Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Marta Karwowska  
dodane: 21-12-2018 09:35   |   wyświetleń: 5382

Świątecznie pod zegarem w Łukowie

Anioły, bombki, stroiki, domowe wypieki i pierogi, wędliny i kapusta królowały w niedzielę na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie.
Świątecznie pod zegarem w Łukowiefoto. Marta Karwowska 
Po raz jedenasty Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie zorganizował Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem wydarzenie zorganizowano w niedzielę 16 grudnia. Swoje produkty wystawiły sołectwa, stowarzyszenie Labirynt, Warsztaty Terapii Zajęciowej i łukowskie szkoły. Życzenia z okazji świąt złożyli mieszkańcom wójt Mariusz Osiak i burmistrz Piotr Płudowski, którzy podzielili się opłatkiem z gośćmi Jarmarku.

- Co roku przychodzimy na jarmark. Panuje tutaj bardzo miła atmosfera. Można też pojeść pyszne potrawy, zwłaszcza kapustę wigilijną. Najbardziej podobała mi się loteria, fajne są też zwierzęta w szopce - mówili podczas jarmarku pan Tadeusz i jego wnuczek Mikołaj.

Na jarmarku nie zabrakło stoisk lokalnych twórców. Prace sprzedawali m.in. członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych Gminy Łuków: Małgorzata Goławska, Jolanta Kędzierska, Karolina Tymoszuk, Krzysztof Bosak i Piotr Czubaszek. Na innym stoisku, należącym do Rady Sołeckiej w Sulejach, można było znaleźć świąteczne wypieki, ciepły barszczyk, kapustę wigilijną i paszteciki.

- Od 4 lat pojawiamy się na każdym jarmarku - powiedzieli Franciszek i Bożena Karwowscy.

- Przygotowałyśmy bigos i kapustę wigilijną. Upiekłyśmy kilkanaście rodzajów przeróżnych ciast - makowce, serniki, szarlotki. Ludzie cenią domowe wypieki. Po godzinie na naszym stoisku została sama końcówka wypieków - wtórowały Marlena Jopek, Marzena Śledź, Krystyna Kopańska, Bożena Lendzion i Elżbieta Felczan, z Rady Sołeckiej w Malcanowie.

Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji" można było znaleźć ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych WTZ. W pobliżu akcję charytatywną prowadzili harcerze z Hufca Łuków.

- Zbieramy środki dla pani Renaty Suchodolskiej, która straciła rękę. Wcześniej dla pani Renaty prowadziliśmy zbiórkę na Zlocie Chorągwi. W akcję zaangażowani są harcerze z naszego hufca. Na stoisku można znaleźć swojskie wypieki i szydełkowe bombki. Na jarmarku jesteśmy po raz drugi - powiedzieli Agnieszka Romańczyk, Natalia Pierogowicz, Julita Jarzębska, Aleksandra Suchodolska i Aleksandra Dudzińska.

- Dopóki będą chętni, to będziemy się pojawiać na jarmarkach. Wszystkie ozdoby i przysmaki wykonali rodzice dzieci autystycznych. Zbieramy na turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy, imprezy integracyjne, pikniki, konferencje, akcje informacyjne, "niebieski bieg". Każdy wyjazd uspołecznia nasze dzieci. Przez akcje informacyjne chcemy, aby inni oswoili się z autyzmem. Ważne, żeby ludzie nie patrzyli ze strachem na nasze dzieci i spróbowali je zrozumieć - powiedziała natomiast Grażyna Kulik, prezes stowarzyszenia „Labirynt”.

- Podczas corocznych jarmarków nauczyciele Zespołu Placówek w Łukowie i członkowie stowarzyszenia Jesteśmy sobie potrzebni, zbierają środki na wycieczki i turnusy dla naszych podopiecznych. Ostatnio dzieci pojechały do Warszawy, gdzie zwiedziły Pałac Kultury i Nauki, zoo i lotnisko - dodał Bogdan Makosz z Łukowa.

Podczas Jarmarku nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego na ozdobę choinkową, ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury. Dyplomy i prezenty wręczyli zastępca wójta Wojciech Szczygieł i burmistrz Piotr Płudowski. Jedną z nagród w innym konkursie - na najpiękniejszą ozdobę choinkową - wygrał Filip Skwarek ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach.

- Pierwszy raz wziąłem udział w konkursie. W domu zrobiłem Mikołaja i wygrałem nagrodę. Pozdrawiam przyjaciół ze szkoły. Niektórzy z nich też wygrali nagrody - mówił Filip.

Bombki, słodkości, upominki i przede wszystkim szopka z żywymi zwierzętami - to najbardziej interesowało dzieci. Jarmark miał w końcu szczęście do pogody, ponieważ dzień wcześniej spadł nieodłączny w czasie świąt śnieg. Zimowa aura nie zniechęciła mieszkańców Łukowa i okolic do udania się na Plac Solidarności i Wolności. Kolejny jarmark za rok.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze
IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze Około 40 osób wzięło udział w IV edycji testu wiedzy z historii Łukowa ?Poznaj Swoje Miasto?, który odbył się w piątek 13 grudnia w Łukowie.
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy Komentarz burmistrza po sesji, która odbyła się 12 grudnia. Radni odrzucili stawkę opłaty za śmieci proponowaną przez włodarza. Nie będzie to 20, a 14 złotych od osoby.
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie ...
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie obok Zbigniewa Zamachowskiego i Katarzyny Dąbrowskiej Anastazja Klimiuk, reprezentująca Fabrykę Piosenki ŁOK, wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko". Gratulujemy!
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć ...
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć w inwestycjach To konsekwencje zaproponowanej i przegłosowanej przez klub stawki za odpady. Żeby zbilansować system trzeba będzie poszukać pieniędzy w innych obszarach, albo brać kredyt. Przed takim wyborem stoi burmistrz Piotr Płudowski.
Zawody z kostką Rubika
Zawody z kostką Rubika Łuków będzie miejscem nietypowych zmagań sportowych.
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe Spotkanie informacyjne prowadził Michał Osiej.
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc Świąteczny koncert odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Podczas koncertu wystąpią Orkiestra Dęta im. Antoniego Próchniewicza, wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK oraz gwiazda wieczoru zespół Pectus.
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci Miasto szuka pieniędzy, żeby zbilansować system
Ruszają zapisy do gminnego żłobka
Ruszają zapisy do gminnego żłobka Już 3 stycznia rozpocznie się pierwsza rekrutacja dzieci zamieszkałych na terenie gminy Łuków do Gminnego Żłobka "Maluch".
Bogdan z Trzebieszowa w "Szansie na sukces" (Zapowiedź)
Bogdan z Trzebieszowa w Pochodzący z Trzebieszowa Bogdan Sierpień wystąpi w odcinku programu "Szansa na sukces", który będzie emitowany 15 grudnia w TVP 2.
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W ...
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W geście solidarności 35 wydawców lokalnych z całej Polski publikuje na swoich portalach teksty Tygodnika Zamojskiego, na który sąd nałożył prewencyjny zakaz publikacji
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy ...
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni Brak zasłonek pod prysznicami, czytników czasu czy nadzoru w szatni, a także zajęcie torów przez instruktorów. Listy z takimi uwagami przysłali do nas Czytelnicy, którzy często korzystają z pływalni w SP nr 5 w Łukowie. Poprosiliśmy o komentarz Marka Żurawskiego, szefa OSiR w Łukowie.
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ...
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ich firm - Zjednoczył nas problem - spadek dochodów z powodu handlu obwoźnego i wchodzenia firm zachodnich na tereny wiejskie - mówią członkowie Stowarzyszenia Kupców Ziemi Łukowskiej.
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie „Najpiękniejsza ...
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie  „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa - 2019” Już tylko do piątku 13 grudnia można zgłaszać prace do konkursu Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa organizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Takie były Andrzejki z biblioteką w Krzywdzie
Takie były Andrzejki z biblioteką w Krzywdzie GMINA KRZYWDA Niedługo karnawał, a my mamy jeszcze wspomnienie z Andrzejek. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie zorganizowała Andrzejki dla dzieci.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
  Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie W najbliższy weekend 14 i 15 grudnia w Targach Lublin odbędzie się III Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje blisko 3 000 psów należących do 230 ras ze wszystkich 10 grup FCI.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
o[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje