Dziś są imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Dzisiaj odwiedziło nas 86 osób   |   Osób online: 29   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 13-02-2018 14:28   |   wyświetleń: 2693

Zajazd nad zalewem idzie pod młotek

Będzie sprzedaż zajazdu Zimna Woda prywatnemu inwestorowi. Tak w zeszłym tygodniu zadecydowała Rada Miasta. Nie obyło się jednak bez wątpliwości i pytań ze strony części radnych.
Zajazd nad zalewem idzie pod młotekfoto. Tomasz Goławski 

Za nami zwołana na wniosek burmistrza nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona sprzedaży działek nad łukowskim zalewem Zimna Woda. W czwartek 8 lutego, radni zadecydowali że pod młotek pójdzie budynek dawnego zajazdu oraz 42 działki rozlokowane wzdłuż tzw. zatoki, na których w przyszłości stanąć mają domki letniskowe.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości poprzedzona została jednak pytaniami i ożywioną dyskusją części radnych. Sens natychmiastowej sprzedaży dawnego zajazdu kwestionowali Krzysztof Okliński i Piotr Płudowski. Obydwaj zwrócili uwagę, że wartość nieruchomości będzie wyższa w momencie zakończenia modernizacji pobliskiego zalewu. Płudowski zasugerował nawet, że miasto być może stoi przed koniecznością pilnej sprzedaży, by przeznaczyć pieniądze na doinwestowanie toczącej się obok budowy. Radny dopytywał się także o cenę nieruchomości, lecz w odpowiedzi usłyszał jedynie, że jest ona warta więcej niż 100 tysięcy euro.

- Przetarg na sprzedaż nieruchomości (budynku po zajeździe Zimna Woda - przyp. Red.) będzie możliwy do ogłoszenia najwcześniej w czerwcu lub lipcu. To jest minimalny termin
- odpowiadał na pytania radnych burmistrz Dariusz Szustek. - Przetarg możemy ogłosić nawet we wrześniu, po pierwszym sezonie funkcjonowania zalewu -dodał.

Burmistrz Szustek przekonywał też, że teren wokół zajazdu po przekazaniu go prywatnemu zarządcy będzie umożliwiał organizację różnego rodzaju wydarzeń, czy koncertów. Służyć temu ma będące w pobliżu boisko, czy planowany plac kempingowy. Szustek nie odpowiedział natomiast na dodatkowe pytania Płudowskiego, odsyłając go do Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Anity Wojtal. Na stwierdzenie, że warto rozmawiać o sprzedaży majątku miasta na komisjach, odpowiedział, że radny Płudowski... mąci zarówno na sesjach jak i w pracy w komisjach.

- Z całym szacunkiem nie mącę, ale zadaję pytania - skwitował odpowiedź burmistrza poirytowany radny.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę, pozwalającą sprzedać budynek dawnego zajazdu. „Za” głosowało 17 radnych, przy wstrzymującym głosie Piotra Płudowskiego i przeciwnym Mateusza Popławskiego. Decyzja ta oznacza, ze być może za kilka miesięcy stary zajazd zmieni swojego właściciela.

Komentowane

wc (2018-02-13 17:09) 17 3   |   zgłoś do usunięcia
nie sprzedawać. ....Dariusz wszystko sprzeda. ...I co zostanie nam....to maszynka do zarobku w sezonie. ....ludzie litości nie dajcie się teroryzowac jednej osobie
ana (2018-02-13 18:42) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
matematyka jest jaka jest. chętnie zobaczyłabym jakiś dobry hotel albo salę weselną nad Zalewem, ale chyba faktycznie można ugrać więcej kasy na obiekcie. Zresztą wszystko się okaże, za jaką cenę będą sprzedawać obiekt.
ada (2018-02-13 19:47) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Czy podział terenu zaliczanego do obszaru "natura 2000"na działki nie będzie sprzeczny z prawem?, czy znow będzie tak jak z bulwarem?
Zarabiaj wc (2018-02-13 20:51) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Bierz to wc w dzierżawę i łup kasę. Taki znawca jak ty zbije na tym kokosy. Boję się tylko, że tobie toby tylko wc zostało bo taki z ciebie biznesmen.
wc (2018-02-13 21:36) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
panie mądry co mi polecasz kupić. ..i zostać tylko z WC. ....biorąc pod uwagę ze nie ma gdzie oddać mocz i kał to myślę że na wc bym zarobił dużo kasy...ale biorąc pod uwagę ze ty lejesz pod krzakami i pidcierasz się babą lancetowata to bym na tobie stracił. ...
Salmonella (2018-02-14 10:30) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Ten Daruś to wszystko sprzeda. Już czas najwyższy aby sprzedać tego miernego handlarza. Kiedy wybory??? :-)
redakcja jak ... (2018-02-14 17:46) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
....zwykle śpi i nie usłyszała biedna jak celnie pan burmistrz ripostował jednemu z radnych opozycyjnych aby nie wchodził w ton ,,mentorski ,, i nie pouczał radnych ,słusznie przywołując go do porządku na co radny spłonął ponsem. Od dwóch lat analizujemy sprzedać nie sprzedać, jakoś pan sponsowiały nie płakał nad losem rusałek bagiennych w obszarze natura dwa tysiące tylko teraz wchodzi w rolę empaty. To jest optymalna decyzja. Kupujący w specyfikacji przeczyta, że zalew zyska na artrakcyjności a więc zajazd również będzie droższy .Jest tylko jedna obawa, że kupi to jakiś janusz , który ulokuje kasiorkę i sprzeda z zyskiem za lat..........dziesięć na przykład. Zobaczymy za ile , komu , dlaczego .Liczę, że będzie gdzie zaprosić rodzinę na obiad ,kawę czy ulokować w hotelu gości ,błagam..... tylko nie sala weselna lub inna dyskoteka to ma żyć i ma być reprezentatywne np franczyza jakiegoś hotelu np. holiday czy inny ibis w skali mikro ale standard taki łejropejski na przykład. Stawajcie do przetargu niech ktoś sensowny kupi i zatrudnia ludzi. Sala weselna no ja pitolę.
riposta ale w kolano (2018-02-15 11:04) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
oooo objawił się ktoś obecny na sali obrad ;) podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro wiesz jak wyglądały obrady i jak celnie burmistrz ripostował radnemu. zakładam że nie byłeś przypadkiem na tej sesji, więc kimś kto siedział przy stole. Odwagi kolego.
mieszkaniec (2018-02-15 12:12) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
mieszkaniec (2018-02-15 12:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
wc (2018-02-15 13:40) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Nasi Radni wraz z naszym gospodarzem dobrze wiedza ze i tak jak sie sprzeda obiekt to się i go zburzy.Nikt z inwestorów nie zgodzi sie na prowadzenie obiektu który ledwo stoi.Prawda jest taka ze zakupi go firma która na tak duzej działce postawi obiekt dwa razy większy plus wytnie z połowę drzew ...bo po co komu las......a las zalany betonem to juz coś. A cena za zajazd bedzię mała.....A potem zostaje do sprzedania jeszcze grunty za rynkiem, stadion ,teren po kotłowni...no i wtedy sie zrealizuję wszystkie obietnice...szkoda ze jakoś działki w ekonomicznej strefię sie nie sprzedają...
Los (2018-02-15 14:20) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Największą działkę nad zalewem kupi bliski obecnej władzy deweloper i wybuduje tam kilka bloków. Dostęp do terenu wokół zalewu zostanie ograniczony dla mieszkańców miasta bo usadowiona w daczach letniskowych władza zechce mieć spokój i nie zniesie tłumów.
Ale pała (2018-02-16 05:45) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
No widzę, że tu wypisuje swoje enuncjacje ekonomiczny idiota, który nie ma pojęcia chociażby o planie zagospodarowania przestrzennego. Czyżby to słynny już na okolicę „Sławomir”?
pałant (2018-02-16 14:04) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
O godz. 5.45 to władza miasta powinna spać a nie wypisywać komentarze.
kolano de ripostate (2018-02-16 18:13) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
ooooo redakcja się zbystrzyła, że czytelnicy artykułowej ustawki, papki sobie wcisnąć nie dadzą, manipulowanych faktów, alternatywnej rzeczywistości i prawdy , boli, że nie da się nic ugrać dla ropuchów podnoszących bewstydnie łapy do podkucia. Burmistrz i radni rzeczowo motywowali decyzję , mnóstwo czasu poświęcili w komisjach na temat sprzedaży. Spory , dywagacje i zacietrzewienie doprowadziły do jednej decyzji , kompromisu , że należy zajazd spróbować sprzedać . To wszystko co podnosili mąciwody było, rozpatrywane było, a artykuł informuje nas o przebudzonym ropuszku , upominającym się o mieszkanki natury dwa tysiące.Podaj sam imię i nazwisko , niech ludzie poznają kto chce przekształcania merytorycznej dyskusji, kto pragnie przekuć na potrzeby własne tyrady pouczające burmistrza i radnych. Chcemy wiedzieć co mówi nasz burmistrz , co mówią nasi radni. Rzeczowo a nie wybiórczo i wyrywając z kontekstu. To nie gazeta wybiórcza? Tak myślę.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Objazdy na Międzyrzeckiej. Zniszczony Opel Vectra
Objazdy na Międzyrzeckiej. Zniszczony Opel Vectra Uwaga kierowcy, zablokowana jest ulica Międzyrzecka za torami. Około godziny 14 z drogi wypadł tam samochód osobowy. Dwie osoby trafiły do szpitala.
18-latkowie kradli paliwo. Wpadli w ręce policji
18-latkowie kradli paliwo. Wpadli w ręce policji Pod koniec stycznia informowaliśmy o przypadkach kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych, jakie miały miejsce na terenie gminy Trzebieszów. Po kilkunastu dniach sprawcy tych zdarzeń wpadli w ręce policji.
Wyciek gazu w Gołaszynie!
Wyciek gazu w Gołaszynie! Chwile grozy na stacji paliw w Gołaszynie. Uszkodzony został tam dystrybutor gazu. Na szczęście sytuacja została opanowana.
Zakończyły się ferie w ŁOK-u
Zakończyły się ferie w ŁOK-u Za nami dwa tygodnie aktywnego wypoczynku, który na czas ferii przygotował Łukowski Ośrodek Kultury. Zimową labę zwieńczyły wyjazd do Warszawy, konkurs "Mam talent" i bal karnawałowy.
Nowy most w Jeleńcu
Nowy most w Jeleńcu Mieszkańcy gminy Stanin mogą już bezpiecznie przejeżdżać przez rzekę Bystrzycę na granicy Jeleńca i Józefowa.
Walentynki w Kamenie
Walentynki w Kamenie W przeddzień Święta Zakochanych do wspólnego spędzenia czasu zaprosił działający przy Łukowskim Ośrodku Kultury klub Kamena.
Więźniowie z Siedlec będą pracować w Zakładach Mięsnych ...
Więźniowie z Siedlec będą pracować w Zakładach Mięsnych 30 osadzonych z Zakładu Karnego w Siedlcach podejmie wkrótce pracę w Zakładach Mięsnych w Łukowie. To efekt podpisania listu intencyjnego między przedsiębiorstwem a Służbą Więzienną.
Wypadek w Wilczyskach. Interweniował śmigłowiec
Wypadek w Wilczyskach. Interweniował śmigłowiec Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś około godz. 10. w Wilczyskach w Gminie Wola Mysłowska. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala w Łukowie.
Tysiące papierosów w ciężarówce
Tysiące papierosów w ciężarówce Ponad 21 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przewoził samochodem ciężarowym 27-latek z Łukowa. Został zatrzymany przez policję.
Bokserzy Orląt punktują w Lublinie
Bokserzy Orląt punktują w Lublinie 9 medali zdobyli bokserzy Orląt Łuków na niedawnych zawodach w Lublinie. Był to pierwszy tegoroczny start pięściarzy prowadzonych przez Zenona Pawlikowskiego.
Odznaczenia dla uczniów z Radoryża
Odznaczenia dla uczniów z Radoryża 42 uczniów Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. To podziękowanie za dobre nauki w nauce oraz wzorowe zachowanie.
Walentynki w Kinie Łuków
Walentynki w Kinie Łuków Kilka dni przed Święm Zakochanych do romantycznego spędzenia czasu zaprosił mieszkańców Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury. Co działo się w lutowy wieczór w Kinie Łuków?
Łukowscy Karatecy rozpoczęli sezon
Łukowscy Karatecy rozpoczęli sezon 19 karateków z Łukowa wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Kąkolewnicy. Karatecy prowadzeni przez trenera Pawła Głowackiego rywalizowali z ponad setką zawodników z całego województwa lubelskiego.
O krok od medalu
O krok od medalu Udany występ w Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce zaliczyła uczennica Zespołu Szkół w Adamowie, Aleksandra Dzido. Startując w skoku wzwyż zajęła ona IV miejsce.
Gmina Trzebieszów zaprasza do podpisywania umów
Gmina Trzebieszów zaprasza do podpisywania umów Wójt Gminy Trzebieszów informuje o możliwości podpisywania umów na instalację kolektorów słonecznych. Termin, w jakim należy tego dokonać to maksymalnie 9 marca.
III miejsce DAF-u
III miejsce DAF-u 9 drużyn wystartowało w turnieju piłki nożnej dzieci rocznika 2010-2011 o Puchar Starosty Łukowskiego. Rywalizacja młodych piłkarzy miała miejsce 10 lutego.
Tłusty czwartek w hipermarkecie
Tłusty czwartek w hipermarkecie Nietypowy sposób na obchodzenie Tłustego Czwartku znalazły dzieci z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Tego dnia? wypiekali oni pączki w hipermarkecie Tesco.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Objazdy na Międzyrzeckiej. Zniszczony Opel VectraZakończyły się ferie w ŁOK-uWalentynki w KamenieBokserzy Orląt punktują w LublinieOdznaczenia dla uczniów z RadoryżaWalentynki w Kinie ŁukówTłusty czwartek w hipermarkecieHarcerze z Łukowa w KrakowieNowe pociągi w ŁukowieZapaśniczki na kadrze województwaPoranna kolizja na ŁaweckiejThe Voice Kids: Alicja Dziurdziak z piosenką Miley Cyrus

Obejrzyj

Wyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz filmPolicyjne BMW już na drogachPolonez klasy III EWalc uczniów The Voice Kids: Jest awans Alicji!Giełda Kolekcjonerów w ŁOKPrzedsiębiorco, skorzystaj ze szkoleń JPK_VATOstatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca Łukowa

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728
01
02
03
04
Walentynki w Kamenie
Walentynki w Kamenie
W przeddzień Święta Zakochanych do wspólnego spędzenia czasu zaprosił działający przy Łukowskim Ośrodku Kultury klub Kamena.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pokaż się na Targach Pracy
Pokaż się na Targach Pracy
Przed nami VII edycja Targów Pracy i Edukacji, które odbędą się 16 marca. Na ponad miesiąc przed finałem wydarzenia, jego organizatorzy zapraszają pracodawców do pokazania się i przedstawienia oferty pracownikom.

Prognoza pogody

Bokserzy Orląt punktują w Lublinie
Bokserzy Orląt punktują w Lublinie
9 medali zdobyli bokserzy Orląt Łuków na niedawnych zawodach w Lublinie. Był to pierwszy tegoroczny start pięściarzy prowadzonych przez Zenona Pawlikowskiego.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG. AntyUpadłość.
Od kilkunastu lat działamy na rynku obrotu udziałami w spółkach kapitałowych. Skupujemy spółki w różnych sytuacjach które mogą się pojawić w biznesie. Czasem nasi klienci posiadają problematyczne ...
Kupię: Kupujemy Zadłużone Firmy/Spółki 299 Ksh
Skupujemy zadłużone oraz Jednoosobowe Działalności Gospodarcze Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. ...
Kupię: KUPIE WSZYSTKO CO STARE I WOJSKOWE POLSKIE I ZAGRANICZNE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DOKUMENTY,ZDJECIA,LEGITYMACJE WOJSKOWE
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Doradca Klienta
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje