Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 169 osób   |   Osób online: 56   |   Zaloguj się   Rejestracja
Z ostatniej chwili:
Zagłosuj w plebiscycie "Człowiek Roku 2017" Wspólnoty Łukowskiej oraz Łuków24.pl

Redakcja  / Magdalena Oknińska / Wspólnota Łukowska
dodane: 12-01-2018 08:59   |   wyświetleń: 2454

Zaginiony imprezowicz, pożary i karetka w błocie

Co tydzień do wiadomości publicznej podawana jest kronika policyjna przygotowywana przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Czym jednak zajmują się inne służby?
Zaginiony imprezowicz, pożary i karetka w błociefoto. Internet (zdjęcie poglądowe) 

Często zapominani w przekazach prasowych, aczkolwiek równie ważni. Prezentujemy wybrane zdarzenia z powiatu łukowskiego, w których uczestniczyli zawodowi strażacy z Łukowa i ich koledzy ochotnicy. To właśnie ta formacja często przybywa na miejsce, jeszcze przed policją i pogotowiem ratunkowym. Strażacy niosą nam pomoc, ale też zmagają się z nietypowymi sytuacjami. Co ciekawego wydarzyło się w ich na początku roku? Zapraszamy do lektury.

Szukali zaginionego balowicza w Celinach

W Nowy Rok (1 stycznia) o godzinie 4:50 łukowska straż pożarna otrzymała nietypowe wezwanie. Dzwoniła zaniepokojona kobieta z Celin, że jej mąż wyszedł z zabawy sylwestrowej i pomimo obietnic nie wrócił do domu. Strażacy zawodowi z Łukowa brali udział w poszukiwaniach w ten sposób, że oświetlali pobocza drogi, którą ewentualnie miał wędrować mężczyzna. Na szczęście wkrótce zgłaszająca problem pani ponownie zadzwoniła do straży pożarnej i powiedziała, że mąż jest już w domu.

Gasili kontener na śmieci w Ryżkach

We wtorek 2 stycznia strażacy zostali wezwani do Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, gdzie paliły się śmieci w kontenerze. Ogień został ugaszony.

Podejrzany dym w Gołaszynie

W piątek 5 stycznia około godz.10:00 osoba jadąca trasą z Łukowa do Siedlec zobaczyła czarny dym nad lasem. Powiadomiona została straż pożarna, która wysłała na miejsce 2 samochody z Łukowa. Okazało się, że osoby wycinające drzewa w lesie paliły gałęzie. Strażacy nie prowadzili w związku z tym zdarzeniem żadnych działań.

Ropa na jezdni w Dąbiu

Także w piątek 5 stycznia około 10:30 strażacy otrzymali zgłoszenie, że na drodze w Dąbiu jest plama ropy ciągnąca się na długości 200 m. Strażacy zawodowi z Łukowa i druhowie z OSP Dąbie zneutralizowali zanieczyszczenie i zmyli plamę.

Pomogli niepełnosprawnemu


5 stycznia miała miejsce inna interwencja. Na al. Kościuszki w Łukowie sąsiedzi wezwali na pomoc strażaków, kiedy w mieszkaniu w bloku niepełnosprawny mężczyzna spadł z łóżka i wołał o pomoc. Mężczyzna nie mógł sam otworzyć drzwi. Wezwano pogotowie, policję i strażaków, którzy wyważyli drzwi. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Pozostał w domu po udzieleniu  pomocy medycznej przez zespół karetki pogotowia.

Mężczyzna zmarł, straż otwierała drzwi

W piątek 5 stycznia o godz. 20:14 strażacy zostali wezwani na prośbę policji na osiedle Unitów Podlaskich. Policję zaalarmowała osoba, która nie mogła dostać się do mieszkania na drugim piętrze ani skontaktować z mieszkającym tam mężczyzną. Policja poprosiła o pomoc straż pożarną z Łukowa. Strażacy za pomocą podnośnika weszli do mieszkania przez otwarte okno i otworzyli drzwi. Niestety, okazało się, że przebywający w tym mieszkaniu 79-latek nie żyje. Zmarł z przyczyn naturalnych.

Paliła się ciężarówka

Także w piątek 5 stycznia straż pożarna została wezwana do pożaru tira w Wólce Domaszewskiej (gm. Wojcieszków). Na miejsce pojechały dwa zastępy zawodowych strażaków z Łukowa oraz 1 zastęp z OSP Świderki. Strażacy ugasili ogień, odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wyciek płynów z samochodu. Całkowicie spłonęła kabina ciężarowego mercedesa. Uszkodzeniu uległy stojące w pobliżu dwa samochody ciężarowe. Wartość strat oszacowano na kwotę 70 tys. zł.

Wyciągali z błota karetkę

Dzięki strażakom z OSP Stoczek Łukowski karetka pogotowia miała szansę dojechać na wezwanie. W niedzielę 7 stycznia o godz.9:04 karetka jadąca do chorego w Jagodnem w gminie Stoczek Łukowski zsunęła się z podmokłej drogi i  ugrzęzła w błocie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia  strażacy łopatami odkopali koła samochodu i przy pomocy ciągnika rolniczego wyciągnęli pojazd z błota. Działania zakończyli o godzinie 9:43.

Gaz na skrzyżowaniu Świderskiej i Cegielnianej

W niedzielę 7 stycznia około godziny 15:12 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w okolicy  skrzyżowania ul. Świderskiej i Cegielnianej czuć gaz. Jeden zastęp zawodowych strażaków z Łukowa przyjechał na miejsce. Strażacy także wyczuli woń gazu. Zabezpieczyli teren, wydzielili go taśmą i wezwali Pogotowie Gazowe. Pracownicy Pogotowia Gazowego zlokalizowali awarię i stwierdzili, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Nieszczelność została usunięta.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Techniczne przesunięcia w budżecie
Techniczne przesunięcia w budżecie Czysto technicznych zmian dokonali w budżecie miasta radni podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym 47. sesji Rady Miasta. Przesunięć w miejskiej kasie dokonano 17 stycznia.
Rondo w Łazach z nową nazwą
Rondo w Łazach z nową nazwą Rondo w Łazach od dziś będzie nosić nazwę Franciszka Wilczyńskiego. Oficjalne nadanie nazwy zaplanowano na godz. 18.
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy ...
Pech 21-latki. Jechała do pracy, straciła prawo jazdy Wjazd na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła, spowodowanie kolizji i odjechanie z miejsca zdarzenia. Za takie zachowanie 21-latka z gminy Łuków straciła prawo jazdy. Co dokładnie stało się w piątkowy poranek?
Ania Dąbrowska wystąpi na Dniach Łukowa!
Ania Dąbrowska wystąpi na Dniach Łukowa! Znamy tegoroczną gwiazdę Dni Łukowa. Będzie nią Ania Dąbrowska!
Charytatywny koncert dla Krzysztofa Bryły
Charytatywny koncert dla Krzysztofa Bryły Krzysztof Bryła to mieszkaniec Łukowa, który choruje na martwicę kości księżycowatej prawej dłoni. Mężczyzna potrzebuje pieniędzy na operację i rehabilitację, lecz z pomocą przychodzą mu ludzie dobrej woli.
Nauczycielka w Brukseli
Nauczycielka w Brukseli Joanna Osiak, nauczycielka geografii z Publicznej Szkoły w Zagoździu, zwiedziła niedawno Brukselę i instytucje unijne. To nagroda za realizowanie proeuropejskich lekcji w szkole.
Rozmawiali o Powstaniu Styczniowym
Rozmawiali o Powstaniu Styczniowym Za nami sesja historyczna poświęcona wydarzeniom Powstania Styczniowego które miały miejsce na Ziemi Łukowskiej. O historii sprzed 155 lat rozmawiano w środę 17 stycznia.
Sukcesy recytatorów
Sukcesy recytatorów Za nami konkurs recytatorski w Woli Osowińskiej. Z sukcesami wracają z niego przedstawiciele Łukowskiego Ośrodka Kultury
Ferie z karate
Ferie z karate "Zamień smartfona na kimona" to hasło sportowych zajęć organizowanych w czasie ferii przez Łukowski Klub Karate Kyokushin "Mawashi". Do aktywnego spędzania wolnego czasu zaprasza sensei Paweł Głowacki.
Polonez klasy III E
Polonez klasy III E Do naszej Redakcji trafiają kolejne nagrania studniówkowego poloneza. Zobaczcie, jak 100 dni przed maturą świętowali uczniowie klasy III E I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Kolędowanie w gminie Łuków
Kolędowanie w gminie Łuków Za nami noworoczne kolędowanie w gminie Łuków. 14 stycznia w Zespole Szkół w Świdrach spotkali się wszyscy pamiętający o niedawnych świętach Bożego Narodzenia.
Atak na kościół?
Atak na kościół? Policyjne postępowanie w sprawie aktu wandalizmu w Stoczku Łukowskim. Policja poszukuje sprawcy, który w styczniową noc uszkodził kościelne mienie.
Okularium świętuje dzień Babci i Dziadka - 2 pary ...
Okularium świętuje dzień Babci i Dziadka - 2 pary okularów w cenie 1! Czemu masz mieć jedną sztukę skoro możesz mieć dwie? O czym mowa? O okularach! Coraz więcej osób potrzebuje okularów i okazuje się że nie musi to być coś strasznego, a wręcz odwrotnie - okulary stają się elementem mody i np. wyznacznikiem charakteru osoby, która je nosi. Więc nie jedna para a dwie, ale w cenie jednej! Jak? Odpowiedź to niezwykła promocja w salonie Okularium, trwająca od piątku 19 stycznia do poniedziałku 22 stycznia.
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Międzynarodowe zapasy w Łukowie! Około 350 zapaśniczek z nawet ośmiu krajów rywalizować będzie w marcu na zawodach w Łukowie. Na jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku w regionie już dziś zapraszają władze Orląt Łuków.
Oni dostaną stypendia
Oni dostaną stypendia 25 sportowców i 12 trenerów otrzyma stypendia sportowe przyznawane przez Burmistrza Miasta Łuków. Jakie kwoty otrzymają poszczególne osoby?
Będzie klub Honorowych Dawców Krwi?
Będzie klub Honorowych Dawców Krwi? Czy na terenie Łukowa i powiatu łukowskiego powstanie klub zrzeszający honorowych dawców krwi? O słuszności tej idei jest przekonany Kamil Klink, który chce integrować osoby oddające tzw. ?czerwone złoto?.
Pobiegnij dla Żołnierzy Wyklętych
Pobiegnij dla Żołnierzy Wyklętych Przed nami obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jedną z imprez towarzyszących świętu w naszym mieście będzie III bieg pamięci "Tropem Wilczym". Do udziału zaprasza Bartłomiej Bryk i stowarzyszenie "Przyjazne Klimeckigo".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rozmawiali o Powstaniu StyczniowymSukcesy recytatorówKolędowanie w gminie ŁukówMecenas z Łukowa Mistrzem Polski Prawników w szachachASF: Dziki chorują, świnie jeszcze nieMotoryzacyjny piknik dla WOŚPZebraliśmy ponad 100 tys. złotych!Walc uczniów Poloneza czas zacząć!Aniołkowe Granie za namiJazzowe improwizacje w ŁOKŚpiewali kolędy w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Polonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Sukcesy recytatorów
Sukcesy recytatorów
Za nami konkurs recytatorski w Woli Osowińskiej. Z sukcesami wracają z niego przedstawiciele Łukowskiego Ośrodka Kultury
Reklamy
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Międzynarodowe zapasy w Łukowie!
Około 350 zapaśniczek z nawet ośmiu krajów rywalizować będzie w marcu na zawodach w Łukowie. Na jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku w regionie już dziś zapraszają władze Orląt Łuków.

Prognoza pogody

Szachowy sukces Szymona Suski
Szachowy sukces Szymona Suski
Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie zajął szóste miejsce w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Operator Maszyn - praca Parczew
Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji The Adecco Group - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5100 placówek w ponad ...
praca: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA
Firma specjalizująca się od 30 lat w zakresie montażu instalacji elektrycznych w Polsce i za granicą poszukuje Kandydata na stanowisko: ELEKTROMONTER BRYGADZISTA Miejsce pracy: Warszawa, Kraków Zadania: ...
Kupię: Zadłużona Spółka lub JDG ? KAS/JPK ?
DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych Spółek oraz Jednoosobowych Działalności Gospodarczych - Pomagamy osobom, które w wyniku represji komórek kontroli państwowej stały się poszkodowane, bądź poszkodowanymi stać się ...
Sprzedam: Samsung NP-N102S
Procesor Intel Atom N2100 (2 wątkowy , 1.60 GHz, 512 KB cache) Chipset Intel NM10 Express Chipset Pamięć RAM 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1066 MHz) Maksymalna obsługiwana ilość ...
Kupię: Skupujemy Zadłużone Firmy / pomoc JPK KAS JDG
Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej finanse? Masz wątpliwości co do zastosowania przepisów? Codziennie podejmujesz ryzykowne decyzje? Obawiasz się kontroli skarbowej lub z ZUS? W takim razie ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Doradca Klienta
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje