Dziś są imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

 
dodane: 28-03-2019 10:37   |   wyświetleń: 4479

Szpital chwali się inwestycjami

Ponad 17 milionów złotych przeznaczył łukowski szpital na inwestycje. Jednostka postanowiła za pośrednictwem mediów poinformować, co zmieniło się w SP ZOZ w przeciągu ostatnich kilku lat.
Szpital chwali się inwestycjamifoto. SP ZOZ w Łukowie 
Na pierwszy rzut wysuwa się remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który otrzymał 85-procentowe dofinansowanie z zewnątrz. Jak informuje placówka, wielkość inwestycji określona jest na 5 584 078,26 zł, przy jednoczesnym wkładzie własnym 837 611,74 zł.

- Doposażenie łukowskiego szpitala w nowoczesny sprzęt medyczny, to jedna z naszych najważniejszych inwestycji, która bez wątpienia przyczyni się do poprawy jakości usług świadczonych przez nasz szpital - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji w SP ZOZ, który był jednocześnie inicjatorem podjęcia działań mających na celu pozyskanie dofinansowania do zakupu najnowszej klasy sprzętu medycznego.

Szpital chwali się również e-usługami i systemem elektronicznej dokumentacji medycznej. Na to zadanie również udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 85% wartości inwestycji. SP ZOZ na powyższy cel wydał 2 031 979,10 zł, przy udziale własnym w kwocie 304 796,88 zł.

Kolejną rzeczą z dofinansowaniem również w wielkości 85% jest projekt o nazwie „Doposażenie SP ZOZ w Łukowie w sprzęty medyczne”. W tym przypadku - zgodnie z nazwą - placówka ma zyskać nowe sprzęty służące ratowaniu życia i podnoszenie standardów opieki medycznej. Całość realizacji zadania wyniesie 7 390 092,00 zł, przy wkładzie własnym 1 108 513,80 zł.

- Wszystkim pracownikom łukowskiego szpitala zależy, aby w dającym się określić czasie znacząco poprawić dostępność diagnostyki i leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu, tych z miast Łuków i Stoczek Łukowski, a także tych z gmin naszego powiatu. Stąd duże nakłady w tej sferze, w ciągu ostatnich lat i obecnie. Odpowiedzią na zapotrzebowanie było zintensyfikowanie działań mających na celu pozyskanie możliwie jak największej ilości środków zewnętrznych - czytamy w informacji prasowej.

Dofinansowania udało się także pozyskać przy remoncie i przebudowie  budynku POZ w Jedlance, Wandowie i Trzebieszowie. Środki z zewnątrz szpital pozyskał także przy zakupie trzech ambulansów medycznych. Łącznie na wymienione powyżej inwestycje, remonty i zakupy SP ZOZ w Łukowie przeznaczył ponad 17 milionów złotych.


Galeria zdjęć

Komentowane

Mietek (2019-03-28 13:07) 22 13   |   zgłoś do usunięcia
Niech się pochwali ile ma etatów zbędnych robionych dla spadochroniarzy. W tej lecznicy nie ma kto leczyć bo Ci lepsi już dawno zwinęli mandżur.
Jolka. (2019-03-29 06:39) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Pewnie z 3 zbędnych dyrektorów którzy zapewne po 20tys kosztują a kasy dla lekarzy pielęgniarek brak. Przyjść na sor z urazem mniej pilnym np. podejrzenie złamania to można się wsciec. Lekarze siedzą jak za karę przynajmniej kilku. Co się dziwić kasy dla nich nie ma po tylu latach nauki bo kasa musi być na zbędne stołki dla znajomych bez szkoły. W zamian dyrektor oszczędza zatrudniając lekarzy robiących specjalizację i tak po wizycie na sor gdzie tłum ludzi do zszywania ran składania złamanych kończyn czyli czynności co wykonuje chirurg a takiego nie było na całym sor bo nie było komu mi podbić skierowania które musiało być podbite przez lekarza specjalistę. Każdy mądrzejszy to leczy się w innych szpitalach.
Ja (2019-03-29 07:30) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Pacjenci jak mają u nas czekać ze złamaniem lub raną do zszycia , jadą do "sąsiadów" , gdzie szybciej uzyskają pomoc. Nikt nie zrobi to z łaski , z nieciekawymi komentarzami.
Adam (2019-03-29 10:08) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Zgadza się. Nie raz na Łukowski sor byłem pretensje o wszystko bo za blisko rejestracji stałem to pani stwierdziła że stoję jej nad głową i mnie zawola jak przyjdzie kolej do rejestracji. Tutaj trzeba czekać aż ktoś zechce zarejestrować. Lekarze też głupie komentarze typu co Pan nie widział że sciegno zerwane. To go się spytałem czy ja jestem lekarzem żeby się znać czy on w tym kierunku szkole kończył. Do Siedlec pojechałem z dziewczyną na sor to w pół h była po przeswietleniu i badaniu u lekarza.
Marcin (2019-03-29 12:04) 15 27   |   zgłoś do usunięcia
Chyba to są inwestycje jak wykończyć więcej ludzi. Pielęgniarze i pielęgniarki są ok. Sami bez zgody wiele nie mogą a i chorzy też różni. A na zgodę czy ocenę pacjenta trzeba poczekać i tu kroczy z wielką łaską jak ten paw w angielskim ogrodzie patrząc na ciebie z pogardą. Co ty k... a od niego chcesz psycholu, alkoholiku, nakomanie. Królówka i wypad do domu, radź sobie sam. Ale wolna "kieszeń" zawsze jest, co zazwyczaj gu..o daje. Dobrze że nie wszyscy są tacy i fajnych lekarzy z pasją jest malutka garstka.
szpitalny (2019-03-29 15:15) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Szpital jest na skraju bankructwa, tak rządzi tercet egzotyczny. Mówi się nam, że na razie jest 3,5 miliona długu ale do końca roku będzie 5 milionów. pacjenci zmuszeni do szukania pomocy w naszym szpitalu otrzymują pigułki przeciwbólowe albo kroplówki i do domu. Może niech się dyrekcja pochwali ile odszkodowań za błędy lekarskie wypłacono z konta szpitala.
Olo (2019-03-29 18:08) 21 13   |   zgłoś do usunięcia
3 dyrektorów zwolnić co nic nie robią nawet w pracy jednego nie ma i już 60tys miesięcznie na spłatę kredytu byłoby. 720tys rocznie ale po co jak swoim stki trzeba stworzyć.
Marny Polityk (2019-03-30 14:11) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
Tak jest jak żądzą politykierzy, to do pana, panie Pinokio.
Rumcajs (2019-03-30 16:03) 34 14   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio podobno dwa mieszkanie dostał od lobbysty i współudział w hotelu tylko ukryty żeby nikt nie dowiedział się tak jak i mieszkania .
Halina (2019-03-31 17:40) 15 37   |   zgłoś do usunięcia
Kupują, unowocześniają ale o najprostszej sprawie nikt nie pomyśli. Na oddziałach szpitalnych wszystkie łóżka są wysokie. Tylko wysoka osoba siadając dostanie stopami do podłogi.Pozostali muszą się zsuwać. Ci sprawniejsi dadzą radę. Ale mniej sprawni czy staruszkowie przewracają się. Znam przypadki gdzie nie chcą iść do szpitala bojąc się że np. w nocy ( w dzień ktoś sprawniejszy ,czy odwiedzający pomoże) spadnie i porządnie się potłucze lub nawet złamie rękę, nogę ew. "wybije" biodro. Wystarczyłoby mieć część łóżek na niższych nogach. Na SOR też widziałam takie tylko dwa. a co do obsługi. Ze złamaną ręką byliśmy na SOR o 9.00. wyszliśmy o 18.00. Potem trzeba było 2 razy poprawiać ponieważ ręka puchła- za mocno ściśnięta gipsem. Aż się Fajzetel (przepraszam jeżeli zniekształciłam nazwisko) wkurzyła i kazała przeciąć wzdłuż no i to była już ostatnia wizyta przed zdjęciem gipsu. Ocenę pozostawiam fachowcom, może który zajrzał do tych komentarzy.
Karolina (2019-04-01 06:11) 16 23   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie jedzcie od razu z urazami i szycie zlamanie i inna pierwsza pomoc do Siedlec. Obsługa duuuuzo lepsza pielegniarsaka i lekarską na SoR nikt łaski nie robi. Łuków omijać z daleka!!! Obudzą się jak nie do nich nie przyjdzie .
Mm (2019-04-01 08:17) 15 14   |   zgłoś do usunięcia
Szybciej pojechać do Siedlec dostać się i wrócić niż w Łukowie do rejestracji poprosza żeby się zarejestrować. Kasa jest dla kilku zbędnych dyrektorów a nie ma kasy na zatrudnienie normalnego lekarza który jest fachowcem a nie robiącym specjalizację nic nie umiacym partaczem. Ważne aby w gips czy dobrze czy źle aby w gips a później jak źle się zrosnie to niech inni mają problem bo i tak Łuków już nie będzie poprawiał.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Ponad milion e-zwolnień przez rok
Ponad milion e-zwolnień przez rok Minął rok, odkąd lekarze obowiązkowo wystawiają zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Pacjenci i pracodawcy też przekonują się do internetu ? coraz chętniej składają wnioski o zasiłki elektronicznie.
Pomagają rodakom ze wschodu; Zrobili ponad 600 paczek
Pomagają rodakom ze wschodu; Zrobili ponad 600 paczek W sobotę 14 grudnia s sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w Starostwie Łukowskim odbył się łukowski finał akcji charytatywnej Polacy- Rodakom.
PECTUS kolędował w Łukowie
PECTUS kolędował w Łukowie Łukowianie przynieśli dziesiątki kilogramów słodyczy jako bilety występu na coroczny Koncertu Kolęd i Słodkich Serc, który odbył się w sobotę 14 grudnia w hali sportowej Jedynki.
IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze
IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze Około 40 osób wzięło udział w IV edycji testu wiedzy z historii Łukowa ?Poznaj Swoje Miasto?, który odbył się w piątek 13 grudnia w Łukowie.
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy Komentarz burmistrza po sesji, która odbyła się 12 grudnia. Radni odrzucili stawkę opłaty za śmieci proponowaną przez włodarza. Nie będzie to 20, a 14 złotych od osoby.
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie ...
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie obok Zbigniewa Zamachowskiego i Katarzyny Dąbrowskiej Anastazja Klimiuk, reprezentująca Fabrykę Piosenki ŁOK, wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko". Gratulujemy!
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć ...
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć w inwestycjach To konsekwencje zaproponowanej i przegłosowanej przez klub stawki za odpady. Żeby zbilansować system trzeba będzie poszukać pieniędzy w innych obszarach, albo brać kredyt. Przed takim wyborem stoi burmistrz Piotr Płudowski.
Zawody z kostką Rubika
Zawody z kostką Rubika Łuków będzie miejscem nietypowych zmagań sportowych.
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe Spotkanie informacyjne prowadził Michał Osiej.
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc Świąteczny koncert odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Podczas koncertu wystąpią Orkiestra Dęta im. Antoniego Próchniewicza, wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK oraz gwiazda wieczoru zespół Pectus.
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci Miasto szuka pieniędzy, żeby zbilansować system
Ruszają zapisy do gminnego żłobka
Ruszają zapisy do gminnego żłobka Już 3 stycznia rozpocznie się pierwsza rekrutacja dzieci zamieszkałych na terenie gminy Łuków do Gminnego Żłobka "Maluch".
Bogdan z Trzebieszowa w "Szansie na sukces" (Zapowiedź)
Bogdan z Trzebieszowa w Pochodzący z Trzebieszowa Bogdan Sierpień wystąpi w odcinku programu "Szansa na sukces", który będzie emitowany 15 grudnia w TVP 2.
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W ...
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W geście solidarności 35 wydawców lokalnych z całej Polski publikuje na swoich portalach teksty Tygodnika Zamojskiego, na który sąd nałożył prewencyjny zakaz publikacji
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy ...
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni Brak zasłonek pod prysznicami, czytników czasu czy nadzoru w szatni, a także zajęcie torów przez instruktorów. Listy z takimi uwagami przysłali do nas Czytelnicy, którzy często korzystają z pływalni w SP nr 5 w Łukowie. Poprosiliśmy o komentarz Marka Żurawskiego, szefa OSiR w Łukowie.
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ...
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ich firm - Zjednoczył nas problem - spadek dochodów z powodu handlu obwoźnego i wchodzenia firm zachodnich na tereny wiejskie - mówią członkowie Stowarzyszenia Kupców Ziemi Łukowskiej.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje