Dziś są imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

 
dodane: 07-02-2019 08:47   |   wyświetleń: 4764

Powiatowy radny w centrum uwagi

"Uchwala się nie wyrazić zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy" Władysławowi Karasiowi. Tak brzmi zapis projektu uchwały, nad którym będą debatowali radni podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Łukowskiego. O co chodzi?
Powiatowy radny w centrum uwagifoto. Archiwum portalu 

Na czwartek 7 lutego zaplanowano V sesję Rady Powiatu Łukowskiego. Jednym z najbardziej interesujących momentów posiedzenia będzie podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy Władysławowi Karasiowi, radnemu powiatowemu zatrudnionemu dziś na stanowisku dyrektora w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Rada musi wyrazić opinię w tej sprawie, gdyż wymagają tego przepisy prawa. Co ciekawe, sama uchwała nie jest wiążąca.

Zmiany w PUiIK-u

By wyjaśnić nieco bardziej potrzebę podjęcia powyższej uchwały, należy cofnąć się w czasie o około pół miesiąca. 17 stycznia na biurko Przewodniczącego Rady Powiatu Karola Ciołka trafiło pismo prezesa PUiIK Marcina Mateńki, który planuje zlikwidować stanowisko dyrektora w zarządzanym przez siebie przedsiębiorstwie. Te zajmuje obecnie radny powiatowy Władysław Karaś, który odpowiada za wdrożenie tzw. megaprojektu obejmującego modernizację oczyszczalni ścieków w Łukowie oraz rozbudowę i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Prezes PUiIK proponuje w myśl oszczędności ponownie połączone stanowiska dyrektora z funkcją prezesa, czyli powrót do sytuacji zanim sam objął funkcję szefa spółki komunalnej... zastępując na tym stanowisku właśnie radnego Karasia. Decyzja Mateńki oznacza więc nic innego, jak wypowiedzenie pracy i płacy Władysławowi Karasiowi. Zmiany w PUiIK-u mają się dokonać 11 lutego.

Niechęć radnych

Na kilkadziesiąt godzin przed sesją było wiadomo, że przychylni tej decyzji nie są radni m.in. Prawa i Sprawiedliwości, a więc ugrupowania, które reprezentuje obecny dyrektor PUiIK. Jak udało nam się ustalić, sam Władysław Karaś także nie zgadza się na przesunięcie go na inne stanowisko, gdzie pobierałby niższe wynagrodzenie. Niewykluczone więc, że w takiej sytuacji były prezes być może nawet pożegna się z pracą.

Ciekawie wygląda też uzasadnienie do projektu uchwały wyrażającej negatywną opinię w sprawie wypowiedzenia warunków pracy i płacy byłemu prezesowi spółki komunalnej. Po analizie dokumentu (a także po rozmowie z radnym Tomaszem Sychem, który pracował w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu zajmującej się przedmiotowym projektem uchwały) dowiadujemy się m.in., że radni rozmawiali z obydwiema stronami na temat roszad kadrowych w PUiIK-u. Podczas gdy prezes Marcin Mateńko argumentował, że zmiany są dyktowane względami finansowymi, jego poprzednik na tym stanowisku przekonywał, że zmiana warunków pracy i płacy motywowana jest względami politycznymi i osobą burmistrza Łukowa, który miałby oczekiwać tego od szefa komunalnej spółki. Jakich argumentów użyto? Poniżej fragment uzasadnienia (pisownia oryginalna):

- Pan Karaś oświadczył, że z tej rozmowy (z Marcinem Mateńką - przyp. red.) sporządził notatkę, by pamiętać szczegóły i datę rozmowy. Pan Karaś przytoczył też treść wywiadu pani Kupińskiej w „TV Master” z burmistrzem elektem z której wynikało, że Prezes PUiIK sp. z o. o. zostaje, natomiast zobaczymy, co stanie się z dyrektorem - panem Karasiem. Poza tym w ubiegłym roku według pana Karasia, utworzono dodatkowy etat, trudno więc mówić o powodach ekonomicznych likwidacji stanowiska dyrektora
- napisano w widniejącym na dzień 6 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Łukowie uzasadnieniu do uchwały.

Śledztwo w Prokuraturze

Osoba Władysława Karasia wzbudza zainteresowanie nie tylko kolegów i koleżanek z Rady Powiatu. W Prokuraturze Rejonowej w Łukowie toczy się wszczęte 21 grudnia 2018 r. śledztwo dotyczące rzekomego wypełnienia w niewłaściwy sposób oświadczeń majątkowych z lat 2014-2017. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła w listopadzie ubiegłego roku lubelska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na chwilę obecną trwa analiza materiałów i nie wiadomo, czy Karasiowi zostaną postawione jakiekolwiek zarzuty. Ponadto śledczy sprawdzają też, czy były prezes miejskiej spółki kierował w sposób ukryty przedsiębiorstwem przepisanym na członka rodziny. Były szef PUiIK-u przygotowywał bowiem i podpisywał dokumenty wykonywane na zamówienie Miasta, a więc - w uproszczeniu - na rzecz swojego pracodawcy. Czyny te również miałyby stać w sprzeczności z przepisami prawa.Komentowane

Kiedy (2019-02-07 08:59) 22 22   |   zgłoś do usunięcia
Może uratują Orlenta.
oooo (2019-02-07 09:14) 17 16   |   zgłoś do usunięcia
będzie dylemat dla pana Marcina jak głosować w tej sprawie
Nn (2019-02-07 09:17) 47 28   |   zgłoś do usunięcia
Łukowski PiS osiągnął dno.
do Nn (2019-02-07 09:30) 21 25   |   zgłoś do usunięcia
Dno to ty ubliżaczu.
wstyd (2019-02-07 10:09) 33 14   |   zgłoś do usunięcia
Karaś jak to ryba jest nie zatapialny. Tym bardziej ,że ma taaakie poparcie. Koledzy dali stołek byłemu, przegranemu w mieście burmistrzowi, wybronią i drugiego. Nie ma innej opcji. Ktoś się zakłada? PIS to ostatnio afera ,za afera. Wszystko wychodzi o ich pazerności i fałszywości. Co innego mówią, co innego robią. Układy ,powiązania, afery . Robią tak jak poprzednicy. Czym się różnią? Nazwą? To nie tylko dno, ale bagno z którego coraz coś wypływa. Wstyd. Dorośli ludzie, jak niemyślące dzieciaki.
Typowe warcholstwo (2019-02-07 10:37) 28 16   |   zgłoś do usunięcia
Każdy racjonalnie myślący i choćby pobieżnie obserwujący lokalną scenę polityczną mieszkaniec Łukowa wie, że ten pan już dawno jest wyjątkowo skompromitowany, więc dziwne, że partyjni koledzy tak zawzięcie go bronią. W imię czego? Przecież to strzał w kolano.
mieszkaniec Łukowa (2019-02-07 10:37) 24 14   |   zgłoś do usunięcia
Ile zarabia Karaś w PUIK-u? Czy to prawda, że kilkanaście tysięcy złotych? Czy jak był prezes to był właścicielem firmy, dlatego CBA 2-krotnie zawitało do Łukowa? Panie Karaś, miej honor i zrezygnuj
Oszczędności (2019-02-07 10:41) 17 15   |   zgłoś do usunięcia
Panie burmistrzu dwóch Matenków braci pracuje w PUIKU więc gdzie tu oszczędności.
Honor (2019-02-07 10:49) 18 14   |   zgłoś do usunięcia
Dobre sobie.
mieszkaniec Łukowa (2019-02-07 10:49) 19 14   |   zgłoś do usunięcia
Ile zarabia Karaś w PUIK-u? Czy to prawda, że kilkanaście tysięcy złotych? Czy jak był prezes to był właścicielem firmy, dlatego CBA 2-krotnie zawitało do Łukowa? Panie Karaś, miej honor i zrezygnuj
Janek (2019-02-07 11:06) 21 13   |   zgłoś do usunięcia
Łukowski PIS w pigułce: Szustek, Gałach, Karaś... i tak długo wymieniać.
Ratujmy Orlęta (2019-02-07 11:12) 18 17   |   zgłoś do usunięcia
Podobno połowa rocznej pensji Pana Karasia pozwoliła by uratować Orlęta od upadku a druga połowa spowodowała by że klub odbił by się od dna. Jeden człowiek może uratować Orlęta.
Kk (2019-02-07 11:28) 22 12   |   zgłoś do usunięcia
Swój swojego w PIS będzie do upadłego trzymał stołek musi mieć do emerytury. Wyborcy patrzą. Afery z CBA teraz stworzenie fikcyjnego stolka. Głosowanie zapewne pokaże jakie to dno. Później premia 30tys i podwyżka a podobno Puik w złej kondycji finansowej. No cóż podniosa ceny za śmieci i za ścieki i Łukowianie zapłacą
Burmistrza (2019-02-07 12:02) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Nie trzeba. Burmistrz sprzedaje toyotę i z tego będzie na uratowanie Orlat
politolog (2019-02-07 12:23) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
Radny Leszek Świętochowski na sesji dobrze powiedział, że tak dziwnie się składa , że po zmianie władzy robi się zmiany kadrowe. I nie trzeba czarować rzeczywistości kosztami!!! zmiana polityczna jak nic!
Kaśka (2019-02-07 12:25) 16 13   |   zgłoś do usunięcia
mam pytania do p. Mateńki : 1) kiedy wymyślił zwolnienie w. Karasia przed czy po wyborach samorządowych? 2)czy konsultował tą decyzję z p. Płudowski? 3)jaką p. Mateńko ma pewność , że sam będzie dalej pracował w PUIKu?
spec (2019-02-07 12:27) 20 18   |   zgłoś do usunięcia
za W. Karasia wybudowano kilka kilometrów kanalizacji : Łapiguz, Klleberga, Okrzei, Farfak, rozpoczął budowę Rurowej, Sosnowej, Tartaczne. Załatwił prawie 47 milionów zł dotacji. może to mało dla maluczkich.
czekamy (2019-02-07 12:38) 20 11   |   zgłoś do usunięcia
Premie za... to ,że pracuje, już się skończyły. W tym roku dostał 1% rocznego dochodu czyli 2000.Tak czytałem . 2tys to nie30tys, Już burmistrz zaoszczędził. Jeszcze niech weżmie się za resztę ,,specjalistów,, zatrudnionych przez poprzednika. Należy się podwyżka ale tym ,co na to tałatajstwo pracują ,czyli fizycznym. Kk do emerytury stołek, nie żartuj, dożywotnio!!! Ilu emerytów mogłoby już odejść? .Po co wybieramy ich np do rady miasta?
Jan (2019-02-07 12:43) 18 28   |   zgłoś do usunięcia
To K. łaskę robi ze coś wybuduje? Pomnik mu trzeba stawiać? To chyba jego praca coś robić a nie siedzieć. To że coś zrobił trzeba w nagrodę mu stołek tworzyć od niczego i koszty kilkanaście tysięcy? To że coś zrobił to upoważnia do zabawy z CBA? 4 ulice kanalizację dostały na 8 lat urzędowania ogromny sukces bo jak w Afryce sensacja kanalizacja jest. 42mln dotacji uzyskał i co z tego jak rozeznania nie zrobił ile potrzeba na remont i to nawet na połowę remontu nie starczy. Oferty były o 100% większe niż te 42mln. Teraz co z tymi pieniędzmi? Remontu nie będzie a pieniądze znikną wydadzą je na wypłatę dla nowego stanowiska zajmowanego przez Pana K.
Do. Kaska (2019-02-07 12:47) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Może przestań swoje głupoty pisać bo pojęcia brakuje a jak podam Twoje nazwisko to w pracy będziesz miała obciach i skończy się wazeliniarstwo.
ach ,och (2019-02-07 12:50) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Kaśka czy spec- zadałaś to pytanie na Podlasiu24. Po co? Stań przed Mateńką i zapytaj. Przy okazji powiedz mu, za co brał Karaś pobory, bo dla mnie te niby inwestycje kanalizacja, dotacja- to przecież jego praca. Za siedzenie i pier.... , nie każdemu płacą. Chociaż i tak bywa. Przy takiej ilości prezesów, kierowników zastępców są tacy ,co i za to biorą pieniądze:))
PIS (2019-02-07 13:21) 16 21   |   zgłoś do usunięcia
NAJLEPSZA PARTIA PIS
Kw (2019-02-07 13:50) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
Najlepsza partia PiS swojemu zawsze stołek znajdzie a podatnicy zapłacą. Szykujcie się drodzy mieszkańcy na podwyżki cen za śmieci i za ścieki bo ktoś za nowy stołek Pana K musi zaplacic
PanKa (2019-02-07 14:00) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
Pan K to najlepszy i idealny kandydat na to stanowisko
O. (2019-02-07 14:06) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
To plac mu z swojej kasy wypłatę bo ja nie będę akceptowal tego że z moich podatków jest utrzymywane stanowisko które naprawdę niczemu nie służy a obowiązki do tej pory były pełnione przez prezesa i było ok. To nie jest miasto kilku milionowe a Puik nie zatrudnia tysięcy ludzi żeby prezes nie dał rady.
Oburzony Wyborca (2019-02-07 14:23) 24 12   |   zgłoś do usunięcia
CBA dwa razy wszczyna śledztwo w sprawie tego pana, on za każdym razem się wyślizguję /szpenio/ zmieniając stanowiska pracy w tej samej firmie, oczywiście każde jeszcze lepiej płatne- wiadomo kto mu pomagał. Burmistrz utracił zaufanie to tego pana i na zbity p... ma prawo go zwolnić, nie trzymać dalej w tej samej firmie.
Pracownik szpitala (2019-02-07 14:44) 22 14   |   zgłoś do usunięcia
Panu Karasiowi DZIĘKUJEMY BYŁO MIŁO JESLI PAN ZOSTANIE BEZ PRACY NA ŁAPIGUZIE DO GUMOWYCH BUTÓW BIORĄ NA PŁOCIE JEST OGŁOSZENIE NIE MA CO SIE WSTYDZIĆ ROBOTA JAK KAZDA INNA.
czy nie? (2019-02-07 14:58) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Zanim odejdzie weżmie ,co mu się należy- odprawa, kilkadziesiąt tys+ ekwiwalent za urlop, którego prawdopodobnie ma sporo ,jak każdy zapracowany urzędujący. Nie jeden tyle w ciągu roku ,nie ma dochodu. PIS najlepsza partia- dla swoich:))
Fbi (2019-02-07 15:06) 18 14   |   zgłoś do usunięcia
Przez zabawę z CBA P. Karasia P. Szustek przegrał wybory i nie został burmistrzem. Tak więc może mu podziękować haha
Jj (2019-02-07 15:09) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
,,Kruk krukowi oka nie wykole". A w szpitalu nie potrzeba 7 dyrektora?
@Jj (2019-02-07 15:21) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Może i potrzeba. Kolega zaczeka, jak problem trochę przyschnie. Chociaż-kto staroście zabroni? Już B... inspektor do spraw inwestycji pracuje. Dlaczego nie następny? Jeszcze są drogi powiatowe- może tam?
@politolog (2019-02-07 15:29) 19 14   |   zgłoś do usunięcia
politolog ma rację. Po zmianie władzy, zmiana polityczna ŚWIĘTOCHOWSKIEGO hahaha . Co obiecali, bo nie wierzę ,że za nic. W pewnym wieku zostało przyklaskiwanie rządzącym. Juz do większej polityki nie ma szans,trzeba pilnować co ma się tu. Suweren patrzy i widzi. hahaha
jan (2019-02-07 15:32) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Nie uratował Orlent nawet. Moze tam niech idzie na prezesa? to uratuje.
Suweren (2019-02-07 15:33) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Pan Ś lepiej niech się nie odzywa bo zaczniemy pokazywac jego brudy a wtedy będzie wesoło haha.
Do. Jan (2019-02-07 15:47) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
W orlentach nie dadzą za nic 30tys premi i podwyżki 1tys to złe stanowisko
@ Do Jan (2019-02-07 16:07) 15 12   |   zgłoś do usunięcia
W orlentach nie dadzą, ale jest jeszcze szpital, ZDP i kilka inny miejsc podległych pod starostę. PIS dba o swoich. Tego nie da się ukryć.
bronek (2019-02-07 16:08) 17 18   |   zgłoś do usunięcia
W. Karaś załatwił ok. 47 milionów dotacji ma modernizacje i rozbudowę urządzeń wodno kanalizacyjnych w Łukowie. Wniosek przeszedł pomyślnie wszystkie procedury i był omawiany przez Radę Miasta Łuków. Była podjęta uchwała akceptująca zakres efekty wniosku. Na to są dokumenty. Dzisiaj ktoś kto mówi coś złego na temat tego projektu to dyletant i niedouczony debil. Wypowiadane przez Płudowskiego słowa w sprawie projektu to są tylko słowa. Najlepiej nic nie robić.
Beli (2019-02-07 16:13) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
#Murem za ORLENtami :)
Beli (2019-02-07 16:15) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
A no i #murem za Karasiem #do końca świata i o jeden dzień dłużej :)
Beli (2019-02-07 16:26) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Orlentów nie uratują. Tego K zostawia. Za smiecie i kanalizacje bedziecie wiecej placili.
@bronek (2019-02-07 17:02) 19 13   |   zgłoś do usunięcia
bronek ty,czy borys, oj żle z tobą. UWAŻAJ ,rozdwojenie jażni? Ta dotacja ,to kropla w morzu ,na taka inwestycję jaka zaplanowana była. Co specjaliści, a nie zorientowani w kosztach? Za co im płacę z moich i twoich podatków? Kto jest niedouczony debil .to się okazało.
Beli co ty? (2019-02-07 17:07) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Będziemy? Ty nie? Nam swoje śmieci i gów... podrzucisz?
Gaweł (2019-02-07 17:13) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
przypominam dziś imieniny ryszarda wielkie plecy.sto lat dla niego. ....niech zasiądzie w Lublinie na dłużej i niech weźmie oszustka karaske i zostaną tam na dłużej. ....a i do sejmu a może w kosmos. ....tak w kosmos i tam zrobią zalew
Gaweł a ty koniom... (2019-02-07 18:13) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
....dał? Bo jakieś fałszywe rżenie z Wójtostwa dochodzi.
Olo (2019-02-07 18:18) 17 16   |   zgłoś do usunięcia
Rysiek zlituj się zabierz te cholote K Sz i róbcie na księżycu zalew. Będzie taniej dla Łukowa nie będę musiał za śmieci płacić wiecej
Gaweł (2019-02-07 18:45) 15 15   |   zgłoś do usunięcia
iiiiiihhhhhaaaa tak pase konie na łonie. .....i jeszcze raz sto lat dla rysia misia
Londo (2019-02-07 19:10) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Karaś już dawno powinien polecieć,w ostatnim zeznaniu podatkowym zarobił ponad 190tys,inaczej wydoił z Puiku i jeszcze mu mało...To ile on tam zarabiał miesięcznie jako prezes A później dyrektor pytam się ? Niektórym rządzącym to sie w głowie poprzewracało od tych pieniędzy A przecież jest jeszcze sporo do zrobienia A nie słychać własne kieszenie
lk (2019-02-07 20:40) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Łuków to bogate miasto i jego spółki miejskie.
Benio (2019-02-07 21:53) 24 13   |   zgłoś do usunięcia
Łukowski szpital, PUiK, Zarząd Dróg Powiatowych to przystanie dla bankrutów politycznych. Panie starosto!!!!! już niedługo szpital nie będzie leczył, bo nie będzie pieniędzy dla lekarzy i personelu medycznego, PUiK będzie musiał podnieść ceny za wodę i śmieci bo nie wystarczy mu kasy na opłacenie rozbuchanej administracji, ZDP nie będzie naprawiał dróg powiatowych, bo kadra różnej maści kierowników i specjalistów / od czego!!!!!!? zeżre wszystkie pieniądze przeznaczone na utrzymanie dróg. Tak panie starosto, bankrutów usadza się na ławce rezerwowych lub odsyła na emerytury, a nie przenosi z jednego dołka /szpitala/ do drugiego dając mu dyrektorskie pobory, po to by go schować, bo ZDP ulokował się na peryferiach miasta .
wdq (2019-02-07 22:42) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
za 2 kadencje pis łukowski szpital bedzie miał 20 dyrektorów 10 odziałów po 1 łożku na każdym i dwóch lekarzy i 4 pielegniarki i jedna salowa . Puik bedzie miał 5 dyrektorow a zarzadzie drog powiatowych bedzie dyrektor i 5 byłych burmistrzow starostow jako zastepcow .
znajomy (2019-02-10 15:09) 19 12   |   zgłoś do usunięcia
Karaś wybudował kilka kilometrów kanalizacji w bardzo trudnych ulicach: Łapiguz, Kleeberga, Okrzei, Farfak, Polna. Buduje sie Żelechowska, Rurowa, Tartaczna Sosnowa czy to mało. 47 milionów dotacji TO MAŁO? A dołożymy jeszcze rekultywację składowiska odpadów i pozyskany prawie milion złotych. Krytycy piszą dyrdymały bo nic więcej nie potrafią.
do znajomy (2019-02-10 18:37) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Mam okulary, a nie widziałam Karasia z łopata ,układającego rury. 47mln jak ktoś gdzieś napisał na ,,waciki,, . Specjalista , a nie wiedział ile jest potrzebne. Ile to kosztuje. Na co starczy , na połowę zaplanowanego remontu? Puik ma teraz tylko problem, co zrobić, a z czego zrezygnować. Znajomy, nie pisz głupot ,bo każdy ma swój rozum . Myślenie nie kosztuje.
znajomy (2019-02-10 22:06) 19 15   |   zgłoś do usunięcia
a jednak to prawda wtedy za Karasia coś się działo i nie pitol że się samo zrobiło. kto z funduszu wyszarpał kasę na rekultywację składowiska samo się zrobiło. 47 milionów to nie problem tylko trzeba chcieć i umieć wykorzystać.
@znajomy (2019-02-10 23:35) 20 15   |   zgłoś do usunięcia
Karaś zrobił to czy tamto, Szustek zrobił .... . licytacja, kto co zrobił . Za co wszyscy biorą pieniądze co miesiąc? Ty, ja ,nasz sąsiad, mój ,twój itd.-za pracę . Ich zafajdanym obowiązkiem ,jako osób zarzadzających było COŚ robić dla miasta. Samo na pewno się nie zrobiło ,tak jak i nie zrobił tego Karaś. Od tego są pracownicy fizyczni, odpowiednie maszyny... Za Karasia coś się działo. Masz rację. Dwa razy CBA- cwaniak z małymi zdziwionymi oczkami. Sorry jeżeli go uraziłem. Z funduszy, dotacji zbyt wiele nie dostaliśmy w stosunku do innych, nawet mniejszych miast, wiec nie ma się czym chwalić.
Wędkarz (2019-02-11 21:40) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Widać jak na dłoni blade lica naszej rybki, czyżby skończył się okres ochronny na ten gatunek.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wojcieszków - kiepsko z dochodami własnymi
Wojcieszków - kiepsko z dochodami własnymi Gmina Wojcieszków znalazła się wśród ośmiu najmniej samodzielnych finansowo gmin w Polsce.
Będą konsultować budowę ulic
Będą konsultować budowę ulic Mieszkasz na Podgórnej, Króliku, Wereszczakówny, Zagrodowej czy Al. Kaczorowskiego? Przyjdź.
Spotkanie pod hasłem „Kobiety Kobietom” i Kreatywne Kobiety
Spotkanie pod hasłem „Kobiety Kobietom” i Kreatywne Kobiety Kreatywne Kobiety, aktywne mieszkanki Łukowa i okolicy, zapraszają wszystkie panie na pełne atrakcji spotkanie pod hasłem KOBIETY KOBIETOM w najbliższą sobotę 24 sierpnia.
Rowerzysta uderzony drzwiami od auta został ranny
Rowerzysta uderzony drzwiami od auta został ranny Z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala pokrzywdzonego w wypadku 64-letniego rowerzystę. Mężczyzna omijając stojący samochód marki Renault został uderzony otwieranymi przez kierowcę tego auta drzwiami.
Hasz, mefka i trawa u 23-letniego łukowianina
Hasz, mefka i trawa u 23-letniego łukowianina Łukowscy policjanci zatrzymali 23-latka z Łukowa, który w swoim samochodzie i mieszkaniu miał ponad 170 gramów haszyszu, mefedron i marihuanę.
Dożynki w Serokomli już w najbliższą niedzielę
Dożynki w Serokomli już w najbliższą niedzielę Wójt Gminy Serokomla oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli serdecznie zapraszają do udziału w dożynkach gminno-parafialnych ,,Smaki Natury', które odbędą się w niedzielę 25 sierpnia.
Kiedy światła na Piłsudskiego? W sprawę zaangażował się minister ...
Kiedy światła na Piłsudskiego? W sprawę zaangażował się minister ŁUKÓW: Przejście przed siedzibą magistratu i starostwa od lat zbiera krwawe żniwo. Burmistrz Płudowski w walkę o ustawienie tu sygnalizacji świetlnej wciągnął posłów, a nawet ministra.
Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski już 1 września ...
Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski już 1 września Po raz 25 w Łukowie odbędą się Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków.
Zmieniają się godziny otwarcia pływalni letniej
Zmieniają się godziny otwarcia pływalni letniej Zmiany będą obowiązywać od jutra.
Wypił, uciekał przed policją, zatrzymał się na drzewie
Wypił, uciekał przed policją, zatrzymał się na drzewie 49-letni łukowianin po spożyciu procentów jechał osobówką prawie 140 km/h w obszarze zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.Uciekając przed policjantami zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Wandal, złodziej i Huawei
Wandal, złodziej i Huawei Jeden zniszczył, drugi ukradł. Poszkodowani właściciele telefonów.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Jako pierwsi podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Marihuana u 14 i 19 latka
Marihuana u 14 i 19 latka Młodzi palą zioło i nim handlują.
Wicestarosta za rzecznika
Wicestarosta za rzecznika Powiat łukowski nie ma rzecznika konsumentów. Problem postanowił rozwiązać osobiście Janusz Kozioł.
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. Dzisiaj i jutro w naszym regionie pojawić się mogą burze z gradem. Zabezpieczmy więc swój dobytek.
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach Dzisiaj ok. godz. 9:44 w Ławkach audi wypadło na pobocze i uderzyło w drzewo.
Opel zderzył się z busem
Opel zderzył się z busem W sobotę, 17 sierpnia ok. godz. 13:21 na drodze krajowej nr 76 w Nowej Prawdzie zderzyły się opel vectra z busem volkswagenem LT.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Od 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków- Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie).

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK TAKŻE DLA FIRM! ...
TRUDNE POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK DLA FIRM TAKŻE NOWOPOWSTAŁYCH Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
Dam pracę: Szukam osoby na stałe do sprzątania sklepów
nieruchomości: Do sprzedania działki,249.253
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje