Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 31 osób   |   Osób online: 31   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 08-11-2018 11:19   |   wyświetleń: 7210

Powyborcze komentarze

Choć od II tury wyborów minęło kilka dni, do dziś nie opadają emocje związane z niedzielnymi rozstrzygnięciami. Co do powiedzenia mają nowi wójtowie i burmistrz-elekt?
Powyborcze komentarzefoto. Redakcja 
4 listopada wyborcy w Łukowie, Krzywdzie, Wojcieszkowie i Woli Mysłowskiej ponownie oddali głos na swoich kandydatów. Największą niespodziankę odnotowano jednak w mieście, gdzie po ośmiu latach rządów z funkcją burmistrza żegna się Dariusz Szustek. Dotychczasowy burmistrz przegrał w „dogrywce” z miejskim radnym Piotrem Płudowskim. Poproszony o komentarz, Szustek pogratulował wyniku swojemu kontrkandydatowi.

- Gratuluję zwycięstwa panu Piotrowi Płudowskiemu i życzę sukcesów w zarządzaniu miastem - stwierdził krótko Dariusz Szustek.

W niedzielnych wyborach oddano w Łukowie prawie 12 tysięcy głosów, co daje frekwencję rzędu 50.59%. 6330 głosów (53,06%) zdobył dotychczasowy radny Piotr Płudowski, który w poprzedniej turze zanotował wynik 29,81% (3996 głosów). Na burmistrza Dariusza Szustka głosowało tym razem 5600 łukowian (46,94%), a więc mniej niż przed dwoma tygodniami (6150 głosów, czyli 45,88 %). Dla porównania osiem lat temu w podobny sposób Dariusz Szustek pokonał urzędującego wówczas burmistrza Zbigniewa Zemło (5019 głosów - 52,43% wobec 4553 głosów - 47,47%).

- Jestem zadowolony i cieszę się z takiego obrodu sprawy. Jest mi bardzo miło i przyjemnie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. Tym, którzy na mnie zagłosowali chciałbym podziękować za głos zaufania, a tym którzy zagłosowali na mojego kontrkandydata, chciałbym w tym momencie obiecać, że postaram się być dla nich dobrym burmistrzem. Podziękowania składam też mojej żonie i rodzinie. Dziękuję mojemu sztabowi za zaangażowanie i osobom które wspierały w chwilach zwątpienia. Wyniki sprzed dwóch tygodni nauczyły mnie pokory, więc w drugiej turze ze spokojem przyjmowałem liczby spływające do sztabu - mówił po zwycięstwie Piotr Płudowski.

Do innej niespodzianki doszło w Krzywdzie. Po 12 latach z urzędem żegna się Jerzy Kędra, dotychczasowy wójt gminy. Jego rywal Krzysztof Warda wygrał we wszystkich obwodach w niedzielnym głosowaniu, zdobywając 2890 głosów (59,37%). Kędra zadowolić się może wynikiem 1978 osób (40,63%). Frekwencja 4 listopada w gminie Krzywda wyniosła natomiast 59,64%.

- Serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy Krzywda za tak duże poparcie w drugiej turze wyborów samorządowych. Dziękuję za każdy oddany głos na moją osobę, jak i również na radnych kandydujących z KWW Krzysztofa Wardy. Zapewniam. że wspólnie będziemy dbać o rozwój naszej gminy. Powierzone mi obowiązki będę starał się wykonywać sumiennie, mając na uwadze nasze wspólne dobro. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby nie zawieść Państwa zaufania - deklaruje Krzysztof Warda.

Odchodzący wójt Jerzy Kędra komentuje wynik krótko:

- Taka była wola mieszkańców i taki jest wynik. Przez 12 lat mojego "wójtowania" prace w gminie były prowadzone na każdej linii, gmina wypiękniała, o czym mówili mi mieszkańcy, a jednak zdecydowali, jak zdecydowali i nie ma nad czym dyskutować.

W Wojcieszkowie przez najbliższe pięć lat rządzić będzie Agnieszka Cieślak, która zastąpi na tym stanowisku Janusza Wylotka. Kandydatka PiS-u otrzymała 1758 głosów, co dało jej 52,45% poparcia. Jej rywal Krzysztof Szczęśniak (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej), dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojcieszkowie, radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu, miał mniej szczęścia. Oddano na niego 1594 głosów (47,55%). Frekwencja w gminie wyniosła 61,9%.

- Frekwencja była niewiele mniejsza niż w pierwszej turze. Mieszkańcy się zmobilizowali, bo chcieli zmian. To budujące dla nowego wójta. Ale gratuluję też porządnego wyniku panu Szczęśniakowi, bo po pierwszej turze startowaliśmy z bardzo podobnym poparciem - mówi nowa wójt.

- Przed czterema laty szłam do rady z nadzieją, że wszyscy będziemy współpracować dla dobra gminy. Mam nadzieję, że teraz, jako wójtowi, uda mi się to zrealizować. Liczę na to, że każdy radny, który dostał od mieszkańców mandat zaufania, będzie pracować dla ich dobra. zapraszam wszystkich do współpracy - dodaje Agnieszka Cieślak.

Zdecydowanie mniej do powiedzenia miał natomiast Krzysztof Szczęśniak. Pomimo „swoich” radnych, jemu samemu nie udało się zdobyć zaufania mieszkańców.

- Wyborcy zdecydowali tak, a nie inaczej. Trzeba się z tym pogodzić, pogratulować przeciwniczce i żyć dalej - powiedział K. Szczęsniak.

Dużo emocji przyniosły natomiast wybory w Woli Mysłowskiej. O tym, kto zostanie wójtem w drugiej turze wyborów, zdecydowało tylko 39 głosów. Kingę Szerszeń, sekretarz gminy i radną powiatową, która startowała z listy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wola Mysłowska, poprało 1257 osób (50,79%), a jej kontrkandydatkę, Zofię Mikusek byłą sekretarz gminy, a obecnie wicedyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzywdzie, zagłosowało 1218 mieszkańców (49,21%). Frekwencja wyniosła w Woli Mysłowskiej 62,73%.

- Trudno mi powiedzieć, skąd się wzięła (frekwencja - przyp. red.). Może z tego, że - jak zapowiadałam po pierwszej turze - skupiłam się na aktywności na Facebooku i osobistych spotkaniach z mieszkańcami - mówi Kinga Szerszeń.

- Bardzo się cieszę z wygranej. Teraz w spokoju ja i radni z mojego komitetu zaczniemy realizować nasze plany przedwyborcze, czyli wszystko, co obiecywałam na spotkaniach z mieszkańcami - dodaje.

Nowa Wójt twierdzi, że spodziewała się ciężkiej kampanii wyborczej. Nie spodziewała się natomiast, że kampania przed drugą turą przybierze taką, a nie inną formę. Jej zdaniem, elementem tych działań było rzucone na nią podejrzenie manipulowania danymi z dokumentów Gminnej Komisji Wyborczej.

- Kiedy opadnie pył po drugiej turze, wyciągnę konsekwencje w tej sprawie - zapowiada.

Zofię Mikusek też cieszy frekwencja i liczba oddanych na nią głosów.

- W historii naszej gminy duga tura nigdy nie miała takiej frekwencji. Różnica między mną a moją kontrkandydatką jest mała. Mogę tylko powiedzieć, że prowadziłam uczciwą kampanię - podkreśla Z. Mikusek.

Teraz czas na zaprzysiężenie nowego burmistrza oraz wójtów. Uroczystości te mają się dokonać przed końcem listopada. Zaprzysiężeni zostaną także wójtowie gmin w Adamowie, Trzebieszowie, Staninie, Serokomli oraz włodarze w mieście i gminie Stoczek Łukowski.


Komentowane

MJR (2018-11-08 13:27) 19 24   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda ,że Jerzy Kędra musi odejść. Zrobił wiele dobrego dla mieszkańców. Gmina Krzywda za jego kadencji bardzo zyskała.
aaaa. (2018-11-08 14:20) 23 15   |   zgłoś do usunięcia
My Polaczki tacy jesteśmy jak ktoś jest zbyt dobry to go wypieprzyć bo mu zazdrościmy
Czyli tak... (2018-11-08 18:27) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
... W Łukowie stołek wice dostanie syn tego, który sfinansował kampanię P.P. Karty będą rozdawać stęsknieni władzy M.Ch. i H.L. A co z panem Pogonowskim...? Zobaczymy czy do władzy pchnał się z ideałami na sztandarze czy aby poprawić swoją sytuację materialną i dla profitów...?
Aruchna... (2018-11-08 18:50) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
....Poganiał tak za władzą no i dogonił, wreszcie ma na chleb no cóś zapewne więcej.
Jaaa (2018-11-08 20:29) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Pani Agniesia już świń paść nie musi ale swe 30% oddać musi.????
Matko. (2018-11-08 22:28) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Czy to prawda z tym spłacaniem stanowiskiem za sfinansowanie kampanii wyborczej?
jk (2018-11-09 02:59) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję zrobić dodatkowo stanowisko zastępcę wiceburmistrza. A i wiceburmistrzów ze trzech powołać. Łuków to bogate miasto.
Ann (2018-11-09 09:53) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Myślę,że pan Szustek tak szybko się nie podda i sprobuje ponownie za lat kilka.Wygrałby i teraz,ale swoje zrobiły skandale,które mu towarzyszyły, w tym nieciekawe pogłoski o jego życiu osobistym -tak nieoficjalnie-przyczyniły się do porażki .Swietoszkowaty Łuków tego nie lubi. Sprawia też wrażenie aroganckiego,wladczego i oschlego czlowieka,a to męczy otoczenie. Przydałoby się nieco ocieplić wizerunek.
h,,, (2018-11-09 10:33) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Świętoszkowaty Łuków nie lubi jak się z niego robi ludzi drugiej katygorii .Nie są ślepi, głusi i niemyślący. Startować ponownie nie będzie ,bo przyszły kontrkandydat,kto by nim nie był, wciągnie go jedną dziurką w nosie. Stołki, które czyje będą, zaczekajmy zobaczymy. Po co wcześniej komentować, chyba. że ktoś o swój się boj ,bo ma go z nadania, a nie kompetencji. Jedna osoba, a tyle miesza.
Radczy (2018-11-09 11:28) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
No to na stanowisku wypromuje się p. K.O. i za pięć lat zaatakuje fotel pierwszego w mieście? Kto sie założy?
ola z pszedszkola (2018-11-09 11:51) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Pożyjemy, zobaczymy. PP ma swoją chwilę. Czy ja wykorzysta? Poczekajmy w zgodzie bez napinki. . Za 5 lat może będzie jeszcze ktoś inny, o którym teraz się nie mówi?
A czy to prawda? (2018-11-09 13:34) 7 11   |   zgłoś do usunięcia
Że wszyscy odseparowani po tych wyborach od funkcji i stanowisk oraz poniżeni przez swojego lidera PiS odległym miejscem na listach wyborczych zawiązali stowarzyszenie "Logujcie i komentujcie"? Niby proceder non profit, ale ileż satysfakcji! Tu epitecik, tam ploteczka. Siedzą, klikają w kąkuter i przebierają nóżkami pod stolikami w urzędzie.. w podłukowskich szkołach.. Ehh.. ich życie musi być teraz bardzo piękne i wartościowe
dziennikasz (2018-11-09 13:54) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Ja nie siedze przed kamputerem w urzendzie. a Tez komentuje obecna scene polityczna w naszym miescie. nowy burmistrz wielkie zmiany na pewno na dobre. lukow ruszy z kopyta z rozwojem. Bedo złobki, nowe biedronki, kotlownie na gas, makdonald. a no i priorytetowo komunikacja abo metro. i wtedy dopiero zaczniecie lamentowac jak to zle
Plotka (2018-11-09 14:52) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Już coś się mówi o budowie kolei linowej na strzelnicy, kto wie czy to nie strzał w 10.
Hh (2018-11-09 16:03) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Widzę sfora psów gończych ochlonela po przegranej i szczuja. Widze mało pracy maja w urzędzie.
Pewnie że wartościowe... (2018-11-09 17:52) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
....a że zawsze takie było tym prężniej będę komentował to socjologiczne zjawisko.Liczę na nowe otwarcie i pokazanie patologii ustępującego .Wszak nie było uczciwie. Pikanterii dodaje fakt , że elekt był w komisji rewizyjnej i sulfował ludziom ,,urzędowe przekręty ,, , ,,kreatywną księgowość itd itp. Nie zrobi tego to urzędnicy powinni donieść na ,,uczciwość,, o ubliżanie im w ich pracy albo CBA winni Piotera przesłuchać bo coś ukrywa a jak ukrywa przestępstwo to współwinny.To jak to jest z tą ,,uczciwością,,? Służyła aby oszukać i będzie nieuczciwie? Oszukać można tylko raz a my Łukowianie poniżania nie lubimy.To taka alternatywna prawda,cnotliwość i czyste ręce?
wyborca (2018-11-09 17:57) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
PO PIERWSZE UCZCIWOŚC-PRZYPOMINAM!!!!!
Po pierwsze.. (2018-11-09 18:43) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
...nie krzyczeć capslokiem bo mnie to nie rusza .Uczciwość to uczciwość to uczciwe stawianie sprawy o uczciwości.,,Uczciwość ,,to nie parawan dla pełzającej nieuczciwości. No uczciwie mi tutaj , no.
Ww (2018-11-09 18:56) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Mistrzowskie zagranie pisu to koalicja po pierwszej turze i namową do zerwania poprzedniej. To był strzał w kolano burmistrzowi który był po pierwszej turze faworytem z dużą przewagą. Powinien Pan Burmistrz podziękować PiS. PiS patrzy na siebie a nie ładnie to tak swojego człowieka skazać na przegrana aby tylko rządzić i mieć większość. To samo się dzieje w Polsce PiS robi wszystko aby u władzy się utrzymać a podatnicy będą za to płacić.
wyborca (2018-11-09 20:30) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
UCZCIWOŚĆ I PO PIERWSZE I PO OSTATNIE
Kk (2018-11-09 20:43) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Do roboty trole internetowe a nie piszecie głupoty. Zabawiacie się w politykę w kraju przesiaknietym lapowkarstwem kolesiostwem i przekretami.
Twarde liczby (2018-11-09 21:26) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
PiS wygrało wybory w kraju jak i w mieście Łuków. Dzięki Szustkowi i jego kolegom z PiS , którzy zdecydują się zająć biznesem powstaną w Łukowie i powiecie nowe zakłady pracy, a bezrobotni w nowych firmach znajdą zatrudnienie. . Tak słyszy się na mieście. Ile w tym prawdy?.
Mieszkaniec (2018-11-09 21:30) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Czy to prawda z tym spłacaniem stanowiskiem za sfinansowanie kampanii wyborczej? Pytam elekta
Pis (2018-11-10 08:32) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Pis da matkom 4 dzieci co całe życie nie robią 1tys emerytury a wy pracując 40 lat za najniższa krajowa 1500zl dostaniecie 750 zł emerytury. Większość siedzi za najniższa tylko urzędnicy maja wyższe wynagrodzenie. Może rząd wypowie się gdzie jest kasa z OFE bo tylko pół wróciła do ZUS. Resztę ma OFE a rząd dogadal się że pół zabierze a pół im zostawi i nie będą musieli nas o tym informować co z nią robią. Ktoś tym się z was interesuje? Zapewne nie bo wy głupota i się zajmujecie i pisaniem wymyśla iem głupot jak kto burmistrz były czy przyszły jest zły albo dobry.
Eee (2018-11-10 09:09) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
A co maja wybory burmistrza do funduszów emerytalnych? Skoro taki mądry jesteś to pisz i się dowiaduj gdzie te Twoje miliony. Nawet w Łukowie mało kto pracuje za najniższą krajową.
Ww (2018-11-10 10:48) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Haha mało kto odezwał się urzedas. Podaj mi kierowcę tira w Łukowskich firmach co ma więcej niż najniższa krajową. Tylko nie 20 czy 100zl więcej. Setki takich przykładów można podać. Co ma wspólnego z wyborami na burmistrza? Partia PIS to jest wspólne. Widzę że za ciemny łeb masz żeby zrozumieć o co chodzi.
Knick (2018-11-10 11:17) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
W powiecie decyzje już zapadły, jednak będzie 3 koalicja PiS PSL. Wszystko utrzymywane jest w tajemnicy aby na I sesji radnym z Przymierza japy opadły ze zdziwienia, że niedoszli koalicjanci tak ich przekręcili. Słyszałem, że zrobią wszystko aby ustępujący starosta i całe Przymierze przeszło na śmietnik historii. Są nawet pewni, że po takim ciosie już się nie podniesie
oj ludku... (2018-11-10 11:31) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Polityka PISu jaka jest wie, ten co myśli, a nie tylko słucha-drugi sort, wszystko kupi. Mówi się to co ludzie, chcą usłyszeć, a reszta cicho pod stołem. Etaciki,,kolesiostwo ,premia , bo się należy.Nie wiesz -to i lepie, a nawet jak się dowiesz to nie uwierzysz. Bo to twoi wybrańcy. Są tacy co już innej TV nie oglądają jak TVP . Oj ciemny nasz ludek, ciemny. Już rozliczać przyszłego burmistrza, zanim objął urząd-ciemny nasz ludek ,a może tak zaprogramowany. Szczekać na coś co nie PISowskie?
wyborca (2018-11-10 11:32) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Że ci język nie spuchnie od tego ,że piszesz o matkach w tak perfidny sposób.
? (2018-11-10 11:44) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Knick podejrzanie zorientowany jesteś. Jesteś w tej koalicji, czy piszesz, żeby mącić? My wychowaliśmy 5 już dorosłych, wykształconych, pracując. Teraz młode stwierdziły słyszałem w parku rozmowę 2mam: urodzę 4 i nie muszę pracować 2000 mam i emeryturę. Szok. Czego uczymy? Czy to mądra decyzja? Jedno dziecko ledwo chodzące, drugie w wózku, trzecie w brzuszku.
Knick (2018-11-10 12:04) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie mam zamiaru nic mącić i nie jestem w żadnej koalicji. Niby wielka tajemnica ale wśród niektórych nowych radnych jest kilku, których języczki świerzbią i uśmiech się pojawił na twarzy. To oni uchylili rąbka tajemnicy...
Lech (2018-11-10 12:50) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
PiS nauczył ludzi nie pracować tylko korzystać z łatwych pieniedzy. PiS na siłę kupuje ludzi socjalem. Ostatnie strajki 600zl podwyżki każdy wie jaka budżetowka chciała za co za siedzenie na dupie a jak przyjdziesz sprawę załatwić to afera bo im robotę wymyślasz.
? (2018-11-10 13:19) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Knick nie miałem zamiaru kogoś urazić, ale komentarze typu ktoś, gdzieś, na pewno nic nie zrobi, swoich wsadzi ,stołki, stołeczki itp... podnoszą mi ciśnienie. Wybraliśmy i takiego mamy, czy nam to się podoba, czy nie. Dajmy mu pracować. To kogo zatrudni, przesunie, czy zwolni-oby nie- to jego decyzja. Dla mnie emeryta ,mającego dzieci poza Łukowem, bo tu po studiach nie znalazły pracy, żadna różnica czy pędzie burmistrzem pan A,B czy C. Chciałbym nie wstydzić się za nasze miasto, jak to powiedział mój znajomy, że robi się bez perspektyw.
wyborca (2018-11-10 15:09) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Czego niektórzy uciekaja na zachód.Wiadomo,bo tam duży socjal .Unas to kropla w morzu ,a plują tylko wyzyskiwacze,ktorzy chcieliby ,żeby pracowac u nich za miskę strawy.Bardzo dobrze,że matk dostana emerytureę Według was ,tak z tego wychodzi, matka ,która zajmuje się dziecmi to len.Wstyd!! Na pewno nie wiesz co to jest wychowac dziecko i dlatego plujesz.Tak jest w niektorych zachodnich krajach.Jeśli matka ma na to warunki ,to na pewno pójdzie do pracy.
Mieszkaniec (2018-11-10 16:04) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy to prawda z tym spłacaniem stanowiskiem za sfinansowanie kampanii wyborczej? Pytam elekta...
Ww (2018-11-10 16:17) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Wyborco wychowac dzieci to praca ale nie powód żeby dostać emeryturę. Wychujesz przez 40 lat dzieci? Ile lat trzeba siedzieć przy dziecku? Masz macierzyński wychowawczy a później przedszkole i szkoła to co matka w domu cały dzień będzie siedzieć? Jak dzieci będą mieli po 20 lat to też wychowuje? Rozumiem zrobić emeryturę dla matki ale pod warunkiem że popracuje 25 lat w jakiejś pracy a 15lat pracy doliczyć za wychowywanie dzieci bo 15 lat na wychowanie dzieci to wystarczająco ale PiS liczy że dzieci do 30 roku życia się wychowuje.
W...wiony (2018-11-10 16:44) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec mam pytanie do ciebie. Nie znudziło ci się umieszczanie tego postu pod prawie każdym artykułem? Jak chcesz pytać elekta idż do UM. Naprawdę nie masz zajęcia? To pod kocyk i spać, albo golnij setuchnę dla rozrywki. Te powtarzające się komentarze pod różnymi nicami, gdzie tylko się da- ktoś ,coś ,prawda, czy... .Żal , jak można być takim tłukiem. Czytam łuków24, ,bo już tu nie mieszkam, a interesuje mnie, co tu się dzieje,Czytam Podlasie24, a tam te same powtarzające się głupie pytania, sugestie, jakieś opinie. Ogólnie płacz za tym ,co już nie wróci. Macie nowego gospodarza, czekajcie na efekty. Nigdzie nie ma tyle komentarzy ,co pod artykułami dotyczącymi zmiany burmistrza Łukowa.
Kl (2018-11-10 19:14) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Elekta samego było stać zapłacić swoją kampanie kilkanaście bilbordow i setka plakatów to koszt jaki 10 tys?
Mieszkaniec (2018-11-10 21:02) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
A czy do Ciebie było pytanie? Pytałem elekta... Może się doczekam odpowiedz.
Lechu... (2018-11-10 21:53) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
...500 plus ma zachęcić Polki do rodzenia dzieci by dzietność podnieść a nie jak ty po chamsku prawisz.
W...wiony (2018-11-10 23:02) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ty mnie nie pytasz, ja zadałem ci pytanie. Może ty mi odpowiesz. Długo jeszcze będziesz tu i gdzie się da do bólu skowyczał? Napisałem, idż do niego, zapytaj, a się dowiesz. Ale trzeba odwagi stanąć twarzą w twarz i pytać. Tobie i innym twojego pokroju się dziwię. Wiem już dlaczego macie nowego burmistrza. Bo w ŁUKOWIE ludzie myślą .Trochę kultury i szacunku .dla wyborców za ich decyzję.
Mm (2018-11-11 11:10) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
Wielka kampania koszt Maks 15tys. Człowiek co ma firmę nie stać go samemu zapłacić haha ha. Ja bym się spytał partii co biorą państwowe pieniądze na kampanię dlaczego sami nie płacą a nie my za nich z podatków. Lepiej na leczenie chorych dzieci ta kasę przeznaczyć. Chcesz startować w wyborach to sobie zarób na kampanię a nie z państwowych.
Mmm (2018-11-16 03:26) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie bądź śmieszny 15 tys. to moze spoty reklamowe kosztowaly a gdzie reszta ??? No chyba ze reklama tv za darmo.. Ale chyba nie stać skoro stołkami trzeba długi powyborcze splacac
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Stara szkoła w nowych murach
Stara szkoła w nowych murach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.
Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia 50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.
DAF lepszy od Sokołowa
DAF lepszy od Sokołowa 7 zespołów wzięło udział kolejnej odsłonie V Noworocznego Turniej Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Futbolu. Tym razem o Puchar Burmistrza rywalizowały dzieci z rocznika 2011.
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił podopiecznych czterech placówek z powiatu łukowskiego na karnawałowy bal. Zabawa miała miejsce w środę 16 stycznia.
Nowa Rada Sportu w Łukowie
Nowa Rada Sportu w Łukowie 9 osób będzie zasiadać w Radzie Sportu - organie doradczym i opiniodawczym burmistrza, poświęconym tej dziedzinie życia. Osoby te swoją pracę będą wykonywać społecznie.
Nie żyje 53-letni mężczyzna
Nie żyje 53-letni mężczyzna Tragiczny pożar domu w Woli Bystrzyckiej w gminie Wojcieszków. Dziś w nocy zginął w nim 53-letni mężczyzna.
Noworoczny koncert szkoły muzycznej
Noworoczny koncert szkoły muzycznej Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.
Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej 240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
6 medali dla KMSW Łuków
6 medali dla KMSW Łuków 6 medali przywieźli z Mińska Mazowieckiego przedstawiciele KMSW Łuków. W sobotę 12 stycznia w tym mieście zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WKSF.
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.
"Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok - ruszył nabór ...
Do 15 lutego można składać nominacje w plebiscycie "Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami.
Ranking szkół. Gdzie są nasi?
Ranking szkół. Gdzie są nasi? Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2019 roku. Na którym miejscu w kraju i województwie uplasowały się szkoły średnie z powiatu łukowskiego?
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola Pożar, który strawił mienie o znacznej wartości, kradzież z włamaniem do w przedszkola i narkotykowe wpadki. Łukowska policja prezentuje kolejną kronikę, w której odnotowuje poważniejsze zdarzenia z ostatniego tygodnia.
Pawlikowski z wyróżnieniem
Pawlikowski z wyróżnieniem Łukowski trener Zenon Pawlikowski odebrał wyróżnienie od Polskiego Związku Kickboxingu za osiągnięcia sportowe w kickboxingu. Wyróżnienie wręczono 11 stycznia w Węgrowie podczas Balu Mistrzów Kickboxingu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Stara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rokŚwiąteczny Orszak przeszedł ulicami miasta

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.

Prognoza pogody

Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia
50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje