Dziś są imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Tomasz Goławski  
dodane: 12-04-2019 18:03   |   wyświetleń: 3225

Strajk nauczycieli również na sesji powiatu

Strajk nauczycieli trwa już pięć dni. W poniedziałek w powiecie łukowskim przystąpiło do niego ponad półtora tysiąca nauczycieli i pracowników oświaty. W piątek otrzymaliśmy informację, że część placówek zawiesiło protest. O strajku rozmawiano też na sesji Rady Powiatu Łukowskiego.
Strajk nauczycieli również na sesji powiatufoto. Tomasz Goławski 

23 strajkujące placówki i 16 miejsc, w których zawieszono akcję protestacyjną. Tak wyglądał w piątek 12 kwietnia strajk nauczycieli w części powiatu łukowskiego - tej wchodzącej w struktury Oddziału Łuków Związku Nauczycielstwa Polskiego. Do powyższych zaliczają się wszystkie miejskie placówki oświatowe, szkoły i jednostki edukacyjne prowadzone przez Powiat Łukowski, a także szkoły z gmin Adamów, Serokomla, Stanin i Wojcieszków. W pozostałych gminach funkcjonują oddzielne oddziały ZNP, a w przypadku gminy Trzebieszów tych struktur po prostu nie ma.

W Łukowie w piątek 12 kwietnia w strajku uczestniczyły wszystkie miejskie szkoły i prawie wszystkie przedszkola. Nie strajkowali pracownicy Szkoły Policealnej - Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka oraz niebiorące od początku udziału w akcji protestacyjnej Przedszkole Miejskie nr 7. Ponadto jak udało się ustalić, strajk zawieszono w piątek we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Adamów oraz w większości w gminie Wojcieszków. W tym drugim przypadku strajkowali jedynie nauczyciele Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Wojcieszkowie. Akcji protestacyjnej nie podjęli też w piątek uczniowie szkoły w Zagoździu w gminie Stanin.

Temat strajku nauczycieli podejmowany był też na zorganizowanej w piątek 12 kwietnia sesji Rady Powiatu Łukowskiego. O poszerzenie porządku obrad i przedstawienie dodatkowej informacji w tej sprawie poprosił radny Leszek Świętochowski. Jego pomysł nie zyskał jednak uznania m.in. starosty Dariusza Szustka, który stwierdził że informacja o sytuacji w oświacie i tak zostałaby przedstawiona w jednym z kolejnych punktów.

- Czemu ma to służyć? Jak Rada Powiatu ma pomóc szkołom? Organem który może pomóc w tej sytuacji jest Zarząd. Sytuacja w placówkach podległych powiatowi jest opanowana - zwrócił się w kierunku Świętochowskiego starosta łukowski.

- Uszczupla Pan „radzenie” Radzie Powiatu. Odmawia Pan funkcji kontroli Zarządu Powiatu przez Radę - bronił swojego pomysłu Leszek Świętochowski.

- To niedorzeczność. Zarząd nie ogranicza działań Rady. Jest m.in. powołana Komisja Skarg i Wniosków, działa też Komisja Rewizyjna. Wydzielanie dodatkowego punktu obrad niczemu nie służy - odpowiedział Dariusz Szustek.

Ostatecznie opozycyjny radny wycofał swój wniosek, a w późniejszej części obrad o sytuacji w szkołach mówił dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie Krzysztof Konstanty. W swoim wystąpieniu poinformował on, że do strajku nie przystąpiła m.in. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie, w której nie odbyło się też referendum strajkowe. Konstanty zapewniał także, że bez przeszkód odbyły się egzaminy gimnazjalne w dwóch specjalnych placówkach, których organem prowadzącym jest Powiat: Zespole Placówek w Łukowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baczkowie. Po przedstawieniu informacji szefa PZO, głos zabrał m.in. radny Zbigniew Zemło, który zapytał czy istnieje możliwość wypłacania nauczycielom pieniędzy w czasie trwania protestu.

- Zastanawialiśmy się nad tym - odpowiedział starosta Dariusz Szustek.

- Z takim pismem zwrócił się do nas Prezes ZNP w Stoczku Łukowskim, otrzymując jednak negatywną informację, ponieważ Regionalna Izba Obrachunkowa kwestionuje możliwość wypłacania nauczycielom wynagrodzenia za czas strajku. Gdy będzie taka możliwość prawna, Zarząd Powiatu pochyli się nad tym - dodał.

Z tym stanowiskiem nie zgodzili się radni opozycyjni. Głos ponownie zabrał Leszek Świętochowski, który zaapelował o wystosowanie przez Zarząd Powiatu apelu do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o wygospodarowanie dodatkowych środków na edukację i na pensje dla nauczycieli.

- Mówienie, że wynagrodzeń nie będzie, służy jedynie eskalacji konfliktu, a nie jego łagodzeniu - stwierdził.

Tematy związane ze strajkiem nauczycieli i pracowników pedagogicznych pojawiły się jeszcze kilkukrotnie na powiatowej sesji. Krzysztof Fornal poprosił, aby nie sugerować się opinią RIO z Krakowa w kontekście wynagrodzeń dla protestujących, lecz zwrócić z zapytaniem do Izby z Lublina. Oryginalnie dyskusję podsumował natomiast Leszek Świętochowski prosząc, by działania prowadzone przez Powiat nie skończyły się - tu cytat - „unicestwieniem biologicznym nauczycieli”.

Strajk nauczycieli wciąż trwa. Kolejne liczby i statystyki z nim związane będą znane w poniedziałek. Wtedy też rozpoczną się egzaminy ośmioklasistów. W samym tylko Łukowie pisać je będzie 300 osób.


Komentowane

czytelnik (2019-04-12 18:16) 16 5   |   zgłoś do usunięcia
Jacy troskliwi peeselowcy,jak troszcza się o nauczycieli,a przez osiem lat siedzieli cichutko,place zamrozili i mieli spokój.Czy to nie jest hipokryzja.
aaaa. (2019-04-12 21:39) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Niech zapłaci ZNP to logiczne
izba (2019-04-12 23:21) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
Krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa odpowiedziała w ten sposób na pytanie burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Jak czytamy na portalu wp.pl, zgodnie ze stanowiskiem Izby: "protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy".
Nn (2019-04-13 09:42) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Uważam że Zarząd powinien przychylić się do prośby związku , przecież Panowie Starostowie to czynni nauczyciele.
Janusz (2019-04-13 09:45) 15 9   |   zgłoś do usunięcia
Nauczyciele nie macie honoru.
Jj (2019-04-13 10:11) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Każdy strajk to porażka rządzących nie zależnie kto władze sprawuje.
zuza (2019-04-13 12:13) 12 17   |   zgłoś do usunięcia
Zmienić zupełnie system .Niech pracują 8 godzin dziennie w szkole sprawdzają klasówki sprawdziany,zeszyty. Niech bardziej się przyłożą do nauki dzieci żeby rodzice nie musieli płacić za korepetycje,bo to co się teraz dzieje to woła o pomstę.Rok urlopu na poratowanie zdrowia??????????Dlaczego inne zawody nie mogą z tego skorzystać? Tylko panie nauczycielki takie przemęczone? Po 4 godzinach dziennie?
Marek (2019-04-13 12:47) 12 20   |   zgłoś do usunięcia
Co co najbardziej nie lubią nauczycieli i na nich narzekają to są po prostu tumany gląby co w szkole nie uczyli się i zbierali same zle oceny przez to mieli problemy w domu itp i dlatego taka nienawiść do nauczycieli. No cóż głąbami całe byliście i będziecie. Haha
nauczycielka (2019-04-13 13:26) 12 16   |   zgłoś do usunięcia
związki nasze zmusiły nas do strajku a teraz kto nam zapłaci. chodziło o blokadę egzaminów i co nic.
qwerty (2019-04-13 14:08) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Tacy "nauczyciele" jak nauczycielka nie powinni być nauczycielami. Czy zastanowiła się ta nauczycielka nad tym co pisze?
mieszkaniec- (2019-04-13 15:41) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Dobrze napisała,bo ma sumienie i gryzie ja ,że odeszła od dzieci.Tak jak w piosence -dzis prawdziwych cyganów już nie ma,a nauczycieli,może ,że nie ma- są prawdziwi ,ale ich mało.Widać to gołym okiem jak uciekaja do polityki,nie trzeba daleko szukac.Tu się za nic nie odpowiada,mało robi ,a kasa owszem owszem.
Triki (2019-04-13 15:55) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja nie rozumiem jak można domagać się podwyżki grupowo, przecież to są różni ludzie i pewnie są tacy którzy zasługują ale i tacy którzy są słabi i nie zasługują. Jeżeli ja chcę podwyżkę to kieruje wniosek do przełożonego i odpowiedni ludzie analizują czy mi się nalezy i czy na to zasluguję a tu wszyscy chcą zaczerpnąć z koryta. Przypominam, to my zwykli ludzie się na to składamy w podatkach.
Psl (2019-04-13 15:57) 6 18   |   zgłoś do usunięcia
Były 4 podwyżki dla nauczycieli w 1 kadencji popsl. Łącznie ponad 30% wzrosły wtedy pensje. Teraz ile wzrosły? 5 czy 7 procent? Tyle co prawie inflacja czyli realnie? Była podwyżka czy nie? Koszty koszty
tak (2019-04-13 17:56) 12 3   |   zgłoś do usunięcia
Chyba ,że peeselowcy i peowcy dostali,bo nauczyciele to nie.Oszukiwac to możesz,ale nie nas.Widzieliscie tylko swoje kieszenie ,a nie społeczenstwa.
Do: nauczycielka (2019-04-13 18:24) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Co za bzdury Pani pisze... Nikt nikogo nie zmusza, to świadoma decyzja każdego z nas. Co więcej niektórzy n-le zrzeszeni w ZNP nie strajkują... wstyd...
nauczycielka (2019-04-13 20:38) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
ten co mnie poucza niech ma trochę pokory bo wpuściliście nas w maliny . miało być szybko i po krzyku, a co wychodzi ?
Jj (2019-04-14 07:31) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Strajk jest do odwołania i każdy ma tę świadomość. Nikt nie jest jasnowidzem ile potrwa. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
Pan starszy z peeselu (2019-04-14 09:25) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
to może i na gnoju się zna ale na edukacji to niekoniecznie. Właśnie nie płacenie za strajk spowoduje wygaszanie się automatycznie strajku.Można kozaczyć a rachunki płacić trzeba. Pozdrawiają pana starszego rolnicy z zachodnio pomorskiego , tam było się wyżywać intelektualnie od oświaty łukowskiej wara peeselowski zaprzańcu.
izba (2019-04-14 11:24) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa odpowiedziała w ten sposób na pytanie burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Jak czytamy na portalu wp.pl, zgodnie ze stanowiskiem Izby: "protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy".
Kiki (2019-04-14 11:41) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Za robotę się brać nieroby a nie strajkować .Jak mało płacą to zawsze moźna na zachóď pojechać zarobić sezon szparagów właśnie się rozpoczoł
zuza (2019-04-14 12:34) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Co niektórzy to nawet nie potrafią korepetycji udzielić z przedmiotu którego uczą w szkole. Przekonałam się o tym sama. To co oni nauczą w szkole?????????Szkoda gadać .Dzisiej to żadni nauczyciele
ogórek (2019-04-14 14:29) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
dużo dzieci jeździ na korepetycje do Siedlec i Lublina. niestety są duże braki w naszym nauczaniu. i to dopiero daje wyniki. taka jest prawda!
rodzic (2019-04-14 18:01) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Brać się do pracy to bedzie najlepszy wybór,a nie popierac tych co jatrza i nic nie robią tylko slizgają się na dużej kasie ze składek nauczycielskich i podatnika pieniędzy.Niech nasze dzieci zdobywaja wiedze,a nie siedza w domach bo takie widzimisie maja prezesi ZNP i ich lewackie zaplecze polityczne.SZCZEGOLNIE MŁODZI NAUCZYCIELE POWKAZAC,ŻE ZALEŻY IM NA PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ,NIE DAJCIE SIE PROWOKOWAC NA DALSZE STRAJKI BO DOSTALIŚCIE JUZ DUŻĄ CZĘSC TEGO CZEGO CHCIELIŚCIE, wIĘKSZOŚĆ RODZICÓW NA PEWNO JUŻ MA DOSYĆ TEGO LEWACKIEGO BAŁAGANU.
Voldemort (2019-04-14 20:39) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli chodzi o struktury ZNP w gm. Trzebieszów, to są, ale raczkujące po dewastacji. Strajk jest krzykiem środowiskami i walką o godność oraz honor. Nauczyciele mają dosyć takiego traktowania przez rząd, samorząd, rodziców i dyrektorów. Dosyć! Nie myślcie trolle, że chodzi tylko o pieniądze.
Kaśka (2019-04-14 20:41) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
kiepski ten strajk kosztem dzieci one są zakładnikami - żywe tarcze działaczy ZNP
Łukowianin (2019-04-15 06:47) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Jestem ojcem 8 klasisty w związku ze strajkiem dzieci nie miały okazji dobrze przygotować się do egzaminu, niestety winą trzeba obarczyć nauczycieli! Można strajkować w inny sposób!
matka (2019-04-15 07:40) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
dzieci -żywe tarcze działaczy ZNP to jest smutne!
z zapisków strajkującej nauczycielki (2019-04-15 07:53) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Jestem przekonana, że egzaminy nie powinny się teraz odbyć: jest za duży stres dla dzieci, chaos i zamieszanie. Naprawdę rozumiem tych, którzy będą egzaminować, ale przez nich tracimy. Żeby strajk miał sens, to egzaminów nie powinno być. Strajk powinien być uciążliwy. A tak idzie jasny sygnał: nie jesteśmy tacy groźni, jak straszymy. Przystajemy na warunki rządu. Teraz jest czas na nauczycielską lojalność. Może zamiast egzaminów, lepszy byłby konkurs świadectw?
emeryt (2019-04-15 08:30) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
W latach osiemdziesiątych za Solidarności jak ktoś chciał pracować to nie wpuszczono go do zakładu ale płacono wszystkim za czs strajku także. No tak, ale tamte strajki były słuszne.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” ...
Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców na spotkanie w poniedziałek 24 czerwca godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie (ul. Konarskiego 3).
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - ...
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - latkę zostawiła w rozgrzanym aucie  Przypadkowi przechodnie powiadomili policjantów o dwójce dzieci pozostawionych w upalny dzień w zaparkowanym samochodzie. Mundurowi otworzyli auto i zabrali dzieci w zacienione, przewiewne miejsce.
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz!
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz! Już od poniedziałku 17 czerwca salon optyczny Okularium przygotował super ofertę na zakup okularów korekcyjnych. Rozpoczynają się wakacje i warto przed urlopem zaopatrzyć swoje oczy w okulary, w których będziesz dobrze widział w każdych warunkach. Tym razem oferta skierowana jest do osób wymagających korekcji wzroku, ale jednocześnie chcących zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” ...
 Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach w składzie: Julia Szczygielska z kl. IV, Tatiana Pieniak z klasy V, Magdalena Wysokińska z klasy VI oraz Iga Kasak z klasy VI reprezentowała gminę Łuków w finale konkursu wiedzy prewencyjnej ?Jestem Bezpieczny? i zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny była pedagog Edyta Łukasik.
Badali motyle z rezerwatu Jata
Badali motyle z rezerwatu Jata Uczennice łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory.
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską ...
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską Kartą Mieszkańca mniej zapłacisz za bilety Łukowska Karta Mieszkańca, o którą można już występować do Urzędu Miasta, zapewnia zniżki w opłatach za baseny letnie przy ul. Browarnej w Łukowie, a także tańsze korzystanie z kajaków nad zalewem Zimna Woda, który ma być dostępny dla kąpiących się od 29 czerwca.
Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK
 Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK PCK zaprasza młodych łukowian do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 20 osób z Łukowa i okolicy między 15 a 29 rokiem życia. Niżej podajemy telefony kontaktowe do organizatorów.
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują mężczyzny, który w maju ukradł z jednego ze sklepów artykuły spożywcze i kosmetyki. Sprawcę przestępstwa nagrała kamera sklepowa. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Motocykl rozpadł się po zderzeniu
Motocykl rozpadł się po zderzeniu Mandat i punkty karne to konsekwencje jakie poniósł 28-letni motocyklista z gminy Stanin. Przewrócił się na jezdni i uderzył w jadącą z przeciwka toyotę. Siła uderzenia była tak duża, że jednoślad rozpadł się na części. Na szczęście motocyklista doznał tylko niegroźnych urazów.
Wpadł z haszyszem
Wpadł z haszyszem Prawie kilogram haszyszu zabezpieczyli łukowscy kryminalni. Taką ilość narkotyków funkcjonariusze znaleźli w domu 31-latka.
Zderzenie auta z łosiem
Zderzenie auta z łosiem O dużym szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, którzy podróżując volkswagenem zderzyli się z łosiem. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Na szczęście kierowca i pasażer auta doznali niegroźnych urazów.
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Drożdżak. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów 44-letnia pasażerka peugeota doznała obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.
Druhowie będą ze sobą rywalizować
Druhowie będą ze sobą rywalizować Na niedzielę, 16 czerwca zaplanowano X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu pow. łukowskiego.
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie ...
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie Do 10 czerwca będą prowadzony będzie nabór uczestników - mężczyzn do projektu "Klub Seniora w Łukowie".
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie ...
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie  Na początku przyszłego tygodnia będzie trudniej jeździć pod tunelem na ulicy Międzyrzeckiej.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ruszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w Muzeum

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Najbliższe wydarzenia
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Łukowski Ośrodek Kultury organizuje w sobotę 8 czerwca w Kinie Łuków oraz w Parku Miejskim ?Festiwal Kultury Ukraińskiej".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Prognoza pogody

Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje