Dziś są imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
Dzisiaj odwiedziło nas 596 osób   |   Osób online: 84   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 10-06-2016 08:00   |   wyświetleń: 6038

Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodzie

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Przy wysokich temperaturach nie da się podróżować w samochodzie, który nie posiada klimatyzacji.
Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodziefoto. Tir-Partner 
Z jednej strony klimatyzacja samochodowa to ogromny komfort, jednak często słyszymy, że jest ona szkodliwa. Jednak poprawne jej użytkowanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, odpowiednia temperatura zwiększa również koncentrację kierowcy. Jak dbać o naszą klimatyzację oraz jak jej używać?

Gdy tylko zauważymy, że przy używaniu klimatyzacji z wentylacji wydobywa się niemiły zapach, bądź parują nam szyby natychmiast musimy interweniować. W tym wypadku należy natychmiast udać się do wyspecjalizowanego serwisu w celu dezynfekcji układu klimatyzacji.

Odpowiednie dbanie o klimatyzację jest ważne, ponieważ mogą się w nich rozmnażać różne bakterie, grzyby i roztocza, które z kolei mogą powodować różne alergiczne reakcje oraz podrażnienia dróg oddechowych. Zapobiec temu można dzięki ozonowaniu auta. Silne działanie utleniające zabija wszelkiego rodzaju wirusy.

Ważne jest również uruchamianie klimatyzacji co tydzień raz na 10 minut. Pomoże to zachować sprawność kompresora.

Zdaniem serwisanta przynajmniej raz w roku (szczególnie przed sezonem letnim) kierowca powinien poddać stan klimatyzacji pod standardowy przegląd, polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego oraz wymianie bądź uzupełnieniu oleju. Warto również sprawdzić szczelność przewodów oraz innych elementów układu klimatyzacji, wymienić filtr kabinowy oraz odgrzybić parownik.

Niejednokrotnie zdarza się jednak, że serwisanci z chęci obniżenia kosztów bądź przyspieszenia usługi nierzetelnie wykonują przegląd, co prowadzić może do poważnych i drogich w naprawie usterek. Dlatego bardzo ważne jest, by zgłaszać się do serwisów dysponujących odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem.

Zapraszamy na przegląd do Serwisu klimatyzacji przy ulicy Łąkowej 4 w Łukowie. Oferujemy najniższe ceny i wysokiej jakości usługi w tym serwis, ozonowanie, odgrzybianie i napełnianie klimatyzacji samochodowej.

„Tir-Partner” Waldemar Niebrzegowski
ul. Łąkowa 4 
21-400 Łuków 
Tel. 25 798 54 82

Komentowane

LLU (2016-06-01 15:15) 99 142   |   zgłoś do usunięcia
cytuję"polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego" co to za serwis jak piszę takie coś?KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!! nie ma czegoś takiego jak uzupełnianie albo się ma dziurę i czynnik ucieknie albo jej się nie mai nic nie trzeba uzupełniać.ale pewnie i ten serwisant sobie raz na rok uzupełnia w lodówce też czynnik-np freon
bax (2016-06-01 18:56) 103 86   |   zgłoś do usunięcia
Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE
jacolino (2016-06-01 21:01) 90 144   |   zgłoś do usunięcia
Firma ,która od x lat zajmowała się ciężarówkami nagle wzięła się za "serwis" klimatyzacji w osobówkach.Zresztą w naszym pięknym mieście już prawie każdy mechanik nabije klime tylko pózniej jedź se pan do elektryka bo ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa.POWODZENIA.
L (2016-06-01 21:44) 87 86   |   zgłoś do usunięcia
Co to za głupoty ktoś wypisał... uzupełnianie czynnika w samochodzie ? Tak jak pisał LLU albo jest dziura i nie ma czynnika albo jest wszystko ok i jest, poza tym czynnika się nie uzupełnia tylko nabija od nowa, bo ciekawe jakim cudem ktoś jest w stanie stwierdzić ile go brakuje skoro nabija się na wagę... oleju też nie ma możliwości ściągnąć całkiem, jak ktoś nie wie jak wygląda układ klimatyzacji i w jaki sposób działa to niech nie pisze takich głupot i nie wprowadza ludzi w błąd. I to włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut... ciekawe skąd takie dane
lulek (2016-06-04 10:39) 92 149   |   zgłoś do usunięcia
Panowie tego poematu właściciel firmy nawet najprawdopodobniej nie przeczytał od początku do końca,bo to jest publikacja na temat dbania o klimatyzację w samochodzie żywcem ściągnięta i neta przez twórcę tej reklamy.Ja osobiście chętnie bym porozmawiał o układach klimatyzacji w samochodach z właścicielem,bo ja się tym zajmuję na co dzień.
klimatyzacja (2016-06-20 09:18) 85 73   |   zgłoś do usunięcia
Każdy jest taki cwany gdy ma już kilka, bądź kilkanaście lat stażu w branży. Owszem firma zajmowała się i nadal zajmuje się sprzedażą samochodów ciężarowych, dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć działalność w zakresie serwisowania klimatyzacji. Dlatego też zakupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt, oraz zorganizowaliśmy profesjonalne szkolenia w tym zakresie naszej kadry pracowniczej. Mamy i mieliśmy wielu klientów którzy przyjeżdżali już od lokalnych specjalistów u których zazwyczaj czeka się tygodniami na sprawdzenie, bądź naprawę klimatyzacji; u nas odbywa się to praktycznie od ręki. "(...)Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE(...)" Być może większość to praktykuje ale nie u nas, chociażby z jednego prostego powodu, u Pana na Cieszkowiźnie jak już zostało to wspomniane czas oczekiwania na naprawę wynosi ok tygodnia, przy upałach nie każdy może sobie na to pozwolić. "(...)ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa(...)" gratuluję Panu który tak drogo kasuje za nabicie klimatyzacji, u nas kosztuje to znacznie mniej!!! "(...)KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!!(...)" oczywiście ma Pan rację że jest to obieg zamknięty, jednakże nie jesteśmy w przedszkolu żeby pisać o takich oczywistościach. Z drugiej zaś strony doskonale powinien Pan wiedzieć że nie w każdym przypadku cała ilość czynnika musi się ulotnić. Owszem jeśli po podłączeniu urządzeń nie ma czynnika w ogóle to sprawdzamy pod kątem szczelności barwnikiem. "(...)włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut(...)" będąc jeszcze klientem naprawy/serwisu klimatyzacji w moim prywatnym samochodzie to zostałem poinformowany że klimatyzację co jakiś czas należy uruchamiać,nawet w zimę. Tak więc co mechanik to pogląd. Ponadto po to jest klimatyzacja w lato aby z niej korzystać i założę się że nie ma takiego użytkownika który wiedząc że ma sprawną klimatyzację, to jej nie użyje. Reasumując, krytykować każdy potrafi, jeden mechanik mówi tak, drugi mówi inaczej i niekoniecznie wiadomo kogo się słuchać, i mówię to z doświadczenia, a nie wyssane z palca. Po prostu pojawiła się nowa konkurencja na okolicznym rynku, która dobrze zaczęła funkcjonować i założę się że posiada jeden z najnowocześniejszych urządzeń do tego typu napraw. Uważam, że niejeden mechanik mógłby się jeszcze czegoś nauczyć od nas. Pozdrawiam i życzę owocnej współpracy!
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Ktoś z nich będzie dyrektorem OSiR-u
Ktoś z nich będzie dyrektorem OSiR-u Poznaliśmy nazwiska osób, które ubiegać się będą o stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie. Nazwisko następcy Zbigniewa Biadunia mamy poznać już w czwartek 14 grudnia.
To oni wybiorą dyrektora szpitala
To oni wybiorą dyrektora szpitala Znamy pełny skład komisji konkursowej, która wybierze nowego dyrektora SP ZOZ w Łukowie. Do przedstawiciela Rady Społecznej Marka Czuba, dołączyło właśnie 6 kolejnych osób rekomendowanych przez Zarząd Powiatu.
110 bramek w łukowskiej halówce
110 bramek w łukowskiej halówce Za nami IV i V runda Łukowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Jakie tym razem padły wyniki?
Nowe radiowozy dla policjantów
Nowe radiowozy dla policjantów Dwa Hyundaie i dwa Ople wzmocnią potencjał łukowskiej policji. Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionych radiowozów.
Przynieś rzeczy na licytacje WOŚP
Przynieś rzeczy na licytacje WOŚP Łukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca do aktywnego włączenia się w akcję charytatywną.
Kto zgubił telefon?
Kto zgubił telefon? Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie poszukują właściciela smartfona marki Alcatel Shine. Osoba która go utraciła może zgłosić się po jego odbiór.
Salwy śmiechu z Kabaretem JURKI!
Salwy śmiechu z Kabaretem JURKI! Już wkrótce do Łukowa zawita jedna z najśmieszniejszych grup kabaretowych. JURKI, bo o nich mowa wystąpią w naszym mieście 21 stycznia. Już dziś można nabywać bilety na to wydarzenie.
Za kierownicą z prawie trzema promilami
Za kierownicą z prawie trzema promilami 2,82 promila alkoholu w organizmie miał 49-letni mieszkaniec gminy Adamów, który pomimo orzeczonego wyrokiem sądowym zakazu kierowania pojazdami, jechał samochodem marki Volvo. Mężczyznę 9 grudnia zatrzymali policjanci.
Sport i profilaktyka w Alejach
Sport i profilaktyka w Alejach Za nami kolejna edycja Festiwalu Sportu i Zdrowia. Tym razem profilaktyczną imprezę zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.
Mieszkanie Plus w Łukowie?
Mieszkanie Plus w Łukowie? Być może już za kilkanaście miesięcy w Łukowie pojawią się mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". List intencyjny w tej sprawie władze miasta podpisały w czwartek 7 grudnia w Lublinie.
20 medali zapaśników
20 medali zapaśników Ponad dwadzieścia krążków wywalczyli zapaśnicy z powiatu łukowskiego na zorganizowanych w ostatnią sobotę mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zawody tym razem toczyły się w Chełmie.
Skarbówka i ZUS zapraszają na szkolenia
Skarbówka i ZUS zapraszają na szkolenia Trwają szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu rozliczania się za pośrednictwem Jednolitego Pliku Kontrolnego. Teraz do inicjatywy włączają się również pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łukowie.
Noga z gazu. Zderzenie cysterny z osobówką.
Noga z gazu. Zderzenie cysterny z osobówką. Trudne warunki atmosferyczne zaskoczyły dziś kierowców dojeżdżających do pracy czy na zakupy. Na drodze wojewódzkiej nr 808 w kierunku Wojcieszkowa zderzyły się samochód osobowy marki Toyota oraz cysterna.
Forum Gospodarcze: Nie izolujmy się na Wschód
Forum Gospodarcze: Nie izolujmy się na Wschód Kilkaset osób wzięło udział w XVII Forum Gospodarczym dla Regionu. Coroczne wydarzenie zrzeszające osoby ze świata biznesu i polityki zorganizowane zostało w piątek 8 grudnia w podłukowskich Klimkach.
Zablokują przejście dla pieszych
Zablokują przejście dla pieszych Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach planują zaostrzenie protestu. 15 grudnia będą blokować przejście dla pieszych w tej miejscowości.
Pisali listy w obronie potrzebujących
Pisali listy w obronie potrzebujących Co roku w grudniu obchodzony jest Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International. W Łukowie do akcji tradycyjnie już włączyła się społeczność I Liceum Ogólnokształcącego. Listy pisano też w Szkole Podstawowej nr 4.
Rozmawiali o zagrożeniu czadem
Rozmawiali o zagrożeniu czadem Internat I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki włącza się do kampanii społecznej "Czad i Ogień. Obudź czujność". Inicjatywa ma na celu jak najszersze rozpropagowanie informacji o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Nowe radiowozy dla policjantówSport i profilaktyka w AlejachMieszkanie Plus w Łukowie?Forum Gospodarcze: Nie izolujmy się na WschódRozmawiali o zagrożeniu czademFinał Szlachetnej PaczkiOgólnopolska Olimpiada Logistyczna w „Rolniku”Mikołajkowe warcabyStrażackie awanse i osiągnięciaMikołajkowe karateMikołajki w ŁukowieTrzy złota Pawlikowskiej, dwa Strzyżewskiego

Obejrzyj

Przedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniej

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Wieczór z balladą w Klubie Kamena
Wieczór z balladą w Klubie Kamena
Bogusław Kożuch, autor muzyki i tekstów wokalnych był gościem ostatniego spotkania Klubu Kamena. Artysta swoją twórczość zaprezentował 5 grudnia.amena
Reklamy
Salwy śmiechu z Kabaretem JURKI!
Salwy śmiechu z Kabaretem JURKI!
Już wkrótce do Łukowa zawita jedna z najśmieszniejszych grup kabaretowych. JURKI, bo o nich mowa wystąpią w naszym mieście 21 stycznia. Już dziś można nabywać bilety na to wydarzenie.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: GOŃCZY POLSKI szczeniaki (suczki) do odbioru
Rodowodowe, czarne podpalane SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI ur. 7.10.2017r. po rodzicach polujących (ojciec m.in. Champion Pracy i Champion Polski) - gotowe do odbioru bezpośrednio w hodowli w m. Cibórz ...
Kupię: Zadłużona Działalność Gospodarcza lub Spółka ? US/UKS ...
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 21 Prawa upadłościowego ...
nieruchomości: Sprzedam działkę nad morzem + 2 domki holenderskie z tarasami ...
Sprzedam działkę 800m2 wraz z domkami nad morzem w miejscowości Karwia 200m od morza w urokliwym miejscu nie obstawionym przez sąsiadów itp. Ciche, spokojne i ...
Dam pracę: Praca Kontroler biletów/Rewizor od zaraz
Firma BILETEX Sp z. o.o. Zatrudni:Kontrolerów i Kontrolerki do kontroli biletów w autobusach PKS Łuków Oferujemy: -Umowa o pracę -premię za wyrobienie limitu kontroli WYMAGANIA: -ukończone 21 lat -wykształcenie średnie lub ...
Sprzedam: Promocja! 1000 zł w prezencie na święta!
Rintal Polska, wiodący producent schodów do wnętrz organizuje promocję: 1000 zł w prezencie na Święta na zakup schodów wraz z poręczą i montażem. Skorzystaj z ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
redakcja@lukow24.pl Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. + 48 533 359 160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 575 803 032
reklama@lukow24.pl