Sinice nad Zimną Wodą - Lukow24.pl - Jesteśmy dla Ciebie, mówimy o Tobie!
Dziś są imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Dzisiaj odwiedziło nas 90 osób   |   Osób online: 60   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 09-08-2018 13:13   |   wyświetleń: 3300

Sinice nad Zimną Wodą

Od soboty 4 sierpnia na kąpielisku Zimna Woda obowiązuje zakaz kąpieli. Za ten stan rzeczy odpowiadają... groźne dla organizmu ludzkiego sinice.
Sinice nad Zimną Wodąfoto. Redakcja 
Jeszcze do niedawna zmodernizowany zalew Zimna Woda oblegany był przez łukowian i gości. Ludzie cieszyli się wodą, piaskiem i miejscem do wypoczynku. Niestety w sobotnie popołudnie pojawiła się informacja o zamknięciu obiektu. Powodem jest zakwit sinic, spowodowany wysoką temperaturą powietrza i niskim stanem wody w zbiorniku.

Co ciekawe, jeszcze kilkanaście dni wcześniej woda w zalewie nadawała się do kąpieli. Natomiast przykrą dla wypoczywających informację o zamknięciu kąpieliska nad Zimną Wodą potwierdził łukowski sanepid, który opublikował datowany na 4 sierpnia komunikat w tej sprawie.

Sinice - bakterie

Sinice to bakterie. Występują powszechnie. Można je spotkać w wodzie i na lądzie. Kiedy jest upalnie i woda w zbiornikach się nagrzewa, sinice gwałtownie się mnożą. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować wysypkę na skórze, zaczerwienienie spojówek. Po połknięcia takiej wody mogą wystąpić biegunka, wymioty i bóle brzucha. W skrajnych przypadkach bakterie te mogą spowodować porażenie mięśni prowadzące do niewydolności oddechowej.

Ile potrwa zakaz kąpieli?

- Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze. Nie wiemy jeszcze, kiedy zalew będzie z powrotem udostępniony do kąpieli. Obserwujemy wodę cały czas, codziennie są kontrole. Jeśli Sanepid uzna, że jest już bezpiecznie, kąpiel będzie dozwolona - mówi Marek Żurawki, dyrektor OSiR w Łukowie, który zarządza kąpieliskiem Zimna Woda.

Jak udało nam się ustalić OSiR zakupił już środek, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii w wodzie. Całość jest bezpieczna dla człowieka, lecz będzie działać sprawniej, gdy zmianie ulegnie słoneczna pogoda. A na to szybko się nie zanosi.


Komentowane

biegunka.... (2018-08-09 13:55) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
....znaczy sraczka,panie redaktorze?
P(ice) i S(inice) (2018-08-09 14:50) 2 8   |   zgłoś do usunięcia
nie martwta się, lato minie, słońce zajdzie i znowu otworzyta zalew na nowo, tera zaprośta Kabaret Zza Płota
12345 (2018-08-09 15:20) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Informacja ze znacznym opóźnieniem. Na www.wlukowie.pl byla znacznie wczesniej...
snk (2018-08-09 17:34) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
Ja tam widziałem to zielone w wodzie znacznie wcześniej niż 4 sierpnia.
pytanie (2018-08-09 18:07) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
dobrze sie przyjrzałeś? może to był Andrju w zielonym bikini...?
Tak na wszelki wypadek? (2018-08-09 20:36) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
To zwykle glony nie sinice. Sinice mają kolor niebiesko-szary a te glony na zalewie jaskrawozielony.
Do pytanie (2018-08-09 21:55) 4 0   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję udaj się do parku wieczorem to może jakiegoś spotkasz co zaspokoi twoje chore tendencje, prymitywie internetowy.
Edmund Torbasiewicz (2018-08-09 23:50) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
a jak wygląda Andrju w zielonym bikini? Ktoś widział, ktoś wie?
łukowiak (2018-08-10 07:32) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Ponoć środkiem przeciw sinicom miało być napowietrzanie wody w ramach modernizacji zalewu tzw. fontanny napowietrzające.
zzz (2018-08-10 09:34) 6 0   |   zgłoś do usunięcia
ta stronka wymiata normalnie. jeszcze troszkę i info będą podawać z miesięcznym opuznieniem
Edmundzie.... (2018-08-10 15:18) 5 0   |   zgłoś do usunięcia
.....złap się za swoją torbę , chybaj do ,,pytania,, on twoją chorą ciekawość zaspokoi, patologiczną skłonnością do wyobrażeń męžczyzn w bikini.Może razem coś osiągniecie internetowe matołki.
do łukowiaka (2018-08-10 17:11) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Miały być fontanny, miała Krzna przepływać przez zalew i co? I nic. Kiełbka wyborcza upieczona.
Kiełbki to chyba ci się (2018-08-10 19:51) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Zalęgły we głowie z tego upału.
To i będą (2018-08-10 21:24) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Fontanny nie miały być tylko będą a rzeka Krzną pod górę nie popłynie bo jest znacznie niżej od zalewu.
W. (2018-08-10 22:35) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
to trzeba było zrobić zalew w najnizszym punkcie miasta, a nie boiska
do W (2018-08-10 23:14) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
To trzeba było tę uwagę zgłosić 40 lat temu jak go budowali.
To i będą.? (2018-08-11 08:43) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Oj chyba coś pomyliłeś. Kanał zasilający zalew jest wyżej od zalewu,a sam jest zasilany przez Krznę Południową i wody Jaty.To bez znaczenia czy rzeka czy kanał jak jest susza to wszędzie deficyt jest.Napowietrzanie , chemia tak ale gdy jest więcej wody. Ktoś wspominał o studiach glebinowa ch permanentnie zasilających akwen.Jest to możliwe ? Koszt ok 20 tys.
Jakie to wszystko proste (2018-08-11 12:47) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe kto ci da pozwolenie na zasilanie zalewu wodą pitną?
A ta w zalewie nie do picia? (2018-08-11 15:54) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Wodę z głębin też trzeba uzdatniać także pod względem jakości winna być tożsama jak ta napływowa ale hiper czysta
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Przymierze ogłasza start w wyborach
Przymierze ogłasza start w wyborach Przymierze dla Ziemi Łukowskiej oficjalnie ogłosiło tegoroczny start w jesiennych wyborach samorządowych. Stowarzyszenie przedstawiło też kandydatów na wójtów gmin oraz kandydata na burmistrza Łukowa.
Kradzieże telefonów i nietrzeźwi kierowcy
Kradzieże telefonów i nietrzeźwi kierowcy Kilkadziesiąt interwencji odnotowali łukowscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia. Poniżej prezentujemy wybrane z nich, przesłane w ramach kroniki policyjnej.
Odzyskali auto za 70 tysięcy
Odzyskali auto za 70 tysięcy Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi z gminy Łuków, który przywłaszczył sobie warte 70 tys. zł Audi Q7. Mężczyzna nie spłacał rat leasingowych za pojazd i korzystał z niego z przyczepionymi innymi tablicami rejestracyjnymi. Próbował też oszukać policjantów mówiąc, że leasingowe auto spłonęło poza granicami kraju.
Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza
Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza Maciej Nurzyński, związany z Fundacją Cegiełkowo Pasja i Pomoc jest oficjalnym kandydatem na stanowisko burmistrza Łukowa. Za nami konferencja prasowa Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, na której potwierdzono start Nurzyńskiego na stanowisko, które dziś zajmuje Dariusz Szustek.
Koncert organowy już w niedzielę
Koncert organowy już w niedzielę Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". Tym razem w niedzielę 19 sierpnia zagra polsko-niemiecki duet: Ewa Iżykowska i Tobias Aehlig.
Niemy film, ale z muzyką
Niemy film, ale z muzyką Nietypowy koncert i projekcja filmu w Łukowie. Z okazji Święta Wojska Polskiego w miejskim amfiteatrze odbędzie się projekcja niespełna godzinnego filmu "Ponad Śnieg" z 1929 roku. Niememu filmowi towarzyszyć będzie jednak koncert muzyki na żywo.
„Hip-hop Ewangelii”
„Hip-hop Ewangelii” Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na "Hip-hop Ewangelii". Wydarzenie zaplanowano w niedzielę 19 sierpnia w miejskim amfiteatrze.
Łukowscy harcerze w Bieszczadach
Łukowscy harcerze w Bieszczadach Harcerskie obozy to okazja do nabycia nowych doświadczeń i nauczenia się wielu umiejętności. Między 30 lipca, a 9 sierpnia harcerze z Hufca ZHP Łuków wypoczywali w Dwerniku w Bieszczadach.
Ponad 20 interwencji strażaków
Ponad 20 interwencji strażaków W piątkowe popołudnie i wieczór nad Łukowem oraz powiatem łukowskim przeszła burza, której towarzyszyły obfite opady deszczu. Do pomocy często wzywana była straż pożarna.
Zalane piwnice. Strażacy usuwają skutki ulewy
Zalane piwnice. Strażacy usuwają skutki ulewy Nad Łukowem przechodzi zapowiadana dziś rano burza. Gwałtowne opady deszczu spowodowały podtopienia na ulicach oraz na posesjach. Państwowa Straż Pożarna i jednostki OSP mają ręce pełne roboty.
Kuchnia pełna papierosów
Kuchnia pełna papierosów 900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli we wtorek łukowscy policjanci. Wyroby te posiadał 37-letni mieszkaniec Stoczka Łukowskiego, który trzymał "lewe fajki" między innymi pod kuchennymi szafkami.
Artystyczny plener w Klimkach
Artystyczny plener w Klimkach Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Gmina Łuków zapraszają na plener rzeźbiarsko-malarski w Klimkach. Trwać on będzie od 13 do 17 sierpnia.
Obrywał lusterka w samochodach, bo „poniosły go nerwy”
Obrywał lusterka w samochodach, bo „poniosły go nerwy” Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi z Łukowa, który uszkodził elementy kilku pojazdów. Wandala zatrzymali młodzi mężczyźni, którzy zareagowali na jego zachowanie. Łukowianin uszkodził też osiedlowe ławki, śmietniczki i stojak na rowery.
Pijacka recydywa za kółkiem
Pijacka recydywa za kółkiem Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 26-latek z gminy Trzebieszów, który w stanie nietrzeźwości kierował autem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Co ciekawe, mężczyzna stracił już w przeszłości prawo jazdy za podobne przewinienie.
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. W piątek w naszym regionie pojawić się mogą burze z gradem. Zabezpieczmy więc swój dobytek.
Poseł pyta o ASF
Poseł pyta o ASF Do naszej redakcji wpłynęła informacja prasowa od biura poselskiego Krzysztofa Głuchowskiego (PiS). Parlamentarzysta pyta się Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o to, jak Rząd zamierza niwelować gospodarcze skutki Afrykańskiego Pomoru Świń.
Wakacyjny turniej za nami
Wakacyjny turniej za nami Drużyny "Lwów", "Orłów Łukowa" i "Ekipy Benego" zwyciężyły w wakacyjnym turnieju piłki nożnej, który zorganizował OSiR w Łukowie. Sportowe zmagania miały miejsce we wtorek 7 sierpnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Łukowscy harcerze w BieszczadachWakacyjny turniej za namiNowy wóz dla OSP w OkrzeiPszczelarskie święto w ŁawkachAntyaborcyjne hasła w centrum miastaWyróżnienia dla działaczy LZSPielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w ŁukowieSerokomla: wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi PolskiejKolorowe szaleństwo. Holi Festival w ŁukowieReprezentacja kickboxerów ćwiczyła w Łukowie

Obejrzyj

Ponad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w ŁukowieKolorowe szaleństwo. Holi Festival w ŁukowieZłodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Artystyczny plener w Klimkach
Artystyczny plener w Klimkach
Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Gmina Łuków zapraszają na plener rzeźbiarsko-malarski w Klimkach. Trwać on będzie od 13 do 17 sierpnia.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Zapisz się na biegi ks. Brzóski
Zapisz się na biegi ks. Brzóski
Do 3 września trwają zapisy na XXIV Ogólnopolskie Biegi im. Ks. Stanisława Brzóski pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Zapisy przyjmuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś samo wydarzenie zaplanowano na 9 września.

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej za nami
Wakacyjny turniej za nami
Drużyny "Lwów", "Orłów Łukowa" i "Ekipy Benego" zwyciężyły w wakacyjnym turnieju piłki nożnej, który zorganizował OSiR w Łukowie. Sportowe zmagania miały miejsce we wtorek 7 sierpnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: mieszkanie trzypokojowe Łuków oś.Chącińskiego
Wynajmę trzypokojowe mieszkanie zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ul. Międzyrzeckiej i ul. Dmocha. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, jest widne i ciche. Na wyposażeniu meble ...
Sprzedam: Sprzedam aronię
Sprzedam aronię, recznie rwaną na zamówienie.
Kupię: Skup Spółek oraz JDG - Pomoc JPK/KAS 299/586 KSH
Kupujemy Zadłużone Spółki oraz Jednoosobowe Działalności Gospodarcze, Pomagamy Przekształcamy - Rozwiążemy każdy nawet najbardziej skomplikowany problem finansowy. Nasza wiedza, wspólna pasja i chęć wykonywania usług na najwyższym ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem, umowa o pracę. Wysokie stawki wynagrodzenia. Tel: 519583163
Sprzedam: Schody Rintal – Projekt, Pomiar, Wizualizacja Gratis!
Skorzystaj z darmowych usług wiodącego producenta schodów Rintal Polska! Pomiar, projekt oraz wizualizacja schodów w Twoim wnętrzu GRATIS! Odwiedź naszą stronę internetową i umów się ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje