Dziś są imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Dzisiaj odwiedziło nas 139 osób   |   Osób online: 27   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 02-07-2018 09:15   |   wyświetleń: 14388

Zalew dostępny dla mieszkańców

Choć pogoda nie dopisuje, a wody nad Zimną Wodą jest mniej niż oczekiwano, mieszkańcy Łukowa i okolic mogą korzystać ze zmodernizowanego właśnie zalewu. W niedzielę 1 lipca odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji.
Zalew dostępny dla mieszkańcówfoto. Tomasz Goławski 

Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście jest już dostępna dla mieszkańców. Za nami koncert Zenona Martyniuka nad zalewem Zimna Woda i oficjalnie oddanie zmodernizowanego zbiornika do użytku. 1 lipca przy wybudowanym niedawno, nowym molo spotkali się samorządowcy, parlamentarzyści i zaproszeni goście, by wspólnie przeciąć symboliczną wstęgę i „przekazać” zalew mieszkańcom Łukowa oraz okolic.

Biało-czerwoną wstęgę przecinali m.in. przedstawiciel wykonawcy, członkowie komisji dokonującej odbioru technicznego inwestycji, szefowie ZDM i ZGL w Łukowie i ksiądz Antoni Pietruszka, który poświęcił także zalew. Wstęgę przeciął też burmistrz Dariusz Szustek, który w swoim przemówieniu dziękował osobom zaangażowanym w budowę zbiornika i zapowiedział, że to nie koniec prac nad Zimną Wodą. Historię obiektu przypomniał natomiast sekretarz Ryszard Szczygieł.

Oficjele apelowali też o korzystanie z obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem. Prosili, aby zachowywać porządek, nie niszczyć wybudowanych właśnie konstrukcji i przede wszystkim nie śmiecić nad wodą. Zalew Zimna Woda modernizowany był około dziewięciu miesięcy. Pogłębiona i oczyszczona została jego niecka, wzmocnione zostały wały zbiornika, a na ich szczycie pojawił się chodnik z kostki brukowej i trawiasta ścieżka dla biegaczy. Obiekt zyskał nowe, efektowne molo, plażę, przystań dla małych łódek i kajaków, tzw. tarasy słoneczne i stanowiska wędkarskie. Pojawił się też monitoring.

W trakcie uroczystości otwarcia zalewu przeprowadzony został też pokaz ratownictwa wodnego. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej pokazali m.in. akcję poszukiwawczą z udziałem nurka, wyłowili też topielca i przeprowadzili pokaz resuscytacji. Całości przyglądało się wiele osób, które na własną rękę sprawdzały zmodernizowany właśnie obiekt.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie z Pis (2018-07-02 09:51) 49 14   |   zgłoś do usunięcia
Wieś tańczy i śpiewa a wyborców mało jak wody w zalewie panie burmistrzu.
tez nie z pis, ale rozsądny (2018-07-02 09:52) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
e tam, nie bądź taki krytyczny i ślepy. daj się pocieszyć.
Kamix (2018-07-02 10:15) 34 33   |   zgłoś do usunięcia
W internecie wylewali żółć. W internecie pisali, że i tak nikt nie przyjdzie. Że brzydka pogoda, że brzydki zalew, że brzydki świat. Mówili, że zalew nie powstanie. Że nie będzie dofinansowania. W internecie zazdrościli. W internecie narzekali, że Łuków się rozwija i pisali ,,wieś tańczy, wieś śpiewa'. Internetowi napinacze jechali równo po Burmistrzu, Radnym, ale też mieszkańcach, którzy lubią bawić się przy piosenkach Akcentu. Jaka okazała się być rzeczywistość? Rzeczywistość pięknie zweryfikowała Was internetowych hejterów i tych, co tylko pragną napinać się na Burmistrza. Zalew otwarta, otrzymano dofinansowanie. Na otwarcie przyszły TŁUMY wraz z RODZINAMI, które ŚWIETNIE się bawiły przy piosenkach Pana Martyniuka. Od środy zapowiadają upały. Plaże nad Zalewem się zapełnią. To samo baseny przy OSiR. I tak powinno być. A wy co? Dalej będziecie pisać komentarze że wszystko źle. To co teraz wrzucicie na tapet? Wiem! Bulwar! Ale uprzedzę was. Bulwar też powstanie :) Ku uciesze mieszkanców, szkoda że nie waszej.
lubię narzekać (2018-07-02 10:22) 7 16   |   zgłoś do usunięcia
Narzekamy na pracę, na rodziny, na rząd, na kraj i na wszelkie zmiany... Nie denerwujmy się i nie narzekajmy na hejterów, bo dopiero od kilku/kilkunastu lat mogą robić to oficjalnie i publicznie co zdaje się przynosić im ulgę. Minie kilka tygodni, może kilka miesięcy i rozejdzie się wszystko po kościach. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Pust-ek (2018-07-02 10:26) 19 7   |   zgłoś do usunięcia
Kamix a co innego masz pisać? Tobie akurat baaardzo zależało na tym aby impreza wypaliła i żeby dopisała pogoda. Cieszymy się z zalewu bo to inwestycja dla wszystkich. co innego styl i wielokrotne mijanie się z prawdą co do prac na tym obiekcie
andrju do Kamixa (2018-07-02 10:50) 17 4   |   zgłoś do usunięcia
Podziwiam sprawność, siłę i dobre słowo po tak intensywnej i wyczerpującej zabawie na zalewie. Istna ,,Kronika Olsztyńska, , Pisz ,pisz miło się to czyta , popieram.
Www (2018-07-02 11:33) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Wieśniaki buraki debile siedzą i hejtują bo nie umią nawiązać dyskusji na argumenty. Bo w życiu są nikim bo w życiu dostali y w łeb za hej. Zalew co tutaj dyskutować kiedyś funkcjonował i rzesze ludzi przyciągał. Dobrze ktoś tym się zajął. Burmistrz to wykorzystał a że zrobił to po części dla swojej korzyści każdy wie ale kto innym burmistrzem zabranial tego zrobić? Ja na burmistrza nie będę głosował mam swoje powody.
pijak (2018-07-02 12:17) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Na takich imprezach nie powinno się sprzedawać alkoholu!!! bo buraki najpierw razem piją a potem się tłuką.Widać to było wczoraj bardzo wyraźnie, a o cenach tego gównianego żarcia którym tam handlowali to już nie wspomnę.
łukowianka (2018-07-02 13:09) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
oby tylko korzystający z zalewu nie zapominali po skorzystaniu posprzątać swoich śmieci .
radny (2018-07-02 14:03) 20 16   |   zgłoś do usunięcia
Jak można przecinać wstęgę i otwierać niedokończony obiekt???A pan sekretarzyna to sam chyba nie wiedział co czyta z przygotowanej mu wcześniej kartki.ŻAL.
SS (2018-07-02 14:53) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Niestety nie mogłem być,więc czytając artykuł moje zdziwienie,skąd nurkowie wyłowili topielca skoro wody po łydki?
pytam się (2018-07-02 17:58) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
skoro ten zalew był budowany w czynie społecznym za PRL-u to nie należało go wcześniej zdekomunizować przed otwarciem ?
REP (2018-07-02 18:44) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak chcecie żebym głosował na Was to budujcie skocznię i Małysza na otwarcie chcę bo taki mam kaprys
TakJest (2018-07-02 19:02) 20 6   |   zgłoś do usunięcia
Dzisiaj od eksperta kurortów wakacyjnych otrzymałem takiego oto maila: "Panie ..... skusiłem się dzisiaj zajechać do Łukowa. Najogólniej powiem - to najżałośniejszy akwen wodny jaki widziałem w PL. Mówił Pan, że można tam łódką popływać ale przecież to zamknięte oczko wodne, a łódkę trzeba przywieźć sobie na lawecie, porobić nią kółka po wodzie, a potem odwieźć. Nie wiem, czy ta marina była wyszczególniona w kosztorysie, ale to najbardziej zmarnotrawione pieniądze całego projektu. Przewiduję jedynie zacumowane tam rowerki wodne. Pomost spoko, ta wiata to takie skrzyżowanie stylu wiktoriańskiego z pocz.XXw. z domkami z zapałek. Tzw"plaża" jest też całkiem spoko, ale piasek słabego gatunku tzn zbyt drobnoziarnisty, jakby z kopalni piachu przywieziony. Bedzie spływał do wody i zamulał, a po 3-4 sezonach z plaży pozostanie wiślana łacha. To że wody nie ma to widzę winę w zamkniętym obiegu wody. A liczyć tylko na deszcz to jakaś dziecinada. Mało miejsc parkingowych, a te istniejące to jakieś mroki PRL-u. Mam pytanie co do kąpieliska..." itd.
hahaha (2018-07-02 19:31) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
hahaha, a jaki to był ten ekspert? Myślę, że można podać TĘ TAJEMNICZĄ FIRMĘ hahaha. Na pewno się nie obrazi za darmową reklamę :)
Kryzek (2018-07-02 20:18) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
O super , że już otwarte czyli odbiór techniczny zakończył się pełnym sukcesem. Panowie radni i po co było tyle krzyku, że inwestycja jest źle wykonana. Dość szybko zmieniacie zdanie. A sam zalew nigdy nie powinien zostać dopuszczony do takiej dewastacji jak był przed renowacją. Miłego korzystania.
jfk (2018-07-02 22:56) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Dobrze, że zalew nie został zniszczony jako relikt poprzedniej epoki tak jak pomnik w parku.
Do Takjest (2018-07-02 23:25) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Na miejscu Burmistrza zapytałbym serwis o Twoje IP. Tak z ciekawości kto tak bredzi z rozpaczy. Naprawdę ilość głupoty w łukowskich komentarzach poraża. Tak jak pewna redaktorka co nie rozróżnia znaczenia słowa kompensacja od kondensacja. Kto tam wali w te klawiatury. Absolwenci "zza Passy", czy klienci 700 lecia? A potem się dziwić rozwinięciu skrótu LLU.
uderz w stół (2018-07-02 23:43) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
a ty sie zapytaj o swoje IQ, kliencie 700lecia
Kibic (2018-07-03 10:19) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja uważam że to bardzo dobrze ze zalew zostal wyremontowany. To ze nie ma w nim wody jest przykre co prawda ale ten stan nie będzie trwał wiecznie. Trzeba znaleźć sposob na to zeby go napełnić.. akweduktu np z cegielni nikt noe wybuduje ale może warto byloby spowrotem skierować wodę do krzny a nie do rzeki świder... myślę ze władze znajdą sposób na to żeby w zalewie była woda a nie błoto. Powodzenia:) aaaa i jeszcze jedno.. gratuluje pomysłu z odkomarzaniem!! Uważam ze powinno się odkomarzać i odkleszczać nie tylko zalew ale również park miejski i wszystkie osiedla:)
Piotr Giczela (2018-07-03 11:35) 15 15   |   zgłoś do usunięcia
Szanowny Panie Kamix... Jak i Pan nie lubię głupiego hejterstwa. Ale trudno odmawiać ludziom prawa do krytyki, tym bardziej, że w przypadku inwestycji nad Zalewem Zimna Woda było na co zwracać uwagę. I czynili to nie tylko użytkownicy Internetu, ale nawet radni rządzącej koalicji w czasie odbioru technicznego. Nawet Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Więc byłbym ostrożniejszy z takim ogólnym potępianiem wszystkich, którzy zauważali niedociągnięcia mające miejsce zarówno na etapie przygotowania inwestycji, jak również w czasie jej wykonywania. A co do dotacji... Pisze Pan, że miasto otrzymało dotację na budowę zalewu. Otóż myli się Pan. I etap inwestycji został sfinansowany z pieniędzy z budżetu miasta dodatkowo zasilonych pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Konkurs ofert ubiegających się o 10-milionową dotację z PROW nie został jeszcze rozstrzygnięty.
Panie Redaktorze (2018-07-03 12:12) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
tylko czekać aż kamixowi kolesie z Wiejskiej pod osłona nocy przegłosują ustawę że nie można krytykować posunięć władzy (od prezydenta po wójta) pochodzącej z Nowogrodzkiej, ani efektów jej działań, nazywając to np. antypolonizmem albo eurozgnilizmem. Niedorobiony zalew bedzie można tylko chwalić, niezbudowany bulwar tylko podziwiać i nazywać imieniem jakiegoś wykletego, a megalomańskiego radnego wyłącznie wielbić. Wzorce już są, trzeba tylko przetłumaczyć z białoruskiego lub tureckiego.
Jak to miło.... (2018-07-03 15:26) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
.....posłuchać bojowników aksxel sprimger i ich ,,Opinii,, mając świadomość,że uprawiają złośliwe krytykanctwo z pogranicza manipulacji. Zalew to twór nieskończony a jego pierwszy etap ,najważniejszy, czyli plaża dla mieszkańców oddana i to jest najważniejsze. Pan z sejmiku województwa i tak dofinansowanie przekażę bo to jego obowiązek jeżeli nie, to wyborcy mu podziękują a wyborców na otwarciu zalewu było powyżej 5000 . Na ten etap wystarczyło. Następny to pieśń przyszłości i niepotrzebnie się gryziecie. Otrzymać dofinansowanie z WFOŚIW to prawie jak dźgitka na junaku i tę, chwała ,burmistrz otrzymał. Mamy zalew dzięki Dariuszowi Szustkowii tak ,tak i radnemu ,i większości wyborców Prawa i Sprawiedliwości,którym jest bliższa megalomania narodowa niż ulica i zagranica, która ostatno docenia Polaków za samostanowienie a polskość to wreszcie normalność.
uszy ci zwiędną (2018-07-03 15:55) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
zebyś słyszał jak w tym tłumie młodzież mówi o Pisie, byleby ich zmobiizować by poszli na wybory i na taczkach wszyscy wyjedziecie
Bajki.... (2018-07-03 17:54) 15 4   |   zgłoś do usunięcia
...zacznij pisać. Dobrze zacząłeś , podniosłeś dramaturgię świata przedstawionego, dziamdziając coś o uszach. Reminiscencje ci się mieszają, pojęcia również.Piszesz o tłumach np. na spotkaniach posłów PO z mieszkańcami w Łukowie? No to radzę zweryfikuj źródła. Dziś już na Woodstock, nie wiem czy będzie w tym roku, w uszy to można dostać za krytykę zmian w Polsce. Może już słyszysz głosy? A to już niedobrze.
Internauta (2018-07-03 19:36) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Do wszystkich krytykantów zalew Zimna Woda... Pokażcie, że macie swój honor i nie korzystacie z zalew( bubla) w waszym rozumowaniu, a wtedy nie będziecie mieli okazji do narzekania i krytykowania !!! Korzystajcie z basenu... tam wody nie brakuje... Miłego kąpania !!!
Do Internauty (2018-07-03 20:51) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie oni na baseny niech nie idą bo też niedobre. Dla nich najlepszym miejscem na kąpiel jest kałuża i błoto.
do samoodpowiadacza (2018-07-03 20:54) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
tat tak postaw jeszcze tabliczki "Nur fur PiS"
do samoodpowiadacza (2018-07-03 20:54) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
tat tak postaw jeszcze tabliczki "Nur fur PiS"
PO (2018-07-03 21:53) 15 4   |   zgłoś do usunięcia
Chcielibuście"Nur fur Platformen Ogutenmorgen "?
Jerry (2018-07-04 21:51) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
TakJest (2018-07-02 19:02) - przecież to co jest napisane w tym komentarzu to sama prawda o tym niby odnowionym zalewie!!! Można by napisać jeszcze dużo więcej.
aha (2018-07-04 22:10) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
bo to opinia speca spoza Łukowa, nie ukierunkowanego tak czy siak. Z szerszej perspektywy widać więcej
RS (2018-07-05 13:41) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie nie pytajcie dlaczego tak mało jest wody w zalewie!. Czy nie wiecie, że to dlatego aby burmistrz otwierając zalew nie zmoczył sobie nowego garnituru. Przypomnijcie sobie co było na otwarciu pływalni!.