Dziś są imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

dodane: 07-10-2019 15:02   |   wyświetleń: 4960

Skwarek pozwał Krzęcia. Znamy rozstrzygnięcie (AKTUALIZACJA)

Skończyło się ugodą. Dariusz Krzęcio ma sprostować nieprawdziwą informację o Sławomirze Skwarku. - Dziś to zrobię - zapowiada.
Skwarek pozwał Krzęcia. Znamy rozstrzygnięcie (AKTUALIZACJA) 
7 października przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadło rozstrzygnięcie w procesie jaki poseł Sławomir Skwarek (PIS) w trybie wyborczym wytoczył Dariuszowi Krzęcio (KUKIZ 15- PSL). Kandydat Koalicji Polskiej w jednym z postów na portalu społecznościowym oskarżył Skwarka o to,  że gdy ten był wójtem w  urzędzie przepadły pieniądze (zadatek) na instalacje fotowoltaiczne.

Krzęcio porusza również kwestię rozdawania piwa w szkole podczas zawodów sportowych, za co rzekomo poseł Skwarek miał zostać skazany.  - "Poseł Skwarek wycofał swój protest i doszliśmy do ugody. Rozdawanie przez Pana Sławomira piwa w szkole było faktem, jednak mimo nagłośnienia sprawy przez tygodnik siedlecki wyroku nie było. To była moja nadinterpretacja. Natomiast pieniądze za solary po skargach i reakcji mieszkańców zostały zwrócone z budżetu gminy. Postanowiłem przystać na ugodę, uczynić dżentelmeński gest podania dłoni  i zakończyć ten spór  - komentuje sprawę Krzęcio. Zapowiada, że dziś przeprosi posła. 

Sławomir Skwarek sprawę komentuje krótko. - Dziś to był Hat trick. Pan Darek zobowiązał się mnie przepość w kontekście trzech informacji - mówi Skwarek. Dodaje, że odstąpił od zadośćuczynienia finansowego ponieważ uznał, że forma przeprosin jest wystarczająca. - Przyjąłem przeprosiny już na sali. Mam nadzieję, że ten wyrok będzie lekcją dla młodego człowieka, który zaczyna swoją przygodę z polityką - kończ poseł. 



 

Komentowane

... (2019-10-07 15:26) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
To która informacja jest nieprawdziwa?
Żałosne (2019-10-07 15:28) 24 17   |   zgłoś do usunięcia
Hahaha taki kandydat co to się drugi raz w przeciagu roku pcha do koryta a już kłamie.. Politykiem (ze skłonnością do polprawdy) staje się już przed zwycięskim wyborami widać..
PISowe opowieści... (2019-10-07 15:30) 25 26   |   zgłoś do usunięcia
Panie Skwarek... Nie łatwiej było to zrobić na debacie??? Na którą nikt z pisu się nie stawił? Myślę że pozwany zrobił by to na debacie bo jaja a nie ciagac się po sądach.... Wy z pisu nie macie jaj tylko oskarżać umiecie i niszczyć innych...
Wyborca (2019-10-07 16:17) 22 23   |   zgłoś do usunięcia
Porażka ten pan. Tak samo bezpartyjny/alternatywny samorządowiec. Jeden wart drugiego! Nic nie osiągnęli, a już chcą posłami być. Ale kto ich wybierze? :)
@Wyborca (2019-10-07 16:51) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
A ty co osiągnąłeś? Poza durnym komentarzem, zakładam że nie jednym. Jednym słowem nadajesz się na posła hahahahha
Rudy (2019-10-07 17:35) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
Nie zaglosuje na Ksiencia. Ale na Tego drugiego to jeszcze bardziej nie zaglosuje, bo nie zasługuje.
Tryptyk Memlinga (2019-10-07 18:53) 19 20   |   zgłoś do usunięcia
I dziwili się czemu Skwarek nie idzie na debatę.. Po co? Żeby słuchać kłamstw i później tłuc się po sądach?
Mama Oskarka (2019-10-07 18:53) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
Ten pan z obrazka ma dużą głowę, znaczy że duży mózg musi mieć, wiadomo że rozmiar ma znaczenie, ale z przodu głowy ma wydaje się spłaszczone czoło jakby, w sumie nie wiem jakie ma znaczenie to że osoba posiada mały przedni płat czołowy mózgu, jakiś ekspert wie może?
mlody (2019-10-07 19:42) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
Czyli piwo w szkole rozdawał, ale wyroku za to nie dostał??
miś (2019-10-07 20:04) 23 19   |   zgłoś do usunięcia
Debata zorganizowana w terminie kiedy trwają uroczystości patriotyczne w Woli Gułowskiej. Uroczystości przygotowywane od ponad roku, tradycyjnie w pierwszy weekend października. Zarówno poseł Skwarek jak i Głuchowski obecni na uroczystościach. Dziękuję, że wartości Bóg, Honor, Ojczyzna są dla nich ważne. Jak dla mnie to oni są zwycięzcami tej debaty bo oddali Cześć Bohaterom!!! A pytam się gdzie byli pozostali kandydaci? Jak widać dla nich takie wartości są obce...
czytelnik (2019-10-07 20:28) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Słuszna uwaga.Co tam wartości.Wstyd. Żaden z nich nie nadaje się do okrąglaka.
Krzysiek (2019-10-07 22:35) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
A według mnie tak z technicznego punktu widzenia żadna debata nie jest potrzebna Skwarkowi bo może coś nie wygodnego by padło trzeba by się tłumaczyć przecież wszyscy kandydaci by go atakowali żeby tylko głosy mu zabrać. Zupełnie wygodniej jest robić swoją kampanię nie narażając się na ostrzał A elektorat i tak to kupi
qwd (2019-10-08 00:28) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
a sądy miały być lepsze i co pozmianach nic nie zmieniło się
do magdy (2019-10-08 07:49) 3 11   |   zgłoś do usunięcia
magdo - nie rozdawal
Smak Gumy (2019-10-08 07:51) 7 17   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować i załatwione.
OBSERWATOR (2019-10-08 08:16) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Pan Krzęcio ma ciekawy program wyborczy - oblewanie pomyjami swoich politycznych rywali, brawo, brawo, to tylko świadczy o klasie faceta. Ja głosuję na Skwarka !
Boom Boom (2019-10-08 08:58) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Pójdę na wybory tylko po to by nie zagłosować na żadnego z Nich.
AntyPis (2019-10-08 09:25) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
zaglosujcie na kogokolwiek aby nie na obecnych bo to co wyprawiają z gospodarka i jak malo znacza w europie - odbije sie na pokoleniach dzieci wnuków. a to jarka i babć jakby nie obchodzi :(
wyborca (2019-10-08 09:44) 4 13   |   zgłoś do usunięcia
Na kogokolwiek na pewno nie .Zagłosuje na tych co myslą o Polsce,rozwijają gospodarkę,doceniaja zwyczajnych ludzi, tradycjęNa sprzedawczyków,pysznych i mściwych na pewno nie
Xxx (2019-10-08 09:55) 3 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja też oczywiście na Skwarka !!!
KTS (2019-10-08 11:01) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Głosujcie na Skwarka bo przecież prezes musi mieć kogoś pod butem Gluchowski i Skwarek to szare myszki nawet głosu nie zabiorą a jak się zjadą na wioski to wielcy politycy festynowi Dopóki nie będzie zmiany ordynacji wyborczej dopóki My nie będziemy mogli rozliczyć posła w czasie trwania jego kadencji dopóty nic się nie zmieni Dajmy szansę młodym Brawo Darek za odwagę
foz (2019-10-08 11:01) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Kłamstwo ma krótkie nogi
mieszkaniec (2019-10-08 14:45) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Masz rację ,ale wszystkich trzeba rozliczać ,którzy piastują wysokie stolki poczowszyod góry aż do samego dołu.Z tego roku urzedowania gospodarz miasta też powinien się rozliczyc co wykonał. z obiecanek
Do. Mieszkaniec (2019-10-08 15:33) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw rozliczmy poprzednika z.swoich rządów.
wyborca (2019-10-08 17:16) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Byłam obecna na tej rozprawie . Była telewizja TVP3 . Sąd wyraził zgodę na nagrywanie dźwięku bez obrazu przez przedstawiciela mediów . Przedstawiciele mediów opuścili salę .Odnośnie piwa cytuję zeznania Sławomira Skwarka . „Sprawa odnośnie rozdawania piwa zakończyła się warunkowym umorzeniem postępowania przez Sąd Rejonowy w Łukowie. Była to sprawa przeciwko mnie ”. Panie Darku brawo za odwagę i zmierzenie się z rzeczywistością .
??? (2019-10-08 17:24) 5 11   |   zgłoś do usunięcia
To się podpisz jak byłaś obecna. Po co się kryjesz?
wyborca (2019-10-08 17:25) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Byłam obecna na tej rozprawie . Była telewizja TVP3 . Sąd wyraził zgodę na nagrywanie dźwięku bez obrazu przez przedstawiciela mediów . Przedstawiciele mediów opuścili salę .Odnośnie piwa cytuję zeznania Sławomira Skwarka . „Sprawa odnośnie rozdawania piwa zakończyła się warunkowym umorzeniem postępowania przez Sąd Rejonowy w Łukowie. Była to sprawa przeciwko mnie ”. Panie Darku brawo za odwagę i zmierzenie się z rzeczywistością .
uważny (2019-10-08 18:46) 7 15   |   zgłoś do usunięcia
Poprzedników niw trzeba rozliczac golym okiem widac co zrobili a tu rok minał i nic tylko spotkania i podwyżki.
wyborca (2019-10-08 18:55) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Odnośnie Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenckiej to na biurko trafił protokół Urzędu wojewódzkiego w Lublinie dotyczący kontroli GOPS w Adamowie . Cytuję część protokołu ,,z ustaleń kontroli wynika , że kierownik Ośrodka z pominięciem obowiązujących procedur wynikających z k.p.a. i ustawy o pomocy społecznej ustalał wysokość przyznanej pomocy społecznej oraz bez prowadzenia ewidencji księgowej przejmował od klientów wypłacone w kasie pieniądze i przekazywał je w gotówce dwóm nauczycielom wychowania fizycznego... Jak stwierdził kierownik powyższe postępowanie wynikało z ustaleń podjętych z Wójtem Gminy Adamów ... ...kasjerka przekazywała środki finansowe w formie gotówki kierownikowi GOSP (bez potwierdzenia) , który następnie przekazywał je do rąk dwóch nauczycieli , zaangażowanych w organizację wyjazdów . Kierownik GOPS nie potrafi wyjaśnić kim jest organizator wyjazdów np. nauczyciel , klub sportowy , szkoła , firma turystyczna , na które przekazywał pieniądze oraz wyjaśnił , że nie posiada również żadnej dokumentacji dotyczącej organizacji wyjazdów ( oferty organizatora , terminu imprezy , kalkulacji kosztów itp.) . Powyższe postępowanie kierownika wykracza poza uregulowania prawne zawarte w art. 110 ust.3 ustawy , który stanowi , że ośrodek pomocy społecznej wykonując zadania własne gminy w zakresie pomocy społecznej ,kieruje się ustaleniami wójta . W swoim wyjaśnieniu kierownik wskazał również , że wysokość dofinansowania z GOPS na każde dziecko określana była jedynie na podstawie ustnego zgłoszenia przez nauczycieli wychowania fizycznego , np. ,, że potrzeba na uczestnika dofinansować z GOPS po 150 zł ' Udzielanie pomocy społecznej w takiej samej wysokości nie zależnie od sytuacji rodziny jedynie w oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez osoby nie będące stroną postępowania stanowi naruszenie ogólnych zasad pomocy społecznej...' Drugim dokumentem , który trafił do tych instytucji jest umowa zawarta pomiędzy Gminą Adamów reprezentowaną prze wójta zwanym zamawiającym a uczniowskim sportowym klubem ,,Rytm' reprezentowanym przez nauczyciela zwanym wykonawcą . Część treści umowy wykonawca działając w imieniu zamawiającego zorganizuje wyjazd dzieci i młodzieży z terenu gminy Adamów na obóz sportowo-rekreacyjny organizowany w Muszynie .Na ten obóz pojechała osoba dorosła , nie będąca uczniem żadnej ze szkół . RIO Lublin w protokole kontrolnym , skomentowało tak , cytuję : ,, W związku z powyższym , że w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi udzielono pomocy na dofinansowanie wyjazdu 1 osoby dorosłej , czym naruszono postanowienia umowy nr 2/2010 (GKRPA).
wyborca (2019-10-08 18:55) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Odnośnie Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenckiej to na biurko trafił protokół Urzędu wojewódzkiego w Lublinie dotyczący kontroli GOPS w Adamowie . Cytuję część protokołu ,,z ustaleń kontroli wynika , że kierownik Ośrodka z pominięciem obowiązujących procedur wynikających z k.p.a. i ustawy o pomocy społecznej ustalał wysokość przyznanej pomocy społecznej oraz bez prowadzenia ewidencji księgowej przejmował od klientów wypłacone w kasie pieniądze i przekazywał je w gotówce dwóm nauczycielom wychowania fizycznego... Jak stwierdził kierownik powyższe postępowanie wynikało z ustaleń podjętych z Wójtem Gminy Adamów ... ...kasjerka przekazywała środki finansowe w formie gotówki kierownikowi GOSP (bez potwierdzenia) , który następnie przekazywał je do rąk dwóch nauczycieli , zaangażowanych w organizację wyjazdów . Kierownik GOPS nie potrafi wyjaśnić kim jest organizator wyjazdów np. nauczyciel , klub sportowy , szkoła , firma turystyczna , na które przekazywał pieniądze oraz wyjaśnił , że nie posiada również żadnej dokumentacji dotyczącej organizacji wyjazdów ( oferty organizatora , terminu imprezy , kalkulacji kosztów itp.) . Powyższe postępowanie kierownika wykracza poza uregulowania prawne zawarte w art. 110 ust.3 ustawy , który stanowi , że ośrodek pomocy społecznej wykonując zadania własne gminy w zakresie pomocy społecznej ,kieruje się ustaleniami wójta . W swoim wyjaśnieniu kierownik wskazał również , że wysokość dofinansowania z GOPS na każde dziecko określana była jedynie na podstawie ustnego zgłoszenia przez nauczycieli wychowania fizycznego , np. ,, że potrzeba na uczestnika dofinansować z GOPS po 150 zł ' Udzielanie pomocy społecznej w takiej samej wysokości nie zależnie od sytuacji rodziny jedynie w oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez osoby nie będące stroną postępowania stanowi naruszenie ogólnych zasad pomocy społecznej...' Drugim dokumentem , który trafił do tych instytucji jest umowa zawarta pomiędzy Gminą Adamów reprezentowaną prze wójta zwanym zamawiającym a uczniowskim sportowym klubem ,,Rytm' reprezentowanym przez nauczyciela zwanym wykonawcą . Część treści umowy wykonawca działając w imieniu zamawiającego zorganizuje wyjazd dzieci i młodzieży z terenu gminy Adamów na obóz sportowo-rekreacyjny organizowany w Muszynie .Na ten obóz pojechała osoba dorosła , nie będąca uczniem żadnej ze szkół . RIO Lublin w protokole kontrolnym , skomentowało tak , cytuję : ,, W związku z powyższym , że w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi udzielono pomocy na dofinansowanie wyjazdu 1 osoby dorosłej , czym naruszono postanowienia umowy nr 2/2010 (GKRPA).
wyborca (2019-10-08 19:03) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Odnośnie Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenckiej to na biurko trafił protokół Urzędu wojewódzkiego w Lublinie dotyczący kontroli GOPS w Adamowie . Cytuję część protokołu ,,z ustaleń kontroli wynika , że kierownik Ośrodka z pominięciem obowiązujących procedur wynikających z k.p.a. i ustawy o pomocy społecznej ustalał wysokość przyznanej pomocy społecznej oraz bez prowadzenia ewidencji księgowej przejmował od klientów wypłacone w kasie pieniądze i przekazywał je w gotówce dwóm nauczycielom wychowania fizycznego... Jak stwierdził kierownik powyższe postępowanie wynikało z ustaleń podjętych z Wójtem Gminy Adamów ... ...kasjerka przekazywała środki finansowe w formie gotówki kierownikowi GOSP (bez potwierdzenia) , który następnie przekazywał je do rąk dwóch nauczycieli , zaangażowanych w organizację wyjazdów . Kierownik GOPS nie potrafi wyjaśnić kim jest organizator wyjazdów np. nauczyciel , klub sportowy , szkoła , firma turystyczna , na które przekazywał pieniądze oraz wyjaśnił , że nie posiada również żadnej dokumentacji dotyczącej organizacji wyjazdów ( oferty organizatora , terminu imprezy , kalkulacji kosztów itp.) . Powyższe postępowanie kierownika wykracza poza uregulowania prawne zawarte w art. 110 ust.3 ustawy , który stanowi , że ośrodek pomocy społecznej wykonując zadania własne gminy w zakresie pomocy społecznej ,kieruje się ustaleniami wójta . W swoim wyjaśnieniu kierownik wskazał również , że wysokość dofinansowania z GOPS na każde dziecko określana była jedynie na podstawie ustnego zgłoszenia przez nauczycieli wychowania fizycznego , np. ,, że potrzeba na uczestnika dofinansować z GOPS po 150 zł ' Udzielanie pomocy społecznej w takiej samej wysokości nie zależnie od sytuacji rodziny jedynie w oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez osoby nie będące stroną postępowania stanowi naruszenie ogólnych zasad pomocy społecznej...' Drugim dokumentem , który trafił do tych instytucji jest umowa zawarta pomiędzy Gminą Adamów reprezentowaną prze wójta zwanym zamawiającym a uczniowskim sportowym klubem ,,Rytm' reprezentowanym przez nauczyciela zwanym wykonawcą . Część treści umowy wykonawca działając w imieniu zamawiającego zorganizuje wyjazd dzieci i młodzieży z terenu gminy Adamów na obóz sportowo-rekreacyjny organizowany w Muszynie .Na ten obóz pojechała osoba dorosła , nie będąca uczniem żadnej ze szkół . RIO Lublin w protokole kontrolnym , skomentowało tak , cytuję : ,, W związku z powyższym , że w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi udzielono pomocy na dofinansowanie wyjazdu 1 osoby dorosłej , czym naruszono postanowienia umowy nr 2/2010 (GKRPA).
wyborca (2019-10-08 19:06) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Odnośnie Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenckiej to na biurko trafił protokół Urzędu wojewódzkiego w Lublinie dotyczący kontroli GOPS w Adamowie . Cytuję część protokołu ,,z ustaleń kontroli wynika , że kierownik Ośrodka z pominięciem obowiązujących procedur wynikających z k.p.a. i ustawy o pomocy społecznej ustalał wysokość przyznanej pomocy społecznej oraz bez prowadzenia ewidencji księgowej przejmował od klientów wypłacone w kasie pieniądze i przekazywał je w gotówce dwóm nauczycielom wychowania fizycznego... Jak stwierdził kierownik powyższe postępowanie wynikało z ustaleń podjętych z Wójtem Gminy Adamów ... ...kasjerka przekazywała środki finansowe w formie gotówki kierownikowi GOSP (bez potwierdzenia) , który następnie przekazywał je do rąk dwóch nauczycieli , zaangażowanych w organizację wyjazdów . Kierownik GOPS nie potrafi wyjaśnić kim jest organizator wyjazdów np. nauczyciel , klub sportowy , szkoła , firma turystyczna , na które przekazywał pieniądze oraz wyjaśnił , że nie posiada również żadnej dokumentacji dotyczącej organizacji wyjazdów ( oferty organizatora , terminu imprezy , kalkulacji kosztów itp.) . Powyższe postępowanie kierownika wykracza poza uregulowania prawne zawarte w art. 110 ust.3 ustawy , który stanowi , że ośrodek pomocy społecznej wykonując zadania własne gminy w zakresie pomocy społecznej ,kieruje się ustaleniami wójta . W swoim wyjaśnieniu kierownik wskazał również , że wysokość dofinansowania z GOPS na każde dziecko określana była jedynie na podstawie ustnego zgłoszenia przez nauczycieli wychowania fizycznego , np. ,, że potrzeba na uczestnika dofinansować z GOPS po 150 zł ' Udzielanie pomocy społecznej w takiej samej wysokości nie zależnie od sytuacji rodziny jedynie w oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez osoby nie będące stroną postępowania stanowi naruszenie ogólnych zasad pomocy społecznej...' Drugim dokumentem , który trafił do tych instytucji jest umowa zawarta pomiędzy Gminą Adamów reprezentowaną prze wójta zwanym zamawiającym a uczniowskim sportowym klubem ,,Rytm' reprezentowanym przez nauczyciela zwanym wykonawcą . Część treści umowy wykonawca działając w imieniu zamawiającego zorganizuje wyjazd dzieci i młodzieży z terenu gminy Adamów na obóz sportowo-rekreacyjny organizowany w Muszynie .Na ten obóz pojechała osoba dorosła , nie będąca uczniem żadnej ze szkół . RIO Lublin w protokole kontrolnym , skomentowało tak , cytuję : ,, W związku z powyższym , że w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi udzielono pomocy na dofinansowanie wyjazdu 1 osoby dorosłej , czym naruszono postanowienia umowy nr 2/2010 (GKRPA).
Szacunek! (2019-10-08 19:08) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie Darku szacunek. Zyskał Pan mój głos i mojej rodziny!
wyborca (2019-10-08 19:09) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Odnośnie Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenckiej to na biurko trafił protokół Urzędu wojewódzkiego w Lublinie dotyczący kontroli GOPS w Adamowie . Cytuję część protokołu ,,z ustaleń kontroli wynika , że kierownik Ośrodka z pominięciem obowiązujących procedur wynikających z k.p.a. i ustawy o pomocy społecznej ustalał wysokość przyznanej pomocy społecznej oraz bez prowadzenia ewidencji księgowej przejmował od klientów wypłacone w kasie pieniądze i przekazywał je w gotówce dwóm nauczycielom wychowania fizycznego... Jak stwierdził kierownik powyższe postępowanie wynikało z ustaleń podjętych z Wójtem Gminy Adamów ... ...kasjerka przekazywała środki finansowe w formie gotówki kierownikowi GOSP (bez potwierdzenia) , który następnie przekazywał je do rąk dwóch nauczycieli , zaangażowanych w organizację wyjazdów . Kierownik GOPS nie potrafi wyjaśnić kim jest organizator wyjazdów np. nauczyciel , klub sportowy , szkoła , firma turystyczna , na które przekazywał pieniądze oraz wyjaśnił , że nie posiada również żadnej dokumentacji dotyczącej organizacji wyjazdów ( oferty organizatora , terminu imprezy , kalkulacji kosztów itp.) . Powyższe postępowanie kierownika wykracza poza uregulowania prawne zawarte w art. 110 ust.3 ustawy , który stanowi , że ośrodek pomocy społecznej wykonując zadania własne gminy w zakresie pomocy społecznej ,kieruje się ustaleniami wójta . W swoim wyjaśnieniu kierownik wskazał również , że wysokość dofinansowania z GOPS na każde dziecko określana była jedynie na podstawie ustnego zgłoszenia przez nauczycieli wychowania fizycznego , np. ,, że potrzeba na uczestnika dofinansować z GOPS po 150 zł ' Udzielanie pomocy społecznej w takiej samej wysokości nie zależnie od sytuacji rodziny jedynie w oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez osoby nie będące stroną postępowania stanowi naruszenie ogólnych zasad pomocy społecznej...' Drugim dokumentem , który trafił do tych instytucji jest umowa zawarta pomiędzy Gminą Adamów reprezentowaną prze wójta zwanym zamawiającym a uczniowskim sportowym klubem ,,Rytm' reprezentowanym przez nauczyciela zwanym wykonawcą . Część treści umowy wykonawca działając w imieniu zamawiającego zorganizuje wyjazd dzieci i młodzieży z terenu gminy Adamów na obóz sportowo-rekreacyjny organizowany w Muszynie .Na ten obóz pojechała osoba dorosła , nie będąca uczniem żadnej ze szkół . RIO Lublin w protokole kontrolnym , skomentowało tak , cytuję : ,, W związku z powyższym , że w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi udzielono pomocy na dofinansowanie wyjazdu 1 osoby dorosłej , czym naruszono postanowienia umowy nr 2/2010 (GKRPA).
R (2019-10-08 19:44) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Tak się w Polsce robi przekręty i po to się zmienia prezesów sądów żeby sądy były w ich kieszeni. Sądy maja być wolne odpolitycznione. Tak samo tv publiczna.
doucz się (2019-10-09 03:15) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czy twój ciasny rozumek przyswoił fakt, że prezesów sądów się nie zmienia tylko kończy im się druga kadencja i dłużej już być nie mogą.
Matka (2019-10-09 06:08) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
NARESZCIE Łataja nam kawałek drogi krajowej DK63!!!Ciekawe ile jeszcze mamy czekać na solidną nawierzchnię z porządnymi zjazdami i po obu stronach z ciągiem pieszo rowerowym ??? 11 km okraszone WSTYDEM
Fuks (2019-10-09 08:00) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Zamiast z ludźmi się spotykać i rozmawiać, to po sądach chodzą, ot konstruktywne podejście. A tak swoją drogą, jakie piwo, kogo to w ogóle obchodzi.
Do mamy oskarka (2019-10-10 09:29) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Podobno jak ktoś ma duże zęby to gryzie.