Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Tomasz Goławski  / Magda Oknińska
dodane: 18-04-2019 13:46   |   wyświetleń: 3677

Strajk nauczycieli traci na sile

Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Strajk nauczycieli traci na silefoto. Tomasz Goławski 
Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Protestujący początkowo domagali się od rządu wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o kwotę 1000 zł brutto, natomiast teraz ich głównym postulatem jest wzrost wypłat o 30 procent, rozłożony na dwie tury. Nauczyciele domagają też zwiększenia nakładów na oświatę z budżetu państwa, zmiany ścieżki awansu i zmiany oceny pracy nauczycieli.

Strajk maleje

Strajk początkowo mający miejsce niemal we wszystkich placówkach oświatowych w powiecie łukowskim, zaczyna jednak tracić na sile. Zgodnie z informacjami posiadanymi na początek Wielkiego Tygodnia, 15 kwietnia nie strajkowały wszystkie szkoły w gminie Adamów oraz w gminie Wojcieszków, a w gminie Łuków śladem tym poszły placówki z Dąbia i Gołąbek.

Z kolei w gminie Krzywda zawieszono strajk w Szkole Podstawowej w Radoryżu Smolanym, w Zespole Szkół w Okrzei i Zespole Szkół w Woli Okrzejskiej. Nie strajkuje także Zespół Szkół w Fiukówce, który wcale nie przystąpił do strajku. Strajk trwa w szkołach w Krzywdzie, Radoryżu Kościelnym i Hucie Dąbrowie.

W przypadku gminy Stanin nie strajkują Zespół Szkół w Zagoździu i Zespół Szkół w Tuchowiczu. Pozostałe szkoły: Zespół Szkół w Staninie, szkoły podstawowe w Jeleńcu, Sarnowie, Jonniku, Zastawiu kontynuują strajk. W mieście i gminie Stoczek Łukowski protest zawiesiły dwie szkoły - Zespół Oświatowy w Kisielsku i Szkoła Podstawowa w Kamionce. Reszta placówek wciąż prowadzi akcję protestacyjną.

W gminie Wola Mysłowska nauczyciele w Szkole Podstawowej w Lisikierzu strajkowali tylko jeden dzień i zawiesili protest we wtorek, 9 kwietnia. Pozostałe placówki z tej gminy nie strajkują od piątku, 12 kwietnia. Od początku nie strajkował natomiast mieszczący się na terenie tej gminy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie.

Sytuacja w Łukowie

Protest wciąż trwa w szkołach podstawowych w Łukowie oraz w prawie wszystkich miejskich przedszkolach. Protestu nie podjęła od początku „Szczęśliwa Siódemka”. Tam gdzie strajk się odbywa, nie odbywają się natomiast zajęcia lekcyjne. Uczniowie, którzy przychodzą do szkoły mają zorganizowane zajęcia opiekuńcze z nauczycielami, którzy nie wyrazili chęci udziału w strajku. Bez większych problemów odbyły się też egzaminy gimnazjalne i testy ośmioklasistów. Teraz jednak przyszedł czas na wystawianie ocen dla maturzystów.

Szkoły średnie rezygnują

I właśnie z powodu maturzystów strajk zawiesiły wszystkie szkoły średnie działające w Łukowie: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego oraz Zespół Szkół nr 3 im. W. Reymonta. W szkołach tych muszą odbyć się klasyfikacyjne rady pedagogicznie, dopuszczające uczniów do egzaminu dojrzałości. Jeśli nauczyciele nie wystawią im ocen, nikt nie zostanie dopuszczony do matury i nie będzie mógł brać udziału w procesie rekrutacji na studia.

Poza szkołami średnimi w Łukowie jako pierwsze akcję protestacyjną zawiesiło Medyczne Studium Zawodowe. Z placówek podległych Powiatowemu Zespołu Oświatowemu nie strajkują natomiast pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie. W środę 17 kwietnia pojawiła się informacja, że ze strajku rezygnuje też Zespół Placówek w Łukowie. Jednostka ta opublikowała na swoim profilu na Facebooku komunikat:

- Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Rodzicom za wsparcie i zrozumienie w trudnych dla Państwa, dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników dniach strajku. Rozumiejąc w pełni potrzeby dzieci postanowiliśmy zmienić formę strajku i prowadzić zajęcia zgodnie z planem. Zapraszamy wszystkich uczniów i wychowanków na zajęcia od 24 kwietnia 2019 r. - czytamy.

Czy po radach klasyfikacyjnych strajk zostanie wznowiony?


Komentowane

nnn (2019-04-18 14:02) 26 13   |   zgłoś do usunięcia
Czas najwyższy to zakończyć bo wprowadzono wystarczającą dezorganizację w życiu uczniów i rodziców. Nauczyciele dużo macie a nie potraficie tego docenić: zarobki wcale nie najniższe, liczne przywileje, dużo wolnego-nie przesadzajcie!
Miejsce w szeregu (2019-04-18 14:17) 10 34   |   zgłoś do usunięcia
I tak oto nauczycieom wskazano ich miejsce w hierarchii- pod krowami i świniami. Jakby ktoś dał im w mordę. Wcale się nie dziwię, że strajkują.
mieszkaniec (2019-04-18 14:21) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Przesada,wciskasz popeline i siejesz nienawiść.
KAŻDY MA WYBÓR (2019-04-18 14:34) 18 8   |   zgłoś do usunięcia
A KTO BRONI NAUCZYCIELOM KROWY I ŚWINIE HODOWAĆ!!!!!! PROSZĘ BARDZO NIECH ZOBACZĄ JAKI TO JEST CIĘŻKI KAWAŁEK CHLEBA!!!!
tak (2019-04-18 14:42) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Żadna praca nie hańba.
nauczyciel (2019-04-18 15:02) 15 5   |   zgłoś do usunięcia
Protestujemy bo zależy nam wyłącznie na pieniądzach.
do autora (2019-04-18 16:34) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Medyczne Studium Zawodowe nie jest podległe wojewodzie.
nauczycielka (2019-04-18 16:57) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Ty ,,Miejsce w szeregu" może cieszysz się, jak sobie kupisz byle co do jedzenia, a ja chcę, żeby rozwijało się w Polsce rolnictwo ekologiczne, będę kupowała u rolników produkty spożywcze. Życzę Rolnikom, by wreszcie dostali od Unii dopłaty takie, jakie dostają rolnicy w innych krajach członkowskich unii. Nie zazdroszczę im i ty ,,Miejsce w szeregu" nie ziej ogniem przeciwko Rolnikom.
Kaśka (2019-04-18 17:40) 14 4   |   zgłoś do usunięcia
dziennikarze podsycają strajk to widać gołym okiem po samych tytułach myślę że im zależy na takim bałaganie bo jest co pisać i pluć. Stabilność nie służy tej nacji jak pies pogryzie człowieka to nie jest temat,a odwrotnie to owszem. Tak i tutaj na co dzień temat szkoła jest nudny bo co tu pisać cały czas to samo, nauka lekcje itd. A strajk to żniwo dalej jest co i o czym pisać. Obłuda do kwadratu. Który dziennikarz upomniał się o nauczyciela przed strajkiem. ZERO
LLU (2019-04-19 06:16) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Nic nie traci,walka jest do końca.
radny bezradny (2019-04-19 06:32) 8 15   |   zgłoś do usunięcia
Powiem tak: krowy i świnie to niech hodują rolnicy od tego są ,nauczyciel niech uczy i stara się wychować lepszego człowieka niż nnn czy KAŻDY MA WYBÓR ponieważ tacy ludzie mają pustkę w głowie i kraj przez nich upadnie. Zastanówcie się czy chcecie mieszkać w Polsce czy w Pislandzie, bo to będzie nas drogo kosztować ,a gdy przyjdzie strajkować innej grupie społecznej niech się nie zdziwi, że każdy będzie miał ich w d..... sami gotujemy sobie taki los.
1989 (2019-04-19 07:35) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Fajne te logo ZNP. Takie nie za bardzo demokratyczne
matka malucha (2019-04-19 08:02) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
nauczyciele jak uczniom wytłumaczycie że ich porzuciliście, że się na nich wypieliście. jak spojrzycie im w oczy, że naraziliście ich na taki stres. Wasza ranga spadnie do zera , a i tak była niska. Gratulacje dla przedszkola nr 7 i dla tych nauczycieli co zostali z uczniami.
Do. Matka. Malucha (2019-04-19 08:28) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Rodzice sami z swoimi dziećmi nie mogą wytrzymać. Nie pomagają im przy lekcjach nie interesują się i ysla że cały świat będzie nimi się zajmował a nauczyciele w szkole będą nianczyc. Nauczyciel zwróci uwagę że dziecko rozrabia nie chce uczyć się to rodzic aferę zrobi. Gimnazjalisty złapany na gorącym uczynku na kradzieży. Policja zatrzymała, matkę wezwali i matka zrobiła aferę na komendzie bo co mi z dziecka złodzieja robicie on taki dobry same piątki ma w szkole. Tacy dzisiaj są rodzice. Bezstresowe wychowanie a później widać jak dzieci cpają chlają kradną i mają brak szacunku do innych ludzi bo mama i tata tak nauczyli że dziecku wszystko wolno. Teraz dziecko to zawsze biedne bo cały świat mu krzywdę robi.
do radny bezradny (2019-04-19 09:04) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli jestes radnym i bezradnym to za co bierzesz podatnika kase.Widocznie po to poszedłes,żeby tylko parę godzin w miesiącu odsiedziec i wziąc kasę.Stosujesz metodę totalnych,którzy całe 8lat porobili majątki na plecach roboli,a ten "Pisland" jak piszesz pomyślał i o ludziach biedniejszych i ty myślę,że tez z tego skorzystałeś .Chyba ,że jesteś honorowy i nie odpowiada ci ta władza to nie korzysztasz.Pozdrawiam
K (2019-04-19 11:41) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
PiS kasy dla biednych z swojej kieszeni nie wziął z rezerw budżetowych też nie bo takich nie ma. Kasę wziął od ludzi pracujących. Teraz chce wziąść na swoje obietnice kasę z OFE wprowadzając zlodziejską opłatę w wysokości 15%za przelanie kasy z OFE do ZUS akurat to jest 20pare mld i to tyle co na piątkę Kaczyńskiego trzeba. Chcą wprowadzać jakieś piątki itp ok ale nie z pieniędzy które chcą ukraść ludziom pracującym i odkladaja tm na emerytury.
mieszkaniec (2019-04-19 13:49) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Żaden rząd nie daje ze swojej kieszeni sockali,jak u nas tak i na zachodzie ,wszystko idzie z podatków, i od wszystkiego płacimy prowizje z OFFE taz.Na zachodzie jest o wiele wiekszy socjak i to sie wam podoba bo niektórzy nie tylko jadą do pracy ,ale i po socjal.Hipokryzka w całej okazałości.
do,mieszkaniec (2019-04-19 15:21) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak taki mąrdy jesteś to powiedz za co te 15% prowizji bierze rząd bo za przelew z ofe do zus tyle kosztuje? Jakoś PO zabrało z zus i prowizji nie brało co prawda dla mnie PO złodzieje jak i PIS bo wyciągają ręce po moje pieniądze co odłożone mam na emeryture. Skoro Ty jesteś za przeproseniem idiotą i nie widzisz problemu to Twoja sprawa ja na tyle umiem myśleć że widzę problem . Problem od początku istnienia OFE które nas okrada w biały dzień za zgodą rządów . Liczyć umiem i fundusz z pierwszej listy najlepiej zarabiających przynosi straty patrząc długoplanowo . Lepiej pod poduszką było trzymać kasę i lepszy zysk byłby. Takich mądrych jak Ty co zawzięcie bronią wybranej parti to z polski powinni wywieść na pustynie na odludzie i zostawić wtedy byś innym nie szkodził.
do wyżej (2019-04-19 16:13) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Przede wszystkim widac kim jesteś,zwyczajnym CHAMEMjA CIEBIE OD IDIOTÓW NIE WYZYWAM. PO ZABRAŁO Z ZUS I DOKOD TE PIENIĄDZE POSZŁY? tU BĘDĄ NA TWOIM PRYWATNYM KONCIE,A ŻE BIORĄ PROWIZJE,BO WSZĘDZIE GDZIE NIE PÓJDZIESZ TO MUSISZ PŁACIĆ HARACZ.PO GDYBY PRZELAŁO NA TWOKE KONTO TEŻ
do wyżej (2019-04-19 16:16) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
NA TWOJE KONTO TEŻ BYŚ PŁACIŁ
aaaa. (2019-04-19 17:00) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Miał być pucz a wyszedł ciamajdan nauczyciele nie dajcie się manipulować politykom trzymajcie fason dzieci patrzą życzę wszystkim zdrowych świąt
Do,mieszkaniec (2019-04-19 17:26) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś wtrąca się wszedzie i udaje mądrego sto komentarzy w kólko pisze tak samo idiotyczne to jest debilem. Nawet czytać nie umiesz co pisze . Napisałem że PO ukradło pieniądze a teraz pis kradnie, Czasy płacenia prowizji zaczynają byc przeszłością ja płace za wszystko i robię przelewy i nie płace prowizji a skoro Ty płacisz to Twoja sprawa a rząd nie będzie taki mądry i 15% prowizji nie kradnie bo nawet nie spytał się polaków czy tak chcą . 15% to teraz pożyczka w banku wynosi a nie prowizja za przelew . Nie broń złodziei co chcą nas z emerytury okraść
tak (2019-04-19 18:12) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Debilem i nieukiem jestes ty ,bo nie wiesz,że Polak pisze się z wielkiej litery,masz przed sobą i widzisz tylko kasę niczego więcej.Umiesz tylko sypać inwektywami
N-elka (2019-04-19 18:23) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Drodzy rodzice! Przeraża mnie Wasza nienawiść do nas. Wyzywanie nas od "nierobów" i wskazywanie "miejsca w szeregu"... Naprawdę nie przeszkadza Wam, że nadal będziemy zajmować się Waszymi IDEALNYMI BĄBELKAMI?! Przecież zaniżamy Wasz poziom?! Dziękuję za te wszystkie "MIŁE" słowa. Aż milej będzie się teraz pracować, wiedząc co kryje się za Waszymi uśmieszkami i słowem "Dziękuję".
Obserwer (2019-04-19 20:03) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
Pani N-lko.Mnie martwi to,że wróci pani do szkoły w przyszłym tygodniu i będzie pani udawać,że pracuje.
Do.obserwator (2019-04-19 22:01) 3 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak wam źle uczą nauczyciele to dlaczego ich sami nie uczycie ?Dlaczego dziecko wracające ze szkoły prosi rodzica pomóż rozwiązać zadanie a rodzić patrzy sie jak ciele na malowane wrota i nie wie o co chodzi? Piszcie skargę o to że nauczyciele nie pracują hmm a no sorry połowa nie będzie wiedziała jak napisać a tym bardziej gdzie to wysłać bo takimi orłami byli w szkole.
do.mieszkaniec (2019-04-19 22:12) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Widzę kasę bo to moja kasa, którą zarobiłem i odłożyłem na emeryturę a złodzieje się do niej dobierają. Ty lubisz tych co kradną to i przeszkadza ci że ktoś o tym pisze. Swoimi głupotami znowu chcesz brudy przykryć i swoją głupią gatką chcesz temat ściągnąć na swoje głupoty. Dla Ciebie jeden temat jest ważny obsmarować jedną osobę i zaraz sie zacznie gatka typu pokój 107, brud po zimie , nic nie robi a kase bierze i tak w kółko.
LekkiM (2019-04-20 02:40) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja mam tylko jedną prośbę do strajkujących nauczycieli, pracowników przedszkoli i innych osób powiązanych ze szkolnictwem. Praktycznie każda szkoła czy przedszkole ma swoją stronę internetową. Wklejcie tam swoje PITy 11 za 2018 r. Nie żadne odcinki, paski, a właśnie PITy. Cała strajkująca załoga. Anonimowo, ale z widocznym NIPem placówki. Pokażcie innym mieszkańcom swoich miast i gmin, jak to marnie zarabiacie... Kaczki nad Krzną zaczną wam chleb rzucać, wszyscy sąsiedzi wam będą współczuć, a i poparcie strajku wzrośnie... Odwagi...
Ksiegowa (2019-04-20 08:16) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Chętnie zobaczę te pity. Myślę że inni ludzie też.
Brutto (2019-04-20 08:44) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Brutto na picie wygląda elegancko prawie 34 tysiące. Na rękę jest to 26 jakoś. Dwa tysiące 200 złotych na miesiąc. Bogactwo
qw (2019-04-20 10:55) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Tyle to byle jaki robotnik zarobi bez wykształcenia a jedyna odpowiedzialność to być trzeźwym w pracy
do qw (2019-04-20 10:55) (2019-04-20 12:12) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Pojęcia o życiu nie masz.
N-elka (2019-04-20 12:26) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. O tym właśnie pisałam. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą. Kompletnie nie interesują mnie Wasze pity. Zarabiajcie sobie miliony! Niech Wam się lekko żyje. Proszę Was o jedno. Jak przyprowadzicie po świętach swoje BĄBELKI do szkoły/przedszkola, powiedzcie Nam prosto w oczy o swoich zarzutach. Podajcie przykłady kiedy to UDAJEMY że pracujemy. W wakacje pewnie strajk by Wam nie przeszkadzał? Dlaczego przy tak ogromnej nienawiści do nas, rodzice w PM7 dziękują personelowi, a za plecami z nich szydzą? Czy przypadkiem nie chodzi głównie o "pozbycie się" BĄBELKÓW na 10 godzin...? Jeszcze niedawno wyzywaliście to przedszkole od PIS-owców! Przeraża mnie nasza polska mentalność... Mi jest wiecznie źle, ale cieszy mnie jeszcze bardziej jak obok ktoś ma gorzej. BO TAK MUSI BYĆ I KONIEC!!! Szkoda...
L.L (2019-04-20 13:50) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
za plecami to szydza ze wszystkich nauczycieli bo sami z siebie robicie posmiewisko droga
N-elka (2019-04-20 15:19) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
O tym właśnie pisałam L.L ... CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM...
Popieram Nauczycieli (2019-04-20 15:23) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Trzymajcie się drodzy belfrowie! Musicie walczyć z głupotą obecnie nas wszechogarniającą. A podwyżki należą się jak psu buda!
K (2019-04-20 16:09) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Podwyżka się należy ale przez strajk będzie niska i za więcej pracy . Strajk źle przygotowany i w bardzo złej formie . Szantażowanie egzaminami i maturami . Poparcie było duże ale arogancja i te naiwne szantaże wszystko popsuły . Jeszcze to porównywanie do ludzi z biedronki . Tam też pracują magistrowie a praca tam jest bardzo ciężka . Zarabiają tyle bo za mniej nikt nie chciał pracować tak działa rynek pracy . Nauczyciele tego nie wiedzą bo nigdy nie pracowali w normalnej pracy .
qw (2019-04-20 23:35) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Polska kraj katolików co w niedziele tłumnie chodzą do kościoła chodzą do spowiedzi a zawiść złość zazdrość aż kipi . Jak komuś krzywda się dzieje to aż z radości podskakują. Katolicy zazdrościcie podwyżki dla nauczycieli ? Niech mają ja im nie zabraniam . Dzieci biedne? Raczej rodzicie biedni bo nie mogą wytrzymać z swoimi dziecmi. Egzaminy gimnazjalne i inne się odbyły i matury też się odbędą to tym sobie nie tłumaczcie tej nienawiści .
Lukowiak (2019-04-21 00:03) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Chciałbym dowiedzieć się czy wiedzą coś panstwo na temat strajku w szkołach średnich. Czy strajk kontynuowany jest lub będzie tylko w 1 LO czy także we wszystkich szkołach średnich
Do qw (2019-04-21 10:19) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
To raczej nauczyciele zazdrościli zarobków w biedronce i lidlu .Że egzaminy się odbędą to średnio ogarnięty człowiek wiedział więc po co straszyli . Szkolnictwo wymaga naprawy i podwyżka jest konieczna ale to było nieudolnie zorganizowane . Teraz Wódz pokaże kto Tu rządzi .
qw (2019-04-23 16:34) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
To co się dzieje w Polsce to śmiech . Więcej nienawiści złości złodziejstwa wśród jednego z najbardziej katolickich narodów europy niż w laickich krajach gdzie kościół to otwierają żeby wietrzyć. Pytanie dlaczego? Dlatego, że spora część katolików wytłumaczy sobie kradzież że odebrał co jego że mu się należało i tak wszystko wytłumaczy.
Robotnik (2019-04-23 22:09) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Witamy w kapitalizmie . Tylko to już 30 lat jakoś przespaliście .
Do. Robotnik (2019-04-24 07:20) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Ja od dawna o tym mówię tylko sam widzisz ile w Polsce jest ludzi, którzy są krotkowzroczni a jak nawet nie są to i tak nie potrafią tego zrozumieć. Dlatego każda partia to widzi i robi co chce.
do qw !!! (2019-04-24 10:59) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Rodzice nie są biedni bo ze swoimi dziećmi nie mogą wytrzymać, rodzice są biedni bo uczciwie do pracy nie mogą chodzić. Widocznie nie masz dzieci i nie wiesz jak wygląda normalne życie w domu, kiedy obydwoje z rodziców muszą iść do pracy i to za znacznie niższe pieniądze niż w oświacie i na więcej godzin w ciągu dnia. Rodzicom pracującym brakuje dnia żeby usiąść ze swoimi dziećmi i na podłodze klocki albo puzzle poukładać. Proszę nie pisać takich głupot.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
O śmieciach na sesji Rady Miasta
O śmieciach na sesji Rady Miasta Na godz. 11 zaplanowano VIII sesję Rady Miasta Łuków. Jednym z tematów poruszanych przez radnych będzie dyskusja na temat gospodarki odpadami na terenie miasta.
Komunikat: utrudnienia w ruchu!
Komunikat: utrudnienia w ruchu! Uwaga kierowcy! W związku z organizowaną imprezą - Biegiem Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza - w czasie trwania wyścigu będą obowiązywały ograniczenia ruchu na drogach publicznych. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń policji i służby porządkowej!
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Moc wizualnych wrażeń zapewnią Gwiazdy Cygańskie z synem Don Vasyla - Dzianim.
Sukces Emilki
Sukces Emilki Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu w Iłży. To kolejny sukces dziewczynki.
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki Ponad 1700 gramów haszyszu i prawie 60 gramów amfetaminy zabezpieczyli łukowscy kryminalni u mieszkającej na terenie gminy Trzebieszów 26-latki. Policjanci sprawdzają teraz, skąd pochodzą te substancje i dla kogo były przeznaczone.
Weekend z atrakcjami
Weekend z atrakcjami Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.
Zlot foodtrucków w Łukowie!
Zlot foodtrucków w Łukowie! Mobilna gastronomia dociera także do Łukowa. W weekend 18-19 maja na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie stacjonować będą food trucki. Serwować będą m.in. orientalną kuchnię.
Będzie audyt w PUiIK-u. Kto jest winien niedociągnięć? ...
Będzie audyt w PUiIK-u. Kto jest winien niedociągnięć? Niezgodne z prawem finansowanie spółki, brak legalizacji liczników wodociągowych, fatalny stan techniczny pojazdów i niskie pensje pracowników. Takie argumenty padały na konferencji prasowej poświęconej m.in. sytuacji w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Burmistrz miasta zapowiada audyt w firmie i szukanie winnych zaistniałej sytuacji.
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie! 250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.
Cztery kolizje w 2,5 dnia
Cztery kolizje w 2,5 dnia Wyjazdy do czterech kolizji drogowych odnotowali w ostatnich kilkudziesięciu godzinach łukowscy strażacy. Do zdarzeń z udziałem samochodów osobowych chodziło w Konorzatce, Starym Jamielniku oraz w Łukowie.
Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych
Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Dużo wrażeń dla dzieci szykuje m.in. Mała Orkiestra Dni Naszych.
Utrudnienia niedaleko Ławeckiej
Utrudnienia niedaleko Ławeckiej Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Siedlecką z ul. Ławecką w Łukowie. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.
Ponar Remo: spotkanie po latach
Ponar Remo: spotkanie po latach Na 15 czerwca zaplanowano spotkanie byłych pracowników Zakładu Remontowego Obrabiarek w Łukowie "Ponar Remo".
Rolnikowi zakazują orać własną ziemię, bo w planach biegnie ...
Rolnikowi zakazują orać własną ziemię, bo w planach biegnie po niej droga Rolnik zaorał pole od pokoleń należące do jego rodziny. Gmina dwukrotnie pozwała go za to do sądu, argumentując, że od ponad pół wieku prowadzi tędy droga, która jest jedynym dojazdem do pobliskich zabudowań. "Panie wójcie, zapraszam na miejsce. Chętnie udowodnię, że jest inaczej" - odpowiada mężczyzna.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ponad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za namiDr Sitarek: ryby do zalewu zostały wpuszczone zbyt wcześnieTurniej i licytacje dla Alicji

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje