Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Redakcja  
dodane: 09-08-2018 13:13   |   wyświetleń: 4165

Sinice nad Zimną Wodą

Od soboty 4 sierpnia na kąpielisku Zimna Woda obowiązuje zakaz kąpieli. Za ten stan rzeczy odpowiadają... groźne dla organizmu ludzkiego sinice.
Sinice nad Zimną Wodąfoto. Redakcja 
Jeszcze do niedawna zmodernizowany zalew Zimna Woda oblegany był przez łukowian i gości. Ludzie cieszyli się wodą, piaskiem i miejscem do wypoczynku. Niestety w sobotnie popołudnie pojawiła się informacja o zamknięciu obiektu. Powodem jest zakwit sinic, spowodowany wysoką temperaturą powietrza i niskim stanem wody w zbiorniku.

Co ciekawe, jeszcze kilkanaście dni wcześniej woda w zalewie nadawała się do kąpieli. Natomiast przykrą dla wypoczywających informację o zamknięciu kąpieliska nad Zimną Wodą potwierdził łukowski sanepid, który opublikował datowany na 4 sierpnia komunikat w tej sprawie.

Sinice - bakterie

Sinice to bakterie. Występują powszechnie. Można je spotkać w wodzie i na lądzie. Kiedy jest upalnie i woda w zbiornikach się nagrzewa, sinice gwałtownie się mnożą. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować wysypkę na skórze, zaczerwienienie spojówek. Po połknięcia takiej wody mogą wystąpić biegunka, wymioty i bóle brzucha. W skrajnych przypadkach bakterie te mogą spowodować porażenie mięśni prowadzące do niewydolności oddechowej.

Ile potrwa zakaz kąpieli?

- Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze. Nie wiemy jeszcze, kiedy zalew będzie z powrotem udostępniony do kąpieli. Obserwujemy wodę cały czas, codziennie są kontrole. Jeśli Sanepid uzna, że jest już bezpiecznie, kąpiel będzie dozwolona - mówi Marek Żurawki, dyrektor OSiR w Łukowie, który zarządza kąpieliskiem Zimna Woda.

Jak udało nam się ustalić OSiR zakupił już środek, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii w wodzie. Całość jest bezpieczna dla człowieka, lecz będzie działać sprawniej, gdy zmianie ulegnie słoneczna pogoda. A na to szybko się nie zanosi.


Komentowane

biegunka.... (2018-08-09 13:55) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
....znaczy sraczka,panie redaktorze?
P(ice) i S(inice) (2018-08-09 14:50) 10 23   |   zgłoś do usunięcia
nie martwta się, lato minie, słońce zajdzie i znowu otworzyta zalew na nowo, tera zaprośta Kabaret Zza Płota
12345 (2018-08-09 15:20) 18 19   |   zgłoś do usunięcia
Informacja ze znacznym opóźnieniem. Na www.wlukowie.pl byla znacznie wczesniej...
snk (2018-08-09 17:34) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Ja tam widziałem to zielone w wodzie znacznie wcześniej niż 4 sierpnia.
pytanie (2018-08-09 18:07) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
dobrze sie przyjrzałeś? może to był Andrju w zielonym bikini...?
Tak na wszelki wypadek? (2018-08-09 20:36) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
To zwykle glony nie sinice. Sinice mają kolor niebiesko-szary a te glony na zalewie jaskrawozielony.
Do pytanie (2018-08-09 21:55) 15 9   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję udaj się do parku wieczorem to może jakiegoś spotkasz co zaspokoi twoje chore tendencje, prymitywie internetowy.
Edmund Torbasiewicz (2018-08-09 23:50) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
a jak wygląda Andrju w zielonym bikini? Ktoś widział, ktoś wie?
łukowiak (2018-08-10 07:32) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Ponoć środkiem przeciw sinicom miało być napowietrzanie wody w ramach modernizacji zalewu tzw. fontanny napowietrzające.
zzz (2018-08-10 09:34) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
ta stronka wymiata normalnie. jeszcze troszkę i info będą podawać z miesięcznym opuznieniem
Edmundzie.... (2018-08-10 15:18) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
.....złap się za swoją torbę , chybaj do ,,pytania,, on twoją chorą ciekawość zaspokoi, patologiczną skłonnością do wyobrażeń męžczyzn w bikini.Może razem coś osiągniecie internetowe matołki.
do łukowiaka (2018-08-10 17:11) 9 28   |   zgłoś do usunięcia
Miały być fontanny, miała Krzna przepływać przez zalew i co? I nic. Kiełbka wyborcza upieczona.
Kiełbki to chyba ci się (2018-08-10 19:51) 8 25   |   zgłoś do usunięcia
Zalęgły we głowie z tego upału.
To i będą (2018-08-10 21:24) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Fontanny nie miały być tylko będą a rzeka Krzną pod górę nie popłynie bo jest znacznie niżej od zalewu.
W. (2018-08-10 22:35) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
to trzeba było zrobić zalew w najnizszym punkcie miasta, a nie boiska
do W (2018-08-10 23:14) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
To trzeba było tę uwagę zgłosić 40 lat temu jak go budowali.
To i będą.? (2018-08-11 08:43) 8 29   |   zgłoś do usunięcia
Oj chyba coś pomyliłeś. Kanał zasilający zalew jest wyżej od zalewu,a sam jest zasilany przez Krznę Południową i wody Jaty.To bez znaczenia czy rzeka czy kanał jak jest susza to wszędzie deficyt jest.Napowietrzanie , chemia tak ale gdy jest więcej wody. Ktoś wspominał o studiach glebinowa ch permanentnie zasilających akwen.Jest to możliwe ? Koszt ok 20 tys.
Jakie to wszystko proste (2018-08-11 12:47) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe kto ci da pozwolenie na zasilanie zalewu wodą pitną?
A ta w zalewie nie do picia? (2018-08-11 15:54) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Wodę z głębin też trzeba uzdatniać także pod względem jakości winna być tożsama jak ta napływowa ale hiper czysta
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! Najserdeczniejsze życzenia wesołych i pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pogody ducha i wzajemnej życzliwości życzą pracownicy i wydawca portalu Łuków24.pl.
"Jestem feministką, ale katolicką"
Ja nie widzę jakiegoś poważnego programu Koalicji Europejskiej, również dla naszego regionu. I myślę, że mieszkańcy województwa lubelskiego też to dostrzegają - mówi Elżbieta Kruk.
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę 20 kwietnia około godziny 4:30 rano. W Szczygłach Górnych w gminie Łuków do rowu wjechał tir. Kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
6 pożarów w jeden dzień
6 pożarów w jeden dzień 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.
Nauczycielski protest song
Nauczycielski protest song "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

6 pożarów w jeden dzieńUczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka Jezusa

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje