Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Dzisiaj odwiedziło nas 196 osób   |   Osób online: 48   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  / Magdalena Oknińska / Wspólnota Łukowska
dodane: 12-01-2018 08:59   |   wyświetleń: 2764

Zaginiony imprezowicz, pożary i karetka w błocie

Co tydzień do wiadomości publicznej podawana jest kronika policyjna przygotowywana przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Czym jednak zajmują się inne służby?
Zaginiony imprezowicz, pożary i karetka w błociefoto. Internet (zdjęcie poglądowe) 

Często zapominani w przekazach prasowych, aczkolwiek równie ważni. Prezentujemy wybrane zdarzenia z powiatu łukowskiego, w których uczestniczyli zawodowi strażacy z Łukowa i ich koledzy ochotnicy. To właśnie ta formacja często przybywa na miejsce, jeszcze przed policją i pogotowiem ratunkowym. Strażacy niosą nam pomoc, ale też zmagają się z nietypowymi sytuacjami. Co ciekawego wydarzyło się w ich na początku roku? Zapraszamy do lektury.

Szukali zaginionego balowicza w Celinach

W Nowy Rok (1 stycznia) o godzinie 4:50 łukowska straż pożarna otrzymała nietypowe wezwanie. Dzwoniła zaniepokojona kobieta z Celin, że jej mąż wyszedł z zabawy sylwestrowej i pomimo obietnic nie wrócił do domu. Strażacy zawodowi z Łukowa brali udział w poszukiwaniach w ten sposób, że oświetlali pobocza drogi, którą ewentualnie miał wędrować mężczyzna. Na szczęście wkrótce zgłaszająca problem pani ponownie zadzwoniła do straży pożarnej i powiedziała, że mąż jest już w domu.

Gasili kontener na śmieci w Ryżkach

We wtorek 2 stycznia strażacy zostali wezwani do Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, gdzie paliły się śmieci w kontenerze. Ogień został ugaszony.

Podejrzany dym w Gołaszynie

W piątek 5 stycznia około godz.10:00 osoba jadąca trasą z Łukowa do Siedlec zobaczyła czarny dym nad lasem. Powiadomiona została straż pożarna, która wysłała na miejsce 2 samochody z Łukowa. Okazało się, że osoby wycinające drzewa w lesie paliły gałęzie. Strażacy nie prowadzili w związku z tym zdarzeniem żadnych działań.

Ropa na jezdni w Dąbiu

Także w piątek 5 stycznia około 10:30 strażacy otrzymali zgłoszenie, że na drodze w Dąbiu jest plama ropy ciągnąca się na długości 200 m. Strażacy zawodowi z Łukowa i druhowie z OSP Dąbie zneutralizowali zanieczyszczenie i zmyli plamę.

Pomogli niepełnosprawnemu


5 stycznia miała miejsce inna interwencja. Na al. Kościuszki w Łukowie sąsiedzi wezwali na pomoc strażaków, kiedy w mieszkaniu w bloku niepełnosprawny mężczyzna spadł z łóżka i wołał o pomoc. Mężczyzna nie mógł sam otworzyć drzwi. Wezwano pogotowie, policję i strażaków, którzy wyważyli drzwi. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Pozostał w domu po udzieleniu  pomocy medycznej przez zespół karetki pogotowia.

Mężczyzna zmarł, straż otwierała drzwi

W piątek 5 stycznia o godz. 20:14 strażacy zostali wezwani na prośbę policji na osiedle Unitów Podlaskich. Policję zaalarmowała osoba, która nie mogła dostać się do mieszkania na drugim piętrze ani skontaktować z mieszkającym tam mężczyzną. Policja poprosiła o pomoc straż pożarną z Łukowa. Strażacy za pomocą podnośnika weszli do mieszkania przez otwarte okno i otworzyli drzwi. Niestety, okazało się, że przebywający w tym mieszkaniu 79-latek nie żyje. Zmarł z przyczyn naturalnych.

Paliła się ciężarówka

Także w piątek 5 stycznia straż pożarna została wezwana do pożaru tira w Wólce Domaszewskiej (gm. Wojcieszków). Na miejsce pojechały dwa zastępy zawodowych strażaków z Łukowa oraz 1 zastęp z OSP Świderki. Strażacy ugasili ogień, odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wyciek płynów z samochodu. Całkowicie spłonęła kabina ciężarowego mercedesa. Uszkodzeniu uległy stojące w pobliżu dwa samochody ciężarowe. Wartość strat oszacowano na kwotę 70 tys. zł.

Wyciągali z błota karetkę

Dzięki strażakom z OSP Stoczek Łukowski karetka pogotowia miała szansę dojechać na wezwanie. W niedzielę 7 stycznia o godz.9:04 karetka jadąca do chorego w Jagodnem w gminie Stoczek Łukowski zsunęła się z podmokłej drogi i  ugrzęzła w błocie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia  strażacy łopatami odkopali koła samochodu i przy pomocy ciągnika rolniczego wyciągnęli pojazd z błota. Działania zakończyli o godzinie 9:43.

Gaz na skrzyżowaniu Świderskiej i Cegielnianej

W niedzielę 7 stycznia około godziny 15:12 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w okolicy  skrzyżowania ul. Świderskiej i Cegielnianej czuć gaz. Jeden zastęp zawodowych strażaków z Łukowa przyjechał na miejsce. Strażacy także wyczuli woń gazu. Zabezpieczyli teren, wydzielili go taśmą i wezwali Pogotowie Gazowe. Pracownicy Pogotowia Gazowego zlokalizowali awarię i stwierdzili, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Nieszczelność została usunięta.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zagłosowało ponad 40% uprawnionych
Zagłosowało ponad 40% uprawnionych Ponad 40% uprawnionych do głosowania mieszkańców Łukowa zdążyło oddać swój głos w wyborach samorządowych. To dane na godzinę 17.
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie?
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie? Informowaliśmy o frekwencji wyborczej w Łukowie, teraz przyszedł czas inne gminy w powiecie łukowskim. Jak dużo wyborców poszło do urn do godziny 12?
Łuków: frekwencja w wyborach
Łuków: frekwencja w wyborach Trwa głosowanie w lokalach wyborczych. Mieszkańcy Łukowa wybierają swoich przedstawicieli na stanowisko burmistrza, radnych miejskich, powiatowych i wybierają przedstawiciela w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Frekwencja na godzinę 12. wyniosła w dzisiejszych wyborach 17,56%.
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie 101-letni łukowianin nie będzie miło wspominał piątkowego wieczoru w Warszawie. Mężczyzna jadący oplem Trasą Siekierkowską wjechał w pewnym momencie w bariery energochłonne. O nietypowej kolizji informują największe serwisy informacyjne w kraju.
Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje