Dziś są imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

dodane: 13-08-2019 09:12   |   wyświetleń: 1437

Rondo na ul. Radzyńskiej być może w przyszłym roku

Witam redakcję. Czy możecie się zainteresować, kiedy zostanie zakończona budowa ostatniego etapu "Małej obwodnicy" tzn. ronda na ul. Radzyńskiej? - pyta w mejlu do redakcji pan Przemysław.
 Rondo na ul. Radzyńskiej być może w przyszłym roku 
W tej sprawie nasza redakcja  zwróciła się do lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  - Budowa ronda została zgłoszona przez nasz oddział w marcu 2017 r. do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (PLMN), jednak do chwili obecnej nie ma zapewnionego finansowania - informuje Krzysztof Zwolan, zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA. - Powiat łukowski wstępnie zadeklarował partycypację w kosztach tego zadania inwestycyjnego.- Powiat jest zbyt biedny, żeby robić Generalnej Dyrekcji prezenty. To dyrekcja musi zdecydować o finansowaniu tej inwestycji - mówi w rozmowie ze "Wspólnotą" starosta Dariusz Szustek. Przypomina, że rondo nie znalazło się w budżecie GDDKiA na rok 2019. Szustek liczy, że uda się je sfinansować z tegorocznych oszczędności. - Jeżeli nie to znajdzie się ono w budżecie na rok 2020 - mówi włodarz. Ma też nadzieję, że inwestycję uda się zrealizować właśnie wtedy. Według projektu koszt budowy ronda na ul. Radzyńskiej to ok. 2,5 mln zł.   

Komentowane

Amerykanin (2019-08-13 09:38) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Ilu rond byście nie wybudowali to tyle co jest we Francji nie zbudujecie, u tych przygłupów to co trzysta metrów jest rondo. Wiem to bo miałem nieprzyjemność tam być, a i jeszcze fotopstryczek na każdym kroku i jeszcze w dodatku ograniczenie poza zabudowanym 80 km/H no ludzie kochani zmiłujcie się to tragedia.
00 (2019-08-13 10:01) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy Redakcja na mojego maila odpisze? Co nie chcecie się narażać i spytać komendanta?
Janina (2019-08-13 11:10) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
redakcja nie pisze artykułów pokazujących jakieś błędy ludzi wpływowych tego miasta .
Mieszkaniec (2019-08-13 11:44) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Po co rondo... wystarczy skrzyżowanie:)
do.mieszkaniec (2019-08-13 12:28) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
po co ci samochód wystarczy ci rower. Po co ci rower wystarczą ci buty i nogi .
Mieszkaniec (2019-08-13 18:16) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
A po co Ci glowa? :)
pisiorowy szaman (2019-08-13 18:52) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Na nic ta obwodnica, tirowcy i tak będą cisnąć przez centrum.
miastowy (2019-08-13 19:27) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Do przebudowy od zaraz na już skrzyżowanie: Świderska,Radzyńska,Wyszyńskiego,Glinki!
do.Mieszkaniec (2019-08-13 21:46) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Tobie nie zadaje pytania po co Ci głowa a raczej spytałbym się czy jak idziesz to w głowie ci coś nie lata i grzechocze ? :D
Coś takiego!! (2019-08-18 11:09) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Budowa ronda na Radzyńskiej miała być zrealizowana w 2019 roku!!, tak stanowiła umowa zawarta z marszałkiem województwa. Zgodnie z umową w 2018 roku powiat przygotował projekt a w 201 9 roku budowa miała być zakończona. Niestety nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora zarządu dróg krajowych o Lublin a nowy dyrektor ze słusznego nadania wykreślił inwestycję z planu na 2019 rok. Widać jak skutecznych mamy posłów i jak nas "kochają" w Lublinie.
Aleś palnął (2019-08-19 00:38) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Co ty majaczysz? Od kiedy to marszałek zawiera umowy na drogi krajowe?
Krzysiek (2019-08-19 14:41) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
DO AMERYKANINA; SAM JESTEŚ PRZYGŁUPEM!!
Tak tak (2019-08-19 22:52) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Marszałek obiecał pomoc powiatowi w sfinansowaniu tej inwestycji. Takie porozumienie było spisane. A może wiesz przyjacielu skąd powiat dostał dofinansowanie na budowę trzeciego odcinka obwodnicy pewnie powiesz, że od wojewody. Wkład własny zarządu dróg krajowych miał być niewielki dlatego rozmowy były prowadzone z marszałkiem.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Radni będą mówić m.in. Twoich pieniądzach ...
Radni będą mówić m.in. Twoich pieniądzach O 11. obrad sesji łukowskiej Rady Powiatu
Kasznia i Mateńka przegrywają Senat. "W stronę Polski C" ...
Kasznia i Mateńka przegrywają Senat. Obaj kandydaci z powiatu łukowskiego bez mandatu.
Nocny pościg za BMW. Za kierownicą 14-latek mający 1,8 ...
Nocny pościg za BMW. Za kierownicą 14-latek mający 1,8 promila Uciekając przed radiowozem, staranował 2 samochody, uszkodził ogrodzenie posesji i tablicę reklamową. Pościg zakończył w rowie.
Wyniki lokalnych kandydatów w Łukowie
Wyniki lokalnych kandydatów w Łukowie Dane z 22 miejskich komisji
Pierwsze wyborcze komentarze Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego ...
Pierwsze wyborcze komentarze Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek komentują na gorąco.
W Łukowie wygrał PIS
W Łukowie wygrał PIS Wyniki z 22 Obwodowych Komisji Wyborczych w Łukowie.
„Jesienne porządki w ogrodzie"
„Jesienne porządki w ogrodzie W czwartek 10 października słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w ciekawym spotkaniu, poświęconym pielęgnacji oraz zabezpieczaniu roślin przed zbliżają się zimą.
Łowcy łowili w Łukowie
Łowcy łowili w Łukowie W sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił kabaret Łowcy.B w premierowym programie ?Jaka to melodia". Na występ zaprosili: ŁOK oraz Agencja Artystyczna ?Paradoks".
Wyjechała z lasu wprost pod koła Seata (AKTUALIZACJA) ...
Wyjechała z lasu wprost pod koła Seata (AKTUALIZACJA) Z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona 16-letnia motorowerzystka, którą potrącił kierujący seatem. Nastolatka wyjeżdżając z leśnej gruntowej drogi na jezdnię nie zatrzymała się przed osobówką. Na szczęście urazy jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.
Podwójne święto w "Alejach"
Podwójne święto w Podczas obchodów powiatowego Dnia Edukacji Narodowej oficjalnie otwarto nowe warsztaty szkolne w ZS nr 1 w Łukowie.
Proste, surowe obrazy bez ingerencji Photoshop’a
Proste, surowe obrazy bez ingerencji Photoshop’a Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Marka Króla.
Znalazł 2 tys. w bankomacie i zaniósł na komendę
Znalazł 2 tys. w bankomacie i zaniósł na komendę "To duża kwota i na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy"- stwierdził 35- latek z gminy Łuków.
Emilka wyśpiewała drugie miejsce
Emilka wyśpiewała drugie miejsce W środę 2 października Domu Kultury w Kocku odbył się XV Festiwal Pieśni Patriotycznej ?Pieśń ojczyzny pełna".
Strażacy w akcji. Ćwiczenia ratownicze „ŁUKÓW 2019”
Strażacy w akcji. Ćwiczenia ratownicze „ŁUKÓW 2019” 9 października w lasach w gminie Stanin ćwiczyli druhowie z kilku powiatów
KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą ...
KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą Chadaj Czy konkurs na dyrektora SSPZOZ w Krzywdzie zostanie unieważniony? Padają oskarżenia, że miał być ustawiany, ale plan spalił na panewce.
Chcesz aby Twój projekt był ozdobą stolicy? Weź udział ...
Chcesz aby Twój projekt był ozdobą stolicy? Weź udział w Akcji Mural Urząd Transportu Kolejowego ogłasza konkurs w ramach "Kampanii Kolejowe ABC". Skierowany jest on do uczniów klas III-VI Szkół Podstawowych w całej Polsce.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

UWAGA NA OSZUSTÓW. ZAPŁACIŁ „ZALEGŁE” 1,36 ZŁ - STRACIŁ PONAD 340 TYS. ZŁ
UWAGA NA OSZUSTÓW. ZAPŁACIŁ „ZALEGŁE” 1,36 ZŁ - STRACIŁ PONAD 340 TYS. ZŁ
Łukowski przedsiębiorca otrzymał w poniedziałek e-mail informujący o zaległości finansowej w wysokości 1,36 zł. W korespondencji znajdował się również link do systemu płatności elektronicznej, który przekierował go na stronę banku. Mężczyzna uregulował zaległą płatność, a później dowiedział się, że ze swoich kont stracił ponad 340 tys. zł.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje