Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Tomasz Goławski  
dodane: 13-03-2019 11:25   |   wyświetleń: 4332

Z PUiIK-u do Zarządu Dróg Powiatowych

Władysław Karaś, niedawny dyrektor ds. megaprojektu w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej ma nową pracę. Jest Kierownikiem Służby Interwencyjnej w Zarządzie Dróg Powiatowych.
Z PUiIK-u do Zarządu Dróg Powiatowychfoto. Archiwum portalu 

Władysław Karaś od 1 marca pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. Zatrudnienie w nowym miejscu znalazł po tym, jak w PUiIK-u zlikwidowane zostało stanowisko dyrektora. Umowa o pracę została zawarta na czas nieokreślony.

Przypomnijmy. 11 lutego w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej doszło do zmian w strukturze organizacyjnej, w wyniku których zlikwidowane zostało stanowisko dyrektora ds. megaprojektu obejmującego modernizację oczyszczalni ścieków w Łukowie oraz rozbudowę i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Za ów megaprojekt odpowiadał Władysław Karaś, prezes PUiIK-u w latach 2011-2018 (z krótką przerwą w 2014 roku).

Gdy aktualny prezes spółki Marcin Mateńko zaproponował połączenie stanowiska dyrektora z funkcją prezesa (czyli powrót do sytuacji, zanim sam objął funkcję szefa spółki komunalnej zastępując na tym miejscu W. Karasia), zgodnie z przepisami jego pracownik otrzymał czas na zastanowienie się, czy chce pracować na nowym stanowisku czy opuścić zakład. Rzecz w tym, że Władysław Karaś nie zgadzał się z przesunięciem go na inne stanowisko, gdzie pobierałby niższe wynagrodzenie. W korespondencji do radnych powiatowych z 5 lutego wskazywał, że zmiana jego warunków pracy i płacy jest zwolnieniem na zamówienie polityczne.

Zobacz też:


Okazuje się, że PUiIK dla radnego powiatowego to już przeszłość. Władysław Karaś od początku miesiąca jest Kierownikiem Służby Interwencyjnej.

- Jest to stanowisko nieurzędnicze, zakwalifikowane zgodnie rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych do stanowisk pomocniczych i obsługi - pisze w odpowiedziach na nasze pytania dyrektor ZDP w Łukowie Stanisław Sokół.

Władysław Karaś na nowym miejscu pracy zajmuje się m.in. nadzorem nad pracą wykonywaną przez drogową służbę liniową, przekazywaniem pasa drogowego obcym firmom umieszczającym urządzenie elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, kanalizacyjne, wodociągowe i gazowe w pasie drogowym. W korespondencji nadesłanej z Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie do naszej redakcji, czytamy też, że były pracownik PUiIK-u zajmuje się:

- (…) nadzorem nad umieszczaniem ww. instalacji, odbiorami pasa drogowego (…), kontrolą stanu urządzeń, a także wykonuje inne polecenia służbowe wydawane przez Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych - czytamy w piśmie.

Jak dodaje Stanisław Sokół, w rekrutacji na powyższe stanowisko brał udział tylko Władysław Karaś.


Komentowane

LLU (2019-03-13 11:44) 18 3   |   zgłoś do usunięcia
Żenada, widać na układy nie ma rady.
bmw (2019-03-13 11:44) 22 2   |   zgłoś do usunięcia
Rodzina na swoim. Brawo PiS, brawo Szustek brawo Karas!
Jarząbek Wacław trener 2 klasy (2019-03-13 11:55) 17 4   |   zgłoś do usunięcia
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego grodu przemęcza, Władysław Karaś nie prezes klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy.
qwerty (2019-03-13 11:56) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
jakie to smutne...z miejskiej spółki pod skrzydła Darka do powiatowej,....wstydu trzeba nie mieć....rodzina na swoim, kumple na swoim...Jak ma być w Polsce dobrze...
qwerty (2019-03-13 11:58) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
jakie to smutne...z miejskiej spółki pod skrzydła Darka do powiatowej,....wstydu trzeba nie mieć....rodzina na swoim, kumple na swoim...Jak ma być w Polsce dobrze...
Jan (2019-03-13 12:05) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Widzicie jak wasz PiS stolkami handluje
Marek (2019-03-13 12:06) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Super brawo chyba czas pokazać jacy tam specjaliści pracują i jaki tam bałagan haha.
wyborcy (2019-03-13 12:16) 15 3   |   zgłoś do usunięcia
Dalej Szanowni Państwo głosujcie na łukowski PIS ....
Hmm (2019-03-13 12:33) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
A co to jest ta drogowa służba liniowa, której pracę nadzoruje?
Agnieszka (2019-03-13 12:40) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
W statucie powiatu nie ma zapisu że czynnego radnego nie wolno zatrudniać w jednostkach podległych staroście i radzie powiatowej?
londo (2019-03-13 12:43) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Niech lepiej napiszą ile tam będzie zarabiał bo za 4tys na rękę na pewno tam nie poszedł.
??? (2019-03-13 12:46) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy wysadzi teraz ryba ptaka ze stołka? Jak sądzicie.
??? (2019-03-13 12:47) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy wysadzi teraz ryba ptaka ze stołka? Jak sądzicie.
Dom.spokojnej.starosci.dla.niechcianych.politykow. (2019-03-13 12:49) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Podobno będzie miał 11tys na rękę i umowa na czas nie określony i 400tys odprawy w razie wcześniejszego zwolnienia
wc (2019-03-13 12:55) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
to jest juź żenujące. ..pytam się czy ten karas to wstydu nie ma....czy ktoś go widział na ulicy czy juz tylko po nocach chodzi. ...a oszustek to dobry kubus. ...
Sum (2019-03-13 13:01) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Każda rybka lubi wodę. Niektóre wola kąpać się w kasje. Ciekawe czy aż tak niezbędne było to stanowisko? Czy zarząd dróg aż tak wielkie sprawy by mieć kolejnego specjalistę za tysiące złotych? Ciekaw jestem za ile netto ów Pan znalazł lądowisko. Wstyd a wy dalej wierzcie w ich świętość i pisiowosc
politykier (2019-03-13 13:35) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Drodzy mieszkańcy czy w wyborach samorządowych dalej będziemy wybierać ten łukowski żelbet?Czy dalej będą sobie stołeczki rozdawać?Czy dalej będą nas okłamywać? Przecież im nie chodzi o nasze dobro im chodzi o koryta.Obudzmy się wreszcie!
Oo (2019-03-13 13:51) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Sztucznie stworzone stołki dla znajomych nie wiedzacych się gdzie podziac i koszty ich utrzymania to mieszkańców Łukowa sporo kosztują. Koszt to około 2zl na każdego mieszkańca miesięcznie licząc wszystkich mieszkańców to spora kwota. Licząc tylko dwa sztuczne stołki a doliczyć rozrzutnosc i inne niegospodarnosci to myślę że kwota będzie kilkukrotnie większa i na spokojnie do 5 czy 10zl na mieszkańca dojdzie. Tyle z naszych podatków jest marnowane.
Hrr (2019-03-13 14:17) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
W Łukowie PIS i Przymierze nie może być skrzywdzone.Figuranty nic nie potrafią ale stołki za ...kilkanaście tysięcy im dadzą.
Kółko graniaste pięciokanciaste (2019-03-13 14:36) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak łuni się tam mieszczą wszystkie w tym ZDP? :D
"Jak dodaje Stanisław Sokół.. (2019-03-13 14:41) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
..w rekrutacji na powyższe stanowisko brał udział tylko Władysław Karaś"
Ciekawski (2019-03-13 14:58) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
A może się pan burmistrz wytłumaczy z imprezy alkoholowej w Urzędzie Miasta Łuków. Panie Burmistrzu czy to prawda, że po kuligu w styczniu 2019 r. wraz z wybranymi pracownikami przybył pan w godzinach nocnych do Urzędu Miasta i w sali 107, gdzie wisi godło państwowe, sztandar miasta, są liczne wyróżnienia oraz fotografie pamiątkowe, gdzie odbywają się komisje Rady Miasta, a także komisja rozwiązywania problemów alkoholowych; czy to prawda, że pan, pracodawca, spożywał z wybranymi pracownikami ALKOHOL!!!?????????????? Niecha Pan publicznie odpowie czy to prawda lub zaprzeczy. Do ciekaw.... (2019-03-09 22:46)
my się oburzamy, a po nich spływa.. (2019-03-13 14:59) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Panie redaktorze pójdzie pan krok dalej i napisze o strukturze ZDP. Ile osób pracuje w administracji, ile dyrektorów i za co odpowiadają, a ile jest pracowników fizycznych od robienia wszystkiego. Jakie są zarobki na poszczególnych stanowiskach. W jaki sprzęt są wyposażeni do swojej pracy. Po co spekulacje. Po co plotki. Chyba , że jest zakaz pisania na taki temat? Myślę, że dla dziennikarzy ,nie mających powiązania z naszym miastem, byłby to "łakomy kąsek" . Pokazać jak PIS rządzi na zadłupiu. Jak wyglądają układy ,kolesiostwo i praca prokuratury. Czy sprawa pana K jest zakończona? Czy zapadł wyrok? Pewnie tak ,jeżeli zmienił pracę i ma " ciepły stołeczek". Czy ma na tym stanowisku odpowiednie wykształcenie? Może nie potrzeba mieć "papierka" jak ma się kolegę, który musi się zrewanżować, za poparcie na ... .
M (2019-03-13 15:00) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego o rekrutacji nie było nigdzie informacji a gdzie był ogłoszony nabór? Ja mam wyższe kompetencje do tego stanowiska zlozykbym cv
Do. Ciekawski (2019-03-13 15:11) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
Zdajesz sobie sprawę że pokazujesz że jesteś debilem? Podać daty i imprez alkoholowych z poprzednich lat?
podaj (2019-03-13 15:28) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
tak podaj
wstyd? tylko czyji (2019-03-13 15:46) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Tak chce się odwrócić uwagę od następnego zbędnego etatowca w ZDP. Od decyzji starosty zatrudniającego kolegę z PISu. Tylko koszty w obu przypadkach, o ile to prawda z piciem ,kto inny ponosi .Ja ze swoich podatków nie chcę finansować kolesiostwa starosty. Ile będzie zarabiał? Czy to tajemnica?
grad (2019-03-13 16:21) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
gość zbudował kilka kilometrów kanalizacji zna się na na tym co robi w mieście a w PUIKU go nie chcą
LALKA (2019-03-13 16:24) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
poność w PECU PŁUDOWSKI CHCE ZATRUDNIĆ 70 LATKA Z OGROMNYM DŁUGIEM ŻEBY SIĘ ODKÓŁ
sprawdzona informacja (2019-03-13 17:12) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Zobaczymy czy będziecie się tak podniecać stołkiem dla nowego prezesa PECu.
Lukowiak (2019-03-13 17:13) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Oni wszyscy nie dadzą sobie krzywdy zrobić, niezależnie od opcji politycznej, aby przy stanowisku i prz kasie, tylko podrzędnych pracowników łatwo wysadzić z roboty
pic (2019-03-13 17:19) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
w PEC będą oszczędności bo człowiek z białej podl. bedzie pracował za darmo bo ma emeryturę
nie do wiary (2019-03-13 17:26) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
A to znów nie Henio tylko człowiek z Białej? Któż to wynalazł takiego tuza? W Białej odwołali to do Łukowa ciągną? To taka zachęta dla młodych żeby wracali do Łukowa? Nie wierzyłem ale sprawdziłem i rzeczywiście człowiek ma sporo latek i nie tylko latek sporo.
macek (2019-03-13 17:39) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
OSZCZĘDNOŚCI PÓJDĄ W KOMIN. Ja myślę, że dziadek to tak dla zmyły. posiedzi parę miesięcy aż swojaka się znajdzie. bo on się dopiero uczy.
Taka strategia (2019-03-13 17:56) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
A to już wiem ten jegomość to pewnie po to żeby ceny ciepła spadły, które wzrosły a miały być obniżone.
Cba (2019-03-13 18:30) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
A co go szambo wybilo z kanalizacji co ja zbudował i do zdp go rzuciło? To teraz w zdp będzie smierdziec i sokół nie wytrzyma i odleci na emeryturę i ducha dyrektora jest.
mieszko I (2019-03-13 20:45) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
burmistrzu co się dzieje, co ja słyszę, że piece gazowe będziesz stawiał przy pomocy emeryta.
kicia (2019-03-13 21:46) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
czy burmistrz dba o wszystkich, chyba nie ...................... a miało być inaczej, a po wyborach dalej walczy i po co?
Wstyd (2019-03-13 22:01) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
I Ci wszyscy ludzie mają czelność stać w pierwszych rzędach przy ołtarzach i pokazują jacy to są religijni, bogobojni i żyjący zdodnie z dekalogiem. Obłuda, obłuda i brak jakiejkolwiek uczciwości nie pamiętam dokładnie słów piosenki P. Gintrowskiego ale było coś o talarach które mają lepszy kurs od wiary.
brawo! (2019-03-13 22:14) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
oooo zmasowana akcja przykrywania swojego kolegi jakimiś zmyślonymi plotkami :D brawo panowie, społeczeństwo jest dumne z takcih reprezentantów :D
Wow (2019-03-13 22:21) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy Burmistrz nie ma już lepszych miejsc w Łukowie do libacji tylko urzad miasta??? Jeżeli to prawda co tu pisze ciekawski to WSTYD !!!
Wstyd (2019-03-13 22:30) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Wstydu nie mają. Tyle już dyrektorow z szpitalu kolejny w zdp członków zarządu na etacie chyba też jest więcej. Ale co zabronjcie? PrzymeszePys ma was gdzies bo jesteście nie kumaci a oni raz pod ołtarz poleco i kolejna synekure ogarną
Mieszkaniec Łukowa (2019-03-13 22:43) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Ten człowiek nie ma honoru, ale za to ma kasę, obłuda i draństwo w biały dzień. Jak długo społeczeństwo będzie utrzymywać tych bezwstydnych drani.
Wyborca (2019-03-13 22:58) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Witajcie drodzy mieszkańcy Łukowa,sami wybraliście takich włodarzy, więc do kogo pretensja, poczujcie się jak obywatele Białorusi i Ukrainy, przeżyjecie i za 5 lat wybierzecie ich ponownie.
L (2019-03-14 00:04) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Starosty nikt nie wybierał. Pisowym płyta się zaciela i w kółko o libacji powtarzają szkoda jak nie pamiętają jak ryba z pinokiem tancowali.
Szeryf (2019-03-14 00:43) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
A może Pan Redaktor by przedstawił na tym portalu warunki konkursu na Dyrektora ZGL jaki ogłosił Pana Burmistrz? .... Może zgłosiło by się więcej kompetentnych kandydatów... Czemu mało jest napisane o konkursach na stanowiska ogłaszane przez Burmistrza a pisze się o konkursach w innych instytucjach?....... Zachęcam czytelników do zapoznania się z wymogami na stanowisko Dyrektora ZGL ...myślę, że wiele osób jest w stanie spełnić wymogi w tym konkursie...
wojtek (2019-03-14 06:25) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
kto teraz wybuduje kanalizację w ul. KRÓLIK? p. Pludowski ja pytam.
Do. Szeryf (2019-03-14 07:21) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Ty napewno byś spełnił warunki ale na sprzątaczke z grupą inwalidzką. Na kierownika w zdp był ogłoszony konkurs? Przecież nowe stanowisko było tworzone to powinien być ogłoszony konkurs. Jak CBA odolywali albo sam się zwalnia to przy ponownym obsadzaniu stanowiska był jakiś konkurs? Nie było nic. Prawda w oczy kole i teraz piłkę odbijasz żeby na dyr zgl był konkurs. Typowe zagrania pewnej partii w celu odwrócenia od nie prawidłowości jakie popełniają.
Zaniepokojony mieszkaniec (2019-03-14 07:22) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy będzie wiadomo , jaka firma zajmie się dokończeniem zalewu , od kiedy i ile to będzie trwać ???? Wiosna sie zbliza a w tym temacie cisza .
Wyborca (2019-03-14 07:30) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jaki sukces świętowano w urzędzie??? Ktoś wie ???? Czyżby 100 dni urzędowania???
Ciekawski (2019-03-14 07:30) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
A może się pan burmistrz wytłumaczy z imprezy alkoholowej w Urzędzie Miasta Łuków. Panie Burmistrzu czy to prawda, że po kuligu w styczniu 2019 r. wraz z wybranymi pracownikami przybył pan w godzinach nocnych do Urzędu Miasta i w sali 107, gdzie wisi godło państwowe, sztandar miasta, są liczne wyróżnienia oraz fotografie pamiątkowe, gdzie odbywają się komisje Rady Miasta, a także komisja rozwiązywania problemów alkoholowych; czy to prawda, że pan, pracodawca, spożywał z wybranymi pracownikami ALKOHOL!!!?????????????? Niecha Pan publicznie odpowie czy to prawda lub zaprzeczy. Do ciekaw.... (2019-03-09 22:46)
Jan (2019-03-14 07:31) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
7.30 wybiła kawka zrobiona komp włączony hejt zaczęty a petenci czekają.
Tak (2019-03-14 07:37) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
No konkurs na dyrektora ZGL być musi. Skoro teraz obowiązki pełni osoba ledwie z licencjatem, skoro są tak niskie wymagania to chętnych nie powinno zabraknąć.
Do. Wyzej (2019-03-14 07:38) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
A co w zalewie chcesz się wykąpać bo już brudem zarosleś? A później chciałbyś na darmowej imprezie o 22.46 pochlac? Na jednej z okazji wygranej nie popiles bo się nie odbyła na drugą nie zaprosili i ból jest bo jak Ciebie tak ważna osobę łukowskiego świata nie zaprosili. Spytaj się kiedy darmowa komunikacja i darmowe wyżywienie i darmowe mieszkania bo Ty całe życie nauczony jak pasozyt zerwać na innych zamiast do pracy się zabrać.
Wyborca (2019-03-14 07:44) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Żaden hejt nie przysłoni niesmaku po tworzeniu wszędzie gdzie się da stołka dla swojego i każdy widzi dlaczego były te premie podwyżki nowe stołki. Cały Łuków już to zobaczył i już wcześniej w wyborach skarcil a teraz jeszcze bardziej skarca w wyborach haha
mirek (2019-03-14 07:51) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
płudowski weź się do pracy idzie wiosna czas zamiatać ulice sprzątać place
Adam Polak (2019-03-14 07:56) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
kolejny dobry młody bo 70 letni kandydat z konkursu przygotowuje się do pracy u pludowskiego. czy w Łukowie nie ma ludzi.JEDNEGO SIĘ ZWALNIA A BIERZE SIĘ MIKRĘ Z DŁUGIEM Z BIAŁEJ PODL. WSTYD
Ala (2019-03-14 08:18) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Kolejny dobry kandydat na każdy stołek czy puik czy zdp bez żadnych kwalifikacji no w sumie jedna jest ze ziomek
info lukow (2019-03-14 08:22) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
kiedy będzie ogłoszony konkurs na nowego prezesa PEC w Łukowie i ja słyszałem kto ma wygrać. powiem po cichu młody jędrny 70 latek. brawo TY
:) (2019-03-14 08:53) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
przykrywajcie insynuacjami niewygodne fakty dla waszego koleżki z Puik/ZDP, przykrywajcie :) :)
Ziomki (2019-03-14 08:53) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy stołek dyrektora zdp bez konkursu dla człowieka CBA po cichu pod stołem żeby konkurencji nie było
My za to zapłacimy (2019-03-14 09:02) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Kolejna zła decyzja burmistrza.
My za to zapłacimy. (2019-03-14 09:03) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Kolejny nowy stołek my za to zapłacimy. Za jeden stołek dyr 20tys płacimy ile za nowy stołek kierownika 15tys?
wiosna (2019-03-14 11:28) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
decyzje burmistrza kosztowne dla miasta i jego mieszkańców wyrzucanie ludzi z pracy i po co dla zasady to nie nasz?
Do.wiosna (2019-03-14 11:51) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Dużo taniej niż dwa nowe samochody po ponad 100tys. Niż dwa stanowiska dyrektorskie które są nie potrzebne. Taniej niż jedną premia 30tys dla CBA a było ich dwie. Wiosną za tępy jesteś żeby zrozumieć? Hhaha
No coś ty (2019-03-14 12:16) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Zobaczymy jak ci tanio wyjdzie kiedy spółki będą na minusie. Będziesz miał wtedy jesień i dziury w budżecie.
Zbyszek. (2019-03-14 12:29) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak spółki były wcześniej dojone i sztuczne etaty tworzone to jakoś nie plakales. Ilu dyrektorów w szpitalu jest? Jednego wiecznie nie ma to drugiego od tego samego stworzyli. W puiku trudna sytuacja prezes przecież mówił ale dyrektor od inwestycji stworzony i cała rada na siłę go brobila. Utrzymanie takiego dyrektora to z 20 tys miesięcznie. Stać puik na to? Stać starostwo na nowy samochód za 120tys jak ma 50mln długu? Czy tańszy np za 60tys można byłoby kupić i też by się jeździło bardzo dobrze. Stać zdp na nowego kierownika od niczego? Ich na znaki nie stać żeby zniszczone wymienić. Stać powiat i miasto na obwodnicę która nie jest podłączona do radzynskiej? Zanim tam rondo powstanie to trzeba będzie remont robić na tym odcinku obwodnicy. Nie można najpierw ronda było załatwić i wybudować a później obwodnicę? Lista nieprawidłowości długa a Ty wyskakujesz że jedna sprawa i myślisz że jak 20razy powtorzysz to przebije kilkadziesiąt innych nieprawidłowości. Za słaby masz rozum na merytoryczna dyskusje bo nawet sensownych argumentów i przykładów nie podajesz.
Janek (2019-03-14 12:47) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Tylko dostawiaja biurka i krzesła w urzędach i w raz robić nie ma komu. Robotę na 15 minut rozkładają na 3 dni by się wykazać jaki to kawał pracy mają i jak są zajęci. Przyjdź Pan za tydzień, za 2 lub miesiąc i wtedy będzie gotowe. I tak jeden od przybijania pieczatek, drugi od kserowania, trzeci od wkladania papieru do drukarki, od pokoju do pokoju i wraz wychodzisz z niczym. Administracja na koszt szarego obywatela. Ludzie mówią, że w szpitalu to w biurach więcej ludzi pracuje niż jest personelu medycznego, tak samo w innych spółkach. To jest chore i tyle w temacie.
Jurek K. (2019-03-14 12:53) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Pisze skargę do Pana Jaraosława Kaczyńskiego na działania powiatowego PISu, bo to belka w oku.
Taka struktura (2019-03-14 13:00) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
W ZDP nie ma komu tak naprawdę pracować, tam jest kilku pracowników fizycznych, zarabiają niewiele więcej niż najniższa. Mają nad sobą majstrów,kierownika, innych KIEROWNIKÓW takich jak wspomniany w artykule. A jest jeszcze biuro i dyrektor, pewnie jakis zastępca też się znajdzie. I tak dalej... Gdyby ta cała ekipa wzięła się do prawdziwej roboty to byłoby elegancko. Drogi połatane, znaki wymienione, obwodnica posprzątana a trawa skoszona z poboczy na czas... A tak to śmiech.
Ciekawski (2019-03-14 13:25) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
A może się pan burmistrz wytłumaczy z imprezy alkoholowej w Urzędzie Miasta Łuków. Panie Burmistrzu czy to prawda, że po kuligu w styczniu 2019 r. wraz z wybranymi pracownikami przybył pan w godzinach nocnych do Urzędu Miasta i w sali 107, gdzie wisi godło państwowe, sztandar miasta, są liczne wyróżnienia oraz fotografie pamiątkowe, gdzie odbywają się komisje Rady Miasta, a także komisja rozwiązywania problemów alkoholowych; czy to prawda, że pan, pracodawca, spożywał z wybranymi pracownikami ALKOHOL!!!?????????????? Niecha Pan publicznie odpowie czy to prawda lub zaprzeczy. Do ciekaw.... (2019-03-09 22:46)
cichy... (2019-03-14 13:26) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Nasza "Szanowna Koalicja" samorządowa jawnie nas okrada....fundując kolesiom stanowiska... Brawo PiS,brawo Przymierze....mam nadzieję że wyborcy będą długo pamiętać....
Przymierze-PiS (2019-03-14 13:34) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
A zabawa trwa nadal, sialalala. "Zostawcie titanica"
Wesele (2019-03-14 13:52) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
Zabawa trwa złodzieje tańczą a ciemnota nie widzi
WIŚNIA (2019-03-14 15:28) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
burmistrz zwalnia ludzi to jest zabawne to jest granda i łobuzerstwo. wystarczy być niepoprawnie politycznie i lecisz!!! a sam się bawi wystarczy poczytać za nasze!!!
Kaśka (2019-03-14 15:49) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
NIECH TEN BURMISTRZ WEŹMIE SIĘ DO ROBOTY BO CZAS UCIEKA. A tu zabawa za nasze. Ludzie czekają na kanalizację, wodociągi zjazdy i drogi, a tu nic tylko blokada bo to nie nasi. wiosna za pasem brudno wszędzie i totalny bałagan.
Zainteresowany (2019-03-14 16:00) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Pinokio ma ogłosić konkurs na kierownika Zarządu Dróg Powiatowych d.s otwierania i zamykania drzwi do sekretariatu , wynagrodzenie 15.000zł. plus należne premie, mile widziani czlonkowie PIS.
K (2019-03-14 16:01) 3 0   |   zgłoś do usunięcia
Inny tworzy nowe stołki dla swoich za nasze kasę tylko po to żeby jego poplecznicy zarabiali po 12 tys na rękę i to jest poprawne politycznie i to jest uczciwe wobec podatnika? Z czym tumanie wyskakuje sz?
Niby ciemny lud (2019-03-14 17:06) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Żenada. Z ZDP zrobili sobie składzik nikomu niepotrzebnych "osobistości".Od lat przetrzymują tam byłych wybitnych burmistrzów,radnych i innych zasłużonych, których nikt nie chce zatrudnić z powodu braku kwalifikacji. Obecnie sięgneli zenitu. Dyr. SS gdyby miał odrobinę honoru dawno podałby się do dymisji. WSTYD.
Tak (2019-03-14 20:56) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie zakrzyczycie tu nieudolności Burmistrza. Mam przeczucie , że jeszcze troche a prawda o braku operatywnosci , niefachowosci i indolencji wyjdzie na jaw ! Wtedy bycie miłym nie wystarczy .
Kaśka (2019-03-14 21:23) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
burmistrz wywołuje burzę / zwalnia ludzi/ i zbiera gromy a teraz gumisie rozpisują się w trosce o co / rzucają kamieniami cały miesiąc jak była premier, albo plują i plują bo może coś zostanie/. trzeba płacić za głupotę a nie stękać jak srający kot. widać włodarzowi to najlepiej wychodzi wyrzucać ludzi robić zamęt i stękać.
Myślący Wyborca (2019-03-14 21:47) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Tak rządzi "Podła Zmiana", żeby dranie płacili z własnej kieszeni, ale to nie ich kasa więc można ją trwonić na lewo i prawo. Podłość i nepotyzm ile jeszcze społeczeństwo wytrzyma te podłość i lekceważenie.
Do. Tak. Kaska (2019-03-14 22:54) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Wymyśl ie coś swojego a nie czyjeś argumenty wyciagacie. Jesteście nie udolnymi tepymi marionetkami lic, acymi na wielkie profity jak wasz guru. Wam nie dostanie się specjalny stołek dyrektorskie. Jesteście za głupi i zawsze będziecie pionkami bo to widać po waszych wypowiedziach. Jesteście za głupi żeby to zrozumieć.
Olo (2019-03-15 05:36) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Krzycz krzycz bo tylko to ci pozostało. Krzyk bezradności i bezsilności. Chyba pana Burmistrza rządzenie przerosło skoro tylu niekulturalnych obrońców krzykaczy , zaklamujacych rzeczywistość .
Komendant huwca (2019-03-15 07:07) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
czy radny Sych miał związek z budową światłowodów, to krótkie pytanie czy może zna tą historię, która się nie skończyła. Mówiło sie o wielkim przekręcie. To może pogadamy tu o tym. PANI REDAKTOR może ruszy tą sprawę.
Do. Olo (2019-03-15 07:24) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Krzyczy to ten co już z 20 raz publikuje ten sam komentarz o piciu alkoholu w UM. Jak można nazwać takiego co w kółko to samo pisze bo więcej argumentów nie ma a rozumu też nie ma żeby podjąć merytoryczne dyskusje? Ja nazywam prawdę po imieniu a to lepsze niż być fałszywym zakłamanym złodziejem robiącym dobra minę pod publikę. Prawdy i 10 faktów nie przykryjesz jednym faktem powtarzając go 20 razy a takiego co tak myśli jak nazwać??
SYTA (2019-03-15 08:23) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
picie alkoholu w urzędzie miasta i jednoczesne prowadzenie przedszkoli i szkół i profilaktyka antyalkoholowa to jedna kpina i obłuda. mieszkańców miasta taka władza ma gdzieś. ta sama władza zwalcza ludzi i podnosi krzyk że oni walczą o swoje.
KORYTO PLUS I PIĄTKA KACZYŃSKIEGO DZIAŁA (2019-03-15 09:33) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Koryto+ już działa, wprowadzamy również program PIĄTKA KACZYŃSKIEGO (5 tys lub wielokrotność dla naszego działacza)
SYTA (2019-03-15 09:43) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
w mieście macie niezłe koryto a z ludźmi się nie liczycie. ma być mierny ale swój no chyba że z białej podlaski młody i sprawny 70 latek co wszystko potrafi. poczekamy zobaczymy!!! robota niestety stoi, rączek nikt nie chce sobie brudzić.
Ol (2019-03-15 10:12) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Najlepszy specjalista z wykształcenia elektryk który zna się na śmieciach a teraz na drogach i który boi się kontroli CBA
Olo (2019-03-15 10:17) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Wow odezwał się po raz kolejny najmadrzejszy człowiek któremu brakuje argumentów w rozmowie i po raz kolejny krzyczy o alkoholu w UM. Poprzednik nie powiedział że alkohol musi być w UM żeby przyjąć gości? Haha
JACEK (2019-03-15 13:21) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
dziś ważne jest sprawdzenie włodarza miasta który co innego mówił co innego mówi i co innego robi i dużo rzeczy robi źle wbrew potrzebom MIASTA
Alicja (2019-03-15 13:47) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Ale z was pisowe tępe koorwy.
Jacek (2019-03-15 14:34) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
możesz poskowytać i próbować obrażać ale tylko to możesz tu w ciemności jak kołek niewidzialny jak smród - nie widzisz ale czujesz Alicja czy jak tam ci pewno jesteś ochrzczony
Do. Jacek (2019-03-15 15:37) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
Wow ale kwiecista wymowa bardzo inteligentna jak na popierającego PiS i zapewne katolika to po prostu słów brak.
Ciekawski (2019-03-15 16:00) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
A może się pan burmistrz wytłumaczy z imprezy alkoholowej w Urzędzie Miasta Łuków. Panie Burmistrzu czy to prawda, że po kuligu w styczniu 2019 r. wraz z wybranymi pracownikami przybył pan w godzinach nocnych do Urzędu Miasta i w sali 107, gdzie wisi godło państwowe, sztandar miasta, są liczne wyróżnienia oraz fotografie pamiątkowe, gdzie odbywają się komisje Rady Miasta, a także komisja rozwiązywania problemów alkoholowych; czy to prawda, że pan, pracodawca, spożywał z wybranymi pracownikami ALKOHOL!!!?????????????? Niecha Pan publicznie odpowie czy to prawda lub zaprzeczy. Do ciekaw.... (2019-03-09 22:46)
do,ciekawski (2019-03-15 18:17) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
z psychiatryka uciekłeś? Tak głupiego człowieka nie widziałem. Może Ty wytłumaczysz się z swojego życiowego przekrętu czy trzeba kontrole nasyłać ?:D haha
Kaśka (2019-03-15 22:53) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
płudowski z ekipą młodzieży nie mają pomysła na miasto jak to ferdek kiepski mówi. draństwo robią ludzi nie szanują. a ta gorzała to już przesada. kto naraża miasto na odszkodowania ten powinien z własnej kieszeni płacić. a blokowanie inwestycji w mieście kto to robi - gumisie czy byli od nauki jazdy. nic konkretnego tylko pomyślimy , zastanowimy się, przegadamy, poskrobiemy się po głowie albo po du... e, i nic nie zrobimy bo nam nie wychodzi. a tem 70 latek z białej totak na poważnie czy dla jajec, facet ma kilometry zobowiązań, czy od nieywprowadzi kasy z PECU żeby siebie spłacić? to jest granda do kwadratu
Kaska (2019-03-16 07:11) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Co Ty potrafisz co zrobilas? Jedno ci wyszlo nabilas duży przebieg mąż wie? Haha
100 (2019-03-16 08:45) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
100
200 (2019-03-16 09:39) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
200
maciek (2019-03-16 11:51) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
co prawda to prawda w mieście nic się nie dzieje tylko brud wszędzie i kicha jakby to wszystko pomarło. ludzie z zewnątrz dziwią się że z ładnego miasta robi się dziura
awd (2019-03-16 12:17) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
a Ty widziałeś żeby tutaj się kiedykolwiek coś działo? Ludzie rządkiem stad uciekają . Pracy brak a jak jest za grosze kupić mieszkanie drożej niz w siedlcach bo władza dopuściła do monopolu.. Wynajem mieszkania na poziomie cen w Warszawie czy Poznaniu . Tutaj za komuny w latach 70 coś się działo duże osiedle powstało 3 duże zakłady dające zatrudnienie 6tys ludzi. Bloki za free dla pracowników . Ludzie z okolic zjeżdzali sie a dzisiaj władza się cieszy ze zalew wyremontowali no sorry z szlamu oczyścili bo nie działa nadal.
Sprawiedliwy (2019-03-16 21:50) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko w rekach CBA.
>>> (2019-03-16 23:44) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktoś napisał o CBA " zna się, bo inżynier, politechnik nie muzyk" . Człowiek niezastąpiony jak jego kolega.
Kaska (2019-03-17 10:24) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Człowiek CBA zna się na wszystko mimo braku wykształcenia. Wygra każdy konkurs na stołek gdyż inni boją się startować bo konkurs przeprowadzany w środku nocy w ciemnej piwnicy przy zgaszonym świetle i weź pójdź i startuj hahaha. Człowiek zgranie każda premie zachoruje na kazda chorobę na żądanie od tak w tej chwili. Nawet jak inni pluja w twarz to będzie uparcie szedł w stronę celu w stronę pieniądzy bo 12 tys na rękę musi być i premia raz na rok nie mniej niż 25tys. Kto ma takie kwalifikacje? Kto ma takie doświadczenie? No nikt
Mysłacy (2019-03-17 19:05) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Ten Karaś to bardzo uzdolniony najpierw elektryk potem puik a teraz drogi jak Leonardo da Vinci ciekawe jakie ma wykształcenie to pewnie wysokie studia pis
Mirek (2019-03-17 20:50) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
mocno gościu się wysilasz kilka razy to samo. A jemu do pięt nie dorastasz. Konus tylko może tak pisać po ciemku idź do zdp i pogadaj o czym chcesz. a tak tłuczesz w klawiaturę i się stresujesz. W każdym miejscu ci smutno i zazdrość cię zżera.
Racja Mirek (2019-03-17 22:03) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Tak jak się ma byle jakie kwalifikacje i nawet na nauczyciela się nie nadało bo z kilku szkół po paru miesiącach się pozbyli mimo usilnych starań a w jednej to się nawet po ryju od ucznia dostało to trzeba teraz w klawiaturę klepać i skowyczeć. A tak a propos to słyszzłem jak jeden działacz pewnej partii opowiadał, że z innym działaczem pewnego stowarzyszenia chodził do jednej klasy. Mówił, ze on, czyli działacz tej partii był najlepszy w klasie a ta łajza z tego stowarzyszenia ledwo z klasy do klasy przełazila bo taki był tępy.
Oj oj (2019-03-17 23:01) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
To musiało zaboleć
Dyrektor. (2019-03-18 11:45) 0 1   |   zgłoś do usunięcia
Do zdp to ja bym poszedł tylko nie będę gadał z ludźmi co nawet znaku nie potrafią na drodze postawić zgodnie z przepisami. Wydawało się że coś się zmieni że Suchodokski przejmie i porządek zrobi ale tutaj nowa postać szykowana na dyrektora nic nie zrobi no z zawodu elektryk to przynajmniej latarnie będą działac haha
oj tam (2019-03-18 12:25) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Z biegiem lat każdy kiedyś był naj. Najlepiej się bił. najlepiej grał, uczył się ,miał powodzenie u płci przeciwnej. Teraz jest zwykłym mieszkańcem, z nieciekawą pracą i starą żoną :) Zazdrości temu "gorszemu" siły przebicia? Znajomości? Czy ,że się w życiu "urządził".?