Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Tomasz Goławski  
dodane: 11-03-2019 18:44   |   wyświetleń: 7161

Wandale "na przedszkolu" i zamykanie placu zabaw. Jak rozwiązać problem?

Plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4 w Łukowie jest zamykany na wieczór oraz noc. To nie podoba się części rodziców i mieszkańców otaczającego placówkę osiedla Klimeckiego. "To odpowiedź na działania wandali" - mówi dyrektor przedszkola i przedstawia argumenty uzasadniające decyzję o zamykaniu terenu.
Wandale foto. Przedszkole Miejskiej nr 4 
Przedszkole Miejskie nr 4 stoi w centrum osiedla Klimeckiego. Do placówki otoczonej ze wszystkich stron blokami w przeszłości chodziła część mieszkańców z tego terenu. Przy przedszkolu działa też plac zabaw Nivea, który powstał w 2012 roku jako nagroda za udział w internetowym plebiscycie producenta produktów kosmetycznych. Przedszkole to też niestety miejsce schadzek i obiekt, który upodobały sobie osoby palące papierosy i pijące alkohol, a także wandale. Problemy z tym związane to duży ból głowy dla dyrektor „Czwórki” Anny Frank. Dlatego kierująca obiektem zdecydowała się zamykać teren na weekendy oraz w dni powszednie po godzinie 17.

- Problem wandalizmu na terenie przedszkola był wielokrotnie zgłaszany Urzędowi Miasta oraz na policję, jednak nie przyniósł pożądanych efektów. Na wiosnę 2018 roku apelowałam o rozbudowę miejskiego monitoringu i objęcie nim przedszkola, jednak bezskutecznie. Kierowaliśmy też pisma na policję z prośbą o wzmocnienie pieszych patroli policji w okolicy - mówi dyrektor Przedszkola nr 4 Anna Frank.

Dyrektor „Czwórki” dodaje, że funkcjonujące przy przedszkolu kamery odstają jakością od tych w miejskim monitoringu. Kolejnym problemem jest też śmiecenie przez mieszkańców, ponieważ na terenie placu zabaw wielokrotnie były znajdowane puszki i butelki po alkoholu, a nawet prezerwatywy, tampony i zużyte pieluchy. Sukcesywnie niszczone są drzwi przez które dzieci wychodzą z budynku na plac zabaw. Niedawno doszło też do incydentu, który nawet nie mieści się w głowie - ktoś wszedł po piorunochronie na dachu budynku przedszkola i rozpalił tam ognisko. Z większości powyższych zdarzeń została sporządzona dokumentacja fotograficzna, a część zdjęć publikujemy poniżej w galerii.

- Oczami wyobraźni widzę, co stałoby się, gdyby ta osoba spadła z dachu i uderzyła plecami w chodnik czy kostkę brukową. Odpowiedzialnością za to obarczone zostałoby przedszkole - mówi pani dyrektor.

Skrajnie nieodpowiedzialne, a przede wszystkim niebezpieczne zdarzenie spowodowało, że w połowie lutego zapadła decyzja zamykaniu na popołudnie oraz noc terenu przedszkola i placu zabaw. Decyzja motywowana bezpieczeństwem i uzgodniona z Urzędem Miasta wzbudziła jednak zainteresowanie i sprzeciw niektórych mieszkańców. Ci z problemem udali się m.in. do radnych Łukasza Bobera i Mariusza Chudka.

- Udaliśmy się z radnym Chudkiem na spotkanie do pani dyrektor. Usłyszeliśmy wszystkie argumenty i obiecaliśmy, że będziemy interweniować u władz miasta, aby ograniczyć niebezpieczne zdarzenia w tym miejscu. Jednym z pomysłów wysuniętych przez panią Annę Frank jest wygrodzenie placu Nivea i utworzenie przy nim odrębnego wejścia - mówi radny Łukasz Bober.

Gdyby plac został dodatkowo ogrodzony, mógłby się stać miejscem ogólnodostępnym. Wówczas dyrektor Przedszkola nr 4 mogłaby bez obaw zamykać swój teren na noc. Pytanie, czy to rozwiązanie rozwiązałoby problem wandali? Problemem jest także społeczna znieczulica. Jak dodaje Anna Frank, zdarzały się przypadki że mieszkańcy osiedla widzieli nieodpowiedzialne zachowanie i nie zgłaszali tego instytucjom.

- To niezrozumiałe - dodaje.

Tymczasowym rozwiązaniem - między innymi po interwencji radnych - ma być wydłużenie godzin, w których plac zabaw będzie otwarty dla mieszkańców osiedla. Od teraz plac zabaw będzie zamykany o godzinie 20. Zdaniem pani dyrektor to adekwatna pora dla dzieci przebywających na dworze, a także kompromis ze strony placówki.

- Ja ze swej strony będę też namawiał władze miasta, żeby w tym miejscu powstał monitoring. Może to częściowo ograniczy problem wandalizmu - kończy Ł. Bober.

Dyrektor przedszkola dodaje też, że na terenie osiedla są też inne place zabaw - zarówno te należące do wspólnot mieszkaniowych, ale i do Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tam również można spędzać czas z pociechami w odpowiedzialny sposób - nie niszcząc mienia i nie śmiecąc.


Galeria zdjęć

Komentowane

Nikt (2019-03-11 18:52) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Oczywiście policja jak zawsze bezradna podać im na tacy wtedy będą wiedzieli jak znaleźć paragraf
LLu (2019-03-11 19:14) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję by redakcja porozmawiała z rzecznikiem prasowym łukowskiej policji na temat bezpieczeństwa w porze wieczornej. Pełno młodzieży siedzi przy wejściach do bloków palą nie wiadomo co plują piją alkohol a na uwagi mieszkańców wulgarne odpowiadają. Miło będzie zobaczyć jakieś piesze patrole policji na osiedlach. Rozumiem że można patrolowac miasto radiowozem ale bądźmy szczerzy między blokami autem policja nie jeździ
Ja (2019-03-11 19:56) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Myślę ze takie zamykanie nic nie da bo dla takiej patologii nie ma przeszkod przeskoczy przez nie duże ogrodzenie. Na chącinskiego jest nie lepiej a nawet jeszcze gorzej.klatki dewastowane przychodnia przy osiedlu wyglada jak ze slamsów.Gdzie sa patrole!!!! Ja na miejscu policji wstydzilabym się .
Nikt (2019-03-11 20:26) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Jóźwik to się nadaje na rzecznika pieprzy co mu ślina na język przyniesie a zresztą tam pracują nie odpowiedzialni ludzie szkoda tylko na nich naszych podatków teraz im odnowili bude to siedzą i grzeją d...py tylko
Laik (2019-03-11 20:29) 5 12   |   zgłoś do usunięcia
Powołajmy straż miejską zrobi porządek z dewastacjami, parkujacymi zimą samochodami na pasach zieleni, palącymi w piecach plastikami, dzikimi wysypiskami śmieci tylko trzeba będzie takie rzeczy zgłaszać do 15:30 bo później ich nie będzie.
mieszkaniec (2019-03-11 20:34) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Pod blok przyjechali ,a było ich dwoje,postal 10min ,nawet nie wysiedli i odjechali.To był patrol.Płakac się chce jak zobaczy się taki widok Jak do największych podwyżek to pierwsi
Llu.. (2019-03-11 20:40) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Oj jaka ta policja zła myślę że czas zlikwidować tą instytucję albo przeprowadzić lustrację.
Listonosz (2019-03-11 20:44) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Zacznijmy wychowywanie dzieci w domu a potem wymagajmy od innych, ci wandale to kto z Siedlec czy z Białej przyjechali. Nie oszukujmy się zbieramy żniwo bezstresowego wychowania.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-11 20:52) 7 16   |   zgłoś do usunięcia
Pani dyrektor , proszę nie mierzyć wszystkich jedną miarą. Nie wszyscy śmiecą i dewastują. To nie jest pani prywatna posesja. I proszę nie "wyganiać" nas z dziećmi na inne place zabaw. Po to głosowaliśmy na takie a nie inne miejsce zabaw dla naszych pociech żeby móc z niego teraz korzystać bez ograniczeń.
również mieszkaniec (2019-03-11 21:14) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
nie mierzmy wszystkich jedną miarą, ale te pieluchy skądś się biorą
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-11 21:58) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Zapewne skądś się biorą. Ale proszę wytłumaczyć kilkuletniemu dziecku dlaczego nie może się bawić np. w sobotę na placu zabaw jak do tej pory. Ja i moje dzieci wiemy do czego służy kosz na śmieci.
ee (2019-03-11 23:50) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
To szanowna mieszkanko klimeckiego pewnie nie widzicie nigdy jak cos zlego sie dzieje na przedszkolu , Bloki wokół stoja i wszystko widać . Tam nie przychodzą obcy tam siedza i bałąganią wasze dzieci albo dzieci sąsiadów. Póki macie znieczulice i nie pilnujecie sami i nie zgłaszacie to powinno być zamknięte i tyle. Do 18 otwarte i tyle bo póżniej to dzieci w domu a nie szwendać wieczorami za przedszkolaka .
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 06:18) 4 9   |   zgłoś do usunięcia
Moje dzieci nie przychodzą i nie bajaganią. I wszelkimi siłami bede walczyc o to zeby ten plac byl otwarty cały czas . A znieczulice to chyba pan/Pani ma. Moje 7 i 11 dziecko będzie się tu "szwędac" i już.
do MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 06:47) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
Proszę, więc pójść do pani dyrektor powiedzieć ze w dni powszednie od 20.00 i w weekendy to pani będzie odpowiadać za bezpieczeństwo tam i wtedy furtki będą otwarte.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 06:55) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Już lecę
Bulwar (2019-03-12 07:31) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś chce zobaczyć patrole policji wieczorami to zapraszam na parking basenów przy bulwarze. Praktycznie codziennie stoją tam po kilka godzin w porze wieczornej i nie tylko. Co robią ktoś zapyta? Odpowiem: nie wiem, choć się domyślam. Takie to już leniuszki :)
Bulwar (2019-03-12 07:35) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś chce zobaczyć patrole policji wieczorami to zapraszam na parking basenów przy bulwarze. Praktycznie codziennie stoją tam po kilka godzin w porze wieczornej i nie tylko. Co robią ktoś zapyta? Odpowiem: nie wiem, choć się domyślam. Takie to już leniuszki :)
LLU (2019-03-12 08:00) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Złapać . Spuścić porządny kontrolowany wpierdol przez policję . Po wszystkim kazać posprzątać śmieci . Poskutkuje na pewno .pozdrawiam
skwasniala smietanka lukowska (2019-03-12 08:02) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
A ja jestem zadowolony z łukowskiej Policji . zaczynaja działac na wzór zachodni. Skonczyly sie wreszcie kontrole drogowe i polowania niczym za okupacji, chowanie za krzakami i dignostyka aut jak na stacjii, i mandaty za byle jak to było 10-15 lat temu .Teraz łukowska Policja jest miła , nie wlepiaja mandatów za byle co i nie ma tych łapanek. A co do prewencji i ich patroli po osiedlach to faktycznie miło by widziec w godzinach po 18 do 22. Bo młodziez ma teraz kieszonkowe+ i wydaja pieniadze na alkohol i narkotyki a co po tym robia to szok.
do,MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 08:24) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Głupota chyba przez Panią przemawia bo po co przez cały czas otwarty plac zabaw?Pani 7 i 11 letnie dziecko po 20 chodzi po mieście ? Takie dzieci bawią się w nocy ? Po 20 to na placu to dzieci najpierw siedzą a z czasem zaczynają pić ćpać i jak widać na załączonych zdjęciach. Na dwójce chcą przejście z kładki zrobić przez boisko taki sam rozpierdziel będzie po nocy. Kolejne miejsce dla pijącej i ćpającej młodzieży chcą zrobić.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 08:51) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak będzie tylko pogoda sprzyjać oczywiście że bedą się bawić po 20. I nic panu/ Pani do tego. Pozdrawiam niezwykle "mądrze" wypowiadajacego się "do".
Mietek (2019-03-12 09:50) 4 9   |   zgłoś do usunięcia
Zomo wiedziało by co z takimi chwastami zrobić.
gówniarze (2019-03-12 10:37) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
a na fejsie się śmieją z tej informacji i z włażenia na dach
. (2019-03-12 12:47) 6 13   |   zgłoś do usunięcia
Pani super mądrze się wypowiada sama chce zarządzić czym co nawet nie jest Pani . Wymagać i rządzić innymi to Pani potrafi a zadbać o coś to nic a moje dzieci święte .Za pare lat one pierwsze tam będą pić alkohol . Pani to jest przedszkole ??Pani prywatne? Przedszkole jest dla przedszkolaków a nie dla dzieci w wieku szkolnym.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 13:31) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
To że moje dzieci nie będą piły alkoholu jestem pewna. Nigdy nie chodzą same , bezpansko, bo są dziećmi autystycznymi. Więc wara panu/Pani od nich. I wymagać będę żeby moje dzieci korzystały z tego placu kiedy im się zachce. Przedszkole jest dla mieszkańców którzy na nie głosowali.
$£€¥ (2019-03-12 13:42) 14 4   |   zgłoś do usunięcia
Co chcecie od dzieciaków jak nie ma co robić to głupawka może Bomba zacznie działać i zamiast tego żłobka w kotłowni jakąś siłownię za 30zł miesięcznie jakieś tanie zajęcia dotowane z miasta może w tym biednym mieście starych nie stać na opłacenie zajęć dla dzieci może tym trzeba się zająć
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 13:43) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam. Miało być że plac zabaw jest dla mieszkańców którzy na niego głosowali
$£€¥ (2019-03-12 13:53) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Wymówka, że nie ma co robić jest dla cieniasów. Rozejrzyj się i zainteresuj. Są trenerzy osiedlowi. Wyślij gówniarzy niech korzystają z zajęć.
"do $£€¥" (2019-03-12 13:56) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
miało być "do $£€¥". przepraszam, jestem inną osobą aniżeli z 13:42
LLU (2019-03-12 14:13) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Porządny wpierdol i naprawa wyrzadzonych szkód i będzie po problemie
Z innej beczki mieszkanka Zbożowej (2019-03-12 14:14) 17 4   |   zgłoś do usunięcia
A ten co ma komis zaraz za torami to ma darmowy plac na parkingu przy ulicy Zbożowej? Gdzie o to zapytać?
odp (2019-03-12 14:30) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
yyy... w komisie? :D
$£€¥ (2019-03-12 15:43) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie każdy musi grać w piłkę ci gówniarze jak ich nazywasz potrzebują innego sportu i autorytetu i nic dziwnego że jeden lubi szachy a drugi boks a instytucja trener osiedlowy chyba nie daje dużego wyboru.
$£€¥ (2019-03-12 15:51) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Czy ten ktoś z 13:42 chce mnie zapewnić że jest tak idealnie i nic nie trzeba robić no fajnie bomba
Do mieszkanki klimeckiego (2019-03-12 17:04) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
To może orlik trzeba też otworzyć 24h jak pani uważa??
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 17:10) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Ale ja z panem / Panią nie rozmawiam o orliku tylko o placu zabaw nivea.
Jan (2019-03-12 17:38) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Przedszkole to chyba dla przedszkolaków a plac zabaw dla tych co tam uczęszczają lub dla innych dzieci w wieku przedszkolnym z danego osiedla a nie dla dzieci dużych. Często zabawki są dla większych dzieci nie przystosowane i będą się niszczyć.
Do mieszkanki klimeckiego (2019-03-12 17:53) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
To może orlik trzeba też otworzyć 24h jak pani uważa??
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 18:07) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Panie Janie, plac zabaw był otwierany z myślą o mieszkańcach osiedla, nie tylko tych w wieku przedszkolnym. Jestem właśnie na placu z moim 11 letnim synem. Bawi się świetnie. Zapraszam . Porozmawiamy.
Marek (2019-03-12 18:12) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Pani zapewne nie pracuje i ma dużo czasu na wymyślanie głupot. Dzieci w wieku przedszkolnym nie potrzebują otwartego na noc placu zabaw a dla innych dzieci które są w wieku szkolnym to nie miejsce na nocne przesiadywanie. Nawet z orlikow o 22 wyganiaja i zamykają może zrobić wszystkie orliki cała dobę czynne bo ktoś o północy zechce pograć.Plac zabaw dla przedszkolaków jakby był do 19 czynny to wystarczająco. Skoro rodzice nie szanują placu zabaw to decyzja o zamknięciu jest najbardziej słuszna bo rodzice odpowiadają za czyny swoich dzieci.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 18:36) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Panie Marku. Pracuje w szkole, mam dwoje dzieci w wieku 7 i 11 lat , wiec mam co robic. A zabawa z dziećmi na placu niwea sprawia nam przyjemnosc. A pan dzieci chyba nie miał skoro pisze Pan takie głupoty. Na noc niech będzie plac zamykany , jak najbardziej . Tylko niech ktoś rano otworzy. Co będzie w wakacje , pomyślał pan? Nie wszyscy śpią do południa. A ja obiema rękami podpisuje się pod odpowiedzialnością za swoje dzieci. Nigdy nie są same na placu.
Lukow (2019-03-12 22:37) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
A przepraszam te zdjęcia pokazujące te akty wandalizmu to kiedy były zrobione, w ostatnim czasie gdy na chwilę słoneczko wyjrzało bo coś mi te nie pasuje.
Wspomnienie (2019-03-12 22:45) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Byłem mieszkańcem tego osiedla i pamiętam czasy jak siedzieliśmy na tym przedszkolu latem od rana do nocy, kiedy jeszcze na całym placu były różne zabawki z metalu; pociąg, tranwaj, domek itp. Nikt nas nie przeganiał, nikt jeszcze wtedy milicji nie wzywał a też bywało różnie. Bawiła się cała dzieciarnia z 5,6 czy 7 i każdy mial swój kawałek placu a jak miejsca było mało to kamieniak, zawodowka lub inne alternatywy a zabawa zawsze była przednia a i jeszcze trawnik przy stodole ( ten trójkąt ) boisko pierwsza klasa - orlik prl-u.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację
Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację Za nami inauguracja Dni Łukowa 2019. Tegoroczne święto miasta tradycyjnie rozpoczął bieg z pochodniami.
Ruszają Dni Łukowa
Ruszają Dni Łukowa Do niedzieli wieczorem będą trwały Dni Łukowa - tradycyjnie organizowane w maju święto naszego miasta. Na początek bieg z pochodniami i biesiada dla mieszkańców miasta.
Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty Wspólnoty ...
Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty Wspólnoty Ostatnie godziny kampanii do Parlamentu Europejskiego. W niedzielę 26 maja mieszkańcy powiatu łukowskiego udadzą się do lokali wyborczych, by oddać swój głos.
Dni Łukowa: Sonia M.
Dni Łukowa: Sonia M. Sonia M. to kolejna wokalistka, która wystąpi podczas Dni Łukowa. Artystce będzie towarzyszył pochodzący z naszego miasta Mateusz Babiak.
Muzyczne warsztaty w Bieszczadach
Muzyczne warsztaty w Bieszczadach Działająca przy łukowskim Towarzystwie Muzycznym im. Antoniego Próchniewicza orkiestra dęta kształciła swoje umiejętności na muzycznych warsztatach w Bieszczadach. Nie zabrakło też czasu na podziwianie polskich gór.
Rzucił się z siekierą na policjantów. Teraz posiedzi w ...
Rzucił się z siekierą na policjantów. Teraz posiedzi w areszcie 3 miesiące tymczasowego aresztu to środek zapobiegawczy, jaki zastosował Sąd wobec 23-latka z gminy Łuków. Młody mężczyzna podczas interwencji policyjnej rzucił się z siekierą na mundurowych. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Książka o Okrzei i okolicach. Muzeum zachęca do kupna ...
Książka o Okrzei i okolicach. Muzeum zachęca do kupna Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zachęca do nabywania książki, w której wiele miejsca poświęcono miejscu urodzin noblisty. W publikacji nie brakuje też informacji historycznych na temat okolic.
Fotografia abstrakcyjna w ŁOK
Fotografia abstrakcyjna w ŁOK Do 7 czerwca można oglądać wystawę zdjęć Jerzego Majka, zatytułowaną "Struktury". Łukowski artysta swój wernisaż miał we wtorek 21 maja.
Turniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana Siedlec
Turniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana Siedlec Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach została triumfatorem tegorocznego Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie Wydarzenie pod patronatem wójta gminy zorganizowano już po raz dziewiąty.
Znęcał się nad żoną. 3 miesiące dla 54-latka
Znęcał się nad żoną. 3 miesiące dla 54-latka Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi z Łukowa, który od kilku miesięcy fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. Mężczyzna póki co trafił do aresztu tymczasowego. Spędzi w nim 3 miesiące.
Będzie nowy wóz dla strażaków
Będzie nowy wóz dla strażaków To dobre wieści dla mieszkańców gminy Stanin. Strażacy ochotnicy ze Stanina jeszcze w tym roku otrzymają nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. We wtorek 21 maja w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wójt Krzysztof Kazana odebrał promesę na ten cel.
Szkoła z Radoryża z certyfikatem
Szkoła z Radoryża z certyfikatem Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2019". To nagroda m.in. za realizowanie nowatorskich rozwiązań w placówce.
Prawybory w Alejach
Prawybory w Alejach Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie zorganizowali w swojej szkole prawybory. Oddawali głosy na komitety ubiegające się o miejsca w Europarlamencie.
„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu
„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu W Łukowie działa już oficjalnie biuro rządowego programu "Czyste Powietrze". Wkrótce jego pracownicy będą przyjmować wnioski o refundację kosztów poniesionych na wymianę źródeł ciepła lub na termomodernizację budynków. We wtorek 21 maja na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym mówiono o programie oraz o dostępnych środkach dla mieszkańców powiatu łukowskiego.
Zderzenie na drodze w kierunku Gręzówki
Zderzenie na drodze w kierunku Gręzówki Zablokowana jest droga powiatowa w kierunku Gręzówki. Około godz. 17 niedaleko skrzyżowania z drogą do Klimek zderzyły się dwa samochody osobowe.
Bursztyn i dawni policjanci w Muzeum
Bursztyn i dawni policjanci w Muzeum Kilkaset osób odwiedziło Muzeum Regionalne w Łukowie podczas Nocy Muzeów 18 maja. Placówka specjalnie na tą okazję przygotowała wystawę m.in. bursztynu i dawnego policyjnego umundurowania.
Harlem na Dni Łukowa
Harlem na Dni Łukowa Czas na prezentację kolejnego zespołu, który pojawi się na tegorocznych Dniach Łukowa. Dla miłośników rockowych rytmów przygotowano koncert grupy Harlem.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w MuzeumWola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!Ścigali się z wózkamiSzkoła z Zalesia druga w krajuZuzanna mistrzynią województwa!

Obejrzyj

Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Dni Łukowa: Sonia M.
Dni Łukowa: Sonia M.
Sonia M. to kolejna wokalistka, która wystąpi podczas Dni Łukowa. Artystce będzie towarzyszył pochodzący z naszego miasta Mateusz Babiak.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Wola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!
Wola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!
Paweł Teter, zwycięzca pierwszej edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, obronił tytuł podczas drugiej edycji wydarzenia w Woli Okrzejskiej. Za nami tegoroczny bieg kolarski zorganizowany przez Rowerowy Łuków.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty, roboty brukarskie itp. Możliwość dojazdów, zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia. ...
nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje