Łukowski szpital, PUiK, Zarząd Dróg Powiatowych to przystanie dla bankrutów politycznych. Panie starosto!!!!! już niedługo szpital nie będzie leczył, bo nie będzie pieniędzy dla lekarzy i personelu medycznego, PUiK będzie musiał podnieść ceny za wodę i śmieci bo nie wystarczy mu kasy na opłacenie rozbuchanej administracji, ZDP nie będzie naprawiał dróg powiatowych, bo kadra różnej maści kierowników i specjalistów / od czego!!!!!!? zeżre wszystkie pieniądze przeznaczone na utrzymanie dróg. Tak panie starosto, bankrutów usadza się na ławce rezerwowych lub odsyła na emerytury, a nie przenosi z jednego dołka /szpitala/ do drugiego dając mu dyrektorskie pobory, po to by go schować, bo ZDP ulokował się na peryferiach miasta .
wdq (2019-02-07 22:42) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
za 2 kadencje pis łukowski szpital bedzie miał 20 dyrektorów 10 odziałów po 1 łożku na każdym i dwóch lekarzy i 4 pielegniarki i jedna salowa . Puik bedzie miał 5 dyrektorow a zarzadzie drog powiatowych bedzie dyrektor i 5 byłych burmistrzow starostow jako zastepcow .
znajomy (2019-02-10 15:09) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Karaś wybudował kilka kilometrów kanalizacji w bardzo trudnych ulicach: Łapiguz, Kleeberga, Okrzei, Farfak, Polna. Buduje sie Żelechowska, Rurowa, Tartaczna Sosnowa czy to mało. 47 milionów dotacji TO MAŁO? A dołożymy jeszcze rekultywację składowiska odpadów i pozyskany prawie milion złotych. Krytycy piszą dyrdymały bo nic więcej nie potrafią.
do znajomy (2019-02-10 18:37) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Mam okulary, a nie widziałam Karasia z łopata ,układającego rury. 47mln jak ktoś gdzieś napisał na ,,waciki,, . Specjalista , a nie wiedział ile jest potrzebne. Ile to kosztuje. Na co starczy , na połowę zaplanowanego remontu? Puik ma teraz tylko problem, co zrobić, a z czego zrezygnować. Znajomy, nie pisz głupot ,bo każdy ma swój rozum . Myślenie nie kosztuje.
znajomy (2019-02-10 22:06) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
a jednak to prawda wtedy za Karasia coś się działo i nie pitol że się samo zrobiło. kto z funduszu wyszarpał kasę na rekultywację składowiska samo się zrobiło. 47 milionów to nie problem tylko trzeba chcieć i umieć wykorzystać.
@znajomy (2019-02-10 23:35) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Karaś zrobił to czy tamto, Szustek zrobił .... . licytacja, kto co zrobił . Za co wszyscy biorą pieniądze co miesiąc? Ty, ja ,nasz sąsiad, mój ,twój itd.-za pracę . Ich zafajdanym obowiązkiem ,jako osób zarzadzających było COŚ robić dla miasta. Samo na pewno się nie zrobiło ,tak jak i nie zrobił tego Karaś. Od tego są pracownicy fizyczni, odpowiednie maszyny... Za Karasia coś się działo. Masz rację. Dwa razy CBA- cwaniak z małymi zdziwionymi oczkami. Sorry jeżeli go uraziłem. Z funduszy, dotacji zbyt wiele nie dostaliśmy w stosunku do innych, nawet mniejszych miast, wiec nie ma się czym chwalić.
Wędkarz (2019-02-11 21:40) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Widać jak na dłoni blade lica naszej rybki, czyżby skończył się okres ochronny na ten gatunek.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

3 miesiące aresztu dla 27-latka
3 miesiące aresztu dla 27-latka Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec Łukowa, który w sobotę ukradł kurtkę z kluczykiem do samochodu i włamał się do stojącego na pobliskim parkingu auta. O sprawie pisaliśmy wczoraj w odrębnym artykule.
Domaszewnica i Milanów najlepsi
Domaszewnica i Milanów najlepsi W gminie Wojcieszków rozegrany został niedawno turniej halowej piłki nożnej. Strzelono w nim ponad 90 bramek
Policjanci u dzieci
Policjanci u dzieci Dzieci spędzające ferie na zajęciach w Łukowskim Ośrodku Kultury, miały okazję spotkać się z policjantami. Dowiedziały się m.in. jak wygląda dzień pracy mundurowych i jak radzić sobie z niebezpieczeństwami podczas zimowego wypoczynku. Nie zabrakło pokazów policyjnego sprzętu i prezentów w postaci odblasków.
"Trener Osiedlowy 2019" - ruszyły zajęcia
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zachęca dzieci i młodzież w do uczestnictwa zajęciach sportowych z Trenerem Osiedlowym. Zadanie finansowane jest ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dominowały pożary
Dominowały pożary Pracę straży pożarnej w ubiegłym tygodniu zdominowały wyjazdy do pożarów. Poniżej prezentujemy informacje otrzymane od dyżurnych PSP w Łukowie.
Rajd pamięci w Trzebieszowie
Rajd pamięci w Trzebieszowie Wójt gminy Trzebieszów zaprasza do udziału w III Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. chor. Antoniego Dołęgi. Pieszą i rowerową wędrówkę zaplanowano na 2 marca.
Szukają starych zdjęć ślubnych
Szukają starych zdjęć ślubnych Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie wspólnie z Muzeum Regionalnym przygotowują się do wystawy fotografii poświęconej związkom małżeńskim. Poszukują zdjęć ślubnych mieszkańców miasta wykonanych do końca lat 80-tych.
Nawet 15 lat za kradzież auta
Nawet 15 lat za kradzież auta Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Łukowa, który ukradł ze szpitalnej szatni kurtkę, w której były kluczyki od peugeota. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przewinienia i niedawno wyszedł z zakładu karnego. Za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Pierwszy tydzień ferii w OSiR
Pierwszy tydzień ferii w OSiR Ponad 1600 osób skorzystało do tej pory z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie na ferie zimowe. Gdzie mogli spędzać czas młodzi mieszkańcy miasta?
Orlęta najlepsze na turnieju posła
Orlęta najlepsze na turnieju posła Piłkarze Orląt Łuków wygrali towarzyski turniej o Puchar Posła Krzysztofa Głuchowskiego. Sportowe zmagania miały miejsce w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Łukowie.
Piątkowe pożary
Piątkowe pożary Dwa pożary odnotowali strażacy w piątek 15 lutego. Ogień pojawił się w Turzystwie (gm. Adamów) oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie.
„Paranienormalni” w Łukowie
„Paranienormalni” w Łukowie Na 22 marca zaplanowano występ kabaretu "Paranienormalni" w Łukowie. Wydarzenie odbędzie się w auli I LO w Łukowie.
Wręczają decyzje o wysokości podatku
Wręczają decyzje o wysokości podatku Do 28 lutego będą wręczane mieszkańcom miasta decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na rok 2019. Oznacza to, że do końca miesiąca możemy się spodziewać wizyty przedstawicieli Urzędu Miasta w naszych domach.
Spotkanie dla rolników i KGW
Spotkanie dla rolników i KGW Biuro Powiatowe ARiMR w Łukowie oraz Urząd Skarbowy w Łukowie zapraszają wszystkich rolników oraz przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na spotkanie informacyjno-szkoleniowe. Odbędzie się ono we wtorek 26 lutego.
Wojskowa przysięga w Łukowie!
Wojskowa przysięga w Łukowie! Ponad 130 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę wojskową w Łukowie. Wydarzenie, którego nie było nigdy w najnowszej historii miasta, zaplanowano na przyszłą niedzielę 24 lutego na placu targowym przy ul. Prusa.
Wskażą, kto ma dostać medale
Wskażą, kto ma dostać medale Ewa Sposób, Piotr Giczela, Zygmunt Zalewski i Andrzej Zdrojewski jako przedstawiciele burmistrza, a także Michał Mojski, Maria Pszczółkowska, Zygmunt Celiński i Henryk Lipiec jako reprezentanci radnych będą zasiadać w Komisji Odznaki Honorowej Miasta Łukowa. Czym konkretnie będą się zajmować?
Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Domaszewnica i Milanów najlepsiPierwszy tydzień ferii w OSiRHistoryczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotach

Obejrzyj

3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Szukają starych zdjęć ślubnych
Szukają starych zdjęć ślubnych
Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie wspólnie z Muzeum Regionalnym przygotowują się do wystawy fotografii poświęconej związkom małżeńskim. Poszukują zdjęć ślubnych mieszkańców miasta wykonanych do końca lat 80-tych.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Domaszewnica i Milanów najlepsi
Domaszewnica i Milanów najlepsi
W gminie Wojcieszków rozegrany został niedawno turniej halowej piłki nożnej. Strzelono w nim ponad 90 bramek

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje