Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

 
dodane: 28-03-2019 10:37   |   wyświetleń: 4449

Szpital chwali się inwestycjami

Ponad 17 milionów złotych przeznaczył łukowski szpital na inwestycje. Jednostka postanowiła za pośrednictwem mediów poinformować, co zmieniło się w SP ZOZ w przeciągu ostatnich kilku lat.
Szpital chwali się inwestycjamifoto. SP ZOZ w Łukowie 
Na pierwszy rzut wysuwa się remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który otrzymał 85-procentowe dofinansowanie z zewnątrz. Jak informuje placówka, wielkość inwestycji określona jest na 5 584 078,26 zł, przy jednoczesnym wkładzie własnym 837 611,74 zł.

- Doposażenie łukowskiego szpitala w nowoczesny sprzęt medyczny, to jedna z naszych najważniejszych inwestycji, która bez wątpienia przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych przez nasz szpital - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji w SP ZOZ, który był jednocześnie inicjatorem podjęcia działań mających na celu pozyskanie dofinansowania do zakupu najnowszej klasy sprzętu medycznego.

Szpital chwali się również e-usługami i systemem elektronicznej dokumentacji medycznej. Na to zadanie również udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 85% wartości inwestycji. SP ZOZ na powyższy cel wydał 2 031 979,10 zł, przy udziale własnym w kwocie 304 796,88 zł.

Kolejną rzeczą z dofinansowaniem również w wielkości 85% jest projekt o nazwie „Doposażenie SP ZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”. W tym przypadku - zgodnie z nazwą - placówka ma zyskać nowe sprzęty służące ratowaniu życia i podnoszenie standardów opieki medycznej. Całość realizacji zadania wyniesie 7 390 092,00 zł, przy wkładzie własnym 1 108 513,80 zł.

- Wszystkim pracownikom łukowskiego szpitala zależy, aby w dającym się określić czasie znacząco poprawić dostępność diagnostyki i leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu, tych z miast Łuków i Stoczek Łukowski, a także tych z gmin naszego powiatu. Stąd duże nakłady w tej sferze, w ciągu ostatnich lat i obecnie. Odpowiedzią na zapotrzebowanie było zintensyfikowanie działań mających na celu pozyskanie możliwie jak największej ilości środków zewnętrznych - czytamy w informacji prasowej.

Dofinansowania udało się także pozyskać przy remoncie i przebudowie  budynku POZ w Jedlance, Wandowie i Trzebieszowie. Środki z zewnątrz szpital pozyskał także przy zakupie trzech ambulansów medycznych. Łącznie na wymienione powyżej inwestycje, remonty i zakupy SP ZOZ w Łukowie przeznaczył ponad 17 milionów złotych.


Galeria zdjęć

Komentowane

Mietek (2019-03-28 13:07) 21 12   |   zgłoś do usunięcia
Niech się pochwali ile ma etatów zbędnych robionych dla spadochroniarzy. W tej lecznicy nie ma kto leczyć bo Ci lepsi już dawno zwinęli mandżur.
Jolka. (2019-03-29 06:39) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Pewnie z 3 zbędnych dyrektorów którzy zapewne po 20tys kosztują a kasy dla lekarzy pielęgniarek brak. Przyjść na sor z urazem mniej pilnym np. podejrzenie złamania to można się wsciec. Lekarze siedzą jak za karę przynajmniej kilku. Co się dziwić kasy dla nich nie ma po tylu latach nauki bo kasa musi być na zbędne stołki dla znajomych bez szkoły. W zamian dyrektor oszczędza zatrudniając lekarzy robiących specjalizację i tak po wizycie na sor gdzie tłum ludzi do zszywania ran składania złamanych kończyn czyli czynności co wykonuje chirurg a takiego nie było na całym sor bo nie było komu mi podbić skierowania które musiało być podbite przez lekarza specjalistę. Każdy mądrzejszy to leczy się w innych szpitalach.
Ja (2019-03-29 07:30) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Pacjenci jak mają u nas czekać ze złamaniem lub raną do zszycia , jadą do "sąsiadów" , gdzie szybciej uzyskają pomoc. Nikt nie zrobi to z łaski , z nieciekawymi komentarzami.
Adam (2019-03-29 10:08) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Zgadza się. Nie raz na Łukowski sor byłem pretensje o wszystko bo za blisko rejestracji stałem to pani stwierdziła że stoję jej nad głową i mnie zawola jak przyjdzie kolej do rejestracji. Tutaj trzeba czekać aż ktoś zechce zarejestrować. Lekarze też głupie komentarze typu co Pan nie widział że sciegno zerwane. To go się spytałem czy ja jestem lekarzem żeby się znać czy on w tym kierunku szkole kończył. Do Siedlec pojechałem z dziewczyną na sor to w pół h była po przeswietleniu i badaniu u lekarza.
Marcin (2019-03-29 12:04) 15 27   |   zgłoś do usunięcia
Chyba to są inwestycje jak wykończyć więcej ludzi. Pielęgniarze i pielęgniarki są ok. Sami bez zgody wiele nie mogą a i chorzy też różni. A na zgodę czy ocenę pacjenta trzeba poczekać i tu kroczy z wielką łaską jak ten paw w angielskim ogrodzie patrząc na ciebie z pogardą. Co ty k... a od niego chcesz psycholu, alkoholiku, nakomanie. Królówka i wypad do domu, radź sobie sam. Ale wolna "kieszeń" zawsze jest, co zazwyczaj gu..o daje. Dobrze że nie wszyscy są tacy i fajnych lekarzy z pasją jest malutka garstka.
szpitalny (2019-03-29 15:15) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Szpital jest na skraju bankructwa, tak rządzi tercet egzotyczny. Mówi się nam, że na razie jest 3,5 miliona długu ale do końca roku będzie 5 milionów. pacjenci zmuszeni do szukania pomocy w naszym szpitalu otrzymują pigułki przeciwbólowe albo kroplówki i do domu. Może niech się dyrekcja pochwali ile odszkodowań za błędy lekarskie wypłacono z konta szpitala.
Olo (2019-03-29 18:08) 21 11   |   zgłoś do usunięcia
3 dyrektorów zwolnić co nic nie robią nawet w pracy jednego nie ma i już 60tys miesięcznie na spłatę kredytu byłoby. 720tys rocznie ale po co jak swoim stki trzeba stworzyć.
Marny Polityk (2019-03-30 14:11) 18 11   |   zgłoś do usunięcia
Tak jest jak żądzą politykierzy, to do pana, panie Pinokio.
Rumcajs (2019-03-30 16:03) 34 14   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio podobno dwa mieszkanie dostał od lobbysty i współudział w hotelu tylko ukryty żeby nikt nie dowiedział się tak jak i mieszkania .
Halina (2019-03-31 17:40) 14 35   |   zgłoś do usunięcia
Kupują, unowocześniają ale o najprostszej sprawie nikt nie pomyśli. Na oddziałach szpitalnych wszystkie łóżka są wysokie. Tylko wysoka osoba siadając dostanie stopami do podłogi.Pozostali muszą się zsuwać. Ci sprawniejsi dadzą radę. Ale mniej sprawni czy staruszkowie przewracają się. Znam przypadki gdzie nie chcą iść do szpitala bojąc się że np. w nocy ( w dzień ktoś sprawniejszy ,czy odwiedzający pomoże) spadnie i porządnie się potłucze lub nawet złamie rękę, nogę ew. "wybije" biodro. Wystarczyłoby mieć część łóżek na niższych nogach. Na SOR też widziałam takie tylko dwa. a co do obsługi. Ze złamaną ręką byliśmy na SOR o 9.00. wyszliśmy o 18.00. Potem trzeba było 2 razy poprawiać ponieważ ręka puchła- za mocno ściśnięta gipsem. Aż się Fajzetel (przepraszam jeżeli zniekształciłam nazwisko) wkurzyła i kazała przeciąć wzdłuż no i to była już ostatnia wizyta przed zdjęciem gipsu. Ocenę pozostawiam fachowcom, może który zajrzał do tych komentarzy.
Karolina (2019-04-01 06:11) 14 22   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie jedzcie od razu z urazami i szycie zlamanie i inna pierwsza pomoc do Siedlec. Obsługa duuuuzo lepsza pielegniarsaka i lekarską na SoR nikt łaski nie robi. Łuków omijać z daleka!!! Obudzą się jak nie do nich nie przyjdzie .
Mm (2019-04-01 08:17) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Szybciej pojechać do Siedlec dostać się i wrócić niż w Łukowie do rejestracji poprosza żeby się zarejestrować. Kasa jest dla kilku zbędnych dyrektorów a nie ma kasy na zatrudnienie normalnego lekarza który jest fachowcem a nie robiącym specjalizację nic nie umiacym partaczem. Ważne aby w gips czy dobrze czy źle aby w gips a później jak źle się zrosnie to niech inni mają problem bo i tak Łuków już nie będzie poprawiał.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Łuków zamienił się w świąteczną krainę (GALERIA)
Łuków zamienił się w świąteczną krainę (GALERIA) Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie zorganizowali po raz kolejny mikołajkową imprezę ?W Świątecznej Krainie"
Pięcioosobowa rodzina z Łukowa zapłaci za śmieci prawie ...
Pięcioosobowa rodzina z Łukowa zapłaci za śmieci prawie  100 zł miesięcznie Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalne wycenia, że odbierze i zagospodaruje śmieci od mieszkańców Łukowa za 3 mln 247 tys. zł. Jako jedne złożyło ofertę w przetargu ogłoszonym przez miasto.
Gmina Łuków: 70-lecie biblioteki ze świątecznym konkursem
Gmina Łuków: 70-lecie biblioteki ze świątecznym konkursem Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie ma 70 lat. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w czwartek 5 grudnia w filii w Gręzówce i były połączone z podsumowaniem konkursu bożonarodzeniowego, którego tematem w tym roku były witraże
Nowy wicemarszałek. Michał Mulawa za Dariusza Stefaniuka
Nowy wicemarszałek. Michał Mulawa za Dariusza Stefaniuka Podczas wtorkowej (3 grudnia br.) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni wybrali nowego wicemarszałka województwa.
Kolejny singiel Bronki pt. “Chodź ze mną” (WIDEO)
Kolejny singiel Bronki pt. “Chodź ze mną” (WIDEO) 3 grudnia na platformach streamingowych m.in Spotify, Tidal, Deezer, YouTube odbyła się premiera kolejnego singla ?Chodź ze mną? wykonania Dominiki Szcześniak, znanej pod pseudonimem Bronka.
Śmiertelne zatrucie czadem
Śmiertelne zatrucie czadem Dziś rano strażacy dostali informację o nieprzytomnym mężczyźnie
Dziś "zapłonie" łukowska choinka
Dziś Władze miasta zapraszają oficjalne zapalenie świątecznej choinki, która pojawiła się już na Placu Solidarności i Wolności.
Potrącenie rowerzysty na ul. Wyszyńskiego
Potrącenie rowerzysty na ul.  Wyszyńskiego Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 16.
Zobacz co słychać w kinie
Zobacz co słychać w kinie Od 6 grudnia w Kino Łuków zaprasza na kilka premier
Pokażą co potrafią
Pokażą co potrafią - Serdecznie zapraszamy na doroczny koncert uczniów, tym razem wyjątkowo przed świętami ze względu na układ ferii i jedynie 4 dni zajęć dydaktycznych po Nowym Roku - informuje dyrekcja Szkoły Muzycznej w Łukowie.
"Piątce" stuknęła trzydziestka
Najmłodsza z łukowskich podstawówek świętowała w piątek 29 listopada
"Aleje" włączyły się w akcję Polacy - Rodakom ...
Szkoła wzięła udział w jubileuszowej akcji Polacy ? Rodakom, zorganizowanej przez senatora Stanisława Gogacza
Pożar słomy. Cztery jednostki w akcji
Pożar słomy. Cztery jednostki w akcji 4 grudnia o godzinie 23:34 strażacy z OSP Wojcieszków otrzymali zgłoszenie o pożarze słomy nieopodal Świderek.
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole Agnieszka Cieślak poszła w ślady Marcina Kiwiora, włodarza małopolskiej gminy Skrzyszów, który pracował jednocześnie jako matematyk w Tarnowie. Wójt gminy Wojcieszków od września uczy historii w Siedliskach. Nie wszyscy mieszkańcy są z tego zadowoleni.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Dam pracę: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje