Dziś są imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Dzisiaj odwiedziło nas 47 osób   |   Osób online: 5   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 13-02-2018 14:28   |   wyświetleń: 3675

Zajazd nad zalewem idzie pod młotek

Będzie sprzedaż zajazdu Zimna Woda prywatnemu inwestorowi. Tak w zeszłym tygodniu zadecydowała Rada Miasta. Nie obyło się jednak bez wątpliwości i pytań ze strony części radnych.
Zajazd nad zalewem idzie pod młotekfoto. Tomasz Goławski 

Za nami zwołana na wniosek burmistrza nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona sprzedaży działek nad łukowskim zalewem Zimna Woda. W czwartek 8 lutego, radni zadecydowali że pod młotek pójdzie budynek dawnego zajazdu oraz 42 działki rozlokowane wzdłuż tzw. zatoki, na których w przyszłości stanąć mają domki letniskowe.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości poprzedzona została jednak pytaniami i ożywioną dyskusją części radnych. Sens natychmiastowej sprzedaży dawnego zajazdu kwestionowali Krzysztof Okliński i Piotr Płudowski. Obydwaj zwrócili uwagę, że wartość nieruchomości będzie wyższa w momencie zakończenia modernizacji pobliskiego zalewu. Płudowski zasugerował nawet, że miasto być może stoi przed koniecznością pilnej sprzedaży, by przeznaczyć pieniądze na doinwestowanie toczącej się obok budowy. Radny dopytywał się także o cenę nieruchomości, lecz w odpowiedzi usłyszał jedynie, że jest ona warta więcej niż 100 tysięcy euro.

- Przetarg na sprzedaż nieruchomości (budynku po zajeździe Zimna Woda - przyp. Red.) będzie możliwy do ogłoszenia najwcześniej w czerwcu lub lipcu. To jest minimalny termin
- odpowiadał na pytania radnych burmistrz Dariusz Szustek. - Przetarg możemy ogłosić nawet we wrześniu, po pierwszym sezonie funkcjonowania zalewu -dodał.

Burmistrz Szustek przekonywał też, że teren wokół zajazdu po przekazaniu go prywatnemu zarządcy będzie umożliwiał organizację różnego rodzaju wydarzeń, czy koncertów. Służyć temu ma będące w pobliżu boisko, czy planowany plac kempingowy. Szustek nie odpowiedział natomiast na dodatkowe pytania Płudowskiego, odsyłając go do Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Anity Wojtal. Na stwierdzenie, że warto rozmawiać o sprzedaży majątku miasta na komisjach, odpowiedział, że radny Płudowski... mąci zarówno na sesjach jak i w pracy w komisjach.

- Z całym szacunkiem nie mącę, ale zadaję pytania - skwitował odpowiedź burmistrza poirytowany radny.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę, pozwalającą sprzedać budynek dawnego zajazdu. „Za” głosowało 17 radnych, przy wstrzymującym głosie Piotra Płudowskiego i przeciwnym Mateusza Popławskiego. Decyzja ta oznacza, ze być może za kilka miesięcy stary zajazd zmieni swojego właściciela.

Komentowane

wc (2018-02-13 17:09) 41 17   |   zgłoś do usunięcia
nie sprzedawać. ....Dariusz wszystko sprzeda. ...I co zostanie nam....to maszynka do zarobku w sezonie. ....ludzie litości nie dajcie się teroryzowac jednej osobie
ana (2018-02-13 18:42) 24 12   |   zgłoś do usunięcia
matematyka jest jaka jest. chętnie zobaczyłabym jakiś dobry hotel albo salę weselną nad Zalewem, ale chyba faktycznie można ugrać więcej kasy na obiekcie. Zresztą wszystko się okaże, za jaką cenę będą sprzedawać obiekt.
ada (2018-02-13 19:47) 21 14   |   zgłoś do usunięcia
Czy podział terenu zaliczanego do obszaru "natura 2000"na działki nie będzie sprzeczny z prawem?, czy znow będzie tak jak z bulwarem?
Zarabiaj wc (2018-02-13 20:51) 20 15   |   zgłoś do usunięcia
Bierz to wc w dzierżawę i łup kasę. Taki znawca jak ty zbije na tym kokosy. Boję się tylko, że tobie toby tylko wc zostało bo taki z ciebie biznesmen.
wc (2018-02-13 21:36) 22 14   |   zgłoś do usunięcia
panie mądry co mi polecasz kupić. ..i zostać tylko z WC. ....biorąc pod uwagę ze nie ma gdzie oddać mocz i kał to myślę że na wc bym zarobił dużo kasy...ale biorąc pod uwagę ze ty lejesz pod krzakami i pidcierasz się babą lancetowata to bym na tobie stracił. ...
Salmonella (2018-02-14 10:30) 22 11   |   zgłoś do usunięcia
Ten Daruś to wszystko sprzeda. Już czas najwyższy aby sprzedać tego miernego handlarza. Kiedy wybory??? :-)
redakcja jak ... (2018-02-14 17:46) 30 19   |   zgłoś do usunięcia
....zwykle śpi i nie usłyszała biedna jak celnie pan burmistrz ripostował jednemu z radnych opozycyjnych aby nie wchodził w ton ,,mentorski ,, i nie pouczał radnych ,słusznie przywołując go do porządku na co radny spłonął ponsem. Od dwóch lat analizujemy sprzedać nie sprzedać, jakoś pan sponsowiały nie płakał nad losem rusałek bagiennych w obszarze natura dwa tysiące tylko teraz wchodzi w rolę empaty. To jest optymalna decyzja. Kupujący w specyfikacji przeczyta, że zalew zyska na artrakcyjności a więc zajazd również będzie droższy .Jest tylko jedna obawa, że kupi to jakiś janusz , który ulokuje kasiorkę i sprzeda z zyskiem za lat..........dziesięć na przykład. Zobaczymy za ile , komu , dlaczego .Liczę, że będzie gdzie zaprosić rodzinę na obiad ,kawę czy ulokować w hotelu gości ,błagam..... tylko nie sala weselna lub inna dyskoteka to ma żyć i ma być reprezentatywne np franczyza jakiegoś hotelu np. holiday czy inny ibis w skali mikro ale standard taki łejropejski na przykład. Stawajcie do przetargu niech ktoś sensowny kupi i zatrudnia ludzi. Sala weselna no ja pitolę.
riposta ale w kolano (2018-02-15 11:04) 33 31   |   zgłoś do usunięcia
oooo objawił się ktoś obecny na sali obrad ;) podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro wiesz jak wyglądały obrady i jak celnie burmistrz ripostował radnemu. zakładam że nie byłeś przypadkiem na tej sesji, więc kimś kto siedział przy stole. Odwagi kolego.
mieszkaniec (2018-02-15 12:12) 30 11   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
mieszkaniec (2018-02-15 12:25) 20 22   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
wc (2018-02-15 13:40) 30 23   |   zgłoś do usunięcia
Nasi Radni wraz z naszym gospodarzem dobrze wiedza ze i tak jak sie sprzeda obiekt to się i go zburzy.Nikt z inwestorów nie zgodzi sie na prowadzenie obiektu który ledwo stoi.Prawda jest taka ze zakupi go firma która na tak duzej działce postawi obiekt dwa razy większy plus wytnie z połowę drzew ...bo po co komu las......a las zalany betonem to juz coś. A cena za zajazd bedzię mała.....A potem zostaje do sprzedania jeszcze grunty za rynkiem, stadion ,teren po kotłowni...no i wtedy sie zrealizuję wszystkie obietnice...szkoda ze jakoś działki w ekonomicznej strefię sie nie sprzedają...
Los (2018-02-15 14:20) 57 44   |   zgłoś do usunięcia
Największą działkę nad zalewem kupi bliski obecnej władzy deweloper i wybuduje tam kilka bloków. Dostęp do terenu wokół zalewu zostanie ograniczony dla mieszkańców miasta bo usadowiona w daczach letniskowych władza zechce mieć spokój i nie zniesie tłumów.
Ale pała (2018-02-16 05:45) 26 25   |   zgłoś do usunięcia
No widzę, że tu wypisuje swoje enuncjacje ekonomiczny idiota, który nie ma pojęcia chociażby o planie zagospodarowania przestrzennego. Czyżby to słynny już na okolicę „Sławomir”?
pałant (2018-02-16 14:04) 30 24   |   zgłoś do usunięcia
O godz. 5.45 to władza miasta powinna spać a nie wypisywać komentarze.
kolano de ripostate (2018-02-16 18:13) 36 29   |   zgłoś do usunięcia
ooooo redakcja się zbystrzyła, że czytelnicy artykułowej ustawki, papki sobie wcisnąć nie dadzą, manipulowanych faktów, alternatywnej rzeczywistości i prawdy , boli, że nie da się nic ugrać dla ropuchów podnoszących bewstydnie łapy do podkucia. Burmistrz i radni rzeczowo motywowali decyzję , mnóstwo czasu poświęcili w komisjach na temat sprzedaży. Spory , dywagacje i zacietrzewienie doprowadziły do jednej decyzji , kompromisu , że należy zajazd spróbować sprzedać . To wszystko co podnosili mąciwody było, rozpatrywane było, a artykuł informuje nas o przebudzonym ropuszku , upominającym się o mieszkanki natury dwa tysiące.Podaj sam imię i nazwisko , niech ludzie poznają kto chce przekształcania merytorycznej dyskusji, kto pragnie przekuć na potrzeby własne tyrady pouczające burmistrza i radnych. Chcemy wiedzieć co mówi nasz burmistrz , co mówią nasi radni. Rzeczowo a nie wybiórczo i wyrywając z kontekstu. To nie gazeta wybiórcza? Tak myślę.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Gmina Trzebieszów usuwa azbest
Gmina Trzebieszów usuwa azbest Urząd Gminy Trzebieszów informuje o przyjmowaniu deklaracji na usuwanie azbestu z budynków na terenie gminy. Mieszkańcy mogą do 30 listopada składać stosowne wnioski w tej sprawie.
Wjechał w pijanego traktorzystę
Wjechał w pijanego traktorzystę Pijany traktorzysta, trzy uszkodzone pojazdy i dwie ranne osoby. To bilans wczorajszego zdarzenia drogowego w Sięciaszce, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z drogą w kierunku Zalesia.
Trzy wyjazdy w dwa dni
Trzy wyjazdy w dwa dni Trzy wyjazdy zanotowali w dwa dni strażacy w powiecie łukowskim. Najpoważniejszą interwencją był wyjazd do wypadku w Sięciaszce.
Ślubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym obchodził Dzień Edukacji Narodowej. 17 października w szkole odbyła się uroczystość ślubowania kadetów z pierwszych klas o profilu mundurowym.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje