Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 35 osób   |   Osób online: 16   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 13-02-2018 14:28   |   wyświetleń: 3822

Zajazd nad zalewem idzie pod młotek

Będzie sprzedaż zajazdu Zimna Woda prywatnemu inwestorowi. Tak w zeszłym tygodniu zadecydowała Rada Miasta. Nie obyło się jednak bez wątpliwości i pytań ze strony części radnych.
Zajazd nad zalewem idzie pod młotekfoto. Tomasz Goławski 

Za nami zwołana na wniosek burmistrza nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona sprzedaży działek nad łukowskim zalewem Zimna Woda. W czwartek 8 lutego, radni zadecydowali że pod młotek pójdzie budynek dawnego zajazdu oraz 42 działki rozlokowane wzdłuż tzw. zatoki, na których w przyszłości stanąć mają domki letniskowe.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości poprzedzona została jednak pytaniami i ożywioną dyskusją części radnych. Sens natychmiastowej sprzedaży dawnego zajazdu kwestionowali Krzysztof Okliński i Piotr Płudowski. Obydwaj zwrócili uwagę, że wartość nieruchomości będzie wyższa w momencie zakończenia modernizacji pobliskiego zalewu. Płudowski zasugerował nawet, że miasto być może stoi przed koniecznością pilnej sprzedaży, by przeznaczyć pieniądze na doinwestowanie toczącej się obok budowy. Radny dopytywał się także o cenę nieruchomości, lecz w odpowiedzi usłyszał jedynie, że jest ona warta więcej niż 100 tysięcy euro.

- Przetarg na sprzedaż nieruchomości (budynku po zajeździe Zimna Woda - przyp. Red.) będzie możliwy do ogłoszenia najwcześniej w czerwcu lub lipcu. To jest minimalny termin
- odpowiadał na pytania radnych burmistrz Dariusz Szustek. - Przetarg możemy ogłosić nawet we wrześniu, po pierwszym sezonie funkcjonowania zalewu -dodał.

Burmistrz Szustek przekonywał też, że teren wokół zajazdu po przekazaniu go prywatnemu zarządcy będzie umożliwiał organizację różnego rodzaju wydarzeń, czy koncertów. Służyć temu ma będące w pobliżu boisko, czy planowany plac kempingowy. Szustek nie odpowiedział natomiast na dodatkowe pytania Płudowskiego, odsyłając go do Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Anity Wojtal. Na stwierdzenie, że warto rozmawiać o sprzedaży majątku miasta na komisjach, odpowiedział, że radny Płudowski... mąci zarówno na sesjach jak i w pracy w komisjach.

- Z całym szacunkiem nie mącę, ale zadaję pytania - skwitował odpowiedź burmistrza poirytowany radny.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę, pozwalającą sprzedać budynek dawnego zajazdu. „Za” głosowało 17 radnych, przy wstrzymującym głosie Piotra Płudowskiego i przeciwnym Mateusza Popławskiego. Decyzja ta oznacza, ze być może za kilka miesięcy stary zajazd zmieni swojego właściciela.

Komentowane

wc (2018-02-13 17:09) 47 17   |   zgłoś do usunięcia
nie sprzedawać. ....Dariusz wszystko sprzeda. ...I co zostanie nam....to maszynka do zarobku w sezonie. ....ludzie litości nie dajcie się teroryzowac jednej osobie
ana (2018-02-13 18:42) 25 12   |   zgłoś do usunięcia
matematyka jest jaka jest. chętnie zobaczyłabym jakiś dobry hotel albo salę weselną nad Zalewem, ale chyba faktycznie można ugrać więcej kasy na obiekcie. Zresztą wszystko się okaże, za jaką cenę będą sprzedawać obiekt.
ada (2018-02-13 19:47) 21 15   |   zgłoś do usunięcia
Czy podział terenu zaliczanego do obszaru "natura 2000"na działki nie będzie sprzeczny z prawem?, czy znow będzie tak jak z bulwarem?
Zarabiaj wc (2018-02-13 20:51) 20 16   |   zgłoś do usunięcia
Bierz to wc w dzierżawę i łup kasę. Taki znawca jak ty zbije na tym kokosy. Boję się tylko, że tobie toby tylko wc zostało bo taki z ciebie biznesmen.
wc (2018-02-13 21:36) 23 16   |   zgłoś do usunięcia
panie mądry co mi polecasz kupić. ..i zostać tylko z WC. ....biorąc pod uwagę ze nie ma gdzie oddać mocz i kał to myślę że na wc bym zarobił dużo kasy...ale biorąc pod uwagę ze ty lejesz pod krzakami i pidcierasz się babą lancetowata to bym na tobie stracił. ...
Salmonella (2018-02-14 10:30) 23 11   |   zgłoś do usunięcia
Ten Daruś to wszystko sprzeda. Już czas najwyższy aby sprzedać tego miernego handlarza. Kiedy wybory??? :-)
redakcja jak ... (2018-02-14 17:46) 31 20   |   zgłoś do usunięcia
....zwykle śpi i nie usłyszała biedna jak celnie pan burmistrz ripostował jednemu z radnych opozycyjnych aby nie wchodził w ton ,,mentorski ,, i nie pouczał radnych ,słusznie przywołując go do porządku na co radny spłonął ponsem. Od dwóch lat analizujemy sprzedać nie sprzedać, jakoś pan sponsowiały nie płakał nad losem rusałek bagiennych w obszarze natura dwa tysiące tylko teraz wchodzi w rolę empaty. To jest optymalna decyzja. Kupujący w specyfikacji przeczyta, że zalew zyska na artrakcyjności a więc zajazd również będzie droższy .Jest tylko jedna obawa, że kupi to jakiś janusz , który ulokuje kasiorkę i sprzeda z zyskiem za lat..........dziesięć na przykład. Zobaczymy za ile , komu , dlaczego .Liczę, że będzie gdzie zaprosić rodzinę na obiad ,kawę czy ulokować w hotelu gości ,błagam..... tylko nie sala weselna lub inna dyskoteka to ma żyć i ma być reprezentatywne np franczyza jakiegoś hotelu np. holiday czy inny ibis w skali mikro ale standard taki łejropejski na przykład. Stawajcie do przetargu niech ktoś sensowny kupi i zatrudnia ludzi. Sala weselna no ja pitolę.
riposta ale w kolano (2018-02-15 11:04) 35 32   |   zgłoś do usunięcia
oooo objawił się ktoś obecny na sali obrad ;) podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro wiesz jak wyglądały obrady i jak celnie burmistrz ripostował radnemu. zakładam że nie byłeś przypadkiem na tej sesji, więc kimś kto siedział przy stole. Odwagi kolego.
mieszkaniec (2018-02-15 12:12) 30 12   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
mieszkaniec (2018-02-15 12:25) 22 23   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
wc (2018-02-15 13:40) 31 24   |   zgłoś do usunięcia
Nasi Radni wraz z naszym gospodarzem dobrze wiedza ze i tak jak sie sprzeda obiekt to się i go zburzy.Nikt z inwestorów nie zgodzi sie na prowadzenie obiektu który ledwo stoi.Prawda jest taka ze zakupi go firma która na tak duzej działce postawi obiekt dwa razy większy plus wytnie z połowę drzew ...bo po co komu las......a las zalany betonem to juz coś. A cena za zajazd bedzię mała.....A potem zostaje do sprzedania jeszcze grunty za rynkiem, stadion ,teren po kotłowni...no i wtedy sie zrealizuję wszystkie obietnice...szkoda ze jakoś działki w ekonomicznej strefię sie nie sprzedają...
Los (2018-02-15 14:20) 67 54   |   zgłoś do usunięcia
Największą działkę nad zalewem kupi bliski obecnej władzy deweloper i wybuduje tam kilka bloków. Dostęp do terenu wokół zalewu zostanie ograniczony dla mieszkańców miasta bo usadowiona w daczach letniskowych władza zechce mieć spokój i nie zniesie tłumów.
Ale pała (2018-02-16 05:45) 26 25   |   zgłoś do usunięcia
No widzę, że tu wypisuje swoje enuncjacje ekonomiczny idiota, który nie ma pojęcia chociażby o planie zagospodarowania przestrzennego. Czyżby to słynny już na okolicę „Sławomir”?
pałant (2018-02-16 14:04) 32 24   |   zgłoś do usunięcia
O godz. 5.45 to władza miasta powinna spać a nie wypisywać komentarze.
kolano de ripostate (2018-02-16 18:13) 37 30   |   zgłoś do usunięcia
ooooo redakcja się zbystrzyła, że czytelnicy artykułowej ustawki, papki sobie wcisnąć nie dadzą, manipulowanych faktów, alternatywnej rzeczywistości i prawdy , boli, że nie da się nic ugrać dla ropuchów podnoszących bewstydnie łapy do podkucia. Burmistrz i radni rzeczowo motywowali decyzję , mnóstwo czasu poświęcili w komisjach na temat sprzedaży. Spory , dywagacje i zacietrzewienie doprowadziły do jednej decyzji , kompromisu , że należy zajazd spróbować sprzedać . To wszystko co podnosili mąciwody było, rozpatrywane było, a artykuł informuje nas o przebudzonym ropuszku , upominającym się o mieszkanki natury dwa tysiące.Podaj sam imię i nazwisko , niech ludzie poznają kto chce przekształcania merytorycznej dyskusji, kto pragnie przekuć na potrzeby własne tyrady pouczające burmistrza i radnych. Chcemy wiedzieć co mówi nasz burmistrz , co mówią nasi radni. Rzeczowo a nie wybiórczo i wyrywając z kontekstu. To nie gazeta wybiórcza? Tak myślę.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Stara szkoła w nowych murach
Stara szkoła w nowych murach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.
Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia 50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.
DAF lepszy od Sokołowa
DAF lepszy od Sokołowa 7 zespołów wzięło udział kolejnej odsłonie V Noworocznego Turniej Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Futbolu. Tym razem o Puchar Burmistrza rywalizowały dzieci z rocznika 2011.
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił podopiecznych czterech placówek z powiatu łukowskiego na karnawałowy bal. Zabawa miała miejsce w środę 16 stycznia.
Nowa Rada Sportu w Łukowie
Nowa Rada Sportu w Łukowie 9 osób będzie zasiadać w Radzie Sportu - organie doradczym i opiniodawczym burmistrza, poświęconym tej dziedzinie życia. Osoby te swoją pracę będą wykonywać społecznie.
Nie żyje 53-letni mężczyzna
Nie żyje 53-letni mężczyzna Tragiczny pożar domu w Woli Bystrzyckiej w gminie Wojcieszków. Dziś w nocy zginął w nim 53-letni mężczyzna.
Noworoczny koncert szkoły muzycznej
Noworoczny koncert szkoły muzycznej Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.
Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej 240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
6 medali dla KMSW Łuków
6 medali dla KMSW Łuków 6 medali przywieźli z Mińska Mazowieckiego przedstawiciele KMSW Łuków. W sobotę 12 stycznia w tym mieście zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WKSF.
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.
"Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok - ruszył nabór ...
Do 15 lutego można składać nominacje w plebiscycie "Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami.
Ranking szkół. Gdzie są nasi?
Ranking szkół. Gdzie są nasi? Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2019 roku. Na którym miejscu w kraju i województwie uplasowały się szkoły średnie z powiatu łukowskiego?
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola Pożar, który strawił mienie o znacznej wartości, kradzież z włamaniem do w przedszkola i narkotykowe wpadki. Łukowska policja prezentuje kolejną kronikę, w której odnotowuje poważniejsze zdarzenia z ostatniego tygodnia.
Pawlikowski z wyróżnieniem
Pawlikowski z wyróżnieniem Łukowski trener Zenon Pawlikowski odebrał wyróżnienie od Polskiego Związku Kickboxingu za osiągnięcia sportowe w kickboxingu. Wyróżnienie wręczono 11 stycznia w Węgrowie podczas Balu Mistrzów Kickboxingu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Stara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rokŚwiąteczny Orszak przeszedł ulicami miasta

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.

Prognoza pogody

Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia
50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje