Dziś są imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Tomasz Goławski  
dodane: 10-01-2019 12:04   |   wyświetleń: 2137

Zapytania magistratu znajdziesz w BIP-ie

Burmistrz Łukowa zachęca mieszkańców i przedsiębiorców do zaglądania na strony Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Od pewnego czasu w tym miejscu publikowane są zapytania ofertowe magistratu. Informacje mają zwiększyć konkurencyjność wśród firm i zwiększyć przejrzystość działania samorządu.
Zapytania magistratu znajdziesz w BIP-iefoto. Redakcja 
Miasto Łuków oprócz jednostki samorządowej to także podmiot zlecający usługi dla różnego rodzaju kontrahentów. Burmistrz Piotr Płudowski zachęca mieszkańców i przedsiębiorców, aby poświęcili swoją uwagę wpisom w Biuletynie Informacji Publicznej. W miejscu tym pojawiły się zapytania ofertowe na wykonanie usług bądź inwestycji zleconych przez Miasto.

- Jednym z moich wyborczych postulatów było zwiększenie przejrzystości funkcjonowania samorządów. Zwracałem wówczas uwagę na publikowanie w Internecie treści m.in. zamówień publicznych czy zapytań ofertowych. Po wyborach zająłem się tą sprawą - mówi burmistrz.

Do tej pory w BIP-ie widniały jedynie zamówienia publiczne, a zapytania ofertowe były rozsyłane bezpośrednio do kontrahentów. Nowa praktyka ma zwiększyć konkurencyjność wśród firm i przynieść oszczędności dla magistratu.

- Od tego roku wszystkie zapytania ofertowe są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Każdy mieszkaniec może wejść w dowolnym momencie na stronę internetową i zobaczyć te zapytania wraz z wynikami - dodaje P. Płudowski.

O skuteczności nowego rozwiązania zdaniem burmistrza może stanowić chociażby przykład firmy zajmującej się obsługą BHP w Urzędzie Miasta. Przedsiębiorstwo, które w zeszłych latach świadczyło usługę za około 1000 zł miesięcznie, teraz po opublikowaniu zapytania w Internecie, będzie robić to za niecałe 400 złotych. Oznacza to, że oszczędności na jednym zadaniu wyniosą około 7 tys. zł rocznie.

- Mamy do czynienia z presją konkurencyjności. To dobry kierunek. Wszystkie sprawy, gdzie musimy skorzystać z sił zewnętrznych, będą publikowane na naszych stronach internetowych. Zachęcamy przedsiębiorców, m.in. z branży budowlanej do zaglądania na stronę internetową Urzędu Miasta. W tym roku będą przeprowadzane inwestycje m.in. w szkołach, a wszystkie informacje na ich temat będą publikowane publicznie w Internecie - mówi Piotr Płudowski.

Czy decyzje burmistrza i jego zastępcy faktycznie pozwolą przynieść oszczędności w budżecie miasta?


Komentowane

Andrzej z miasta (2019-01-10 12:14) 36 26   |   zgłoś do usunięcia
Daro, przez Twoją butę tyle kasy Ci przepada. W powiecie uda Ci się to samo stworzyć?
Droga Redakcjo (2019-01-10 15:31) 33 26   |   zgłoś do usunięcia
Czy moglibyście sprawdzić i upublicznić jak w 2016 roku Pan Płudowski jako radny naszego miasta głosował za zmianą budżetową jeśli chodzi o zakup auta służbowego?
w (2019-01-10 16:54) 24 27   |   zgłoś do usunięcia
Był przeciw
do powiatowego (2019-01-10 17:34) 28 29   |   zgłoś do usunięcia
Daro, a co ma Pludowski do tego auta? To Ty nim jeździłem wszędzie gdzie chciałeś.
do powiatowego (2019-01-10 18:08) 20 21   |   zgłoś do usunięcia
Daro, a co ma Pludowski do tego auta? To Ty nim jeździłem wszędzie gdzie chciałeś.
Droga Redakcjo (2019-01-10 20:24) 25 23   |   zgłoś do usunięcia
Ja proszę od Was krótki artykuł o tym jak głosował . To chyba nie problem?
To już jest obłęd (2019-01-10 23:10) 25 30   |   zgłoś do usunięcia
O u tu się udziela ten schizofrenik co wszędzie Dara widzi.
Jolka (2019-01-11 07:09) 26 22   |   zgłoś do usunięcia
Ja tez jestem ciekawa jak głosował w sprawie auta pan Burmistrz? Można to gdzieś zobaczyć?
Do. Jolka (2019-01-11 08:31) 27 25   |   zgłoś do usunięcia
Czy aż tak tepa jesteś i na dodatek ślepa. Było wspomniane, że był przeciąć trzeba było sobie śledzić sesje a nie być zaopatrzona w swojego idola który już taki super teraz nie jest
Droga Redakcjo (2019-01-11 09:29) 22 25   |   zgłoś do usunięcia
Wyzywanie kogoś na forum publicznym od tępaków i ślepaków jest karalne i świadczy o braku jakiej kolwiek kultury i dobrego wychowania. To ty skończ w każdym komentarzu doszukiwania się drugiego dna. Ja pytam REDAKCJE a raczej proszę żeby napisała artykuł a Ty się nie wcinaj i skończ obrażanie ludzi.
Do.droga,redakcjo (2019-01-12 14:59) 24 19   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli Ciebie to interesuje jak głosował to napisz pismo do burmistrza o udzielenie takiej informacji a nie się wyręczasz żeby redakcja się dowiedziała . Redakcja to nie jest Twoja służąca, która na zawołanie spełnia Twoje kaprysy. Trzeba sobie poczytać w internecie na podstawie jakiego prawa artykułu i ustawy można uzyskać taką informacje. Hm ale widocznie temu nie możesz podołać i dlatego inni tak piszą.
TROLLE (2019-01-12 15:41) 29 25   |   zgłoś do usunięcia
Wielu tu pytającym, nie chodzi o odpowiedż ,ale o zadanie samego pytania. Jest potrzeba zaistnienia i tzw. prowokacji. Żywią się tym ,żeby mieszać, jątrzyć i przez pytanie wbijać przysłowiową szpilę, nie ważne w czyją d... . Jolki, Baśki, Kaśki i inni piszący pod różnymi artykułami, są często tą samą osobą. Oni nie mają swojego życia, cudze jest ciekawsze, a zwłaszcza różne ploty. Mnie jak bardzo coś by interesowało,poszukałbym w internecie ,albo zapytał się kompetentnej osoby.Przecież umieją obsługiwać komputer. Zapytać ,stanąć twarzą w twarz, to nie wchodzi w grę. Nie to jest ich celem.
Do.TROLLE (2019-01-12 15:46) 36 23   |   zgłoś do usunięcia
Masz pełna racje. Ważne żeby kogoś oczernić głupot nagadać a nie dostać informacje. Kaśki Jolki Baśki to następy Ryśków. Ja zadaje pytania na piśmie lub osobom za to odpowiedzialnym a nie trzęsę się na necie z nie prawdziwymi informacjami.
Daro (2019-01-12 20:47) 22 27   |   zgłoś do usunięcia
Skoro ktoś wywołał D.SZ to potwierdzam.Przegrał przez swoją butę.Miał petentów w głębokim poważaniu.
Rolnik (2019-01-14 09:13) 27 25   |   zgłoś do usunięcia
Słoma z butów wygląda i tego się nie uleczy i dobrym ciuchem nie przykryte
Kaśka (2019-01-15 19:41) 23 26   |   zgłoś do usunięcia
CZY PŁUDEK WYJAJCZY SIĘ CO ON PLANUJE ZROBIĆ W MIEŚCIE, CO AUTOBUSEM MIEJSKIM, KIEDY KANALIZACJA NA KRÓLIKU CO ZE SCALANIEM?
@Kaśka (2019-01-15 22:43) 25 19   |   zgłoś do usunięcia
Kaśka ,kto to Płudek ? O kim piszesz? Dzisiaj nie jest czas na takie bzdety.
szczucie (2019-01-16 09:00) 26 25   |   zgłoś do usunięcia
skoro na lokalnym podwórku widać szczucie i pisanie o ekspresach, wyzywanie od Piotrusi Płudowskiej to co dopiero w skali ogólnopolskiej? widać komu zależy na współpracy a komu na podsycaniu nienawiści
L.L (2019-01-16 11:29) 30 19   |   zgłoś do usunięcia
Janek, Pukacz, Rysie - to codziennie piszecie o ludziach z PiS (przejrzyj nawet ten artykuł!). Teraz siebie wybielacie a narpawde upadacie nisko pozniej podlogi.... HIPOKRYCI
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” ...
Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców na spotkanie w poniedziałek 24 czerwca godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie (ul. Konarskiego 3).
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - ...
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - latkę zostawiła w rozgrzanym aucie  Przypadkowi przechodnie powiadomili policjantów o dwójce dzieci pozostawionych w upalny dzień w zaparkowanym samochodzie. Mundurowi otworzyli auto i zabrali dzieci w zacienione, przewiewne miejsce.
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz!
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz! Już od poniedziałku 17 czerwca salon optyczny Okularium przygotował super ofertę na zakup okularów korekcyjnych. Rozpoczynają się wakacje i warto przed urlopem zaopatrzyć swoje oczy w okulary, w których będziesz dobrze widział w każdych warunkach. Tym razem oferta skierowana jest do osób wymagających korekcji wzroku, ale jednocześnie chcących zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” ...
 Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach w składzie: Julia Szczygielska z kl. IV, Tatiana Pieniak z klasy V, Magdalena Wysokińska z klasy VI oraz Iga Kasak z klasy VI reprezentowała gminę Łuków w finale konkursu wiedzy prewencyjnej ?Jestem Bezpieczny? i zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny była pedagog Edyta Łukasik.
Badali motyle z rezerwatu Jata
Badali motyle z rezerwatu Jata Uczennice łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory.
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską ...
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską Kartą Mieszkańca mniej zapłacisz za bilety Łukowska Karta Mieszkańca, o którą można już występować do Urzędu Miasta, zapewnia zniżki w opłatach za baseny letnie przy ul. Browarnej w Łukowie, a także tańsze korzystanie z kajaków nad zalewem Zimna Woda, który ma być dostępny dla kąpiących się od 29 czerwca.
Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK
 Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK PCK zaprasza młodych łukowian do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 20 osób z Łukowa i okolicy między 15 a 29 rokiem życia. Niżej podajemy telefony kontaktowe do organizatorów.
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują mężczyzny, który w maju ukradł z jednego ze sklepów artykuły spożywcze i kosmetyki. Sprawcę przestępstwa nagrała kamera sklepowa. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Motocykl rozpadł się po zderzeniu
Motocykl rozpadł się po zderzeniu Mandat i punkty karne to konsekwencje jakie poniósł 28-letni motocyklista z gminy Stanin. Przewrócił się na jezdni i uderzył w jadącą z przeciwka toyotę. Siła uderzenia była tak duża, że jednoślad rozpadł się na części. Na szczęście motocyklista doznał tylko niegroźnych urazów.
Wpadł z haszyszem
Wpadł z haszyszem Prawie kilogram haszyszu zabezpieczyli łukowscy kryminalni. Taką ilość narkotyków funkcjonariusze znaleźli w domu 31-latka.
Zderzenie auta z łosiem
Zderzenie auta z łosiem O dużym szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, którzy podróżując volkswagenem zderzyli się z łosiem. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Na szczęście kierowca i pasażer auta doznali niegroźnych urazów.
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Drożdżak. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów 44-letnia pasażerka peugeota doznała obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.
Druhowie będą ze sobą rywalizować
Druhowie będą ze sobą rywalizować Na niedzielę, 16 czerwca zaplanowano X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu pow. łukowskiego.
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie ...
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie Do 10 czerwca będą prowadzony będzie nabór uczestników - mężczyzn do projektu "Klub Seniora w Łukowie".
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie ...
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie  Na początku przyszłego tygodnia będzie trudniej jeździć pod tunelem na ulicy Międzyrzeckiej.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ruszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w Muzeum

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Najbliższe wydarzenia
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Łukowski Ośrodek Kultury organizuje w sobotę 8 czerwca w Kinie Łuków oraz w Parku Miejskim ?Festiwal Kultury Ukraińskiej".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Prognoza pogody

Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje