Dziś są imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Bartosz Szumowski
dodane: 18-07-2019 17:23   |   wyświetleń: 2612

Wyłączyli wszystkie lampy w gminie

Do 15 sierpnia nie będzie działać całe oświetlenie uliczne na terenie gminy Wojcieszków. - To nie jest oszczędzanie kosztem mieszkańców - tłumaczy zastępca wójta.
Wyłączyli wszystkie lampy w gminiefoto. Pixabay 
Do redakcji „Wspólnoty” zgłosili się mieszkańcy gminy Wojcieszków zaniepokojeni tym, że po zmroku nie świeci się tam ani jedna lampa uliczna.

- Czy to dlatego, że gmina bankrutuje? - chcieli wiedzieć.

Pytanie to skierowaliśmy do Piotra Goławskiego, zastępcy wójta. Dziwi go, że mieszkańcy zauważyli brak światła w połowie miesiąca.

- Lampy wyłączyliśmy na początku lipca - informuje. - Ale to nie jest nowe rozwiązanie w naszej gminie. Stosowano je tu od lat, prawie zawsze, w czerwcu i okresie wakacyjnym. Wyjątek, z tego, co mi wiadomo, stanowił tylko fragment ul. Kościelnej, prowadzący do ośrodka zdrowia, w którym była wtedy świadczona nocna pomoc lekarska.

Więcej we Wspólnocie Łukowskiej w najbliższy wtorek

Komentowane

Czytelnick (2019-07-18 18:51) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
20-ty stopień zasilania
Oki (2019-07-18 19:44) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Wójt wyłączył oświetlenie przecież ona z PiSu a PiS energii nie podniósł
Cztelnik (2019-07-18 20:57) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw może poczytajcie sobie artykuł dopiero później komentarze.
Czytelnik (2019-07-18 21:11) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Pani wójt jest z PiS , chyba przez pomylke bo jej ten znaczek przecież ciąży !!!!
Czytelnik (2019-07-18 22:24) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Widzę że niedługo strona www.lukow24.pl nie będzie publikowała żadnych informacji tylko zachęcała do kupna wspólnoty
Xxx (2019-07-18 22:34) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze że wyłączył bo jest za dużo kurestwa i jebakow Lesnych.
Na premie jest. (2019-07-18 22:42) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Ale żeby łulice oświetlić to nie ma.
Smak Gumy (2019-07-18 23:04) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Popieram. Wyłączyć prąd Polakom zamiast dawać 500+, po ciemku więcej dzieci się robi, hi hi hi gumowanie w ciemności też jest dużo lepsze :)
Xx xx (2019-07-18 23:17) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja bym chętnie smak gumy przegumowal bo on tylko o jednym trafisz się na komisariacie to kultury naucza
Smak Gumy do xx xx (2019-07-19 08:03) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ty jak na komendę trafisz to ci mózg przepałogumują sromotnie i się nauczysz
do piotra (2019-07-19 08:07) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
nie kłam spadochroniarzu, w poprzednich latach świeciły się chociaż do 22, teraz nastał ciemnogród
Jestę wójtę (2019-07-19 08:35) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Brawo! Kamień, który był wart kupę hajsu został zakopany; kwiatki zasadzone w nowych gazonach, a na światło głównie dla młodzieży brakuje. Kpina!
crazy horse (2019-07-19 10:07) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Według przepowiedni Nostradamusa ,nowa Pani wójt w roku 2019 ma doprowadzic gmine Wojjcieszków do bankructwa..
Lolek (2019-07-19 11:49) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Obecnie wójt gasi światło na ulicach a za cztery lata zgasi światło w urzędzie.
Wc (2019-07-19 13:03) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Wolajcie po Ryszarda. Zapewne przyjedzie z darkiem i z listem od wojewody ze jest wszystko ok.no i zapalcie ogniska lud się nie zorientuje.
jurek (2019-07-19 14:00) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
co wy się czepiacie pani wujt, miała przekazać część pensji na zdolną młodzież wiec zamiast tego wyłączyła światło, teraz młodzi nie włóczą się po nocach tylko siedzą w domach i się uczą, wilk syty i owca cała
rodowity mieszkaniec (2019-07-19 19:54) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
No proszę wypowiedział się sztab inteligencji i znawców problemów samorządowych. Gminy Wojcieszków nie trzeba doprowadzać do bankructwa , ta gmina od lat jest bankrutem . Może lepiej zadać sobie pytanie ,KTO???? ją przez 20 lat doprowadził do takiego stanu, że dziś nie posiadamy żadnego majątku, nie wspomnę już o podstawowym dokumencie jakim jest Strategia Rozwoju Gminy, która otworzyła by nam jako gminie drogę do wielu inwestycji i projektów rządowych. Budżet gminy to nie GUMA OD MAJTEK, rozciągnąć się nie da. Więc zamiast pisać te głupoty, proszę się lepiej zastanowić jaki SYF zostawił poprzednik, bo obecna sytuacja gminy jest następstwem 20 letniej niegospodarności w każdej dziedzinie, a nie następstwem 8 miesięcznych rządów obecnej Pani Wójt, której naprawdę z całego serca współczuję odziedziczenia takiego spadku. A tak na marginesie ,, od piotra"piszę- ten spadochroniarz ratuje dupę tej gminie, to najlepsza inwestycja jaka mogła nam się trafić- przynajmniej coś zaczęło się tu dziać po 20 latach stagnacji i wegetacji. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Wojcieszkowa i okolic, których kolą w oczy zmiany na lepsze w naszej gminie.
rodowity mieszkaniec (2019-07-19 22:09) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
No proszę wypowiedział się sztab inteligencji i znawców problemów samorządowych. Gminy Wojcieszków nie trzeba doprowadzać do bankructwa , ta gmina od lat jest bankrutem . Może lepiej zadać sobie pytanie ,KTO???? ją przez 20 lat doprowadził do takiego stanu, że dziś nie posiadamy żadnego majątku, nie wspomnę już o podstawowym dokumencie jakim jest Strategia Rozwoju Gminy, która otworzyła by nam jako gminie drogę do wielu inwestycji i projektów rządowych. Budżet gminy to nie GUMA OD MAJTEK, rozciągnąć się nie da. Więc zamiast pisać te głupoty, proszę się lepiej zastanowić jaki SYF zostawił poprzednik, bo obecna sytuacja gminy jest następstwem 20 letniej niegospodarności w każdej dziedzinie, a nie następstwem 8 miesięcznych rządów obecnej Pani Wójt, której naprawdę z całego serca współczuję odziedziczenia takiego spadku. A tak na marginesie ,, od piotra"piszę- ten spadochroniarz ratuje dupę tej gminie, to najlepsza inwestycja jaka mogła nam się trafić- przynajmniej coś zaczęło się tu dziać po 20 latach stagnacji i wegetacji. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Wojcieszkowa i okolic, których kolą w oczy zmiany na lepsze w naszej gminie.
Wer (2019-07-19 22:14) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Do rodowitego tu chyba jesteś z Chin tak jak i ona
do WC (2019-07-19 23:03) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Kibel jak zwykle śmierdzisz na odległość a twoje posty są g..... warte.
jurek (2019-07-20 00:27) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=136124927343726&set=a.136124914010394&type=3&theater punkt 15 i wszystko jasne
jurek (2019-07-20 00:37) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Pani Beatko proszę się nie denerwować, proszę przeczytać punk po punkcie co Pani Cieślak obiecała a nie zrzucać winę na Tuska, sorry na Wylotka. Pani Agnieszka znała gminę i jej możliwości oraz problemy będąc radną wiec niech nie udaje zdziwionej,że są zaniedbania. Obiecanki cacanki a głupim mieszkańcom kit bo Janusz zawinił. Jakiś koleś Dariusza ze Stanina pojęcia nie ma o niczym a się wymądrza, prawnik z Gułowa i ekipa gotowa. Tyle w temacie, zgasiliście światło bo na tyle Was stać. Rok mija, tablica na skwerku i kwiatki przed urzędem. Gratuluje sukcesu, powodzenia, czekamy na więcej.
Trelemorele (2019-07-20 09:53) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
I tyle wypocin o zgaszone światło? Dlaczego w domach światła się nie palą całą noc??czyżby ludzie nie chcieli mocno nadwyrezac swoich budżetów domowych? Postawcie sie na miejscu gospodarza i zrozumcie działania bo ja je świetnie rozumiem i pochwalam a zagrywki polityczne przeniesc na inne pole bo to jest sztucznie kreowany problem spoleczny, ktory nie generuje negatywnych skutków dla lokalnej społeczności.
mieszkaniec (2019-07-20 22:46) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
masz rację Beciu, chwal Panią, chwal. Przecież mogła wodę zakręcić w ramach oszczędności a tego nie zrobiła. Dobra Pani, dobra.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. Dzisiaj i jutro w naszym regionie pojawić się mogą burze z gradem. Zabezpieczmy więc swój dobytek.
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach Dzisiaj ok. godz. 9:44 w Ławkach audi wypadło na pobocze i uderzyło w drzewo.
Opel zderzył się z busem
Opel zderzył się z busem W sobotę, 17 sierpnia ok. godz. 13:21 na drodze krajowej nr 76 w Nowej Prawdzie zderzyły się opel vectra z busem volkswagenem LT.
Zderzenie BMW i peugeota w Trzebieszowie. Czworo dzieci w ...
Zderzenie BMW i peugeota w Trzebieszowie. Czworo dzieci w szpitalu W sobotę, 17 sierpnia ok. godz. 12:53 w Trzebieszowie Drugim zderzyły się BMW 118 i peugeot 307.
15-latek na motocyklu uderzył w rower z 5-letnim chłopcem ...
15-latek na motocyklu uderzył w rower z 5-letnim chłopcem GMINA TRZEBIESZÓW Niegroźnych urazów doznał 5-latek z gm. Trzebieszów, którego na rowerze wiozła jego mama. W rower uderzył motocykl marki MZ ETZ, którym kierował 15-latek.
Straty po suszy
Straty po suszy GMINA KRZYWDA Prawie 400 rolników z gminy Krzywda złożyło oświadczenia o szacowanych stratach w uprawach, spowodowanych klęską suszy.
"Wilk morski" z Łukowa. Kierował Akademią Morską w Gdyni
Z Pomorza relacjonuje Mieczysław Wojecki - regionalista.
Więcej dzieci w przedszkolu
Więcej dzieci w przedszkolu GMINA KRZYWDA Nowa sala dla 25 przedszkolaków powstaje w Zespole Szkół w Krzywdzie.
5 milionów na kanalizację
5 milionów na kanalizację Gmina Adamów otrzyma dofinansowanie na rozwój gospodarki wodno-ściekowej.
Mają nowy plac zabaw
Mają nowy plac zabaw Gmina chwali się modernizacją w przedszkolu Misia Uszatka w Adamowie.
Głuchowski z numerem siedem. Skwarek z "ósemką"
Głuchowski z numerem siedem. Skwarek z Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek znają już swoje miejsca na liście PiS
Nad zalewem znów pojawią się budowlańcy. Nie będą wypoczywać ...
Nad zalewem znów pojawią się budowlańcy. Nie będą wypoczywać Zalew Zimna Woda wkrótce ponownie zmieni się w plac budowy. W środę 14 sierpnia podpisana została umowa na wykonanie kolejne etapu rewitalizacji.
Łukowscy harcerze wypoczywali na Kaszubach
Łukowscy harcerze wypoczywali na Kaszubach Kiedy młodzi mierzą się z leśnymi warunkami, są ze sobą przez wiele dni, wtedy najwięcej się uczą i najlepiej kształtują charaktery.
Poszukiwany jechał autem "na podwójnym gazie" i z zakazem ...
Poszukiwany jechał autem Policjanci ze Stoczka Łukowskiego zatrzymali nietrzeźwego 35-latka w audi. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do "odsiadki".
W Łukowie wystąpi legenda polskiej piosenki
W Łukowie wystąpi legenda polskiej piosenki Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert ?To były piękne dni", który odbędzie się w piątek 20 września o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej ŁOK.
PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY UCIEKAŁ PRZED RADIOWOZEM, POTRĄCIŁ ...
PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY UCIEKAŁ PRZED RADIOWOZEM, POTRĄCIŁ FUNKCJONARIUSZA Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-latek z gminy Stoczek Łukowski, który kierując volkswagenem uciekał przed policyjnym pościgiem.
24 - latka poszukiwana przez policję nie żyje
24 - latka poszukiwana przez policję  nie żyje Informację o odnalezieniu ciała Anety S. z Łukowa podał przed południem rzecznik prasowy łukowskiej policji
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
II LOKALNY TURNIEJ SPORTOWY W ANIELINIE
II LOKALNY TURNIEJ SPORTOWY W ANIELINIE
GMINA KRZYWDA W niedzielę 25 sierpnia odbędzie się już po raz drugi sportowy turniej w Anielinie. Początek o godz. 9. Trwają zapisy do poszczególnych konkurencji.

Prognoza pogody

Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Od 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków- Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie).

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Szukam osoby na stałe do sprzątania sklepów
nieruchomości: Do sprzedania działki,249.253
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje