Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Tomasz Goławski  
dodane: 19-04-2019 14:00   |   wyświetleń: 2759

Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem

18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewemfoto. Tomasz Goławski 
Urzędnicy w zamówieniu podzielili całość na cztery części. Pierwsza z nich obejmuje między innymi przebudowę budynku świetlico-stołówki i opuszczonego budynku magazynowego, w których powstać mają Lokalne Centrum Animacji i wypożyczalnia sprzętu wodno-rekreacyjnego. W miejscu tym powstać ma też część administracyjna dla OSiR, który zarządza łukowskim zalewem.

Druga część zadania dotyczy budowy wyciągu nart wodnych i niezbędnej infrastruktury, a także budowy drewnianych pomostów dla wędkarzy. Trzecia część zamówienia dotyczy głównie infrastruktury: budowy boisk, placów zabaw, dróg dojazdowych, systemów kanalizacji, zaś czwarta związana jest z pracami energetycznymi. Szczegóły dotyczące zamówienia znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta oraz na stronie internetowej magistratu.

Na realizację wyżej wymienionych zdań udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych.


Komentowane

Rybak (2019-04-19 14:42) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Niech dalej modernizujo. Redakcja wie coś o snietych rybach na Zimno wodo?
Do rybak (2019-04-19 14:56) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
No nic dziwnego skoro nie ma ruchu wody.
@Do rybak (2019-04-19 17:44) 12 3   |   zgłoś do usunięcia
to kto tak zaprojektował i pozwolił na to że sztuczny zbiornik nie ma przepływu i dotleniania?
asan (2019-04-19 21:38) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
jakiś cud płudek robi przetarg oby bo ile można czekać. czas leci.
do.asan (2019-04-19 22:06) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
20 lat nikt nic nie robił z zalewem kasa była z 3 razy zbierana i rozeszła sie i jakoś nie płakałeś a teraz nagle Tobie się spieszy ciekawe dlaczego ?Pewnie dlatego żeby konkurenta oczernić.
@asan (2019-04-19 22:52) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Ty wszystko wiesz jak czytam komentarze. Odpowiedz proszę kto jest odpowiedzialny za projekt zalewu bez odpowiedniego połączenia z rzeka. Kto jest odpowiedzialny za ryby do góry brzuchem. Ciekawi mnie to
Mieszkaniec (2019-04-20 00:29) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
No majo być fontanny do natlenienia wody, albo miały być
@asan (2019-04-20 08:48) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
To gdzie te fontanny? Były w projekcie?. kto przygotowywał i odpowiadał za 1 cześć projektu?
eryk (2019-04-20 09:38) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
A sa jeszcze świnice czy mozna sie kapac?
jan (2019-04-20 10:56) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
To asan jest odpowiedzialny siedzi teraz i hejtuje bo już nie on za to odpowiada .
proszę doprecyzować (2019-04-20 11:07) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Na realizację wyżej wymienionych zdań udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych. Samo się udało czy komuś się udało?
@jan (2019-04-20 15:58) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
to kto to ,ten asan? nie dość że wszystko wie, to jeszcze zalew kiedyś zrobił? a pytanie o fontanny i brak przepływu bardzo zasadnicze. Kto za to odpowiada? Ty ASAN, czy ty tylko wiesz KTO?
Najważniejsze że.... (2019-04-20 17:28) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
.....jest woda i jej przybywa. Niech następca Szustka tego nie spieprzy i weźmie się uczciwie do roboty.
asan (2019-04-20 18:55) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
widzę że jest zainteresowanie i dobrze tylko nie sknocić tego co udało się zrobić. czas do roboty a nie dyrdymały. I zero zamykania zalewu na sezon 2019r. Zalew ma funkcjonować jak należy. To ludzim się należy!
@asan (2019-04-20 19:03) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Odpowiedz z łaski swej na pytania. Wiesz więcej to się podziel wiedzą. Projekt, fontanny, przepływ ktorego nie ma. To najwazniejsze wątki, ktore rzutuja na to co sie dzieje - glony, ryby.
Olciak (2019-04-20 19:07) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Z tą głębokością i przepływem wody (filtracją) i jej czystością nie ma szans na to by w wakacje pływać będą sinice i inne chróbstwa, kto był ostatnio to widział jak woda pięknie kwitnie na zielono. Napuszczanie wody z krzny nie było dobrym pomysłem lepiej było by dokopać się głębiej, aż wybije woda, a nie brać tą z nawozami i innymi specyfikami. Ale tak to jest jak się robi, aby szybciej. Ja sobie nie wyobrażam nart wodnych przy tych głębinach co najwyżej można się dorobić złamanego kręgosłupa. Może będzie lepiej. Ale szkoda, że podstawa legła już na poziomie planowania.
awd (2019-04-20 23:29) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
bo mieli przed wyborami zdążyć i cos zdążyli tylko wybory przegrali bo mieszkańcy na sinice zenka i wode po kostki nie dali się przekupić
@awd (2019-04-21 06:54) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Przrkupic się nie dali ale teraz nowy ma problem. I to nie mały problem. Ale co tam disco było
asan (2019-04-21 14:19) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
wszystko jest w projekcie tylko trzeba umieć czytać. Urzędnicy Ci sami to jak wcześniej wiedzieli teraz nie! A może ktoś knoci specjalnie żeby nie wyszło. Jeszcze raz do szkoły po naukę czytania a strajk w podstawówce nie strajkują. Dalej do roboty.
@asan (2019-04-21 15:17) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
No to jak to jest w tym projekcie? Ty wiesz podziel się. Miałeś z tym do czynienia jak sądzę a ja urzędnikiem nie jestem. Konkrety a nie lanie wody
wodnik (2019-04-21 20:48) 12 3   |   zgłoś do usunięcia
trzeba coś wymyśleć na prawde nad tym zalewem . zeby i ryby miały zbiornik ale i ludzie gdzie odpoczywac . tylko trzeba coś zrobic z ta filtracja i natlenianiem
Karol. (2019-04-22 17:35) 11 1   |   zgłoś do usunięcia
No przykry widok tego co jest ilość glonów jest bardzo duża ilość. A co będzie dalej gdy woda nagrzeje się a i będzie mały poziom? Przecież to będzie przypominać bajorko a nie zbiornik wodny. Dziś w dzień panowie rybacy zbierali te rybki spytałem co się dzieje tylko powiedział Pan że płakać się chcę i rozłożył ręce mówiąc nie wiemy. Naprawdę warto o to miejsce zadbać czytam kto co zrobił co kto zrobi ale chyba należy teraz coś zrobić. Mieszkańców nie interesuje jakieś problemy techniczne a rozwiązania problemu. Należało by chyba jakiś nie wiem ludzi kumatych zebrać burmistrz miasta i poprzednik i działać. Bo obiekt jest pięknie położony i malowniczy co moi teście z Warszawy zauważyli gdy byliśmy i dziś i wczoraj na spacerze. Panowie rybacy i włodarze Łukowa oraz ci którzy jeszcze działają tam pogadajcie a znajdzie się rozwiązanie
żeby im się chciało chcieć. (2019-04-22 23:10) 9 2   |   zgłoś do usunięcia
Karolu żeby pogadać to trzeba wyjść z inicjatywą a nie słuchać durnowatych przydupasów. Pomysł żeby pogadać z poprzednim burmistrzem, który wie wszystko na temat projektu i zalewu jest bardzo dobry. Trzeba tylko chcieć.
awd (2019-04-23 16:30) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
poprzednik ma w dupie rozmowę i coś robienie bo on stołka z tego nie bedzie miał i będzie robić wszystko aby utrudnić
macek (2019-04-23 18:12) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
gadu gadu a tu same problemy czy ten pludowski nas chce zagadać, czy on ma przynajmniej malutki planik na to chce zrobić. Jak na razie to cienko. Była co prawda jedna akcja alkoholowa na 107 i było głośno ale my chcemy więcej. Może coś zwykłym ludkom się należy.
Do. Macek (2019-04-24 07:17) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ty jesteś chory psychicznie a na dodatek jestes tak głupi że szok bo inaczej tego nie moz a nazwać. Współczuję Twojej rodzinie.
macek (2019-04-24 23:18) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
może nie zrozumiałeś to jeszcze raz : gadu gadu a tu same problemy czy ten pludowski nas chce zagadać, czy on ma przynajmniej malutki planik na to chce zrobić. Jak na razie to cienko. Była co prawda jedna akcja alkoholowa na 107 i było głośno ale my chcemy więcej. Może coś zwykłym ludkom się należy. RUSZAJ CHŁOPIE DO ROBOTY BO CZAS UCIEKA!!!