Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 116 osób   |   Osób online: 39   |   Zaloguj się   Rejestracja

Marta Karwowska  
dodane: 11-01-2019 11:03   |   wyświetleń: 5823

Taką kasę dostali na odchodne

Największą kwotę na odchodne ze swojej funkcji dostał były wójt gminy Wojcieszków Janusz Wylotek, a Jerzy Kędra, były wójt gminy Krzywda dostał największy ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
Taką kasę dostali na odchodnefoto. Internet (zdjęcie poglądowe) 
Odprawy dla siedmiu łukowskich samorządowców, którzy po wyborach zakończyli urzędowanie, kosztowały podatników w sumie ponad 260 tys. zł.

Odprawy dla siedmiu włodarzy

Na koniec rządzenia wraz z upływem kadencji byli wójtowie Adamowa, Krzywdy, Wojcieszkowa, Woli Mysłowskiej, burmistrzowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego oraz były wicestarosta łukowski otrzymali spore sumy. W związku z rozwiązaniem stosunku pracy każdemu z nich - na podstawie Ustawy o pracownikach samorządowych - przysługiwała odprawa. Jej wysokość wynosiła trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia obliczonego według zasad obowiązujących przy ustaleniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

Dla byłego starosty tylko ekwiwalent

Wszystkich siedmiu byłych włodarzy nabyło też prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Taki ekwiwalent zgodnie z prawem należał się też byłemu staroście, a obecnemu wicestaroście łukowskiemu Januszowi Koziołowi. Wypłacono mu ponad 12,2 tys. zł netto. Koziołowi nie przysługiwała jednak odprawa, gdyż został on ponownie zatrudniony w najbliższej kadencji na podstawie stosunku pracy z wyboru w tym samym urzędzie. Ponad 19,3 tys. zł netto z tytułu odprawy i przeszło 2,8 tys. zł netto ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wypłacono byłemu wicestaroście Włodzimierzowi Wolskiemu.

Odprawa emerytalna dla Wylotka

W czterech samorządach byli wójtowie nie ubiegali się o reelekcję. W gminie Wola Mysłowska były wójt Władysław Mika zrezygnował ze startowania na stanowisko wójta, ale zdobył mandat radnego Powiatu Łukowskiego. W gminie Wojcieszków - były wójt Janusz Wylotek nie ubiegał się o reelekcję, startował do Rady Powiatu, ale nie udało mu się tam uzyskać mandatu. Także Sławomir Skwarek, były wójt gminy Adamów, zrezygnował z walki o fotel wójta, zdobył mandat radnego sejmiku wojewódzkiego, ale ostatecznie udało mu się zostać posłem. Ireneusz Szczepanik, były burmistrz Stoczka Łukowskiego, odszedł na polityczną emeryturę.

Najbardziej zadowolony spośród wszystkich ustępujących samorządowców powinien być były wójt gminy Wojcieszków. Na konto Janusza Wylotka wpłynęło łącznie ponad 116,9 tys. zł. Tak wysoka kwota wynika z faktu, że były wójt Wojcieszkowa otrzymał również odprawę emerytalną w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia.

Na otarcie łez

Włodarze, którzy w wyniku wyborów musieli się pożegnać z dotychczasowym stanowiskiem, też nie mogą narzekać na wysokość odpraw.

Dariusz Szustek, były burmistrz Łukowa otrzymał najwyższą kwotę odprawy w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia. Było to ponad 36,8 tys. zł brutto. Do tego doszedł też ekwiwalent za 47 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w wysokości ponad 27,7 tys. zł.

Jerzy Kędra, były wójt gminy Krzywda, któremu w wyborach nie udało się uzyskać reelekcji, otrzymał najwyższą kwotę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop spośród wszystkich ustępujących włodarzy. Było to ponad 39,5 tys. zł. Suma ta w przypadku byłego wójta gminy Krzywda przewyższała nawet kwotę jego odprawy (ponad 30 tys. zł).

Najmniej dla nowego posła

Najmniejszą kwotę spośród byłych wójtów i burmistrzów z powiatu łukowskiego dostał na odchodne Sławomir Skwarek, były wójt gminy Adamów. Na jego konto wpłynęło ponad 30,3 tys. zł - 28,5 tys. zł odprawy i ponad 1,8 tys. zł ekwiwalentu za 4 dni niewykorzystanego urlopu.


Komentowane

woźny (2019-01-11 12:14) 25 11   |   zgłoś do usunięcia
Za co takie pieniondze. Czlowiek tu tyra jak niewolnik w tym miescie bez przyszlosci. a beztalencia polityczne biero tako kase.
czy jesteśmy równi? (2019-01-11 12:39) 20 8   |   zgłoś do usunięcia
Trzymiesięczne pobory . Ok. Takie prawo. Ale za urlop!!! Każdy zwykły pracownik musi wykorzystać. Nie ma takiej opcji, żeby pracodawca zapłacił, a tu 47dni . Prawie dwa lata urlopu i można. Każdy dzień urlopu prawie 600zł u Szustka. Co tu się dziwić, że tylu chętnych do koryta.
xxx (2019-01-11 13:04) 22 9   |   zgłoś do usunięcia
to jest dobre ; beztalencia polityczne ;
A (2019-01-11 13:41) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Super polityczna emerytura bez pracy rąk ...ładnie brzmi
Haha (2019-01-11 14:01) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Macie emeryci renciści glosujacy na swojego idola byłego burmistrza z PiS i chwalacego PiS jak to dużo dał wam. Widzicie jak premie odprawy jaka kasę biorą a dla was 20zl na podwyżkę brak.
Mieszkaniec (2019-01-11 14:06) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak się dajecie doic to was doja :)
anonim??? (2019-01-11 14:21) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Dariusz Szustek,-- ekwiwalent za 47 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w wysokości ponad 27,7 tys. zł.=589.36 zł za dzień tak to mozna pracowac
Nn (2019-01-11 14:31) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
A ludzie za 900zl muszą żyć i kupią leki i zostaje 200 zł na cały miesiąc to jest karygodne.
Jk (2019-01-11 14:53) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Teraz dokładnie widać dlaczego jest tak dużo chętnych do Władzy : korzyści i jeszcze raz korzyści.
Adas (2019-01-11 15:39) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
"Taką kase" - widać jaki poziom reprezentuje portal ... patrząc na nagłówek już się nie chce czytać.
POP (2019-01-11 16:15) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
pis ma dużo wyborców wśród emerytów rencistów i co wam pis dał ?Ile dostaliście w tamtym roku podwyżki w marcu 10zł 5 zł?Widzicie ile burmistrz bierze a teraz pomyślcie ile wojewoda bierze ile prezydent miasta ile poseł o pośle to lepiej żebyście nie wiedzieli ile weźmie odprawy itp bo zawału dostaniecie całe życie tyle emerytury nie weźmiecie. Bronicie Burmistrza 600zł za dzień urlopu ?Czy urlop od podstawy zarobków nie powinien być liczony czyli pensja podstawowa to nie 12tys tylko jak dobrze pamiętam z 4 tys . ?Niech ktoś mnie poprawi jak źle pisze.
Chore (2019-01-11 17:44) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Trzykrotność miesięcznego uposażenia. Trzykrotnie na urlopie pracowali. Chory kraj.
Andrzej (2019-01-11 18:11) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Po co zatrudniony był zastępca burmistrza skoro Szustek nie mógł pójść przez 2 lata na urlop? Takim managerom w prywatnej firmie podziękowali by po po 3 miesiącach.
do POP (2019-01-11 18:56) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Napisz co dało emerytom PO-PSL i inne opcje-figę z makiem.To jest polityka,o której się mówi kim ona jest,ale nie wszyscy są stworzeni do mamienia ludzi żeby dostac się do wielkiej kasy.Janunio wielkich chyba szkól nie skończył,ale łeb do rózych interesów ma i ma dobre łokcie i kasę na naiwnych zrobił.Lepiej być biednym,uczciwym i zdrowym aniżeli bogatym szują i chorym.
em (2019-01-11 19:09) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrz nie był na urlopie, bo musiał pilnować. Kogoś,czy czegoś? Jestem emerytem i nie głosuje na PIS. Nie odpowiadają mi ludzie, którzy z innych robią bezmyślną masę i traktują nas jak drugi sort. Nie traktujcie nas starszych jak zwolenników jednej słusznej opcji, bo mi przypomina to czasy, gdy była jedna słuszna partia. Terażniejszość i tamte czasy czasami nie wiele się różnią. Nie byłem i nie jestem zwolennikiem obu opcji. Adasiu tytuł jest dobry, to naprawdę jest kasa, chyba, że dla ciebie to garść drobnych.
Pop (2019-01-11 19:10) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Wiesz ile dało PO też nic i jak poprzednie władze.
@do POP (2019-01-11 19:22) 17 6   |   zgłoś do usunięcia
Biedny i uczciwy mysi być zdrowy, bo w tym kraju nie miałby na leczenie. Poważna choroba zaczyna się zbiórka, bo dana jednostka chorobowa i lekarstwa nie podlegają finansowaniu przez NFZ.. Kiedyś ludzie nie rezygnowali w aptece z lekarstw, było ich stać. Teraz wybierają, co i komu jest bardziej potrzebne- przeważnie ludzie starsi. Żal na to patrzeć, a widziałem. Tyle dał im PIS.
do POP (2019-01-11 20:35) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Kiedyś-kiedy?Bzdury piszesz.Lecznictwo od dawna w Polsce kuleje,na polityke jest ,a na leczenie nie ma.PIS nie PIS wszyscy politycy sa fajni i mili, to samo i lokalni ,obiecują podatnikom mannę z nieba ,a po wyborach nie dostap do nich,są aroganccy,złośliwi mściwi i myślą tylko o swoich profitach.Chyba fobię masz na punkcie tej opcji.Najbardziej mnie rozśmieszyło,że "kiedyś ludzie nie rezygnowali w aptece z lekarstw,było ich stać"Na jakim świecie ty człowieku zyjesz.
@do POP (2019-01-11 22:31) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Na takim świecie jak ty. Masz rację wszyscy wyborcy potrzebni są do głosowania. Mam swój wiek ,jestem już emerytem. Jestem z Łukowa. Ty się wychowałem, pracowałem i mieszkam. Mama moja nie pracowała. Zajmowała się dziećmi i domem, bo ojciec pracował w delegacji-geodeta. Z jego poborów stać było utrzymać dom i godnie żyć. Teraz rzadko kto utrzyma się z jednej wypłaty. Jak zostanie już jeden emeryt, bez pomocy dzieci ze swoją emeryturą to nahula, że ....
Kk (2019-01-12 00:15) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja proponuje przejść się do ZUS i spytać ile dostaniecie emerytury na nowych zasadach i czy wyrównają wam do najniższej. Nikt o tym nie mówi żaden polityk żaden ekspert. Nikt nie mówi, że rząd dogadał się z OFE że ofe odda pieniądze do ZUS ale połowę a za to nie będzie musiał nas informować co z drugą połową robią . Rząd podreperował zus i zus od po raz pierwszy po kase do budżetu nie sięga. ZUS już wypłaca świadczenia emerytalne czy rentowe co kwartał bo są takie niskie że co miesiąc nie opłaci się. Ktoś powie trzeba pracować. Ok ale 50%jak nie wiecej pracuje na najniższą krajową. Czyli pracując 40lat załóżmy średnio za 1700 netto będziemy mieli emeryturę 800zł . Na co to wystarczy ?NA sznurek i szubienice. Pytanie kto będzie miał normalną emeryture? Pracownicy budżetówki .
z boku (2019-01-12 07:44) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Geodetom tak jak i teraz się żyło bardzo dobrz i dlatego stac was było na wszystko.To co piszesz to nie jest przykład.Napisałes o sobie,znaczy mnie się kiedyś żyło dobrze.
Kod (2019-01-12 09:33) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Wszystkim zyje sie dobrze i w dostatku. pensje sa wysokie a emerytury zacne. tam wyzej ktos pisal o tych emeryturach, glupotyy wyssane z palca.
@do POP (2019-01-12 10:24) 15 5   |   zgłoś do usunięcia
Napisałem o sobie, żeby dać przykład. Niepracujących mam było dużo. Przeważnie z rodzin kolejarskich. Taki był model rodziny. Gdy powstały ZM, Łukbut wiele kobiet znalazło tam zatrudnienie. Nigdy nie było takich różnic w wynagrodzeniu kierowników ,a szarych pracowników ,jak są teraz. Żeby ekwiwalent za 2 dni urlopu 2x600=1200 Szustka, wynosił tyle co miesięczne wynagrodzenie. To nie jest normalne . Każdy z nich mógł urlop wykorzystać. Nie ma ludzi niezastąpionych ,są zastępcy. Trzymiesięczna odprawa, zgoda ,taki jest kodeks pracy. Dużo zarabiali-dużo wzieli. Urlop każdy MUSIAŁ wykorzystać. Może w tej kwesti coś się zmieniło? Nie wiem. Na marginesie w ub roku dostałem 48.40x12=580.80 podwyżki, czyli mniej niż jeden dzień urlopu. Emerytura mała-jaka płaca, tyle na starość. Nie narzekam, inni mają jeszcze gorzej. Życzę miłego dnia i więcej uśmiechu. Gburów, arogantów i innych złośliwców wszyscy mają dość.
Jk (2019-01-12 10:47) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
600 zł publicznych pieniędzy za dzień urlopu. Szok... to dlatego tak ciężko oderwać się od stołka.
Jan (2019-01-12 11:35) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Władza bardziej baluje i bardziej arogancka niż za komuny.
Janusz (2019-01-12 12:02) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak w Magistracie nie wiedzą jak kogoś wysłać na urlop to niech pójdą na szkolenie do ZM ŁUKÓW tam każdy musi wykożystsć urlop do końca roku i Panu Szustkowi nie trzeba by było wypłacać ekwiwalentu.I tak się nachapał
Oll (2019-01-12 13:01) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Po co na urlop iść lepiej na zwolnienie lekarskie a później za urlop dodatkowo kasę wziąść
Na Vincenta (2019-01-12 13:44) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
"Piniędzy nie ma i nie będzie . Wszystko poszło w VAT". A co tu biadolić pełowsko eseldowska zgrajo. Jak się należy i to zgodnie z prawem które peło z eseldem i zeteselem uchwaliła.
Do. Na. Vincenta (2019-01-12 14:02) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Idź się lecz na głowę. Każda partia zwala winę na poprzednią a sama co robi? Może aktualnie rządząca partia powie jak afera Pana R. Co 50 mln wyłudzil podatku VAT na aferze paliwowej a w skali kraju było 250mln. Co to za Po było? Jak sprawcy ukarani jakie wyroki? W Polsce walka z afera i polega na wykryciu zrobieniu szumu i później lapoweczka w zamian za wmiecienie pod dywan? Co z afera Amber Gold? Winnych brak proces się ciągnie a jak głupi tłum zapom i to umorzenie i pod dywan.
aaa (2019-01-12 15:00) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
Zauważyłem, że komisje Amber Gold, czy smoleńska zaczyna działać, gdy PISowskie afery wychodzą na wierzch. Kto zawinił niech poniesie odpowiedzialność z jakiej partii by nie był. DT czy inny wuj. Za d... i do odpowiedzialności. Po co to latami ciągnąć. Pytanie; gdzie pan był dnia.... z kim rozmawiał.... i o czy.... Kupa śmiechu. Komisja nie słucha, zadaje dalej bzdurne pytania i leci to latami , a pieniądze biorą za każde takie ,,towarzyskie,, spotkanie. Czasem lepsze to od kabaretu. PO wraku nie ściągnął, a PIS obiecywał i co w tym temacie zrobił. KNF następny przekręt. Tam to są rodzinne powiązania. Banki -swój swojego ,,docenia,, Kto zasiada w radach państwowych spółek?Wszędzie robienie nas w ,,bambuko,, , Tylko to ,za nasze ,podatników pieniądze. Na służbę zdrowia nie ma. Na finansowanie leczenia chorych i niepełnosprawnych też nie, a elita się bawi i jeszcze dziwi, że się ich czepiają.
we (2019-01-12 15:26) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko tak będzie bo partie zauważyły, że naród za przeproszeniem jest głupi bo zamiast każdą partie rozliczać to stoi murem za swoją wybraną, którą uważa za świętą nawet jak coś źle zrobi. Widać po dyskusji na tym portalu każdy widzi jak są marnotrawione pieniądze i połowa mówi ok nic się nie stało im można bo ja ich popieram to moja partia. To jest egoizm i destrukcyjne postępowanie. Bo było sld, po,psl aws, pis i jest pytanie za której władzy nie było afer? Czy można dzielić złodzieja na dobrego i złego czy można dzielić zabójce na dobrego i złego ?Czy złodziej jest dobry bo okrada sąsiada a zły gdy okrada mnie ?
Caa (2019-01-12 16:11) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Każdy rząd ,jak i władze samorządowe, miały dobre chwile i zrobiły coś dobrego dla nas mieszkańców. Nie można wszystkich do jednego worka. SLD było zły? Pani Goławska jako wójt, była popierana ponad jak się nie mylę 40lat. We wspomnieniach zrobiła bardzo dużo dla okolicznych wsi. To jest wyjątek ,jak to w każdej partii bywa. Dlatego myślę, że nie ważna jest opcja polityczna, ale ludzie jako jednostki. Dla mnie nie ważne kto rządzi, czy jest z PO,PSL czy PIS , ale nie róbcie z nas niemyślące, poddane słowu guru istoty. Patrzmy realnie i myślmy-to nie kosztuje.
Londo (2019-01-12 16:58) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy powiat kupił dla swojego starosty samochód za 120tys,pamiętajmy że było głosowanie i wiemy kto jak głosował.zadlużony urzaď ale kasa na to się znalazła
@ Londo (2019-01-12 17:27) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
Powiat przygarną spadochroniarza, to niech liczy się z wydatkami. Jak widać w mieście do wielu rzeczy się przyzwyczaił. Powiat jest większy, to i apetyt może być większy. W sumie nie musi ,ale tego typu ludzie uważają, że im się należy. Uważajcie ,żeby brał urlop, bo drogo powiat zapłaci na odchodne:)
Londo (2019-01-12 23:47) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Toyota RAV4 – cennik wersji Pierwsze zamówione egzemplarze trafią do właścicieli w lutym. W tym miesiącu gama dostępnych modeli nowego SUV-a powiększy się też o inne odmiany: 2.0 Active 4x2 – od 109 900 zł, 2.0 Active 4x4 – od 119 900 zł, 2.0 Comfort 4x2 – od 119 900 zł, 2.0 Comfort 4x4 – od 129 900 zł, 2.0 Comfort + Style 4x2 – od 122 800 zł, 2.0 Comfort + Style 4x4 – od 132 800 zł, 2.0 Executive 4x4 – od 156 900 zł 2.5 Active Hybryda 4x2 – 129 900 zł 2.5 Comfort Hybryda 4x2 – 138 900 zł 2.5 Comfort+Style Hybryda 4x2 – 141 800 zł
Londo (2019-01-12 23:52) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Panie były burmistrzu którą Pan zamówił ?
z boku (2019-01-13 09:51) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie prosty a prostak
Iza (2019-01-13 10:31) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
A Janusz to grzyby zbierał na urlopie, czy w czasie pracy?.
err (2019-01-13 12:00) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
W czasie pracy wszystko w czasie pracy .
jaka odprawa (2019-01-14 08:00) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
zatrudnic burmistrza na czas okreslony na okres 5 lat i nie ma odprawy
Janusz.polskiej.polityki. (2019-01-14 09:07) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Przejrzystość żeby nie było korupcji brak kolosalnych odpraw i w końcu zacząć rozliczać wszystkich za złe wykonywanie pracy a nie ze to moja partia na którą głosowałem a to mój idol to mu wybacz przekręty i pomyłki. Takie zasady dla wszystkich. Komuś nie pasuje to nikt nie każe iść do polityki
Do wszystkich ko-mendatorów (2019-01-14 21:24) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Jesteście albo niedorozwinięci, albo popierdzieleni. W sumie na jedno wychodzi. Łapać za łopaty i do roboty za michę ryżu. Morawiecki miał rację, na więcej taka banda zakompleksionych życiowych nieudaczników nie zasługuje.
do,do,wszystkich,ko (2019-01-14 22:21) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
idz sie lecz to nie komuna, że zaknąć się i nic nie gadać jak władza chula i robi co chce to demoktracja a rządzący powinni być rozliczani za swoje błedy jak gadasz tak jak widać to jesteś w mafi oszustów i nie pasi ci krytyka