Zajazd nad zalewem idzie pod młotek - Lukow24.pl - Jesteśmy dla Ciebie, mówimy o Tobie!
Dziś są imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Dzisiaj odwiedziło nas 132 osób   |   Osób online: 49   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 13-02-2018 14:28   |   wyświetleń: 3469

Zajazd nad zalewem idzie pod młotek

Będzie sprzedaż zajazdu Zimna Woda prywatnemu inwestorowi. Tak w zeszłym tygodniu zadecydowała Rada Miasta. Nie obyło się jednak bez wątpliwości i pytań ze strony części radnych.
Zajazd nad zalewem idzie pod młotekfoto. Tomasz Goławski 

Za nami zwołana na wniosek burmistrza nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona sprzedaży działek nad łukowskim zalewem Zimna Woda. W czwartek 8 lutego, radni zadecydowali że pod młotek pójdzie budynek dawnego zajazdu oraz 42 działki rozlokowane wzdłuż tzw. zatoki, na których w przyszłości stanąć mają domki letniskowe.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości poprzedzona została jednak pytaniami i ożywioną dyskusją części radnych. Sens natychmiastowej sprzedaży dawnego zajazdu kwestionowali Krzysztof Okliński i Piotr Płudowski. Obydwaj zwrócili uwagę, że wartość nieruchomości będzie wyższa w momencie zakończenia modernizacji pobliskiego zalewu. Płudowski zasugerował nawet, że miasto być może stoi przed koniecznością pilnej sprzedaży, by przeznaczyć pieniądze na doinwestowanie toczącej się obok budowy. Radny dopytywał się także o cenę nieruchomości, lecz w odpowiedzi usłyszał jedynie, że jest ona warta więcej niż 100 tysięcy euro.

- Przetarg na sprzedaż nieruchomości (budynku po zajeździe Zimna Woda - przyp. Red.) będzie możliwy do ogłoszenia najwcześniej w czerwcu lub lipcu. To jest minimalny termin
- odpowiadał na pytania radnych burmistrz Dariusz Szustek. - Przetarg możemy ogłosić nawet we wrześniu, po pierwszym sezonie funkcjonowania zalewu -dodał.

Burmistrz Szustek przekonywał też, że teren wokół zajazdu po przekazaniu go prywatnemu zarządcy będzie umożliwiał organizację różnego rodzaju wydarzeń, czy koncertów. Służyć temu ma będące w pobliżu boisko, czy planowany plac kempingowy. Szustek nie odpowiedział natomiast na dodatkowe pytania Płudowskiego, odsyłając go do Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Anity Wojtal. Na stwierdzenie, że warto rozmawiać o sprzedaży majątku miasta na komisjach, odpowiedział, że radny Płudowski... mąci zarówno na sesjach jak i w pracy w komisjach.

- Z całym szacunkiem nie mącę, ale zadaję pytania - skwitował odpowiedź burmistrza poirytowany radny.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę, pozwalającą sprzedać budynek dawnego zajazdu. „Za” głosowało 17 radnych, przy wstrzymującym głosie Piotra Płudowskiego i przeciwnym Mateusza Popławskiego. Decyzja ta oznacza, ze być może za kilka miesięcy stary zajazd zmieni swojego właściciela.

Komentowane

wc (2018-02-13 17:09) 38 16   |   zgłoś do usunięcia
nie sprzedawać. ....Dariusz wszystko sprzeda. ...I co zostanie nam....to maszynka do zarobku w sezonie. ....ludzie litości nie dajcie się teroryzowac jednej osobie
ana (2018-02-13 18:42) 23 11   |   zgłoś do usunięcia
matematyka jest jaka jest. chętnie zobaczyłabym jakiś dobry hotel albo salę weselną nad Zalewem, ale chyba faktycznie można ugrać więcej kasy na obiekcie. Zresztą wszystko się okaże, za jaką cenę będą sprzedawać obiekt.
ada (2018-02-13 19:47) 20 13   |   zgłoś do usunięcia
Czy podział terenu zaliczanego do obszaru "natura 2000"na działki nie będzie sprzeczny z prawem?, czy znow będzie tak jak z bulwarem?
Zarabiaj wc (2018-02-13 20:51) 19 15   |   zgłoś do usunięcia
Bierz to wc w dzierżawę i łup kasę. Taki znawca jak ty zbije na tym kokosy. Boję się tylko, że tobie toby tylko wc zostało bo taki z ciebie biznesmen.
wc (2018-02-13 21:36) 22 14   |   zgłoś do usunięcia
panie mądry co mi polecasz kupić. ..i zostać tylko z WC. ....biorąc pod uwagę ze nie ma gdzie oddać mocz i kał to myślę że na wc bym zarobił dużo kasy...ale biorąc pod uwagę ze ty lejesz pod krzakami i pidcierasz się babą lancetowata to bym na tobie stracił. ...
Salmonella (2018-02-14 10:30) 21 10   |   zgłoś do usunięcia
Ten Daruś to wszystko sprzeda. Już czas najwyższy aby sprzedać tego miernego handlarza. Kiedy wybory??? :-)
redakcja jak ... (2018-02-14 17:46) 30 18   |   zgłoś do usunięcia
....zwykle śpi i nie usłyszała biedna jak celnie pan burmistrz ripostował jednemu z radnych opozycyjnych aby nie wchodził w ton ,,mentorski ,, i nie pouczał radnych ,słusznie przywołując go do porządku na co radny spłonął ponsem. Od dwóch lat analizujemy sprzedać nie sprzedać, jakoś pan sponsowiały nie płakał nad losem rusałek bagiennych w obszarze natura dwa tysiące tylko teraz wchodzi w rolę empaty. To jest optymalna decyzja. Kupujący w specyfikacji przeczyta, że zalew zyska na artrakcyjności a więc zajazd również będzie droższy .Jest tylko jedna obawa, że kupi to jakiś janusz , który ulokuje kasiorkę i sprzeda z zyskiem za lat..........dziesięć na przykład. Zobaczymy za ile , komu , dlaczego .Liczę, że będzie gdzie zaprosić rodzinę na obiad ,kawę czy ulokować w hotelu gości ,błagam..... tylko nie sala weselna lub inna dyskoteka to ma żyć i ma być reprezentatywne np franczyza jakiegoś hotelu np. holiday czy inny ibis w skali mikro ale standard taki łejropejski na przykład. Stawajcie do przetargu niech ktoś sensowny kupi i zatrudnia ludzi. Sala weselna no ja pitolę.
riposta ale w kolano (2018-02-15 11:04) 31 28   |   zgłoś do usunięcia
oooo objawił się ktoś obecny na sali obrad ;) podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro wiesz jak wyglądały obrady i jak celnie burmistrz ripostował radnemu. zakładam że nie byłeś przypadkiem na tej sesji, więc kimś kto siedział przy stole. Odwagi kolego.
mieszkaniec (2018-02-15 12:12) 27 10   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
mieszkaniec (2018-02-15 12:25) 19 22   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
wc (2018-02-15 13:40) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
Nasi Radni wraz z naszym gospodarzem dobrze wiedza ze i tak jak sie sprzeda obiekt to się i go zburzy.Nikt z inwestorów nie zgodzi sie na prowadzenie obiektu który ledwo stoi.Prawda jest taka ze zakupi go firma która na tak duzej działce postawi obiekt dwa razy większy plus wytnie z połowę drzew ...bo po co komu las......a las zalany betonem to juz coś. A cena za zajazd bedzię mała.....A potem zostaje do sprzedania jeszcze grunty za rynkiem, stadion ,teren po kotłowni...no i wtedy sie zrealizuję wszystkie obietnice...szkoda ze jakoś działki w ekonomicznej strefię sie nie sprzedają...
Los (2018-02-15 14:20) 47 33   |   zgłoś do usunięcia
Największą działkę nad zalewem kupi bliski obecnej władzy deweloper i wybuduje tam kilka bloków. Dostęp do terenu wokół zalewu zostanie ograniczony dla mieszkańców miasta bo usadowiona w daczach letniskowych władza zechce mieć spokój i nie zniesie tłumów.
Ale pała (2018-02-16 05:45) 25 22   |   zgłoś do usunięcia
No widzę, że tu wypisuje swoje enuncjacje ekonomiczny idiota, który nie ma pojęcia chociażby o planie zagospodarowania przestrzennego. Czyżby to słynny już na okolicę „Sławomir”?
pałant (2018-02-16 14:04) 28 21   |   zgłoś do usunięcia
O godz. 5.45 to władza miasta powinna spać a nie wypisywać komentarze.
kolano de ripostate (2018-02-16 18:13) 34 28   |   zgłoś do usunięcia
ooooo redakcja się zbystrzyła, że czytelnicy artykułowej ustawki, papki sobie wcisnąć nie dadzą, manipulowanych faktów, alternatywnej rzeczywistości i prawdy , boli, że nie da się nic ugrać dla ropuchów podnoszących bewstydnie łapy do podkucia. Burmistrz i radni rzeczowo motywowali decyzję , mnóstwo czasu poświęcili w komisjach na temat sprzedaży. Spory , dywagacje i zacietrzewienie doprowadziły do jednej decyzji , kompromisu , że należy zajazd spróbować sprzedać . To wszystko co podnosili mąciwody było, rozpatrywane było, a artykuł informuje nas o przebudzonym ropuszku , upominającym się o mieszkanki natury dwa tysiące.Podaj sam imię i nazwisko , niech ludzie poznają kto chce przekształcania merytorycznej dyskusji, kto pragnie przekuć na potrzeby własne tyrady pouczające burmistrza i radnych. Chcemy wiedzieć co mówi nasz burmistrz , co mówią nasi radni. Rzeczowo a nie wybiórczo i wyrywając z kontekstu. To nie gazeta wybiórcza? Tak myślę.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Patriotyczne pieśni i wojsko w parku
Patriotyczne pieśni i wojsko w parku Wspólne śpiewanie piosenek, prezentacja wojskowego sprzętu, a na koniec projekcja filmu z muzyką na żywo. To przebieg pikniku w parku miejskim, zorganizowanego podczas Święta Wojska Polskiego.
Orlęta gromią na wyjeździe
Orlęta gromią na wyjeździe Wynikiem 0:4 zakończył się wyjazdowy mecz Orląt Łuków na inaugurację rozgrywek piłkarskiej IV ligi. "Żółto-czerwoni" pierwszą kolejkę rozegrali we Włodawie z miejscową Włodawianką. Mecz rozegrano 15 sierpnia.
Stodoła spłonęła od uderzenia pioruna
Stodoła spłonęła od uderzenia pioruna Wtorkowe popołudnie przyniosło załamanie pogody. Strażacy wzywani byli do powalonych na drogi drzew. Interweniowali też przy pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Karwacz. Spłonęła ona od uderzenia pioruna.
Wymusił pierwszeństwo
Wymusił pierwszeństwo 42-letnia kobieta i 11-letnia dziewczynka zostały przewiezione do szpitala po zdarzeniu drogowym, które miało miejsce wczoraj w Starej Prawdzie w gm. Stoczek Łukowski. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne.
Kabaret "Ciach" przyjedzie do Łukowa
Kabaret 20 października w Łukowie wystąpi popularny kabaret "Ciach". Na kilkanaście tygodni przed przyjazdem grupy do naszego miasta, można już kupować bilety na rozrywkowe wydarzenie.
Delegacje złożyły kwiaty
Delegacje złożyły kwiaty Polowa msza święta i złożenie kwiatów przez delegacje to tradycyjne elementy obchodów Święta Wojska Polskiego w Łukowie. Tak też było dzisiaj na cmentarzu wojskowym przy ul. Strzelniczej.
Pożary i podtopienia
Pożary i podtopienia W ubiegłym tygodniu strażacy byli kilkadziesiąt razy wzywani do różnego rodzaju interwencji. Najwięcej pracy mieli w piątkowe popołudnie i wieczór, gdy nadeszło załamanie pogody.
Nie będzie siedzieć za wyrzucenie swojego dziecka do śmieci ...
Nie będzie siedzieć za wyrzucenie swojego dziecka do śmieci Sąd Okręgowy w Lublinie złagodził karę Agnieszce M. do 1 roku pozbawienia wolności i zawiesił jej wykonanie na okres trzech lat. Ciało Wojtusia znaleziono pod koniec listopada 2015 roku w Sortowni Odpadów Komunalnych w Adamkach.
Odpust św. Rocha: Będzie kwesta na cmentarzu
Odpust św. Rocha: Będzie kwesta na cmentarzu Podczas zbliżającego się odpustu Świętego Rocha przy bramach cmentarza parafialnego w Łukowie trwać będzie zbiórka do puszek. Kwestować będą wolontariusze ze stowarzyszenia "Nasze Dziedzictwo" oraz zaprzyjaźnione osoby i organizacje.
Fabryka Piosenki ŁOK szuka nowych głosów
Fabryka Piosenki ŁOK szuka nowych głosów Działająca przy Łukowskim Ośrodku Kultury Fabryka Piosenki ogłasza nabór na zajęcia wokalne w roku 2018/2019. Szczególnie poszukiwane są głosy męskie.
Fotograficzna wystawa z Kaukazu
Fotograficzna wystawa z Kaukazu Na 30 sierpnia zaplanowano wernisaż fotografii "Misja Kaukaz Elbrus 2018". Autorem zdjęć jest łukowianin Sebastian Ignaciuk. Na wydarzenie zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.
Przymierze ogłasza start w wyborach
Przymierze ogłasza start w wyborach Przymierze dla Ziemi Łukowskiej oficjalnie ogłosiło tegoroczny start w jesiennych wyborach samorządowych. Stowarzyszenie przedstawiło też kandydatów na wójtów gmin oraz kandydata na burmistrza Łukowa.
Kradzieże telefonów i nietrzeźwi kierowcy
Kradzieże telefonów i nietrzeźwi kierowcy Kilkadziesiąt interwencji odnotowali łukowscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia. Poniżej prezentujemy wybrane z nich, przesłane w ramach kroniki policyjnej.
Odzyskali auto za 70 tysięcy
Odzyskali auto za 70 tysięcy Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi z gminy Łuków, który przywłaszczył sobie warte 70 tys. zł Audi Q7. Mężczyzna nie spłacał rat leasingowych za pojazd i korzystał z niego z przyczepionymi innymi tablicami rejestracyjnymi. Próbował też oszukać policjantów mówiąc, że leasingowe auto spłonęło poza granicami kraju.
Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza
Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza Maciej Nurzyński, związany z Fundacją Cegiełkowo Pasja i Pomoc jest oficjalnym kandydatem na stanowisko burmistrza Łukowa. Za nami konferencja prasowa Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, na której potwierdzono start Nurzyńskiego na stanowisko, które dziś zajmuje Dariusz Szustek.
Koncert organowy już w niedzielę
Koncert organowy już w niedzielę Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". Tym razem w niedzielę 19 sierpnia zagra polsko-niemiecki duet: Ewa Iżykowska i Tobias Aehlig.
Niemy film, ale z muzyką
Niemy film, ale z muzyką Nietypowy koncert i projekcja filmu w Łukowie. Z okazji Święta Wojska Polskiego w miejskim amfiteatrze odbędzie się projekcja niespełna godzinnego filmu "Ponad Śnieg" z 1929 roku. Niememu filmowi towarzyszyć będzie jednak koncert muzyki na żywo.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Patriotyczne pieśni i wojsko w parkuStodoła spłonęła od uderzenia piorunaWymusił pierwszeństwoDelegacje złożyły kwiatyŁukowscy harcerze w BieszczadachWakacyjny turniej za namiNowy wóz dla OSP w OkrzeiPszczelarskie święto w ŁawkachAntyaborcyjne hasła w centrum miastaWyróżnienia dla działaczy LZSPielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie

Obejrzyj

Patriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w ŁukowieKolorowe szaleństwo. Holi Festival w ŁukowieZłodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Artystyczny plener w Klimkach
Artystyczny plener w Klimkach
Tradycją stają się coroczne plenery artystyczne, organizowane przez Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków. Tym razem rzeźbiarze i malarze tworzą swoje dzieła w podłukowskich Klimkach.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Kabaret "Ciach" przyjedzie do Łukowa
Kabaret
20 października w Łukowie wystąpi popularny kabaret "Ciach". Na kilkanaście tygodni przed przyjazdem grupy do naszego miasta, można już kupować bilety na rozrywkowe wydarzenie.

Prognoza pogody

Zarzycka walczy o awans na Mistrzostwa Świata
Zarzycka walczy o awans na Mistrzostwa Świata
Natalia Zarzycka z klubu KSW Łuków walczy o powołanie na Mistrzostwa Świata w kickboxingu. Zawody odbywać się będą w drugiej połowie września we Włoszech.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: mieszkanie trzypokojowe Łuków oś.Chącińskiego
Wynajmę trzypokojowe mieszkanie zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ul. Międzyrzeckiej i ul. Dmocha. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, jest widne i ciche. Na wyposażeniu meble ...
Sprzedam: Sprzedam aronię
Sprzedam aronię, recznie rwaną na zamówienie.
Kupię: Skup Spółek oraz JDG - Pomoc JPK/KAS 299/586 KSH
Kupujemy Zadłużone Spółki oraz Jednoosobowe Działalności Gospodarcze, Pomagamy Przekształcamy - Rozwiążemy każdy nawet najbardziej skomplikowany problem finansowy. Nasza wiedza, wspólna pasja i chęć wykonywania usług na najwyższym ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem, umowa o pracę. Wysokie stawki wynagrodzenia. Tel: 519583163
Sprzedam: Schody Rintal – Projekt, Pomiar, Wizualizacja Gratis!
Skorzystaj z darmowych usług wiodącego producenta schodów Rintal Polska! Pomiar, projekt oraz wizualizacja schodów w Twoim wnętrzu GRATIS! Odwiedź naszą stronę internetową i umów się ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje