Dziś są imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

 
dodane: 04-02-2019 14:02   |   wyświetleń: 6599

Trwa remont SOR-u w Łukowie

Już od blisko trzech miesięcy trwają prace budowlane związane z pierwszym etapem remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy SP ZOZ w Łukowie. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na przełom kwietnia i maja bieżącego roku. Poprawić się mają sale dla wymagających pomocy, ale i warunki dla personelu medycznego.
Trwa remont SOR-u w Łukowiefoto. SP ZOZ w Łukowie 
- To bardzo dobra informacja zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego, który od wiosny będzie mógł pracować w znacznie korzystniejszych warunkach. Należy pamiętać, że praca na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych jest dość specyficzna i wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu infrastrukturalnego - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w SP ZOZ Łuków.

W ramach przebudowy i remontu pomieszczeń szpitala w celu dostosowania do potrzeb SOR-u zostanie wykonane m.in. przeprojektowanie pomieszczeń budynku wraz z ich wykończeniem, a także wymiana instalacji i aparatury medycznej. Remont ma dostosować budynek do najwyższych standardów medycznych obowiązujących na oddziałach ratunkowych. Wartość pierwszego etapu remontu wynosi 1 124 097,00 złotych. Robotami budowalnymi w łukowskim szpitalu zajmuje się firma z Warszawy.

- W tym momencie prace budowlane idą sprawnie. Ich postępy są przez nas stale monitorowane. Liczymy, że zakończą się one w przewidzianym przez nas terminie. Do tego czasu SOR pracuje jednak normalnie, bez żadnych zakłóceń. Staramy sie nie stwarzać niedogoności w funkcjonowaniu szpitala. Wejście na oddział ratunkowy znajduje się kilka metrów dalej, aniżeli miało to miejsce przed rozpoczęciem prac. To jedyne utrudnienie - dodaje Orzeł.

Jak czytamy w informacji SP ZOZ, trwający obecnie remont nie jest jedyną inwestycją prowadzoną przez łukowski szpital. W listopadzie ubiegłego roku do użytku został oddany nowoczesny Ośrodek Zdrowia w Jedlance. Ponadto wciąż remontowane i modernizowane są ośrodki zdrowia w Trzebieszowie i Wandowie.

- Wszystkie te prace związane są z polityką podnoszenia jakości usług świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie i jego jednostki znajdujące się na terenie Powiatu Łukowskiego - informuje szpital.

Galeria zdjęć

Komentowane

politykier (2019-02-04 15:24) 29 16   |   zgłoś do usunięcia
Panie Orliku opowiadałeś piękne wizje,baśnie na temat rozbudowy szpitala i co z tego wynikło? Bedzie co z tego?
eSeNKa (2019-02-04 16:04) 19 10   |   zgłoś do usunięcia
lepiej dac na sor lub tace ksiedzu. niz na te orleta.
Benio (2019-02-04 20:17) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto pański Orzeł coś robi w szpitalu, co widać na fotkach, a dlaczego trzyma pan w szpitalu niejakiego spinacza?. Może pan przewodniczący rady powiatu tym się, zainteresuje bo ponoć na lekarzy kasy mało a tu takie marnotrawstwo płacić na zbędny etat.
REPORTER RADIA ESKA ROCK (2019-02-04 21:19) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Szanowni Państwo Drodzy marszałkowie drodzy obywatele dobrze że szpital będzie miał seksi wygląd w środku będzie full wypas będą łóżeczka nie Belejakie bo będą z wibracjiami kto będzie spragniony to będzie i masaż klasyczny a jak no trzeba to i będzie wódka śledzie i podtrzymać za co będzie. I będzie zabawa aż do rana. Więc nie piszcie mało seksi komentarzy. Bo nic to nie zmieni tylko dostaniesz podniety silnej.
Turo (2019-02-04 22:01) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto po co tam tego Orła trzymać lepiej na ten etat dwie pielęgniarki zatrudnić
Lllll (2019-02-04 23:13) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Za pensje orła to że cztery pielęgniarki można zatrudnić
do suwerena (2019-02-05 07:15) 21 15   |   zgłoś do usunięcia
"Dramatem naszej epoki jest to, że Głupota zabrała się do myślenia". Przyjrzyjcie się, kogo wybraliśmy i kto chciał być wybrany. Ręka w nocniku -fuj i to przez pięć długich lat. W radzie Miasta jest tylko jeden radny, który kuma zarządzanie-bo ma duże doświadczenie, ale co z tego...jest sam. A w powiecie ...? Dlatego mamy takie szpitale z niedopłaconym personelem, żenującymi warunkami pobytu i pracy na oddziałach, długim oczekiwaniem na diagnostykę (za mało sprzętu i lekarzy) itd.To nie jest samorząd lokalny tylko lokalna samowola grupek interesów. Problemem nie są ludzie, których tu obrażacie - problemem są, ci którzy wystawiają ich na "strzał". Problemem jest złe prawo, system, przy pomocy którego, podejmowane są złe decyzje. Szanowna Redakcjo, zapytaj - wszak jest ustawa o dostępie do informacji publicznej - ilu jest urzędników,radnych itp. w administracji powiatu i jaki jest koszt ich utrzymania w skali roku/kadencji i jaki dochód w postaci PIT oni generują. Idąc dalej - Jakie korzyści z tego tytułu w postaci inwestycji, ale dających wartość dodaną, powstają dla Nas Mieszkańców (tylko odpuśćcie sobie oświatę, drogi, ochronę zdrowia i bezpieczeństwo, bo to należy nam się jak psu buda!)? Czytelnicy czekają ! Odwagi Panie Redaktorze! MIŁEGO DNIA.
Czy to prawda (2019-02-05 07:42) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Że pensja dyr. w szpitalu to 26 tys. zł? A dyrektora finansowego 15 tys. zł?
ytu (2019-02-05 08:31) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Poprzednik ma rację. Skoro burmistrzem zostaje człowiek od ,,eLek' a przewodniczacym rady nauczyciel.... sorry
... (2019-02-05 08:50) 16 15   |   zgłoś do usunięcia
Czy tobie od..... komentarzy ,ktoś bronił zostać kimś.? Dopchać się do władzy? Zostałeś cieniasem walącym paluchami w klawiaturę. To nasza wina ,że tego typu ludzie zostają wybierani. Nie chcieliśmy SD ,poparliśmy PP, ale koledzy zatroszczyli się o swojego. Tu nie mieliśmy wpływu, ale kolegów my wybraliśmy. Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach. Swój swojemu nie da zginąć-układy,układziki,powiązania. Tak było ,jest i myślę, że będzie.
wyborca (2019-02-05 10:13) 19 16   |   zgłoś do usunięcia
Może ci co tak komentuja krytykując poczynania powiatu moze zajmą sie miastem,bo tu akurat nic się nie robi,no może czystke w posadach i krytykuje poprzednikow. Zaraz będzie pól roku urzędowania.Mam pytanie od czego jest ten pan zastępca,czy tylko wystepuje do zdjęcia.
awd (2019-02-05 10:31) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
a moze powiat przejęty przez doświadczonego zarządce który w zarządzaniu ma staż 5 to od niego wymaga sie od razu jakichś poczynań a póki co tworzy etaty kierownicze w szpitalu od niczego które już były stworzone czyli tak naprawdę jest dwie osoby od tego samego
mieszkaniec (2019-02-05 12:47) 21 11   |   zgłoś do usunięcia
Na tą chwilę nie tylko miasto ,ale i powiat nie ma czym się chwalić. Fundusze na remont SORu to poprzednia ekipa. Obecny, pomimo II kadencji jako burmistrz nie ma na tą chwilę żadnych dokonań w powiecie. Nie licząc życia towarzyskiego- tego wsadzić na posadkę , temu poklaskać w Lublinie,.... . W szpitalu inspektor nie ma małych poborów, wycieczka na zaprzysiężenie też na nasz koszt i prawdopodobnie bez urlopu tylko w godzinach pracy. Przecież nie był to wyjazd służbowy? . O poczynaniach PP coś tam słychać. Na razie nie wiele, ale może będzię głośniej. Na tą chwilę daję mu szansę na wykazanie się. Może nie mam racji? Ale arogancja i złośliwości poprzednika , co widać było na sesjach rady miasta , bardzo żle odbierałem. Może pytania i inne problemy były i w pewnym stopniu śmieszne, ale od osoby na stanowisku wymaga się kultury.
do mieszkaniec (2019-02-05 13:07) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Fundusze SOR-u to właśnie Orzeł... Czyli ten którego hejtujesz... Mówiąc jednocześnie o arogancji i złośliwości. A spojrz na siebie...
mieszkaniec (2019-02-05 14:34) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
Orzeł to jedna z osób pracująca w inwestycjach, a reszta z ostatnio zatrudnionych. Może i jestem złośliwy, ale krew mnie zalewa patrząc i słysząc jak się gospodarzy naszymi pieniędzmi. Budżet to nasze podatki moje,twoje ... Pomoc nocna w Wojcieszkowie i Stoczku- nie ma. Czyje zaniedbanie? Tam też ludzie mieszkają. Coś w tej kwestii nie tak. Wina lekarzy ,bo za dużą chcą , czy dyrekcji? Ile kosztuje prywatna wizyta? Każdy prawdopodobnie korzystał to wie. Ceny jak z kosmosu. Lekarze i pielęgniarki dostają podwyżki ,a reszta laboratorium, rehabilitacja ,rtg ... to nie pracownicy szpitala. Im się nie należy ,bo nie krzyczą. Za to administracja rośnie w siłę. Nie tylko w szpitalu. To samo jest w każdym podległym zakładzie. Wszędzie komputery, a administracja się rozrasta. Czy wszyscy są specjalistami niezbędnymi ? Czy znajomymi, których trzeba zatrudnić? Jeżeli to co piszę uważasz za hejt, to przepraszam ,nie taki miałem zamiar. Złośliwy może i jestem ,ale nie arogancki.
@ awd (2019-02-05 14:55) 15 9   |   zgłoś do usunięcia
Mnie nie obchodzi czy doświadczony ,czy nie,jak sie tak usilnie pchal na stołek to niech pokaże swoje mozliwości organizacyjne niech cokolwiek zacznie robic dla miasta,a jak czytam to tylko dowiaduję się kogo zmieniono,a kim obsadzono posadke więcej nic.
Jaro (2019-02-05 15:48) 17 10   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto niech pan zrobi porządek z tymi zastępcami dyrektora w szpitalu, bo za te pieniądze co oni zarabiają można by opłacić pensje kilku pielęgniarek albo lekarza w pomocy nocnej, niech pan działa!, chyba pan się nie boi przymierzowców?, oni i tak nic nie powiedzą a pan będzie miał pierwszy poważny sukces w zarządzaniu powiatem.
@ Jaro (2019-02-05 16:05) 18 10   |   zgłoś do usunięcia
Czy dyrektor szpitala ,z wykształcenia lekarz, ma pojęcie o takim,, przedsiębiorstwie,, jakim jest szpital? Nie jestem pewny. Dlatego muuuusi mieć zastępców. I to w każdej dziedzinie. W naszym szpitalu nie tylko są dyrektorzy od.... ,ale i zastępcy , inspektorzy od... itd. Każdy ma wymagania finansowe. Takiego mrowiska strach ruszać, bo mrówki lubią kąsać. Taka ich natura. Starosta nie należy do odważnych, tym bardziej ,że i on przyczynił się do rozbudowy administracji. Więc zostanie tak jak jest, nie ma co się łudzić.
LLU (2019-02-05 19:43) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam czy to jest ten sam Orzeł co chciał nowy ośrodek zdrowia postawić w Wojcieszkowie...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wojcieszków - kiepsko z dochodami własnymi
Wojcieszków - kiepsko z dochodami własnymi Gmina Wojcieszków znalazła się wśród ośmiu najmniej samodzielnych finansowo gmin w Polsce.
Będą konsultować budowę ulic
Będą konsultować budowę ulic Mieszkasz na Podgórnej, Króliku, Wereszczakówny, Zagrodowej czy Al. Kaczorowskiego? Przyjdź.
Spotkanie pod hasłem „Kobiety Kobietom” i Kreatywne Kobiety
Spotkanie pod hasłem „Kobiety Kobietom” i Kreatywne Kobiety Kreatywne Kobiety, aktywne mieszkanki Łukowa i okolicy, zapraszają wszystkie panie na pełne atrakcji spotkanie pod hasłem KOBIETY KOBIETOM w najbliższą sobotę 24 sierpnia.
Rowerzysta uderzony drzwiami od auta został ranny
Rowerzysta uderzony drzwiami od auta został ranny Z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala pokrzywdzonego w wypadku 64-letniego rowerzystę. Mężczyzna omijając stojący samochód marki Renault został uderzony otwieranymi przez kierowcę tego auta drzwiami.
Hasz, mefka i trawa u 23-letniego łukowianina
Hasz, mefka i trawa u 23-letniego łukowianina Łukowscy policjanci zatrzymali 23-latka z Łukowa, który w swoim samochodzie i mieszkaniu miał ponad 170 gramów haszyszu, mefedron i marihuanę.
Dożynki w Serokomli już w najbliższą niedzielę
Dożynki w Serokomli już w najbliższą niedzielę Wójt Gminy Serokomla oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli serdecznie zapraszają do udziału w dożynkach gminno-parafialnych ,,Smaki Natury', które odbędą się w niedzielę 25 sierpnia.
Kiedy światła na Piłsudskiego? W sprawę zaangażował się minister ...
Kiedy światła na Piłsudskiego? W sprawę zaangażował się minister ŁUKÓW: Przejście przed siedzibą magistratu i starostwa od lat zbiera krwawe żniwo. Burmistrz Płudowski w walkę o ustawienie tu sygnalizacji świetlnej wciągnął posłów, a nawet ministra.
Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski już 1 września ...
Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski już 1 września Po raz 25 w Łukowie odbędą się Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków.
Zmieniają się godziny otwarcia pływalni letniej
Zmieniają się godziny otwarcia pływalni letniej Zmiany będą obowiązywać od jutra.
Wypił, uciekał przed policją, zatrzymał się na drzewie
Wypił, uciekał przed policją, zatrzymał się na drzewie 49-letni łukowianin po spożyciu procentów jechał osobówką prawie 140 km/h w obszarze zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.Uciekając przed policjantami zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Wandal, złodziej i Huawei
Wandal, złodziej i Huawei Jeden zniszczył, drugi ukradł. Poszkodowani właściciele telefonów.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Jako pierwsi podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Marihuana u 14 i 19 latka
Marihuana u 14 i 19 latka Młodzi palą zioło i nim handlują.
Wicestarosta za rzecznika
Wicestarosta za rzecznika Powiat łukowski nie ma rzecznika konsumentów. Problem postanowił rozwiązać osobiście Janusz Kozioł.
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. Dzisiaj i jutro w naszym regionie pojawić się mogą burze z gradem. Zabezpieczmy więc swój dobytek.
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach Dzisiaj ok. godz. 9:44 w Ławkach audi wypadło na pobocze i uderzyło w drzewo.
Opel zderzył się z busem
Opel zderzył się z busem W sobotę, 17 sierpnia ok. godz. 13:21 na drodze krajowej nr 76 w Nowej Prawdzie zderzyły się opel vectra z busem volkswagenem LT.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Od 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków- Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie).

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK TAKŻE DLA FIRM! ...
TRUDNE POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK DLA FIRM TAKŻE NOWOPOWSTAŁYCH Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
Dam pracę: Szukam osoby na stałe do sprzątania sklepów
nieruchomości: Do sprzedania działki,249.253
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje