Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 36 osób   |   Osób online: 36   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 10-01-2019 12:04   |   wyświetleń: 1573

Zapytania magistratu znajdziesz w BIP-ie

Burmistrz Łukowa zachęca mieszkańców i przedsiębiorców do zaglądania na strony Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Od pewnego czasu w tym miejscu publikowane są zapytania ofertowe magistratu. Informacje mają zwiększyć konkurencyjność wśród firm i zwiększyć przejrzystość działania samorządu.
Zapytania magistratu znajdziesz w BIP-iefoto. Redakcja 
Miasto Łuków oprócz jednostki samorządowej to także podmiot zlecający usługi dla różnego rodzaju kontrahentów. Burmistrz Piotr Płudowski zachęca mieszkańców i przedsiębiorców, aby poświęcili swoją uwagę wpisom w Biuletynie Informacji Publicznej. W miejscu tym pojawiły się zapytania ofertowe na wykonanie usług bądź inwestycji zleconych przez Miasto.

- Jednym z moich wyborczych postulatów było zwiększenie przejrzystości funkcjonowania samorządów. Zwracałem wówczas uwagę na publikowanie w Internecie treści m.in. zamówień publicznych czy zapytań ofertowych. Po wyborach zająłem się tą sprawą - mówi burmistrz.

Do tej pory w BIP-ie widniały jedynie zamówienia publiczne, a zapytania ofertowe były rozsyłane bezpośrednio do kontrahentów. Nowa praktyka ma zwiększyć konkurencyjność wśród firm i przynieść oszczędności dla magistratu.

- Od tego roku wszystkie zapytania ofertowe są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Każdy mieszkaniec może wejść w dowolnym momencie na stronę internetową i zobaczyć te zapytania wraz z wynikami - dodaje P. Płudowski.

O skuteczności nowego rozwiązania zdaniem burmistrza może stanowić chociażby przykład firmy zajmującej się obsługą BHP w Urzędzie Miasta. Przedsiębiorstwo, które w zeszłych latach świadczyło usługę za około 1000 zł miesięcznie, teraz po opublikowaniu zapytania w Internecie, będzie robić to za niecałe 400 złotych. Oznacza to, że oszczędności na jednym zadaniu wyniosą około 7 tys. zł rocznie.

- Mamy do czynienia z presją konkurencyjności. To dobry kierunek. Wszystkie sprawy, gdzie musimy skorzystać z sił zewnętrznych, będą publikowane na naszych stronach internetowych. Zachęcamy przedsiębiorców, m.in. z branży budowlanej do zaglądania na stronę internetową Urzędu Miasta. W tym roku będą przeprowadzane inwestycje m.in. w szkołach, a wszystkie informacje na ich temat będą publikowane publicznie w Internecie - mówi Piotr Płudowski.

Czy decyzje burmistrza i jego zastępcy faktycznie pozwolą przynieść oszczędności w budżecie miasta?


Komentowane

Andrzej z miasta (2019-01-10 12:14) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Daro, przez Twoją butę tyle kasy Ci przepada. W powiecie uda Ci się to samo stworzyć?
Droga Redakcjo (2019-01-10 15:31) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
Czy moglibyście sprawdzić i upublicznić jak w 2016 roku Pan Płudowski jako radny naszego miasta głosował za zmianą budżetową jeśli chodzi o zakup auta służbowego?
w (2019-01-10 16:54) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Był przeciw
do powiatowego (2019-01-10 17:34) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Daro, a co ma Pludowski do tego auta? To Ty nim jeździłem wszędzie gdzie chciałeś.
do powiatowego (2019-01-10 18:08) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Daro, a co ma Pludowski do tego auta? To Ty nim jeździłem wszędzie gdzie chciałeś.
Droga Redakcjo (2019-01-10 20:24) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja proszę od Was krótki artykuł o tym jak głosował . To chyba nie problem?
To już jest obłęd (2019-01-10 23:10) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
O u tu się udziela ten schizofrenik co wszędzie Dara widzi.
Jolka (2019-01-11 07:09) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Ja tez jestem ciekawa jak głosował w sprawie auta pan Burmistrz? Można to gdzieś zobaczyć?
Do. Jolka (2019-01-11 08:31) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Czy aż tak tepa jesteś i na dodatek ślepa. Było wspomniane, że był przeciąć trzeba było sobie śledzić sesje a nie być zaopatrzona w swojego idola który już taki super teraz nie jest
Droga Redakcjo (2019-01-11 09:29) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Wyzywanie kogoś na forum publicznym od tępaków i ślepaków jest karalne i świadczy o braku jakiej kolwiek kultury i dobrego wychowania. To ty skończ w każdym komentarzu doszukiwania się drugiego dna. Ja pytam REDAKCJE a raczej proszę żeby napisała artykuł a Ty się nie wcinaj i skończ obrażanie ludzi.
Do.droga,redakcjo (2019-01-12 14:59) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli Ciebie to interesuje jak głosował to napisz pismo do burmistrza o udzielenie takiej informacji a nie się wyręczasz żeby redakcja się dowiedziała . Redakcja to nie jest Twoja służąca, która na zawołanie spełnia Twoje kaprysy. Trzeba sobie poczytać w internecie na podstawie jakiego prawa artykułu i ustawy można uzyskać taką informacje. Hm ale widocznie temu nie możesz podołać i dlatego inni tak piszą.
TROLLE (2019-01-12 15:41) 19 9   |   zgłoś do usunięcia
Wielu tu pytającym, nie chodzi o odpowiedż ,ale o zadanie samego pytania. Jest potrzeba zaistnienia i tzw. prowokacji. Żywią się tym ,żeby mieszać, jątrzyć i przez pytanie wbijać przysłowiową szpilę, nie ważne w czyją d... . Jolki, Baśki, Kaśki i inni piszący pod różnymi artykułami, są często tą samą osobą. Oni nie mają swojego życia, cudze jest ciekawsze, a zwłaszcza różne ploty. Mnie jak bardzo coś by interesowało,poszukałbym w internecie ,albo zapytał się kompetentnej osoby.Przecież umieją obsługiwać komputer. Zapytać ,stanąć twarzą w twarz, to nie wchodzi w grę. Nie to jest ich celem.
Do.TROLLE (2019-01-12 15:46) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Masz pełna racje. Ważne żeby kogoś oczernić głupot nagadać a nie dostać informacje. Kaśki Jolki Baśki to następy Ryśków. Ja zadaje pytania na piśmie lub osobom za to odpowiedzialnym a nie trzęsę się na necie z nie prawdziwymi informacjami.
Daro (2019-01-12 20:47) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Skoro ktoś wywołał D.SZ to potwierdzam.Przegrał przez swoją butę.Miał petentów w głębokim poważaniu.
Rolnik (2019-01-14 09:13) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Słoma z butów wygląda i tego się nie uleczy i dobrym ciuchem nie przykryte
Kaśka (2019-01-15 19:41) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
CZY PŁUDEK WYJAJCZY SIĘ CO ON PLANUJE ZROBIĆ W MIEŚCIE, CO AUTOBUSEM MIEJSKIM, KIEDY KANALIZACJA NA KRÓLIKU CO ZE SCALANIEM?
@Kaśka (2019-01-15 22:43) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Kaśka ,kto to Płudek ? O kim piszesz? Dzisiaj nie jest czas na takie bzdety.
szczucie (2019-01-16 09:00) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
skoro na lokalnym podwórku widać szczucie i pisanie o ekspresach, wyzywanie od Piotrusi Płudowskiej to co dopiero w skali ogólnopolskiej? widać komu zależy na współpracy a komu na podsycaniu nienawiści
L.L (2019-01-16 11:29) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Janek, Pukacz, Rysie - to codziennie piszecie o ludziach z PiS (przejrzyj nawet ten artykuł!). Teraz siebie wybielacie a narpawde upadacie nisko pozniej podlogi.... HIPOKRYCI
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej
Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje