Dziś są imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Dzisiaj odwiedziło nas 54 osób   |   Osób online: 6   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 23-04-2018 08:11   |   wyświetleń: 6500

Premier na mszy świętej

Niespodziewana wizyta premiera Morawieckiego w jednym z łukowskich kościołów. W trakcie niedzielnej wizyty prezesa Rady Ministrów w naszym mieście, wziął on udział we mszy świętej w parafii pw. NMP Matki Kościoła.
Premier na mszy świętejfoto. Czytelnik 

Duże zaskoczenie przeżyli wierni na mszy świętej o godz. 16 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie. Na nabożeństwie pojawił się Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który gościł tego dnia w naszym mieście.

- Premier wszedł do kościoła chwilę przed 16. Wcześniej zainteresowanie wzbudziło dwóch panów w garniturach ze słuchawką w uchu. Przed kościołem stał też ksiądz w towarzystwie kolejnego pana - relacjonuje wizytę gościa w świątyni nasz Czytelnik.

Na eucharystii - jak opisał nam wizytę Morawieckiego Czytelnik - nie było wielu wiernych. Premier usiadł w pierwszym rzędzie po lewej stronie świątyni, a towarzyszyła mu rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Szef rządu przyjął też komunię, a po mszy spotkał się z wiernymi na placu przed kościołem.

- Na premiera po mszy czekało dużo starszych osób i rodziny z dziećmi. Gdy Morawiecki wyszedł z kościoła po błogosławieństwie, zbił kilka „piątek” z obecnymi. Później pojechał pewnie do „Jedynki”. Wszystko trwało kilka minut i było w pozytywnej atmosferze - dodaje Czytelnik.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wizyta premiera w kościele była omawiana przez instytucje organizujace wizytę szefa rządu w Łukowie. Jednak nie wiadomo było, że Morawieci odwiedzi właśnie kościół przy ul. Popiełuszki.

Poniżej film Czytelnika ze spotkania z premierem.

Video

Komentowane

Rozczarowany. (2018-04-23 09:28) 48 36   |   zgłoś do usunięcia
Pokazowke walnal fanatycy będą głosować w wyborach mimo przekretow jak to z CBA
Wierny (nie)wierny (2018-04-23 10:17) 64 53   |   zgłoś do usunięcia
"Przed kościołem stał też ksiądz w towarzystwie kolejnego pana - relacjonuje wizytę gościa w świątyni nasz Czytelnik." Faktycznie stał ksiądz... i to nie byle jaki, bo sam x. Mariusz Konieczny - "najwspanialszy i najdostojniejszy" kapłan w tej parafii. Wszędzie wsadza swoje łapy, nie tylko do tacy po pieniądze wiernych.
Kolędnik (2018-04-23 10:35) 48 44   |   zgłoś do usunięcia
Szopka nic wiecej
Krypto (2018-04-23 11:10) 27 45   |   zgłoś do usunięcia
Szopka szopka. Otwarci na technologię na nowoczesność a utrudniają normalne funkcjonowanie kryptowalut. Żenada o tyle. Chcą żeby Polacy wracali do Polski a nie dadzą godnych warunków. Przez chore podatki i dziwne ustawy Firmy uciekają do innych państw bo w Polsce lepiej robić długi niż dać szansę na rozwój
Andrzej (2018-04-23 12:49) 32 46   |   zgłoś do usunięcia
Pan Premier To dobry czlowiek zawsze dazy do tego aby polacy mieli jak najlepiej i chce pomoc polskim rodzina chce wsprzec ich czym tylko potrafi ale zeby polacy czuli sie bardzej szczesliwi to musimy my wszyscy zaczekac bo byly RZAD OKRADL PANSTWO NA DUZA SKALE I ZEBY POLAKOM DAC TO TRZEBA ODZYSKAC PIENIADZE OD MAFI I DOPIERO WSPIERAC POLSKIE RODZINY BO ZEBY DAC TO NAJPIIERW TRZEBA MIEC NA TO KASE. KLANIA SIE PREZES. PREZYDENT LUKOWA. BOG NA PIERWSZYM MIESCU A POLITYKA NA DRUGIM
xxx (2018-04-23 17:00) 26 39   |   zgłoś do usunięcia
PANIE PREMIERZE PAN WYMIENIL DUZO RECZY KTORE TRZEBA ZRALIZOWAC ALE POMINA PAN WAZNA RZECZ TRZEBA W KONCU ZACZAC WALCZYC Z PATOLOGIA W SZKOLACH BO NAUCZYCIELE ZNECAJA SIE NAD UCZNIAMI TYLKLO DLATEGO ZE MAJA W DOMU PATOLOGIE. BO MAZ ZDRADZIL DYREKTORKIE. A TA SUCZKA PRZYCHODZI DO PRACY I WYZYWA I WYLADOWUJE SWOJE EMOCJE NA NIEWINNYCH LUDZIACH KURATORIUM JUZ ZOSTALO ZAWIODOMIONE. I URZEDY GMINY ALE KAZDY NA WSII JAK I W MIESCIE SIE ZNA I JEDEN DRUGIEMU DUPE KRYJE I SUKI SIEDZA I PIERDZA W STOLEK I NIKT NIE REAGUJE NA PRZEMOC A JAK DZIECKO ZOSTANIE SKRZYWDZONE TO WYSYLAJA PO RENTY DLA UPOSLEDZONYCH LUDZI TAKICH JAK UCZA W SZKOLE.
xxx (2018-04-23 17:11) 19 30   |   zgłoś do usunięcia
I DZIECKU ZNISZCZYLY ZYCIE I ZDROWIE I MLODOSC I WSZSTKIE KOBIETY LEKKICH OBYCZAJA JAKIE UCZA W SZKOLE CZUJA SIE NIE WINNE A POWINNY ZOSTAC DOPROWADZONE DO ZAKLADU KARNEGO W KAJDANKACH I POWINNA TAM BYC. TAK SAMO CIAGANA JAK SZMATA I PONIEWIERANE. I WYZYWANE OD ROZNYCH TAK SAMO JAK ONI ROBILY Z UCZNIEM W SZKOLE. WLASNIE TAKIE PROBLEMY POJAWIAJA SIE CALY CZAS I NIKT TEGO NIE ZAUWAZA TYLKO WTEDY ZAUWAZAJA JAK UCZEN WISI NA LINCE A NA NIEJ KREW PLONACY STRUMIENIAMI TO WTEDY SA PODEJMOWANE DZIALANIA.I NIE WCZESNIEJ.
Andrzej Tomasiak (2018-04-23 17:28) 45 45   |   zgłoś do usunięcia
Tak ciężko zrozumieć ? Tak ciężko uwierzyć ? Że ci co nami rządzą za naszym przyzwoleniem, wybrani w wolnych, demokratycznych wyborach to tacy sami ludzie jak my. Wykształceni , uczciwi i z wizją, pomysłem na to aby normalnie żyć. Katolicy,którzy łączą swoje obowiązki z powinnościami religijnymi.Tak jak my pracujemy i chodzimy do kościoła,tak jak my nie oddzielamy pracy od etyki chrześcijańskiej,prawdzie, uczciwości nie pozwalamy za progiem stawać Jest inaczej? Moim zdaniem nie . Premier pokazuje ,że polskość, katolicyzm to normalność a państwo to nie stek teoretycznych kłamstw,to nie kupa kamieni tylko dobro dodane,obywatele uczciwi i kreatywni zasługujący na wsparcie państwa. To może niektórych szokować, to może dziwić i przyprawiać o szyderczy śmiech. Takie mydlenie oczu za nami ,za dużo mamy dowodów, że Prawo i Sprawiedliwość jest spośród nas ,przerwało złodziejski karnawał kolesi a ludzie rządzący są tacy jak my.To co się dzieje dookoła nas jest prawdziwe nie teoretyczne .Jest dla nas , o nas i nie bez nas na pewno nie bez nas.
Kibjc (2018-04-23 22:01) 32 18   |   zgłoś do usunięcia
"Zbił kilka piątek" Fiu fiu jaki slang :d
do Andrzej Tomasiak (2018-04-23 22:49) 43 42   |   zgłoś do usunięcia
Drogi Panie jak Pan nabrał się na tą szopke to pan głupot innym nie wmawia. Jak PIS taki uczciwy to dlaczego robi przekręty takie jak np. z CBA i PUIK ???Co nie można uczciwie odejść od koryta tylko rękami nogami się trzymać a ludziom kit wciskać? Jak Pan jest mało kumający to Twoja sprawa ale innym głupot nie wciskaj. Ja od upadku komuny nie widzę uczciwej parti wszyscy ściemę walą aby nakraść się. Jedno przynać muszę że coś PIS robi dobrego ale dużo złego też tak więc nie są bez skazy.
aaaa. (2018-04-23 22:57) 46 39   |   zgłoś do usunięcia
Widzę na forum wiele warholstwa z liberalno lewackiej watachy nie jest dziwne że nie podoba się że premier miał czas na mszę i komunię św ten człowiek premier Polski swą postawą pokazuje nam wartości jakimi się kieruje
wolnyczlowiek (2018-04-24 00:59) 23 35   |   zgłoś do usunięcia
PiS oddaje Polskę żydom. Przed wojną było ich w Łukowie podobno 12000 a teraz w całym kraju trwa odzyskiwanie mienia pożydowskiego bezspadowego przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu. A Mao Zedong jeździ po Polsce i odstawia szopkę...
aaaa. do wolnyczłowiek (2018-04-24 08:52) 28 34   |   zgłoś do usunięcia
Jak POpaprańcy rozkradali Polskę i mienie po żydowskie to ci nie pezeszkadzało
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wojewoda przyjedzie rozmawiać o ASF
Wojewoda przyjedzie rozmawiać o ASF Na poniedziałek w Zespole Szkół w Zalesiu zaplanowano spotkanie rolników z wojewodą lubelskim w sprawie Afrykańskiego Pomoru Świń. Przedstawione mają wówczas zostać propozycje rozwiązania trudnej sytuacji hodowców trzody chlewnej.
Wypadek w Wólce Zastawskiej, możliwe utrudnienia w ruchu ...
Wypadek w Wólce Zastawskiej, możliwe utrudnienia w ruchu Zablokowana jest droga krajowa nr 76 w miejscowości Wólka Zastawska. Doszło tam do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów.
Niezwykły dokument o maratończyku
Niezwykły dokument o maratończyku Niespełna godzinny materiał o zmaganiach ultramaratończyka Roberta Celińskiego obejrzeli wczoraj w Kinie Łuków mieszkańcy miasta. Na projekcję pokazującą dążenie do marzeń, ale i walkę z własnymi słabościami zaprosili członkowie Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc.
PKS dla najmłodszych i najstarszych
PKS dla najmłodszych i najstarszych Dwa wydarzenia w ostatnim czasie przygotował łukowski PKS dla mieszkańców naszego miasta. Spółka zaprosiła do spędzenia czasu najmłodszych mieszkańców oraz emerytowanych pracowników przewoźnika.
Duet akordeonowy zagrał w Łukowie
Duet akordeonowy zagrał w Łukowie Alena Budzinakova oraz Grzegorz Palus wystąpili przed łukowską publicznością na koncercie w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 20 maja.
Duże korki na Warszawskiej!
Duże korki na Warszawskiej! Duże korki tworzą się na ulicy Warszawskiej. Powodem jest awaria TIR-a, do której doszło w pobliżu skrzyżowania z Małą Obwodnicą Łukowa.
Pracownicy DPS-u w Ryżkach ustępują
Pracownicy DPS-u w Ryżkach ustępują "Nie było sensu kopać się z koniem. Myślałem, że będziemy mieli poparcie wśród radnych" - tak ostatnie wydarzenia komentuje Adam Zaniewicz z Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Przewodniczący zakładowego WZZ Sierpień '80 poinformował o zakończeniu trwającego sporu zbiorowego z dyrekcją placówki.
Dinozaury powstają przy Muzeum
Dinozaury powstają przy Muzeum Dwa gady z okresu jurajskiego powstają na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie. Trwa właśnie plener rzeźbiarski, w którym można podglądać pracę artystów.
Budują obwodnicę
Budują obwodnicę Można już mówić o rozpoczęciu prac przy III etapie tzw. Małej Obwodnicy Łukowa. Zarząd Dróg Powiatowych zaprezentował zdjęcie z inwestycji.
Dni Łukowa już pojutrze!
Dni Łukowa już pojutrze! W piątek 25 maja zainaugurowane zostaną obchody tegorocznych Dni Łukowa. Poniżej przypominamy program imprezy.
Dwa srebra na Pucharze Świata
Dwa srebra na Pucharze Świata Dwa medale zdobyli zawodnicy KSW Łuków na zawodach Pucharu Świata w kickboxingu. Łukowianie walczyli w stolicy Węgier, Budapeszcie.
Znajdź pracę w FAGUM-STOMIL
Znajdź pracę w FAGUM-STOMIL Szukasz pracy, bądź chcesz zmienić otoczenie? Fagum-Stomil, wiodący producent obuwia zawodowego i ochronnego z gumy i tworzyw sztucznych poszukuje nowych pracowników do nowoczesnego zakładu w Łukowie. Sprawdź, czy to właśnie Ty masz szansę podjąć wymarzoną pracę!
Przedszkoliada w sobotę
Przedszkoliada w sobotę Nieodłącznym elementem Dni Łukowa są zawody sprawnościowe dla najmłodszych, czyli tzw. Przedszkoliada. XV edycja tej imprezy odbędzie się w najbliższa sobotę 26 maja.
Kacper Siwiak wygrywa ogólnopolski konkurs
Kacper Siwiak wygrywa ogólnopolski konkurs Dopiero co występował w Łukowie i Lublinie, a już jest triumfatorem ogólnopolskiego konkursu w Bielsku-Białej. Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymał tytuł najlepszego recytatora w kraju.
Uczniowie „Reymonta” punktują w konkursach
Uczniowie „Reymonta” punktują w konkursach Ponad 250 uczniów z 25 szkół średnich z województwa lubelskiego przystąpiło do konkursu zawodowego ?Rok przed dyplomem?. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci ZS nr 3 w Łukowie.
Historyczny Bieg Kolarski za nami
Historyczny Bieg Kolarski za nami Blisko 90 lat trzeba było czekać na organizację wyścigu kolarskiego na ziemi łukowskiej. W niedzielę 20 maja na drogach gminy Krzywda ścigało się między sobą prawie dwustu cyklistów. Rywalizowali oni o Puchar Henryka Sienkiewicza.
Będzie drenaż przy garażach
Będzie drenaż przy garażach Garaże na osiedlu Klimeckiego to temat, którym żywo interesują się mieszkańcy okolicznych bloków. Co roku powraca też temat brodzenia przez błoto w tym miejscu. Jednak jak wskazano na ostatniej sesji Rady Miasta, problemy użytkowników garaży mają wkrótce zniknąć.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wypadek w Wólce Zastawskiej, możliwe utrudnienia w ruchuPKS dla najmłodszych i najstarszychDuet akordeonowy zagrał w ŁukowieDinozaury powstają przy MuzeumDwa srebra na Pucharze ŚwiataZnajdź pracę w FAGUM-STOMILHistoryczny Bieg Kolarski za namiPamiątkowa tablica odsłoniętaAdamów: Turniej Szkół SienkiewiczowskichEuropejsko w MordachWyróżnienia przed sesjąPociąg uderzył w przyczepkę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Obejrzyj

Skonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w InternecieKup działkę nad zalewemPolicja w aplikacji na komórkęPijak potrącił na pasach nastolatków! Zobacz film!Premier na mszy świętejWjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego DołęgiWyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
PKS dla najmłodszych i najstarszych
PKS dla najmłodszych i najstarszych
Dwa wydarzenia w ostatnim czasie przygotował łukowski PKS dla mieszkańców naszego miasta. Spółka zaprosiła do spędzenia czasu najmłodszych mieszkańców oraz emerytowanych pracowników przewoźnika.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Dwa srebra na Pucharze Świata
Dwa srebra na Pucharze Świata
Dwa medale zdobyli zawodnicy KSW Łuków na zawodach Pucharu Świata w kickboxingu. Łukowianie walczyli w stolicy Węgier, Budapeszcie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: ocieplanie pianą poddasza i inne izolacja natryskowa
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - ...
Kupię: o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K.s.h. - masz kontrolę lub ...
Dam pracę: Zatrudnię DEKARZY/Pracowników budowlanych
Zatrudnię dekarzy/pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie od pon do pt. Zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia.
Dam pracę: Kierowca samochodu dostawczego kat B
Poszukuję kierowcy samochodu dostawczego bus blaszak kat B na wyjazdy międzynarodowe cała unia europejska, więcej informacji telfonicznie 501-124-318,509-963-161
Kupię: skup spółek
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 21 prawa upadłościowego art. 116 Ordynacji ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje