Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Dzisiaj odwiedziło nas 39 osób   |   Osób online: 10   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 09-08-2018 13:13   |   wyświetleń: 4060

Sinice nad Zimną Wodą

Od soboty 4 sierpnia na kąpielisku Zimna Woda obowiązuje zakaz kąpieli. Za ten stan rzeczy odpowiadają... groźne dla organizmu ludzkiego sinice.
Sinice nad Zimną Wodąfoto. Redakcja 
Jeszcze do niedawna zmodernizowany zalew Zimna Woda oblegany był przez łukowian i gości. Ludzie cieszyli się wodą, piaskiem i miejscem do wypoczynku. Niestety w sobotnie popołudnie pojawiła się informacja o zamknięciu obiektu. Powodem jest zakwit sinic, spowodowany wysoką temperaturą powietrza i niskim stanem wody w zbiorniku.

Co ciekawe, jeszcze kilkanaście dni wcześniej woda w zalewie nadawała się do kąpieli. Natomiast przykrą dla wypoczywających informację o zamknięciu kąpieliska nad Zimną Wodą potwierdził łukowski sanepid, który opublikował datowany na 4 sierpnia komunikat w tej sprawie.

Sinice - bakterie

Sinice to bakterie. Występują powszechnie. Można je spotkać w wodzie i na lądzie. Kiedy jest upalnie i woda w zbiornikach się nagrzewa, sinice gwałtownie się mnożą. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować wysypkę na skórze, zaczerwienienie spojówek. Po połknięcia takiej wody mogą wystąpić biegunka, wymioty i bóle brzucha. W skrajnych przypadkach bakterie te mogą spowodować porażenie mięśni prowadzące do niewydolności oddechowej.

Ile potrwa zakaz kąpieli?

- Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze. Nie wiemy jeszcze, kiedy zalew będzie z powrotem udostępniony do kąpieli. Obserwujemy wodę cały czas, codziennie są kontrole. Jeśli Sanepid uzna, że jest już bezpiecznie, kąpiel będzie dozwolona - mówi Marek Żurawki, dyrektor OSiR w Łukowie, który zarządza kąpieliskiem Zimna Woda.

Jak udało nam się ustalić OSiR zakupił już środek, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii w wodzie. Całość jest bezpieczna dla człowieka, lecz będzie działać sprawniej, gdy zmianie ulegnie słoneczna pogoda. A na to szybko się nie zanosi.


Komentowane

biegunka.... (2018-08-09 13:55) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
....znaczy sraczka,panie redaktorze?
P(ice) i S(inice) (2018-08-09 14:50) 9 21   |   zgłoś do usunięcia
nie martwta się, lato minie, słońce zajdzie i znowu otworzyta zalew na nowo, tera zaprośta Kabaret Zza Płota
12345 (2018-08-09 15:20) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
Informacja ze znacznym opóźnieniem. Na www.wlukowie.pl byla znacznie wczesniej...
snk (2018-08-09 17:34) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Ja tam widziałem to zielone w wodzie znacznie wcześniej niż 4 sierpnia.
pytanie (2018-08-09 18:07) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
dobrze sie przyjrzałeś? może to był Andrju w zielonym bikini...?
Tak na wszelki wypadek? (2018-08-09 20:36) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
To zwykle glony nie sinice. Sinice mają kolor niebiesko-szary a te glony na zalewie jaskrawozielony.
Do pytanie (2018-08-09 21:55) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję udaj się do parku wieczorem to może jakiegoś spotkasz co zaspokoi twoje chore tendencje, prymitywie internetowy.
Edmund Torbasiewicz (2018-08-09 23:50) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
a jak wygląda Andrju w zielonym bikini? Ktoś widział, ktoś wie?
łukowiak (2018-08-10 07:32) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Ponoć środkiem przeciw sinicom miało być napowietrzanie wody w ramach modernizacji zalewu tzw. fontanny napowietrzające.
zzz (2018-08-10 09:34) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
ta stronka wymiata normalnie. jeszcze troszkę i info będą podawać z miesięcznym opuznieniem
Edmundzie.... (2018-08-10 15:18) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
.....złap się za swoją torbę , chybaj do ,,pytania,, on twoją chorą ciekawość zaspokoi, patologiczną skłonnością do wyobrażeń męžczyzn w bikini.Może razem coś osiągniecie internetowe matołki.
do łukowiaka (2018-08-10 17:11) 7 21   |   zgłoś do usunięcia
Miały być fontanny, miała Krzna przepływać przez zalew i co? I nic. Kiełbka wyborcza upieczona.
Kiełbki to chyba ci się (2018-08-10 19:51) 7 21   |   zgłoś do usunięcia
Zalęgły we głowie z tego upału.
To i będą (2018-08-10 21:24) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Fontanny nie miały być tylko będą a rzeka Krzną pod górę nie popłynie bo jest znacznie niżej od zalewu.
W. (2018-08-10 22:35) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
to trzeba było zrobić zalew w najnizszym punkcie miasta, a nie boiska
do W (2018-08-10 23:14) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
To trzeba było tę uwagę zgłosić 40 lat temu jak go budowali.
To i będą.? (2018-08-11 08:43) 6 24   |   zgłoś do usunięcia
Oj chyba coś pomyliłeś. Kanał zasilający zalew jest wyżej od zalewu,a sam jest zasilany przez Krznę Południową i wody Jaty.To bez znaczenia czy rzeka czy kanał jak jest susza to wszędzie deficyt jest.Napowietrzanie , chemia tak ale gdy jest więcej wody. Ktoś wspominał o studiach glebinowa ch permanentnie zasilających akwen.Jest to możliwe ? Koszt ok 20 tys.
Jakie to wszystko proste (2018-08-11 12:47) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe kto ci da pozwolenie na zasilanie zalewu wodą pitną?
A ta w zalewie nie do picia? (2018-08-11 15:54) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Wodę z głębin też trzeba uzdatniać także pod względem jakości winna być tożsama jak ta napływowa ale hiper czysta
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dyrektorzy szkół zarobią mniej
Dyrektorzy szkół zarobią mniej Burmistrz Piotr Płudowski zmienił wysokość wynagrodzeń części dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta. Mniej zarobi m.in. Karol Ciołek ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Iwona Kmieć z łukowskiej "Piątki".
"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Stara szkoła w nowych murach
Stara szkoła w nowych murach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.
Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia 50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.
DAF lepszy od Sokołowa
DAF lepszy od Sokołowa 7 zespołów wzięło udział kolejnej odsłonie V Noworocznego Turniej Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Futbolu. Tym razem o Puchar Burmistrza rywalizowały dzieci z rocznika 2011.
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił podopiecznych czterech placówek z powiatu łukowskiego na karnawałowy bal. Zabawa miała miejsce w środę 16 stycznia.
Nowa Rada Sportu w Łukowie
Nowa Rada Sportu w Łukowie 9 osób będzie zasiadać w Radzie Sportu - organie doradczym i opiniodawczym burmistrza, poświęconym tej dziedzinie życia. Osoby te swoją pracę będą wykonywać społecznie.
Nie żyje 53-letni mężczyzna
Nie żyje 53-letni mężczyzna Tragiczny pożar domu w Woli Bystrzyckiej w gminie Wojcieszków. Dziś w nocy zginął w nim 53-letni mężczyzna.
Noworoczny koncert szkoły muzycznej
Noworoczny koncert szkoły muzycznej Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.
Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Stara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rok

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje