Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

 
dodane: 21-11-2018 11:02   |   wyświetleń: 7192

Uprzejmości między burmistrzami

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta doszło do wymiany uprzejmości między ustępującym burmistrzem Dariuszem Szustkiem, a jego następcą Piotrem Płudowskim. Co takiego powiedzieli obaj panowie?
Uprzejmości między burmistrzamifoto. Tomasz Goławski 

W trakcie inauguracyjnego posiedzenia nowej Rady Miasta głos zabrał ustępujący burmistrz Dariusz Szustek i nowy włodarz Piotr Płudowski. Niedawni rywale w wyborach samorządowych tym razem w pozytywnych słowach mówili o nowym burmistrzu i staroście. Dariusz Szustek dziękował też za dotychczasową współpracę osobom obecnym na sali obrad.

- Chcę podziękować za 8 lat współpracy. Zostawiam miasto w dobrej kondycji finansowej, gospodarczej i z bardzo dobrymi pracownikami Urzędu Miasta. Kampania się skończyła, tu nigdy nie było kreatywnej księgowości, tu zawsze było transparentnie. Tu pracują uczciwi ludzie, którzy kochają to miasto jak my obydwaj
- powiedział były burmistrz Łukowa.

Dariusz Szustek z podziękowaniami zwrócił się też bezpośrednio do swoich byłych pracowników, kierowników jednostek, prezesów spółek komunalnych.

- Dziękuję Państwu za rzetelną, solidną i uczciwą pracę. Dziękuję, że wkładaliście serce w swoją pracę i wierzę, że tak będzie nadal (…). Pracujecie kilka, czasem kilkadziesiąt lat i wierzę, że będziecie robić to solidnie, uczciwie i tak, jak potraficie najlepiej - stwierdził.

- Panu burmistrzowi życzę wytrwałości, determinacji i rozsądku, bo on będzie zawsze się przydawał. Każdego dnia będzie podejmował pan decyzje, jedne szybciej, drugie wolniej. Życzę Panu, aby decyzje te służyły miastu. Wszystkiego dobrego - mówił Dariusz Szustek.

Piotr Płudowski w swoim pierwszym wystąpieniu dziękował wyborcom za udział w wyborach i oddane głosy. Prosił też o dyskusję i otwartość pracowników.

- Dziękuję za obywatelską postawę i wyraz patriotyzmu, jakim było uczestnictwo w I i II turze wyborów. To wyraz odpowiedzialności za losy naszego miasta. Dziękuję za głosy oddane na moją kandydaturę, na kandydaturę Dariusza Szustka, jak również wszystkie głosy oddane na kandydatów na radnych - powiedział burmistrz.

- Chcę was słuchać. Jeżeli macie pomysły, jak lepiej może pracować urząd, jestem otwarty na dyskusję i wszystkie dobre, mądre rozwiązania - zwrócił się do pracowników Urzędu Miasta Piotr Płudowski.

Słowa zachęcające do współpracy usłyszeli też radni miejscy. W nowej radzie zasiadać będzie 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 4 radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, 4 radnych komitetu Razem Ponad Podziałami i 3 reprezentantów Alternatywy dla Łukowa.

- Liczę na Państwa doświadczenie i zaangażowanie. Na początku 5-letniej drogi chcę obiecać dwie rzeczy. Po pierwsze obiecuję państwu dużo pracy, pewnie ciężkiej, ale jeżeli do tej pracy odejdziemy w sposób odpowiedzialny i wykonamy ją dobrze, to już w trakcie pojawi się druga rzecz, której państwu życzę: satysfakcja - mówił burmistrz.

Kolejne podziękowania Piotr Płudowski skierował do wszystkich przyjaciół oraz rodziny.

- Gdyby nie oni, nie byłoby mnie tutaj. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu, wsparciu i dobrym radom jestem w miejscu, w którym mnie tutaj widzicie - powiedział burmistrz.

- Po wyborach rozmawiałem z jedną osób. Powiedziała do mnie: „słuchaj młody człowieku, miejsce w którym się znalazłeś to zasługa trzech pokoleń. To zasługa twojej babci i dziadka, rodziców, rodzeństwa, żony”. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Nie mogę państwa zawieść - mówił Płudowski.

Po wystąpieniu Piotra Płudowskiego Dariusz Szustek już jako starosta przekazał nowemu burmistrzowi bukiet kwiatów. W rozmowie z mediami podtrzymał też gotowość współpracy z niedawnym rywalem w wyborach samorządowych.

- Jako starosta również zapraszam Piotra Płudowskiego do siebie. Nie wyobrażam sobie czegoś innego, jak współpraca pomiędzy samorządami - powiedział D. Szustek.

- Mój program był programem dla miasta. To nie był program dla Dariusza Szustka. Jeżeli mówiłem o budowie bloku w ramach programu Mieszkanie+, to nie dla siebie. Jeżeli mówiłem o komunikacji miejskiej, program Piotra Płudowskiego też niewiele się różni - dodał nowy starosta.

Wymiana uprzejmości między nowym i starym burmistrzem odbywała się podczas sesji kilkukrotnie. W swoim wystąpieniu Płudowski zachęcał Dariusza Szustka do współpracy.

- Dziękuję za życzenia i gratulacje, gratuluję wyboru na stanowisko starosty. Będziemy pracować w tym samym budynku. Pan codziennie idąc do pracy, będzie przechodził koło mnie. Zapraszam. Widzę w panu sprzymierzeńca. Drzwi mojego gabinetu zawsze będą dla pana otwarte. Liczę na konstruktywną współpracę - mówił do Dariusza Szustka nowy burmistrz.

- Zrobię wszystko, aby miasto było zarządzane jak najlepiej. Chcę czerpać z doświadczenia byłego burmistrza, chce się od niego uczyć. Będę się też uważnie wsłuchiwał w głos mieszkańców i radnych - mówił Piotr Płudowski.

Dariusz Szustek pytany, czy będzie angażował się w prace Rady i działanie Urzędu Miasta, stwierdził, że czas na nowe wyzwania.

- Bardziej będę się skupiał na funkcji starosty, aniżeli byłego burmistrza. Miasto jest żywym 30-tysięcznym organizmem, wchodzącym w skład 110-tysięcznego powiatu łukowskiego. Każdemu staroście musi leżeć na sercu, aby miasto i powiat łukowski rozwijały się w dobrym i dynamicznym tempie - powiedział D. Szustek.

 

Galeria zdjęć

Komentowane

Mieszkaniec (2018-11-21 11:25) 30 21   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czego doszukuje się autor artykułu. Jeden i drugi osiągnęli to co chcieli i mają lepiej niż mieli wcześniej.
Rolnik (2018-11-21 12:39) 24 18   |   zgłoś do usunięcia
Czy Pan Płudowski był z kwiatami podczas sesji powiatowej? Miał tyle taktu czy jednak w zamkniętej bańce oh i ah został?
Widz (2018-11-21 13:22) 22 17   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko ładnie pięknie. Wielkie słowa, mądre słowa, wielkie chęci. Wszystko pięknie dla widza patrzącego z dala z boku a co później a co za kulisami? Każdy wie jaka prawda kto nie wie ten głupi albo żyje w swoim naiwnym świecie.
Do Rolnik (2018-11-21 14:23) 20 15   |   zgłoś do usunięcia
A komu Piotr Płudowski miałby podarować według szanownego roszczeniowego rolnika te taktowne kwiaty? Staroście Koziołowi? Sesja powiatowa była dzień wcześniej, rozstrzygnięcia nastąpiły w tym dniu. Pan Płudowski nie musiał tam być i nie był na sesji oficjalnie. Był elektem obserwatorem, chwała Mu za to. Oficjalnie był na tej sesji ustępujący burmistrz pan Szustek, który w tym dniu jeszcze pełnił swoją dotychczasową funkcję, na tej sesji stał się starostą. Sam sobie może podarować kwiaty za ten manewr i schować je do zamkniętej bańki :D P.S. Ważniejsza od pięknych kwiatów będzie faktyczna deklarowana współpraca :)
do Rolnik (2018-11-21 14:55) 21 17   |   zgłoś do usunięcia
To, że Ty wiedziałeś kto będzie Starostą, nie oznacza, że cała reszta też wiedziała. My, szaraki czekaliśmy z wypiekami na twarzy na wynik tej zaskakującej rozgrywki.
Do wszystkich (2018-11-21 15:55) 21 17   |   zgłoś do usunięcia
Cóż za piękna bańka mydlana. Ups...pękła.
z Miasta (2018-11-22 08:30) 18 15   |   zgłoś do usunięcia
Te kwiaty i umizgi to po to by nowy burmistrz pozamiatał "zasługi" starego pod dywan.
Już słuchać (2018-11-22 09:06) 19 24   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski już tnie kasę w ZDM? Nie będzie piaskarki?Będzie komunikacja miejska
hau hau hau (2018-11-22 09:31) 18 16   |   zgłoś do usunięcia
przedmówco wiesz co grozi za oszczerstwa?
Do hau hau hau (2018-11-22 09:40) 22 16   |   zgłoś do usunięcia
Przypominam Transparentność i uczciwość. I nie strasz...
Do Już słuchać (2018-11-22 10:23) 19 18   |   zgłoś do usunięcia
Nie będzie piaskarki? Będzie gołoledź? Będą wypadki i połamani ludzie, a może nawet śmierć na ulicach? A czy to prawda? Mówią na mieście? Słyszałem na ulicy? Serio? Słychać szepty? Podobno? Tak będzie? W szczuciu, puszczaniu durnych plotek i nieprawdziwych informacji jesteście best of the best. Płudowski przedwczoraj objął urząd, a wczoraj wszedł do gabinetu burmistrza, w którym będzie pracować na rzecz miasta i mieszkańców. Myślisz, że pierwsze co zrobił to uciął kasę w ZDM? Żeby nie było piaskarki? Pora do doktora.
Oj (2018-11-22 13:26) 23 23   |   zgłoś do usunięcia
Rodzina tak się napinała ,imała się wszystkich metod bo cel uświęcał środki.Rodzina to po pierwsze a po pierwsze....?
Kaśka (2018-11-22 23:45) 21 15   |   zgłoś do usunięcia
proponuję pisać kalendarium głupoty nowego burmistrza 1. brak dogadania z Radą Miasta, można powiedzieć pat 2. powołanie na vicka człowieka z nikąd 3 odwołanie przyszłego radnego Sejmiku Wojewódzkiego licząc na dobrą z nim współprace 4 groźby wobec innych pracowników 5 którą/ jaką uchwałę nowy burmistrz jest w stanie przeprowadzić w RM 6 co ze szkołą jazdy pana burmistrza - kto ją poprowadzi / a może ją zlikwiduje4 bo i tak dużo L jest w Łukowie/
Do rolnik (2018-11-24 06:26) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
Pan Pludowski nie wykazał szacunku chociażby przez podanie ręki i pogratulowanie panu Staroscie .Dobre wychowanie tego wymaga ale widocznie takiego nie posiada .To tyle i az tyle Wstyd brak kultury i taktu.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje