Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 118 osób   |   Osób online: 51   |   Zaloguj się   Rejestracja

Marta Karwowska  
dodane: 21-12-2018 09:35   |   wyświetleń: 4405

Świątecznie pod zegarem w Łukowie

Anioły, bombki, stroiki, domowe wypieki i pierogi, wędliny i kapusta królowały w niedzielę na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie.
Świątecznie pod zegarem w Łukowiefoto. Marta Karwowska 
Po raz jedenasty Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie zorganizował Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem wydarzenie zorganizowano w niedzielę 16 grudnia. Swoje produkty wystawiły sołectwa, stowarzyszenie Labirynt, Warsztaty Terapii Zajęciowej i łukowskie szkoły. Życzenia z okazji świąt złożyli mieszkańcom wójt Mariusz Osiak i burmistrz Piotr Płudowski, którzy podzielili się opłatkiem z gośćmi Jarmarku.

- Co roku przychodzimy na jarmark. Panuje tutaj bardzo miła atmosfera. Można też pojeść pyszne potrawy, zwłaszcza kapustę wigilijną. Najbardziej podobała mi się loteria, fajne są też zwierzęta w szopce - mówili podczas jarmarku pan Tadeusz i jego wnuczek Mikołaj.

Na jarmarku nie zabrakło stoisk lokalnych twórców. Prace sprzedawali m.in. członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych Gminy Łuków: Małgorzata Goławska, Jolanta Kędzierska, Karolina Tymoszuk, Krzysztof Bosak i Piotr Czubaszek. Na innym stoisku, należącym do Rady Sołeckiej w Sulejach, można było znaleźć świąteczne wypieki, ciepły barszczyk, kapustę wigilijną i paszteciki.

- Od 4 lat pojawiamy się na każdym jarmarku - powiedzieli Franciszek i Bożena Karwowscy.

- Przygotowałyśmy bigos i kapustę wigilijną. Upiekłyśmy kilkanaście rodzajów przeróżnych ciast - makowce, serniki, szarlotki. Ludzie cenią domowe wypieki. Po godzinie na naszym stoisku została sama końcówka wypieków - wtórowały Marlena Jopek, Marzena Śledź, Krystyna Kopańska, Bożena Lendzion i Elżbieta Felczan, z Rady Sołeckiej w Malcanowie.

Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji" można było znaleźć ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych WTZ. W pobliżu akcję charytatywną prowadzili harcerze z Hufca Łuków.

- Zbieramy środki dla pani Renaty Suchodolskiej, która straciła rękę. Wcześniej dla pani Renaty prowadziliśmy zbiórkę na Zlocie Chorągwi. W akcję zaangażowani są harcerze z naszego hufca. Na stoisku można znaleźć swojskie wypieki i szydełkowe bombki. Na jarmarku jesteśmy po raz drugi - powiedzieli Agnieszka Romańczyk, Natalia Pierogowicz, Julita Jarzębska, Aleksandra Suchodolska i Aleksandra Dudzińska.

- Dopóki będą chętni, to będziemy się pojawiać na jarmarkach. Wszystkie ozdoby i przysmaki wykonali rodzice dzieci autystycznych. Zbieramy na turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy, imprezy integracyjne, pikniki, konferencje, akcje informacyjne, "niebieski bieg". Każdy wyjazd uspołecznia nasze dzieci. Przez akcje informacyjne chcemy, aby inni oswoili się z autyzmem. Ważne, żeby ludzie nie patrzyli ze strachem na nasze dzieci i spróbowali je zrozumieć - powiedziała natomiast Grażyna Kulik, prezes stowarzyszenia „Labirynt”.

- Podczas corocznych jarmarków nauczyciele Zespołu Placówek w Łukowie i członkowie stowarzyszenia Jesteśmy sobie potrzebni, zbierają środki na wycieczki i turnusy dla naszych podopiecznych. Ostatnio dzieci pojechały do Warszawy, gdzie zwiedziły Pałac Kultury i Nauki, zoo i lotnisko - dodał Bogdan Makosz z Łukowa.

Podczas Jarmarku nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego na ozdobę choinkową, ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury. Dyplomy i prezenty wręczyli zastępca wójta Wojciech Szczygieł i burmistrz Piotr Płudowski. Jedną z nagród w innym konkursie - na najpiękniejszą ozdobę choinkową - wygrał Filip Skwarek ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach.

- Pierwszy raz wziąłem udział w konkursie. W domu zrobiłem Mikołaja i wygrałem nagrodę. Pozdrawiam przyjaciół ze szkoły. Niektórzy z nich też wygrali nagrody - mówił Filip.

Bombki, słodkości, upominki i przede wszystkim szopka z żywymi zwierzętami - to najbardziej interesowało dzieci. Jarmark miał w końcu szczęście do pogody, ponieważ dzień wcześniej spadł nieodłączny w czasie świąt śnieg. Zimowa aura nie zniechęciła mieszkańców Łukowa i okolic do udania się na Plac Solidarności i Wolności. Kolejny jarmark za rok.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje