Dziś są imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

dodane: 19-06-2019 14:28   |   wyświetleń: 5945

Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania

W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania  
W miniony weekend w Łukowie na osiedlu Sienkiewicza doszło do trzech kradzieży z włamaniem. Policjanci dowiedzieli się, że nieznani sprawcy włamali się do trzech mieszkań znajdujących się na niskich kondygnacjach bloków wielorodzinnych. 

Mundurowi ustalili, że włamywacze weszli do mieszkań otwierając od zewnątrz drzwi balkonowe. Z obrabowanych mieszkań przestępcy ukradli pieniądze, biżuterię i inne kosztowności.    

Poza zabezpieczeniami technicznymi ważną rolą w zabezpieczaniu mieszkania odgrywają tzw. "bezpieczne postawy". To one przede wszystkim utrudniają przyszłym włamywaczom typowania mieszkania do włamania.  Przed nami kolejny długi weekend i rodzinne wyjazdy. 

Pozostawienie  pustego mieszkania to dobra okazja dla włamywaczy. Przed wyjazdem na wypoczynek zadbajmy o to, by po powrocie, nie spotkała nas przykra niespodzianka. 

Zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. 
Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa o których należy pamiętać i ich przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem: 
  •  - najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad,  
  • - nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe,  
  • - wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć, 
  • -starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki,  
  • - oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty, - jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien „pozorować” naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp. 
  • - nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy,  
  • - stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.     

Pamiętajmy! Gdy niestety nastąpi włamanie do twojego mieszkania nie rób porządków, nie przeglądaj rzeczy by sprawdzić co zginęło, w ten sposób zacierasz ślady, najpierw zawiadom Policję!    

Komentowane

Sig Sauer (2019-06-19 22:40) 35 33   |   zgłoś do usunięcia
Czekam na was włamywacze. 9 mm parabellum już mam przygotowane
Gumowiec (2019-06-19 22:54) 34 29   |   zgłoś do usunięcia
wytropic , złapać i przegumowac porzadnie na firmie.
BJ (2019-06-19 23:24) 33 32   |   zgłoś do usunięcia
Jedynie zostawiając drzwi otwarte unikniesz włamania.... no chyba że mieszkania z niższych kondygnacji przeniesie się na wyzsze kondygnacje to przestępcy będą mieli trudniej......
Sinior (2019-06-19 23:41) 37 35   |   zgłoś do usunięcia
Zapraszam do mnie amstafkom żarcie się kończy
Smak Gumy (2019-06-20 01:32) 36 32   |   zgłoś do usunięcia
Złapią takiego, przegumują ciut ciut, do ciurmy wsadzą. Wyjdzie i znów będzie uczciwym ludziom psuł humor i ich okradał. Dlatego ja bym takich bandytów gumowal ale bardzo dokładnie, przykładnie i porządnie, tak aby więcej nie mieli ochoty na kradziejstwo.
. (2019-06-20 11:01) 43 29   |   zgłoś do usunięcia
Same bohatery i kozaki tylko jak coś się dzieje to nikt nie widzi nikt palcem nie kiwnie jak kogo kroja na ulicy czy napad i podbiją. Policji każą pałować. Hahaha w jaki wy świecie żyjecie? Filmów z czasów komuny. Dzisiaj policjant w obronie własnej boi się kogoś uderzyć bo zaraz mu się do dupy dobiorą. Przy zatrzymaniu agresywnej osoby strach uderzyć bo obdukcje zrobi i policjanta z roboty wywalą. Dzisiaj złodziej i przestępcy maja jak w sanatorium to nie dawne czasy.
mieszkaniec (2019-06-20 11:05) 30 26   |   zgłoś do usunięcia
Wyszli z kicia i chce się dobrze życ.
łukowianin.. (2019-06-21 13:24) 35 18   |   zgłoś do usunięcia
Myślę że policjantów naszych na ulicę przydałoby się wypuścić....patroli pieszych już dawno nie widziałem...brzuchy im porosły że zaraz jajka będą w lusterku oglądać...a złodziejaszki się śmieją z nich i chodzą jak po swoim...
Smak Gumy do "." (kropek) (2019-06-21 17:18) 17 18   |   zgłoś do usunięcia
Zgadzam się z tobą w 100% dlatego o tym piszę. Niestety żyjemy w czasach gdzie policja nie ma uprawnień. Z jednej strony to bardzo źle z drugiej strony dobrze bo trafiali by się tacy policjanci którzy by gumowali niewinnych dla zabawy, np. bo by zazdrościli że są bogatsi lub nie będą się mieli komu poskarżyć z przyczyn takich jak bezdomność, uzależnienia. Wg mnie należy odróżniać bandytów od dobrych ludzi i tych złych należy gumowa surowo i solidnie bardzo porządnie, a z ludźmi normalnymi postępować zgodnie z etyka zawodu i poszanowaniem prawa. To tak jak w sądach jest dzisiaj, jesteś śmieć i bandyta to idziesz siedzieć a jak jesteś szanowany i z kasą to nie idziesz siedzieć, proste. Na całym świecie tak jest.
w (2019-06-22 14:10) 17 18   |   zgłoś do usunięcia
po co patrole piesze jeszcze trzeba coś zrobić a tak w samochód i jazda i kierowce dopaść jak żle jedzie a po chodnikach rowery się wściekają a pieszy przejść nie może ale po co zatrzymywać rower z dużym brzuchem nie dogonisz haha
łukowiak (2019-06-24 13:20) 17 24   |   zgłoś do usunięcia
Publikować zdjęcia skazanych złodziej.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nocny pościg za BMW. Za kierownicą 14-latek mający 1,8 ...
Nocny pościg za BMW. Za kierownicą 14-latek mający 1,8 promila Uciekając przed radiowozem, staranował 2 samochody, uszkodził ogrodzenie posesji i tablicę reklamową. Pościg zakończył w rowie.
Wyniki lokalnych kandydatów w Łukowie
Wyniki lokalnych kandydatów w Łukowie Dane z 22 miejskich komisji
Pierwsze wyborcze komentarze Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego ...
Pierwsze wyborcze komentarze Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek komentują na gorąco.
W Łukowie wygrał PIS
W Łukowie wygrał PIS Wyniki z 22 Obwodowych Komisji Wyborczych w Łukowie.
„Jesienne porządki w ogrodzie"
„Jesienne porządki w ogrodzie W czwartek 10 października słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w ciekawym spotkaniu, poświęconym pielęgnacji oraz zabezpieczaniu roślin przed zbliżają się zimą.
Łowcy łowili w Łukowie
Łowcy łowili w Łukowie W sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił kabaret Łowcy.B w premierowym programie ?Jaka to melodia". Na występ zaprosili: ŁOK oraz Agencja Artystyczna ?Paradoks".
Wyjechała z lasu wprost pod koła Seata (AKTUALIZACJA) ...
Wyjechała z lasu wprost pod koła Seata (AKTUALIZACJA) Z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona 16-letnia motorowerzystka, którą potrącił kierujący seatem. Nastolatka wyjeżdżając z leśnej gruntowej drogi na jezdnię nie zatrzymała się przed osobówką. Na szczęście urazy jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.
Podwójne święto w "Alejach"
Podwójne święto w Podczas obchodów powiatowego Dnia Edukacji Narodowej oficjalnie otwarto nowe warsztaty szkolne w ZS nr 1 w Łukowie.
Proste, surowe obrazy bez ingerencji Photoshop’a
Proste, surowe obrazy bez ingerencji Photoshop’a Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Marka Króla.
Znalazł 2 tys. w bankomacie i zaniósł na komendę
Znalazł 2 tys. w bankomacie i zaniósł na komendę "To duża kwota i na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy"- stwierdził 35- latek z gminy Łuków.
Emilka wyśpiewała drugie miejsce
Emilka wyśpiewała drugie miejsce W środę 2 października Domu Kultury w Kocku odbył się XV Festiwal Pieśni Patriotycznej ?Pieśń ojczyzny pełna".
Strażacy w akcji. Ćwiczenia ratownicze „ŁUKÓW 2019”
Strażacy w akcji. Ćwiczenia ratownicze „ŁUKÓW 2019” 9 października w lasach w gminie Stanin ćwiczyli druhowie z kilku powiatów
KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą ...
KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą Chadaj Czy konkurs na dyrektora SSPZOZ w Krzywdzie zostanie unieważniony? Padają oskarżenia, że miał być ustawiany, ale plan spalił na panewce.
Chcesz aby Twój projekt był ozdobą stolicy? Weź udział ...
Chcesz aby Twój projekt był ozdobą stolicy? Weź udział w Akcji Mural Urząd Transportu Kolejowego ogłasza konkurs w ramach "Kampanii Kolejowe ABC". Skierowany jest on do uczniów klas III-VI Szkół Podstawowych w całej Polsce.
Rodzice złożą na ołtarzu zdjęcie swojego dziecka oraz białą ...
Rodzice złożą na ołtarzu zdjęcie swojego dziecka oraz białą różyczkę Członkowie Wspólnoty Rodziców Dzieci Utraconych zapraszają na spotkanie modlitewne wszystkie osoby po stracie, ich rodziny oraz osoby niosące im wsparcie.
140 uczestników na starcie półmaratonu "Jata 21 Serc"
140 uczestników na starcie półmaratonu 140 zawodników wzięło udział w półmaratonie "Jata 21 Serc". Start i meta biegu znajdowały się nad zalewem Zimna Woda.
Jacek Pulikowski spotkał się z małżonkami
Jacek Pulikowski spotkał się z małżonkami W niedzielę 6 października w auli I LO im T. Kościuszki w Łukowie miał miejsce wykład ?Bo do tanga trzeba dwojga... czyli jak wygrać szczęście w małżeństwie".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje