Dziś są imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

 
dodane: 21-01-2019 08:30   |   wyświetleń: 6313

Solidarni z Pawłem Adamowiczem

Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Solidarni z Pawłem Adamowiczemfoto. Tomasz Goławski 
Łukowianie przybyli, aby zapalić „światełko do nieba” dla prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz tydzień wcześniej został ugodzony nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym mieście. Zmarł dzień później w poniedziałek 14 stycznia.

Organizatorzy przygotowali pokaz zdjęć zmarłego prezydenta, a mieszkańcy ustawiali znicze pod ustawionym przed budynkiem Urzędu Miasta zdjęciem samorządowca. Wszyscy w milczeniu wysłuchali piosenki „Sound of Silence”, która towarzyszy przy podobnych tego typu spotkaniach w innych miejscowościach.

W trakcie krótkiego, aczkolwiek symbolicznego spotkania u wielu osób pojawiły się łzy. Część obecnych zmówiła też modlitwę. Oddolną inicjatywę przygotowała trójka mieszkańców Łukowa: Renata Radomska, Maciej Tryboń i Dawid Zdrojewski.

Galeria zdjęć

Komentowane

Urzędnik (2019-01-21 08:55) 41 24   |   zgłoś do usunięcia
Takie spotkanie buduje nadzieję na to że jeszcze nie wszystko stracone. Może przyjdzie czas na pojednanie polityczne i wśród lokalnych samorządowcow i wśród ludzi, bez względu nabpoglady. Różnijmy się ale się szanujmy.
Aleksandra (2019-01-21 09:59) 39 37   |   zgłoś do usunięcia
Brawo mieszkańcy. Mimo że nasze małe miasto jest daleko od Gdańska w Łukowie są ludzie którzy potrafią docenić człowieka, wartości jakimi się kierował. Obecni był burmistrz,przewodniczący rady miasta, kilku radnych,byli radni czy były burmistrz zemło oczywiście zabrakło radnych pis.......... Miszkańcy powinni wysunąć sami wnioski ......kto jakim jestem CZŁOWIEKIEM
W. (2019-01-21 11:24) 28 26   |   zgłoś do usunięcia
naoglądali się w tv jak to ich prezes zachował sie podczas minuty ciszy w sejmie - i dawaj nasladować
@urzędnik (2019-01-21 14:35) 22 16   |   zgłoś do usunięcia
A urzędnik pisze komentarze w godzinach pracy?
wyborca (2019-01-21 14:40) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
ALEKSANDRO,AKURAT TWÓ WPIS NADAJE SIĘ DO POJEDNANIA.HIPOKRYZJA,PYCHA I BUTA Z TWOICH SŁÓW WYPŁYWA ,BYŁAŚ -DOBRZE I NIE OCENIAJ KTO JEST JAKIM CZŁOWIEKIEM .WYLICZASZ KTO BYŁ,A KTO NIE BYŁ.CO TO CIEBIE OBCHODZI KTO BYŁTO NIE KORE PN.NIE POWINNO BYĆ TAKIEGO MORDU,ALE NIE UPOLITYCZNIAJ TEGO.CHYBA POCZUŁAŚ SIĘ ZA BARDZO MOCNO,PIĘĆ LAT SZYBKO MINIE.
mieszkaniec (2019-01-21 14:59) 27 19   |   zgłoś do usunięcia
Lewackich poglądów nikt mi nie będzie narzucał.
wyborca PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI (2019-01-21 18:56) 24 22   |   zgłoś do usunięcia
Pokój duszy PAWŁA ADAMOWICZA niech mu PAN BÓG wynagrodzi za swoją dobroć.Wiadomo że prezydent Gdańska Paweł był członkiem Platformy Obywatelskiej , ale musze powiedzieć że mało o nim słyszałem i bardzo mało było go słychać w telewizji a nawet nie wiem jak on rozmawiał o swoich poglądach publicznie tak jak na poziomie Schetyny ,Tuska ,Gronkiewicz Waltz czy Rostowski itd.poprostu nie znałem go z zagorzałej krytyki PISU .Ja nic złego do niego nie czuje nie widać było żeby jeździł do Brukseli i mieszał. Ja PISOWIEC jestem osobiście wstrząśnięty tą tragedią i współczuje rodzinie i przyjaciołom PAWŁA ADAMOWICZA. A sprawce tej tragedi wsadził bym na KRZESŁO ELEKTRYCZNE,bo naprawdę nie lubie nożowników.
Londo (2019-01-21 19:24) 22 16   |   zgłoś do usunięcia
Adamowicz był przez długie lata konserwatywnym politykiem,wywodził się z Awsu czyli jak większość polityków Pisu i Po. Jako młodociany był zatrzymany przez ZOMO za propagowanie opozycji,w czasie liceum już był współtwórcą organizacji opozycyjnych ,honorowy dawca krwi,w latach 90 woził paczki dla ludności pogrążanej w wojnie byłej Jugoslawi .z Platformy zrezygnował w ostatnich wyborach ,ma 28 odznaczeń za służbę krajowi i ludności,A NASZ STAROSTA NAWET NIE OPUŚCIŁ FLAGI DO POŁOWY KIEDY PREZYDENT WYWODZACY SIE Z PISU OGLOSIL ŻAŁOBĘ NARODOWĄ .WSTYD widać że PiS szanuje tylko swoich
wyborco Prawa i SPARWIEDLIWOŚCI (2019-01-21 19:49) 26 19   |   zgłoś do usunięcia
wstydziłbys się tego zdania o jeżdżeniu do Brukseli ze skargą. Unia Europejska jak naszą unią, po do do niej wstąpiliśmy by być we współnej rodzinie krajów europejskich wyznających te same wartości, korzystających z tych samych praw, ale i obowiązków. Równie dobrze oburzasz się, ze pobita w domu przez męża kobieta idzie ze skargą na policję? Aha, bo jednorazowe pobicie to nie przemoc domowa, tak?
do wyborca (2019-01-21 21:26) 25 20   |   zgłoś do usunięcia
widać że ty upoltyczniasz całe wydarzenie, boli cie prawda ze żadnego prawego nie było? to jest dopiero hipokryzja i pycha !! Zachowują się jak ich mały zapyziały przywódca partyjny który nie potrafi nawet minuty uszanować. Nie oczekuje od nich wiele bo cóż można od nich ymagać? to są prości ludzie budujący karierki na kłamstwie i nienawiści do ludzi którzy ich nie popierają.
pisiorowy szaman (2019-01-21 22:28) 25 18   |   zgłoś do usunięcia
Jakoś po tragicznej śmierci dziewczyn z Koszalina nikt takich szopek nie urządzał.
Wiktor (2019-01-21 23:18) 28 24   |   zgłoś do usunięcia
Łączenie tragedii w Koszalinie z morderstwem Adamowicza .....tylko pisirowy szaman mógł wogóle tak pomyśleć.......i pisać o szopce ale niestety takie mega mózgi też chodzą po tym świecie i dlatego ten kraj wygląda jak wygląda
haha (2019-01-22 07:16) 24 15   |   zgłoś do usunięcia
Mowa miiłosci totalnej
aaaa. (2019-01-22 10:47) 26 16   |   zgłoś do usunięcia
Nie życzę takiej śmierci nawet wrogowi POLSKI
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zobacz co słychać w kinie
Zobacz co słychać w kinie Od 6 grudnia w Kino Łuków zaprasza na kilka premier
Pokażą co potrafią
Pokażą co potrafią - Serdecznie zapraszamy na doroczny koncert uczniów, tym razem wyjątkowo przed świętami ze względu na układ ferii i jedynie 4 dni zajęć dydaktycznych po Nowym Roku - informuje dyrekcja Szkoły Muzycznej w Łukowie.
"Piątce" stuknęła trzydziestka
Najmłodsza z łukowskich podstawówek świętowała w piątek 29 listopada
"Aleje" włączyły się w akcję Polacy - Rodakom ...
Szkoła wzięła udział w jubileuszowej akcji Polacy ? Rodakom, zorganizowanej przez senatora Stanisława Gogacza
Pożar słomy. Cztery jednostki w akcji
Pożar słomy. Cztery jednostki w akcji 4 grudnia o godzinie 23:34 strażacy z OSP Wojcieszków otrzymali zgłoszenie o pożarze słomy nieopodal Świderek.
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole Agnieszka Cieślak poszła w ślady Marcina Kiwiora, włodarza małopolskiej gminy Skrzyszów, który pracował jednocześnie jako matematyk w Tarnowie. Wójt gminy Wojcieszków od września uczy historii w Siedliskach. Nie wszyscy mieszkańcy są z tego zadowoleni.
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ ...
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ PLASTIKÓW SAMOCHODOWYCH? - Gdzie mieszkańcy naszego miasta mogą pozbywać się nietypowych śmieci plastikowych, np. plastików samochodowych ? zapytał burmistrza radny Mariusz Chudek?
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć ...
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej? - Czy jest możliwość dopuszczenia ruchu rowerowego na chodniku dla pieszych biegnącym wzdłuż ul. Warszawskiej - na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. dr. Andrzeja Rogalińskiego - pytał radny Przemysław Suchodolski.
Nowe drzewa w mieście
Nowe drzewa w mieście Ponad 150 drzew nasadzili w październiku pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie. Drzewka pojawiły się w ośmiu miejscach, m.in. w parku miejskim.
Plener, odznaczenia i nowe władze Stowarzyszenia Twórców ...
Plener, odznaczenia  i nowe władze  Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbył się plener rzeźbiarski pt. ,,Rzeźba ludowa dawniej i dziś", którego organizatorem było muzeum oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Łukowie.
Podsumowali tegoroczną edycję szkółki rzeźbiarskiej prowadzonej przez Krzysztofa ...
Podsumowali tegoroczną  edycję szkółki rzeźbiarskiej prowadzonej przez Krzysztofa Osaka W Muzeum Regionalnym w Łukowie nastąpiło uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji szkółki rzeźbiarskiej, którą prowadził znany łukowski artysta rzeźbiarz Krzysztof Osak.
Bal andrzejkowy w ŁUTW (GALERIA)
Bal andrzejkowy w ŁUTW (GALERIA) W piątek 29 listopada w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w balu andrzejkowym.
Pożar, kradzieże i wypadek
Pożar, kradzieże i wypadek Kronika kryminalna z KPP w Łukowie
Test wiedzy - ostatni moment na zapisy!
Test wiedzy - ostatni moment na zapisy! Sprawdź czy pytania będą trudne?
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM Zbiórka dla dzieci z domu dziecka.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Dam pracę: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje