Dziś są imieniny: Emila, Neleny, Romy

Bartosz Szumowski  
dodane: 14-05-2019 12:20   |   wyświetleń: 1266

Radny chce lepszego monitoringu

Choć w Łukowie przybywa kamer monitoringu, liczba najbardziej uciążliwych przestępstw pospolitych nie spada. "Tak nie może być!" - mówi radny Leonard Baranowski. Urząd Miasta odpowiada, że chce rozwiązać ten problem.
Radny chce lepszego monitoringufoto. Archiwum portalu 
Na niedawnej sesji Rady Miasta radny Leonard Baranowski narzekał na sposób, w jaki na terenie Łukowa funkcjonuje monitoring. Nie była to zresztą pierwsza jego interpelacja na ten temat. Monitoring przez Baranowskiego był poruszany wielokrotnie.

- Mamy w mieście monitoring, a coraz więcej budynków jest wymalowywanych sprejem. Niedawno przespacerowałem się po centrum i poczułem wstyd, patrząc na te elewacje - mówił na sesji w czerwcu 2017 r.

Z kolei w lutym tego roku zwrócił uwagę na okoliczności, w których popsuto ogrodzenie placu zabaw przy ul. Krasińskiego.

- Miasto zainwestowało ogromne pieniądze w monitoring. Wprost na ogrodzenie, które zostało zniszczone, skierowana jest kamera. Czy nie można ustalić, kto tego dokonał? Czy monitoring w mieście jest tylko na pokaz? Jeśli tak, to może załóżmy atrapy! - stwierdził oburzony.

Piją i dewastują

- Monitoring, który teraz mamy, nie zdaje egzaminu - ocenił radny na marcowej sesji sesji.

- Proszę przyjść w niedzielę rano i zobaczyć, jak wygląda przejście między placem zabaw a ul. Krasińskiego. Młodzież nocami pije tu alkohol i choć zostało to naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, nikt nie reaguje! Tak nie może być. Zresztą w całym mieście młodzi ludzie rzucają butelki po wódce i dewastują, a, mimo monitoringu, nie są do takich zdarzeń wysyłane patrole – dodał.

Zdaniem Leonarda Baranowskiego, łukowski monitoring nie służy wykrywaniu przestępstw.

- Panie burmistrzu, myślę, że w następnym budżecie powinien pan znaleźć pieniądze nie na psa policyjnego i radiowóz, ale na dofinansowanie etatów policyjnych do obsługi monitoringu. Jeśli się tego nie zrobi, nawet kupienie nowego monitoringu będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto - ocenił.

Ważna kwestia

O komentarz do wypowiedzi radnego poproszony został Paweł Krasuski, zastępca burmistrza.

- Bezpieczeństwo na terenie Łukowa jest dla Urzędu Miasta jedną z najważniejszych kwestii. Spotykamy się z objawami chuligaństwa i siedmiu najbardziej uciążliwych przestępstw pospolitych (bójka i pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, rozboje, wymuszenia i kradzieże rozbójnicze oraz uszkodzenie mienia). Chcemy temu przeciwdziałać i podnieść poziom odczuwanego przez mieszkańców bezpieczeństwa - deklaruje.

Zastępca burmistrza przypomina przy tym, że już tegoroczny budżet przewiduje rozbudowę istniejącego w Łukowie monitoringu. Obecnie jest ustalana lista nowych punktów, gdzie powinny się pojawić kamery.

Już za rok?

Mimo to Paweł Krasuski podziela pogląd Leonarda Baranowskiego, że monitoring miejski w Łukowie powinien być wykorzystywany nie tylko po wtedy, kiedy już dojdzie do jakiegoś zdania, ale i w celach prewencyjnych.

- Urząd Miasta jest obecnie na etapie opracowywania rozwiązania tego problemu. Będziemy współpracować z Komendą Powiatową Policji, bo w tej kwestii nikt nie jest ekspertem lepszym od policjantów. Wstępne rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Chcemy wspólnie znaleźć rozwiązanie kompleksowe, które mogłoby się opierać na śledzeniu monitoringu na żywo i byłoby uzupełniane przez piesze patrole. Kiedy mechanizm będzie już opracowany, zaprezentujemy go radnym, przekonując, by jego realizację uwzględnili w przyszłorocznym budżecie - kończy zastępca burmistrza.


Komentowane

Mieszkaniec (2019-05-14 12:37) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
W końcu P.Baranowski powiedział coś z sensem.
Op (2019-05-14 12:53) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
To mu się rzadko zdarza. Monitoring jest a ludzi do obserwacji brak. Przestępstwa są pod okiem kamer i nikt nie widzi. Państwo martwi się o co inne o hajs dlatego kupują tak dużo bmw bo one w dwa miesiące się zwracają.
Ja (2019-05-14 16:13) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Monitoring jest potrzeby popieram i aby co roku go rozbudowywać ale jest następny problem obsługi jego policja obcej osoby nie puści do dyżurki bo za dużo by wyszło
baniak (2019-05-14 18:59) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
najlepszy monitoring to ten człowiek kiedyś ponoć inspekcja robotnicza a dziś wszystko wie i widzi a zaczyna ja nie wiem ale .........
Ty de Caprio.... (2019-05-14 19:27) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
....lepiej się do PiSu zapisz a nie tylko lawirujesz i do zdjęć z PISowcami pozujesz , szkoda ,że w sobotę kamery nie wychwyciły twego chwiejnego kroku. Proponuję też aby fonię ściągały to mieszkańcy też ,,bogactwo,, językowe by poznali.
łukowianin (2019-05-16 08:07) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
no proszę- 8 lat nie widział problemu, a teraz w pół roku przejrzał na oczy i potrafi "roszczeniowo" pytać dlaczego stary taki słaby i nie ma jeszcze nowego. Odpowiem- bo guru Szustek miał to w d...
Kli (2019-05-16 23:28) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Na monitoring brak funduszy ale na nowe etaty bla Karasia sa I co wy na to?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia
Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia Gwałtowne poniedziałkowe opady deszczu spowodowały wiele interwencji straży pożarnej. Między godziną 16 a 18 słychać było syreny wozów strażackich, które jeździły do wypompowywania wody.
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów Łukowscy policjanci zatrzymali agresywnego 23-latka, który awanturując się w domu zniszczył wyposażenie mieszkania. Podczas interwencji młodzieniec rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej w stanie nietrzeźwości jeździł swoim samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.
Zlikwidowali nielegalny salon gier
Zlikwidowali nielegalny salon gier Nielegalny salon gier zlikwidowali w poniedziałek 20 maja łukowscy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Białej Podlaskiej zabezpieczyli sprzęt komputerowy służący do prowadzenia gier do wymaganej koncesji. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Zaginął 16-latek
Zaginął 16-latek Łukowska policja poszukuje zaginionego Kacpra Laseckiego, 16-letniego mieszkańca gminy Łuków. Młodzieniec ostatnim razem widziany był na os. Chącińskiego w Łukowie w sobotę 18 maja.
"Jedynka" list PiS przyjedzie do Łukowa
Dobiega końca kampania do Parlamentu Europejskiego. Osoby ubiegające się o mandat europosła z województwa lubelskiego regularnie spotykają się z mieszkańcami i przekonują ich do swoich pomysłów. Jedno z takich spotkań odbędzie się w środę 22 maja w Łukowie. Do miasta przyjedzie "jedynka" z list PiS - Elżbieta Kruk.
Europejski piknik w Świdrach
Europejski piknik w Świdrach W minioną niedzielę w Świdrach niedaleko Łukowa odbył się Piknik Europejski. W spotkaniu z mieszkańcami Powiatu Łukowskiego wziął udział europoseł Krzysztof Hetman.
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek Około dwóch godzin trwała dyskusja na temat nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście. Proponowane przez burmistrza podwyżki nie zyskały uznania koalicyjnych radnych.
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny Na godz. 10.30 zaplanowano konferencję prasową w sprawie otwarcia w Łukowie punktu informacyjnego dotyczącego programu "Czyste Powietrze". Biuro mieścić się będzie w budynku PKS przy ul. Piłsudskiego 29.
Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
O śmieciach na sesji Rady Miasta
O śmieciach na sesji Rady Miasta Na godz. 11 zaplanowano VIII sesję Rady Miasta Łuków. Jednym z tematów poruszanych przez radnych będzie dyskusja na temat gospodarki odpadami na terenie miasta.
Komunikat: utrudnienia w ruchu!
Komunikat: utrudnienia w ruchu! Uwaga kierowcy! W związku z organizowaną imprezą - Biegiem Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza - w czasie trwania wyścigu będą obowiązywały ograniczenia ruchu na drogach publicznych. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń policji i służby porządkowej!
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Moc wizualnych wrażeń zapewnią Gwiazdy Cygańskie z synem Don Vasyla - Dzianim.
Sukces Emilki
Sukces Emilki Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu w Iłży. To kolejny sukces dziewczynki.
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki Ponad 1700 gramów haszyszu i prawie 60 gramów amfetaminy zabezpieczyli łukowscy kryminalni u mieszkającej na terenie gminy Trzebieszów 26-latki. Policjanci sprawdzają teraz, skąd pochodzą te substancje i dla kogo były przeznaczone.
Weekend z atrakcjami
Weekend z atrakcjami Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Poniedziałkowe ulewy: były podtopieniaPijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantówPonad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za nami

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Autor znanego przeboju pt. "Nie liczę godzin i lat" wystąpi 10 czerwca w Łukowie. Na koncert Andrzeja Rybińskiego zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna Majek z ŁKS Orlęta Łuków wywalczyła złoty medal w ciężarowych zawodach w Białej Podlaskiej. Podopieczna trenera Roberta Dołęgi została Mistrzynią Województwa Lubelskiego Seniorek.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje