Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Tomasz Goławski  / Magda Oknińska
dodane: 18-04-2019 13:46   |   wyświetleń: 3779

Strajk nauczycieli traci na sile

Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Strajk nauczycieli traci na silefoto. Tomasz Goławski 
Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Protestujący początkowo domagali się od rządu wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o kwotę 1000 zł brutto, natomiast teraz ich głównym postulatem jest wzrost wypłat o 30 procent, rozłożony na dwie tury. Nauczyciele domagają też zwiększenia nakładów na oświatę z budżetu państwa, zmiany ścieżki awansu i zmiany oceny pracy nauczycieli.

Strajk maleje

Strajk początkowo mający miejsce niemal we wszystkich placówkach oświatowych w powiecie łukowskim, zaczyna jednak tracić na sile. Zgodnie z informacjami posiadanymi na początek Wielkiego Tygodnia, 15 kwietnia nie strajkowały wszystkie szkoły w gminie Adamów oraz w gminie Wojcieszków, a w gminie Łuków śladem tym poszły placówki z Dąbia i Gołąbek.

Z kolei w gminie Krzywda zawieszono strajk w Szkole Podstawowej w Radoryżu Smolanym, w Zespole Szkół w Okrzei i Zespole Szkół w Woli Okrzejskiej. Nie strajkuje także Zespół Szkół w Fiukówce, który wcale nie przystąpił do strajku. Strajk trwa w szkołach w Krzywdzie, Radoryżu Kościelnym i Hucie Dąbrowie.

W przypadku gminy Stanin nie strajkują Zespół Szkół w Zagoździu i Zespół Szkół w Tuchowiczu. Pozostałe szkoły: Zespół Szkół w Staninie, szkoły podstawowe w Jeleńcu, Sarnowie, Jonniku, Zastawiu kontynuują strajk. W mieście i gminie Stoczek Łukowski protest zawiesiły dwie szkoły - Zespół Oświatowy w Kisielsku i Szkoła Podstawowa w Kamionce. Reszta placówek wciąż prowadzi akcję protestacyjną.

W gminie Wola Mysłowska nauczyciele w Szkole Podstawowej w Lisikierzu strajkowali tylko jeden dzień i zawiesili protest we wtorek, 9 kwietnia. Pozostałe placówki z tej gminy nie strajkują od piątku, 12 kwietnia. Od początku nie strajkował natomiast mieszczący się na terenie tej gminy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie.

Sytuacja w Łukowie

Protest wciąż trwa w szkołach podstawowych w Łukowie oraz w prawie wszystkich miejskich przedszkolach. Protestu nie podjęła od początku „Szczęśliwa Siódemka”. Tam gdzie strajk się odbywa, nie odbywają się natomiast zajęcia lekcyjne. Uczniowie, którzy przychodzą do szkoły mają zorganizowane zajęcia opiekuńcze z nauczycielami, którzy nie wyrazili chęci udziału w strajku. Bez większych problemów odbyły się też egzaminy gimnazjalne i testy ośmioklasistów. Teraz jednak przyszedł czas na wystawianie ocen dla maturzystów.

Szkoły średnie rezygnują

I właśnie z powodu maturzystów strajk zawiesiły wszystkie szkoły średnie działające w Łukowie: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego oraz Zespół Szkół nr 3 im. W. Reymonta. W szkołach tych muszą odbyć się klasyfikacyjne rady pedagogicznie, dopuszczające uczniów do egzaminu dojrzałości. Jeśli nauczyciele nie wystawią im ocen, nikt nie zostanie dopuszczony do matury i nie będzie mógł brać udziału w procesie rekrutacji na studia.

Poza szkołami średnimi w Łukowie jako pierwsze akcję protestacyjną zawiesiło Medyczne Studium Zawodowe. Z placówek podległych Powiatowemu Zespołu Oświatowemu nie strajkują natomiast pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie. W środę 17 kwietnia pojawiła się informacja, że ze strajku rezygnuje też Zespół Placówek w Łukowie. Jednostka ta opublikowała na swoim profilu na Facebooku komunikat:

- Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Rodzicom za wsparcie i zrozumienie w trudnych dla Państwa, dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników dniach strajku. Rozumiejąc w pełni potrzeby dzieci postanowiliśmy zmienić formę strajku i prowadzić zajęcia zgodnie z planem. Zapraszamy wszystkich uczniów i wychowanków na zajęcia od 24 kwietnia 2019 r. - czytamy.

Czy po radach klasyfikacyjnych strajk zostanie wznowiony?


Komentowane

nnn (2019-04-18 14:02) 29 19   |   zgłoś do usunięcia
Czas najwyższy to zakończyć bo wprowadzono wystarczającą dezorganizację w życiu uczniów i rodziców. Nauczyciele dużo macie a nie potraficie tego docenić: zarobki wcale nie najniższe, liczne przywileje, dużo wolnego-nie przesadzajcie!
Miejsce w szeregu (2019-04-18 14:17) 13 42   |   zgłoś do usunięcia
I tak oto nauczycieom wskazano ich miejsce w hierarchii- pod krowami i świniami. Jakby ktoś dał im w mordę. Wcale się nie dziwię, że strajkują.
mieszkaniec (2019-04-18 14:21) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Przesada,wciskasz popeline i siejesz nienawiść.
KAŻDY MA WYBÓR (2019-04-18 14:34) 22 10   |   zgłoś do usunięcia
A KTO BRONI NAUCZYCIELOM KROWY I ŚWINIE HODOWAĆ!!!!!! PROSZĘ BARDZO NIECH ZOBACZĄ JAKI TO JEST CIĘŻKI KAWAŁEK CHLEBA!!!!
tak (2019-04-18 14:42) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Żadna praca nie hańba.
nauczyciel (2019-04-18 15:02) 18 7   |   zgłoś do usunięcia
Protestujemy bo zależy nam wyłącznie na pieniądzach.
do autora (2019-04-18 16:34) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Medyczne Studium Zawodowe nie jest podległe wojewodzie.
nauczycielka (2019-04-18 16:57) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Ty ,,Miejsce w szeregu" może cieszysz się, jak sobie kupisz byle co do jedzenia, a ja chcę, żeby rozwijało się w Polsce rolnictwo ekologiczne, będę kupowała u rolników produkty spożywcze. Życzę Rolnikom, by wreszcie dostali od Unii dopłaty takie, jakie dostają rolnicy w innych krajach członkowskich unii. Nie zazdroszczę im i ty ,,Miejsce w szeregu" nie ziej ogniem przeciwko Rolnikom.
Kaśka (2019-04-18 17:40) 17 7   |   zgłoś do usunięcia
dziennikarze podsycają strajk to widać gołym okiem po samych tytułach myślę że im zależy na takim bałaganie bo jest co pisać i pluć. Stabilność nie służy tej nacji jak pies pogryzie człowieka to nie jest temat,a odwrotnie to owszem. Tak i tutaj na co dzień temat szkoła jest nudny bo co tu pisać cały czas to samo, nauka lekcje itd. A strajk to żniwo dalej jest co i o czym pisać. Obłuda do kwadratu. Który dziennikarz upomniał się o nauczyciela przed strajkiem. ZERO
LLU (2019-04-19 06:16) 12 20   |   zgłoś do usunięcia
Nic nie traci,walka jest do końca.
radny bezradny (2019-04-19 06:32) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
Powiem tak: krowy i świnie to niech hodują rolnicy od tego są ,nauczyciel niech uczy i stara się wychować lepszego człowieka niż nnn czy KAŻDY MA WYBÓR ponieważ tacy ludzie mają pustkę w głowie i kraj przez nich upadnie. Zastanówcie się czy chcecie mieszkać w Polsce czy w Pislandzie, bo to będzie nas drogo kosztować ,a gdy przyjdzie strajkować innej grupie społecznej niech się nie zdziwi, że każdy będzie miał ich w d..... sami gotujemy sobie taki los.
1989 (2019-04-19 07:35) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Fajne te logo ZNP. Takie nie za bardzo demokratyczne
matka malucha (2019-04-19 08:02) 16 9   |   zgłoś do usunięcia
nauczyciele jak uczniom wytłumaczycie że ich porzuciliście, że się na nich wypieliście. jak spojrzycie im w oczy, że naraziliście ich na taki stres. Wasza ranga spadnie do zera , a i tak była niska. Gratulacje dla przedszkola nr 7 i dla tych nauczycieli co zostali z uczniami.
Do. Matka. Malucha (2019-04-19 08:28) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Rodzice sami z swoimi dziećmi nie mogą wytrzymać. Nie pomagają im przy lekcjach nie interesują się i ysla że cały świat będzie nimi się zajmował a nauczyciele w szkole będą nianczyc. Nauczyciel zwróci uwagę że dziecko rozrabia nie chce uczyć się to rodzic aferę zrobi. Gimnazjalisty złapany na gorącym uczynku na kradzieży. Policja zatrzymała, matkę wezwali i matka zrobiła aferę na komendzie bo co mi z dziecka złodzieja robicie on taki dobry same piątki ma w szkole. Tacy dzisiaj są rodzice. Bezstresowe wychowanie a później widać jak dzieci cpają chlają kradną i mają brak szacunku do innych ludzi bo mama i tata tak nauczyli że dziecku wszystko wolno. Teraz dziecko to zawsze biedne bo cały świat mu krzywdę robi.
do radny bezradny (2019-04-19 09:04) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli jestes radnym i bezradnym to za co bierzesz podatnika kase.Widocznie po to poszedłes,żeby tylko parę godzin w miesiącu odsiedziec i wziąc kasę.Stosujesz metodę totalnych,którzy całe 8lat porobili majątki na plecach roboli,a ten "Pisland" jak piszesz pomyślał i o ludziach biedniejszych i ty myślę,że tez z tego skorzystałeś .Chyba ,że jesteś honorowy i nie odpowiada ci ta władza to nie korzysztasz.Pozdrawiam
K (2019-04-19 11:41) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
PiS kasy dla biednych z swojej kieszeni nie wziął z rezerw budżetowych też nie bo takich nie ma. Kasę wziął od ludzi pracujących. Teraz chce wziąść na swoje obietnice kasę z OFE wprowadzając zlodziejską opłatę w wysokości 15%za przelanie kasy z OFE do ZUS akurat to jest 20pare mld i to tyle co na piątkę Kaczyńskiego trzeba. Chcą wprowadzać jakieś piątki itp ok ale nie z pieniędzy które chcą ukraść ludziom pracującym i odkladaja tm na emerytury.
mieszkaniec (2019-04-19 13:49) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Żaden rząd nie daje ze swojej kieszeni sockali,jak u nas tak i na zachodzie ,wszystko idzie z podatków, i od wszystkiego płacimy prowizje z OFFE taz.Na zachodzie jest o wiele wiekszy socjak i to sie wam podoba bo niektórzy nie tylko jadą do pracy ,ale i po socjal.Hipokryzka w całej okazałości.
do,mieszkaniec (2019-04-19 15:21) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak taki mąrdy jesteś to powiedz za co te 15% prowizji bierze rząd bo za przelew z ofe do zus tyle kosztuje? Jakoś PO zabrało z zus i prowizji nie brało co prawda dla mnie PO złodzieje jak i PIS bo wyciągają ręce po moje pieniądze co odłożone mam na emeryture. Skoro Ty jesteś za przeproseniem idiotą i nie widzisz problemu to Twoja sprawa ja na tyle umiem myśleć że widzę problem . Problem od początku istnienia OFE które nas okrada w biały dzień za zgodą rządów . Liczyć umiem i fundusz z pierwszej listy najlepiej zarabiających przynosi straty patrząc długoplanowo . Lepiej pod poduszką było trzymać kasę i lepszy zysk byłby. Takich mądrych jak Ty co zawzięcie bronią wybranej parti to z polski powinni wywieść na pustynie na odludzie i zostawić wtedy byś innym nie szkodził.
do wyżej (2019-04-19 16:13) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Przede wszystkim widac kim jesteś,zwyczajnym CHAMEMjA CIEBIE OD IDIOTÓW NIE WYZYWAM. PO ZABRAŁO Z ZUS I DOKOD TE PIENIĄDZE POSZŁY? tU BĘDĄ NA TWOIM PRYWATNYM KONCIE,A ŻE BIORĄ PROWIZJE,BO WSZĘDZIE GDZIE NIE PÓJDZIESZ TO MUSISZ PŁACIĆ HARACZ.PO GDYBY PRZELAŁO NA TWOKE KONTO TEŻ
do wyżej (2019-04-19 16:16) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
NA TWOJE KONTO TEŻ BYŚ PŁACIŁ
aaaa. (2019-04-19 17:00) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Miał być pucz a wyszedł ciamajdan nauczyciele nie dajcie się manipulować politykom trzymajcie fason dzieci patrzą życzę wszystkim zdrowych świąt
Do,mieszkaniec (2019-04-19 17:26) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś wtrąca się wszedzie i udaje mądrego sto komentarzy w kólko pisze tak samo idiotyczne to jest debilem. Nawet czytać nie umiesz co pisze . Napisałem że PO ukradło pieniądze a teraz pis kradnie, Czasy płacenia prowizji zaczynają byc przeszłością ja płace za wszystko i robię przelewy i nie płace prowizji a skoro Ty płacisz to Twoja sprawa a rząd nie będzie taki mądry i 15% prowizji nie kradnie bo nawet nie spytał się polaków czy tak chcą . 15% to teraz pożyczka w banku wynosi a nie prowizja za przelew . Nie broń złodziei co chcą nas z emerytury okraść
tak (2019-04-19 18:12) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Debilem i nieukiem jestes ty ,bo nie wiesz,że Polak pisze się z wielkiej litery,masz przed sobą i widzisz tylko kasę niczego więcej.Umiesz tylko sypać inwektywami
N-elka (2019-04-19 18:23) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Drodzy rodzice! Przeraża mnie Wasza nienawiść do nas. Wyzywanie nas od "nierobów" i wskazywanie "miejsca w szeregu"... Naprawdę nie przeszkadza Wam, że nadal będziemy zajmować się Waszymi IDEALNYMI BĄBELKAMI?! Przecież zaniżamy Wasz poziom?! Dziękuję za te wszystkie "MIŁE" słowa. Aż milej będzie się teraz pracować, wiedząc co kryje się za Waszymi uśmieszkami i słowem "Dziękuję".
Obserwer (2019-04-19 20:03) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Pani N-lko.Mnie martwi to,że wróci pani do szkoły w przyszłym tygodniu i będzie pani udawać,że pracuje.
Do.obserwator (2019-04-19 22:01) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
Jak wam źle uczą nauczyciele to dlaczego ich sami nie uczycie ?Dlaczego dziecko wracające ze szkoły prosi rodzica pomóż rozwiązać zadanie a rodzić patrzy sie jak ciele na malowane wrota i nie wie o co chodzi? Piszcie skargę o to że nauczyciele nie pracują hmm a no sorry połowa nie będzie wiedziała jak napisać a tym bardziej gdzie to wysłać bo takimi orłami byli w szkole.
do.mieszkaniec (2019-04-19 22:12) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Widzę kasę bo to moja kasa, którą zarobiłem i odłożyłem na emeryturę a złodzieje się do niej dobierają. Ty lubisz tych co kradną to i przeszkadza ci że ktoś o tym pisze. Swoimi głupotami znowu chcesz brudy przykryć i swoją głupią gatką chcesz temat ściągnąć na swoje głupoty. Dla Ciebie jeden temat jest ważny obsmarować jedną osobę i zaraz sie zacznie gatka typu pokój 107, brud po zimie , nic nie robi a kase bierze i tak w kółko.
LekkiM (2019-04-20 02:40) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
Ja mam tylko jedną prośbę do strajkujących nauczycieli, pracowników przedszkoli i innych osób powiązanych ze szkolnictwem. Praktycznie każda szkoła czy przedszkole ma swoją stronę internetową. Wklejcie tam swoje PITy 11 za 2018 r. Nie żadne odcinki, paski, a właśnie PITy. Cała strajkująca załoga. Anonimowo, ale z widocznym NIPem placówki. Pokażcie innym mieszkańcom swoich miast i gmin, jak to marnie zarabiacie... Kaczki nad Krzną zaczną wam chleb rzucać, wszyscy sąsiedzi wam będą współczuć, a i poparcie strajku wzrośnie... Odwagi...
Ksiegowa (2019-04-20 08:16) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Chętnie zobaczę te pity. Myślę że inni ludzie też.
Brutto (2019-04-20 08:44) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Brutto na picie wygląda elegancko prawie 34 tysiące. Na rękę jest to 26 jakoś. Dwa tysiące 200 złotych na miesiąc. Bogactwo
qw (2019-04-20 10:55) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Tyle to byle jaki robotnik zarobi bez wykształcenia a jedyna odpowiedzialność to być trzeźwym w pracy
do qw (2019-04-20 10:55) (2019-04-20 12:12) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Pojęcia o życiu nie masz.
N-elka (2019-04-20 12:26) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. O tym właśnie pisałam. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą. Kompletnie nie interesują mnie Wasze pity. Zarabiajcie sobie miliony! Niech Wam się lekko żyje. Proszę Was o jedno. Jak przyprowadzicie po świętach swoje BĄBELKI do szkoły/przedszkola, powiedzcie Nam prosto w oczy o swoich zarzutach. Podajcie przykłady kiedy to UDAJEMY że pracujemy. W wakacje pewnie strajk by Wam nie przeszkadzał? Dlaczego przy tak ogromnej nienawiści do nas, rodzice w PM7 dziękują personelowi, a za plecami z nich szydzą? Czy przypadkiem nie chodzi głównie o "pozbycie się" BĄBELKÓW na 10 godzin...? Jeszcze niedawno wyzywaliście to przedszkole od PIS-owców! Przeraża mnie nasza polska mentalność... Mi jest wiecznie źle, ale cieszy mnie jeszcze bardziej jak obok ktoś ma gorzej. BO TAK MUSI BYĆ I KONIEC!!! Szkoda...
L.L (2019-04-20 13:50) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
za plecami to szydza ze wszystkich nauczycieli bo sami z siebie robicie posmiewisko droga
N-elka (2019-04-20 15:19) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
O tym właśnie pisałam L.L ... CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM...
Popieram Nauczycieli (2019-04-20 15:23) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Trzymajcie się drodzy belfrowie! Musicie walczyć z głupotą obecnie nas wszechogarniającą. A podwyżki należą się jak psu buda!
K (2019-04-20 16:09) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Podwyżka się należy ale przez strajk będzie niska i za więcej pracy . Strajk źle przygotowany i w bardzo złej formie . Szantażowanie egzaminami i maturami . Poparcie było duże ale arogancja i te naiwne szantaże wszystko popsuły . Jeszcze to porównywanie do ludzi z biedronki . Tam też pracują magistrowie a praca tam jest bardzo ciężka . Zarabiają tyle bo za mniej nikt nie chciał pracować tak działa rynek pracy . Nauczyciele tego nie wiedzą bo nigdy nie pracowali w normalnej pracy .
qw (2019-04-20 23:35) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Polska kraj katolików co w niedziele tłumnie chodzą do kościoła chodzą do spowiedzi a zawiść złość zazdrość aż kipi . Jak komuś krzywda się dzieje to aż z radości podskakują. Katolicy zazdrościcie podwyżki dla nauczycieli ? Niech mają ja im nie zabraniam . Dzieci biedne? Raczej rodzicie biedni bo nie mogą wytrzymać z swoimi dziecmi. Egzaminy gimnazjalne i inne się odbyły i matury też się odbędą to tym sobie nie tłumaczcie tej nienawiści .
Lukowiak (2019-04-21 00:03) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Chciałbym dowiedzieć się czy wiedzą coś panstwo na temat strajku w szkołach średnich. Czy strajk kontynuowany jest lub będzie tylko w 1 LO czy także we wszystkich szkołach średnich
Do qw (2019-04-21 10:19) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
To raczej nauczyciele zazdrościli zarobków w biedronce i lidlu .Że egzaminy się odbędą to średnio ogarnięty człowiek wiedział więc po co straszyli . Szkolnictwo wymaga naprawy i podwyżka jest konieczna ale to było nieudolnie zorganizowane . Teraz Wódz pokaże kto Tu rządzi .
qw (2019-04-23 16:34) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
To co się dzieje w Polsce to śmiech . Więcej nienawiści złości złodziejstwa wśród jednego z najbardziej katolickich narodów europy niż w laickich krajach gdzie kościół to otwierają żeby wietrzyć. Pytanie dlaczego? Dlatego, że spora część katolików wytłumaczy sobie kradzież że odebrał co jego że mu się należało i tak wszystko wytłumaczy.
Robotnik (2019-04-23 22:09) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Witamy w kapitalizmie . Tylko to już 30 lat jakoś przespaliście .
Do. Robotnik (2019-04-24 07:20) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja od dawna o tym mówię tylko sam widzisz ile w Polsce jest ludzi, którzy są krotkowzroczni a jak nawet nie są to i tak nie potrafią tego zrozumieć. Dlatego każda partia to widzi i robi co chce.
do qw !!! (2019-04-24 10:59) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Rodzice nie są biedni bo ze swoimi dziećmi nie mogą wytrzymać, rodzice są biedni bo uczciwie do pracy nie mogą chodzić. Widocznie nie masz dzieci i nie wiesz jak wygląda normalne życie w domu, kiedy obydwoje z rodziców muszą iść do pracy i to za znacznie niższe pieniądze niż w oświacie i na więcej godzin w ciągu dnia. Rodzicom pracującym brakuje dnia żeby usiąść ze swoimi dziećmi i na podłodze klocki albo puzzle poukładać. Proszę nie pisać takich głupot.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja
Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek z gm. Łuków, który jechał osobowym audi.
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf Sporo się dzieje w szpitalu św. Tadeusza w Łukowie. Miliony złotych płyną szerokim strumieniem.
Przyjechali do Łukowa na wakacje
Przyjechali do Łukowa na wakacje Od 2 do 11 lipca na zaproszenie burmistrza Piotra Płudowskiego w Łukowie gościła 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta partnerskiego Baranówka.
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na uroczystą promocję książki autorstwa Magdaleny Bilskiej oraz Michała Świdra "Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości", która odbędzie się w dniu 20 lipca (sobota) o godzinie 18:30 w Zespole Szkół w Tuchowiczu.
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA Łukowscy policjaci świętowali w piątek 12 lipca. Mszę św. w parafii Przemienienia Pańskiego w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił ks. Antoni Pietruszka. W sali konferencyjnej starostwa odbyła się uroczysta zbiórka.
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy ŁUKÓW - Jakie są przyczyny problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach? Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza taką informację upublicznić w najbliższym czasie? - pyta w resorcie poseł Krzysztof Głuchowski (PiS)
TVN przeprasza komornika z Łukowa
TVN przeprasza komornika z Łukowa Po czterech latach od emisji programu TVN przeprosił Grzegorza Bartysia, komornika z Łukowa, za naruszenie dóbr osobistych. Tak nakazał sąd. Chodzi o program, w którym była mowa o zajęciu przez komornika wozów strażackich w Biardach.
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT Komenda Powiatowa Policji oraz Muzeum Regionalne w Łukowie zapraszają na wernisaż wystawy Łukowska policja na przestrzeni 100 lat, który odbędzie się 12 lipca o godz. 10.50 w gmachu muzeum.
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera Ochotniczą Straż Pożarną z gminy Stanin.
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki” w Pizzerii da ...
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki”  w Pizzerii da Grasso W czerwcu rodzice dzieci z klas II a i II c zaprosili swoje pociechy na warsztaty kulinarne do Pizzerii Da Grasso na ul. Warszawskiej. Uczniowie po założeniu czapek kucharzy i fartuszków wzięli się do pracy.
Badali zęby w Dentobusie
Badali zęby w Dentobusie Część uczniów z gminy Krzywda pod koniec roku szkolnego przeszła bezpłatne badania stomatologiczne, w mobilnym "dentobusie". Specjalny ambulans wróci po wakacjach, by z usług stomatologicznych mogły skorzystać kolejne grupy dzieci i młodzieży.
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć ...
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje jakie poniesie 25-latek z gminy Stanin.
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek Uczniowie rozpoczęli wakacje. Tymczasem w łukowskich szkołach i przedszkolach prace remontowe wrą.
Letni obóz łukowskich karateków
Letni obóz łukowskich karateków Pod koniec czerwca 91 osób z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin ruszyło na XXXV Letni Obóz Karate w Bukowinie Tatrzańskiej
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci ...
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Łuków już od tego miesiąca zapłacą więcej za odbiór odpadów.
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy ...
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy bądź punkt usługowy? Skuteczna walka z konkurencją wymaga zadbania o każdy aspekt sposobu, w jaki potencjalni klienci będą mogli skorzystać z naszej oferty. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście łatwy dostęp do wyczerpującej informacji. Wszystkim nam, przyzwyczajonym do wygody i krótkiego czasu dokonywania najrozmaitszych czynności, bardzo często brakuje w tym zakresie cierpliwości. Temu problemowi można jednak w prosty sposób wychodzić naprzeciw.
Policjanci przeprowadzają KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
Policjanci przeprowadzają  KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI Dzisiaj we wtorek 9 lipca policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać, czy jeździmy bezpiecznie podczas akcji . ?Kaskadowy pomiar prędkości?.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Najbliższe wydarzenia
"Król Lew" w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza od 19 lipca do Kina Łuków na premierowe seanse amerykańskiego filmu przygodowego produkcji Walt Disney Pictures w reżyserii Jona Favreau "Król Lew".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Rajd Odkrywców w Łukowie
Rajd Odkrywców w Łukowie
Blisko 700 harcerzy weźmie udział w organizowanym w Łukowie Rajdzie Odkrywców. Impreza odbędzie się 7 lipca na stadionie Orląt i w parku miejskim

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje