Dziś są imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Tomasz Goławski  
dodane: 04-02-2019 14:02   |   wyświetleń: 6328

Trwa remont SOR-u w Łukowie

Już od blisko trzech miesięcy trwają prace budowlane związane z pierwszym etapem remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy SP ZOZ w Łukowie. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na przełom kwietnia i maja bieżącego roku. Poprawić się mają sale dla wymagających pomocy, ale i warunki dla personelu medycznego.
Trwa remont SOR-u w Łukowiefoto. SP ZOZ w Łukowie 
- To bardzo dobra informacja zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego, który od wiosny będzie mógł pracować w znacznie korzystniejszych warunkach. Należy pamiętać, że praca na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych jest dość specyficzna i wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu infrastrukturalnego - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w SP ZOZ Łuków.

W ramach przebudowy i remontu pomieszczeń szpitala w celu dostosowania do potrzeb SOR-u zostanie wykonane m.in. przeprojektowanie pomieszczeń budynku wraz z ich wykończeniem, a także wymiana instalacji i aparatury medycznej. Remont ma dostosować budynek do najwyższych standardów medycznych obowiązujących na oddziałach ratunkowych. Wartość pierwszego etapu remontu wynosi 1 124 097,00 złotych. Robotami budowalnymi w łukowskim szpitalu zajmuje się firma z Warszawy.

- W tym momencie prace budowlane idą sprawnie. Ich postępy są przez nas stale monitorowane. Liczymy, że zakończą się one w przewidzianym przez nas terminie. Do tego czasu SOR pracuje jednak normalnie, bez żadnych zakłóceń. Staramy sie nie stwarzać niedogoności w funkcjonowaniu szpitala. Wejście na oddział ratunkowy znajduje się kilka metrów dalej, aniżeli miało to miejsce przed rozpoczęciem prac. To jedyne utrudnienie - dodaje Orzeł.

Jak czytamy w informacji SP ZOZ, trwający obecnie remont nie jest jedyną inwestycją prowadzoną przez łukowski szpital. W listopadzie ubiegłego roku do użytku został oddany nowoczesny Ośrodek Zdrowia w Jedlance. Ponadto wciąż remontowane i modernizowane są ośrodki zdrowia w Trzebieszowie i Wandowie.

- Wszystkie te prace związane są z polityką podnoszenia jakości usług świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie i jego jednostki znajdujące się na terenie Powiatu Łukowskiego - informuje szpital.

Galeria zdjęć

Komentowane

politykier (2019-02-04 15:24) 22 11   |   zgłoś do usunięcia
Panie Orliku opowiadałeś piękne wizje,baśnie na temat rozbudowy szpitala i co z tego wynikło? Bedzie co z tego?
eSeNKa (2019-02-04 16:04) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
lepiej dac na sor lub tace ksiedzu. niz na te orleta.
Benio (2019-02-04 20:17) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto pański Orzeł coś robi w szpitalu, co widać na fotkach, a dlaczego trzyma pan w szpitalu niejakiego spinacza?. Może pan przewodniczący rady powiatu tym się, zainteresuje bo ponoć na lekarzy kasy mało a tu takie marnotrawstwo płacić na zbędny etat.
REPORTER RADIA ESKA ROCK (2019-02-04 21:19) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Szanowni Państwo Drodzy marszałkowie drodzy obywatele dobrze że szpital będzie miał seksi wygląd w środku będzie full wypas będą łóżeczka nie Belejakie bo będą z wibracjiami kto będzie spragniony to będzie i masaż klasyczny a jak no trzeba to i będzie wódka śledzie i podtrzymać za co będzie. I będzie zabawa aż do rana. Więc nie piszcie mało seksi komentarzy. Bo nic to nie zmieni tylko dostaniesz podniety silnej.
Turo (2019-02-04 22:01) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto po co tam tego Orła trzymać lepiej na ten etat dwie pielęgniarki zatrudnić
Lllll (2019-02-04 23:13) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Za pensje orła to że cztery pielęgniarki można zatrudnić
do suwerena (2019-02-05 07:15) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
"Dramatem naszej epoki jest to, że Głupota zabrała się do myślenia". Przyjrzyjcie się, kogo wybraliśmy i kto chciał być wybrany. Ręka w nocniku -fuj i to przez pięć długich lat. W radzie Miasta jest tylko jeden radny, który kuma zarządzanie-bo ma duże doświadczenie, ale co z tego...jest sam. A w powiecie ...? Dlatego mamy takie szpitale z niedopłaconym personelem, żenującymi warunkami pobytu i pracy na oddziałach, długim oczekiwaniem na diagnostykę (za mało sprzętu i lekarzy) itd.To nie jest samorząd lokalny tylko lokalna samowola grupek interesów. Problemem nie są ludzie, których tu obrażacie - problemem są, ci którzy wystawiają ich na "strzał". Problemem jest złe prawo, system, przy pomocy którego, podejmowane są złe decyzje. Szanowna Redakcjo, zapytaj - wszak jest ustawa o dostępie do informacji publicznej - ilu jest urzędników,radnych itp. w administracji powiatu i jaki jest koszt ich utrzymania w skali roku/kadencji i jaki dochód w postaci PIT oni generują. Idąc dalej - Jakie korzyści z tego tytułu w postaci inwestycji, ale dających wartość dodaną, powstają dla Nas Mieszkańców (tylko odpuśćcie sobie oświatę, drogi, ochronę zdrowia i bezpieczeństwo, bo to należy nam się jak psu buda!)? Czytelnicy czekają ! Odwagi Panie Redaktorze! MIŁEGO DNIA.
Czy to prawda (2019-02-05 07:42) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Że pensja dyr. w szpitalu to 26 tys. zł? A dyrektora finansowego 15 tys. zł?
ytu (2019-02-05 08:31) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Poprzednik ma rację. Skoro burmistrzem zostaje człowiek od ,,eLek' a przewodniczacym rady nauczyciel.... sorry
... (2019-02-05 08:50) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Czy tobie od..... komentarzy ,ktoś bronił zostać kimś.? Dopchać się do władzy? Zostałeś cieniasem walącym paluchami w klawiaturę. To nasza wina ,że tego typu ludzie zostają wybierani. Nie chcieliśmy SD ,poparliśmy PP, ale koledzy zatroszczyli się o swojego. Tu nie mieliśmy wpływu, ale kolegów my wybraliśmy. Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach. Swój swojemu nie da zginąć-układy,układziki,powiązania. Tak było ,jest i myślę, że będzie.
wyborca (2019-02-05 10:13) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
Może ci co tak komentuja krytykując poczynania powiatu moze zajmą sie miastem,bo tu akurat nic się nie robi,no może czystke w posadach i krytykuje poprzednikow. Zaraz będzie pól roku urzędowania.Mam pytanie od czego jest ten pan zastępca,czy tylko wystepuje do zdjęcia.
awd (2019-02-05 10:31) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
a moze powiat przejęty przez doświadczonego zarządce który w zarządzaniu ma staż 5 to od niego wymaga sie od razu jakichś poczynań a póki co tworzy etaty kierownicze w szpitalu od niczego które już były stworzone czyli tak naprawdę jest dwie osoby od tego samego
mieszkaniec (2019-02-05 12:47) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
Na tą chwilę nie tylko miasto ,ale i powiat nie ma czym się chwalić. Fundusze na remont SORu to poprzednia ekipa. Obecny, pomimo II kadencji jako burmistrz nie ma na tą chwilę żadnych dokonań w powiecie. Nie licząc życia towarzyskiego- tego wsadzić na posadkę , temu poklaskać w Lublinie,.... . W szpitalu inspektor nie ma małych poborów, wycieczka na zaprzysiężenie też na nasz koszt i prawdopodobnie bez urlopu tylko w godzinach pracy. Przecież nie był to wyjazd służbowy? . O poczynaniach PP coś tam słychać. Na razie nie wiele, ale może będzię głośniej. Na tą chwilę daję mu szansę na wykazanie się. Może nie mam racji? Ale arogancja i złośliwości poprzednika , co widać było na sesjach rady miasta , bardzo żle odbierałem. Może pytania i inne problemy były i w pewnym stopniu śmieszne, ale od osoby na stanowisku wymaga się kultury.
do mieszkaniec (2019-02-05 13:07) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Fundusze SOR-u to właśnie Orzeł... Czyli ten którego hejtujesz... Mówiąc jednocześnie o arogancji i złośliwości. A spojrz na siebie...
mieszkaniec (2019-02-05 14:34) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Orzeł to jedna z osób pracująca w inwestycjach, a reszta z ostatnio zatrudnionych. Może i jestem złośliwy, ale krew mnie zalewa patrząc i słysząc jak się gospodarzy naszymi pieniędzmi. Budżet to nasze podatki moje,twoje ... Pomoc nocna w Wojcieszkowie i Stoczku- nie ma. Czyje zaniedbanie? Tam też ludzie mieszkają. Coś w tej kwestii nie tak. Wina lekarzy ,bo za dużą chcą , czy dyrekcji? Ile kosztuje prywatna wizyta? Każdy prawdopodobnie korzystał to wie. Ceny jak z kosmosu. Lekarze i pielęgniarki dostają podwyżki ,a reszta laboratorium, rehabilitacja ,rtg ... to nie pracownicy szpitala. Im się nie należy ,bo nie krzyczą. Za to administracja rośnie w siłę. Nie tylko w szpitalu. To samo jest w każdym podległym zakładzie. Wszędzie komputery, a administracja się rozrasta. Czy wszyscy są specjalistami niezbędnymi ? Czy znajomymi, których trzeba zatrudnić? Jeżeli to co piszę uważasz za hejt, to przepraszam ,nie taki miałem zamiar. Złośliwy może i jestem ,ale nie arogancki.
@ awd (2019-02-05 14:55) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Mnie nie obchodzi czy doświadczony ,czy nie,jak sie tak usilnie pchal na stołek to niech pokaże swoje mozliwości organizacyjne niech cokolwiek zacznie robic dla miasta,a jak czytam to tylko dowiaduję się kogo zmieniono,a kim obsadzono posadke więcej nic.
Jaro (2019-02-05 15:48) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto niech pan zrobi porządek z tymi zastępcami dyrektora w szpitalu, bo za te pieniądze co oni zarabiają można by opłacić pensje kilku pielęgniarek albo lekarza w pomocy nocnej, niech pan działa!, chyba pan się nie boi przymierzowców?, oni i tak nic nie powiedzą a pan będzie miał pierwszy poważny sukces w zarządzaniu powiatem.
@ Jaro (2019-02-05 16:05) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Czy dyrektor szpitala ,z wykształcenia lekarz, ma pojęcie o takim,, przedsiębiorstwie,, jakim jest szpital? Nie jestem pewny. Dlatego muuuusi mieć zastępców. I to w każdej dziedzinie. W naszym szpitalu nie tylko są dyrektorzy od.... ,ale i zastępcy , inspektorzy od... itd. Każdy ma wymagania finansowe. Takiego mrowiska strach ruszać, bo mrówki lubią kąsać. Taka ich natura. Starosta nie należy do odważnych, tym bardziej ,że i on przyczynił się do rozbudowy administracji. Więc zostanie tak jak jest, nie ma co się łudzić.
LLU (2019-02-05 19:43) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam czy to jest ten sam Orzeł co chciał nowy ośrodek zdrowia postawić w Wojcieszkowie...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Trzy strażackie wyjazdy
Trzy strażackie wyjazdy Trzy wyjazdy zanotowali strażacy we wtorek 16 kwietnia. Dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru traw, a raz do zdarzenia drogowego
Kreatywne Targi już po raz trzeci
Kreatywne Targi już po raz trzeci Już po raz trzeci w Łukowie zorganizowane zostały Targi Kreatywnych Kobiet. Tym razem panie ze stowarzyszenia o tej samej nazwie przygotowały dla mieszkańców ponad 40 stoisk głównie z wyrobami, produktami, lub usługami.
Pechowa porażka Orląt Łuków
Pechowa porażka Orląt Łuków Mogło być 1:1, a skończyło się 0:2. To wynik ostatniego spotkania czwartoligowej drużyny Orląt Łuków z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Sytuacja łukowian w tabeli zaczyna robić się nieciekawa.
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia "Moim marzeniem jest, żeby zobaczyć, jak Maja porusza samodzielnie nogami bez wysiłku" - mówi Magdalena Przegalińska, mama 11-letniej Mai, która od urodzenia choruje na SMA. Teraz dziewczynka czeka na kwalifikację do przyjęcia innowacyjnego leku, który może zatrzymać postęp choroby.
ZS nr 2 na podium
ZS nr 2 na podium W Parczewie odbył się finał rejonu w piłce nożnej chłopców. Najlepsi okazali się uczniowie ZSP z Radzynia Podlaskiego, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Uczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka JezusaCiężarowy memoriał niedaleko Lublina. Są medale

Obejrzyj

Wiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesji

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje