Dziś są imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Bartosz Szumowski
dodane: 20-08-2019 11:48   |   wyświetleń: 2953

Wicestarosta za rzecznika

Powiat łukowski nie ma rzecznika konsumentów. Problem postanowił rozwiązać osobiście Janusz Kozioł.
Wicestarosta za rzecznika 
Do redakcji „Wspólnoty Łukowskiej” zgłosiła się jedna z mieszkanek miasta. Jak mówi, chciała skorzystać z pomocy powiatowego rzecznika konsumentów w sprawie sklepu, który nie zgadza się uwzględnić jej reklamacji. W starostwie usłyszała jednak, że rzecznik przeszedł na emeryturę. Na dodatek urzędniczka miała ją odesłać do punktu bezpłatnych porad prawnych.
Kobieta poszła tam, ale usłyszała, że urzędujący w punkcie prawnicy mają dużo węższe kompetencje - nie mogą prowadzić sprawy przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy albo usługodawcy, a tylko doradzić, jak pisać pisma.
Łukowianka uważa, że urzędnicy starostwa lekceważą obywateli i zrzucają odpowiedzialność na punkt porad prawnych. Dlatego o komentarz poprosiliśmy wicestarostę łukowskiego Janusza Kozioła.
Potwierdza on, że dotychczasowy powiatowy rzecznik konsumentów, Andrzej Kożuch z końcem lipca przeszedł na emeryturę, a wcześniej korzystał z zaległego urlopu.
- Od początku sierpnia zastępował go sekretarz powiatu Jerzy Siwiec. Problem w tym, że od kilku dni sam jest na urlopie. Dlatego zastąpię pana sekretarza także w tej sprawie. Jeśli któryś z mieszkańców będzie miał problem wymagający interwencji rzecznika konsumentów, może się kierować bezpośredni do mnie i poinformować w sekretariacie, że był ze mną umówiony. Gdyby chodziło o którąś za spraw w toku, skontaktuję się z emerytowanym już rzecznikiem. A jeśli mieszkańcy zgłoszą się z nową sprawą, myślę, że Wydział Organizacyjny starostwa przygotuje pismo do firmy w sprawie rozpatrzenia reklamacji - deklaruje Janusz Kozioł.

Więcej w kolejnym wydaniu „Wspólnoty Łukowskiej”

Komentowane

Łukowianin (2019-08-20 12:19) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Szanuję takie podejście do potrzeb Mieszkańców. Macie problem, przyjdzcie - pomogę. A nie jakaś spychologia byle palcem nie kiwnąć.
Op (2019-08-20 12:49) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Pan były rzecznik to znał się na przepisach i często pomógł nie raz mu się nie chciało ale potrafił dużo pomoc a następca będzie posiadał taką wiedzę? To może konkurs na nowe stanowisko a nie swoimi się obsadzaja.
Do Op (2019-08-20 12:54) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
To stawaj do konkursu jak masz kompetencje a nie internety zaśmiecasz nic niewnoszącym komentarzem....
mosz (2019-08-20 13:39) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
@ Op Pan Kozioł przez 3 lata zajmował się tymi sprawami, kiedy w starostwie nie było rzecznika konsumentów. A konkurs został ogłoszony i ma być rozstrzygnięty do początku września.
Do.Do.Op (2019-08-20 16:16) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Twój komentarz co wniósł oprócz szczekania i burczenia ? Ile razy byłeś u rzecznika ? Co możesz powiedzieć jak załatwiał rzecznik jak następca ? Podstawowych praw konsumenta zapewne nie znasz a udzielasz się .
Rysiek z Klanu (2019-08-20 16:16) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
W starostwie wszystko wiedzący najlepiej jest pan starosta czyli śp burmistrz. Ten pan razem z CeBeA załatwią wszystkie sprawy. Drogi konsumencie wal śmiało do starosty jak masz jakieś troski.
Gebels z Łukowa (2019-08-20 16:22) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Towarzysz Szustakowicz jak zawsze na Łuków24. Chwali swoich (a najbardziej siebie samego) lub obraża i straszy oponentów
Ok (2019-08-20 16:33) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Towarzysza Szustakowicza spotkasz o każdej godzinie na posterunku (lukow24.pl).
ok (2019-08-20 17:10) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
a po godzinach chwiejącego się z powodu alkoholu w okolicach ostoi
Ok do ok (2019-08-20 17:20) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
No kurcze, jeszcze nigdy nie widziałem nawalonego tego oszusta.
Ok do ok (2019-08-20 17:21) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
No kurcze, jeszcze nigdy nie widziałem nawalonego tego oszusta.
uwaga (2019-08-20 18:25) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Takie chamskie komentarze powinny być wstrzymane tak jak w TS.Trzeba zacząc od siebie .
CEbula (2019-08-20 19:08) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Powyższe komentarze nie są chamskie, te komentarze są prawdziwe.
Szanuję (2019-08-20 19:13) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie Januszu szanuję przez duże SZ. Gdy inni na nowych stanowiskach robią tylko politykę, pan zarządzasz powiatem. Gratulacje i szacunek!
Gucio (2019-08-20 19:21) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Dla pana Janusza wyrazy uznania a dla pana Dariusza ... brak wyrazów.
Maja (2019-08-20 19:25) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
O sławnym Dariuszu nic dobrego nie da się powiedzieć.
Obserwator (2019-08-20 19:30) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio, CeBA, Bokser, Leopard to łukowska "śmietanka". Same wzory do naśladowania.
d (2019-08-20 21:46) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
cebula od dawna łoi hajs z państowego a pinokio już mieszkań i hajsu od lobystow sie nabrał że mu starczy do konca zycia . aw
Shdhdjdjx (2019-08-21 09:02) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak ma być lepiej, jak nawet czytając komentarze wyczytać idzie zawiść i kumatorstwo. Każdy obgaduje każdego. I każdy aby napchać własną kieszeń. Co za ludzie...
do CEbula (2019-08-21 15:02) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
CEbula jak jesteś taki odważny pisząc że to jest prawda to czego ukrywasz swój nick idż do prokuratora razem z tymi co opluwaja byłego burmistrza i wyzywaja.Uważam ,że jesli to prawda to na pewno prokurator szybko zajmie się waszymi doniesieniami i dowiemy się jaka jest prawda.Jesteście zwyczajni tchórze,odwazni tylko w ukryciu na kompie.
jan (2019-08-21 18:00) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
czy Pludowski umie pomagać ludzim, a może tylko swoim, a mam tylko podwyżki i nędza
wacek (2019-08-21 18:14) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
mnie w kampanii oszukał obecny burmistrz miało być lepiej i czy mi to rzecznik załatwi. Chcę zmiany na lepsze.
sonda (2019-08-21 18:36) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
kto się czuje zawiedziony obecnym burmistrzem niech pisze w różnych tematach!!! mnie bolą podwyżki za odpady i słaba jakość ich wywożenia bo są ciągłe opóźnienia
Bomba cyka (2019-08-21 19:34) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Niestety obecny to porażka. Szuka większości w radzie dla swoich poronionych pomysłów. A to wszystko naszym kosztem niestety. A ostatnio wpływa na decyzje dyrektorów jednostek podległych...?! Kontynuować?! Napisać o pewnym biegaczu/pomagaczu?
ej ej (2019-08-21 19:57) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
widzę że trolle biorą przykład z samej góry. W ministerstwie jeden już wpadł. Kiedy podobna rzecz na poziomie lokalnym wyjdzie na jaw?
Bomba cyka (2019-08-21 20:07) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Prawda w oczy kole???
inżynier (2019-08-21 20:14) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
kiedy będzie kanalizacja na ulicy Gospodarskiej mamy 21 wiek. to co się dzieje to jest skandal. ILE TAK JESZCE MAMY ŻYĆ.
PARTANINA (2019-08-21 20:23) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Co z ul. Kilinskiego jak tak można się babrać. to się na chleb nie wyrobi. P. Burmistrz to są nasze podatki a tu się marnuje . Slimaczy to mało powiedzieć. Fajna wizytówka miasta.
uczeń (2019-08-21 20:39) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
brud w mieście, kupa liści
CykaczuPijaczu (2019-08-21 20:42) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Dawaj dawaj dalej więcej. Myślisz że jesteś zabawny i puścisz plote i się wszyscy przejmą. Podpisz się imieniem a sprawdzimy twoje pajacowanie. W sumie ja też mogę popisać... A to konkurs? jak to dług idzie? jak polityka nie idzie :( a jedynie politykierka w starym wydaniu pinokia.
kornik (2019-08-21 22:07) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
czego się czepia miasto się dusi Pludowski mało gada i jeszcze mniej moim zdaniem robi
Kaśka (2019-08-22 07:41) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
ludzie nie kupujcie kota w worku, nie wszystko złoto co się świeci i trochę miejcie oleju w głowie. Dzisiejsza produkcja to jednorazówki. Taki jest kierunek. To zasady dla konsumentów.
Lol (2019-08-22 09:25) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
I pieski spuszczone szczują konkurencję a podobno to taka partia katolicka.
Danuta P. (2019-08-22 14:34) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
to jest granda smieci nie odbierane są na czas a pojemniki śmierdzą i to jest miejsce epidemii. co robi Mateńko co robi burmistrz Pludowski do robi v Krasuski. Kto odpowiada za ten bałagan. Mamy umowy z miastem. Co się dzieje. To proste czynności. Jest lato upały i wielki smród.
PiS - Przekręty i Szachrajstwa (2019-08-22 15:42) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
PiS - Przekręty i Szachrajstwa
MOS (2019-08-22 20:59) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
u mnie też nie odebrali na czas odpadów
do>Danuta.P (2019-08-22 22:17) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
moze spytaj sie poprzedniego prezesa puik za co brał premie po 30tys i za co podwyzke dostal 1tys. PEwnie za to że spółkę doprowadził do ruiny finansowej
Danuta P. (2019-08-23 09:42) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
nie pitol puik ma się mswietnie popri prezes zostawił na samych lokatach ponad 8 milionów złotych. A dzisiaj smieci do mają do poprzednika dziś jest bałagan i granda. dość tego.
Do.Danuta.P (2019-08-23 10:21) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
TE lokaty to prywatne chyba które zarobił na państwowym stołku. Jak ma się świetnie puik jak samochody psują się w drodze na wysypisko ?Jak puik ma się świetnie jak nie ma hajsu na podstawowe zadania na prąd ich nie stać . Gdzie te 8mln pokaż że są na koncie puiku lub były i na co poszły. Pieprzyć każdy może a fakty są inne . Prawda jest taka że obecna władza ukrywa fatalny stan finansowy spółek państwowych. Zawsze jet tak że jak władza się zmienia to wychodzą brudy poprzedniej władzy.
Danuta P. (2019-08-23 18:20) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
nie pitol tylko zapytaj w puiku o lokaty o prawie 8 milionów złotych
Roman B. (2019-08-24 10:47) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
A może pan wicestarosta Kozioł wyjaśni pracownikom PKS i mieszkańcom powiatu dlaczego jego kumpel prezes PKS doprowadza spółkę powiatową do upadku.
kinga (2019-08-25 20:47) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
A może burmistrz wyjaśni mieszkańcom dlaczego doprowadza spółki miejskie do upadku w Pecu zwiększono koszty o ok 300 tyś złotych rocznie i co tam robi lipiec?. Draństwo