Dziś są imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Dzisiaj odwiedziło nas 619 osób   |   Osób online: 232   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 10-06-2016 08:00   |   wyświetleń: 6251

Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodzie

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Przy wysokich temperaturach nie da się podróżować w samochodzie, który nie posiada klimatyzacji.
Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodziefoto. Tir-Partner 
Z jednej strony klimatyzacja samochodowa to ogromny komfort, jednak często słyszymy, że jest ona szkodliwa. Jednak poprawne jej użytkowanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, odpowiednia temperatura zwiększa również koncentrację kierowcy. Jak dbać o naszą klimatyzację oraz jak jej używać?

Gdy tylko zauważymy, że przy używaniu klimatyzacji z wentylacji wydobywa się niemiły zapach, bądź parują nam szyby natychmiast musimy interweniować. W tym wypadku należy natychmiast udać się do wyspecjalizowanego serwisu w celu dezynfekcji układu klimatyzacji.

Odpowiednie dbanie o klimatyzację jest ważne, ponieważ mogą się w nich rozmnażać różne bakterie, grzyby i roztocza, które z kolei mogą powodować różne alergiczne reakcje oraz podrażnienia dróg oddechowych. Zapobiec temu można dzięki ozonowaniu auta. Silne działanie utleniające zabija wszelkiego rodzaju wirusy.

Ważne jest również uruchamianie klimatyzacji co tydzień raz na 10 minut. Pomoże to zachować sprawność kompresora.

Zdaniem serwisanta przynajmniej raz w roku (szczególnie przed sezonem letnim) kierowca powinien poddać stan klimatyzacji pod standardowy przegląd, polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego oraz wymianie bądź uzupełnieniu oleju. Warto również sprawdzić szczelność przewodów oraz innych elementów układu klimatyzacji, wymienić filtr kabinowy oraz odgrzybić parownik.

Niejednokrotnie zdarza się jednak, że serwisanci z chęci obniżenia kosztów bądź przyspieszenia usługi nierzetelnie wykonują przegląd, co prowadzić może do poważnych i drogich w naprawie usterek. Dlatego bardzo ważne jest, by zgłaszać się do serwisów dysponujących odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem.

Zapraszamy na przegląd do Serwisu klimatyzacji przy ulicy Łąkowej 4 w Łukowie. Oferujemy najniższe ceny i wysokiej jakości usługi w tym serwis, ozonowanie, odgrzybianie i napełnianie klimatyzacji samochodowej.

„Tir-Partner” Waldemar Niebrzegowski
ul. Łąkowa 4 
21-400 Łuków 
Tel. 25 798 54 82

Komentowane

LLU (2016-06-01 15:15) 100 144   |   zgłoś do usunięcia
cytuję"polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego" co to za serwis jak piszę takie coś?KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!! nie ma czegoś takiego jak uzupełnianie albo się ma dziurę i czynnik ucieknie albo jej się nie mai nic nie trzeba uzupełniać.ale pewnie i ten serwisant sobie raz na rok uzupełnia w lodówce też czynnik-np freon
bax (2016-06-01 18:56) 106 92   |   zgłoś do usunięcia
Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE
jacolino (2016-06-01 21:01) 96 146   |   zgłoś do usunięcia
Firma ,która od x lat zajmowała się ciężarówkami nagle wzięła się za "serwis" klimatyzacji w osobówkach.Zresztą w naszym pięknym mieście już prawie każdy mechanik nabije klime tylko pózniej jedź se pan do elektryka bo ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa.POWODZENIA.
L (2016-06-01 21:44) 88 92   |   zgłoś do usunięcia
Co to za głupoty ktoś wypisał... uzupełnianie czynnika w samochodzie ? Tak jak pisał LLU albo jest dziura i nie ma czynnika albo jest wszystko ok i jest, poza tym czynnika się nie uzupełnia tylko nabija od nowa, bo ciekawe jakim cudem ktoś jest w stanie stwierdzić ile go brakuje skoro nabija się na wagę... oleju też nie ma możliwości ściągnąć całkiem, jak ktoś nie wie jak wygląda układ klimatyzacji i w jaki sposób działa to niech nie pisze takich głupot i nie wprowadza ludzi w błąd. I to włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut... ciekawe skąd takie dane
lulek (2016-06-04 10:39) 94 152   |   zgłoś do usunięcia
Panowie tego poematu właściciel firmy nawet najprawdopodobniej nie przeczytał od początku do końca,bo to jest publikacja na temat dbania o klimatyzację w samochodzie żywcem ściągnięta i neta przez twórcę tej reklamy.Ja osobiście chętnie bym porozmawiał o układach klimatyzacji w samochodach z właścicielem,bo ja się tym zajmuję na co dzień.
klimatyzacja (2016-06-20 09:18) 89 75   |   zgłoś do usunięcia
Każdy jest taki cwany gdy ma już kilka, bądź kilkanaście lat stażu w branży. Owszem firma zajmowała się i nadal zajmuje się sprzedażą samochodów ciężarowych, dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć działalność w zakresie serwisowania klimatyzacji. Dlatego też zakupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt, oraz zorganizowaliśmy profesjonalne szkolenia w tym zakresie naszej kadry pracowniczej. Mamy i mieliśmy wielu klientów którzy przyjeżdżali już od lokalnych specjalistów u których zazwyczaj czeka się tygodniami na sprawdzenie, bądź naprawę klimatyzacji; u nas odbywa się to praktycznie od ręki. "(...)Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE(...)" Być może większość to praktykuje ale nie u nas, chociażby z jednego prostego powodu, u Pana na Cieszkowiźnie jak już zostało to wspomniane czas oczekiwania na naprawę wynosi ok tygodnia, przy upałach nie każdy może sobie na to pozwolić. "(...)ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa(...)" gratuluję Panu który tak drogo kasuje za nabicie klimatyzacji, u nas kosztuje to znacznie mniej!!! "(...)KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!!(...)" oczywiście ma Pan rację że jest to obieg zamknięty, jednakże nie jesteśmy w przedszkolu żeby pisać o takich oczywistościach. Z drugiej zaś strony doskonale powinien Pan wiedzieć że nie w każdym przypadku cała ilość czynnika musi się ulotnić. Owszem jeśli po podłączeniu urządzeń nie ma czynnika w ogóle to sprawdzamy pod kątem szczelności barwnikiem. "(...)włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut(...)" będąc jeszcze klientem naprawy/serwisu klimatyzacji w moim prywatnym samochodzie to zostałem poinformowany że klimatyzację co jakiś czas należy uruchamiać,nawet w zimę. Tak więc co mechanik to pogląd. Ponadto po to jest klimatyzacja w lato aby z niej korzystać i założę się że nie ma takiego użytkownika który wiedząc że ma sprawną klimatyzację, to jej nie użyje. Reasumując, krytykować każdy potrafi, jeden mechanik mówi tak, drugi mówi inaczej i niekoniecznie wiadomo kogo się słuchać, i mówię to z doświadczenia, a nie wyssane z palca. Po prostu pojawiła się nowa konkurencja na okolicznym rynku, która dobrze zaczęła funkcjonować i założę się że posiada jeden z najnowocześniejszych urządzeń do tego typu napraw. Uważam, że niejeden mechanik mógłby się jeszcze czegoś nauczyć od nas. Pozdrawiam i życzę owocnej współpracy!
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Objazdy na Międzyrzeckiej. Zniszczony Opel Vectra
Objazdy na Międzyrzeckiej. Zniszczony Opel Vectra Uwaga kierowcy, zablokowana jest ulica Międzyrzecka za torami. Około godziny 14 z drogi wypadł tam samochód osobowy. Dwie osoby trafiły do szpitala.
18-latkowie kradli paliwo. Wpadli w ręce policji
18-latkowie kradli paliwo. Wpadli w ręce policji Pod koniec stycznia informowaliśmy o przypadkach kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych, jakie miały miejsce na terenie gminy Trzebieszów. Po kilkunastu dniach sprawcy tych zdarzeń wpadli w ręce policji.
Wyciek gazu w Gołaszynie!
Wyciek gazu w Gołaszynie! Chwile grozy na stacji paliw w Gołaszynie. Uszkodzony został tam dystrybutor gazu. Na szczęście sytuacja została opanowana.
Zakończyły się ferie w ŁOK-u
Zakończyły się ferie w ŁOK-u Za nami dwa tygodnie aktywnego wypoczynku, który na czas ferii przygotował Łukowski Ośrodek Kultury. Zimową labę zwieńczyły wyjazd do Warszawy, konkurs "Mam talent" i bal karnawałowy.
Nowy most w Jeleńcu
Nowy most w Jeleńcu Mieszkańcy gminy Stanin mogą już bezpiecznie przejeżdżać przez rzekę Bystrzycę na granicy Jeleńca i Józefowa.
Walentynki w Kamenie
Walentynki w Kamenie W przeddzień Święta Zakochanych do wspólnego spędzenia czasu zaprosił działający przy Łukowskim Ośrodku Kultury klub Kamena.
Więźniowie z Siedlec będą pracować w Zakładach Mięsnych ...
Więźniowie z Siedlec będą pracować w Zakładach Mięsnych 30 osadzonych z Zakładu Karnego w Siedlcach podejmie wkrótce pracę w Zakładach Mięsnych w Łukowie. To efekt podpisania listu intencyjnego między przedsiębiorstwem a Służbą Więzienną.
Wypadek w Wilczyskach. Interweniował śmigłowiec
Wypadek w Wilczyskach. Interweniował śmigłowiec Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś około godz. 10. w Wilczyskach w Gminie Wola Mysłowska. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala w Łukowie.
Tysiące papierosów w ciężarówce
Tysiące papierosów w ciężarówce Ponad 21 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przewoził samochodem ciężarowym 27-latek z Łukowa. Został zatrzymany przez policję.
Bokserzy Orląt punktują w Lublinie
Bokserzy Orląt punktują w Lublinie 9 medali zdobyli bokserzy Orląt Łuków na niedawnych zawodach w Lublinie. Był to pierwszy tegoroczny start pięściarzy prowadzonych przez Zenona Pawlikowskiego.
Odznaczenia dla uczniów z Radoryża
Odznaczenia dla uczniów z Radoryża 42 uczniów Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. To podziękowanie za dobre nauki w nauce oraz wzorowe zachowanie.
Walentynki w Kinie Łuków
Walentynki w Kinie Łuków Kilka dni przed Święm Zakochanych do romantycznego spędzenia czasu zaprosił mieszkańców Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury. Co działo się w lutowy wieczór w Kinie Łuków?
Łukowscy Karatecy rozpoczęli sezon
Łukowscy Karatecy rozpoczęli sezon 19 karateków z Łukowa wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Kąkolewnicy. Karatecy prowadzeni przez trenera Pawła Głowackiego rywalizowali z ponad setką zawodników z całego województwa lubelskiego.
O krok od medalu
O krok od medalu Udany występ w Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce zaliczyła uczennica Zespołu Szkół w Adamowie, Aleksandra Dzido. Startując w skoku wzwyż zajęła ona IV miejsce.
Gmina Trzebieszów zaprasza do podpisywania umów
Gmina Trzebieszów zaprasza do podpisywania umów Wójt Gminy Trzebieszów informuje o możliwości podpisywania umów na instalację kolektorów słonecznych. Termin, w jakim należy tego dokonać to maksymalnie 9 marca.
III miejsce DAF-u
III miejsce DAF-u 9 drużyn wystartowało w turnieju piłki nożnej dzieci rocznika 2010-2011 o Puchar Starosty Łukowskiego. Rywalizacja młodych piłkarzy miała miejsce 10 lutego.
Tłusty czwartek w hipermarkecie
Tłusty czwartek w hipermarkecie Nietypowy sposób na obchodzenie Tłustego Czwartku znalazły dzieci z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Tego dnia? wypiekali oni pączki w hipermarkecie Tesco.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Objazdy na Międzyrzeckiej. Zniszczony Opel VectraZakończyły się ferie w ŁOK-uWalentynki w KamenieBokserzy Orląt punktują w LublinieOdznaczenia dla uczniów z RadoryżaWalentynki w Kinie ŁukówTłusty czwartek w hipermarkecieHarcerze z Łukowa w KrakowieNowe pociągi w ŁukowieZapaśniczki na kadrze województwaPoranna kolizja na ŁaweckiejThe Voice Kids: Alicja Dziurdziak z piosenką Miley Cyrus

Obejrzyj

Wyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz filmPolicyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca Łukowa

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728
01
02
03
04
Muzeum zaprasza na warsztaty
Muzeum zaprasza na warsztaty
Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza na warsztaty ludowe. Zajęcia organizowane m.in. w ferie zimowe, kontynuowane mają być również w przyszłości.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pokaż się na Targach Pracy
Pokaż się na Targach Pracy
Przed nami VII edycja Targów Pracy i Edukacji, które odbędą się 16 marca. Na ponad miesiąc przed finałem wydarzenia, jego organizatorzy zapraszają pracodawców do pokazania się i przedstawienia oferty pracownikom.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG. AntyUpadłość.
Od kilkunastu lat działamy na rynku obrotu udziałami w spółkach kapitałowych. Skupujemy spółki w różnych sytuacjach które mogą się pojawić w biznesie. Czasem nasi klienci posiadają problematyczne ...
Kupię: Kupujemy Zadłużone Firmy/Spółki 299 Ksh
Skupujemy zadłużone oraz Jednoosobowe Działalności Gospodarcze Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. ...
Kupię: KUPIE WSZYSTKO CO STARE I WOJSKOWE POLSKIE I ZAGRANICZNE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DOKUMENTY,ZDJECIA,LEGITYMACJE WOJSKOWE
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Doradca Klienta
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje