Dziś są imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Tomasz Goławski  
dodane: 12-04-2019 18:03   |   wyświetleń: 2929

Strajk nauczycieli również na sesji powiatu

Strajk nauczycieli trwa już pięć dni. W poniedziałek w powiecie łukowskim przystąpiło do niego ponad półtora tysiąca nauczycieli i pracowników oświaty. W piątek otrzymaliśmy informację, że część placówek zawiesiło protest. O strajku rozmawiano też na sesji Rady Powiatu Łukowskiego.
Strajk nauczycieli również na sesji powiatufoto. Tomasz Goławski 

23 strajkujące placówki i 16 miejsc, w których zawieszono akcję protestacyjną. Tak wyglądał w piątek 12 kwietnia strajk nauczycieli w części powiatu łukowskiego - tej wchodzącej w struktury Oddziału Łuków Związku Nauczycielstwa Polskiego. Do powyższych zaliczają się wszystkie miejskie placówki oświatowe, szkoły i jednostki edukacyjne prowadzone przez Powiat Łukowski, a także szkoły z gmin Adamów, Serokomla, Stanin i Wojcieszków. W pozostałych gminach funkcjonują oddzielne oddziały ZNP, a w przypadku gminy Trzebieszów tych struktur po prostu nie ma.

W Łukowie w piątek 12 kwietnia w strajku uczestniczyły wszystkie miejskie szkoły i prawie wszystkie przedszkola. Nie strajkowali pracownicy Szkoły Policealnej - Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka oraz niebiorące od początku udziału w akcji protestacyjnej Przedszkole Miejskie nr 7. Ponadto jak udało się ustalić, strajk zawieszono w piątek we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Adamów oraz w większości w gminie Wojcieszków. W tym drugim przypadku strajkowali jedynie nauczyciele Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Wojcieszkowie. Akcji protestacyjnej nie podjęli też w piątek uczniowie szkoły w Zagoździu w gminie Stanin.

Temat strajku nauczycieli podejmowany był też na zorganizowanej w piątek 12 kwietnia sesji Rady Powiatu Łukowskiego. O poszerzenie porządku obrad i przedstawienie dodatkowej informacji w tej sprawie poprosił radny Leszek Świętochowski. Jego pomysł nie zyskał jednak uznania m.in. starosty Dariusza Szustka, który stwierdził że informacja o sytuacji w oświacie i tak zostałaby przedstawiona w jednym z kolejnych punktów.

- Czemu ma to służyć? Jak Rada Powiatu ma pomóc szkołom? Organem który może pomóc w tej sytuacji jest Zarząd. Sytuacja w placówkach podległych powiatowi jest opanowana - zwrócił się w kierunku Świętochowskiego starosta łukowski.

- Uszczupla Pan „radzenie” Radzie Powiatu. Odmawia Pan funkcji kontroli Zarządu Powiatu przez Radę - bronił swojego pomysłu Leszek Świętochowski.

- To niedorzeczność. Zarząd nie ogranicza działań Rady. Jest m.in. powołana Komisja Skarg i Wniosków, działa też Komisja Rewizyjna. Wydzielanie dodatkowego punktu obrad niczemu nie służy - odpowiedział Dariusz Szustek.

Ostatecznie opozycyjny radny wycofał swój wniosek, a w późniejszej części obrad o sytuacji w szkołach mówił dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie Krzysztof Konstanty. W swoim wystąpieniu poinformował on, że do strajku nie przystąpiła m.in. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie, w której nie odbyło się też referendum strajkowe. Konstanty zapewniał także, że bez przeszkód odbyły się egzaminy gimnazjalne w dwóch specjalnych placówkach, których organem prowadzącym jest Powiat: Zespole Placówek w Łukowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baczkowie. Po przedstawieniu informacji szefa PZO, głos zabrał m.in. radny Zbigniew Zemło, który zapytał czy istnieje możliwość wypłacania nauczycielom pieniędzy w czasie trwania protestu.

- Zastanawialiśmy się nad tym - odpowiedział starosta Dariusz Szustek.

- Z takim pismem zwrócił się do nas Prezes ZNP w Stoczku Łukowskim, otrzymując jednak negatywną informację, ponieważ Regionalna Izba Obrachunkowa kwestionuje możliwość wypłacania nauczycielom wynagrodzenia za czas strajku. Gdy będzie taka możliwość prawna, Zarząd Powiatu pochyli się nad tym - dodał.

Z tym stanowiskiem nie zgodzili się radni opozycyjni. Głos ponownie zabrał Leszek Świętochowski, który zaapelował o wystosowanie przez Zarząd Powiatu apelu do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o wygospodarowanie dodatkowych środków na edukację i na pensje dla nauczycieli.

- Mówienie, że wynagrodzeń nie będzie, służy jedynie eskalacji konfliktu, a nie jego łagodzeniu - stwierdził.

Tematy związane ze strajkiem nauczycieli i pracowników pedagogicznych pojawiły się jeszcze kilkukrotnie na powiatowej sesji. Krzysztof Fornal poprosił, aby nie sugerować się opinią RIO z Krakowa w kontekście wynagrodzeń dla protestujących, lecz zwrócić z zapytaniem do Izby z Lublina. Oryginalnie dyskusję podsumował natomiast Leszek Świętochowski prosząc, by działania prowadzone przez Powiat nie skończyły się - tu cytat - „unicestwieniem biologicznym nauczycieli”.

Strajk nauczycieli wciąż trwa. Kolejne liczby i statystyki z nim związane będą znane w poniedziałek. Wtedy też rozpoczną się egzaminy ośmioklasistów. W samym tylko Łukowie pisać je będzie 300 osób.


Komentowane

czytelnik (2019-04-12 18:16) 15 5   |   zgłoś do usunięcia
Jacy troskliwi peeselowcy,jak troszcza się o nauczycieli,a przez osiem lat siedzieli cichutko,place zamrozili i mieli spokój.Czy to nie jest hipokryzja.
aaaa. (2019-04-12 21:39) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Niech zapłaci ZNP to logiczne
izba (2019-04-12 23:21) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa odpowiedziała w ten sposób na pytanie burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Jak czytamy na portalu wp.pl, zgodnie ze stanowiskiem Izby: "protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy".
Nn (2019-04-13 09:42) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Uważam że Zarząd powinien przychylić się do prośby związku , przecież Panowie Starostowie to czynni nauczyciele.
Janusz (2019-04-13 09:45) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
Nauczyciele nie macie honoru.
Jj (2019-04-13 10:11) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
Każdy strajk to porażka rządzących nie zależnie kto władze sprawuje.
zuza (2019-04-13 12:13) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Zmienić zupełnie system .Niech pracują 8 godzin dziennie w szkole sprawdzają klasówki sprawdziany,zeszyty. Niech bardziej się przyłożą do nauki dzieci żeby rodzice nie musieli płacić za korepetycje,bo to co się teraz dzieje to woła o pomstę.Rok urlopu na poratowanie zdrowia??????????Dlaczego inne zawody nie mogą z tego skorzystać? Tylko panie nauczycielki takie przemęczone? Po 4 godzinach dziennie?
Marek (2019-04-13 12:47) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Co co najbardziej nie lubią nauczycieli i na nich narzekają to są po prostu tumany gląby co w szkole nie uczyli się i zbierali same zle oceny przez to mieli problemy w domu itp i dlatego taka nienawiść do nauczycieli. No cóż głąbami całe byliście i będziecie. Haha
nauczycielka (2019-04-13 13:26) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
związki nasze zmusiły nas do strajku a teraz kto nam zapłaci. chodziło o blokadę egzaminów i co nic.
qwerty (2019-04-13 14:08) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Tacy "nauczyciele" jak nauczycielka nie powinni być nauczycielami. Czy zastanowiła się ta nauczycielka nad tym co pisze?
mieszkaniec- (2019-04-13 15:41) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
Dobrze napisała,bo ma sumienie i gryzie ja ,że odeszła od dzieci.Tak jak w piosence -dzis prawdziwych cyganów już nie ma,a nauczycieli,może ,że nie ma- są prawdziwi ,ale ich mało.Widać to gołym okiem jak uciekaja do polityki,nie trzeba daleko szukac.Tu się za nic nie odpowiada,mało robi ,a kasa owszem owszem.
Triki (2019-04-13 15:55) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ja nie rozumiem jak można domagać się podwyżki grupowo, przecież to są różni ludzie i pewnie są tacy którzy zasługują ale i tacy którzy są słabi i nie zasługują. Jeżeli ja chcę podwyżkę to kieruje wniosek do przełożonego i odpowiedni ludzie analizują czy mi się nalezy i czy na to zasluguję a tu wszyscy chcą zaczerpnąć z koryta. Przypominam, to my zwykli ludzie się na to składamy w podatkach.
Psl (2019-04-13 15:57) 3 10   |   zgłoś do usunięcia
Były 4 podwyżki dla nauczycieli w 1 kadencji popsl. Łącznie ponad 30% wzrosły wtedy pensje. Teraz ile wzrosły? 5 czy 7 procent? Tyle co prawie inflacja czyli realnie? Była podwyżka czy nie? Koszty koszty
tak (2019-04-13 17:56) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Chyba ,że peeselowcy i peowcy dostali,bo nauczyciele to nie.Oszukiwac to możesz,ale nie nas.Widzieliscie tylko swoje kieszenie ,a nie społeczenstwa.
Do: nauczycielka (2019-04-13 18:24) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Co za bzdury Pani pisze... Nikt nikogo nie zmusza, to świadoma decyzja każdego z nas. Co więcej niektórzy n-le zrzeszeni w ZNP nie strajkują... wstyd...
nauczycielka (2019-04-13 20:38) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
ten co mnie poucza niech ma trochę pokory bo wpuściliście nas w maliny . miało być szybko i po krzyku, a co wychodzi ?
Jj (2019-04-14 07:31) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Strajk jest do odwołania i każdy ma tę świadomość. Nikt nie jest jasnowidzem ile potrwa. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
Pan starszy z peeselu (2019-04-14 09:25) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
to może i na gnoju się zna ale na edukacji to niekoniecznie. Właśnie nie płacenie za strajk spowoduje wygaszanie się automatycznie strajku.Można kozaczyć a rachunki płacić trzeba. Pozdrawiają pana starszego rolnicy z zachodnio pomorskiego , tam było się wyżywać intelektualnie od oświaty łukowskiej wara peeselowski zaprzańcu.
izba (2019-04-14 11:24) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa odpowiedziała w ten sposób na pytanie burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Jak czytamy na portalu wp.pl, zgodnie ze stanowiskiem Izby: "protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy".
Kiki (2019-04-14 11:41) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Za robotę się brać nieroby a nie strajkować .Jak mało płacą to zawsze moźna na zachóď pojechać zarobić sezon szparagów właśnie się rozpoczoł
zuza (2019-04-14 12:34) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Co niektórzy to nawet nie potrafią korepetycji udzielić z przedmiotu którego uczą w szkole. Przekonałam się o tym sama. To co oni nauczą w szkole?????????Szkoda gadać .Dzisiej to żadni nauczyciele
ogórek (2019-04-14 14:29) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
dużo dzieci jeździ na korepetycje do Siedlec i Lublina. niestety są duże braki w naszym nauczaniu. i to dopiero daje wyniki. taka jest prawda!
rodzic (2019-04-14 18:01) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Brać się do pracy to bedzie najlepszy wybór,a nie popierac tych co jatrza i nic nie robią tylko slizgają się na dużej kasie ze składek nauczycielskich i podatnika pieniędzy.Niech nasze dzieci zdobywaja wiedze,a nie siedza w domach bo takie widzimisie maja prezesi ZNP i ich lewackie zaplecze polityczne.SZCZEGOLNIE MŁODZI NAUCZYCIELE POWKAZAC,ŻE ZALEŻY IM NA PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ,NIE DAJCIE SIE PROWOKOWAC NA DALSZE STRAJKI BO DOSTALIŚCIE JUZ DUŻĄ CZĘSC TEGO CZEGO CHCIELIŚCIE, wIĘKSZOŚĆ RODZICÓW NA PEWNO JUŻ MA DOSYĆ TEGO LEWACKIEGO BAŁAGANU.
Voldemort (2019-04-14 20:39) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli chodzi o struktury ZNP w gm. Trzebieszów, to są, ale raczkujące po dewastacji. Strajk jest krzykiem środowiskami i walką o godność oraz honor. Nauczyciele mają dosyć takiego traktowania przez rząd, samorząd, rodziców i dyrektorów. Dosyć! Nie myślcie trolle, że chodzi tylko o pieniądze.
Kaśka (2019-04-14 20:41) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
kiepski ten strajk kosztem dzieci one są zakładnikami - żywe tarcze działaczy ZNP
Łukowianin (2019-04-15 06:47) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
Jestem ojcem 8 klasisty w związku ze strajkiem dzieci nie miały okazji dobrze przygotować się do egzaminu, niestety winą trzeba obarczyć nauczycieli! Można strajkować w inny sposób!
matka (2019-04-15 07:40) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
dzieci -żywe tarcze działaczy ZNP to jest smutne!
z zapisków strajkującej nauczycielki (2019-04-15 07:53) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Jestem przekonana, że egzaminy nie powinny się teraz odbyć: jest za duży stres dla dzieci, chaos i zamieszanie. Naprawdę rozumiem tych, którzy będą egzaminować, ale przez nich tracimy. Żeby strajk miał sens, to egzaminów nie powinno być. Strajk powinien być uciążliwy. A tak idzie jasny sygnał: nie jesteśmy tacy groźni, jak straszymy. Przystajemy na warunki rządu. Teraz jest czas na nauczycielską lojalność. Może zamiast egzaminów, lepszy byłby konkurs świadectw?
emeryt (2019-04-15 08:30) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
W latach osiemdziesiątych za Solidarności jak ktoś chciał pracować to nie wpuszczono go do zakładu ale płacono wszystkim za czs strajku także. No tak, ale tamte strajki były słuszne.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Trzy strażackie wyjazdy
Trzy strażackie wyjazdy Trzy wyjazdy zanotowali strażacy we wtorek 16 kwietnia. Dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru traw, a raz do zdarzenia drogowego
Kreatywne Targi już po raz trzeci
Kreatywne Targi już po raz trzeci Już po raz trzeci w Łukowie zorganizowane zostały Targi Kreatywnych Kobiet. Tym razem panie ze stowarzyszenia o tej samej nazwie przygotowały dla mieszkańców ponad 40 stoisk głównie z wyrobami, produktami, lub usługami.
Pechowa porażka Orląt Łuków
Pechowa porażka Orląt Łuków Mogło być 1:1, a skończyło się 0:2. To wynik ostatniego spotkania czwartoligowej drużyny Orląt Łuków z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Sytuacja łukowian w tabeli zaczyna robić się nieciekawa.
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia "Moim marzeniem jest, żeby zobaczyć, jak Maja porusza samodzielnie nogami bez wysiłku" - mówi Magdalena Przegalińska, mama 11-letniej Mai, która od urodzenia choruje na SMA. Teraz dziewczynka czeka na kwalifikację do przyjęcia innowacyjnego leku, który może zatrzymać postęp choroby.
ZS nr 2 na podium
ZS nr 2 na podium W Parczewie odbył się finał rejonu w piłce nożnej chłopców. Najlepsi okazali się uczniowie ZSP z Radzynia Podlaskiego, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 w Łukowie.
Niedziela Palmowa z Jarmarkiem
Niedziela Palmowa z Jarmarkiem W ostatnia niedzielę w Łukowie odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Nie zabrakło na nim wystawców ze świątecznymi ciastami, wędlinami czy stroikami.
Zapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich Orląt
Zapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich Orląt W ostatni weekend w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Działające na terenie powiatu łukowskiego kluby wracają z tych zawodów z jednym medalem.
Sztuka i kuchnia żydowska w ŁOK
Sztuka i kuchnia żydowska w ŁOK Na początku kwietnia w Łukowie odbywały się II Dni Kultury Żydowskiej. W ramach tego wydarzenia mieszkańcy miasta mogli zapoznać się z kulturą, sztuką oraz kuchnią Izraela.
Zarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje ...
Zarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w Swarzędzu Sześć medali - w tym trzy złote - wywalczyli zawodnicy KSW Łuków na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule full contact. Zawody rozegrano w ostatni weekend w Swarzędzu.
ŁOK chce zmienić logo
ŁOK chce zmienić logo Do 30 kwietnia można nadsyłać prace graficzne - projekt nowego logotypu Łukowskiego Ośrodka Kultury. Placówka chce zmienić swoją identyfikację wizualną, a w przyszłości przenieść część swojej działalności do budynku dworca kolejowego w Łukowie. W przyszłości w tym miejscu miałaby powstać nowa sala widowiskowa.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Zderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka JezusaCiężarowy memoriał niedaleko Lublina. Są medaleKolejny POZ po remoncie

Obejrzyj

Wiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesji

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje