Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Dzisiaj odwiedziło nas 157 osób   |   Osób online: 87   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 13-02-2018 14:28   |   wyświetleń: 3166

Zajazd nad zalewem idzie pod młotek

Będzie sprzedaż zajazdu Zimna Woda prywatnemu inwestorowi. Tak w zeszłym tygodniu zadecydowała Rada Miasta. Nie obyło się jednak bez wątpliwości i pytań ze strony części radnych.
Zajazd nad zalewem idzie pod młotekfoto. Tomasz Goławski 

Za nami zwołana na wniosek burmistrza nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona sprzedaży działek nad łukowskim zalewem Zimna Woda. W czwartek 8 lutego, radni zadecydowali że pod młotek pójdzie budynek dawnego zajazdu oraz 42 działki rozlokowane wzdłuż tzw. zatoki, na których w przyszłości stanąć mają domki letniskowe.

Decyzja o sprzedaży nieruchomości poprzedzona została jednak pytaniami i ożywioną dyskusją części radnych. Sens natychmiastowej sprzedaży dawnego zajazdu kwestionowali Krzysztof Okliński i Piotr Płudowski. Obydwaj zwrócili uwagę, że wartość nieruchomości będzie wyższa w momencie zakończenia modernizacji pobliskiego zalewu. Płudowski zasugerował nawet, że miasto być może stoi przed koniecznością pilnej sprzedaży, by przeznaczyć pieniądze na doinwestowanie toczącej się obok budowy. Radny dopytywał się także o cenę nieruchomości, lecz w odpowiedzi usłyszał jedynie, że jest ona warta więcej niż 100 tysięcy euro.

- Przetarg na sprzedaż nieruchomości (budynku po zajeździe Zimna Woda - przyp. Red.) będzie możliwy do ogłoszenia najwcześniej w czerwcu lub lipcu. To jest minimalny termin
- odpowiadał na pytania radnych burmistrz Dariusz Szustek. - Przetarg możemy ogłosić nawet we wrześniu, po pierwszym sezonie funkcjonowania zalewu -dodał.

Burmistrz Szustek przekonywał też, że teren wokół zajazdu po przekazaniu go prywatnemu zarządcy będzie umożliwiał organizację różnego rodzaju wydarzeń, czy koncertów. Służyć temu ma będące w pobliżu boisko, czy planowany plac kempingowy. Szustek nie odpowiedział natomiast na dodatkowe pytania Płudowskiego, odsyłając go do Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Anity Wojtal. Na stwierdzenie, że warto rozmawiać o sprzedaży majątku miasta na komisjach, odpowiedział, że radny Płudowski... mąci zarówno na sesjach jak i w pracy w komisjach.

- Z całym szacunkiem nie mącę, ale zadaję pytania - skwitował odpowiedź burmistrza poirytowany radny.

Ostatecznie radni przyjęli uchwałę, pozwalającą sprzedać budynek dawnego zajazdu. „Za” głosowało 17 radnych, przy wstrzymującym głosie Piotra Płudowskiego i przeciwnym Mateusza Popławskiego. Decyzja ta oznacza, ze być może za kilka miesięcy stary zajazd zmieni swojego właściciela.

Komentowane

wc (2018-02-13 17:09) 30 9   |   zgłoś do usunięcia
nie sprzedawać. ....Dariusz wszystko sprzeda. ...I co zostanie nam....to maszynka do zarobku w sezonie. ....ludzie litości nie dajcie się teroryzowac jednej osobie
ana (2018-02-13 18:42) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
matematyka jest jaka jest. chętnie zobaczyłabym jakiś dobry hotel albo salę weselną nad Zalewem, ale chyba faktycznie można ugrać więcej kasy na obiekcie. Zresztą wszystko się okaże, za jaką cenę będą sprzedawać obiekt.
ada (2018-02-13 19:47) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Czy podział terenu zaliczanego do obszaru "natura 2000"na działki nie będzie sprzeczny z prawem?, czy znow będzie tak jak z bulwarem?
Zarabiaj wc (2018-02-13 20:51) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
Bierz to wc w dzierżawę i łup kasę. Taki znawca jak ty zbije na tym kokosy. Boję się tylko, że tobie toby tylko wc zostało bo taki z ciebie biznesmen.
wc (2018-02-13 21:36) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
panie mądry co mi polecasz kupić. ..i zostać tylko z WC. ....biorąc pod uwagę ze nie ma gdzie oddać mocz i kał to myślę że na wc bym zarobił dużo kasy...ale biorąc pod uwagę ze ty lejesz pod krzakami i pidcierasz się babą lancetowata to bym na tobie stracił. ...
Salmonella (2018-02-14 10:30) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Ten Daruś to wszystko sprzeda. Już czas najwyższy aby sprzedać tego miernego handlarza. Kiedy wybory??? :-)
redakcja jak ... (2018-02-14 17:46) 21 13   |   zgłoś do usunięcia
....zwykle śpi i nie usłyszała biedna jak celnie pan burmistrz ripostował jednemu z radnych opozycyjnych aby nie wchodził w ton ,,mentorski ,, i nie pouczał radnych ,słusznie przywołując go do porządku na co radny spłonął ponsem. Od dwóch lat analizujemy sprzedać nie sprzedać, jakoś pan sponsowiały nie płakał nad losem rusałek bagiennych w obszarze natura dwa tysiące tylko teraz wchodzi w rolę empaty. To jest optymalna decyzja. Kupujący w specyfikacji przeczyta, że zalew zyska na artrakcyjności a więc zajazd również będzie droższy .Jest tylko jedna obawa, że kupi to jakiś janusz , który ulokuje kasiorkę i sprzeda z zyskiem za lat..........dziesięć na przykład. Zobaczymy za ile , komu , dlaczego .Liczę, że będzie gdzie zaprosić rodzinę na obiad ,kawę czy ulokować w hotelu gości ,błagam..... tylko nie sala weselna lub inna dyskoteka to ma żyć i ma być reprezentatywne np franczyza jakiegoś hotelu np. holiday czy inny ibis w skali mikro ale standard taki łejropejski na przykład. Stawajcie do przetargu niech ktoś sensowny kupi i zatrudnia ludzi. Sala weselna no ja pitolę.
riposta ale w kolano (2018-02-15 11:04) 21 18   |   zgłoś do usunięcia
oooo objawił się ktoś obecny na sali obrad ;) podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro wiesz jak wyglądały obrady i jak celnie burmistrz ripostował radnemu. zakładam że nie byłeś przypadkiem na tej sesji, więc kimś kto siedział przy stole. Odwagi kolego.
mieszkaniec (2018-02-15 12:12) 19 8   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
mieszkaniec (2018-02-15 12:25) 12 15   |   zgłoś do usunięcia
...ciekawe, co zrobicie Panowie, kiedy znajdzie się "inwestor" który będzie wolał to kupić za np 2 miliony niż "nowoczesną rezydencję" i nikt więcej z tego więcej nie skorzysta, bo będzie to jego. Zburzy ten barak, postawi sobie dom 3000 metrów w ramach "przebudowy obiektu", ogrodzi murem 4 metrowym i będzie lądował na łączce obok.... Sprzedajcie jeszcze Stadion zanim wybudujecie drugi - no same mądre decyzje.
wc (2018-02-15 13:40) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
Nasi Radni wraz z naszym gospodarzem dobrze wiedza ze i tak jak sie sprzeda obiekt to się i go zburzy.Nikt z inwestorów nie zgodzi sie na prowadzenie obiektu który ledwo stoi.Prawda jest taka ze zakupi go firma która na tak duzej działce postawi obiekt dwa razy większy plus wytnie z połowę drzew ...bo po co komu las......a las zalany betonem to juz coś. A cena za zajazd bedzię mała.....A potem zostaje do sprzedania jeszcze grunty za rynkiem, stadion ,teren po kotłowni...no i wtedy sie zrealizuję wszystkie obietnice...szkoda ze jakoś działki w ekonomicznej strefię sie nie sprzedają...
Los (2018-02-15 14:20) 30 20   |   zgłoś do usunięcia
Największą działkę nad zalewem kupi bliski obecnej władzy deweloper i wybuduje tam kilka bloków. Dostęp do terenu wokół zalewu zostanie ograniczony dla mieszkańców miasta bo usadowiona w daczach letniskowych władza zechce mieć spokój i nie zniesie tłumów.
Ale pała (2018-02-16 05:45) 15 17   |   zgłoś do usunięcia
No widzę, że tu wypisuje swoje enuncjacje ekonomiczny idiota, który nie ma pojęcia chociażby o planie zagospodarowania przestrzennego. Czyżby to słynny już na okolicę „Sławomir”?
pałant (2018-02-16 14:04) 21 16   |   zgłoś do usunięcia
O godz. 5.45 to władza miasta powinna spać a nie wypisywać komentarze.
kolano de ripostate (2018-02-16 18:13) 24 22   |   zgłoś do usunięcia
ooooo redakcja się zbystrzyła, że czytelnicy artykułowej ustawki, papki sobie wcisnąć nie dadzą, manipulowanych faktów, alternatywnej rzeczywistości i prawdy , boli, że nie da się nic ugrać dla ropuchów podnoszących bewstydnie łapy do podkucia. Burmistrz i radni rzeczowo motywowali decyzję , mnóstwo czasu poświęcili w komisjach na temat sprzedaży. Spory , dywagacje i zacietrzewienie doprowadziły do jednej decyzji , kompromisu , że należy zajazd spróbować sprzedać . To wszystko co podnosili mąciwody było, rozpatrywane było, a artykuł informuje nas o przebudzonym ropuszku , upominającym się o mieszkanki natury dwa tysiące.Podaj sam imię i nazwisko , niech ludzie poznają kto chce przekształcania merytorycznej dyskusji, kto pragnie przekuć na potrzeby własne tyrady pouczające burmistrza i radnych. Chcemy wiedzieć co mówi nasz burmistrz , co mówią nasi radni. Rzeczowo a nie wybiórczo i wyrywając z kontekstu. To nie gazeta wybiórcza? Tak myślę.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Historyczny Bieg Kolarski za nami
Historyczny Bieg Kolarski za nami Blisko 90 lat trzeba było czekać na organizację wyścigu kolarskiego na ziemi łukowskiej. W niedzielę 20 maja na drogach gminy Krzywda ścigało się między sobą prawie dwustu cyklistów. Rywalizowali oni o Puchar Henryka Sienkiewicza.
Będzie drenaż przy garażach
Będzie drenaż przy garażach Garaże na osiedlu Klimeckiego to temat, którym żywo interesują się mieszkańcy okolicznych bloków. Co roku powraca też temat brodzenia przez błoto w tym miejscu. Jednak jak wskazano na ostatniej sesji Rady Miasta, problemy użytkowników garaży mają wkrótce zniknąć.
Plantacja konopii przy oknie
Plantacja konopii przy oknie Za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi będzie odpowiadał 30-latek z gminy Krzywda. W jego domu policjanci zabezpieczyli marihuanę i 20 roślin konopi indyjskich. Prowadzący postępowanie sprawdzą też, czy mężczyzna poza posiadaniem i uprawą zajmował się również rozprowadzaniem narkotyków.
Pamiątkowa tablica odsłonięta
Pamiątkowa tablica odsłonięta W Sulejach niedaleko Łukowa pojawiła się pamiątkowa tablica. Ma ona przypominać o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości i bohaterach walk o wolność. Odsłonięcia symbolicznego pomnika dokonała najstarsza mieszkanka miejscowości.
Adamów: Turniej Szkół Sienkiewiczowskich
Adamów: Turniej Szkół Sienkiewiczowskich Szkoła Podstawowa w Adamowie to zwycięzca Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich pod patronatem Wójta Gminy Adamów. Nietypowe zawody zorganizowano 15 maja.
Sukcesy artystów z ŁOK
Sukcesy artystów z ŁOK Emilia Szczęśniak i Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury mogą dołączyć kolejne sukcesy do swojej kolekcji. Poniżej informacja przygotowana przez placówkę.
Suzuki - japońska technologia
Suzuki - japońska technologia Nowy SX4 S-CROSS jest rozwinięciem idei wszechstronnego modelu typu crossover, który w udany sposób łączy cechy samochody kompaktowego z elementami charakterystycznymi dla modeli SUV. Eleganckie nadwozie kryje obszerną i komfortową kabinę pasażerską oraz znaczną przestrzeń bagażową (430 litrów pojemności).
A jednak! Gitara z patyczków doceniona
A jednak! Gitara z patyczków doceniona Kilka dni temu informowaliśmy o nietypowej konstrukcji, którą wykonał uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie Maciej Walaszek. Wykonana przez niego gitara elektryczna zyskała uznanie na technicznej olimpiadzie!
Europejsko w Mordach
Europejsko w Mordach Za nami 11. edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej w Mordach w województwie mazowieckim. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział około 40 wykonawców. Czy wśród laureatów znaleźli się mieszkańcy Łukowa?
Wyróżnienia przed sesją
Wyróżnienia przed sesją Tadeusz Bochman, kapelmistrz orkiestry dętej im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie oraz znany wolontariusz Piotr Wróbel otrzymali podziękowania za ich dotychczasową pracę. Obydwu panów nagrodzono 17 maja.
Medal Kacpra Grabowskiego
Medal Kacpra Grabowskiego Historyczny medal w podnoszeniu ciężarów w wykonaniu klubu Olimpijczyk Łuków. Na zawodach, które odbyły się w Zamościu III miejsce w kategorii 85 kg wywalczył Kacper Grabowski.
Przez przypadek podpalił dom benzyną
Przez przypadek podpalił dom benzyną Niefortunny los zdarzeń z udziałem 60-latka z gminy Stanin. Mężczyzna chcąc rozpalić ogień w piecu wywołał pożar mieszkania. Co dokładnie było przyczyną zdarzenia?
Pociąg uderzył w przyczepkę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia ...
Pociąg uderzył w przyczepkę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia Wracamy do tematu wypadku, który miał miejsce w sobotę 19 maja na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Wówczas pociąg pośpieszny relacji Lublin - Świnoujście najechał na znajdującą się na torach przyczepkę samochodową. Kierowca i pasażerowie samochodu uciekli z miejsca zdarzenia.
Politycy Platformy przyjadą do Łukowa
Politycy Platformy przyjadą do Łukowa Polityczna ofensywa Platformy Obywatelskiej. Do naszego miasta w czwartek 24 maja zawita czwórka posłów tej partii. Spotkanie z nimi odbędzie się w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Aktywni rodzice opanowali miejski park
Aktywni rodzice opanowali miejski park Aż 22 mamy i 18 tatusiów rywalizowało w wyścigach wózków BuggyGym. Impreza odbyła się w parku miejskim w Łukowie.
Baseny letnie ruszają już wkrótce
Baseny letnie ruszają już wkrótce Na ostatniej sesji Rady Miasta pojawiła się informacja o otwarciu letniej pływalni przy ul. Browarnej w Łukowie. Kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenów?
20 punktów karnych za pośpiech
20 punktów karnych za pośpiech Ponad 150 km/h w terenie zabudowanym jechał 29-latek z gminy Stoczek Łukowski. Mężczyzna wyprzedzał też pojazdy na przejściu dla pieszych oraz na podwójnej linii ciągłej. Wpadł w ręce policjantów.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Historyczny Bieg Kolarski za namiPamiątkowa tablica odsłoniętaAdamów: Turniej Szkół SienkiewiczowskichEuropejsko w MordachWyróżnienia przed sesjąPociąg uderzył w przyczepkę. Kierowca uciekł z miejsca zdarzeniaAktywni rodzice opanowali miejski parkDzień Zdrowia za nami„Niezapominajki” na WęgrzechPolskie piosenki w wykonaniu przedszkolaków1/4 jeszcze nie terazEuroposeł Kuźmiuk w gminie Stanin

Obejrzyj

Skonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w InternecieKup działkę nad zalewemPolicja w aplikacji na komórkęPijak potrącił na pasach nastolatków! Zobacz film!Premier na mszy świętejWjechała w audi, straciła prawo jazdy - zobacz filmUważajmy na pieszych... oraz na kierowcówBiegali dla Żołnierzy WyklętychPośmiertne odznaczenie dla Antoniego DołęgiWyciek gazu w Gołaszynie!Piruet na skrzyżowaniu. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Kacper Siwiak wygrywa ogólnopolski konkurs
Kacper Siwiak wygrywa ogólnopolski konkurs
Dopiero co występował w Łukowie i Lublinie, a już jest triumfatorem ogólnopolskiego konkursu w Bielsku-Białej. Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury otrzymał tytuł najlepszego recytatora w kraju.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Dwa srebra na Pucharze Świata
Dwa srebra na Pucharze Świata
Dwa medale zdobyli zawodnicy KSW Łuków na zawodach Pucharu Świata w kickboxingu. Łukowianie walczyli w stolicy Węgier, Budapeszcie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K.s.h. - masz kontrolę lub ...
Dam pracę: Zatrudnię DEKARZY/Pracowników budowlanych
Zatrudnię dekarzy/pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie. Praca w Warszawie od pon do pt. Zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia.
Dam pracę: Kierowca samochodu dostawczego kat B
Poszukuję kierowcy samochodu dostawczego bus blaszak kat B na wyjazdy międzynarodowe cała unia europejska, więcej informacji telfonicznie 501-124-318,509-963-161
Kupię: skup spółek
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 21 prawa upadłościowego art. 116 Ordynacji ...
Kupię: Pomożemy wybrnąć z problemów finansowych 299 ksh
NaszeInwestycje.com - Przejmiemy firmy spółki zadłużone wobec dostawców krajowych i zagranicznych, z zagubioną dokumentacją, z zagubionym majątkiem, z niskim kapitałem, krytycznie zadłużone, w upadłości, z ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje