Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Dzisiaj odwiedziło nas 621 osób   |   Osób online: 22   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 20-01-2017 16:41   |   wyświetleń: 3741

Za nami tydzień Ferii z ŁOK. Jak minął dzieciakom?

Dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym okresie z ofertą dla najmłodszych wyszedł Łukowski Ośrodek Kultury. Z jakich atrakcji mogli skorzystać uczestnicy ?Akcji Zima??
Za nami tydzień Ferii z ŁOK. Jak minął dzieciakom?foto. Łukowski Ośrodek Kultury 

Łukowski Ośrodek Kultury co roku podczas ferii zimowych organizuje cykl zajęć aktywizujących najmłodszych mieszkańców naszego miasta. „Akcja Zima” - bo taką nazwę nosi inicjatywa - ma odciągnąć dzieci i młodzież od spędzenia wolnego czasu przed ekranem komputera, lub telewizora. Atrakcje jakie planuje w tym czasie dom kultury, są przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat. Chętni mogą wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, muzycznych i plastycznych, zwiedzają też ciekawe miejsca. Z oferty tej korzysta około 40 młodych łukowian.

Pierwszy dzień ferii minął pod znakiem wzajemnego zapoznania się oraz warsztatów tanecznych. Najmłodsi uczyli się tańczyć m.in. zumbę i belgijkę. Spotkali się też z dyrygentem Łukowskiej Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza, Tadeuszem Bochmanem. Śpiewano wspólnie kolędy przy akompaniamencie orkiestry. We wtorek dzieci spędzili czas na wspólnych zabawach w Centrum Rozrywki Arkabos, zaś w środę odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Łukowie, gdzie poznawały tajniki pracy policjantów. Zorganizowano też warsztaty taneczne i wokalne, które poprowadzili instruktorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Czwarty dzień ferii w ŁOK rozpoczął się od spotkania z właścicielką firmy Opel Jastrzębski z Siedlec, która poinstruowała dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Najmłodsi otrzymali materiały dydaktyczne i upominki, zaś później uczestniczyły w serii zajęć tanecznych, plastycznych oraz wokalnych. Tego dnia uczestnicy ferii w ŁOK wykonali laurki na zbliżające się Walentynki. Piątek natomiast był dniem filmowo-tanecznym. 49 uczestników ferii z domem kultury obejrzało w Kinie Łuków film animowany „Sing” i wzięło udział w warsztatach tanecznych. Dzieci uczyły się tańców na bal, który zwieńczy tegoroczną „Akcję Zima”.

Teraz przed najmłodszymi dwa dni odpoczynku, a od poniedziałku kolejne atrakcje. Dla dzieci czeka m.in. seria zabaw umysłowych, czy też wycieczka na do Warszawy i zwiedzanie stadionu PGE Narodowy.

Komentowane

Mama (2017-01-20 17:37) 136 126   |   zgłoś do usunięcia
Jak rozumiem dzieci kozystające z ferii w łok mialy seans w kinie za darmo ,dlaczego wiec inne dzieci z miasta musiały płacić normalne bilety , one też mają ferie .Panie dyrektorze może na przyszłość warto dla tych którzy się nie dostali choćby z jednä bajkę na otarcie łez .
Anna (2017-01-20 17:46) 135 126   |   zgłoś do usunięcia
Mama Masz rację. Ja za bilet na ten film dla 8 latki zapłaciłam 15 zł .Pani w kasie powiedziała że już ze zniżką
Do mamy (2017-01-21 11:53) 147 138   |   zgłoś do usunięcia
Zapłacimy normalnie
Mama (2017-01-21 17:45) 133 123   |   zgłoś do usunięcia
Do przedmowcy .tu nie chodzi o pieniądze ale o to że można dla wszystkich dzieci zrobić dodatkowe ulgi na ferie czy wakacje aby nie siedziały w domach ,
Zecer Waiss (2017-01-23 18:00) 50 33   |   zgłoś do usunięcia
Dzieci uczestniczące w feriach z ŁOK płaciły za bilety do kina. Tak samo wygląda sprawa z wycieczką do Warszawy - za nią też rodzice muszą zapłacić. Osoby niedoinformowane lepiej więc niech nie sieją zamentu. Ot co.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Premier Morawiecki w Łukowie
Premier Morawiecki w Łukowie Zakończyło się spotkanie mieszkańców Łukowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości opowiadał o planach i zasługach rządzących przez ponad godzinę, a przez kolejne pół odpowiadał na pytania publiczności.
„Król Albanii” odwiedził Łuków
„Król Albanii” odwiedził Łuków W piątek tańczył w "Tańcu z gwiazdami", a w sobotę grał w piłkę nożną w Łukowie. Do naszego miasta przyjechał Paweł Mikołajuw, czyli popularny Popek.
Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora
Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora Sławomir Rzymowski, pełniący funkcję dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej to kandydat na kuratora Orląt Łuków. Informację potwierdził dziś starosta Janusz Kozioł.
Na "Giselle" do Kina Łuków
Na Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.
"Rolnik" szkołą innowacji
"Szkoła Innowacji" to tytuł, którym poszczycić się może Zespół Szkół nr 3 w Łukowie. Tym samym łukowski "Rolnik" po raz kolejny dołącza do placówek stawiających na jakość i różnorodność kształcenia.
Szef rządu w Łukowie. Marszałek też
Szef rządu w Łukowie. Marszałek też Dużo pracy w weekend będą miały w Łukowie władze miasta. Do naszego miasta z wizytami przyjeżdżają Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Premier RP Mateusz Morawiecki.
Pozbądź się elektrośmieci. Zbiórka w ZS nr 2 ...
Pozbądź się elektrośmieci. Zbiórka w ZS nr 2 Do środy 25 kwietnia mieszkańcy Łukowa mogą przynosić elektrośmieci do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Warszawskiej. W szkole trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który trafi do profesjonalnej utylizacji.
Don Wasyl wystąpił w Łukowie
Don Wasyl wystąpił w Łukowie Barwne stroje i temperament na scenie. W Łukowie koncertował jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki cygańskiej - Don Vasyl.
Wędkarskie mistrzostwa przed nami
Wędkarskie mistrzostwa przed nami Łukowskie koła wędkarskie zapraszają na mistrzowskie zawody w Rówcach w gminie Zbuczyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 kwietnia.
Ukradł anteny i... puste pudełka po CB-radiach
Ukradł anteny i... puste pudełka po CB-radiach Nietypowa kradzież w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. Łupem 25-letniego mężczyzny padły anteny CB oraz... puste pudełka po radiach. Mężczyzna wpadł już w ręce policji.
Konferencja dla rodziców
Konferencja dla rodziców Zespół Placówek w Łukowie zaprasza rodziców dzieci zagrożonych niepełnosprawnością na konferencję poświęconą programowi "Za Życiem". Wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 kwietnia.
Szkoła z Radoryża z certyfikatem
Szkoła z Radoryża z certyfikatem ZS w Radoryżu Smolanym już po raz piąty otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2018". To nagroda za aktywność placówki na wielu szczeblach.
Ruszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy?
Ruszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy? Pomiędzy ulicą Świderską i Radzyńską pojawiły się ślady ciężkiego sprzętu. Czy to oznacza początek prac nad III etapem Małej Obwodnicy Łukowa?
Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów
Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów Przed nami Dni Otwarte we wszystkich szkołach średnich powiatu łukowskiego. Placówki prezentować będą ofertę edukacyjną i zachęcać gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w tym miejscu.
Znamy wyniki piłkarskiej Licealiady
Znamy wyniki piłkarskiej Licealiady Drużyny IV LO oraz I LO w Łukowie wygrały powiatowe zawody w piłkę nożną w ramach tzw. Licealiady. Poniżej komunikat Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.
Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej
Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej Tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie w zawodach piłki ręcznej rozegranych na początku kwietnia w Kraśniku. To już kolejny sukces łukowskiej ?Jedynki? w tej dyscyplinie sportu.
Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim
Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim We wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie klubu "Kamena". Tym razem gościem programu był łukowski poeta Janusz Jastrzębski.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Premier Morawiecki w ŁukowieDon Wasyl wystąpił w ŁukowieRuszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy?Spotkanie z Janem Januszem JastrzębskimPoznawali historię miastaSzczęśliwa Lekcja niepodległości w Stoczku ŁukowskimKolizja pod Urzędem Miasta13 medali KSW ŁukówZwolniony z matury za wiedzęPoznawali Sienkiewicza wspólnie z PKS-em

Obejrzyj

Wjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego DołęgiWyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz filmPolicyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VAT

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
01
02
03
04
05
06
Na "Giselle" do Kina Łuków
Na
Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

OSiR i Spółdzielnia zapraszają na zawody
OSiR i Spółdzielnia zapraszają na zawody
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zapraszają na: "XVIII Łukowski Turniej Drużyn Podwórkowych w Piłce Nożnej pamięci Grzegorza Kowalewskiego". Zawody zaplanowano na przełomie maja i czerwca.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
pozostałe: Wykonujemy usługi malowania
Wykonujemy usługi malowania : - wnętrza - dachy - elewacje - inne
praca: Praca dla Elektromonterów w Warszawie
Praca dla Elektromonterów w Warszawie. Wypłacana delegacja 30,00 zł netto + stawka godzinowa. Kwatera + przejazdy po stronie firmy. Umowa o pracę, narzędzia i odzież. ...
Dam pracę: Monter Izolacji Termicznej – Belgia/Niemcy
Zatrudnimy Monterów Izolacji Termicznej do pracy na terenie Belgii i Niemiec. Zapewniamy zakwaterowanie, przejazd, narzędzia oraz odzież. Umowa o pracę, 1800 euro netto podstawy. Wymagamy ...
pozostałe: Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych wypadkach
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje