Dziś są imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Dzisiaj odwiedziło nas 71 osób   |   Osób online: 7   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: dziś / 16:41   |   wyświetleń: 2922

Za nami tydzień Ferii z ŁOK. Jak minął dzieciakom?

Dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym okresie z ofertą dla najmłodszych wyszedł Łukowski Ośrodek Kultury. Z jakich atrakcji mogli skorzystać uczestnicy ?Akcji Zima??
Za nami tydzień Ferii z ŁOK. Jak minął dzieciakom?foto. Łukowski Ośrodek Kultury 

Łukowski Ośrodek Kultury co roku podczas ferii zimowych organizuje cykl zajęć aktywizujących najmłodszych mieszkańców naszego miasta. „Akcja Zima” - bo taką nazwę nosi inicjatywa - ma odciągnąć dzieci i młodzież od spędzenia wolnego czasu przed ekranem komputera, lub telewizora. Atrakcje jakie planuje w tym czasie dom kultury, są przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat. Chętni mogą wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, muzycznych i plastycznych, zwiedzają też ciekawe miejsca. Z oferty tej korzysta około 40 młodych łukowian.

Pierwszy dzień ferii minął pod znakiem wzajemnego zapoznania się oraz warsztatów tanecznych. Najmłodsi uczyli się tańczyć m.in. zumbę i belgijkę. Spotkali się też z dyrygentem Łukowskiej Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza, Tadeuszem Bochmanem. Śpiewano wspólnie kolędy przy akompaniamencie orkiestry. We wtorek dzieci spędzili czas na wspólnych zabawach w Centrum Rozrywki Arkabos, zaś w środę odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Łukowie, gdzie poznawały tajniki pracy policjantów. Zorganizowano też warsztaty taneczne i wokalne, które poprowadzili instruktorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Czwarty dzień ferii w ŁOK rozpoczął się od spotkania z właścicielką firmy Opel Jastrzębski z Siedlec, która poinstruowała dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Najmłodsi otrzymali materiały dydaktyczne i upominki, zaś później uczestniczyły w serii zajęć tanecznych, plastycznych oraz wokalnych. Tego dnia uczestnicy ferii w ŁOK wykonali laurki na zbliżające się Walentynki. Piątek natomiast był dniem filmowo-tanecznym. 49 uczestników ferii z domem kultury obejrzało w Kinie Łuków film animowany „Sing” i wzięło udział w warsztatach tanecznych. Dzieci uczyły się tańców na bal, który zwieńczy tegoroczną „Akcję Zima”.

Teraz przed najmłodszymi dwa dni odpoczynku, a od poniedziałku kolejne atrakcje. Dla dzieci czeka m.in. seria zabaw umysłowych, czy też wycieczka na do Warszawy i zwiedzanie stadionu PGE Narodowy.

Komentowane

Mama (2017-01-20 17:37) 104 96   |   zgłoś do usunięcia
Jak rozumiem dzieci kozystające z ferii w łok mialy seans w kinie za darmo ,dlaczego wiec inne dzieci z miasta musiały płacić normalne bilety , one też mają ferie .Panie dyrektorze może na przyszłość warto dla tych którzy się nie dostali choćby z jednä bajkę na otarcie łez .
Anna (2017-01-20 17:46) 103 101   |   zgłoś do usunięcia
Mama Masz rację. Ja za bilet na ten film dla 8 latki zapłaciłam 15 zł .Pani w kasie powiedziała że już ze zniżką
Do mamy (2017-01-21 11:53) 110 104   |   zgłoś do usunięcia
Zapłacimy normalnie
Mama (2017-01-21 17:45) 102 97   |   zgłoś do usunięcia
Do przedmowcy .tu nie chodzi o pieniądze ale o to że można dla wszystkich dzieci zrobić dodatkowe ulgi na ferie czy wakacje aby nie siedziały w domach ,
Zecer Waiss (2017-01-23 18:00) 37 23   |   zgłoś do usunięcia
Dzieci uczestniczące w feriach z ŁOK płaciły za bilety do kina. Tak samo wygląda sprawa z wycieczką do Warszawy - za nią też rodzice muszą zapłacić. Osoby niedoinformowane lepiej więc niech nie sieją zamentu. Ot co.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym
Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym Kasy biletowe na łukowskim dworcu kolejowym zostały zamknięte 30 września 2014 roku. Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym. Oferta dotyczy jednak tylko spółki POLREGIO.
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi 9 października na portalu społecznościowym powstała grupa, której celem było uzbieranie jak największej kwoty na leczenie Szymonka. Nie spodziewali się, że już cztery dni później licznik pokaże 100 %. Rodzice chłopca chcą za naszym pośrednictwem podziękować.
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję!
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję! Pisząc o trendach w modzie, nie można pominąć rynku optycznego i opraw okularowych. Na każdy sezon wielcy projektanci przygotowują swoje autorskie pomysły, aby odpowiedzieć na pytanie "Co teraz w modowej trawie piszczy?". Jakie zatem trendy królują w sezonie jesień-zima 2017? W jaki sposób odzwierciedlają one to, co znajdziemy w salonach optycznych? Doradcy Klienta z sieci Okularium mają tę wiedzę w przysłowiowym "małym paluszku". Sprawdziliśmy to!
Kibicuj i wygraj
Kibicuj i wygraj Jak co roku podczas Dnia Niepodległości biegacze stanął na linii startu. Tegorocznej edycji biegów będzie towarzyszyć także Konkurs na Najlepszą Grupę Kibiców.
Tomasz Żółtko w Łukowie
Tomasz Żółtko w Łukowie Bard z Krakowa zaśpiewa przed łukowską publicznością. Biletem wstępu będą dary dla placówki opiekuńczo - wychowawczej.
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu Przyjechali do Łukowa, by pokazać swoim dzieciom gdzie mieszkali ich przodkowie. Z dzisiejszymi łukowianami chcieli podzielić się swoją kulturą i tradycją.
Ukraść można nawet pufę i drzwi
Ukraść można nawet pufę i drzwi Kradzieże telefonów, rowerów a nawet samochodów nie wyznaczają granicy wyobraźni złodziei. Jak się okazuje można ukraść także pufę od kanapy czy drzwi wejściowe do mieszkania.
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było ...
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było Jak niegdyś powstawały tkaniny lniane i olej? Tego wkrótce dowiedzą się ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

By wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodzinyDzień Nauczyciela z nagrodamiJesień pod znakiem LeśmianaZachwycili tańcem i kolorowym strojem

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Reklamy

Prognoza pogody

Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach
Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Taniec japoński, freestyle i film w amfiteatrze
Już dziś o godzinie 21.00 w łukowskim amfiteatrze odbędzie ...
Świętuj urodziny z Mrówką, zgarniaj nagrody
4. urodziny PSB Mrówka chce świętować ze swoimi Klientami. ...
Policyjny pościg przez ponad 20 kilometrów!
Pościg za uciekającym przeniósł się na powiat radzyński. W rejonie ...
Poukładaj sobie raka
O osobach cierpiących z powodu nowotworów słyszymy każdego dnia. ...
Nudzisz się w ferie? Odwiedź Muzeum Regionalne w Łukowie
Łukowskie muzeum zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną do zwiedzania ...
Ponad 120 tys. na rzecz WOŚP
15 stycznia wolontariusze od samego rana zbierali do puszek ...
Pamiątkowa tablica dla Wincentego Tomasiewicza
Pamiątkowa tablica zawiśnie dziś na budynku kaplicy w Nurzynie. Poświęcona ona ...
Jeden się błąka, drugi zaginął AKTUALIZACJA
Do naszej redakcji zgłaszają się mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy ...
Tablica Alfa – coraz bliżej realizacji
Chcieli, by tablica upamiętniająca kapitana Stefana Lemieszka „Alfa” zawisła ...
Już w piątek na placu Wolności rozbłyśnie ciężarówka Coca–Coli ...
Wraz z ciężarówką do centrum miasta zawita wyśmienita zabawa, ...
Zima zaskoczyła kierowców
Zima to czas kiedy kierowcy, w sposób szczególny, powinni ...
"Kraszewski" i "Skaryna" nie jeżdżą w czasie ŚDM. PKP Intercity ...
PKP Intercity zawiesiło w całym kraju 22 połączenia, w tym ...
Kładka i tunel wciąż czekają
W połowie stycznia informowaliśmy Państwa, że zgodnie ze słowami ...
Damskie torebki na celowniku złodziei
12 i 14 lipca w Łukowie doszło do kradzieży. ...
694 prace w konkursie na \'Pocztówkę z Sienkiewiczem\'
Do wzięcia udziału w konkursie „Pocztówka z Sienkiewiczem” zapraszało ...
Sukces na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
W niedzielę zakończyły się zmagania w ramach eliminacji okręgowych ...
Sokół liderem okręgówki? Będzie awans?
Z mieszanymi uczuciami będą wspominali ostatnią kolejkę bialskiej okręgówki piłkarze Sokoła ...
Odcinkowy pomiar prędkości
Kierowcy jadący drogą krajową nr 82 Lublin – Łęczna napotkają ...
Będzie kontynuacja klasy pożarniczej
Od 2010 roku w szkole w Radoryżu Smolanym funkcjonują ...
Właściciel telefonu poszukiwany
Łukowscy policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego marki Huawei znalezionego 12 ...
Pisanki, palmy, koszyczki – gminne konkursy ogłoszone
Święta Wielkanocne coraz bliżej. Gminne instytucje zapraszają swoich mieszkańców ...
Wejściówki do cyrku do wygrania
17 marca do naszego miasta przyjedzie cyrk z wieloletnią ...
Zdobądź wykształcenie nie ruszając się z Łukowa. Inkubator Przedsiębiorczości czeka ...
Zarządzanie oświatą, ochrona danych osobowych i informacji niejawnych oraz ...
Dni Łukowa: kolejna parada królewska [WIDEO]
Przed nami finał Dni Łukowa. Ostatni dzień święta naszego ...
Wykonawca wybrany, hotel pod młotek
Wielokrotnie pisaliśmy o planach miasta dotyczących rewitalizacji zalewu Zimna ...
Gmina Serniki: konkurs na najsmaczniejszy... sernik
Warunkiem udziału w konkursie jest samodzielne wykonanie ciasta. Ciasto musi ...
Maki dla bohaterów spod Monte Cassino
Na spotkanie przy kamieniu poświęconym Przegranym Zwycięzcom zapraszają: ...
O sieci szkół, Radzie Seniora i wiele więcej
Samorządy w całej Polsce przygotowują się do wprowadzenia zmian ...
Katarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski Mistrzami Europy w Taekwon-do!!! ...
Najbardziej doświadczona zawodniczka radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka w kategorii seniorek ...
Łukowianin w piłkarskiej reprezentacji Polski!
Kilka dni temu trener reprezentacji Polski U-16 Bartłomiej Zalewski ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Sprzedam: Naturalne kosmetyki Rosieshop
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z kosmetykami naturalnymi i organicznymi Rosieshop.pl! Znajdą tu Państwo ofertę najlepszych serii pielęgnacyjnych, stworzonych do wszechstronnego i codziennego stosowania, jak również ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków