Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Dzisiaj odwiedziło nas 579 osób   |   Osób online: 91   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  / Magdalena Oknińska / Wspólnota Łukowska
dodane: 12-01-2018 08:59   |   wyświetleń: 2623

Zaginiony imprezowicz, pożary i karetka w błocie

Co tydzień do wiadomości publicznej podawana jest kronika policyjna przygotowywana przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Czym jednak zajmują się inne służby?
Zaginiony imprezowicz, pożary i karetka w błociefoto. Internet (zdjęcie poglądowe) 

Często zapominani w przekazach prasowych, aczkolwiek równie ważni. Prezentujemy wybrane zdarzenia z powiatu łukowskiego, w których uczestniczyli zawodowi strażacy z Łukowa i ich koledzy ochotnicy. To właśnie ta formacja często przybywa na miejsce, jeszcze przed policją i pogotowiem ratunkowym. Strażacy niosą nam pomoc, ale też zmagają się z nietypowymi sytuacjami. Co ciekawego wydarzyło się w ich na początku roku? Zapraszamy do lektury.

Szukali zaginionego balowicza w Celinach

W Nowy Rok (1 stycznia) o godzinie 4:50 łukowska straż pożarna otrzymała nietypowe wezwanie. Dzwoniła zaniepokojona kobieta z Celin, że jej mąż wyszedł z zabawy sylwestrowej i pomimo obietnic nie wrócił do domu. Strażacy zawodowi z Łukowa brali udział w poszukiwaniach w ten sposób, że oświetlali pobocza drogi, którą ewentualnie miał wędrować mężczyzna. Na szczęście wkrótce zgłaszająca problem pani ponownie zadzwoniła do straży pożarnej i powiedziała, że mąż jest już w domu.

Gasili kontener na śmieci w Ryżkach

We wtorek 2 stycznia strażacy zostali wezwani do Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, gdzie paliły się śmieci w kontenerze. Ogień został ugaszony.

Podejrzany dym w Gołaszynie

W piątek 5 stycznia około godz.10:00 osoba jadąca trasą z Łukowa do Siedlec zobaczyła czarny dym nad lasem. Powiadomiona została straż pożarna, która wysłała na miejsce 2 samochody z Łukowa. Okazało się, że osoby wycinające drzewa w lesie paliły gałęzie. Strażacy nie prowadzili w związku z tym zdarzeniem żadnych działań.

Ropa na jezdni w Dąbiu

Także w piątek 5 stycznia około 10:30 strażacy otrzymali zgłoszenie, że na drodze w Dąbiu jest plama ropy ciągnąca się na długości 200 m. Strażacy zawodowi z Łukowa i druhowie z OSP Dąbie zneutralizowali zanieczyszczenie i zmyli plamę.

Pomogli niepełnosprawnemu


5 stycznia miała miejsce inna interwencja. Na al. Kościuszki w Łukowie sąsiedzi wezwali na pomoc strażaków, kiedy w mieszkaniu w bloku niepełnosprawny mężczyzna spadł z łóżka i wołał o pomoc. Mężczyzna nie mógł sam otworzyć drzwi. Wezwano pogotowie, policję i strażaków, którzy wyważyli drzwi. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Pozostał w domu po udzieleniu  pomocy medycznej przez zespół karetki pogotowia.

Mężczyzna zmarł, straż otwierała drzwi

W piątek 5 stycznia o godz. 20:14 strażacy zostali wezwani na prośbę policji na osiedle Unitów Podlaskich. Policję zaalarmowała osoba, która nie mogła dostać się do mieszkania na drugim piętrze ani skontaktować z mieszkającym tam mężczyzną. Policja poprosiła o pomoc straż pożarną z Łukowa. Strażacy za pomocą podnośnika weszli do mieszkania przez otwarte okno i otworzyli drzwi. Niestety, okazało się, że przebywający w tym mieszkaniu 79-latek nie żyje. Zmarł z przyczyn naturalnych.

Paliła się ciężarówka

Także w piątek 5 stycznia straż pożarna została wezwana do pożaru tira w Wólce Domaszewskiej (gm. Wojcieszków). Na miejsce pojechały dwa zastępy zawodowych strażaków z Łukowa oraz 1 zastęp z OSP Świderki. Strażacy ugasili ogień, odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wyciek płynów z samochodu. Całkowicie spłonęła kabina ciężarowego mercedesa. Uszkodzeniu uległy stojące w pobliżu dwa samochody ciężarowe. Wartość strat oszacowano na kwotę 70 tys. zł.

Wyciągali z błota karetkę

Dzięki strażakom z OSP Stoczek Łukowski karetka pogotowia miała szansę dojechać na wezwanie. W niedzielę 7 stycznia o godz.9:04 karetka jadąca do chorego w Jagodnem w gminie Stoczek Łukowski zsunęła się z podmokłej drogi i  ugrzęzła w błocie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia  strażacy łopatami odkopali koła samochodu i przy pomocy ciągnika rolniczego wyciągnęli pojazd z błota. Działania zakończyli o godzinie 9:43.

Gaz na skrzyżowaniu Świderskiej i Cegielnianej

W niedzielę 7 stycznia około godziny 15:12 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w okolicy  skrzyżowania ul. Świderskiej i Cegielnianej czuć gaz. Jeden zastęp zawodowych strażaków z Łukowa przyjechał na miejsce. Strażacy także wyczuli woń gazu. Zabezpieczyli teren, wydzielili go taśmą i wezwali Pogotowie Gazowe. Pracownicy Pogotowia Gazowego zlokalizowali awarię i stwierdzili, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Nieszczelność została usunięta.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Premier Morawiecki w Łukowie
Premier Morawiecki w Łukowie Zakończyło się spotkanie mieszkańców Łukowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości opowiadał o planach i zasługach rządzących przez ponad godzinę, a przez kolejne pół odpowiadał na pytania publiczności.
„Król Albanii” odwiedził Łuków
„Król Albanii” odwiedził Łuków W piątek tańczył w "Tańcu z gwiazdami", a w sobotę grał w piłkę nożną w Łukowie. Do naszego miasta przyjechał Paweł Mikołajuw, czyli popularny Popek.
Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora
Sławomir Rzymowski kandydatem na Kuratora Sławomir Rzymowski, pełniący funkcję dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej to kandydat na kuratora Orląt Łuków. Informację potwierdził dziś starosta Janusz Kozioł.
Na "Giselle" do Kina Łuków
Na Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.
"Rolnik" szkołą innowacji
"Szkoła Innowacji" to tytuł, którym poszczycić się może Zespół Szkół nr 3 w Łukowie. Tym samym łukowski "Rolnik" po raz kolejny dołącza do placówek stawiających na jakość i różnorodność kształcenia.
Szef rządu w Łukowie. Marszałek też
Szef rządu w Łukowie. Marszałek też Dużo pracy w weekend będą miały w Łukowie władze miasta. Do naszego miasta z wizytami przyjeżdżają Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Premier RP Mateusz Morawiecki.
Pozbądź się elektrośmieci. Zbiórka w ZS nr 2 ...
Pozbądź się elektrośmieci. Zbiórka w ZS nr 2 Do środy 25 kwietnia mieszkańcy Łukowa mogą przynosić elektrośmieci do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Warszawskiej. W szkole trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który trafi do profesjonalnej utylizacji.
Don Wasyl wystąpił w Łukowie
Don Wasyl wystąpił w Łukowie Barwne stroje i temperament na scenie. W Łukowie koncertował jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki cygańskiej - Don Vasyl.
Wędkarskie mistrzostwa przed nami
Wędkarskie mistrzostwa przed nami Łukowskie koła wędkarskie zapraszają na mistrzowskie zawody w Rówcach w gminie Zbuczyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 kwietnia.
Ukradł anteny i... puste pudełka po CB-radiach
Ukradł anteny i... puste pudełka po CB-radiach Nietypowa kradzież w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. Łupem 25-letniego mężczyzny padły anteny CB oraz... puste pudełka po radiach. Mężczyzna wpadł już w ręce policji.
Konferencja dla rodziców
Konferencja dla rodziców Zespół Placówek w Łukowie zaprasza rodziców dzieci zagrożonych niepełnosprawnością na konferencję poświęconą programowi "Za Życiem". Wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 kwietnia.
Szkoła z Radoryża z certyfikatem
Szkoła z Radoryża z certyfikatem ZS w Radoryżu Smolanym już po raz piąty otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2018". To nagroda za aktywność placówki na wielu szczeblach.
Ruszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy?
Ruszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy? Pomiędzy ulicą Świderską i Radzyńską pojawiły się ślady ciężkiego sprzętu. Czy to oznacza początek prac nad III etapem Małej Obwodnicy Łukowa?
Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów
Szkoły średnie zapraszają gimnazjalistów Przed nami Dni Otwarte we wszystkich szkołach średnich powiatu łukowskiego. Placówki prezentować będą ofertę edukacyjną i zachęcać gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w tym miejscu.
Znamy wyniki piłkarskiej Licealiady
Znamy wyniki piłkarskiej Licealiady Drużyny IV LO oraz I LO w Łukowie wygrały powiatowe zawody w piłkę nożną w ramach tzw. Licealiady. Poniżej komunikat Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.
Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej
Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej Tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie w zawodach piłki ręcznej rozegranych na początku kwietnia w Kraśniku. To już kolejny sukces łukowskiej ?Jedynki? w tej dyscyplinie sportu.
Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim
Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim We wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie klubu "Kamena". Tym razem gościem programu był łukowski poeta Janusz Jastrzębski.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Premier Morawiecki w ŁukowieDon Wasyl wystąpił w ŁukowieRuszyła budowa III odcinka Małej Obwodnicy?Spotkanie z Janem Januszem JastrzębskimPoznawali historię miastaSzczęśliwa Lekcja niepodległości w Stoczku ŁukowskimKolizja pod Urzędem Miasta13 medali KSW ŁukówZwolniony z matury za wiedzęPoznawali Sienkiewicza wspólnie z PKS-em

Obejrzyj

Wjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego DołęgiWyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz filmPolicyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VAT

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30
01
02
03
04
05
06
Na "Giselle" do Kina Łuków
Na
Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

OSiR i Spółdzielnia zapraszają na zawody
OSiR i Spółdzielnia zapraszają na zawody
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zapraszają na: "XVIII Łukowski Turniej Drużyn Podwórkowych w Piłce Nożnej pamięci Grzegorza Kowalewskiego". Zawody zaplanowano na przełomie maja i czerwca.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
pozostałe: Wykonujemy usługi malowania
Wykonujemy usługi malowania : - wnętrza - dachy - elewacje - inne
praca: Praca dla Elektromonterów w Warszawie
Praca dla Elektromonterów w Warszawie. Wypłacana delegacja 30,00 zł netto + stawka godzinowa. Kwatera + przejazdy po stronie firmy. Umowa o pracę, narzędzia i odzież. ...
Dam pracę: Monter Izolacji Termicznej – Belgia/Niemcy
Zatrudnimy Monterów Izolacji Termicznej do pracy na terenie Belgii i Niemiec. Zapewniamy zakwaterowanie, przejazd, narzędzia oraz odzież. Umowa o pracę, 1800 euro netto podstawy. Wymagamy ...
pozostałe: Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych wypadkach
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje