Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dzisiaj odwiedziło nas 194 osób   |   Osób online: 26   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 10-06-2016 08:00   |   wyświetleń: 7619

Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodzie

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Przy wysokich temperaturach nie da się podróżować w samochodzie, który nie posiada klimatyzacji.
Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodziefoto. Tir-Partner 
Z jednej strony klimatyzacja samochodowa to ogromny komfort, jednak często słyszymy, że jest ona szkodliwa. Jednak poprawne jej użytkowanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, odpowiednia temperatura zwiększa również koncentrację kierowcy. Jak dbać o naszą klimatyzację oraz jak jej używać?

Gdy tylko zauważymy, że przy używaniu klimatyzacji z wentylacji wydobywa się niemiły zapach, bądź parują nam szyby natychmiast musimy interweniować. W tym wypadku należy natychmiast udać się do wyspecjalizowanego serwisu w celu dezynfekcji układu klimatyzacji.

Odpowiednie dbanie o klimatyzację jest ważne, ponieważ mogą się w nich rozmnażać różne bakterie, grzyby i roztocza, które z kolei mogą powodować różne alergiczne reakcje oraz podrażnienia dróg oddechowych. Zapobiec temu można dzięki ozonowaniu auta. Silne działanie utleniające zabija wszelkiego rodzaju wirusy.

Ważne jest również uruchamianie klimatyzacji co tydzień raz na 10 minut. Pomoże to zachować sprawność kompresora.

Zdaniem serwisanta przynajmniej raz w roku (szczególnie przed sezonem letnim) kierowca powinien poddać stan klimatyzacji pod standardowy przegląd, polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego oraz wymianie bądź uzupełnieniu oleju. Warto również sprawdzić szczelność przewodów oraz innych elementów układu klimatyzacji, wymienić filtr kabinowy oraz odgrzybić parownik.

Niejednokrotnie zdarza się jednak, że serwisanci z chęci obniżenia kosztów bądź przyspieszenia usługi nierzetelnie wykonują przegląd, co prowadzić może do poważnych i drogich w naprawie usterek. Dlatego bardzo ważne jest, by zgłaszać się do serwisów dysponujących odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem.

Zapraszamy na przegląd do Serwisu klimatyzacji przy ulicy Łąkowej 4 w Łukowie. Oferujemy najniższe ceny i wysokiej jakości usługi w tym serwis, ozonowanie, odgrzybianie i napełnianie klimatyzacji samochodowej.

„Tir-Partner” Waldemar Niebrzegowski
ul. Łąkowa 4 
21-400 Łuków 
Tel. 25 798 54 82

Komentowane

LLU (2016-06-01 15:15) 109 145   |   zgłoś do usunięcia
cytuję"polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego" co to za serwis jak piszę takie coś?KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!! nie ma czegoś takiego jak uzupełnianie albo się ma dziurę i czynnik ucieknie albo jej się nie mai nic nie trzeba uzupełniać.ale pewnie i ten serwisant sobie raz na rok uzupełnia w lodówce też czynnik-np freon
bax (2016-06-01 18:56) 114 107   |   zgłoś do usunięcia
Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE
jacolino (2016-06-01 21:01) 116 150   |   zgłoś do usunięcia
Firma ,która od x lat zajmowała się ciężarówkami nagle wzięła się za "serwis" klimatyzacji w osobówkach.Zresztą w naszym pięknym mieście już prawie każdy mechanik nabije klime tylko pózniej jedź se pan do elektryka bo ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa.POWODZENIA.
L (2016-06-01 21:44) 98 106   |   zgłoś do usunięcia
Co to za głupoty ktoś wypisał... uzupełnianie czynnika w samochodzie ? Tak jak pisał LLU albo jest dziura i nie ma czynnika albo jest wszystko ok i jest, poza tym czynnika się nie uzupełnia tylko nabija od nowa, bo ciekawe jakim cudem ktoś jest w stanie stwierdzić ile go brakuje skoro nabija się na wagę... oleju też nie ma możliwości ściągnąć całkiem, jak ktoś nie wie jak wygląda układ klimatyzacji i w jaki sposób działa to niech nie pisze takich głupot i nie wprowadza ludzi w błąd. I to włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut... ciekawe skąd takie dane
lulek (2016-06-04 10:39) 104 158   |   zgłoś do usunięcia
Panowie tego poematu właściciel firmy nawet najprawdopodobniej nie przeczytał od początku do końca,bo to jest publikacja na temat dbania o klimatyzację w samochodzie żywcem ściągnięta i neta przez twórcę tej reklamy.Ja osobiście chętnie bym porozmawiał o układach klimatyzacji w samochodach z właścicielem,bo ja się tym zajmuję na co dzień.
klimatyzacja (2016-06-20 09:18) 98 81   |   zgłoś do usunięcia
Każdy jest taki cwany gdy ma już kilka, bądź kilkanaście lat stażu w branży. Owszem firma zajmowała się i nadal zajmuje się sprzedażą samochodów ciężarowych, dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć działalność w zakresie serwisowania klimatyzacji. Dlatego też zakupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt, oraz zorganizowaliśmy profesjonalne szkolenia w tym zakresie naszej kadry pracowniczej. Mamy i mieliśmy wielu klientów którzy przyjeżdżali już od lokalnych specjalistów u których zazwyczaj czeka się tygodniami na sprawdzenie, bądź naprawę klimatyzacji; u nas odbywa się to praktycznie od ręki. "(...)Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE(...)" Być może większość to praktykuje ale nie u nas, chociażby z jednego prostego powodu, u Pana na Cieszkowiźnie jak już zostało to wspomniane czas oczekiwania na naprawę wynosi ok tygodnia, przy upałach nie każdy może sobie na to pozwolić. "(...)ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa(...)" gratuluję Panu który tak drogo kasuje za nabicie klimatyzacji, u nas kosztuje to znacznie mniej!!! "(...)KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!!(...)" oczywiście ma Pan rację że jest to obieg zamknięty, jednakże nie jesteśmy w przedszkolu żeby pisać o takich oczywistościach. Z drugiej zaś strony doskonale powinien Pan wiedzieć że nie w każdym przypadku cała ilość czynnika musi się ulotnić. Owszem jeśli po podłączeniu urządzeń nie ma czynnika w ogóle to sprawdzamy pod kątem szczelności barwnikiem. "(...)włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut(...)" będąc jeszcze klientem naprawy/serwisu klimatyzacji w moim prywatnym samochodzie to zostałem poinformowany że klimatyzację co jakiś czas należy uruchamiać,nawet w zimę. Tak więc co mechanik to pogląd. Ponadto po to jest klimatyzacja w lato aby z niej korzystać i założę się że nie ma takiego użytkownika który wiedząc że ma sprawną klimatyzację, to jej nie użyje. Reasumując, krytykować każdy potrafi, jeden mechanik mówi tak, drugi mówi inaczej i niekoniecznie wiadomo kogo się słuchać, i mówię to z doświadczenia, a nie wyssane z palca. Po prostu pojawiła się nowa konkurencja na okolicznym rynku, która dobrze zaczęła funkcjonować i założę się że posiada jeden z najnowocześniejszych urządzeń do tego typu napraw. Uważam, że niejeden mechanik mógłby się jeszcze czegoś nauczyć od nas. Pozdrawiam i życzę owocnej współpracy!
janaczar (2018-06-23 19:14) 8 14   |   zgłoś do usunięcia
W swoich ASO forda też 99 pln. płace za odgrzybianie, czyszczenie i ogólne sprawdzanie klimy + plus serwis. W ASO mam pewność, że zrobią to raz a porządnie i cały rok spokój.
bunchems (2018-06-25 14:06) 7 18   |   zgłoś do usunięcia
A to promocja czy mają taką stałą cenę? Muszę przed wakacjami skoczyć i zobaczyć, bo nie wyobrażam sobie jechać tyle godzin z niesprawną klimą.
serwisant (2018-06-25 15:29) 7 16   |   zgłoś do usunięcia
Do klimatyzacja No z tym sprawdzeniem klimy barwnikiem to widać wasz profesjonalizm. Bo z kilkuletniego doświadczenia wiem że np. na skraplaczu w gornej częći barwnik sie nie ukaze .A co klijent na to że wpuszczony bedzie czynnik z barwnikiem który pójdzie w powietrze a on za to zapłacić ma? (bo wiemy że nieszczelność rzadko się szybko tym sposobem ujawnia i trzeba troszke pojeżdzic autem a potem wrócić do serwisu i dalej szukać pod UV) .Jako profesjonalny serwis to myślałem że puszczacie azot bądz inny odpowiedni i tani gaz i np. detektorem gazów bądz zwykła woda z mydłem nieszczelnosci szukamy.A z tym szukaniem za pomocą barwnika no cóż....przy uwczesnych cenach czynnika to tak troszke średniowiecze wedłog mnie.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Oni powalczą o mandat radnych powiatowych
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych Znamy kandydatów do Rady Miasta w Łukowie, znamy też osoby ubiegające się o mandat radnego powiatowego. Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich osób startujących w wyborach do tego organu.
80 tysięcy wypoczywających na basenach!
80 tysięcy wypoczywających na basenach! Aż 80 tysięcy osób skorzystało z oferty letniej pływalni "Delfin" przy ulicy Browarnej w Łukowie. Tegorocznemu wynikowi nie zagroziło nawet otwarcie kąpieliska nad zalewem Zimna Woda.
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu Dwa potrącenia pieszych odnotowali w ostatnim tygodniu łukowscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli też aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu.
Rzeźby dla Niepodległej
Rzeźby dla Niepodległej Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu ...
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu Uczniowie klas sportowych z łukowskiej "Piątki" uczestniczyli w obozie sportowym w nadmorskim Kołobrzegu. Odbywał się on między 10 a 19 sierpnia.
Pożar domu na ul. Cieszkowizna
Pożar domu na ul. Cieszkowizna Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Akcja gaszenia ognia trwała aż cztery godziny.
Oni powalczą o mandaty radnych
Oni powalczą o mandaty radnych 107 osób będzie ubiegać się o mandat radnego miejskiego w tegorocznych wyborach samorządowych. Na kogo będziemy mogli oddać głos 21 października?
Ilu uczniów liczą szkoły?
Ilu uczniów liczą szkoły? Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?
Weekendowe interwencje strażaków
Weekendowe interwencje strażaków Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?
Festyn na zakończenie lata
Festyn na zakończenie lata Była impreza na rozpoczęcie wakacji, była też na ich zakończenie. W niedzielę 16 września nad zalewem Zimna Woda zorganizowany został festyn dla mieszkańców Łukowa.
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania!
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania! Który dzielnicowy cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? O tym zadecydują mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w plebiscycie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Wspólnoty Łukowskiej i portalu Łuków24.pl. Głosowanie trwa tylko do 20 września!
Rusza program „Kobieta Bezpieczna”
Rusza program „Kobieta Bezpieczna” Do piątku 21 września można zapisywać się na zajęcia w ramach programu "Kobieta Bezpieczna".
Mikołaj Gajowy w „Kwietniku” w Kutnie
Mikołaj Gajowy w „Kwietniku” w Kutnie Mikołaj Gajowy, wokalista z działającego przy łukowskiej "Jedynce" Szkolnego Studia Piosenki zdobył III miejsce na ogólnopolskim festiwalu "Kwietnik" w Kutnie.
Święty Krzysztof w PKS-ie
Święty Krzysztof w PKS-ie Przy bazie PKS w Łukowie stanęła rzeźba, mająca chronić pracujących w przedsiębiorstwie kierowców i wszystkich podróżujących. W piątek 14 września dokonano poświęcenia tej figury.
Podziękowania dla wolontariusza
Podziękowania dla wolontariusza Gdy pod koniec czerwca doszło do wypadku cysterny na ul. Radzyńskiej, on do godziny 2 w nocy pomagał kierowcom objechać miejsce zdarzenia. Teraz otrzymał podziękowania od policjantów za swoją pracę.
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz Koniec inżynierii politycznej w wykonaniu Arkadiusza Kaszni. Były radny i poseł, który trzy miesiące temu wyraził chęć kandydowania na stanowisko następcy Dariusza Szustka, wystartuje w wyborach... ale za pięć lat. Co jednak radzi obecnym kandydatom?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Koniec festiwalu organowegoRzeźby dla NiepodległejUczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w KołobrzeguPożar domu na ul. CieszkowiznaFestyn na zakończenie lataMikołaj Gajowy w „Kwietniku” w KutnieŚwięty Krzysztof w PKS-iePodziękowania dla wolontariuszaNowa biblioteka w SerokomliMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejSztandar Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików

Obejrzyj

Mieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w Łukowie

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego
Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Muzeum na dużym ekranie
Muzeum na dużym ekranie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl kinowych spektakli, w których oglądać będzie można... znane na całym świecie muzea. Najbliższą tego typu projekcję zaplanowano na 18 listopada.

Prognoza pogody

Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików
Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików
50 zawodników z województwa podlaskiego i lubelskiego rywalizowało w zeszły weekend w szachowych zawodach w Łukowie. Impreza zainaugurowała V Międzynarodowy Festiwal Ziemi Łukowskiej w szachach.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Kupię: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MEDALE STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]ukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje