Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Bartosz Szumowski  
dodane: 14-05-2019 12:20   |   wyświetleń: 1491

Radny chce lepszego monitoringu

Choć w Łukowie przybywa kamer monitoringu, liczba najbardziej uciążliwych przestępstw pospolitych nie spada. "Tak nie może być!" - mówi radny Leonard Baranowski. Urząd Miasta odpowiada, że chce rozwiązać ten problem.
Radny chce lepszego monitoringufoto. Archiwum portalu 
Na niedawnej sesji Rady Miasta radny Leonard Baranowski narzekał na sposób, w jaki na terenie Łukowa funkcjonuje monitoring. Nie była to zresztą pierwsza jego interpelacja na ten temat. Monitoring przez Baranowskiego był poruszany wielokrotnie.

- Mamy w mieście monitoring, a coraz więcej budynków jest wymalowywanych sprejem. Niedawno przespacerowałem się po centrum i poczułem wstyd, patrząc na te elewacje - mówił na sesji w czerwcu 2017 r.

Z kolei w lutym tego roku zwrócił uwagę na okoliczności, w których popsuto ogrodzenie placu zabaw przy ul. Krasińskiego.

- Miasto zainwestowało ogromne pieniądze w monitoring. Wprost na ogrodzenie, które zostało zniszczone, skierowana jest kamera. Czy nie można ustalić, kto tego dokonał? Czy monitoring w mieście jest tylko na pokaz? Jeśli tak, to może załóżmy atrapy! - stwierdził oburzony.

Piją i dewastują

- Monitoring, który teraz mamy, nie zdaje egzaminu - ocenił radny na marcowej sesji sesji.

- Proszę przyjść w niedzielę rano i zobaczyć, jak wygląda przejście między placem zabaw a ul. Krasińskiego. Młodzież nocami pije tu alkohol i choć zostało to naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, nikt nie reaguje! Tak nie może być. Zresztą w całym mieście młodzi ludzie rzucają butelki po wódce i dewastują, a, mimo monitoringu, nie są do takich zdarzeń wysyłane patrole – dodał.

Zdaniem Leonarda Baranowskiego, łukowski monitoring nie służy wykrywaniu przestępstw.

- Panie burmistrzu, myślę, że w następnym budżecie powinien pan znaleźć pieniądze nie na psa policyjnego i radiowóz, ale na dofinansowanie etatów policyjnych do obsługi monitoringu. Jeśli się tego nie zrobi, nawet kupienie nowego monitoringu będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto - ocenił.

Ważna kwestia

O komentarz do wypowiedzi radnego poproszony został Paweł Krasuski, zastępca burmistrza.

- Bezpieczeństwo na terenie Łukowa jest dla Urzędu Miasta jedną z najważniejszych kwestii. Spotykamy się z objawami chuligaństwa i siedmiu najbardziej uciążliwych przestępstw pospolitych (bójka i pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, rozboje, wymuszenia i kradzieże rozbójnicze oraz uszkodzenie mienia). Chcemy temu przeciwdziałać i podnieść poziom odczuwanego przez mieszkańców bezpieczeństwa - deklaruje.

Zastępca burmistrza przypomina przy tym, że już tegoroczny budżet przewiduje rozbudowę istniejącego w Łukowie monitoringu. Obecnie jest ustalana lista nowych punktów, gdzie powinny się pojawić kamery.

Już za rok?

Mimo to Paweł Krasuski podziela pogląd Leonarda Baranowskiego, że monitoring miejski w Łukowie powinien być wykorzystywany nie tylko po wtedy, kiedy już dojdzie do jakiegoś zdania, ale i w celach prewencyjnych.

- Urząd Miasta jest obecnie na etapie opracowywania rozwiązania tego problemu. Będziemy współpracować z Komendą Powiatową Policji, bo w tej kwestii nikt nie jest ekspertem lepszym od policjantów. Wstępne rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Chcemy wspólnie znaleźć rozwiązanie kompleksowe, które mogłoby się opierać na śledzeniu monitoringu na żywo i byłoby uzupełniane przez piesze patrole. Kiedy mechanizm będzie już opracowany, zaprezentujemy go radnym, przekonując, by jego realizację uwzględnili w przyszłorocznym budżecie - kończy zastępca burmistrza.


Komentowane

Mieszkaniec (2019-05-14 12:37) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
W końcu P.Baranowski powiedział coś z sensem.
Op (2019-05-14 12:53) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
To mu się rzadko zdarza. Monitoring jest a ludzi do obserwacji brak. Przestępstwa są pod okiem kamer i nikt nie widzi. Państwo martwi się o co inne o hajs dlatego kupują tak dużo bmw bo one w dwa miesiące się zwracają.
Ja (2019-05-14 16:13) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
Monitoring jest potrzeby popieram i aby co roku go rozbudowywać ale jest następny problem obsługi jego policja obcej osoby nie puści do dyżurki bo za dużo by wyszło
baniak (2019-05-14 18:59) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
najlepszy monitoring to ten człowiek kiedyś ponoć inspekcja robotnicza a dziś wszystko wie i widzi a zaczyna ja nie wiem ale .........
Ty de Caprio.... (2019-05-14 19:27) 19 5   |   zgłoś do usunięcia
....lepiej się do PiSu zapisz a nie tylko lawirujesz i do zdjęć z PISowcami pozujesz , szkoda ,że w sobotę kamery nie wychwyciły twego chwiejnego kroku. Proponuję też aby fonię ściągały to mieszkańcy też ,,bogactwo,, językowe by poznali.
łukowianin (2019-05-16 08:07) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
no proszę- 8 lat nie widział problemu, a teraz w pół roku przejrzał na oczy i potrafi "roszczeniowo" pytać dlaczego stary taki słaby i nie ma jeszcze nowego. Odpowiem- bo guru Szustek miał to w d...
Kli (2019-05-16 23:28) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Na monitoring brak funduszy ale na nowe etaty bla Karasia sa I co wy na to?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja
Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek z gm. Łuków, który jechał osobowym audi.
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf Sporo się dzieje w szpitalu św. Tadeusza w Łukowie. Miliony złotych płyną szerokim strumieniem.
Przyjechali do Łukowa na wakacje
Przyjechali do Łukowa na wakacje Od 2 do 11 lipca na zaproszenie burmistrza Piotra Płudowskiego w Łukowie gościła 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta partnerskiego Baranówka.
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na uroczystą promocję książki autorstwa Magdaleny Bilskiej oraz Michała Świdra "Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości", która odbędzie się w dniu 20 lipca (sobota) o godzinie 18:30 w Zespole Szkół w Tuchowiczu.
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA Łukowscy policjaci świętowali w piątek 12 lipca. Mszę św. w parafii Przemienienia Pańskiego w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił ks. Antoni Pietruszka. W sali konferencyjnej starostwa odbyła się uroczysta zbiórka.
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy ŁUKÓW - Jakie są przyczyny problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach? Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza taką informację upublicznić w najbliższym czasie? - pyta w resorcie poseł Krzysztof Głuchowski (PiS)
TVN przeprasza komornika z Łukowa
TVN przeprasza komornika z Łukowa Po czterech latach od emisji programu TVN przeprosił Grzegorza Bartysia, komornika z Łukowa, za naruszenie dóbr osobistych. Tak nakazał sąd. Chodzi o program, w którym była mowa o zajęciu przez komornika wozów strażackich w Biardach.
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT Komenda Powiatowa Policji oraz Muzeum Regionalne w Łukowie zapraszają na wernisaż wystawy Łukowska policja na przestrzeni 100 lat, który odbędzie się 12 lipca o godz. 10.50 w gmachu muzeum.
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera Ochotniczą Straż Pożarną z gminy Stanin.
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki” w Pizzerii da ...
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki”  w Pizzerii da Grasso W czerwcu rodzice dzieci z klas II a i II c zaprosili swoje pociechy na warsztaty kulinarne do Pizzerii Da Grasso na ul. Warszawskiej. Uczniowie po założeniu czapek kucharzy i fartuszków wzięli się do pracy.
Badali zęby w Dentobusie
Badali zęby w Dentobusie Część uczniów z gminy Krzywda pod koniec roku szkolnego przeszła bezpłatne badania stomatologiczne, w mobilnym "dentobusie". Specjalny ambulans wróci po wakacjach, by z usług stomatologicznych mogły skorzystać kolejne grupy dzieci i młodzieży.
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć ...
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje jakie poniesie 25-latek z gminy Stanin.
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek Uczniowie rozpoczęli wakacje. Tymczasem w łukowskich szkołach i przedszkolach prace remontowe wrą.
Letni obóz łukowskich karateków
Letni obóz łukowskich karateków Pod koniec czerwca 91 osób z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin ruszyło na XXXV Letni Obóz Karate w Bukowinie Tatrzańskiej
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci ...
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Łuków już od tego miesiąca zapłacą więcej za odbiór odpadów.
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy ...
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy bądź punkt usługowy? Skuteczna walka z konkurencją wymaga zadbania o każdy aspekt sposobu, w jaki potencjalni klienci będą mogli skorzystać z naszej oferty. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście łatwy dostęp do wyczerpującej informacji. Wszystkim nam, przyzwyczajonym do wygody i krótkiego czasu dokonywania najrozmaitszych czynności, bardzo często brakuje w tym zakresie cierpliwości. Temu problemowi można jednak w prosty sposób wychodzić naprzeciw.
Policjanci przeprowadzają KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
Policjanci przeprowadzają  KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI Dzisiaj we wtorek 9 lipca policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać, czy jeździmy bezpiecznie podczas akcji . ?Kaskadowy pomiar prędkości?.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Najbliższe wydarzenia
"Król Lew" w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza od 19 lipca do Kina Łuków na premierowe seanse amerykańskiego filmu przygodowego produkcji Walt Disney Pictures w reżyserii Jona Favreau "Król Lew".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Rajd Odkrywców w Łukowie
Rajd Odkrywców w Łukowie
Blisko 700 harcerzy weźmie udział w organizowanym w Łukowie Rajdzie Odkrywców. Impreza odbędzie się 7 lipca na stadionie Orląt i w parku miejskim

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected]a.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje