Dziś są imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

dodane: 19-06-2019 14:28   |   wyświetleń: 5506

Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania

W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania  
W miniony weekend w Łukowie na osiedlu Sienkiewicza doszło do trzech kradzieży z włamaniem. Policjanci dowiedzieli się, że nieznani sprawcy włamali się do trzech mieszkań znajdujących się na niskich kondygnacjach bloków wielorodzinnych. 

Mundurowi ustalili, że włamywacze weszli do mieszkań otwierając od zewnątrz drzwi balkonowe. Z obrabowanych mieszkań przestępcy ukradli pieniądze, biżuterię i inne kosztowności.    

Poza zabezpieczeniami technicznymi ważną rolą w zabezpieczaniu mieszkania odgrywają tzw. "bezpieczne postawy". To one przede wszystkim utrudniają przyszłym włamywaczom typowania mieszkania do włamania.  Przed nami kolejny długi weekend i rodzinne wyjazdy. 

Pozostawienie  pustego mieszkania to dobra okazja dla włamywaczy. Przed wyjazdem na wypoczynek zadbajmy o to, by po powrocie, nie spotkała nas przykra niespodzianka. 

Zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. 
Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa o których należy pamiętać i ich przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem: 
  •  - najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad,  
  • - nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe,  
  • - wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć, 
  • -starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki,  
  • - oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty, - jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien „pozorować” naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp. 
  • - nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy,  
  • - stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.     

Pamiętajmy! Gdy niestety nastąpi włamanie do twojego mieszkania nie rób porządków, nie przeglądaj rzeczy by sprawdzić co zginęło, w ten sposób zacierasz ślady, najpierw zawiadom Policję!    

Komentowane

Sig Sauer (2019-06-19 22:40) 20 18   |   zgłoś do usunięcia
Czekam na was włamywacze. 9 mm parabellum już mam przygotowane
Gumowiec (2019-06-19 22:54) 20 11   |   zgłoś do usunięcia
wytropic , złapać i przegumowac porzadnie na firmie.
BJ (2019-06-19 23:24) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
Jedynie zostawiając drzwi otwarte unikniesz włamania.... no chyba że mieszkania z niższych kondygnacji przeniesie się na wyzsze kondygnacje to przestępcy będą mieli trudniej......
Sinior (2019-06-19 23:41) 15 15   |   zgłoś do usunięcia
Zapraszam do mnie amstafkom żarcie się kończy
Smak Gumy (2019-06-20 01:32) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Złapią takiego, przegumują ciut ciut, do ciurmy wsadzą. Wyjdzie i znów będzie uczciwym ludziom psuł humor i ich okradał. Dlatego ja bym takich bandytów gumowal ale bardzo dokładnie, przykładnie i porządnie, tak aby więcej nie mieli ochoty na kradziejstwo.
. (2019-06-20 11:01) 24 12   |   zgłoś do usunięcia
Same bohatery i kozaki tylko jak coś się dzieje to nikt nie widzi nikt palcem nie kiwnie jak kogo kroja na ulicy czy napad i podbiją. Policji każą pałować. Hahaha w jaki wy świecie żyjecie? Filmów z czasów komuny. Dzisiaj policjant w obronie własnej boi się kogoś uderzyć bo zaraz mu się do dupy dobiorą. Przy zatrzymaniu agresywnej osoby strach uderzyć bo obdukcje zrobi i policjanta z roboty wywalą. Dzisiaj złodziej i przestępcy maja jak w sanatorium to nie dawne czasy.
mieszkaniec (2019-06-20 11:05) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
Wyszli z kicia i chce się dobrze życ.
łukowianin.. (2019-06-21 13:24) 21 10   |   zgłoś do usunięcia
Myślę że policjantów naszych na ulicę przydałoby się wypuścić....patroli pieszych już dawno nie widziałem...brzuchy im porosły że zaraz jajka będą w lusterku oglądać...a złodziejaszki się śmieją z nich i chodzą jak po swoim...
Smak Gumy do "." (kropek) (2019-06-21 17:18) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Zgadzam się z tobą w 100% dlatego o tym piszę. Niestety żyjemy w czasach gdzie policja nie ma uprawnień. Z jednej strony to bardzo źle z drugiej strony dobrze bo trafiali by się tacy policjanci którzy by gumowali niewinnych dla zabawy, np. bo by zazdrościli że są bogatsi lub nie będą się mieli komu poskarżyć z przyczyn takich jak bezdomność, uzależnienia. Wg mnie należy odróżniać bandytów od dobrych ludzi i tych złych należy gumowa surowo i solidnie bardzo porządnie, a z ludźmi normalnymi postępować zgodnie z etyka zawodu i poszanowaniem prawa. To tak jak w sądach jest dzisiaj, jesteś śmieć i bandyta to idziesz siedzieć a jak jesteś szanowany i z kasą to nie idziesz siedzieć, proste. Na całym świecie tak jest.
w (2019-06-22 14:10) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
po co patrole piesze jeszcze trzeba coś zrobić a tak w samochód i jazda i kierowce dopaść jak żle jedzie a po chodnikach rowery się wściekają a pieszy przejść nie może ale po co zatrzymywać rower z dużym brzuchem nie dogonisz haha
łukowiak (2019-06-24 13:20) 7 11   |   zgłoś do usunięcia
Publikować zdjęcia skazanych złodziej.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

LATO Z FOLKLOREM w Zalesiu
 LATO Z FOLKLOREM  w Zalesiu W ostatnią skąpaną w słońcu niedzielę czerwca, na placu rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Zalesiu zorganizowany został festyn Lato z folklorem 2019.
Mydlane bańki nad łukowskim parkiem
Mydlane bańki nad łukowskim parkiem W niedzielę 14 lipca Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na Festiwal Baniek Mydlanych.
Zespół Pieśni i Tańca "Jata" w Bułgarii ...
Zespół Pieśni i Tańca Zespół Pieśni i Tańca "Jata" z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Varnie w Bułgarii.
"Król Lew" w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza od 19 lipca do Kina Łuków na premierowe seanse amerykańskiego filmu przygodowego produkcji Walt Disney Pictures w reżyserii Jona Favreau "Król Lew".
Szczygieł kontra Płudowski. Burmistrz cofa apelację
Szczygieł kontra Płudowski. Burmistrz cofa apelację Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski nie zgadzał się z wyrokiem Sądu Pracy, który nakazał żeby miasto wypłaciło odszkodowanie za zwolnienie z pracy byłemu sekretarzowi Ryszardowi Szczygłowi. Początkowo Płudowski odwołał się od wyroku, ale zmienił decyzję.
Zuchowie-detektywi z Łukowa w Cieszynie
Zuchowie-detektywi z Łukowa w Cieszynie Zuchy z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej po długiej podroży wróciły właśnie ze swojego letniego wypoczynku. Przebywały w Cieszynie. To tam została dla nich zorganizowana kolonia pod hasłem ?Sherlock Zuch?.
Kradzież wódki, maszynek do golenia i zatrzymani pijani ...
Kradzież  wódki, maszynek do golenia i zatrzymani pijani kierowcy Czy to kłopoty z twardym zarostem sprowokowały łukowianina do kradzieży aż 5 maszynek elektrycznych do golenia? Publikujemy KRONIKĘ KRYMINALNĄ przygotowaną przez Marcina Józwika, oficera prasowego Komendy Policji w Łukowie za okres od 8 do 14 lipca 2019 r.
Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja
Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek z gm. Łuków, który jechał osobowym audi.
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf Sporo się dzieje w szpitalu św. Tadeusza w Łukowie. Miliony złotych płyną szerokim strumieniem.
Przyjechali do Łukowa na wakacje
Przyjechali do Łukowa na wakacje Od 2 do 11 lipca na zaproszenie burmistrza Piotra Płudowskiego w Łukowie gościła 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta partnerskiego Baranówka.
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na uroczystą promocję książki autorstwa Magdaleny Bilskiej oraz Michała Świdra "Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości", która odbędzie się w dniu 20 lipca (sobota) o godzinie 18:30 w Zespole Szkół w Tuchowiczu.
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA Łukowscy policjaci świętowali w piątek 12 lipca. Mszę św. w parafii Przemienienia Pańskiego w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił ks. Antoni Pietruszka. W sali konferencyjnej starostwa odbyła się uroczysta zbiórka.
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy ŁUKÓW - Jakie są przyczyny problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach? Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza taką informację upublicznić w najbliższym czasie? - pyta w resorcie poseł Krzysztof Głuchowski (PiS)
TVN przeprasza komornika z Łukowa
TVN przeprasza komornika z Łukowa Po czterech latach od emisji programu TVN przeprosił Grzegorza Bartysia, komornika z Łukowa, za naruszenie dóbr osobistych. Tak nakazał sąd. Chodzi o program, w którym była mowa o zajęciu przez komornika wozów strażackich w Biardach.
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT Komenda Powiatowa Policji oraz Muzeum Regionalne w Łukowie zapraszają na wernisaż wystawy Łukowska policja na przestrzeni 100 lat, który odbędzie się 12 lipca o godz. 10.50 w gmachu muzeum.
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera Ochotniczą Straż Pożarną z gminy Stanin.
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki” w Pizzerii da ...
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki”  w Pizzerii da Grasso W czerwcu rodzice dzieci z klas II a i II c zaprosili swoje pociechy na warsztaty kulinarne do Pizzerii Da Grasso na ul. Warszawskiej. Uczniowie po założeniu czapek kucharzy i fartuszków wzięli się do pracy.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Mydlane bańki nad łukowskim parkiemHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Najbliższe wydarzenia
"Król Lew" w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza od 19 lipca do Kina Łuków na premierowe seanse amerykańskiego filmu przygodowego produkcji Walt Disney Pictures w reżyserii Jona Favreau "Król Lew".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Rajd Odkrywców w Łukowie
Rajd Odkrywców w Łukowie
Blisko 700 harcerzy weźmie udział w organizowanym w Łukowie Rajdzie Odkrywców. Impreza odbędzie się 7 lipca na stadionie Orląt i w parku miejskim

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje