Dziś są imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Dzisiaj odwiedziło nas 45 osób   |   Osób online: 4   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 10-06-2016 08:00   |   wyświetleń: 6804

Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodzie

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Przy wysokich temperaturach nie da się podróżować w samochodzie, który nie posiada klimatyzacji.
Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodziefoto. Tir-Partner 
Z jednej strony klimatyzacja samochodowa to ogromny komfort, jednak często słyszymy, że jest ona szkodliwa. Jednak poprawne jej użytkowanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, odpowiednia temperatura zwiększa również koncentrację kierowcy. Jak dbać o naszą klimatyzację oraz jak jej używać?

Gdy tylko zauważymy, że przy używaniu klimatyzacji z wentylacji wydobywa się niemiły zapach, bądź parują nam szyby natychmiast musimy interweniować. W tym wypadku należy natychmiast udać się do wyspecjalizowanego serwisu w celu dezynfekcji układu klimatyzacji.

Odpowiednie dbanie o klimatyzację jest ważne, ponieważ mogą się w nich rozmnażać różne bakterie, grzyby i roztocza, które z kolei mogą powodować różne alergiczne reakcje oraz podrażnienia dróg oddechowych. Zapobiec temu można dzięki ozonowaniu auta. Silne działanie utleniające zabija wszelkiego rodzaju wirusy.

Ważne jest również uruchamianie klimatyzacji co tydzień raz na 10 minut. Pomoże to zachować sprawność kompresora.

Zdaniem serwisanta przynajmniej raz w roku (szczególnie przed sezonem letnim) kierowca powinien poddać stan klimatyzacji pod standardowy przegląd, polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego oraz wymianie bądź uzupełnieniu oleju. Warto również sprawdzić szczelność przewodów oraz innych elementów układu klimatyzacji, wymienić filtr kabinowy oraz odgrzybić parownik.

Niejednokrotnie zdarza się jednak, że serwisanci z chęci obniżenia kosztów bądź przyspieszenia usługi nierzetelnie wykonują przegląd, co prowadzić może do poważnych i drogich w naprawie usterek. Dlatego bardzo ważne jest, by zgłaszać się do serwisów dysponujących odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem.

Zapraszamy na przegląd do Serwisu klimatyzacji przy ulicy Łąkowej 4 w Łukowie. Oferujemy najniższe ceny i wysokiej jakości usługi w tym serwis, ozonowanie, odgrzybianie i napełnianie klimatyzacji samochodowej.

„Tir-Partner” Waldemar Niebrzegowski
ul. Łąkowa 4 
21-400 Łuków 
Tel. 25 798 54 82

Komentowane

LLU (2016-06-01 15:15) 103 144   |   zgłoś do usunięcia
cytuję"polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego" co to za serwis jak piszę takie coś?KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!! nie ma czegoś takiego jak uzupełnianie albo się ma dziurę i czynnik ucieknie albo jej się nie mai nic nie trzeba uzupełniać.ale pewnie i ten serwisant sobie raz na rok uzupełnia w lodówce też czynnik-np freon
bax (2016-06-01 18:56) 109 102   |   zgłoś do usunięcia
Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE
jacolino (2016-06-01 21:01) 107 147   |   zgłoś do usunięcia
Firma ,która od x lat zajmowała się ciężarówkami nagle wzięła się za "serwis" klimatyzacji w osobówkach.Zresztą w naszym pięknym mieście już prawie każdy mechanik nabije klime tylko pózniej jedź se pan do elektryka bo ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa.POWODZENIA.
L (2016-06-01 21:44) 91 101   |   zgłoś do usunięcia
Co to za głupoty ktoś wypisał... uzupełnianie czynnika w samochodzie ? Tak jak pisał LLU albo jest dziura i nie ma czynnika albo jest wszystko ok i jest, poza tym czynnika się nie uzupełnia tylko nabija od nowa, bo ciekawe jakim cudem ktoś jest w stanie stwierdzić ile go brakuje skoro nabija się na wagę... oleju też nie ma możliwości ściągnąć całkiem, jak ktoś nie wie jak wygląda układ klimatyzacji i w jaki sposób działa to niech nie pisze takich głupot i nie wprowadza ludzi w błąd. I to włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut... ciekawe skąd takie dane
lulek (2016-06-04 10:39) 98 155   |   zgłoś do usunięcia
Panowie tego poematu właściciel firmy nawet najprawdopodobniej nie przeczytał od początku do końca,bo to jest publikacja na temat dbania o klimatyzację w samochodzie żywcem ściągnięta i neta przez twórcę tej reklamy.Ja osobiście chętnie bym porozmawiał o układach klimatyzacji w samochodach z właścicielem,bo ja się tym zajmuję na co dzień.
klimatyzacja (2016-06-20 09:18) 92 76   |   zgłoś do usunięcia
Każdy jest taki cwany gdy ma już kilka, bądź kilkanaście lat stażu w branży. Owszem firma zajmowała się i nadal zajmuje się sprzedażą samochodów ciężarowych, dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć działalność w zakresie serwisowania klimatyzacji. Dlatego też zakupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt, oraz zorganizowaliśmy profesjonalne szkolenia w tym zakresie naszej kadry pracowniczej. Mamy i mieliśmy wielu klientów którzy przyjeżdżali już od lokalnych specjalistów u których zazwyczaj czeka się tygodniami na sprawdzenie, bądź naprawę klimatyzacji; u nas odbywa się to praktycznie od ręki. "(...)Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE(...)" Być może większość to praktykuje ale nie u nas, chociażby z jednego prostego powodu, u Pana na Cieszkowiźnie jak już zostało to wspomniane czas oczekiwania na naprawę wynosi ok tygodnia, przy upałach nie każdy może sobie na to pozwolić. "(...)ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa(...)" gratuluję Panu który tak drogo kasuje za nabicie klimatyzacji, u nas kosztuje to znacznie mniej!!! "(...)KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!!(...)" oczywiście ma Pan rację że jest to obieg zamknięty, jednakże nie jesteśmy w przedszkolu żeby pisać o takich oczywistościach. Z drugiej zaś strony doskonale powinien Pan wiedzieć że nie w każdym przypadku cała ilość czynnika musi się ulotnić. Owszem jeśli po podłączeniu urządzeń nie ma czynnika w ogóle to sprawdzamy pod kątem szczelności barwnikiem. "(...)włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut(...)" będąc jeszcze klientem naprawy/serwisu klimatyzacji w moim prywatnym samochodzie to zostałem poinformowany że klimatyzację co jakiś czas należy uruchamiać,nawet w zimę. Tak więc co mechanik to pogląd. Ponadto po to jest klimatyzacja w lato aby z niej korzystać i założę się że nie ma takiego użytkownika który wiedząc że ma sprawną klimatyzację, to jej nie użyje. Reasumując, krytykować każdy potrafi, jeden mechanik mówi tak, drugi mówi inaczej i niekoniecznie wiadomo kogo się słuchać, i mówię to z doświadczenia, a nie wyssane z palca. Po prostu pojawiła się nowa konkurencja na okolicznym rynku, która dobrze zaczęła funkcjonować i założę się że posiada jeden z najnowocześniejszych urządzeń do tego typu napraw. Uważam, że niejeden mechanik mógłby się jeszcze czegoś nauczyć od nas. Pozdrawiam i życzę owocnej współpracy!
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Roztańczona publiczność na koncercie Boys
Roztańczona publiczność na koncercie Boys W sobotę w Łukowie wystąpili Ania Dąbrowska i zespół Boys. Wokalistka postawiła na spokojniejszy repertuar, a Marcin Miller porwał do tańca publiczność!
Muzyka rozbrzmiała przy fontannie
Muzyka rozbrzmiała przy fontannie Muzyka latynoska, góralska i poświęcona pamięci Maryli Rodowicz to jedynie część koncertów, które mieszkańcy Łukowa mogli obejrzeć w trakcie sobotniej Gali przy fontannie. Co takiego działo się drugiego dnia święta naszego miasta?
Dni Łukowa pod znakiem sportu
Dni Łukowa pod znakiem sportu Równolegle do odbywającej od rana Przedszkoliady, na terenach należących do OSiR zorganizowano inne imprezy sportowe. Jak przebiega drugi dzień Dni Łukowa?
W nowym domu zasadził konopie indyjskie
W nowym domu zasadził konopie indyjskie Ponad 1,5 metra wysokości miały niektóre z roślin konopi, które zabezpieczyli łukowscy policjanci w domu 20-letniego mieszkańca gminy Łuków. Wkrótce młodzieniec usłyszy zarzuty, a prowadzący postępowanie sprawdzą czy poza posiadaniem i uprawą zajmował się on również rozprowadzaniem narkotyków.
Przedszkoliada nad Krzną
Przedszkoliada nad Krzną Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się XV edycja Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku zabawa toczyła się na boiskach treningowych przy Krznie. Wystartowało w niej 13 placówek.
Łukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AK
Łukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AK Jednym z nieodłącznych elementów Dni Łukowa jest wręczenie Łukowskich Złotych Niedźwiedzi - nagród dla wybitnych bądź szczególnie wyróżniających się mieszkańców lub instytucji. W tym roku jedną ze statuetek wręczono jeszcze przed imprezą.
Góralskie rytmy w miejskim parku
Góralskie rytmy w miejskim parku   Atrakcją pierwszego dnia Dni Łukowa był niewątpliwie koncert góralskiego zespołu "Zawaternik". Górale przygrywali mieszkańcom miasta, którzy spędzali piątkowy wieczór na wspólnym pieczeniu kiełbasek.
Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa
Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa Około 300 osób wzięło udział w XI Biegu z Pochodniami ulicami miasta. Impreza zainaugurowała tegoroczne Dni Łukowa.
Ruszają Dni Łukowa!
Ruszają Dni Łukowa! Czas na Dni Łukowa 2018. Przez najbliższe dni miasto będzie areną wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Co w tym czasie przygotowano dla mieszkańców?
Tym razem bez medali
Tym razem bez medali Bez zdobyczy medalowych wracają zapaśniczki GKS Armaty i UKS Zalesie z ogólnopolskich zawodów w Krotoszynie. Czy męskiej drużynie powiedzie się lepiej?
Małgorzata Piotrowska za Małgorzatę Piotrowską
Małgorzata Piotrowska za Małgorzatę Piotrowską Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie będzie miało nowego "szefa". Małgorzatę Piotrowską zastąpi na tym stanowisku... Małgorzata Piotrowska.
„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w Łukowie ...
„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w Łukowie Kilkunastu mieszkańców miasta i powiatu łukowskiego wzięło udział w spotkaniu z posłami Platformy Obywatelskiej, którzy w czwartek 24 maja odwiedzili nasze miasto. O czym rozmawiano z parlamentarzystami?
Pieniądze czekają na właściciela
Pieniądze czekają na właściciela Zgubiłeś pieniądze? Być może właśnie Twoje fundusze czekają na Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie.
Wymiany śmietniczek nie będzie
Wymiany śmietniczek nie będzie Wracamy do tematu śmietniczek z rur kanalizacyjnych, które kilka tygodni temu zostały ustawione na na drogach wojewódzkich w Łukowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego. Komentarza w tej sprawie udzielił zarządca dróg.
Wystarczyła chwila nieuwagi
Wystarczyła chwila nieuwagi Wracamy do tematu zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj rano w Wólce Zastawskiej na drodze krajowej nr 76. Doszło tam do najechania przez Audi na tył samochodu marki BMW.
Uderzył motocyklem w drzewo. Śmiertelny wypadek w gminie Krzywda
Uderzył motocyklem w drzewo. Śmiertelny wypadek w gminie Krzywda Nie żyje 35-letni motocyklista, który wczoraj wieczorem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło około godz. 23. w Fiukówce w gminie Krzywda.
Lesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby!
Lesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby! Ogromny sukces młodych rugbystów z Trzebieszowa. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Karwowskiego wygrała Ogólnopolski Turniej Rugby w Pucku.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieDni Łukowa pod znakiem sportuPrzedszkoliada nad KrznąŁukowski Złoty Niedźwiedź dla łączniczki AKGóralskie rytmy w miejskim parku   Bieg z pochodniami na inaugurację Dni Łukowa„Chcemy odciągnąć szkodników od władzy”. Posłowie PO w ŁukowieLesovia Trzebieszów wygrywa ogólnopolskie zawody w rugby!Staś i Nel w Woli OkrzejskiejWypadek w Wólce Zastawskiej, możliwe utrudnienia w ruchuPKS dla najmłodszych i najstarszych

Obejrzyj

Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w InternecieKup działkę nad zalewemPolicja w aplikacji na komórkęPijak potrącił na pasach nastolatków! Zobacz film!Premier na mszy świętejWjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego Dołęgi

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
„Śpiewający Słowik” dla Julii Stolarczyk
„Śpiewający Słowik” dla Julii Stolarczyk
Julia Stolarczyk z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymała wyróżnienie na wojewódzkim festiwalu "Śpiewający Słowik" w Rykach. To już kolejny sukces utalentowanej muzycznie nastolatki.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Przedszkoliada nad Krzną
Przedszkoliada nad Krzną
Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyła się XV edycja Przedszkoliady, imprezy sportowej dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku zabawa toczyła się na boiskach treningowych przy Krznie. Wystartowało w niej 13 placówek.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: ocieplanie pianą poddasza i inne izolacja natryskowa
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - ...
Kupię: o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K.s.h. - masz kontrolę lub ...
Dam pracę: Zatrudnię DEKARZY/Pracowników budowlanych
Zatrudnię dekarzy/pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie od pon do pt. Zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia.
Dam pracę: Kierowca samochodu dostawczego kat B
Poszukuję kierowcy samochodu dostawczego bus blaszak kat B na wyjazdy międzynarodowe cała unia europejska, więcej informacji telfonicznie 501-124-318,509-963-161
Kupię: skup spółek
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 21 prawa upadłościowego art. 116 Ordynacji ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje