Dziś są imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Dzisiaj odwiedziło nas 87 osób   |   Osób online: 53   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 10-06-2016 08:00   |   wyświetleń: 8073

Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodzie

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Przy wysokich temperaturach nie da się podróżować w samochodzie, który nie posiada klimatyzacji.
Sprawna klimatyzacja w Twoim samochodziefoto. Tir-Partner 
Z jednej strony klimatyzacja samochodowa to ogromny komfort, jednak często słyszymy, że jest ona szkodliwa. Jednak poprawne jej użytkowanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, odpowiednia temperatura zwiększa również koncentrację kierowcy. Jak dbać o naszą klimatyzację oraz jak jej używać?

Gdy tylko zauważymy, że przy używaniu klimatyzacji z wentylacji wydobywa się niemiły zapach, bądź parują nam szyby natychmiast musimy interweniować. W tym wypadku należy natychmiast udać się do wyspecjalizowanego serwisu w celu dezynfekcji układu klimatyzacji.

Odpowiednie dbanie o klimatyzację jest ważne, ponieważ mogą się w nich rozmnażać różne bakterie, grzyby i roztocza, które z kolei mogą powodować różne alergiczne reakcje oraz podrażnienia dróg oddechowych. Zapobiec temu można dzięki ozonowaniu auta. Silne działanie utleniające zabija wszelkiego rodzaju wirusy.

Ważne jest również uruchamianie klimatyzacji co tydzień raz na 10 minut. Pomoże to zachować sprawność kompresora.

Zdaniem serwisanta przynajmniej raz w roku (szczególnie przed sezonem letnim) kierowca powinien poddać stan klimatyzacji pod standardowy przegląd, polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego oraz wymianie bądź uzupełnieniu oleju. Warto również sprawdzić szczelność przewodów oraz innych elementów układu klimatyzacji, wymienić filtr kabinowy oraz odgrzybić parownik.

Niejednokrotnie zdarza się jednak, że serwisanci z chęci obniżenia kosztów bądź przyspieszenia usługi nierzetelnie wykonują przegląd, co prowadzić może do poważnych i drogich w naprawie usterek. Dlatego bardzo ważne jest, by zgłaszać się do serwisów dysponujących odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem.

Zapraszamy na przegląd do Serwisu klimatyzacji przy ulicy Łąkowej 4 w Łukowie. Oferujemy najniższe ceny i wysokiej jakości usługi w tym serwis, ozonowanie, odgrzybianie i napełnianie klimatyzacji samochodowej.

„Tir-Partner” Waldemar Niebrzegowski
ul. Łąkowa 4 
21-400 Łuków 
Tel. 25 798 54 82

Komentowane

LLU (2016-06-01 15:15) 111 150   |   zgłoś do usunięcia
cytuję"polegający na uzupełnieniu czynnika chłodzącego" co to za serwis jak piszę takie coś?KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!! nie ma czegoś takiego jak uzupełnianie albo się ma dziurę i czynnik ucieknie albo jej się nie mai nic nie trzeba uzupełniać.ale pewnie i ten serwisant sobie raz na rok uzupełnia w lodówce też czynnik-np freon
bax (2016-06-01 18:56) 118 112   |   zgłoś do usunięcia
Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE
jacolino (2016-06-01 21:01) 119 164   |   zgłoś do usunięcia
Firma ,która od x lat zajmowała się ciężarówkami nagle wzięła się za "serwis" klimatyzacji w osobówkach.Zresztą w naszym pięknym mieście już prawie każdy mechanik nabije klime tylko pózniej jedź se pan do elektryka bo ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa.POWODZENIA.
L (2016-06-01 21:44) 104 110   |   zgłoś do usunięcia
Co to za głupoty ktoś wypisał... uzupełnianie czynnika w samochodzie ? Tak jak pisał LLU albo jest dziura i nie ma czynnika albo jest wszystko ok i jest, poza tym czynnika się nie uzupełnia tylko nabija od nowa, bo ciekawe jakim cudem ktoś jest w stanie stwierdzić ile go brakuje skoro nabija się na wagę... oleju też nie ma możliwości ściągnąć całkiem, jak ktoś nie wie jak wygląda układ klimatyzacji i w jaki sposób działa to niech nie pisze takich głupot i nie wprowadza ludzi w błąd. I to włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut... ciekawe skąd takie dane
lulek (2016-06-04 10:39) 106 169   |   zgłoś do usunięcia
Panowie tego poematu właściciel firmy nawet najprawdopodobniej nie przeczytał od początku do końca,bo to jest publikacja na temat dbania o klimatyzację w samochodzie żywcem ściągnięta i neta przez twórcę tej reklamy.Ja osobiście chętnie bym porozmawiał o układach klimatyzacji w samochodach z właścicielem,bo ja się tym zajmuję na co dzień.
klimatyzacja (2016-06-20 09:18) 101 87   |   zgłoś do usunięcia
Każdy jest taki cwany gdy ma już kilka, bądź kilkanaście lat stażu w branży. Owszem firma zajmowała się i nadal zajmuje się sprzedażą samochodów ciężarowych, dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć działalność w zakresie serwisowania klimatyzacji. Dlatego też zakupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt, oraz zorganizowaliśmy profesjonalne szkolenia w tym zakresie naszej kadry pracowniczej. Mamy i mieliśmy wielu klientów którzy przyjeżdżali już od lokalnych specjalistów u których zazwyczaj czeka się tygodniami na sprawdzenie, bądź naprawę klimatyzacji; u nas odbywa się to praktycznie od ręki. "(...)Podłączyć przewody i wyrwać kasę to każdy potrafi ale naprawić to do PANA ANDRZEJA [LODÓWKI] naCIESZKIWIZNE(...)" Być może większość to praktykuje ale nie u nas, chociażby z jednego prostego powodu, u Pana na Cieszkowiźnie jak już zostało to wspomniane czas oczekiwania na naprawę wynosi ok tygodnia, przy upałach nie każdy może sobie na to pozwolić. "(...)ja nabiłem czynnikiem(200PLN) a klima dalej nie działa(...)" gratuluję Panu który tak drogo kasuje za nabicie klimatyzacji, u nas kosztuje to znacznie mniej!!! "(...)KLIMATYZACJA MA OBIEG ZAMKNIĘTY!!!!(...)" oczywiście ma Pan rację że jest to obieg zamknięty, jednakże nie jesteśmy w przedszkolu żeby pisać o takich oczywistościach. Z drugiej zaś strony doskonale powinien Pan wiedzieć że nie w każdym przypadku cała ilość czynnika musi się ulotnić. Owszem jeśli po podłączeniu urządzeń nie ma czynnika w ogóle to sprawdzamy pod kątem szczelności barwnikiem. "(...)włączanie klimy raz na tydzień przynajmniej na 10 minut(...)" będąc jeszcze klientem naprawy/serwisu klimatyzacji w moim prywatnym samochodzie to zostałem poinformowany że klimatyzację co jakiś czas należy uruchamiać,nawet w zimę. Tak więc co mechanik to pogląd. Ponadto po to jest klimatyzacja w lato aby z niej korzystać i założę się że nie ma takiego użytkownika który wiedząc że ma sprawną klimatyzację, to jej nie użyje. Reasumując, krytykować każdy potrafi, jeden mechanik mówi tak, drugi mówi inaczej i niekoniecznie wiadomo kogo się słuchać, i mówię to z doświadczenia, a nie wyssane z palca. Po prostu pojawiła się nowa konkurencja na okolicznym rynku, która dobrze zaczęła funkcjonować i założę się że posiada jeden z najnowocześniejszych urządzeń do tego typu napraw. Uważam, że niejeden mechanik mógłby się jeszcze czegoś nauczyć od nas. Pozdrawiam i życzę owocnej współpracy!
janaczar (2018-06-23 19:14) 15 19   |   zgłoś do usunięcia
W swoich ASO forda też 99 pln. płace za odgrzybianie, czyszczenie i ogólne sprawdzanie klimy + plus serwis. W ASO mam pewność, że zrobią to raz a porządnie i cały rok spokój.
bunchems (2018-06-25 14:06) 9 35   |   zgłoś do usunięcia
A to promocja czy mają taką stałą cenę? Muszę przed wakacjami skoczyć i zobaczyć, bo nie wyobrażam sobie jechać tyle godzin z niesprawną klimą.
serwisant (2018-06-25 15:29) 11 26   |   zgłoś do usunięcia
Do klimatyzacja No z tym sprawdzeniem klimy barwnikiem to widać wasz profesjonalizm. Bo z kilkuletniego doświadczenia wiem że np. na skraplaczu w gornej częći barwnik sie nie ukaze .A co klijent na to że wpuszczony bedzie czynnik z barwnikiem który pójdzie w powietrze a on za to zapłacić ma? (bo wiemy że nieszczelność rzadko się szybko tym sposobem ujawnia i trzeba troszke pojeżdzic autem a potem wrócić do serwisu i dalej szukać pod UV) .Jako profesjonalny serwis to myślałem że puszczacie azot bądz inny odpowiedni i tani gaz i np. detektorem gazów bądz zwykła woda z mydłem nieszczelnosci szukamy.A z tym szukaniem za pomocą barwnika no cóż....przy uwczesnych cenach czynnika to tak troszke średniowiecze wedłog mnie.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Świąteczny koncert w Łukowie
Świąteczny koncert w Łukowie Olga Szomańska była gwiazdą wieczoru tegorocznego "Koncertu Kolęd i Słodkich Serc" w Łukowie. W sobotę 15 grudnia odbyła się kolejna edycja tego cyklicznego, charytatywnego wydarzenia.
Trzecia w ogólnopolskiej „Poliglotce”
Trzecia w ogólnopolskiej „Poliglotce” Gabrysia Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenki. Co zaśpiewała?
Świąteczne spotkanie w „Kamenie”
Świąteczne spotkanie w „Kamenie” Działający przy ŁOK klub Kamena zaprasza na spotkanie "Na świąteczną nutę". Gościem Zofii Kamoli będzie tym razem gimnastyczna Kornelia Marusiak.
„Będzie kolęda”. Charytatywny koncert w ŁOK
„Będzie kolęda”. Charytatywny koncert w ŁOK Wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK zapraszają na koncert "Będzie kolęda", który zaplanowano na piątek 21 grudnia w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie będzie miało charytatywny charakter.
Mikołajkowy turniej karate
Mikołajkowy turniej karate 170 karateków z powiatu łukowskiego wzięło udział w II Mikołajowym Turnieju Karate Kyokushin Małych Samurajów. Walki toczono w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.
Poranny pożar na Farfaku
Poranny pożar na Farfaku Trzy jednostki straży pożarnej interweniowały przy pożarze, do którego doszło dziś rano na ul. Farfak w Łukowie. W miejscu tym palił się budynek mieszkalny, typu letniak. Istniało zagrożenie wybuchu butli z gazem.
Łukowianki triumfują w Warszawie
Łukowianki triumfują w Warszawie Alicja Dziurdziak i Klaudia Borejko zdobyły pierwsze miejsca podczas muzycznego festiwalu w Warszawie. Śpiewały tam zimowe i świąteczne piosenki.
Inwestycje ZDM na 2019 rok. Co doczeka się realizacji?
Inwestycje ZDM na 2019 rok. Co doczeka się realizacji? Informowaliśmy o planach burmistrza Piotra Płudowskiego na miejskie inwestycje w 2019 roku. Czytelnicy dopytują o pomniejsze remonty, które mają być wykonane na terenie Łukowa. Radni miejscy dostali dokument Zarządu Dróg Miejskich, w którym przeczytać można, co ma zostać wyremontowane w przyszłym roku. Dokument publikujemy i my.
Modernizacja drogi Łuków - Biardy. Będzie spotkanie w sprawie ...
Modernizacja drogi Łuków - Biardy. Będzie spotkanie w sprawie „krajówki” Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne poświęcone planowanej rozbudowie drogi krajowej nr 63 na odcinku Łuków - Biardy. Wnioski z posiedzenia zostaną przeanalizowane przez wykonawcę dokumentacji projektowej, a uzasadnione i zaakceptowane przez GDDKiA zostaną wprowadzone do opracowania.
Złóż życzenia stulatce. „Trójka” zachęca do wysyłania filmów ...
Złóż życzenia stulatce. „Trójka” zachęca do wysyłania filmów Szkoła Podstawowa nr 3 w Łukowie w marcu przyszłego roku obchodzić będzie swoje setne urodziny. Na kilka miesięcy przed wydarzeniem organizatorzy Jubileuszu zapraszają do nagrania krótkich filmów z życzeniami. Zostaną one zmontowane w jeden duży, urodzinowy film.
Potrącenie na przejeździe dla rowerów
Potrącenie na przejeździe dla rowerów Kolejne potrącenie na terenie miasta. Tym razem poszkodowany został 15-letni rowerzysta przejeżdżający swoim jednośladem przez ulicę Dmocha. Do zdarzenia doszło we wtorek 11 grudnia około godz. 15:30.
Kto będzie przewodniczył komisjom Rady Miasta?
Kto będzie przewodniczył komisjom Rady Miasta? Potwierdziły się nieoficjalne przypuszczenia dotyczące przewodniczenia pracom komisji stałych działających przy Radzie Miasta w Łukowie. Szefem Komisji Rewizyjnej będzie Andrzej Skwarek (PiS), a Komisji Finansów przewodniczyć będzie radny Artur Gałach.
Zmiany w dokumentach. Dane kadrowe wyrzucisz już po 10 latach
Zmiany w dokumentach. Dane kadrowe wyrzucisz już po 10 latach Od stycznia zmieni się zakres danych, jakie pracodawca będzie przekazywać do ZUS. Wejście w życie tzw. e-akt oznacza oszczędności dla przedsiębiorców. Najpierw trzeba jednak dostosować programy kadrowo-płacowe do nowych przepisów.
Sesja Rady Powiatu: Jest skład komisji
Sesja Rady Powiatu: Jest skład komisji Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni podzielili się pracą w komisjach. Jak wygląda ten podział? Jakie miejsca przypadły opozycji?
Płudowski przekonuje do budżetu
Płudowski przekonuje do budżetu Rezygnacja z części inwestycji i zastąpienie ich innymi. Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski postanowił przedstawić mieszkańcom proponowane przez siebie poprawki do uchwały budżetowej na 2019 rok. Czy pomysły włodarza zyskają zaufanie radnych 19 grudnia?
Olga Szomańska zaśpiewa kolędy
Olga Szomańska zaśpiewa kolędy Na najbliższą sobotę 15 grudnia zaplanowano "Koncert Kolęd i Słodkich Serc". Gwiazdą tegorocznego charytatywnego wydarzenia będzie piosenkarka Olga Szomańska.
Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta ...
Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta Gminy Krzywda Związana z Prawem i Sprawiedliwością Zofia Mikusek pracować będzie w Gminie Krzywda. Niedawna kandydatka na wójta w Woli Mysłowskiej współpracować będzie z Krzysztofem Wardą, który pokonał w wyborczej dogrywce w Krzywdzie wójta Jerzego Kędrę.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Świąteczny koncert w ŁukowieMikołajkowy turniej karatePoranny pożar na FarfakuBajki o MikołajuRekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogodyRecytowali ks. Jana TwardowskiegoPrezenty dla dzieci i rozświetlenie choinkiDarmowa, mikołajowa taksówkaSeniorzy na balu andrzejkowymAndrzejki dla niepełnosprawnychPomarańczowy Dzień w „Czwórce”

Obejrzyj

Kolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzeniaSukcesy uczniów „Reymonta”Potrącenie na pasach. Jest nagranie z monitoringuOminęła zapory i uderzyła w pociągUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
01
02
03
04
05
06
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.

Prognoza pogody

Mikołajkowy turniej karate
Mikołajkowy turniej karate
170 karateków z powiatu łukowskiego wzięło udział w II Mikołajowym Turnieju Karate Kyokushin Małych Samurajów. Walki toczono w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Mechanika Diagnostyka Elektronika
Mechanika Diagnostyka Elektronika: - wymiana płynów i części eksploatacyjnych, - układy hamulcowe, - zawieszenia, - wymiana rozrządu silnika, - wymiana uszczelki pod głowicą, - remonty główne silników, - układy wydechowe, - diagnostyka komputerowa, - ...
moto: Kupię Toyotę Avensis I i II Yaris Corolle
Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota avensis I lub II Skup Toyota Avensis Zakupię Toyoty Avensis Skup Toyot kupie Toyotę Toyoty Toyot Avensis ...
moto: kupię mercedesa sprintera
Kupię Mercedesa 208 210 308 310 408 410 kaczkę 207 209 307 309 kaczora 407 409 814 817 914 917 124 w124 190 W201 W202 ...
Dam pracę: Fachowa ekipa remontowa
Poszukuję fachowej ekipy remontowej. Do wykonania: ścianki z karton gipsu, sufit kasetonowy, instalacja elektryczna, wymiana parapetów, obsadzenie drzwi, gipsowanie, malowanie. Praca na terenie Łukowa. Kontakt ...
Dam pracę: Kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. Doświadczenie mile widziane. W celu ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje