Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Tomasz Goławski  
dodane: 11-03-2019 18:44   |   wyświetleń: 6536

Wandale "na przedszkolu" i zamykanie placu zabaw. Jak rozwiązać problem?

Plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4 w Łukowie jest zamykany na wieczór oraz noc. To nie podoba się części rodziców i mieszkańców otaczającego placówkę osiedla Klimeckiego. "To odpowiedź na działania wandali" - mówi dyrektor przedszkola i przedstawia argumenty uzasadniające decyzję o zamykaniu terenu.
Wandale foto. Przedszkole Miejskiej nr 4 
Przedszkole Miejskie nr 4 stoi w centrum osiedla Klimeckiego. Do placówki otoczonej ze wszystkich stron blokami w przeszłości chodziła część mieszkańców z tego terenu. Przy przedszkolu działa też plac zabaw Nivea, który powstał w 2012 roku jako nagroda za udział w internetowym plebiscycie producenta produktów kosmetycznych. Przedszkole to też niestety miejsce schadzek i obiekt, który upodobały sobie osoby palące papierosy i pijące alkohol, a także wandale. Problemy z tym związane to duży ból głowy dla dyrektor „Czwórki” Anny Frank. Dlatego kierująca obiektem zdecydowała się zamykać teren na weekendy oraz w dni powszednie po godzinie 17.

- Problem wandalizmu na terenie przedszkola był wielokrotnie zgłaszany Urzędowi Miasta oraz na policję, jednak nie przyniósł pożądanych efektów. Na wiosnę 2018 roku apelowałam o rozbudowę miejskiego monitoringu i objęcie nim przedszkola, jednak bezskutecznie. Kierowaliśmy też pisma na policję z prośbą o wzmocnienie pieszych patroli policji w okolicy - mówi dyrektor Przedszkola nr 4 Anna Frank.

Dyrektor „Czwórki” dodaje, że funkcjonujące przy przedszkolu kamery odstają jakością od tych w miejskim monitoringu. Kolejnym problemem jest też śmiecenie przez mieszkańców, ponieważ na terenie placu zabaw wielokrotnie były znajdowane puszki i butelki po alkoholu, a nawet prezerwatywy, tampony i zużyte pieluchy. Sukcesywnie niszczone są drzwi przez które dzieci wychodzą z budynku na plac zabaw. Niedawno doszło też do incydentu, który nawet nie mieści się w głowie - ktoś wszedł po piorunochronie na dachu budynku przedszkola i rozpalił tam ognisko. Z większości powyższych zdarzeń została sporządzona dokumentacja fotograficzna, a część zdjęć publikujemy poniżej w galerii.

- Oczami wyobraźni widzę, co stałoby się, gdyby ta osoba spadła z dachu i uderzyła plecami w chodnik czy kostkę brukową. Odpowiedzialnością za to obarczone zostałoby przedszkole - mówi pani dyrektor.

Skrajnie nieodpowiedzialne, a przede wszystkim niebezpieczne zdarzenie spowodowało, że w połowie lutego zapadła decyzja zamykaniu na popołudnie oraz noc terenu przedszkola i placu zabaw. Decyzja motywowana bezpieczeństwem i uzgodniona z Urzędem Miasta wzbudziła jednak zainteresowanie i sprzeciw niektórych mieszkańców. Ci z problemem udali się m.in. do radnych Łukasza Bobera i Mariusza Chudka.

- Udaliśmy się z radnym Chudkiem na spotkanie do pani dyrektor. Usłyszeliśmy wszystkie argumenty i obiecaliśmy, że będziemy interweniować u władz miasta, aby ograniczyć niebezpieczne zdarzenia w tym miejscu. Jednym z pomysłów wysuniętych przez panią Annę Frank jest wygrodzenie placu Nivea i utworzenie przy nim odrębnego wejścia - mówi radny Łukasz Bober.

Gdyby plac został dodatkowo ogrodzony, mógłby się stać miejscem ogólnodostępnym. Wówczas dyrektor Przedszkola nr 4 mogłaby bez obaw zamykać swój teren na noc. Pytanie, czy to rozwiązanie rozwiązałoby problem wandali? Problemem jest także społeczna znieczulica. Jak dodaje Anna Frank, zdarzały się przypadki że mieszkańcy osiedla widzieli nieodpowiedzialne zachowanie i nie zgłaszali tego instytucjom.

- To niezrozumiałe - dodaje.

Tymczasowym rozwiązaniem - między innymi po interwencji radnych - ma być wydłużenie godzin, w których plac zabaw będzie otwarty dla mieszkańców osiedla. Od teraz plac zabaw będzie zamykany o godzinie 20. Zdaniem pani dyrektor to adekwatna pora dla dzieci przebywających na dworze, a także kompromis ze strony placówki.

- Ja ze swej strony będę też namawiał władze miasta, żeby w tym miejscu powstał monitoring. Może to częściowo ograniczy problem wandalizmu - kończy Ł. Bober.

Dyrektor przedszkola dodaje też, że na terenie osiedla są też inne place zabaw - zarówno te należące do wspólnot mieszkaniowych, ale i do Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tam również można spędzać czas z pociechami w odpowiedzialny sposób - nie niszcząc mienia i nie śmiecąc.


Galeria zdjęć

Komentowane

Nikt (2019-03-11 18:52) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Oczywiście policja jak zawsze bezradna podać im na tacy wtedy będą wiedzieli jak znaleźć paragraf
LLu (2019-03-11 19:14) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję by redakcja porozmawiała z rzecznikiem prasowym łukowskiej policji na temat bezpieczeństwa w porze wieczornej. Pełno młodzieży siedzi przy wejściach do bloków palą nie wiadomo co plują piją alkohol a na uwagi mieszkańców wulgarne odpowiadają. Miło będzie zobaczyć jakieś piesze patrole policji na osiedlach. Rozumiem że można patrolowac miasto radiowozem ale bądźmy szczerzy między blokami autem policja nie jeździ
Ja (2019-03-11 19:56) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Myślę ze takie zamykanie nic nie da bo dla takiej patologii nie ma przeszkod przeskoczy przez nie duże ogrodzenie. Na chącinskiego jest nie lepiej a nawet jeszcze gorzej.klatki dewastowane przychodnia przy osiedlu wyglada jak ze slamsów.Gdzie sa patrole!!!! Ja na miejscu policji wstydzilabym się .
Nikt (2019-03-11 20:26) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Jóźwik to się nadaje na rzecznika pieprzy co mu ślina na język przyniesie a zresztą tam pracują nie odpowiedzialni ludzie szkoda tylko na nich naszych podatków teraz im odnowili bude to siedzą i grzeją d...py tylko
Laik (2019-03-11 20:29) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Powołajmy straż miejską zrobi porządek z dewastacjami, parkujacymi zimą samochodami na pasach zieleni, palącymi w piecach plastikami, dzikimi wysypiskami śmieci tylko trzeba będzie takie rzeczy zgłaszać do 15:30 bo później ich nie będzie.
mieszkaniec (2019-03-11 20:34) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Pod blok przyjechali ,a było ich dwoje,postal 10min ,nawet nie wysiedli i odjechali.To był patrol.Płakac się chce jak zobaczy się taki widok Jak do największych podwyżek to pierwsi
Llu.. (2019-03-11 20:40) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Oj jaka ta policja zła myślę że czas zlikwidować tą instytucję albo przeprowadzić lustrację.
Listonosz (2019-03-11 20:44) 12 1   |   zgłoś do usunięcia
Zacznijmy wychowywanie dzieci w domu a potem wymagajmy od innych, ci wandale to kto z Siedlec czy z Białej przyjechali. Nie oszukujmy się zbieramy żniwo bezstresowego wychowania.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-11 20:52) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Pani dyrektor , proszę nie mierzyć wszystkich jedną miarą. Nie wszyscy śmiecą i dewastują. To nie jest pani prywatna posesja. I proszę nie "wyganiać" nas z dziećmi na inne place zabaw. Po to głosowaliśmy na takie a nie inne miejsce zabaw dla naszych pociech żeby móc z niego teraz korzystać bez ograniczeń.
również mieszkaniec (2019-03-11 21:14) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
nie mierzmy wszystkich jedną miarą, ale te pieluchy skądś się biorą
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-11 21:58) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Zapewne skądś się biorą. Ale proszę wytłumaczyć kilkuletniemu dziecku dlaczego nie może się bawić np. w sobotę na placu zabaw jak do tej pory. Ja i moje dzieci wiemy do czego służy kosz na śmieci.
ee (2019-03-11 23:50) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
To szanowna mieszkanko klimeckiego pewnie nie widzicie nigdy jak cos zlego sie dzieje na przedszkolu , Bloki wokół stoja i wszystko widać . Tam nie przychodzą obcy tam siedza i bałąganią wasze dzieci albo dzieci sąsiadów. Póki macie znieczulice i nie pilnujecie sami i nie zgłaszacie to powinno być zamknięte i tyle. Do 18 otwarte i tyle bo póżniej to dzieci w domu a nie szwendać wieczorami za przedszkolaka .
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 06:18) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Moje dzieci nie przychodzą i nie bajaganią. I wszelkimi siłami bede walczyc o to zeby ten plac byl otwarty cały czas . A znieczulice to chyba pan/Pani ma. Moje 7 i 11 dziecko będzie się tu "szwędac" i już.
do MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 06:47) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Proszę, więc pójść do pani dyrektor powiedzieć ze w dni powszednie od 20.00 i w weekendy to pani będzie odpowiadać za bezpieczeństwo tam i wtedy furtki będą otwarte.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 06:55) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Już lecę
Bulwar (2019-03-12 07:31) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś chce zobaczyć patrole policji wieczorami to zapraszam na parking basenów przy bulwarze. Praktycznie codziennie stoją tam po kilka godzin w porze wieczornej i nie tylko. Co robią ktoś zapyta? Odpowiem: nie wiem, choć się domyślam. Takie to już leniuszki :)
Bulwar (2019-03-12 07:35) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś chce zobaczyć patrole policji wieczorami to zapraszam na parking basenów przy bulwarze. Praktycznie codziennie stoją tam po kilka godzin w porze wieczornej i nie tylko. Co robią ktoś zapyta? Odpowiem: nie wiem, choć się domyślam. Takie to już leniuszki :)
LLU (2019-03-12 08:00) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Złapać . Spuścić porządny kontrolowany wpierdol przez policję . Po wszystkim kazać posprzątać śmieci . Poskutkuje na pewno .pozdrawiam
skwasniala smietanka lukowska (2019-03-12 08:02) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
A ja jestem zadowolony z łukowskiej Policji . zaczynaja działac na wzór zachodni. Skonczyly sie wreszcie kontrole drogowe i polowania niczym za okupacji, chowanie za krzakami i dignostyka aut jak na stacjii, i mandaty za byle jak to było 10-15 lat temu .Teraz łukowska Policja jest miła , nie wlepiaja mandatów za byle co i nie ma tych łapanek. A co do prewencji i ich patroli po osiedlach to faktycznie miło by widziec w godzinach po 18 do 22. Bo młodziez ma teraz kieszonkowe+ i wydaja pieniadze na alkohol i narkotyki a co po tym robia to szok.
do,MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 08:24) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Głupota chyba przez Panią przemawia bo po co przez cały czas otwarty plac zabaw?Pani 7 i 11 letnie dziecko po 20 chodzi po mieście ? Takie dzieci bawią się w nocy ? Po 20 to na placu to dzieci najpierw siedzą a z czasem zaczynają pić ćpać i jak widać na załączonych zdjęciach. Na dwójce chcą przejście z kładki zrobić przez boisko taki sam rozpierdziel będzie po nocy. Kolejne miejsce dla pijącej i ćpającej młodzieży chcą zrobić.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 08:51) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak będzie tylko pogoda sprzyjać oczywiście że bedą się bawić po 20. I nic panu/ Pani do tego. Pozdrawiam niezwykle "mądrze" wypowiadajacego się "do".
Mietek (2019-03-12 09:50) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Zomo wiedziało by co z takimi chwastami zrobić.
gówniarze (2019-03-12 10:37) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
a na fejsie się śmieją z tej informacji i z włażenia na dach
. (2019-03-12 12:47) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Pani super mądrze się wypowiada sama chce zarządzić czym co nawet nie jest Pani . Wymagać i rządzić innymi to Pani potrafi a zadbać o coś to nic a moje dzieci święte .Za pare lat one pierwsze tam będą pić alkohol . Pani to jest przedszkole ??Pani prywatne? Przedszkole jest dla przedszkolaków a nie dla dzieci w wieku szkolnym.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 13:31) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
To że moje dzieci nie będą piły alkoholu jestem pewna. Nigdy nie chodzą same , bezpansko, bo są dziećmi autystycznymi. Więc wara panu/Pani od nich. I wymagać będę żeby moje dzieci korzystały z tego placu kiedy im się zachce. Przedszkole jest dla mieszkańców którzy na nie głosowali.
$£€¥ (2019-03-12 13:42) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Co chcecie od dzieciaków jak nie ma co robić to głupawka może Bomba zacznie działać i zamiast tego żłobka w kotłowni jakąś siłownię za 30zł miesięcznie jakieś tanie zajęcia dotowane z miasta może w tym biednym mieście starych nie stać na opłacenie zajęć dla dzieci może tym trzeba się zająć
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 13:43) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam. Miało być że plac zabaw jest dla mieszkańców którzy na niego głosowali
$£€¥ (2019-03-12 13:53) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Wymówka, że nie ma co robić jest dla cieniasów. Rozejrzyj się i zainteresuj. Są trenerzy osiedlowi. Wyślij gówniarzy niech korzystają z zajęć.
"do $£€¥" (2019-03-12 13:56) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
miało być "do $£€¥". przepraszam, jestem inną osobą aniżeli z 13:42
LLU (2019-03-12 14:13) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Porządny wpierdol i naprawa wyrzadzonych szkód i będzie po problemie
Z innej beczki mieszkanka Zbożowej (2019-03-12 14:14) 9 2   |   zgłoś do usunięcia
A ten co ma komis zaraz za torami to ma darmowy plac na parkingu przy ulicy Zbożowej? Gdzie o to zapytać?
odp (2019-03-12 14:30) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
yyy... w komisie? :D
$£€¥ (2019-03-12 15:43) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie każdy musi grać w piłkę ci gówniarze jak ich nazywasz potrzebują innego sportu i autorytetu i nic dziwnego że jeden lubi szachy a drugi boks a instytucja trener osiedlowy chyba nie daje dużego wyboru.
$£€¥ (2019-03-12 15:51) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy ten ktoś z 13:42 chce mnie zapewnić że jest tak idealnie i nic nie trzeba robić no fajnie bomba
Do mieszkanki klimeckiego (2019-03-12 17:04) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
To może orlik trzeba też otworzyć 24h jak pani uważa??
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 17:10) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ale ja z panem / Panią nie rozmawiam o orliku tylko o placu zabaw nivea.
Jan (2019-03-12 17:38) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Przedszkole to chyba dla przedszkolaków a plac zabaw dla tych co tam uczęszczają lub dla innych dzieci w wieku przedszkolnym z danego osiedla a nie dla dzieci dużych. Często zabawki są dla większych dzieci nie przystosowane i będą się niszczyć.
Do mieszkanki klimeckiego (2019-03-12 17:53) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
To może orlik trzeba też otworzyć 24h jak pani uważa??
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 18:07) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Panie Janie, plac zabaw był otwierany z myślą o mieszkańcach osiedla, nie tylko tych w wieku przedszkolnym. Jestem właśnie na placu z moim 11 letnim synem. Bawi się świetnie. Zapraszam . Porozmawiamy.
Marek (2019-03-12 18:12) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Pani zapewne nie pracuje i ma dużo czasu na wymyślanie głupot. Dzieci w wieku przedszkolnym nie potrzebują otwartego na noc placu zabaw a dla innych dzieci które są w wieku szkolnym to nie miejsce na nocne przesiadywanie. Nawet z orlikow o 22 wyganiaja i zamykają może zrobić wszystkie orliki cała dobę czynne bo ktoś o północy zechce pograć.Plac zabaw dla przedszkolaków jakby był do 19 czynny to wystarczająco. Skoro rodzice nie szanują placu zabaw to decyzja o zamknięciu jest najbardziej słuszna bo rodzice odpowiadają za czyny swoich dzieci.
MIESZKANKA KLIMECKIEGO (2019-03-12 18:36) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Panie Marku. Pracuje w szkole, mam dwoje dzieci w wieku 7 i 11 lat , wiec mam co robic. A zabawa z dziećmi na placu niwea sprawia nam przyjemnosc. A pan dzieci chyba nie miał skoro pisze Pan takie głupoty. Na noc niech będzie plac zamykany , jak najbardziej . Tylko niech ktoś rano otworzy. Co będzie w wakacje , pomyślał pan? Nie wszyscy śpią do południa. A ja obiema rękami podpisuje się pod odpowiedzialnością za swoje dzieci. Nigdy nie są same na placu.
Lukow (2019-03-12 22:37) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
A przepraszam te zdjęcia pokazujące te akty wandalizmu to kiedy były zrobione, w ostatnim czasie gdy na chwilę słoneczko wyjrzało bo coś mi te nie pasuje.
Wspomnienie (2019-03-12 22:45) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Byłem mieszkańcem tego osiedla i pamiętam czasy jak siedzieliśmy na tym przedszkolu latem od rana do nocy, kiedy jeszcze na całym placu były różne zabawki z metalu; pociąg, tranwaj, domek itp. Nikt nas nie przeganiał, nikt jeszcze wtedy milicji nie wzywał a też bywało różnie. Bawiła się cała dzieciarnia z 5,6 czy 7 i każdy mial swój kawałek placu a jak miejsca było mało to kamieniak, zawodowka lub inne alternatywy a zabawa zawsze była przednia a i jeszcze trawnik przy stodole ( ten trójkąt ) boisko pierwsza klasa - orlik prl-u.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rosomaki w Radoryżu
Rosomaki w Radoryżu Kołowe transportery opancerzone "Rosomak", wóz ewakuacji medycznej i wojskowy moździerz "Rak" przyjechały w środę 20 marca do Radoryża Smolanego w gminie Krzywda. Do miejscowego Zespołu Szkół zawitali żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zapełniła się we wtorek 19 marca zwiedzającymi. W miejscu tym tradycyjnie odbywały się Targi Pracy i Edukacji. Była to już ósma edycja tego wydarzenia.
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z ...
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z Francją Piłkarze reprezentacji Polski U-19 walczą o występ w juniorskich Mistrzostwach Europy. W rozgrywanym we Francji turnieju Elite Round zremisowali z drużyną gospodarzy 0-0. Duża zasługa w tym pochodzącego z Łukowa bramkarza Cezarego Miszty.
44-kilometrowy marsz
44-kilometrowy marsz Trwają zapisy na nocny marsz w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku wydarzenie zaplanowano w nocy z 12 na 13 kwietnia.
Czipowanie psów? Nieprędko
Czipowanie psów? Nieprędko Rada Miasta nie przychyliła się do petycji "zwierzolubnego" stowarzyszenia. Zwierzęta mieszkające w Łukowie nie będą w najbliższym czasie czipowane ze środków z miejskiego budżetu.
Brodzą w błocie na Gospodarskiej
Brodzą w błocie na Gospodarskiej "Wystarczy deszcz, a ul. Gospodarska rozpuszcza się jak masło, a butów z tej brei nie da się wyciągnąć" - mieszkańcy ulicy nie kryją oburzenia. Urząd Miasta prosi o cierpliwość.
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach Pochodzący z Ziemi Łukowskiej Franciszek Salezy Jezierski był urzędnikiem, kaznodzieją, powieściopisarzem i publicystą oraz działaczem Komisji Edukacji Narodowej.
ŁOK: Najbliższe wydarzenia
ŁOK: Najbliższe wydarzenia Konkursy recytatorskie, przeglądy teatralne i koncert grupy, która występowała na największych scenach w kraju. Co w najbliższym czasie będzie się działo w Łukowskim Ośrodku Kultury?
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych Emilia Szcześniak tryumfuje na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki "Rozśpiewany Wawer" w Warszawie. Pozostałe wokalistki Fabryki Piosenki ŁOK zostały laureatkami tego konkursu.
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość!
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość! Łukowscy policjanci ponownie informują o zaginionym Adrianie Kurowskim, 22-latku zamieszkałym w Aleksandrowie w gminie Łuków. Mężczyzna wyszedł z domu 10 stycznia i do dziś nie nawiązał kontaktu z rodziną.
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP!
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP! Przewoźnicy, którzy wożą pociągami mieszkańców Łukowa do innych miejsc w kraju, nie są zainteresowani otwarciem kas biletowych na dworcu kolejowym w naszym mieście. Czy to, co jest standardem w innych miejscach w kraju, w Łukowie nie jest w ogóle możliwe do zrealizowania?
100 meczów na 100-lecie PZPN
100 meczów na 100-lecie PZPN Szymon Tomasik to przedstawiciel PZPN, który przemierza cały kraj wszerz i wzdłuż i ogląda mecze piłki nożnej w niższych ligach. W niedzielę 17 marca zawitał do Łukowa na mecz Orląt z Włodawianką. Co mu się najbardziej podobało w naszym mieście?
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu Powiatowy radny Tomasz Sych pyta o szczegóły zatrudnienia Władysława Karasia w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. To reakcja m.in. na informacje, które pojawiły się na naszym portalu.
Po nieboskłonie - wiosenny przebój!
Po nieboskłonie - wiosenny przebój! Na polski rynek muzyczny szturmem "wdarł" się najnowszy singiel utalentowanej wokalistki Bronki - "Po nieboskłonie". Utwór promuje debiutancką płytę "Bronka_wczoraj_i_dziś" i jest zapowiedzią niezwykle oryginalnej, dynamicznej i zarazem nostalgicznej płyty. Czy wiecie, że wokalistka pochodzi z Wojcieszkowa w powiecie łukowskim?
Nowe władze Klubu Olimpijczyka
Nowe władze Klubu Olimpijczyka Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zwołał pod koniec lutego Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu. Oprócz wyboru władz stowarzyszenia, zadecydowano w którą stronę będzie zmierzał klub zrzeszający m.in. sztangistów i adeptów sztuk walki.
Biegacze po stanowisko w ZGL
Biegacze po stanowisko w ZGL Sebastian Ignaciuk, Marek Czernecki i Jarosław Piekarki ubiegają się o stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie. Kandydatury tych panów - prywatnie miłośników biegania - zostały otwarte w konkursie w poniedziałek 18 marca.
Prawie 400 km w basenie
Prawie 400 km w basenie Prawie 400 kilometrów przepłynęli uczestnicy nocnego maratonu pływackiego "Otyliada". Nocne pływanie odbywało się w Łukowie w sobotę i niedzielę 16-17 marca.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rosomaki w RadoryżuPonad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkołyPrawie 400 km w basenie Zimowy mecz na wiosnę. Orlęta - Włodawianka 1:1Harcerskie pamiątki w Muzeum. Są unikaty!Odznaki za wyniki w nauceWystawa na stulecie szkołyWygrana zespołu z Białorusi. Niedzielny pożarSpotkanie w Kamenie z Piotrem WróblemWielkopostny Dzień SkupieniaNowe książki w muzeum Sienkiewicza

Obejrzyj

Po nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać

Wydarzenia dodajwszystkie

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Edit Piaf w ŁOK
Edit Piaf w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na koncert muzyki francuskojęzycznej. 13 marca w Łukowie zagrał duet Lucy&Tom z Koszalina. Artyści wykonywali przeboje Edith Piaf.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Szachowy turniej dla Wyklętych
Szachowy turniej dla Wyklętych
Klub szachowy "Hetman" Krynka zaprasza na Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. Celem wydarzenia jest uczczenie walczących na ziemi łukowskiej żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: PRACA NA BUDOWIE
Zatrudnię pracowników do pracy na budowie w Warszawie przy dociepleniach, remontach. Zatrudnimy fachowców, dekarzy, pomocników. WYsokie stawki wynagrodzenia. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Tel 519583163. ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje